Moeder eisdit het beste voor haar geM,.. ZATERDAG 9 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 IMTERPAROCHIEELE VOOR KOLPING'S ZALIG VERKLARING. Het verzamelen van handteekeningen is begonnen. Alle leden teekenen natuurlijk. In alle landen, waar het Kolpingswerk groeit, is men er mee bezig. Holland zal niet achterblijven. En in Leiden en om geving zullen duizenden katholieken met de Gezellen bidden en werken voor de za ligverklaring van onzen Stichter. Ook huisgenooten van onze Gezellen mo gen hun handteekening plaatsen. Het „trouw aan Kolping" zij vóór alles daad! NUMMER ééN. Die Kolping was toch wel een echt mensch met open blik voor de werkelijk heid, een markante figuur, die hoog oprijst boven de levenvervlakkers uit dien tijd. Een fijnbesnaarde priesterziel, een held. Op een goeden dag haalt hij het in zijn hoofd om wat jonge menschen bijeen te roepen in een schoollokaal. En daar ver telt hij van hun moeilijkheden en van hun leed, daar toont hij te begrijpen de betee- kenis van een organisatie, die opheft en beschermd, die leiding geeft in liefde. En uit Kolping's leven is bekend zijn ant woord aan die eerste Gezellen, die de de viezen samenstelden, dat „Godsdienstzin" nummer één moest zijn. Ziezoo, nu weet u waar we het ditmaal over zulen hebben: Kolping en het eerste devies van zijn organisatie. Het is geen toeval der omstandigheden, dat een priester begon met het organüsee- ren; het is zonder twijfel het werk geweest van de Goddelijke Voorzienigheid. Wat Kolping zelf in de eerste Gez.-Ver. betee- kende. diezelfde plaats neemt een Praeses in. En schuilt hierin niet de ongekende kracht van onze beweging? Dat een Pries ter, de gezalfde des Heeren, de leider is in een vereeniging, heeft heel wat pennen reeds in beroering gebracht. Maar nooit heeft men aan kunnen toonen, dat de ziens wijze van Kolping fout was. Nooit men gelde zich de moeilijkheden zoo tot een chaos, als waar elk bestuurslid zich dic tator waande. Hoorden we nog niet onlangs de bewe ring uiten, dat de Priester alleen baas mag zijn in de kerk? Maar zijn we dan alleen maar roomsch in de kerk? Als de Priester het recht en den plicht heeft om op huis bezoek te gaan, dus zielzorg uit te oefe nen ook buiten de kerk, dan ook mag en moet hij op de wijze door Kolpig gewild zielzorg uitoefenen in de vereeniging. Als zielzorger allereerst, zoo zien wij den Praeses in de Gezellen vereeniging. En als daarnaast zijn leiding op profaan gebied nuttig is, dan gaat er geen leek op die plaats zitten. De groote erfenis van onzen Stichter is de Gezellenvader, die met pries terlijk gezag in het Kolpingsgezin leiding geeft. En onze godsdienstzin? Is onze stelregel de veelvuldige H. Communie? Wonen wij de H. Mis en ook wel eens het Lof bij? Is ons bidden ernstig en gemeend? Weet jij wel, jij met je gevaarlijk-gemakkelijke opvatting, dat je eens de belofte hebt ge daan om de rechten van je lidmaatschap te aanvaarden? En je plichten? Dat zijn ernstige vragen, doch geen overbodige. In de persoonlijke beleving van ens geloof steekt de grootste kracht! Ook in gemeenschappelijke beleving, in en door het clubwerk, is winst te behalen. Daar is allereerst onze kernvorming in „De Paladijnen". Er is inderdaad wils kracht voor noodig om daarin aan de eischen te voldoen. Maar gelukkig de ver eeniging, die alzoo kan krijgen overtuigde Gezellen, die meer willen zijn dan de groote massa. Pi us XI heeft voor enkele jaren een En cycliek uitgegeven over dat bij uitstek groote middel: de retraite. Daarmede wordt bereikt, dat het apostelvuur in onze har ten ontbrandt, om uit de vergankelijkheid van het leven ons te richten tot God. Tien tallen hebben in den loop der jaren de genadekracht van een retraite ondervon den en nog meer dan vroeger zal er aan ge werkt moeten worden, om dat cijfer hooger ©- te voeren. Wie dan ook als Gezel zijn plicht wil doen moet ter retraite gaan. Er is nog meer op het gebied van gods dienstige vorming, maar we meenden deze drie: den priester, de persoonlijke vorming en de retraite aan te morgen duiden als d e middelen tot het beleven van nummer één, den godsdienst. S. M HET GROOTE TEKORT. Schrik niet, waarde lezer, want we zul len u niet vermoeien met allerlei gegevens over begrootingen met groote tekorten. Al is het nog zoo beroerd voor de betrokke nen zelf, er valt toch niet veel aan te ver anderen. Die tekorten zjjn niet gemakke lijk te dekken. Het groote tekort, daarmee bedoelen wij daarom vraagt ze altijd Nederlandsch product Maggi's Bouillon in kwaliteit aan de spits het gemis aan eenvoud. Een kwaal, die elke bevolkingsgroep aangetast heeft. Een kwaal, die in katholieke kringen veel kwaad sticht en verwijdering brengt. En dit tekort is wel weg te werken, als we slechts denken en willen. Als we slechts denken en ernstig ons bezinnen op de beteekenis van het katho licisme voor welvaart en vrede. Er zijn menschen, die zich suf prakkizeeren op de Encyclieken, maar de feitelijke beteekenis en de diepe zin voor de katholieken zelf niet kunnen vatten. Zegt de Paus niet, dat vóór alles noodig is de bezinning op onze beginselen? Zij, die diep godsdienstig en als eenvoudige, werkzame menschen hun levensweg gaan zijn nog altijd de beton- palen van het huis der samenleving. Zij hebben meer verdiensten dan de crrtiek- zuchtigen. die zelf niets doen. En ook willen. Niet uit het oogpunt van wat meer geld of wat meer ontwik keling zich laten voelen aan de minder bedeelden. 't Is als een ramp te beschou wen, dat heel wat jonge menschen alleen maar oor hebben voor dancing, cabaret en bioscoop. Voor de meest onbeschaafde din gen geeft men tijd en geld,'voor de mede- menschen niets. In hoogmoed wordt de lee ring van ouderen verworpen, bij gebrek aan eenvoud durft men thans een opstand te prediken tegen de eigen Bisschoppen. Het groote tekort onzer dagen is het ge mis aan eenvoud. Denken en willen zijn in staat dat groote tekort te dekken en glansrijk weg te werken. Ligt hierin niet een taak, speciaal voor de Gezellen? SEVERUS. RETRAITE CL UB „ST. CLEMENS". Het bestuur herinnert de leden aan den afspraak, om te gaan sparen voor de re- traite. Wel is het aantal spaarders reeds iets grooter dan verleden jaar, maar het kan nog veel beter. Met wekelijks een kleinigheid te sparen komt men ongemerkt aan het noodige bedrag. Dus sparen van nu af aan! De penningmeester wacht u. Denkt ook aan de recollectie op as. Donderdag en komt trouw op. VASTENAVONDFEEST. Voor de opvoering van ..Jim de Schrij ver", bij ons vastenavondfeest op 24 en 25 Febr. a.s., is de kaartverkoop met kracht aangevat. De bekende adressen, alsmede de propagandisten zijn ruim voorzien. Men schenkt zichzelf een genoeglijken avond en de Gez. Ver. een goeden steun. In de komende week zullen de leden en de donateurs hun kaarten ontvangen. Ge zellen beneden de 21 jaar moeten echter hun kaarten halen in het Gezellenhuis, Maandag 18 Febr., na de maandvergade ring. SPORT-PROPAGANDA-FEESTAVOND. Zoo als de Gezellen reeds uit de berich ten en advertenties in de „Leidsche Cou rant" hebben vernomen wordt Maandag avond in de Stadsgehoorzaal een groote Sport-Propaganda-Feestavond gehouden. Vanzelfsprekend wonen alle Kolpings- Boys en Gezellen die lid zijn van Leiden of De Bataven dezen avond bij. Het is van groot belang voor alle sport - vereenigingen, dat de Sportbeweging in Leiden stevig in kracht toeneemt, die kracht komt vanzelf aan de afzonderlijke vereen igingen ten goede. Alle Gezellen worden dan ook dringend verzocht Maandagavond de Sportavond bij te wonen. De entreeprijs is laag en het programma zal ook de Gezellen, die nu niet tot de „sportman" gerekend kunnen worden, veel aantrekkelijks bieden. In verband met deze sportavond is de verplichte maandvergadering van 11 Febr. verplaatst naar Maandag 18 Febr. Vrijdagavond gecombineerde vergade ring voor de comm. van de afd. Gehuwden en Gezellen. DAMWEDSTRIJD. A.s. Zondag voortzetting van den dam- wedstrijd. Aanvang half negen. Deelnemers worden verzocht hun nog te spelen partijen af te werken. De stand van Zondag IJ. was als volgt: gesp. gew, verL rem. pnt. K. Zijlstra 8 7 1 14 W. Lovinck 7 6 1 12 H. Heuzen 7 5 2 10 St. Tettero 6 4 2 8 B. Visser 6 3 3 6 A. van Remundt 4 2 2 4 G. Carbier 6 2 4 4 H. Nijhuis 2 11—2 Th. Lovinck 3 12 2 R. Visser 33 3 0 v. Zon. 4 4 0 H. v. Egmond 5 5 0 STUDIE- EN DEBATINGCLUB „ST. PETRUS CANISIUS". Tot Zondagavond 10 Februari is- er ge legenheid zich op te-geven voor deelname aan de excursie „Zeiss Planetarium". Na deze datum kunnen geen deelnemers meer aangenomen worden. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Jl. Donderdag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize onder voorzitterschap van den loco-burgemeester C. W. Lieverse. Met hem waren alle leden tegenwoordig.. Na opening met gebed werden de notu len door den secretaris voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat een verzoek is ingekomen van D. Vervoom om zijn, bij raadsbesluit van 19 Juni 1934 onbewoon baar verklaarde woning nog niet te doen ontruimen. Reeds eerder heeft de Raad de zen termijn verlengd tot 19 Maart 1935. Uit het destijds door den gemeente-opzichter uitgebracht rapport bljj-kt, dat het voor de veiligheid der bewoners wenschelijk is de woning te doen ontruimen. B. en W. moe ten dan ook voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken. Over een onbewoonbaar verklaarde woning. De heer Noordam is er echter voor dat de termijn van ontruiming verlengd wordt. De heer Boot wethouder) licht deze zaak nader toe. Spr. is van meening, dat het ad vies van den gemeente-opzichter gehand haafd moet worden. Zelf heeft spr. de wo ning gecontroleerd en hij kan zich bij de zienswijze van den opzichter geheel neer leggen. De heer Tondu betoogt, dat het rapport van den gemeente-opzichter weliswaar spreekt van een slechte woning, doch dat dit niet uitsluit, dat de woning noodzake lijk afgebroken moet worden. Spr. is ter oore gekomen, dat binnen afzienbaren tijd een aanvang gemaard wordt met den bouw van een nieuwe woning. De opzichter moge dan wel gelijk hebben, dat het opruimen van oude woningen gewenscht is, doch de bewoners zijn de gedupeerden! De eigenaar der woning heeft de toezegging gedaan, dat er een nieuwe woning zal komen en met die wetenschap wil spr. het de bewoners niet lastig maken. Het grootste gevaar school in de veestalling en hierin is op af doende wijze voorzien. Spr. verzoekt B. en W. de maatregel van ontruiming meer als een noodmaatregel te aanvaarden en zich met den eigenaar in verbinding te stellen over den nieuwbouw. Wethouder Boot zegt, dat hij het de men schen geenszins moeilijk wil maken, doch het College van B. en W. houdt zich aan het advies van den gemeente-opzichter en aan vaardt hiermede de verantwoordelijkheid van den te stellen daad. De heer v. Ruiten zegt dat de eigenaar toch accoord gegaan is met het onbewoon baar verklaren! Wat weerhoudt den Raad dan om zijn beslissing te nemen? Met het advies van een deskundige gemeente-op zichter mag toch zeker wel rekening ge houden worden. Na eenige discussie wordt besloten de ter mijn van ontruiming onder goedkeuring van Ged. Staen te verlengen tot 1 Juni a.s. onder voorwaarde dat de eigenaar de toe zegging doen zal, dat met den bouw van een nieuwe woning wordt begonnen. De begrooting. Bij de behandeling der begrootingen voor den dienst 1935 wordt door den secre'aris voorlezing gedaan van het door de commis sie uitgebrachte rapport. In dit rapport heeft de commissie aandacht geschonken aan de presentie-gelden voor de leden der stembureaux welks voor deze gemeente lager gesteld zijn door Ged. Staten dan in andere omliggende gemeenten. De commis sie betreurt het eenerzyds, dat B. en W. hun voorstellen tot verlaging der belastin gen niet geaccepteerd gekregen hebben door Ged. Staten, doch anderzijds zijn zij vol over de bereikte resultaten om geen straait- belasting te heffen. Bij de algemeene beschouwingen infor meert de heer v. Ruiten naar het verzoek, dat vorig jaar binnengekomen is van de caféhouders om verlaging van de perso- neele heffing op biljarts. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak vorig jaar afgehandeld is en nu geen on derwerp van bespreking meer behoeft uit te maken. De bepalingen der personeele be lastingwet maken invoering met 1 Januari 1935 van een gewijzigd tarief der grond slagen onmogelijk. Bij den post „inkomsten uit huisvesting van veldwachterwoningen" vraagt de heer Tondu het woord. Het bevreemdt spr., dat B. en W. hier met een salarisverlaging ko men. Spr. zegt, dat wij geen vergelijking behoeven te trekken met de salarissen der rijksveldwachters doch zelf wel kunnen beoordeelen hoe de jaarwedden geregeld moeten worden Men moet het gezag hand haven en dan past het niet op de salarissen te bezuinigen. Het Rijk houdt zijn veld wachters en de marechaussee ook wel de handen boven het noofd. Dat Ged. Staten de in de begrooting verwerkte cijfers heb ben goedgevonden is voor spr. nog geen mo tief om zich bij het voorstel van Burge meester en Wethouders neer te leggen. In dien dat College wordt medegedeeld, hoe de Raad er over denkt, dan gelooft hij, dat men wel op andere wijze kan komen tot opvoering der inkomsten. Ged. Staten zul len zich volgens spr. wel niet begeven in een beoordeeling van elk cijfer. Voor hen is het alleen maar zaak geweest, dat de re serve werd opgevoerd en hierin zijn B. en W. geslaagd. Andere posten kunnen voor verlaging in aanmerking komen en spr. noemt hier o.a. het subsidie aan de burger wacht en de B. V. L. Spr. zegt, dat hij een voorstel zal indie nen om het emolument vrij wonen te hand haven, indien B. en W. hun voorstel hand haven. De voorzitter zegt, dat het voor B. en W. zeer moeilijk was om aan de wenschen van Ged. Staten tegemoet te komen. Men was wel gedwongen in de door hem ingeslagen weg te gaan. Spr. neeft alle waardeerxng voor de werkzaamheden der veldwachters, doch deze salarisverlaging is niet onbillijk te achten. De salarissen der hoogere amb tenaren zijn voor deze gemeente zelfs ge kort tot 21% en raken bedenkelijk de grens, welke voor de veldwachters als maximum is aangegeven. Spr. vindt het niet onrecht vaardig als het emolument vrij wonen op geheven wordt. B. en W. hebben de huur bepaald op 2.50 per week. Wethouder Boot merkt op, dat toch ook wel eens gekeken mag worden naar de be lastingbetalers, die een zuinig beheer van de gemeente zeer zullen toejuichen. Als men de salarissen bekijkt, dan springt de onbillijkheid van betaling van huur geens zins in het oog. De heer Noordam vindt 't door den secre taris voorgelezen rapport van den pod de- bond in tijden van hoogconjunotuur, doch in dezen malaisetijd moet een ander geluid gehoord worden. Als men bedenkt, dat in de beschutte bedrijven hooge uitkeeringen plaats hebben, terwijl dit in het particuliere bedrijf treurig is dan kan met het voorstel van B. en W. respecteeren. Volgens spr. moet men niet gaan berekenen, wat men m handen krijgt; ook de verschillende voor- deelen, als vrij wonen, vrije kleeding, enz. vormen een daadwerkelijk onderdeel van het salaris. In dit verband merkt spr. nog op, dat een rijwieltoelage van 40.te hoog is. Voor dit geld koopt men tegen woordig een nieuwe fiets. Het voorstel van den heer Tondu wordt niet voldoende ondersteund. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z.h.st. aange nomen. De weg naar Hoog-made. Bij den post „aandeel in de kosten van onderhoud van provinciale wegen" spreekt de heer Noordam zijn verwondering uit, dat nog steeds geen uitvoering is gegeven aan de reconstructie van den weg Wou- bruggeHoogmade. De gemeente betaalt sinds enkele jaren een niet onbelangrijk be drag, doch telkenmale wordt de gemeente met een kluitje in het riet gestuurd. Wethouder Boot releveert nog eens het onderhoud dat hij enkele jaren geleden gehad heeft met Ged. Staten. Toen is be loofd dat met de uitvoering zou worden begonnen, doch er is sindsdien nog bitter weinig gebeurd. Spr. kan zijn misnoegen hierover niet verhelen. Hjj voelt er niets voor te blijven betalen krachtens overeen komst als van de zijde der provincie de bepalingen derzelfde overeenKomst met voeten getreden worden. De motieven, wel ke worden aangevoerd om het werken niet uit uit te voeren, houden, volgens spr. geen steek. B. en W. zullen evenwel actief blij ven en alle zeilen bijzetten om in den on- houdbaren toestand van dien weg op kor ten termijn verbetering te brengen. De begrooting wordt hierna met alge meene stemmen vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten aanvulling wenschen van het ambtenaren reglement in verband met een in de be staande verordening voorkomende bepalin gen wie onder dat reglement komen te val len. Eveneens wordt het noodig geoordeeld het reglement aan te vullen met enkele voorschriften betreffende verbod dragen van insignes, verbod aanbrengen van uiter lijke niet-nationale icenteekenen aan ambts woningen, ontslag wegens revolutionnaire gezindheid, ontslag huwende ambtenares, ontslag vrouwelijke ambtenear, die in con cubinaat leeft, gelijktijdig genot van be looning in burgerlijken en militairen dienst. Met algemeene stemmen wordt tot deze wijzigingen besloten. Het voorstel van B. en W. tot het aan brengen van enkele wijzigingen in de ver ordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden wordt z.h.st. aangenomen. Bij de de rondvraag informeert de heer Tondu naar de bestelling van materialen. Noodgedwongen worden vele werken uit gevoerd in werkverschaffing en niet opdra gen aan particulieren, doch spr. zóu het dan op prijs stellen indien de voor de uitte- voeren werken benoodigde materialen wer den gekocht bij de plaatselijke ambachts lieden. De voorzitter deelt de meening van den heer Tondu en zegt, dat B. en W. ook steeds met de belangen van de ingezetenen reke ning houden. Niets meer aan de orde zynde, sluit de voorzitter de vergadering. KALENDER DER WEEK VERSCHIJNING DER H. MAAGD AAN BERNADETTE Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. De gewone Pre fatie. ZONDAG, 10 Febr. Vijfde Zondag na Driekoningen. Mis: Adorate. 2e gebed v. d. H. Scholastica, Maagd. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen Tarwe en onkruid grqe^t er in het Rijk van Christus. D.w.z. in Zijn Kerk zijn goede en slechte menschen (Evangelie). De goeden moeten de slechten verdragen en hebben in hen een gelegenheid de naas tenliefde te beoefenen (Epistel). De slech ten trachten dikwijls het goede voorbeeld der deugdzamen te verstikken gelijk het onkruid de tarwe. Bidden wij daarom Gods zegen af in den strijd tegen het slechte voorbeeld (Gebed, Stilgebed). De heilige Geheimen, door ons gevierd, mogen ons een waarborg zijn (Postcommunio), dat God ons zal helpen. MAANDAG, 11 Febr. Feestdag van de verschijning van de Onbevlekte Maagd aan Bernadette te Lourdes. Mis: Vidi. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de onbevlekte Ontvangenis). Kleur: Wit. DINSDAG, 12 Febr. Mis van de zeven heilige Stichters van de Orde der Dienst knechten van Maria: Justi. 2e gebed voor den Paus (wegens de verjaardag zijner kroning). Kleur: Wit. De Orde der Dienstknechten van Maria dankt haar ontstaan aan een verschijning der Allerheiligste Maagd aan de zeven voornaamsten van de oude Adel te Flo rence. Maria spoorde hen aan zich op de volmaaktheid toe te leggen. Aanstonds was hun besluit benomen en zij begonnen in een eenzaamheid een leven van gebed en versterving. Na zich gevestigd te heb ben op de berg Senario in Toscane, ver scheen Maria hun wederom en vermaande hen het lijden van haar Zoon en haar smarten te vereeren. Ook bepaalde Maria het Ordeskleed, dat zij moesten dragen als een teeken, dat zij aan Maria's smarten deelnamen en zich de bedroefde Moeder toeheiligden. WOENSDAG, 13 Febr. Mis v. d. H. Amandus, Bisschop en Belijder: Sacerdo- tes. (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen af te smeeken); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. Deze onvermoeide en onverschrokken Apostel van de lage landen aan de zee werd in het jaar 594 geboren uit hoog- adelijke ouders. Nog jong zag hij duidelijk in de ij delheid der wereld. Hij trok zich dan ook uit de wereld terug en ging naar het klooster. En toen zijn vader hem dreig de te onterven, antwoordde Amandus: „Jezus Christus is mijn erfdeel". Bisschop gewijd, predikte de heilige aan de westelijke volksstammen van het hui dige België, later ook onder de Friezen. Daarom wordt de H. Amandus ook in het Bisdom Haarlem vereerd. Hij had ook een gewichtig aandeel in de bekeering en de verdere geestelijke vorming van den H. Bavo. DONDERDAG, 14 Febr. Mis v. d. H. Valentin us, Martelaar: In virtute. 2e ge bed A Cunctis; 3de naar keuze v. d. pries ter. Kleur: Rood. Valentinus was een der heiligste pries ters, die in de tweede helft der derde eeuw aan het hoofd stonden van de Chris tengemeenten te Rome. Met andere chris tenen bewees hij alle mogelijke diensten aan de Martelaren. Hij bezocht hen in de gevangenis, troostte en beurde hen op en bracht hun de H. Communie. Onder kei zer Claudius werd hij gevangen genomen en onthoofd. VRIJDAG, 15 Febr. Mis v. d. H. H. Faustinas en Jovita, Martelaren: Salus autem. 3e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. Deze twee broeders uit Brescia hebben in hun jeugd een godsdienstige en weten schappelijke opvoeding genoten. Faustinus werd priester, Jovita, de jongste, Diaken. Beiden ontvingen van hun bisschop de opdracht het H. Evangelie te gaan predi ken in de Alpen. Door den stadhouder van Italië aangeklaagd, werden zij gebracht voor keizer Hadrianus. Deze veroordeelde hen tot de leeuwen. Maar de uitgehon gerde wilde dieren lieten de heiligen met rust. Daarna werden zij veroordeeld tot de brandstapel, maar het vuur deerde hen riet. In de gevangenis opgesloten om te verhongeren, bleven zij gezond en krach tig. Tenslotte zijn zij gevoerd naar Mi laan, Rome, Napels, terwijl zij vele folte ringen moesten verduren. Naar Brescia teruggezonden zijn zij daar onthoofd. ZATERDAG, 16 Febr. Mis v. d. zesde Zondag na Driekoningen: Adorate. 2e ge bed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. pries ter; 4e) voor den Paus. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Groen IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: WOENSDAG, Mis v. d. Z. Joannes van Triora, Martelaar: In virtute. Kleur: Rood. DONDERDAG, Mis v. d. Z. Joanna van Valois, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. d. H Valentinus. Kleur: Wit. VRIJDAG, Mis v. d. Z. Andreas van Segni, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. cL H.H. Faustinus en Jovita; 3e v. d. over brenging van het lichaam v. d. H. Anto- nius. Kleur: Wit ZATERDAG, 2e gebed v. d. Philippa Mareria, Maagd; 3e A Cunctis; 4e voor den Paus. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13