SPORT DINSDAG 5 IUARI 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GAS GESTOLEN. Oneerlijke gasverbruiker gesnapt. Maandagmiddag werd de Veldiheimerlaan te Bussum in rep en roer gebracht. Zekere D. S. die ongeveer een half jaar een perceel in genoemde straat bewoont, betrok geen gas van de gemeentelijke gas fabriek wat op zich genomen niet vreemd is. Wel vreemd was echter, dat de politie er achter kwam dat S. toch wel gas ge bruikte. Zij besloot een onderzoek in te stellen en begaf zich met eenige rechercheurs en monteurs van de gasfabriek naar het per ceel en wenschte toegelaten te worden. De bewoner weigerde echter den toegang tot de woning en bleef in het portiek staan. De rechercheurs stelden den waarnemend commissaris van politie hiermede in kennis die zich hierop naar de Veldheimerlaan begaf. Doch ook aan hem weigerde S. den toe gang tot zijn woning. De waarnemende commissaris sommeer de S. hierop nog eernige malen en liet hem, toen hij den toegang bleef weigeren, arres teeren. Dit stond S. in het geheel niet aan en hij verzette zich hevig. De politie was hem echter ten slotte de baas en wist hem naar het hoofdbureau over te brengen waar men hem vast hield. Uit het hierop in de woning ingesteld on derzoek bleek, dat S. een zijleiding had ge maakt aan de leiding, welke er van den vo= rigen bewoner nog was achtergebleven. Men vond verder een gasstel waarvan de vrouw des huizes de slang had afgetrokken en welke men op eenigen afstand van het gasstel vond. Begrijpelijkerwijze trok deze onverwach te politie-inval veel belangstelling in deze volksbuurt. INBRAKENREEKS ROND HEERLEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de Brigidshoeve te Bruns- sum, bewoond door den heer D. De dieven ven hebben zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit aan een zijkant van het huis. Gestolen werden verschil lende kleedingstukken en een groote partij vleesch. De daders hadden hun eigen veiligheid bevorderd door het uitdraaien van de ze keringen in het schakelbord. Denzelfden nacht is ingebroken in bet bekende Leenhof-kapelletje te Schaes- berg. De dieven hebben, na de deur te heb ben geforceerd, wat klein geld buitge maakt, dat in een offerblok aanwezig was. In den nacht van Zondag op Maandag is een poging gedaan tot inbraak in de pas torie te Nieuwerhage. Nadat de daders een ruit hadden ingedrukt, zijn zij door honden bij hun handwerk gestoord en verjaagd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben ongenoode gasten de woning van den burgemeester van Oirsbeek met een bezoek vereerd. In de benedenverdieping hebben zij alles overhoop gehaald. Daar zij hier echter niet veel van him gading vonden, hebben zij het gewaagd een ver dieping hooger te gaan. Hierbij werden zij evenwel gestoord door het hulpgeroep van een dienstmeisje, dat ontdekt had, dat er onraad was. De bezoekers zochten toen hun heil in een overhaaste vlucht. EEN VOLHARDENDE VERSTEKELING. Zondag is in de Rotterdamsche haven met het Duitsche stoomschip Ramses aan gekomen een 25-jarige verstekeling, gebo ren te Hannover. Deze jonge Duitscher heeft in Marokko en in Frankrijk heel wat avonturen achter den rug. Tweemaal heeft hij in Noord-Frankrijk uit het Legioen we ten te deserteeren, maar telkens werd hij weer gegrepen. Hij gaf het echter niet op en wist in den zomer van het vorig jaar weer te ontsnappen. Toen heeft hij het ver der gebracht dan de beide eerste keeren. Hij kwam op clandestiene wijze in Frank rijk, maar toen hij in Marseille een schip trachtte te vinden, werd hij weer gegrepen. In Juni j.L kreeg hij een vonnis van eenige maanden vestingstraf, uit te zitten in Mar seille, in verband met de desertie. Daarna zou hij weer naar Marokko worden ge bracht, om zijn tijd uit te dienen. Op den avond, dat hij aan boord van het transportschip, dat hem weer naar Ma rokko moest brengen, zou worden gebracht, heeft hij voor de vierde maal kans gezien, om de vlucht te nemen. Hij had nu meer geluk dan de vorige keeren. 's Nachts wist hij aan boord van het Duitsche ss. Ram ses te sluipen en zich daar te verbergen. Zoo voer hij den volgenden morgen in- plaats van naar Marokko en naar het Le gioen, de vrijheid in het vaderland tege moet. Bij aankomst te Rotterdam is hij aan den Vreemdelingendienst overgege ven. Wanneer de Ramses, die van Rotter dam naar Hamburg zal vertrekken, de reis hervat, zal hij weer aan boord van dit schip worden gebracht. VOETBAL DE WEDSTRIJD NEDERLAND- DUITSCHLAND. Het Dnitsche elftal samengesteld. Duitschland heeft zijn elftal, dat op Zon dag 17 Februari a.s. te Amsterdam tegen Nederland uitkomt, reeds samengesteld. De opstelling is als volgt: Doel: Buchloh (V. F. B. Speldorf). Achter: Stührek (Eeimsbüttel) en Busch (Duisburg '99). Midden: Gramlich (Eintracht Frankfurt), Münzenberg (Allemania, Aken), en Zie- linski (Union Hamborn). Voor: Lehner (Sohwaben Augsburg), Hohmann (VfL Benrath), Conen (Saar- brücken), Rohwedder (Eimsbüttel) en Ko- bierski (Fortuna Dusseldorf). Voorts zijn als reserves aangewezen Ben der en Janes (beiden van Fortuna Dussel dorf), Jurissen (Elberfeld) en Linken (Tu tu Dusseldorf). Er zijn in het elftal, dat op 27 Januari jl. te Stuttgart van Zwitserland met 40 won 3 wijzigingen aangebracht. Het achtertrio is volledig gehandhaafd. In den midden linie is Goldbrunner vervangen door Mün zenberg, die oorspronkelijk ook te Sutt- gart was opgesteld. Toen was het veld door sneeuw erg glad en daar bekend is. dat Münzenberg zich 1 op gladde speelvelden veel minder thuis voelt dan op drooge goede terreinen, was de Akenaar op het laatste moment vervangen door Goldbrun ner. In de middenlinie is Appel voorts ver vangen door Zielmski, een speler die zijn sporen op internationaal gebied reeds heeft verdiend. Hij was o. m. ook van de partij in het tournooi om het wereldkampioen schap het vorig jaar in Italië gehouden. In de voorhoede is Siffling vervangen door Hohmann, een West-Duitschen speler. Dat dit een zeer sterk Duitsch elftal is, daaraan behoeft geen twijfel te bestaan. En gezien de fraaie zege op Zwitserland zal het voor Nederland een moeilijke strijd worden, waarin de tactiek een duchtig woordje zal meespreken. Want dat de Duit- schers te Amsterdam ook de W.-formatie zullen toepassen staat buiten twijfel. WIELRENNEN Laat je je auto zoo maar on beheerd staan? Helaas ja. Heb je dan geen vrees dat hg gestolen wordt? Helaas neen, (Moustique)« DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. PijnenburgWals komen naar voren. Na de neutralisatie van Maandagochtend zes uur gebeurde er vanzelfsprekend voor- loopig niets bijzonders. In de eerste middag uren kwam er eenig publiek doch dit was slechts zeer weinig en de renners reageer den hierop in geen enkel opzicht en in ma tig tempo reden zij hun rondjes. De sprints van drie uur werden gewonnen door Buy.s- se, Hamerlinck, Pijnenburg, Deneef, Pij- nennburg en Verreycken. De sprints van zes uur werden gewon nen door: Aerts, Loncke, Hamerlinck, Du- ra y, Verreycken en Deneef. De sprints van negen uur werden gewon nen door: Buysse, Huys, Deneef, Buysse, en Aerts. Het bleek dat de stand een heele wijziging had ondergaan. Het koppel Di PacoPie- montesi had inmiddels de leiding genomen- terwijl het koppel MagneBuysse twee ronden teruggedrongen was. Onze landge- nooten Pijnenburg en Wals waren van vier op 1 ronde achter het leidende koppel ge komen. De jachten hielden echter nog steeds aan een een nauwkeurige stand viel dan ook moeilijk op te maken. Midden in de jachten krijgt Billiet bandenpech en komt te vallen. Hagelsteen gaat over hem heen en komt eveneens ten val. Het blijkt dat het met Billiet niet zoo erg is en hij kan dan ook weldra weer verder rijden. Hagel steen is er echter niet zoo goed afgekomen en hij moet naar zijn cabine toe, waarop het koppel AnhesHagelsteen eenigen tijd ge neutraliseerd wordt. Van Vlockhoven heeft zeer te kampen met maagpijn en heeft reeds eenige malen op het punt gestaan uit den koers te gaan. Hij houdt echter vol en blijft doorrijden. Hét wordt dan inmiddels tijd voor de sprints van 11 uur. Deze heb ben het volgende resultaat: 1. Aerts, Slaats, Haezendoncks, Billiet. 2. Hamerlinck, Van Nevele, Deneef, Van Kempen. 3. Slaats, Mortier, Magne, Haezendonck. 4. Van Kempen, Deneef, Anhes, Wals. 5. Aerts, Van Vlockhoven, Slaats, Billiet. 6. Van Kempen, Huys, Ippen, Deneef. Na deze klassementsprints keert de rust in het veld eenigszins terug en is het moge lijk een stand op te maken. Te hafl twaalf was deze als volgt: 1. AertsSchoen 88 punten, 2. Di Paco Pdemontesi 53 punten. Op 1 ronde: 3. HamerlinckBilliet 79 punten, 4. PijnenburgWals 66 punten. Op 2 ronden: 5. CharlierDeneef 173 punten, 6. MagneBuysse 99 punten, 7. De PauwVan Nevele 94 punten, 8. Slaatsv. Kempen 80 punten, 9. LonckeHuys 76 punten, 10 SmetsMartin 71 punten. Op 4 ronden: 11. Van Vlockhoven-Van Buggenhout 85 punten, 12. HuertgenIp pen 51 punten. Op 5 ronden: 13. HaezendonckxVer reycken 83 punten. Op 6 ronden: 14. EhmerBonduel 28 p., 15. DurayMortier 25 punten. Op 10 ronden: 16. Gebr. Vroomen 87 pun- aen; 17. HogelsteenAnhes 38 punten. Tegen middernacht, dus na slechts een korten tijd van rust werd weer met jachten begonnen. De koppels gebr. Vroomen, SmetsMartin en LonckeHuys wisten weldra een ronde te nemen. Stadsgehoorzaal - Leiden MAANDAG 11 FEBRUARI - 81/, UUR Spreker: Kapelaan DROST, Rotterdam „De Sport in dienst van onze Katholieke Idealen" Medewerking van de „BATAVEN" en „DE GRAAL" Optreden: RODI-ROETERS de veelzijdige in zijn onbegrijpelijke doch amusante experimenten van modern goochelen, gedachten-lezen en memo-tele- pathie en in zijn ongeëvenaard roperfcoire als caricaturist en snelteekenaar. Muziekclub „Frans Schweitzer" Kaartverkoop en plaatsbespr. Zondag 10 en Maandag 11 Febr. van 122 in de Stads gehoorzaal. Ie rang f 0-50, 2e rang f 0.30 (bel. inbegr.j 132 SCHAATSENRIJDEN EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN TE HELSINGFORS. WAZULEK EUROPEESCH KAMPIOEN. Gister zijn de Europeesche kampioen schappen in het hardrijden op de schaats te Helsingfors voortgezet met de afstan den 1500 en 10.000 meter. De Oosenrijker Wazulek won de 1500 meter in 2 min. 23.8 sec. voor Clas Thun- ■berg. terwijl de 10.000 meter door den Oos tenrijker Stiepl gewonnen werd in den tijd van 17 min. 43.2 sec. Hier was Wazulek tweede en in verband hiermede kwam hij in het klassement over alle vier afstanden een te staan. De resultaten waren: 1500 meter: 1. Wazulek (Oostenrijk) tijd 2 min. 23.8 sec.; 2. Thunberg (Finland) tijd 2 min. 25 sec.; 3. Ekman (Finland) 2 min. 25.2 sec.; 4. Waenius (Finland) 2 min. 26.1 sec.; 5. Mathisen (Noorwegen) 2 min. 27.6 sec.; 6. Evensen (Noorwegen) tijd 2 min. 27.9 sec. 10.000 meter: 1. Stiepl (Oostenrijk) tijd 17 min. 43.2 sec.; 2. Wazulek (Oostenrijk) 17 min. 52.6 sec.; 3. Mathisen (Noorwegen) tijd '17 min. 59 sec.; 4. Carlssen (Noorwegen) 18 min. 10 sec.; 5. Evensen (Noorwegen) 18 min. 11.1 sec.: 6. Wasenius (Finland) 18 min. 15 sec. Eindklassement, 4 afstanden: 1. en Euro- peesch kampioen: 1. Wazulek (Oostenrijk) 200.62 punten; 2. Evensen (Noorwegen) 201.53 punten; 4. Wasenius (Finland) 202.15 punten; 4. Stiepl (Oostenrijk) 202.51 pnt. IJSHOCKEY CANADEESCHE PLOEGEN TE AMSTERDAM. Op 12 Febr. Gerritsen in het doel. In den datum, waarop de Winnipeg Mo- narchs, de wereldkampioenen ijshockey 1935, op de A-msterdamsohe kunstijsbaan een wedstrijd spelen, is een kleine wijzi ging gekomen. Inplaats dat, zooals aanvan kelijk was bepaald, op 14 Februari gespeeld wordt, is in verband met het reisprogramma der Canadeezen de wedstrijd thans defini tief op Dinsdagavond 12 Februari vastge steld. De officieele Canadeesche ploeg zal te Amsterdam uitkomen tegen een team, gevormd uit in Europa vertoevende Cana deesche ijshockeyspelers. In deze ploeg, die den naam van Canadien Wanderers gekre gen heeft, is de Nederlandsche keeper Ger ritsen als doelverdediger opgenomen. Dat de .Canadeezen onmiddellijk aan het verzoek van Jhr. Bogaert, den voorzitter van den Nederlandschen IJshockey Bond, om in Amsterdam een wedstrijd te komen spelen, voldeden moet wel ,zeer op prijs worden gesteld. Vóór hun terugkeer naar Canada moe ten de Winnipeg Monarchs nog 55 wedstrij den in de verschillende ijssportcentra van Europa spelen. Dat zij ondanks dit overla den programma nog tijd gevonden hebben om naar Amsterdam te komen, danken wij aan de Nederlandsche spelers, die aan de wereldkampioenschappen te Davos hebben deelgenomen. De ijshockeysport in Neder land is nog zeer jong, dateert practisch pas vanaf de opening der Sportfondsen kunstijsbaan. De spelers hebben, mede dank zij de belanglooze medewerking van den Oostenrij ksohen trainer Weinberg echter zeer snelle vorderingen gemaakt, hetgeen een aanleiding voor den jongen Nederland schen IJshockey Bond was de stoute „schaatsen" aan te trekken en een ploeg naar Davos te zenden, uitsluitend om er te leeren. De prestaties waren van dien aard, dat men in Davos eigenlijk niet wilde ge- looven, dat de Nederlandsche Ijshockey sport nog maar een paar maanden be oefend werd. Het optreden te Davos ver wierf veler sympathie o. a. van de Cana deezen, die pleizier in ons jonge team had den en dit met raad en daad bijstonden. Toen zij vernamen, dat ijshockey in ons land eigenlijk nog een volkomen ongeken de sport was, en de Nederlandsche IJshoc- keybond het daarom zoo op prijs zop stel len, wanneer de Canadeezen eens voor propaganda een wedstrijd in Amsterdam zouden spelen, waren ze ondanks het zware programma onmiddellijk bereid naar Am sterdam te komen. De wedstrijd tusschen de Winnipeg Mo narchs en de Canadien Wanderers vangt aan om half 9 en duurt tot ongeveer 10 uur. SKISpORT EEN NEDERLANDSCHE WEDSTRIJD IN TIROL. Van de zijde van den Nederlandschen Ski-Bond deelt men ons mede: De A. N. W. B., die het toerisme in elike richting bevordert, gimg omstreeks 1922 in op de voorstellen van den heer ir. W. Hurm te Utrecht, tot het organAseeren van Ski- cursussen voor Nederlanders. Uit deze cur sussen ontstond in 1927 de Nederlandsche Skiver een iging, welke tot doelstelling had de bevordering van het Ski-toerasme en de Ski-sport. Deze vereenigirug sloot zich ook bij de Federation Internationale de Ski (F. I. S.) voor het sportieve gedeelte (wed strijden); haar bestuur nam deel aan de congressen van de F. I. S. Zij telt thans circa 1000 leden en zocht en vond in 1934 contact met de Nederlan- schen Alpenv er een iging, met het gevolg, dat ie dat jaar tot stand kwam de Neder landsche Ski-Bond, die het wedstrijdge deelte en de vertegenwoordiging bij con gressen in het buitenland tot zijn taak nam. De Nederlandsche Ski-Bond heeft thans als eerste wedstrijd georganiseerd een wed strijd voor dames en heeren in Afbfahrt en Slalom, welke wedstrijden worden gehou den te KitzlbüJbel (Tirol) op 9 en 10 Februari a.s. Het aantal inschrijvingen is ruimschoots voldoende om een succes te mogen ver wachten. O.a. schreven in Jonkh. Schimmelpen- ninok v. d. Oye, Mevrouw Menny Oswalt die beiden herhaaldelijk in internationale wedstrijden zijn uitgekomen, de heeren Jan Boom, die ook herhaaldelijk in internatio nale wedstrijden uitkwam, H. Timmer, de bekende tennisser, die ook op Skigebied reeds een reputatie heeft, C. Kerdel en P. M. Kerdel, en een twintigtal anderen in schrijvers hebben zich hier te lande opge geven, terwijl ook in Kitzbübel zich reeds vele Hollanders deden inschrijven. De heer ir. J. Loopuyt, de bekende wed strijd! ooper en Ski-springer, die zich voor de organisatie van deze wedstrijden zeer verdienstelijk heeft gemaakt, kan helaas, evenmin als dr. J. Luymes van de partij zijn. Dit is de eerste keer, dat een zuiver Ne derlandsche wedstrijd wordt gehouden en het is te verwachten dat de prestaties van dien aard zullen zijn, dat ons land bij de Olympische spelen in 1936 ook op het ge bied van Ski-sport zal zijn vertegenwoor digd. WINTERSPORT VIERDE ACADEMISCHE WERELD WINTERSPELEN ST. MORITZ. In de bob wedstrijden Nederland op de tweede plaats. Gisteren zijn te St. Mordtz de Vierde Aca demische Wereld winterspelen aangevan gen, waaraan studenten uit de volgende landen deelnamen: Nederland, Noorwe gen, Letland, Italië, Duitschland, Engeland, Oostenrijk, Spanje, Frankrijk, Hongarije, Polen, Roemenië, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland. Naar men weet neemt Nederland behalve aan het schaatsenrijden ook aan de bob- sleighwedstrijden deel. Ons land is daarbij vertegenwoordigd door de heeren Mr. P. A. Blaisse en J. Ha- zewinkel, welke uitzending geschied is door de Nederlandsche bobsleighclub te Da vos. Vandaag werden reeds twee ritten ge houden. In de eerste race maakte de bob „Holland" een tijd van 1 min. 47.4 ssc., ter wijl de bob „Zwitserland" met de beman ning Musy en Feldmann er ruim 7.5 sec. korter over deed. In de tweede race ging het met de Nederlandsche bob sneller. Nu no teerde men 1 min. 45.1 sec. terwijl de „Zwitserland II" er 1 min. 42.2 sec. over deed. In beide races kwam Italië op de derde plaats. „Zwitserland II" leidt dus na den eergten dag met een totaaltijd van 3 min. 21.8 sec. voor „Holland" met een tijd van 3 min. 32.5 sec. Morgen, Dinsdag vinden de beide laatste ritten plaats., De schaatsenrijders behoeven pas Woens dag aan te treden. Op dien dag wordt de 500 en de 1500 meter verreden, op Donder dag de 1000 en de 5000 meter. Voor Neder land starten Dijkstra (Amsterdam), B. Blaisse (Amsterdam) en A. Koreman (Lei den). Gisteren werd voorts een aanvang ge maakt met het kunstrijden voor dames. Door den scherpen Oostenwind, die de deel neemsters erstig'handicapten, was het niet mogelijk de voor heden op het program staande verplichte figuren geheel te doen beëindigen. Dinsdag zal men hiermede verder gaan. Ook het ijshockey-tournooi is al begon nen. Een verrassende zege behaalde Let land op Italië. De overwinningen van Zwitserland od Frankrijk en van Tsjedho- Slowakije op Hongarije kunnen als normaal beschouwd worden. De resultaten van den eersten dag luid den: Bobsleighwedstrijden twee persoons. Eerste rit: 1. „Zwitserland n", beman ning Musv en Feldmann, tijd 1 min. 39 8 sec.: 2. „Holland", bemanning Mr. Blaisse en Hazewinkel, tijd 1 min. 47.4 sec; 3. „Italië I". Tweede rit: 1. „Zwitserland n", tijd 1 min. 42.2 sec.: 2. „Holland", tijd 1 min. 45.1 sec.; 3. „Italië I". Stand na den eersten dag: I. „Zwitser land IF', totaaltijd 3 min. 21.8 sec.; 2. „Hol land" totaaltiid 3 min. 32.5 sec.; 3. „Italië F', totaaltijd 3 min. 43.9 sec.. Buiten mededinging „Duitschland" be manning von Mumm, totaaltijd 3 min. 43.5 seconden. IJshockey-tournooi: Lethland—Italië 2—0 (1—0, 1—0, 0—0). ZwitserlandFrankrijk 40 (20, 20, 0—0). Tsjecho-SlowakyeHongarije 30, (i0 1—0. 10). TAFEL-TENNIS DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE LONDEN. Resultaat van de loting. Voor de wereldkampioenschappen tafel tennis, die van 8 tot en met 16 Februari te Londen worden gehouden, hebben 19 lan den ingeschreven, die door loting verdeeld zijn in twee poules. Nederland komt uit' tegen Engeland, Zwitserland, Polen, Noord- Ierland, Britsch Indië, Wales, Tsjëchó-Slo- wakije en Roemenië. Het Nederlandsche dames-team zal heb ben te spelen tegen België, Tsjecho-Slowa kije, Engeland, Frankrijk, Duitschland, Hongarije, Iersche Vrijstaat, Zwitserland en Wales. GYMNASTIEK Jeanne d'Arc. Bovengenoemde vereeniging zal Zondag 10 Februari haar jaarfeest vieren. Traditie getrouw zal deze dag met kerkelijke vie ring worden ingezet. Des avonds 8 uur zal in de groote zaal van Den Burcht een feestavond worden gehouden, bestaande uit gymnastiek en tooneeluitvoering. Na afloop is er gezellig samenzijn. Kaarten voor dezen feestavond zijn te krijgen bij de leden en 's avonds aan de zaaL O, ik heb een prachtman ge trouwd; dat heb je van die voor malige postboden, hü marcheert soms 40 KJ)L per dag met de baby. _vlriA]L (Judge) DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 149. Gelukkig nad een van de slapers zeker iets gehoord, er kwamen tenminste een paar kerels aan, één sprong par does in het water, pakte Piet bij de arm en dwong hem mee te zwemmen. Flink ondersteund lukte dat wel en een eind verder kwamen ze bij een ruw uitgehakte trap, waar Piet tegenop kon loopen, zonder uit te glijden. 150. Dat was me schrik geweest, enfin zijn kleeren wa ren tenminste schoon en nu wist hij niet beter te doen, dan de kade op te loopen en tusschen de huisjes te verdwij nen. Maar hoe nu het huisje gevonden, waar de vliegeniers waren? Er vied geen mensch te bekennen in de steegjes waar hij doorheen dwaalde en de huisjes leken allemaal op elkaar. Opeens hoorde hij hard praten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10