VERKLAREN WIJ J. A. C. VAN ROSSEM DINSDAG 5 UARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT. TWEEDE BLAD. - PAG. 7 Naar aanleiding van het bericht in de S. D. Arbeiderspers dat gedurende DE LAATSTE TWINTIG JAAR GEEN ENKEL zakje of pakje voor ons Nederlandsch bedrijf in Duitsch- land (en dus ook niet in Duitsche gevangenissen) of elders in het buitenland, werd gedrukt of geplakt; niet voor koffie, niet voor thee, noch voor tabak, dus OOK NIET voor Poorters-Toeback, noch voor v. ROSSEM's Troost. Sprokkelingen van de R.A.I. 't Is reeds 34 jaar geleden, dat de eerste RA..I. te Amsterdam haar poorten opende voor degenen, die belang stelden in de automobiel- en motorbranche. Wat die eerste expositie geweest is, zul len maar weinigen zich weten te herinne ren, doch dat „iets beteekende" zal menig een met een schouderophalen beantwoor den. Natuurlijk beteekende die R.A.I. voor Nederland en nog minder voor het buiten land wat zij thans beteekent. Want er wer den toen slechts rijwielen en 'n heel enkel motorrijwiel in het toenmalige Paleis voor Volksvlijt geëxposeerd, wijl aan 'n auto tentoonstelling nog niet gedacht kon wor den. Maar in die eerste R.A.I. lag toch die groote verdienste, dat er is doorgezet tot dat iedere nieuwe expositie meer beteeke- nis kreeg, totdat motor en auto het rijwiel verdrongen En nu zitten we weer temidden van een nieuwe R.A.I., de 24ste sedert 1901. En de vroegere exposities tot 1913 werd in het Paleis voor Volksvlijt gehouden zou den in het niet zijn gezonken bij wat de huidige tentoonstellingen bieden. Het R.A.I.-gebouw is vol, tot in de uiter ste hoeken bezet, hoewel er nog niet eens bedrijfsauto's zijn geëxposeerd. In de korte plaatsruimte, welke ons voor dit R.A.I.-praatje ter beschikking staat, kunnen wij onmogelijk 'n uitgebreid ex posé geven van het vele interessante wat hier te kust en te keur tentoongesteld is. We moeten ons daarom bepalen tot enkele^ grepen, waarbij we zullen trachten een en ander te vertellen over enkele snufjes, welke deze 24ste biedt. Toen wij het RA.I.-gebouw betraden, vielen de winter-zonnestralen juist over de prachtige collectie glanzende wagens, die alle tezamen het nieuwste van het nieuwste, het neusje van den zalm om eens 'n oude geijkte uitdrukking te bezi gen vormen. Al wat technisch vernuft tot heden had uitgedacht, al wat er aan verfraaiing zoo wel als aan vereenvoudiging en comfort in een zoo klein mogelijke ruimte bijeen te vergaren was, vindt men hier terug in die onafzienbare rijen van auto's en moto ren. Tegen den druk der tijden in want wie in de cijfers ziet de belastingen, die het auto-bedrijf in zoo ruime mate kwellen, komt niet tot deze overtuiging tegen den crisis-druk dus in, staat hier deze expositie in fleur en kleur, alsof er geen vuiltje aan de lucht was, alsof er voor den automobielfabrikant, den -impor teur, den -verkooper en natuurlijk ook voor den -kooper geen crisis, geen malaise bestond. Het beste van het beste na Parijs, Lon den en Brussel is hier geëxposeerd. Het stroomlijn-model doet natuurlijk op geld en wordt door sommige fabrikanten in al zijn consequenties doorgevoerd, zoo dat de motorkap tot over de wielen in de spatborden uitloopt, terwijl de lampen ge heel ingebouwd zijn. Over het algemeen zijn dit echter vrij zware wagens, waar mede we echter niet willen zeggen, dat ze zwaar loopen, maar zwaarder van con structie zijn enzwaarder voor de por- temonnaie van den kooper. 'n Andere factor, die tegenwoordig een overheerschenden invloed uitoefent, is de economische zijde van het auto-bedrijf. Vele fabrieken, vooral in Frankrijk, Duitschland en Engeland, zoeken het daar om op het oogenblik meer in de lichtere typen, zoodat tal van kleinere wagentjes, al of niet gestroomlijnd voor zoover zulks mogelijk is, de aandacht trekken. De Fiat b.v. geeft een sprekend voor beeld van het economisch type. Deze Ita- liaansche fabriek exposeerd de nieuwe „Balilla", die weer groote verbeteringen ondergaan, als: langere wielbasis, sterkere motor, 4 versnellingen, waarvan 3e en 4e geruischloos, ruimer koetswerk, rondom veiligheidsglas enz. En de prijzen, deze zijn dusdanig laag, dat men niet begrijpt, hoe zulk een keurig afgewerkte auto van erkende goede kwaliteit, daarvoor kan worden geleverd. Van dit model vinden wij op den Fiat-stand de Coach, de Sedan en de tweezitter. Het volgende type van de Fiat-fabriek is de „Ardita", 4 cylinder, die dezelfde prima kwaliteiten heeft als de „Balilla", maar belangrijk grootere afmetingen. Verder treffen wij Van de Fiat aan eeni ge prachtmodellen van de 6 cylinder .Ar dita", de normale, die een ruimte biedt, zooals in weinig auto's op deze tentoon stelling wordt aangetroffen en de Sport, die het summum is van sierlijkheid in lijn, afwerking en kleurcombinatie. De Dodge heeft het model 1935, 'n for- sche, stoere verschijning gegeven en daar bij de veiligheid op den weg door jaren lange ervaring met solide remmen nog we ten te verhoogen door geperfectioneerde hydraulische remmen. 't Behoeft natuurlijk niet gezegd, dat de veering van de assen eveneens een voor naam punt van de constructie uitmaakt. Dat is alweer 'n studie op zich zelf geweest en of men nu 'n Chevrolet of een Buick, een Studebaker of een Ford, een Citroën of een Rolls Royce berijdt, men wil overal en altijd gemakkelijk en rustig zitten, niet alleen op de asphalt- of goede klinkerwe gen, maar ook op zwaardere wegbedek- kingen, zoodat de constructeurs niet zonder reden zich het hoofd moe pijnigen om het beste te brengen van wat er te brengen is. En men ziet ze de koopers of de as- pirant-koopers, soms ook wel de nieuws gierigen in de eenvoudige en meer luxe modellen instappen, de wagens probee- ren op comfort, inlichtingen inwinnend over ditjes en datjes. Zoo gaat het leven op de R.A.I. thans dag in, dag uit voort en ook voor dengene, die zich wellicht nimmer zulk 'n „loopen- de woning" zal kunnen aanschaffen, blijft 'n dergelijke expositie haar eigenaardige bekoring behouden, 'n Bezoek aan de R.A.I. kunnen we dan ook ieder aanbe velen. Behalve de fabrikaten zelf, trekken ook tal van nevenbedrijven de aandacht. Tal van onderdeelen in het groote automobiel bedrijf vinden speciale constructeurs en hoe sterk die vertegenwoordigd zijn, zal een buitenstaander moeilijk kunnen gelooven. Onder deze exposanten vinden we ook de eenige Leidsche firma op de R.A.I., de Eerste Leidsche Lakfabriek. Op het oog moge men al denken, wat deze fabriek daar voor interesse kan heb ben, maar ieder weet toch, dat 'n auto een kleur moet hebben en dat het er niet wei nig toe bijdraagt hoe die kleur is, wil men interesse hebben voor 'n wagen. We geloo ven zelfs, dat geen fabrikant het in z'n hoofd zou halen om een van alle comfort voorziene auto te hullen in een leelijk, on ooglijk lakje. Hier nu, bij de Eerste Leid sche Lakfabriek, kan men in de „Velostin" Nitro celluose lakken een keur doen uit tal van kleuren en kleuren-combinaties. We zullen er ons niet aan wagen 'n be schrijving te geven van het auto-spuitwerk, dat zulk 'n belangrijk onderdeel van den wagen vormt, maar raden belangstellenden, die e.v. de tentoonstelling niet bezoeken kunnen, inlichtingen bij de ELL in te win nen. Zij is gevestigd Hooigracht 60. 'n Ander belangrijk onderdeel van de auto is voorzeker wel de verlichting en bij wie zou men hiervoor beter terecht kun nen dan bij Philips. In 'n expressieven stand kan de bezoeker zelf de resultaten zien van 'n moderne auto-verlichting, be ter gezegd voor 'n juiste autoverlichting. Immers wanneer men een auto bezit, mag men daaruit nog niet concludeeren alleen- heerscher op den weg te zijn zonder zich om andere weggebruikers te bekomme ren. 'n Juiste autoverlichting leert u Phi lips beter dan wij het u vertellen kunnen. En wilt u in uw auto nog meer com fort? Philips zorgt ook voor 'n uitstekende radio-installatie. De resultaten zijn hier op de R.A.I. om dit te bewijzen. Wanneer we tenslotte nog vermeld heb ben, dat deze RA.I. ditmaal ook twee vliegtuigen herbergt, dan vragen we nog even speciale aandacht voor de ideëele werkers op deze expositie: de verkeers- en toeristenbonden: de K.NA.C., de K.N.A.W. B., de K.NJM.W.V. en de Nationale Lucht- voorschool. De stands, van waaruit deze bonden de RA.I.-bezoekers tien dagen lang bewer ken, zijn de bezichtiging zeker overwaard. Dat de resultaten hiervan tot in verre toe komst zichtbaar mogen zijn. VERTEGENWOORDIGDE AUTOMERKEN Wanneer wij de vertegenwoordiging der verschillende automerken op de R. A. L- tentoonstelling vergelijken met die van het vorig jaar, dan is er een heel kleine terug gang te constateeren in het aantal. Niet overwegend evenwel. Zoo zijn er ditmaal 22 Amerikaansche automerken tegen 24 in het vorige jaar. waarbij dan de Marmon en de Pierce Ar row op het appel ontbreken. De volledige lijst dezer Amerikaansche automerken luidt: Auburn, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, de So to, de Vaux, Dod ge, Graham, Hudson, Hupmobile, la Salle, Lincoln, Nash, Oldsmobile, Packard, Ply mouth, Pontiac, Reo, Studebaker, Terra- plane en Willys. Het Oostenrijksohe merk Steyr is natuur lijk ook weer present. Italië heeft dezelfde merken afgevaardigd: de Alfa Romeo, Fiat en Lancia. Engeland is er met 11 merken. De Rover en de Singer zijn er niet, maar de andere zijn aanwezig: Austin, Bentley, Hillman, Humber, M. G., Morris, Rolls Royce, Stan dard, Swallow, Vauxhall en Wolseley. De Nederlandsche Ford vertegenwoordigt onze eigen industrie. Frankrijk zond ook twee merken minder dan het vorig jaar en wel Delage en Donnet. Aanwezig zijn zeven merken, t.w. Bugatti, Citroen, Hispano Suiza, Hotöhkiss, Peugeot, Renault en Voi- sin. Dan tenslotte Duitschland, dat niet ver tegenwoordigd wordt door Goliath en door Röhr, maar waarvan de andere twaalf er wel zijn, ondanks de moeilijkheden, waar aan zij lijden: Adler, Audi, B. M. W., D. K. W., Hanomag, Hansa, Maybach, Mercedes- Benz, Opel, Stoewer en Wanderer. In totaal zijn derhalve 57 automerken op de R. A. I.-tentoonstelling aanwezig, een aantal, dat zonder eenigen twijfel grooter is dan op eenige andere tentoonstelling in Europa kan worden getoond. Zoodat in alle opzichten van deze Amsterdamsche show als van internationaal kan worden gespro ken. Er is aan dat internationale karakter der tentoonstelling het groote voordeel ver bonden, dat meer en meer uit het buiten land vakmensehen naar Amsterdam komen om zich op de hoogte te stellen van wat anderen hier wel aan de markt trachten te brengen, met als gevolg voor ons land al weer betere internationale verbindingen in alle opzichten. Hetgeen onder de huidige omstandigheden waaronder de automo bielhandel zucht, van zeer groote beteeke- nis is. IJIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergaderd op Donderdag 7 Febr. des namiddags om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men stukken. 2. Wijziging Politieverorde ning. 3. Wijziging van de verordening, rege lende de eischen van benoembaarheid en i de bezoldiging van de gemeente-veldwach- j ters. 4. Wijziging van het Ambtenarenreg- lement. 5. Voorstel om aan Hare Majesteit I de Koningin te verzoeken over te gaan tot wijziging van het Koninklijk besluit van 19 September 1910, bepalende het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein. 6. Vaststelling voorschotten op de gemeentelijke vergoe ding, overeenkomstig art. 101 der Lager- onderwijswet 1920, over 1935. 7. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een per ceel grond met zwembad nabij de Oude- Wetering. 8. Bespreking aanstelling ge meente-opzichter. 9. Reclame Hondenbelas ting. 10. Wijziging gemeente-begrooting, dienstjaar 1934 en 1935. HILLEGOM. Triduum St. Joseph-Gezellen gaat niet door. Donderdag a.s. zou voor de St. Jo seph-Gezellen een Triduum beginnen, ge leid door den Zeereerw. Pater P. C. Biesta O.P., te houden in de St. Martinuskerk. Deze plechtigheid is onverwachts moeten worden uitgesteld, omdat de Pater plotse ling in een ziekenhuis moest worden opge nomen. Het is wel heel jammer, daar de voorbereiding voor deze plechtigheid reeds geheel geregeld was. Er is echter niets aan te doen. Zeker zullen de Gezellen een ge bedje doen voor spoedig herstel van den Pater. Holl. Bloemb. Kw. Genootschap. Gis teravond hield de afd. Hillegom van het H. B. G. haar jaarvergadering in Hotel „Flora". De belangstelling was goed. De voorzitter, de heer D. E. Nieuwenhuis, opent met een woord van welkom. Hij her denkt het tragisch overlijden van den heer W. v. d. Laan, oud-secretaris van het hoofdbestuur van het H. B. G.; in hem ver liest het vak een zeer vooraanstaande per soonlijkheid. Het jaarverslag geeft een schitterend overzicht, van wat in 1934 verricht werd; de voorzitter brengt er dank voor. De pen ningmeester sloot zijn boeken met een kas saldo van 35.06. De controlecommissie be vond de bescheiden in orde. Bij de bespreking van toe te kennen sub sidies werden de financiën uiteengezet, welke tot groote omzichtigheid 'manen. In verband hiermede zal getracht worden, de subsidie aan de Beurscommissie van het hoofdbestuur te verkrijgen. Voor een jaar werd de subsidie aan V.V.V. niet toege kend, wat niet inhoud gebrek aan waardee ring jegens dit instituut. Aan de Huisbroei- tentoonstelling der St. Josephgezellen zal een kleine subsidie worden toegekend. De heer J. van Til Rzn. werd met alg. st. als bestuurslid herkozen. Daar de heer P. Goemans Aentz. zich niet weder herkies baar stelde, werd als nieuw bestuurslid ge kozen de heer H. v. cL Vossen. Dankbaar werd gewaagd van het vele, dat de heer Goemans heeft verricht. Inzake eventueele voorstellen voor de 52ste Alg. Verg. wil de heer van Egmond ontheffing van de Roebelasting, geheel of grootendeels en wel bijzonder voor de Narcissenkweekers. De heer B. Heemskerk voegt hier aan toe, dat de heffing voor het surplus niet kan worden betaald, hetgeen spreker toelicht. Een zeer scherpe motie wordt in dien geest opgesteld en aangenomen. Aan het hoofd bestuur worden zeer ernstige verwijten ge maakt. Aan de zustervereenigingen eal adheasie worden gevraagd. Bij de rond vraag zou de heer van Egmond een open bare vergadering wenschen, waarop de Narcissencultuur breed wordt belicht. Het bestuur staat hier niet afwijzend tegen over. Ten slotte werd door den heer F. J. Raatjes, landbouwkundige te Bennebroek een causerie gehouden over: „De superfos faat-industrie, hare ontwikkeling en betee- kenis voor land- en tuinbouw". Dit was hoogst interessant. Na de lezing werden vragen gesteld en beantwoord, waarna slui ting te half twaalf. Jubileum-uitvoering. Zondagavond heeft de jubileum-uitvoering plaats gehad van het kinder-operette-gezelschap van mej. Rie Kruidenberg. Bij deze gelegenheid werd ten uitvoer gebracht de schitterende kinder-operette „Hans Drift" in 3 bedrij- De groote zaal van hotel „Flora" was goed bezet en onder de talrijke aanwezigen waren mede, de zeereerw. heer pastoor en wel eer w. heeren kapelaans van St. Marti- nus, terwijl ook wethouder Klaver in de zaal aanwezig was. Te ruim half acht werd namens de di- iectrice mej. Kruidenberg, door een der debutant jes n.l. de jongejuffrouw Gitta Staats op voorbeeldige wijze een kort ope ningswoord gesproken. De uitvoering van het geheel, maar in het bijzonder de aardige dansen der kleintjes en het molenaarsballet wekte groote bewondering voor de bekwame lei ding van mej. Kruidenberg en dwongen respect af voor de pianobegeleiding van mej. Agaath van der Me ij. Als het spel ten einde is wordt de Jubi- laresse, mej. Kruidenberg, een spontane bloemnhulde gebracht, terwijl mej. Agaath van der Meij haar op treffende wijze toe sprak, haar gelukwenschte met het 10-ja rig bestaan en haar dank bracht voor het vele schoons, dat zij gedurende haar 10- jarige periode het publiek heeft getoond en waarvan tevens veel opvoedende kracht is uitgegaan. Namens alle kinderen en medewerkenden werd hièrna een keurige pianolamp over handigd. Mej. Kruidenberg sprak hierna woor den van dank tot allen die hadden mede gewerkt aan het welslagen van deze jubi leum-voorstelling. Een extra woord van dank en een aardige verrassing in den vorm van een sierkan, had mej. van der Meij in ontvangst te nemen voor de prettige wijze van samenwerking gedurende het bestaan van het operette-gezelschap. Aan het slot sprak pastoor Krook nog een woord van gelukwensch tot de Jubila- resse en haar. gezelschap, zijn tevredenheid betuigende voor de opvoedende kracht, welke er van dit mooie kunstwerk uitgaat en hopende, dat mej. Kruidenberg en haar gezelschap nog meerdere jubilea zullen mogen bereiken. Te ruim 11 uur was deze schitterende avond, waarop mej. Kruiwenberg met zoo veel voldoening zal kunnen terugzien, ge ëindigd. Woensdagmiddag te half drie groot ma- tin ée met hetzelfde programma. KATWIJK. Geboren: Izaak Joannes, z. van W. Schonenberg en C. J. van Tongeren. Gijdbert, zoon van D. Tavenier en R. Haas noot. Gerard zoon van A. Vooys en N. Haasnoot. Geertje, dochter van C. Ros en J. Zwanenburg. Lijdia PetroneLla, dochter van J. Haasnoot en P. Ouweband. van E. de Bruin, 65 jaar. J. Schippers jaar, zoon van W. Schippers en B. J. van Ross urn. J. Kuyt echtgenoot van E. Meijvo- ged, 43 jaar. J. Barnhoorn, zoon van D. Barruhoorn en W. Haasnoot, 8 m. Ondertrouwd: H. Vink en A. van Leeuwen. Getrouwd: W. de Koning en J. Bloot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dam- en Schaakclub. Donderdag 7 Febr. as. speelt het eerste tiental van de K(atwijksche D(am) C(lub) in de 3e klasse van den Ned. Dambond, district Den Haag, afdeeling B (Leiden en omstre ken) een competitiewedstrijd tegij L(eid- sche) D(am) V(ereeniging) II te Leiden. Het 2e tiental gaat Woensdag op be zoek bij D(amclub) K(atwijk) Z(ee) I te Katwijk aan Zee. De Katwijksche Schaakclub ontvangt Donderdag a.s. de Schaakclub van Katwijk aan Zee op' bezoek tot het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd. LIS SE. Zijn oor afgerukt. Zondagavond stak de 74-jarige R. de Heerenweg over zonder dat hij een aankomende auto had gezien, met het gevolg, dat hij tegen deze auto aanliep en krwam te vallen. Bij nader on derzoek bleek genoemde persoon zijn oor verspeeld te zijn, terwijl hij bovendien nog enkele andere kwesturen opliep. Het ge beurde was geheel te wijten aan den voet ganger, die niet uitgekeken had. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd geworden. De po litie was spoedig ter plaatse. NOORD WIJKERHOUT. Winterzorg. In café Brama vergader de de afdeeling Winterzorg van den R.K. Volksbond. De vergadering werd geopend door den voorzitter den heer C. v. d. Klauw. Deze heette alle aanwezige hartelijk wel kom en installeerde een nieuw lid. Hierna deed de penningmeester rekening en ver antwoording over 1934. De inkomsten be droegen 1399.77, de uitgaven 1250.38. Een batig saldo aldus van 149.39. De omzet bedroeg 60 ton kolen, t.w. 50 ton anthraciet en 10 ton eierkolen. Daarna deed de heer J. v. d. Werf verslag van een bijgewoonde vergadering van de „D. I. C. H". Bij punt 6 punt had de bestuursverkie zing plaats. De aftredende leden J. v. d. Werf, J. v. Gylswijk en J. v. Noort werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Het bodeloon werd vervolgens vastgesteld op 4% van den omzet. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Op de gebruikelijke wijze werd de vergadering gesloten. DE ZILK. R.K. Sportver. „Van Nispen". Het eerste elftal trok naar de Venen om DOS I te bekampen. Jammer voor V.N. komt L. v. Maris niet meer uit, daar het voetballen hem door den dokter is verbo den. Ook keeper Meiland is niet meer van de party, die echter op waardige wijze wordt vei*vangen door J. Duivenvoorden. Dat deze wedstrijd niet door V.N. kon of zou gewonnen worden, was, gezien de sterkte van DOS I, bekend, maar dat een 140 nederlaag geleden zou worden, wa re niet gebeurd, indien het DOS-terrein voor de Zilkers ook maar eenigszins be speelbaar geweest was. De V.N.-menschcn, die hun duingrond gewend zyn, konden zich, ook wanneer de bal niet door hun gespeeld werd, ternauwernood staande houden. Het tweede deed het tegen DSO I beter en stuurde de gasten met een 21 neder laag naar huis. Twee doelpunten, gemaakt door Veenings en L. v. Berkel, brachten V.N. de overwinning. ROELOFARENDSVEEN. Kring „De Venen" van den L. T. B. De Kring „De Venen", Afdeeling van den L. T. B. vergaderde gisteravond in de St. Pancratiuszaal alhier. De Voorzitter de heer C. Buigsloot heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Tel, vertegen woordiger van het Hoofdbestuur en open de dan de vergadering met den Chr. Groet. Spreker schetste de uitkomsten in 1934 en wenschite de leden een gunstig 1935 toe. Hierna volgden de notulen, welke werden goedgekeurd. Voorzitter merkte naar aan leiding van de gelezen notulen nog op, dat de eerste steunuitkeening niet 1 miliioen had bedragen, doch sflechts 600.000. Hierna volgde een bespreking inzake het arbeidscontract. Algemeen was men van oordeel, dat een contract moet worden aan gegaan, doch dan een contract, dat zich aanpast aan den tyd, waarin wij leven. Hierna gaf de Voorzitter een verslag van de werkzaamheden van de Commissie tot steun aan den tuinbouw in de Veenstreek. Hieruit hoorden we, dat meerdere verga deringen en bijeenkomsten zijn gehouden. 11 Januari ging er van de Commisie een adres naar Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken. Ook mocht de Commissie nog een onderhoud hebben met eenige Tweede Kamerleden en den Re-gee- rings-Commisearis den heer Valstar, waar van men tevreden terugkeerde. De Voorzitter deed verder mededeeling, van de verzachtingen in de teeltbeperking. Door verschillende afédeldngen is deze gun stige beschikking reeds gepubliceerd. Meer belangstelling had het onderwerp „Groen- tenteelt voor bollenkweekers". Het was voor 1934 een meevaller voor den bollen- kweeker, wiens bedrijf niet grooter was dan 1 H.A. en wien door de Narcissen-be perking een inkrimping werd opgelegd van meer dan 15% van het geheel bedrijf, van dit gedeelte nog 50% te mogen beplanten met groenten. Dit was echter alleen voor 1934. Wil dus de bollenkweeker weer dezen kant uit voor 1935, zullen de afdeelingen met spoed aan het werk moeten. Hierna had nog een bespreking plaats van de uit- keering van de Hagel-schade. Bij de rondvraag stelde de afdeeling De Kwakel voor op de vergadering van de Tuindersvakgroep te Haarlem aan te drin gen op een totaal verbod van het groen oogsten (plukken) van velderwten. De afdeeling Ter Aar bespreekt de moei lijkheden met het overnemen van de teelt vergunningen. Aangedrongen wordt op het instellen van een instantie welke misbrui ken der teeltvergunningen kan tegengaan. Voorst wordt er nog op gewezen voorzich tig te zijn met beplanten als men nog geen teeltvergunning heeft. Hierna dluiting. Vioololub. Gisteravond hield de Viool- alub „Onderling Kunstgenoot" haar jaar- lij'ksahe uitvoering voor donateurs en pu bliek. De zaal was redelijk bezet. Precies acht uur opende de Geestelijk Adviseur de zen avond en wenschte de aanwezigen een genotvollen avond. Dan wordt een begin gemaakt aan de muziek; Alle nummers wer den goed uitgevoerd en telkenmale weer klonk een luid applaus. Het programma werd hierna voortgezet door de Gezellen- Bos, die enkele vroolijike nummers ten ge- hoore brengen. Ter afwisseling geeft de heer M. Jansen dan enkele aardige voor drachten ten beste, waarvoor hij eveneens een hartelijk applaus in ontvangst mocht nemen. Ook enkele leden van de vioolclub toonen dan, dat ook zij op het gebied der voor drachtkunst thuis zijn en vertolkten de voordracht „Nachtwakers-Examen" ook op keurige wijze. Na de pauze werd in de zelfde volgorde, doch zooals vanzelf spreekt met andere nummers, het programma ver der afgewerkt. De avond werd door den Geestelijke Adviseur met een woord van dank aan alle medewerkenden en ook aan de toehoorders voor de stilte, welke onder het uitvoeren van de muzieknummers was bewaard op de gebruikelijke wijze gefloten. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Gemeenteraad ver gadert Donderdag, 7 Februari as. des vm. ten 91»2 uur ten gemeentehuize. Aan de orde zal worden gesteld: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Behan deling der begrootingen der gemeente en der bedrijven voor den dienst 1935. 4. Vast stelling van belastingverordeningen en de verordening op heit verhaal van ziektepre- mie. 5. Wijziging van het ambtenarenregle ment en de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldi ging der gemeente-veldiwaohters. 6. Wijzi ging van de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. 7. Benoeming van de leden voor de stembureaux voor de verkiezingen van de leden voor de provin ciale Staten en den Gemeenteraad. 8. Rond vraag.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7