ZATERDAG 9 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Luxor. De Hollandsche film „Op Hoop van Ze gen" voor de 3e maal geprolongeerd. Wel een bewijs hoe groot de belangstelling voor dit filmwerak is. En niet ten onrechte. Voor de pauze een journaal, een amusan te teekenfilm en een spannende en sensa- tioneele film „Meester der Smeltovens, waarin Jack Holt en Fay Wray de hoofd rollen vervullen. Hierin ziet men, hoe een arbeider zich op werkt tot directeur. Het geld wordt hem eohter de baas, waardoor hij zijn plicht als echtgenoot vergeet. Het slot is zooals gewoonlijk een happy end. Een programma voor volwassenen. Lido. De hoofdfilm, welke Lido deze week brengt, heet de Kat en de Viool. Er komt evenwel noch een kat noch een viool in voor, doch het is niets anders dan een ro mantische liefdesgeschiedenis tusschen een jongeman, die een veelbelovend componist is, en een meisje dat eveneens in de mu ziekkunst is. Het meisje heeft eerder succes in de we reld, dank zij invloedenke protectie, en dat noopt den jongeman om van een huwelijk «net haar af te zien, waar hij niet wenscht te vegeteeren op het rijke inkomen van zijn vrouw. Dan dreigt natuurlijk alles mis te loopen, maar aan het eindenu ja, het is een „happy end" natuurlijk. Het is een mengelmoes van vermakelijke ver- wikelingen,, zich afspelend in het Bohe- mien-wereldje van artisten met Ramon met Ramon Navarro en Jeannette MacDonald in de hoofdrollen, zoodat een kind in de bioscoop wel raden kan, hoe het er naar toe gaat. Op het einde wordt de film zelfs gekleurd, wat laat zien, hoeveel mogelijkheden het witte doek brengen kan op het gebied der kleurenfotografie. Overigens zouden wij hier bij deze film liever geen kinderen in de bioscoop tegen woordig zien. De Centrale Keuringscom missie heeft de film toelaatbaar geacht voor personen boven de 14 jaar, hetgeen ons on begrijpelijk voorkomt. Mede om enkele minder oirbare details, kunnen wij de film geen hartelijke aanbeveling meegeven, doch, gezien het feit, dat deze details niet op den voorgrond treden, willen wij bij woning van het programma voor volwas senen ook niet ontraden. De rolprent, die aan de pauze voorafgaat, is er een van geheel anderen aard. De naam „Politie-auto No. 17" zegt reeds, dat het een historie is uit het gevaarlijke en sen sation eele leven van de Aiperikaansche mo- tor-politie. Het gaat er dan ook echt Ame- rikaansch naar toe en men zit te springen op z'n stoel van spanning, hoe de knappe agent van wagen 17 het eraf brengt. Ver der is er de gebruikelijke teekenfilm (een heel aardige) en het wereldnieuws in woord en beeld. Trianon. Trianon komt deze week met een pro gramma, dat voor de pauze gewijd is aan de vroolijkheid, en na de pauze een Ameri- kaansche film brengt van Lilian Harvey. Het vroolijke gedeelte bestaat behal ve uit een dwaze en zeer origineele muzi kale „mislukking" uit de klucht „Speculan ten". Een duo van twee geslepen oplich ters, die als zakenlui in het Grand Hotel logeeren, die een geheel dorp denken te be driegen, worden ten slotte zelf bedrogen. Een film, die boeit en amuseert. De film „I am Suzanne", waarin Lilian Harvey de hoofdrol vervult, kunnen wij, van moreel standpunt bezien, niet geluk kig noemen. Wij moeten voor deze film ernstig voor behoud maken. De film speelt zich af in een revue-omgeving. Suzanne is een dan seresje, dat na een ongeluk in de revue, waarbij zij haar been breekt, voor ver schillende innerlijke conflicten wordt ge steld, waarvan de diepere zin ons ontging. Haar liefde voor een jongen marionetten kunstenaar en haar hartstocht voor haar kunst in haar situatie twee tegenstel lingen worden ten slotte met elkaar verzoend door een revue, waarin ook aan de marionetten éen rol is toebedacht. Voor al het optreden van de marionetten is zeer geslaagd. UIT DE OMGEVING NOORD WIJK. Dat had je nooit gedacht. Uitgaande van de Noordwijksche Reddingsbrigade, zal er dit jaar weer een revue worden ge geven in de groote zaal van Hotel Royal Dinsdag a.s. voor leden en donateurs. Op deze avond zal waarschijnlijk „The Len- narty Band", welbekend uit het Casino, het geheel met muziek opluisteren. Woens dag- en Donderdagavond zal de revue nog opgevoerd worden voor belangstellenden. Gezien de activiteit en het sympathieke streven van onze wakkere Brigade, mogen wij verwachten, dat vele deze avonden zullen bezoeken, waarvan het gevolg zal zijn, dat ook in de toekomst haar actief werk kan blijven voortbestaan. STOMP WIJK. Volksonderwijs. Gisteravond kwam de afdeeling volksonderwijs onder leiding van den heer H. Verheljen in jaarverga dering bijeen. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Uit het ver slag van den penningmeester blijkt, dat het kassaldo tot ruim 100.is opgeloopen. Bij acclamatie werden d-e aftredende be stuursleden de heeren Zonneveld, Kruizin- ga en Noordijk herkozen, terwijl tot nieuw bestuurslid, in plaats van den heer Wijtzes, werd gekozen de heer v. d. Dool te Veur. Na eenige reglementswijziging sloot de voorzitter deze goedbezochte vergadering. OEGSTGEEST. Stemming groslijst. Men verzoekt ons mede te deelen, dat voor de eerste stem ming voor de groslijst Prov. Staten-verkie- zing gelegenheid wordt gegeven in het Pa- tronaa-tsgebouw, morgen van 8 uur tot half 1 uur. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Maandag, des na middags te 7 uur. Agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing van keurloon. 3. Verkiezing stembureaux. 4. Voorstel tot wijziging van de vergoeding aan den plaatsvervangend keuringsveearts. 6. Ambtswoning burge meester. 7. Voorstel to wijziging begroo ting 1934. Tooneeluitvoering. Blijkens een elders in dit blad voorkomende advertentie, geeft de R.K. Vereeniging „Ontwikkeling en Vreugd" op Dinsdag 12 en Donderdag 14 Februari a.s. haar jaarlijksche Uitvoeringen in het Vereenigingsgebouw. De aanvang is bepaald op zeven uur, precies. Opgevoerd zal worden «het drama in vier bedrijven „Widukind de Afgodendienaar" van M. B. Amse, pr. Na de pauze brengen de tooneelisten een stuk van geheel andere mentaliteit, n.l. een klucht in drie bedrijven: „Samson en Moot doen aan Boksen", geschreven door de be kende schrijvers Piet Mossinkof en Gerard Nielen. „Ontwikkeling en Vreugd" is zich be wust een mooi programma aan te bleien en verwacht dan ook een groote schare be langstellende. BOSKOOP Staatspartij. Woensdagavond j.l. werd een lezing gehouden, in het R.K. Ver. ge- voor de R.K. Staatspartij, afd. Boskoop, bouw alhier, waar als spreker optrad de heer A. J. Loerakker met als onderwerp: „De Staatspartij in den hedendaagschen tijd". De voorz., de heer Th. Houdijk, sprak zijn leedwezen uit over de geringe op komst der leden, vooral daar het in dezen tyd zoo noodig is, dat men op de hoogte is van den toestand en doordrongen moet zijn van het groote nut van de R.K. Staats partij. De heer Loerakker wees allereerst op den slechten en moeilijken tijd, waarin wij op het oogenblik leven. De midden standers zijn getroffen, doordat zij geen af zetgebied meer hebben, en zij, die voor heen bijna eenstemmig tegen de hooge loonen waren, zouden deze nu graag weer willen geven, teneinde dit afzetgebied weer te vergooten. De kleine boeren en tuinders hebben gewerkt en gezwoegd vhn geslacht tot geslacht, terwijl nu de produc ten bijna waardeloos zijn; 400.000 men- schen die graag zouden willen werken maar geen werk kunnen krijgen, die toch vrouw en kinderen moeten onderhouden, wat zij alleen kunnen door te werken, zijn gedoemd tot werkloósheid. Voor allen is de nood groot, maar nog grooter is die voor de jonge menschen, die geheel zonder toekomst zijn en geen idea len meer kunnen scheppen, zij zijn geheel zonder perspectieven en tasten rond m 't duister. Ook geestelijk wordt de nood groot, vele menschen praten op allerlei wijze over den toestand en wel zoo, dat zij ieder zooveel mogelijk opzetten tegen alles. Niet alleen in ons land is er echter zoo'n slechten toestand, maar wij staan voor een algeheele wereldontreddering. Het wereldbeeld der economie heeft zich gewijzigd, de productie heeft zich ver plaatst van de oude wereld naar nieuwe streken, zooals Japan en de Indien en deze landen, waarheen vroeger West- Europa uitvoerde, voeren nu hun eigen producten in. Bovendien zegt men, dat economie en ethiek niets met elkaar te maken hebben of m.a.w. God en godsdienst hebben niets met zaken te maken. Zoo vergeten zij God en godsdienst, maar knielen wel voor andere goden als het geld en de macht en nu zelfs voor den Staat, dien ze als iets almachtigs en alles-overheer- schend, gaan beschouwen. Vragen wij ons af wat wij moeten doen tegen dit alles, dan moeten wij overtuigd zijn, dat menschelijke kracht alleen hier toe niet in staat is. Het is toch tegen de natuur, dat men God uitschakelt, en iets onnatuurlijks dat de kerken zoo weinig de weerslag van dezen toestand merken, en er niet meer gebeden wordt. God en godsdienst hebben wij op de eer ste plaats noodig en dan moeten wij ons goed realiseeren, dat wij een taak hebben te vervullen niet alleen op sociaal, maar ook op politiek terrein en dat wy moeten samenwerken. Deze samenwerking is er in onze huidige maatschappij niet en toch is deze op de eerste plaats noodig, willen wij iets kun nen bereiken. Onze R.K. Staatspartij is de juiste partij met Zuivere beginselen en de beste partij om de christelijke leer bij den Staat tot grondslag te leggen, maar daarvoor moet samenwerking zijn en een heid, want dit alleen maakt ons sterk in den strijd, die wij hebben te voeren. Een andere groote factor is het vertrou wen, dat wij moeten stellen in onze leiders, welke wij toch zelf hebben gekozen en waarvoor wij anderen kunnen kiezen, in dien zij niet goed zijn. Maar juist dit vertrouwen wordt in de den tijd ondermijnd omdat daaruit ver deeldheid komt wat de sterkte van een partij benadeelt. De R.K. Staatspartij moet echter één zijn en hierin vooral mag geen verdeeldheid komen, zooals het op het oogenblik gebeurt door de Katholieke Volkspartij. Hierna werd den leden gelegenheid ge geven vragen te stellen, waarvan door verschillenden gebruik werd gemaakt en die allen zoo duidelijk mogelijk door den heer Loerakker werden beantwoord. Vervolgens sprak de voorz. nog een kort opwekkend woord om toch vooral één t^ zijn en dankte den spreker van dezen avond voor zijn mooie leerzame lezing. BODEGRAVEN. Geboren: Gerrit, v. v. F. Oskam en E. Goudkuil. Johan Gerhard z. v. H. v. cL Vliet en E. W. Erdtsieck. Ondertrouwd: J. Buitelaar 22 j. en T. Scheer 20 j. Gevestigd: H. Rotert van Zwam- merdam. D. Huizing, apotheker, van Groningen. A. Tuis en gezin, koopman van Leimuiden. G. W. van den Broek, kantoorbediende, van Heerlen. G. Guid- kuil, dienstbode van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: H. Hoogendoorn, dienst- J. Streefland, dienstbode, van Rietveld, bode naar Zwammerdam. A. M. Ranke, z.b. naar Heijthuijzen. C. A, P. Hoogteij- ling en gezin, onderwijzer, naar Ede. J. A. Roest, bakkersknecht, naar War mond. J. Oskam, dienstbode, naar Riet veld. A. C. de Meijere, kaashandelaar, naar Rotterdam. A. van Vliet en echt- genoote. landarbeider naar Oudewater. NIEUWKOOP. Geboren: Leendert Klaas, z. van J. C. Verkaik en N. J. Potuijt. Gehuwd: L. Lycklema 22 j., wonende te Wilnis en J. A. Voshart 23 j. G. van Veen 26 j. wonende te Mijdrecht en A. J. Voshart 24 j. KOUDEKERK Geboren: Magdalena d. van A. de Lange en A. de Jong. Ondertrouwd: J. Maurits 28 j. en M. W. van Velsen 26 j. Overleden: Gerrit van der Voort 61 j., echtgen. van E. Oudshoorn. levenloos kind van R. Dorrepaal en N. van der Bijl. ZOETERWOUDE. Collecte Blinden. De collecte ten bate der blinden, werkzaam Plantage Midden laan 64 te Amsterdam, welke dezer dagen te Zoeterwoude werd gehouden, heeft 31.22 opgebracht. Het Bestuur brengt alle gevers en geefster gaarne hartelijk dank. Geboren: Martina Magdalena, dochter van A. M. Ammerlaan en M. C. Duijn sveld. Maria Johanna Margaretha, dochter van J. van der Ham en M. W. Smit. Leendert Jacobus, zoon van G. Veerman en G. C. Bos. Catharina Cornelia Jacoba, dochter van C. Rotteveel en M. W. Grosneweg. Overledn: Petrus Bonefacius Arnol- ZOETERWOUDE (H.R.) Zangersavond. Gisteravond hield het Kerkzangkoor „St. Cecilia" en het Dames zangkoor „Concordia" een bijeenkomst in het Patronaatsgebouw alhier. Op deze bij eenkomst was aanwezig de Zeereerw. heer Prof. Beiersbergen v. Henegouwen, die een lezing over hield over de Gregoriaansche Kerkmuziek. Ter toelichting werden eenige gramofoonplaten gedraaid. Er werd door het Dames- en Heerenkoor gezongen „Wees gegroet O Sterre", van Hamers. De directeur, W. Hoogzaad, sprak een dankwoord. LAATSTE BERICHTEN NED. KORFBALBOND. Alle wedstrijden aiglast. Alle wedstrijden van den Ned. Korfbal- bond zijn in verband met de weersgesteld heid voor Zondag a. s. afgelast. OUDE MAN DOOD GEVONDEN. Gistermorgen is de 75-jarige J. W. Aarts, wonende in den Stofhoek te St. Michels- gestel, dood in zijn woning gevonden. De oude man werd in verwaarloosden toestand aangetroffen. Bijna 10 jaar is hij onder steund geweest door het Burgerl. Arm bestuur en diverse instellingen. Thans is aan het licht gekomen, dat hij in zyn wo ning een bedrag van 3000 had verbor gen. DOOR RANGEERENDE TREIN GEDOOD Op het rangeertrein van het stations emplacement te Gouda is gisteravond laat de spoorwegopzichter J. v. d. Voort door een rangeerende trein overreden en ge dood. Het slachtoffer is in den donkeren avond op het schaars verlichte terrein bij het oversteken van de rails gevallen, juist op het oogenblik dat een rangeerende trein naderde. De ongelukkige kon zich niet meer redden, hij werd door den trein ge grepen, met het noodlottig gevolg, dat hem liet hoofd van den romp werd gescheiden. Het ongeval is door het treinpersoneel niet opgemerkt. Later op den avond werd door den passeerenden rangeerder het slacht- fer op de spoorlijn gevonden. De ongeluk kige was 45 jaar oud, gehuwd en vader van een meisje. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerdina Margaretha, doch ter van H. G. de Langen en M. M. Laman. Willem, zoon van W. BaveLaar en H. Fi- lippo. Maria Magdalena Johanna, doch ter van S. v. d. Klaauw en M. J. A. Plan ken. Theodora Gcrarda, dochter van W. v. Meij gaarden en C. M. v. Meij ij gaarden. Cornelia Willy, dochter v. W. Meij gaar den en C. M. v. Meij gaarden. Maria, dr. van J. Walraven en A. M. Brouwer. Jo hanna Teuntje, dr. van H. Rietveld en M. A. Hage. Arentje, dr. van J. J. Gregoire en J. Vlieland. Ondertrouwd: J. F. v. d. Woestyne, jm. 27 j. en G. M. Dirkse jd. 26 j. TELEGRAMMEN ERNSTIGE GASVERGIFTIGING TE PARIJS. Drie dooden. PARIJS, 9 Febr. (V.D.) Een ernstig on geval, waarbij tot dusver drie dooden zijn te betreuren terwijl zeven personen met levensgevaarlijke vergiftigingsverschijtnee- len in het ziekenhuis moesten worden op genomen heeft Vrijdag te Clermont-Fer rand plaats gehad. De concierge van een groot huurhuis be merkte Vrijdagochtend een sterke gaslucht. Hij begaf zich naar de woning op de eer ste verdieping welke door een oud echt paar en een dienstmeisje bewoond wordt. Toen hij na herhaald kloppen geen ant woord kreeg, opende hij met geweld de deur en vond alle drie bewoners naar hü meende bewusteloos. De vrouw bleek ech ter reeds dood te zijn; bij de beide anderen konden de levensgeesten weer worden op gewekt. Daar de gaslucht echter niet uit deze woning op de eerste verdieping kwam, be gaf men zich ook naar de tweede verdie ping, waar hij in een woning den huurder dood vond, terwijl in een tegenoverliggen de kamer een bejaarde weduwe met ern stige vergiftigingsverschnijselen te bed lag. Intusschen waren de politie en de brand weer gewaarschuwd, die het onderzoek voortzetten. Men had geconstateerd, dat er geen gas uit de hoofdleidingen stroomde, doch uit de aardleidingen in het huis moest zijn gedrongen. In een naastgelegen woning werd toen ook een vrouw in de benedenverdieping dood gevonden. Ook uit dit huis en uit een tegenoverliggend huis werd nog een aantal personen in be- wusteloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Uit het onderzoek is gebleken, dat er een scheur was ontstaan in de hoofdleiding on der den grond. Men vermoedt, dat deze gasleiding bij herstellingswerkzaamheden welke kortgeleden in de straat hebben plaats gehad, is beschadjgd. Reeds sinds eenige dagen had men in de geheele wijk een sterke gaslucht waargenomen, doch niemand was op de gedachte gekomen de autoriteiten te waarschuwen. HET WATER VALT KEULEN, 9 Febr. (V.D.) Sinds gis teravond is op der geheelen Rijn en alle zij-rivieren de val ingetreden. Men ver wacht, dat deze scherp zal doorzetten, daar uit vele plaatsen vorst wordt ge meld, uit Mainz zelfs tot 11 graden. Bij Lohr vertoont zich het eerste dryfijs op den Rijn. EEN LAWINE AAN DE ITALIAANSCHE GRENS MILAAN, 9 Febr. Een groep van vier douane-beambten werd aan de Italiaansch Oostenrijksche grens in het Pusterdal nabij Sexten door een lawine bedolven. Twee der beambten konden slechts als lijken geborgen worden. De derde beamb te werd ernstig gewond, de vierde bleef ongedeerd. DE CANADEESCHE VTJFLINGEN. Een proces om een mil li oen dollar. CHICAGO, 9 Februari (VR.) Vrijdag is bij het Federale Hof een eisch tot beta ling van een millioen dollars schadever goeding ingesteld tegen Ovila Dionne, den vader van de Canadeesohe Vijf ling en vijf tien andere personen wegens het schenden van een contract inzake het tentoonstellen van de vijf babies. De eisch tot schadevergoeding werd in gesteld d'oor een plaatselijken promotor Ivan Spear toen Dionne en zijn vrouw voor de eerste maal de kinderen in een plaatse lijk theater hadden laten bezichtigen. Spear verklaart, dat hij met de oudere van de vijf babies een overeenkomst had gemaakt, waarbij was gecontracteerd, dat de vijf babies onder zijn leiding zouden worden tentoongesteld. Onder de vijftien andere personen, die tegelijkertijd voor het bedrag van een mil lioen dollars worden aangesproken, bevin den zich dokter Allan Dafoe, die de vrouw van Dionne geholpen heeft, de attorney- general Arthur Roebuck van Ontario, de grootvader van de vijf babies, twee Cana- deesche politiebeambten en de directeuren van eenige dagibladen. Deze laatsten worden er van beschuldigd foto's te hebben gepu bliceerd, waarop Spear copyright had. BIOSCOPEN. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. Ca&ino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: wittekool f 2.306.70, roodekool f 1.905.10, savoyekool f 1.103.50, me loenen f 0.402.50, pieterselie f 0.603.10. propsalade f 0.302.90, bleekselderie f 0.70 3.70, per 100 kg.: kroten f 0.901.60, kro ten gekookt f 24, witloof 214, boeren kool f 25, spinazie f 2840, uien f 1.50 2.80, wortelen f 2.306.30, spruiten I f 5 12, spruiten II f 27, and. f 1528, nero f 0.90—6.10. 9 Febr. Boter. Aanvoer 310 kg. Prijzen: prima fabrieksboter f 1.60, prima boeren- boter f 1.481.50 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 4 Febr. tot en met 9 Febr. Aangevoerd 120 000 stuks lange turf, prijzen f 89 per 1000 stuks. KATWIJK a. o. RIJN, 8 Febr. Groenten- veiling. Wasohpeen per kist f 0.901.20, kroten per kist 2535 cent, andijvie per kist van 6 kg. 6577 cent, Selderieknollen f 3.10—4.60, roodekool I f 7.10—9.30, gele kool f 5.70—7.40, groenekool per 100 f 2.40 3.50, uien per 100 kg. f 1.902.30. TER AAR, 8 Febr Centrale Veiling. Uien f 1.802.60, andijvie per kilo 1115 cent, boerekool per kist 48 cent, witlof per 100 pond f 1.706.30, selderie per bos 2.5 cent, spruiten f 5.009.40. NIEUWKOOP, 8 Febr. Eierenvciling. Op de eierenveiling alhier werden aangevoerd 2303 eieren. Prijs: kippeneieren f 2.202.70 eendeneieren f 2.35 per 100 stuks, kaas 20 cent^per pond, konijnen 60 cent per stuk. DEN HAAG, 8 Febr. Grossiersveiling. Appels: Goudreinetten extra 2833 cent, I 20—27 cent, (en stek) f 14—20, belle fleurs 2026 cent, zoete Paradijs 2024 cent. Zoete Appels (div. soorten) 820 cent, rabouwen 714 cent. Peren: Brede- rode 712 cent, Winterjannen 510 cent, IJsbouten 812 cent. Diversen: Holl. wit lof I 1113 cent, TI 89 cent, Brusselsch Witlof I 1213 cent, II 10 cent per kg.; Grove Wortelen f 0.801.50 per 100 kg., gelekool f 3.405.00 per 100 stuks, roode kool f 10.0010.50 per 100 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 8 Febr. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool I f 3.60 9.70, kroten f 1.60-^2.20, uien f 1.80—2.60, per 100 bos: selderie f 1.102.80, andijvie kg. 20 cent. Eierenveiling. Aanvoer 2900 stuks. kippeneieren f 2.003.10 en eendeneieren f 2.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 8 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net 2030 cent, Butterfly 2040 cent, Aug. Noack 5070 cent. Gemengde rozen 12 25 cent, Seringen 5075 cent, Viburnum 5075 cent, Cerasus rosea fl. pl. f 1.50 1.80, Prunus triloba I 5080 cent, idem II 2545 cent, Azalea 80—130 cent, Mahonia 17—25 cent, Andromeda 1020 cent, Rhod. Pink Pearl per stuk 80—140 cent. VTNKEVEEN, 8 Febr. Groentenveiling. Witlof I 913 cent, idem II 58 cent, idem in 24 cent, per kg., spruiten 9 cent per kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) 1.483/4 6.18 Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De handel op de Amsterdamsche fond- senmarkt droeg een kalm karakter, daar de onzekerheid omtrent het goudclausule-pro ces in Amerika en de positie der Londen- sche goederenmarkten tot voorzichtigheid maanden. Daarbij zijn de berichten uit Pa rijs niet bijster gunstig en hieraan was het te wijten, dat de iets zwakkere houding, die Kon. Olies gisteren te zien gaven, ook heden bleef bestaan. Het fonds opende een fractie lager en daalde vervolgens tot 1 onder het slot van gisteren. De Amerikaan- sche oliesoorten daarentegen lagen meeren- deels een fractie hooger. Rubbers openden vast, dank zij de betere berichten aangaan de de Londensche moeilijkheden, doch de onzekerheid bleef aanhouden, waaraan het toe te schrijven was, dat zich hier later een gedeeltelijke reactie voltrok. A'dam Rubbers sloten per saldo nog 1 boven de vorige slotkoersen. Tabakken waren fractioneel hooger. Suikers ondergingen nagenoeg geen wijziging. Van de Indu- strieelen zetten Aku's na aarzelende ope ning hun stijging voort, al bleef de winst uiteindelijk nog tot een fractie beperkt. Philips waren weinig veranderd. Unile vers waren evenwel zwakker en deze lie pen 1 terug. Ook Calvé Delft golden iets lager. In Ned. Scheepv. Unies ontwikkelde zich een kleine affaire, waarbij de koers, die gisteren reeds hooger was gekomen, tot 36 verbeterde. Ook Alg. Exploraties ble ven vast en waren 1 hooger. Amerika nen waren stil; de stemming was over het geheel iets vaster in navolging van Wall- street. Duitsche obligaties ondergingen slechts weinig wijziging evenmin als Ned. Staatsfondsen, die ongeveer dezelfde koer sen van gisteren bedongen. De handel in deze papieren was uiterst kalm.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3