Wisslerbisfeli PUIÜÖL ZATERDAG 9 FEBRUAR! 1935 DE LEïOSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. i Gesprongen handen,ruwe huid De Maas by Grave bereikte gistermor gen haar hoogsten stand op 10.30 M. plus N.A.P. Daarna trad val in, en tegen den avond teekende de peilschaal een stand aan van 10.25 M., zoodat de rivier gedurende den middag 5 c.M. is gevallen. Daar de wa- terberichten uit Maastricht zeer gustig zijn, verwacht men heden te Grave een aanmerkelijk sterkeren vaL Het gemaal werkt nog slechts gedurende den nacht met één pompinstallatie, waarmede men het binnenwater voldoende op peil kan houden. Verkeersstremmingen. Boxmeer: overtocht gestremd. Druten: overtocht alleen overdag voor voetgangers. Tiel: overtocht met één pont. Culemborg: geen overtocht voor auto bussen, personenauto's wel. Nijmegen: aanlegsteiger verlegd ^iaar electrische centrale. Overtocht normaaL De overige diensten zijn normaaL DIJK VERSCHUIVING BIJ RAVENSTEIN. Gistermiddag is ie voet van den Maas dijk tuschen Ravenstein en Demen aan de landzijde over een afstand van 6 a 7 meter aan het schuiven geraakt. Een laag klei, waarmee de dijk vorig jaar werd verzwaard kwam in een wel terecht. Gelukkig is de bandijk ter plaatse ongeveer 3 meter breed, zoodat niet voor doorbraak gevreesd be hoeft te worden. Waarschijnlijk moet de verschuiving wor den toegeschreven aan het doorsijpelen van kwelwater. Dé Rijkswaterstaat in Den Bosch is on middellijk gewaarschuwd. Men treft maat regelen voor herstel van den dijk. FABRIEK UITGEBRAND TE EINDHOVEN Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in het sigarenfabriekje van den heer P. v. Beek aan de Tongelreschestraat te Eind hoven. De brandweer, welke terstond werd ge waarschuwd, rukte met groot materiaal uit, doch kon niet verhinderen, dat de fabriek totaal afbrandde. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan het vallen van enkele kolen uit een bran dende kachel. De schade wordt door verzekering ge dekt. In het fabriekje waren slechts enkele per sonen werkzaam. REVOLVERS TE KOOP AANGEBODEN. In een kringhuis van de N. S. B. De justitieele dienst van het bureau Stadhouderskade heeft gistermiddag, naar de „Tel." meldt, in het kringhuis van de Nationaal Socialistische Beweging aan de Kerkstraat twee mannén gearresteerd, die daar een tiental revolvers trachtten te ver- koopen, doch vóórdat de koop was gesloten reeds in handen der politie waren. Donderdag had men in het Kringhuis be zoek gekregen van één der mannen, die over den verkoop kwam spreken. Men deel de den onbekende mede, dat hij den vol genden dag maar eens moest terugkomen om nader over deze zaak te spreken. De politie werd direct op de hoogte ge steld van dit merkwaardige aanibod, waar op gistermiddag eenige rechercheurs in het Kringhuis aanwezig waren toen de onbe kende, ditmaal in gezelschap van nog een ander persoon, zich weer aanmeldde om nader over den verkoop te onderhandelen. Men was hiermede namelijk bezig, toen de rechercheurs toeschoten en beide mannen arresteerden. De tien revolvers werden in beslag genomen.. Beide mannen werden naar het bureau aan de Stadhouderskade gebracht en daar voorloopig opgesloten. De politie onderzoekt thans waar de re volvers vandaan zijn gekomen. Niet onmo gelijk is het, dat nog meer personen bij de ze zaak betrokken zijn en dat de twee aan gehouden mannen in het bezit zijn van een grootere partij vuurwapenen. OUDE VROUW OVERVALLEN. Vermoedelijke dader door politiehond opgespoord. Donderdagavond is in Noord-Friesland, aan den weg Wester-Ooster Nijkerk een roofoverval gepleegd op een 70-jarige vrouw. Een onbekende klopte aan, en toen de vrouw opendeed, dreigde hij haar te zul len dooden, als zy geen geld gaf. De hevig verschrikte vrouw gaf den man ongeveer honderd gulden, waarna hij verdween. Met een politiehond heeft men den ver- moedelijken dader achterhaald, die in het gemeentehuis te Ternaard is opgesloten. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE IJMUIDEN Drie arrestaties. Gisteren heeft in de vischhallen te IJmui- den een ernstige vechtpartij plaats gehad. Een agent van het Staatsvisschershaven- bedrijf, K. genaamd, wilde zekere W., een wachtsman op een stoomtreiler, verbali seeren, omdat deze een zoodje visch zou hebben weggenomen. Er ontstond een woordenwisseling, waarop de agent W. wil de medenemen naar het politiebureau. Hierop bemoeide de zoon van W. zich met de zaak, waarna een vechtpartij ontstond tusschen W. Jr. en den agent. De agent rolde over de daar staande vischkisten en verloor zijn gummistok, die W. Jr. wilde grijpen. De agent J. kwam zijn collega te hulp en greep den gummistok, waarop hy met twee gummistokken W. Jr. te lijf ging. Hij werd echter door W. Sr. en nog een ander persoon in den rug aangevallen, zoo dat het er voor de agenten ernstig uitzag, daar K. door den val verwondingen had opgeloopen. Tenslotte kwam er hulp in den persoon van den halchef opdagen, den heer H., die met zijn gummistok de vech tersbazen flinke klappen toediende, die daarna alle drie in arrest werden gesteld. Beide agenten hadden verwondingen opge loopen. OP VAKKUNDIGE WIJZE D& BRANDKAST GEFORCEERD. 518 gestolen te Rotterdam. Ook Rotterdam-Zuid krijgt haar aandeel van de talrijke inbraken van den laatsten tijd. De politie heeft bij haar onderzoek enkele verdachte individuen kunnen in rekenen. Gisterennacht is een inbraak gepleegd en met succes in den kan toorboekhandel van de firma Dikken en Lubberink, gevestigd aan den Groenen Hilledijk 228 aldaar. De dief is vermoedelijk via het leeg staande pand 226, waarvan de buitendeur niet gesloten bleek, binnengekomen. Met behulp van een trap, is de inbreker in den tuin van pand 228 gekomen, verbrak daar een ruit van de beneden achterkamer dit venster was na maandenlang stuk te zijn geweest, juist eergisteren vernieuwd en verschafte zich aldus toegang tot het achter den winkel gelegen kantoor. De brandkast aldaar werd geforceerd en open gereten, waarna den dief een buit van 518 aan bankpapier en zilvergeld in han den viel. Het nog op twee andere plaatsen gebor gen geld lag nog onaangeroerd. De dief is ook nog bij de winkelcassa ge$veest, doch deze stond leeg open. De kantoorboekhandel is van 's avonds 8 uur tot 's morgens 8 uur onbeheerd, zoo dat de dief alle gelegenheid heeft gehad zyn slag te slaan. De Justitieele dienst, vergezeld van de afdeeling fotografie en dactyloscopie heeft gistermorgen een uitgebreid onderzoek in gesteld. Enkele corpora delicti, zooals bei tels konden in beslag worden genomen. Intusschen lijdt de firma een behoorlijke schade, want behalve met een verlies aan geld, zit zij ook met een onherstelbaar ver nielde brandkast. En dat terwijl juist gis teren besprekingen over een inbraakver zekering waren begonnen.... UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Rede Mr. Dr. L. G. Kortenhorst. Gis teravond hield de R. K. Kiesvereeniging „R. K. Kring" een buitengewone ledenver gadering in Hotel Sistermans. De opkomst was best. Als spreker trad op Mr. Dr. Kor tenhorst, die tot onderwerp had gekozen „Katholieke Staatkunde". De verkiezing der Prov. Staten is dit jaar van te grooter belang, nu de N.S.B. daar aan mee zal doen. Zij zal trachten de gunst der kiezers te winnen. Voor de beweging zelve behoeven we niet zoo bang te zijn, doch het gaat in de eerste plaats om de be ginselen. Een zeer groote opkomst der onzen maakt mede den kiesdeeler grooter en bemoeilijkt de krachtsontplooiing der kleine partijen. Indien we onze bekende eenheid behouden, zullen de N.S.B.-ers be koelen; het gaat dus om de parlementaire zaak en zoo ziet het de Kath. Staatspartij. Wij moeten onzen invloed behouden, ge dachtig wat onze voorvaderen en wij door noesten strijd bereikten. De taktiek onzer tegenstanders kennen we: hun irtzet zal zijn: voor of tegen Colijn. Hoe wij tegen over het Ministerie-Colijn staan, heeft Prof. Aalberse duidelijk te verstaan gege ven. Het landsbelang stellen we boven al les en het regeeren zonder de Katholieken behoort tot de hachelijkste avonturen. De vraag is niet: wat is de best denkbare re geering, doch wat is de best mogelijke in en met dit Ministerie. Het wegzenden van het kabinet-Colijn zou beteekenen een ont wrichting der politiek. Voor alles moeten we goede vaderlanders zijn, want wie dat niet is, is geen goed christen. De vraag dient gesteld: heeft de Katholieke Staats partij aan de Katholieke belangen gedacht? In hooge mate wat betreft het staan achter de Regeering, omdat de praktijk geleerd heeft, dat bij elke chaos, die in de verschil lende landen ooit ontstond, de Katholieken steeds de dupe waren. Wij willen geen on deronsjes, maar openhartigheid, vryheid van vereeniging, van drukpers en gods dienst. Wat de Katholieke Staatspartij in dit Ministerie verzocht en verkregen heeft, werd in den breede nagegaan. Verder ging spr. na, de verschillende pogingen tot ver lichting der nooden, der pachten, der huur- verlagingen en zooveel anders. Dan gaat hij na de ordening in buiten- en binnenland, de werkverschaffing en het keerpunt in de historie, dat we meemaken en waarbij we ons maar hebben aan te passen. Met een krachtige opwekking, om onverzwakt onze eenheid te bewaren en die ook weder aan de stembus te demonstreeren, besloot spr. zijn geestdriftig toegejuichte rede. Hierna werden vragen gesteld en beantwoord, waarna sluiting met passend dankwoord. Jubileum-matinée. Het jubileum-ma- tinée van Mej. Kruidenberg's operette-ge zelschap is een groot succes geweest. De groote zaal van Hotel „Flora" was tot in de uiterste hoeken met belangstellenden gevuld, terwijl onder deze talrijke aanwe zigen ook behoorden Burgemeester Pont en diens echtgenoote. Tijdens de pauze sprak de burgemeester Pont mej. Kruidenberg vele hartelijke woorden toe waarbij spr. de jubilaresse bewonderde om haar groote talenten op gebied van zang en spel. Ook de kinderen kregen een hartelijk woord van waardee ring van den Burgemeester en zeer zeker ook de pianiste mej. Agaath van der Meij. Twee der meespelende jongelingen spra ken waardeerende woorden tot mevrouw Pont voor haar aanwezigheid en boden haar keurige bloemen aan. Aan het einde van den middag had ook mej. Kruidenberg weer vele bloemen in ontvangst te nemen w.o. ook van den burgemeester. Feestavonden R. K. Volksbond. De feestavonden van de afd. Hillegom van den R. K. Volksbond behooren weer tot het ver leden. Niet minder dan vier avonden zijn noodig geweest om de talrijke leden met j hunne dames hiervan te laten profiteeren. De beide onderafdeelingen van den bond n.l. de Harmonie „Crescendo" en de Too- neelvereeniging „Kunst na Arbeid", heb ben al deze avonden het beste gegeven wat maar mogelijk was. Onder leiding van den Directeur, den heer Maas, werden aller eerst door „Crescendo" een zevental num mers op onberispelijke wijze uitgevoerd, waarby de nog zoo jonge muziekvereeni- ging voor de zooveelste maal haar groote ontwikkeling op muzikaal gebied demon streerde. Vervolgens kwam „Kunst na Arbeid" aan de beurt die op onverbeterlijke wyze het beroemde tooneelspel in drie bedrijven „Hallo Bandoeng!" voor het voetlicht bracht. Zoowel de grootste als de kleinste roL werd op de meest onberispelijke wijze vertolkt, hetgeen door de talrijke aanwe zigen herhaaldelijk met een bijna onbe daarlijk applaus werd beloond. Wij kunnen het bestuur van den Volks bond feliciteeren met het welslagen van deze avonden. De leden kunnen trotsch zijn op hun standsorganisatie met een paar onderafdeelingen zooals die van muziek en tooneel. Jammer dat de zangvereenigmg een mislukking geworden is. Ook de Ka tholieke sport komt in Hillegom nog veel te kort. Met eenige goede wil is hier toch ook wel wat te bereiken en als het een maal bereikt is, dan ondervindt men, tven- als thans met de muziek- en tooneelver- eeniging, hoe heerlijk het is er van te kun nen profiteeren. Katholieke zangers en sporters, allen dus het beste beentje voor! Geboren: Hugo Abraham z. van J. Rad der en C. M. H. Hoogendoorn Jan Ja cobus z. van C. C. van der Leeden en C. van der Kwaak Adriana Johanna d. v. L. G. Uitendaal en N. Duijzer: Antho- nia Josephina d. van W. A. de Groot en G S. de Graaff Willemina Josephina d. van C. G. Zonneveld en H. C. den Hollan der. Ondertrouwd: J. Kortekaas en J.J. van de Reep M. L. A. Beugelsdijk en K Siecker. Getrouwd: J. J. Verlaan en G. Stee- kers A Bonsing en H. Schipper. Vertrokken: H. van den Berg en gezin naar Diemen J. M. Voges naar Bergen (N.H.) G. Steekers naar Noord- wijkerhout M. J. Veen naar Bloemen- daal J. C. Enters naar 's Gravenhage. VEUR. Wit-Gele Kruis. Onder voorzitter schap van den heer A. Bontje hield de vereeniging het Wit-Gele Kruis hare jaar vergadering in het R. K. Verenigingsge bouw, welke vergadering minder goed be zocht was. Na opening met gebed en een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter, in het bijzonder aan den zeereerw. heer pastoor, werden de notulen gelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen is een dankschrijven van pas toor Beysens aan alle leden voor het hem gezonden telegram. De voorzitter deelt mede, dat de Bisschoppelijke goedkeuring is ontvangen over het gewijzigde regle ment; verdere ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Secretaris, de heer H. Mol brengt een breedvoerig en keurig jaarverslag uit, waarin hij o.m. memoreert de gehouden bazar, de moedercursus, enz.; uit een en ander bleek zeer duidelijk, dat het voor de vereeniging een vruchtbaar jaar is ge weest. Een verdiend applaus en een harte lijk dankwoord van den voorzitter voor dit keurige verslag was hier zeer zeker op zijn plaats. Uit het keurige verslag van den penning meester, den heer A. Zandwijk, stippen wij o.m. aan, dat het ledental per 1 Januari 1935 in totaal bedroeg 646, terwijl het batig saldo bedroeg 1965.44. In zijn verslag spoort hij den leden aan trouw de contri butie te betalen, daar dit minder goed is en er toch zoo ontzettend veel gevraagd wordt; wanneer de bazar niet gehouden was, zou er dit jaar een groot tekort ge weest zijn. Ook de penningmeester heeft dank en applaus te accepteeren. Van de commissie tot nazien der reke ning is schriftelijk bericht ingekomen, dat alles in de beste orde is bevonden, waar voor hulde aan den penningmeester wordt gebracht. In de commissie tot nazien der rekening 1934 en 1935 werden benoemd de heer en Th. Tielemans en J. Coomans. Aan de orde komt bestuursverkiezing. Bij acclamatie worden de aftredenden mevr. A. HaagenVieveen en den heer H. Mol herkozen. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den Z. H. Bond worden benoemd de heeren A. Zandwijk en H. Mol. Bij de rondvraag wordt dank gebracht aan het bestuur voor de hulp en medewer king in enkele gevallen, terwijl inlichtin gen worden gevraagd over kinderuitzen ding gedurende enkele weken; het bestuur zal dit nader onderzoeken en zoo mogelijk tot een goede oplossing brengen. Naar aan leiding van een vraag betreffende contri butie, deelt de voorzitter mede, dat deze voor inwonende leden boven de 18 jaar ƒ1.bedraagt. De voorzitter brengt alsnog aan Zuster Claudia voor haar vele werk hartelijken dank, eveyals aan de gezusters van Veen en sluit dan onder dank en met een op wekkend woord de vergadering met den christelyken groet. Nootdorp's nieuwe Raadhuis De feestelijke opening Donderdagmiddag heeft de plechtige opening van het nieuwe Raadhuis van Nootdorp plaats gehad. Deze opening werd verricht door Jhr. von Fisenr.e, lid van Ged. Staten, die op trad namens den Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland. Voorts warem aanwezig de burgemeester van Delft, mr. G. van Baren, van VeurLeidschendam, de heer J. Keyzer; van Waddinxveen, de j heer J. J. Troost, voorts de geestelijkheid I van Nootdorp, verenigingsbesturen en 1 vele anderen. Nadat de gasten in c!e woning van den burgemeester waren ontvangen, begaf men zich naar het raadhuis, waar Jhr. von Fisene de vlag aan het gebouw heersch. Hem werd namens het gemeentebestuur een fraaie bloemen- en fruitmand aange boden. In de raadszaal van het nieuwe raadhuis, waar men vervolgens bijeenkwam, hield de burgemeester een rede, waarin hij de be- teekenis van deze plechtigheid voor de ge meente schetste. Spr. uitte zijn groote waardeering over het feit, dat Jhr. von Fisenne deze plech tigheid heeft willen verrLlten. Vervol gens verwelkomde spr. de andere belang stellenden; in het bijzonder zijn moeder, mevr. SchölvinckKolfschoten, die voor nog geen twee jaar ook van een bijzon dere raadszitting getuige mocht zijn. Wel schijnt zy aldus spr. de bijzondere aandacht van den Raad te hebben, aange zien deze gast nu eens niet bij besluit van andere bestuursorganen, maar bij besluit van den Raad zelf als getuige van dit ge beuren werd uitgenoodigd. Groote voldoening over dezen bouw. Zoo heeft dan de opening van ons nieu we Raadhuis plaats gehad. Ik meen niet ten onrechte te mogen zeg gen, dat wy thans groote voldoening heb ben over de totstandkoming van dit Nge bouw. In plaats van het oude buitenhuis uit Rijswijk, in 1886 naar Nootdorp overge bracht om te dienen tot vergaderzaal van den Raad en woning der politie, kan Noot dorp thans groot gaan op een Raadhuis, dat zoowel wat het buitenaanzicht als wat het interieur betreft, door een ieder kan en mag worden gezien en zelfs voldoet aan rechtmatige eischen van schoonheid. Centraal gelegen in het midden der ge meente, ietwat op zijde van de openbare straat, de vertrekken gelijkvloers en met elkaar in verbinding, voorzien van alle voordeelen, welke de moderne techniek bieden kan, in economisch opzicht mede voldoening gevend aan de eischen van mo derne rationeele administratie en ordening, zonder te hebben de voor een opgewekt te verrichten arbeid de zoo doodelike kan toorkilheid van beton, staal en glas, geeft het enkel reden tot voldoening. Maar nog meer reden is er, waarom van daag van „voldoening" kan gesproken wor den. Want 't Gemeentebestuur is, schrik niet, dezen bouw met idealen begonnen en mocht deze idealen verwezenlijkt zien. Het gebouw moest inderdaad worden „het Huis der Gemeente", niet alleen als zoodanig herkenbaar, maar daarnaast werd ook gepoogd in dezen bouw te doen samen treffen de kracht, het vernuft, de arbeid en de kennis der burgers. Nu tenslotte het geheel tot stand is ge bracht, kan met recht en reden geconsta teerd worden, dat het beroep op onzen bur gers niet tevergeefs is geweest. Vastge steld wordt daarbij, dat bijna elk Noot dorp's handel- of zaakdryvende, dikwerf met grooten burgerschapszin, ten koste van opofferingen, soms van tijd, soms van geld, soms van tijd en geld aan de totstandko ming van dit gemeenschapshuis heeft ge arbeid. Een herdenking Spr. dankte vervolgens den architect en herdacht in treffende woorden den heer Henricus van Venraay, die dit werk met zoo buitengewoon groot interesse had aan genomen, doch die helaas reeds over leden is! Geen Vrijheid vind ik, aldus spreker, tot in bijzonderheden af te dalen en dieper te graven, maar zelfs de ingewijden weten nog niet ten volle, wat ik bedoel, als ik hier zeg, dat Nootdorp's nieuwe Raadhuis er zonder begrijpvolle medewerking en zijn offers niet zóó zou hebben uitgezien, als dit nu niet het geval is. Geen der bouwers heeft zich dezen dag zonder hem kunnen indenken. Het Gemeentebestuur heeft slechts bloe men op zijn baar kunnen leggen en zijn laatsten tocht medemaken. Laat het leven van dezen man, van dien christen-burger, van den edelen mensch en vader voor de beide zonen, hier in ons midden tegenwoordig een blij en lichtend voorbeeld zijn, dat ons allen getroffen heeft Na dank gebracht te hebben aan de an dere medewerkenden, ging spr. in op de financieele opzet van dezen bouw. St. Josephgczellen. Op Zondag 10 Fe bruari te 11.30 uur en te 7.30 uur bijeen komst en ontspaning. Allen worden ver zocht de wedstrijden, die er nog voor hen staan zoo geregeld mogelijk te spelen. Als aller medewerking er is, zullen de overwin naars in de winter wedstrijden behoorlijk op tijd bekend zyn. Helpt allen mee. Op Dinsdag 12 Febr. geen Maria-Congre- fatie. Te 7.30 ur bijeenkomst in het Patro naat. Donderdag 14 Febr. te 7.30 uur bil jartclub A.D.O. Zaterdag 16 Febr. te 7.30 uur Ontspanningsbij eenkomst. De financieele opzet Spr. herinnerde hierbij aan het exposé, door hem in zijn nieuwjaarsrede gegeven en vervolgde: Aan dit geheele werk, zoowel van als aan en eigenlijk niet meer bij dit ge- douw behoorend, is een bedrag van 8700 ten koste gelegd, de straatvernieuwing en uitbreiding en het dempen van het^, water niet mede gerekend eenige honderden gul dens meer. Van dit bedrag is reeds in 1934 een som van 400 gereserveerd, zoodat, rekening houdend met de opbrengst van de oude verkochte eigendommen, dit nieuwe Raad huis in 20 jaren tijds geheel zal zijn afge schreven, waarin dus de j aarlij ksche af schrijving /200 bedraagt, in zooverre net to zal moeten worden uitgegeven. Om het begrip „gemeente" te omschrij ven, citeerde spr. uit Oppenheim's inlei ding op de „Gemeentewet", en voegde daaraan toe: Van harte moge de hoop op dit oogenblik worden uitgesproken, dat de gemeentenaren dit huis zullen beschou wen als het middelpunt der burgerlijke gemeenschap, als het plaatselijke centrum, waar Wet en Dienst als het ware om den voorrang strijden, en waaraan zij, die in dat gebouw, zij het geregeld, zij het slechts af en toe, hun functie uitoefenen, dikwerf hun kostbaren tijd, soms hun dagtaak wij den. Reeds vanaf morgen wordt dit gemeen schapshuis ingezet ten behoeve van de vraagstukken, welke zich, als het ware vanzelf, voor deze gemeente zijn gaan op doen. Ik wijs b.v. op de door de omstan digheden in de latere jaren verkregen sleutelpositie van Nootdorp, al blijf ik verre van de uitoefening van het voorspel lersambt. Op een der ramen van dit nieuwe Raad huis staat geschreven: De welstand groeit Waar eendracht bloeit. Moge dit zoo zyn. Al ziet voor ieder indivi du en elke gemeenschap iederen morgen er somberder uit, laat men bedenken, dat men kracht naar kruis krijgt en men wordt er des te sterker door. Ik houd er mij van overtuigd, dat in Nootdorp, waar de gemoedelijkheid en de eendracht gelukkig bestaat de kracht er des te sterker om zal zijn. Spr. bracht dank aan Raad en Wethou ders, aan Ged. Staten en den wnd. Com missaris der Koningin, en besloot met den zegen van God over het werk, dat hier is tot stand gekomen en over den arbeid, welke vanaf dit oogenblik in dit Raad huis gaat plaats vinden. Vele goede wenschen. Vervolgens sprak Jhr. von Fisenne, die verklaarde overtuigd te zijn, dat een lang gekoesterden wensch van de ingezetenen van Nootdorp in vervulling was gegaan. De nieuwbouw van een raadhuis van on getwijfeld noodzakelijk, gezien ook de werkzaamheid van den burgemeester. De burgerij van Nootdorp zal in dit gemeen tehuis de voorlichting kunnen ontvangen, welke het noodig heeft. Dit is ook een be wijs van de goede verstandhouding en het vertrouwen dat spreekt tusschen den burge meester en gemeentenaren. Met de benoe ming van den heer Schölvinck tot burge meester dezer gemeente is, naar het oor deel van. den Commisaris en Ged. Staten een goede keus gedaan, ook vanwege de uitstekende voorbereiding die de heer Schölvinck by burgemeester Troost ont ving. Jhr. von Fisenne hoopte, dat het den heer Schölvinck gegeven zal zijn in dit nieuwe raadhuis vele jaren nog zeer veel in het belang van de gemeente Nootdorp te mogen verrichten, zoodat met dank baarheid op dezen dag zal worden terug gezien. Vervolgens sprak namens den Raad, de heer J. Steeneveld, die opmerkte dat wil men zijn taak naar behooren kunnen verrichten ook de middelen daarvoor aanwezig moeten zijn. Met bescheiden mid delen is hier nu veel bereikt. Hierna volgden nog toespraken o.m. door de burgemeesters van Delft, van Waddinx veen en Veur; de zeereerw. pastoor Rhee, ds. Loef, N. Herv. predikant, den heer v. Leeuwen, hoofd der Chr. school, enkele afgevaardigden van vereenigingen, waar van sommigen hun wenschen vergezeld deden gaan van geschenken. De burgemeester heeft den verschillen den sprekers dank gebracht. Aan H.M. de Koningin werd een tele gram verzonden, waarin trouw werd be tuigd. Na afloop der officeele bijeenkomst, heb ben de gemeentenaren het raadhuis kun nen bezichtigen. Ook arriveerden nog vele burgemees ters uit de omliggende gemeenten, die he laas door een vergadering verhinderd wa ren geweest eerder te komen, doch zich de eeredronk er niet te minder om lieten smaken. Dit was het slot van een voor Nootdorp en speciaal zyn gemeentebestuur onverge- lijken dag. Door den burgemeester is het volgende telegram ontvangen: „H.M. de Koningen draagt mij op U en de Gemeenteraad zeer veel dank te zeg gen voor betuiging van aanhankelijkheid. W.g. Van Heemstra, Secretaris". K. J. M. V. A.s. Maandagavond te 8.30 uur precies „De ondergang der Veursche Kapel" door den heer Wim Bleijs. Van 7.30 tot 8.30 uur recreatie. Dinsdag geen Maria-Congregatie. Don derdagavond, extra belangrijke vergade ring. De weled. heer Jan Bakker spreekt over „Middenstandsproblemen". Alle K. J. M. V.-ers present. Vrydag 15 Febr. socie- teitsavond, sjoelwedstrijd (gratis). Van 9 tot en met 12 Febr. K. J. M. V.-retraite te Noord wijkerhout.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7