DONDERDAG 31 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 31 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.2 te Toulouse. Laagste barometerst.: 735.9 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 1 Febr.: Zwakke tot matige Westelijke tot Noor delijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen of natte sneeuw temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag liohte dooi. Bij IJsland bleef de barometer laag, maar de temperatuur is er tot onder 0 graden ge daald, zoodat vermoedelijk een onderbre king van den depressiestroom volgt. De hooge drukking is nog verder Zuidwaarts teruggeweken, maar begint zich in het Westen te herstellen. Ofschoon de depres sie zich verder over Scandinavië uitbreidt, is de vorst in het Noorden nog toegenomen en weer zeer streng geworden; ook in Duitschland drong de dooi slechts tot Ham burg door, terwijl in Zuid-Frankrijk de temperatuur nog verder onder 0 graden daalde. Ofschoon in onze omgeving de dooi nog zal aanhouden, behalve kans op nacht vorst, blijft de kans op terugkeer van de vorst over enkele dagen vrij groot. In Duitschland valt bijna overal sneeuw, op de Britsche Eilanden daalde bij Westelijken tot Noord-Westelijken wind de temperatuur en valt in Schotland regen en hagel. Be halve in Zuid-Frankrijk en Lapland is de lucht overal betrokken of zwaarbewolkt. LUCHTTEMPERATUUR: 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 5.13 uur tot Vrijdagmorgen 7.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 1 Februari nam. 12.34 uur. bestaan!) en het volledig corps Rijksveld wachters uit het kanton Leiden. Na behandeling der kleine rechtzaak was allereerst het woord aan den kanton rechter mr. F. Ligtenberg. Rede van Mr. Ligtenberg. Aan mr. van der Eist is op zijn verzoek, aldus spr., met ingang van 1 Februari a.s., eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ambtenaar van het Openbaar Ministe rie bij het Kantongerecht te Leiden, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Dit beteekent, dat mr. v. d. Eist heden zijn laatste zitting als ambt. O. M. bijwoont en hiermede afscheid neemt van een ambt, dat hij bijna 36 jaren onafgebroken met eere heeft bekleed. Mr. v. d. Eist is op 4 October 1890 ge promoveerd tot doctor in de rechtsweten schap, waarna hij eenige jaren als advo caat werkzaam is geweest, om op 2 Mei 1899 benoemd te worden tot ambt. van het Openb. Ministerie te Alkmaar. Ruim een jaar later, 23 Juli 1900 volgde zijn benoe ming in gelijke functie te Leiden. Sedert dien is mr. v. d. Eist te Leiden gebleven. Wat mr. v. d. Eist in die jaren voor het Leidsche parket heeft gedaan is moeilijk onder woorden te brengen. Dat het lang geen gemakkelijke taak is ge weest, staat wel vast. Het Kanton Leiden toch heeft altijd be hoord tot een der belangrijkste Kantons der eerste klasse E, waarin het volgens de wet van 5 Juli 1920, S. 181, tot regeling van de samenstelling der rechterlijke collegiën en kantongerechten is gerangschikt. Het aantal processen-verbaal, dat in die jaren door de handen van mr. v. d. Eist is gegaan beloopt enkele honderdduizenden. Het getal der weeklijstnummers van het afgeloopen jaar bedroeg ruim 11200. Ik behoef niet te zeggen dat dit een zeer groot getal is voor één enkelen ambtenaar. Vóór de zaak ter terechtzitting wordt uitgeroepen is er heel wat administratie ve en toch ook juridische arbeid ver richt. In vroeger jaren had Mr. v. d. Eist meer medewerkers ten parkette dan thans. Naar mate hy in jaren toenam en ook het aantal zaken vermeerderde, verminder de het getal medewerkers. Toen ik ongeveer 7 jaar geleden te Lei den kwam was de eenige hulp van den heer v. d. Eist zijn getrouwe rijksklerk de heer Rigthart van Gelder, die eenige jaren later weer werd terzijde gestaan door den oud-brigadier majoor den rijksveldwachter Timmermans als tijdelijk schrijver. Ik meen de heeren waarnemend ambte naren van het Openbaar Ministerie niet te kort te doen, wanneer ik spreek, dat, on danks hunne vaak groote gaven en volle dige toewijding, de hulp, die de heer v. d. Eist van hen heeft gehad, betrekkelijk ge ring is gebleven. Dit lag aan den heer v. d. Eist zelf, die niet gaarne werk uit handen gaf, daar hij zelf zooveel van werken hield. Ik zeg dit zonder eenige andere bedoe ling dan om te doen uitkomen dat mr. v. d. Eist bij zyn afscheid kan terugzien op een welbesteed leven. Waren zijn huiselijke omstandigheden anders geweest, dan ware mr. v. d. Eist wellicht niet te Leiden gebleven, doch had hij ongetwijfeld den meer gebruikelijken loopbaan van de leden van het Openbaar Ministerie gevolgd. Toch heb ik wel eens gedacht, dat de liefde, die hij in het Kantongerechtswerk gevoelde, heeft medegewerkt tot zijn be sluit om Leiden niet te verlaten. Ik kan hieromtrent niet uit eigen erva ring spreken, maar van zeer verdienstelijke leden van het Openbaar Ministerie heb ik wel eens gehoord, dat de tijd ten parkette van het Kantongerecht doorgebracht, voor hen de aangenaamste van hun ambtelijke loopbaan is geweest, zoowel door den aard van het werk, als door een groote mate van zelfstandigheid, die zij daar hadden. De heer v. d. Eist nu heeft die zelfstan digheid nog in meerdere mate kunnen ge nieten dan anderen, doordat zijn parket steeds buiten de Arrondissementshoofd plaats is gebleven. Met mr. v. d. Eist gaat thans ook het Leidsche parket heen. Wij nemen dus af scheid, niet slechts van den heer v. d. Eist, doch mede van het Leidsche parket. Voor den heer Righart van Gelder be teekent dit overplaatsing naar 's-Graven- hage. Wellicht ook voor den heer Timmer mans. Ik wciusch hön beiden aldaar een zoo'n aangenamen werkkring toe als zij onder den heer v. d. Eist gehad hebben. Tenslotte moge ik den heer v. d. Eist, mede namens de heeren mr. Briët, Cosman, Vos, Nord Thomson, de Clerq en Bolsius, Kantonrechters-plaatsvervangers, mr. Coe- bergh, oud-Kantonrechter-plaatsvervanger, mr. Langemeijer en van Nouhuys, oud- waarnemend ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr. van Oordt, Griffier, mrs. Regensburg en Hovingh, waarnemend-grif fier, ter herinnering aan dezen dag aanbie den de „War Memoirs" van David Lloyd George, den bekenden Engelschen staats man. Ik vertrouw, dat u, mijnheer v. d. Eist, vele aangename uren met dit boekwerk zult doorbrengen, daar u reeds bijzondere belangstelling hiervoor hebt aan den dag gelegd. Thans moge ik u tot afscheid de hand drukken, na u de verzekering te hebben gegeven, dat de weinige jaren, die ik met u heb mogen samenwerken aan de rechts- bedeeling van het Leidsch Kantongerecht, bij mij steeds in aangename herinnering zullen blijven. Moge het u gegeven zyn om, met me vrouw uwe echtgenoote en de uwen, nog vele gelukkige jaren in goede gezondheid te genieten. Andere sprekers. Mr. P. E. Briët voerde het woord na mens de plaatsvervangende kantonrechters. Deze wees er o.m. op, dat de plaatsvervan gende kantonrechters niet zoo goed op de hoogte zijn van hetgeen door mr. v. d. Eist is gepresteerd, doch wel weet spr. dat hij steeds een bezonken oordeel had, zijn rust en bezadigdheid kwam ook tot uiting in het gewone leven. Spr. herinnerde er aan, hoe mr. v. d. Eist in 1900 hier gekomen is en Leidsch burger is gebleven; greep ver volgens in korte trekken terug op het proef schrift waarop mr. v. d. Eist 4 October 1890 promoveerde; een deel der daarin vervatte wenschen is intusschen vervuld. Wij hebben, aldus spr., aan het blijven van mr. v. d. Eist te Leiden te danken, dat hij hier een belangrijke rol in het maat schappelijke leven heeft vervuld, o.a. als lid van den gemeenteraad en als bestuurs lid van verschillende vereenigingen. Het woord „Partir c'est mourir un peu" geldt ook als men afscheid neemt van het ambt, dat men in jonge jaren met ambitie, later meer plichtsgetrouw vervult. Een deel van het leven valt met dat af scheid weg. Spr. was er van overtuigd, dat mr. v. d. Eist nog veel zou terugdenken aan de jaren bij het parket doorgebracht, zij het dan met weemoed. Spr. hoopte, dat hij nog vele jaren zou mogen genieten van het mooie, dat ook de herfst van het leven nog schenkt. Mr. E. C. W i e r s m a, sprekend namens de Leidsche advocaten, wees er op, dat het een wijd veld is, waarop de ambtenaar van het O. M. zijn ambt moet uitoefenen. Als er eens een korte strijd want de zaken waren niet alle gewichtig ontstond tus schen de verdedigers en den ambtenaar die bij de wet moet stilstaan, terwijl de advocaten wel eens over oneffenheden kunnen heenstappen, dan heeft een teleur stellende beslissing toch in alle 35 jareh geen afbreuk gedaan aan de goede onder linge verstandhouding. De wet wil nu het ontslag van mr. v. d. Eist en hij heeft het verstandig aange vraagd. Hier past het woord „berusting", dat ook in de wet voorkomt. Er is echter toch ook op geluk te wijzen: in alle jaren heeft de gezondheid van den scheidende nimmer geleden en dank zij zijn huiselijk geluk kan hij een nieuwe toe komst beginnen. Spr. hoopte, dat mr. v. d. Eist nog vele jaren zou mogen genieten van een aangenamen levensherfst en -winter. De griffier mr. v. Oordt wees er op, dat het wel ongebruikelijk is een griffier op een strafzitting het woord te zien nemen Hij wilde echter gaarne herinneren aan de hartelyke onderlinge verhouding tusschen ADVERTENTIEDAGBOEK. En vandaag 1 prachtbedienlng Als de dood soms op de loer 25 Februari 1 Gebroken kippenvoer. 1 Orchest, dat schoone liedjes, Dus 1 maal geprolongeerd, En 1 bed, hetwelk niet dik meer En daarom gerepareerd. En 1 groote voorraad lappen, Waarvan nu 1 heele hoop, En niet, maar nog 2 dagen 1 Restanten-uitverkoop. En 1 cursus om te dansen En 1 winkel met 1 lied, 1 Methode voor uw talen En 1 prima anthraciet. Laat het nu doen, 1 bedekking Van 1 wat versleten vloer, 1 Geslachte lamsveestapel, Dus 1 stad in rep en roer. En 1 kaas, die 1 Edammer, Plus 1 film van 1 spion, En 1 visch, dewelke smullen, 1 Ajourplisseerfeston. Wéér 1 drukwerk voor den handel En 1 ei, 1 kaas, 1 worst, En 1 film op hoop van zegen, Die 1 appel voor 1 dorst. Dan 1 serie naaimachines Waarmee uw japon een tooi, En 1 R.A.I.-expositie Van 1 auto, welke mooi. de gezinnen der Leidsche rechterlijke amb tenaren, die ook als goede buren bij elkaar oploopen en waarvoor spr. hartelijk dank bracht. Spr. hoopte dat mr. v. d. Eist nog dikwijls zou terugdenken aan den „goeden ouden tijd". Mr. Langemeyer, w.n. ambtenaar bij het O. M. uit Den Haag, merkte op, dat mr. v. d. Eist steeds belang stelde in de maatschappelijke vraagstukken en veel be grip en vooral hart had voor de nooden en levenswijze van hen, die voor hem gebracht werden. Namens de volontairs bracht spr. mr. v. d. Eist de beste wenschen voor zijn verder leven over. De heer Righart van Gelder, klerk bij het parket, overhandigde den scheidende vervolgens namens het perso neel, den concierge en den deurwaarder onder hartelijke woorden een mooie foto van het gebouw, waarin hij zoovele jaren heeft gewerkt. Vervolgens nam mr. v. d. Eist zelf het woord en dankte voor de geschenken en de toespraken. Toen ik hier kwam, aldus spr., waren er 2200 verbalen ingeschreven. Den laatsten tijd is het veel drukker ge worden, gevolg van den uitbouw der so ciale wetgeving, de uitbreiding der bevol king, van het verkeer en de crisis-wetge ving, met haar chaos van Kon. Besluiten enz. De hoofdzaak daarvan rust op de schouders van den kantonrechter; nu zijn er 10.000 verbalen per jaar. Het O. M. be reidt voor, de kantonrechter beslist. Spr. prees de conscientieuse uitoefening van dat werk, evenals dat van de plaatsvervangers, al is den laatsten tijd de band met dezen zwakker geworden. Nog wenschte spr. den jongeren ambte naren veel succes in hun loopbaan toe, dankte den heer Righart van Gelder voor zijn arbeid en bracht lof aan majoor Tim mermans. Tevens prees hij de veldwachters voor de uitoefening van hun taak; zij vor men een keurcorps, waar de regeering al tijd op kan rekenen. Hij heeft steeds be wondering gehad voor de groote tact, waarmee zij met het publiek omgaan. Na de aanwezigen dank te hebben ge zegd voor hun belangstelling sloot mr. Ligtenberg met een kort woord deze zitting, waarop men zich naar de feestelijk versierde wachtkamer begaf, waar velen van de gelegenheid gebruik maakten mr. v. d. Eist de hand te drukken terwijl in tusschen de thee geserveerd werd. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren A. W. Udo, Scheveningen, H. W. Glerum, Amsterdam, mej. B. van Haaf ten, Den Haag. STADSNIEUWS Belastingdienst. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger der directe belas tingen, enz. mr. J. J. Schoevers, verplaatst van de inspectie der invoerrechten en ac cijnzen alhier naar de inspectie der direc te belastingen te 's-Hertogenbosch. Militaria. Bij Kon. besluit van 29 Januari is. met ingang van 22 Februari 1935, benoemd en aangesteld, bij het reserve-personeel der landmacht, bij het dienstvak der militaire administratie, tot reserve-luitenant-kolo nel de reserve-majoor der militaire admi nistratie M. Fuld, van het 4e regiment in fanterie en op het daartoe door hem ge daan verzoek met ingang van 22 Februari eervol ontslag verleend uit den militairen dienst als reserve-luitenant-kolonel der mi litaire administratie. PIET KASTEEL VOOR DE R.K. JONGE MIDDENSTANDERS Over de huidige politieke vraagstukken Gisteravond zette de K.J.M.V. „St. Pe ter Kanis" haar winterprogramma voort met een politieken ontwikkelingsavond, waarvoor de bekende spreker Piet Kas teel, was uitgenoodigd. Er bestond voor deze bijeenkomst goede belangstelling, de voordracht van den spreker boeide en de belangstellende aan dacht der toehoorders viel te loven. Wat wil men meer om te kunnen zeggen, dat de avond slaagde? Piet Kasteel verkreeg het woord, na door den voorz. der ontwikkelingsclub, den heer J. Jansen, te zijn ingeleid. Wanneer we op het oogenblik den toe stand beschouwen, dan komt vooral naar voren het woord crisis. Dit van het Grieksch afkomstige woord beteekent eigenlijk „oordeel" Zoo wordt er nu een oordeel geveld over de gedragingen der wereld over de laatste tientallen jaren. De crisis is oorzaak, dat duizenden en duizenden menschen gebrek hebben en 't is geen wonder, dat vooral bij die men schen het stoffelijke, voorop staat. De economische vraagstukken van den dag hebben ook het politieke leven meer dan ooit beinivloed. 't Geweldig economisch mechanisme, dat ons land tot voor eenige jaren tot een der welvarendste landen maakte, heeft gefaald en door allerlei om standigheden zijn nieuwe economische stel sels verrezen. Het eerste stelsel was wat in Sovjet- Rusland als communisme werd aangezien. Kort na Rusland kreeg men in Italië de idee van het corporatistisch fascistisch stelsel.. Daarna volgde Amerika met pre sident Roosevelt. Vervolgens kwam het nationaal-socialisme van Duitschland, waar bij alles ondergeschikt wordt ïemaakt aan het staatkundig stelsel. Met de ontzaggelijke economische ver schuiving komen er tal van verschuivingen op sociaal-economisch terrein. De 20e eeuw bracht de sociale wetgeving, welke onge twijfeld zeer noodig was om een einde te maken aan de talrijke misstanden. Tot 1880 was het vereenigingsrecht voor de arbeiders verboden. Na de organisaties der arbeiders volgden de patroons, die zich ook economisch sterk gingen maken. De groote oorlog was oorzaak, dat de staat beslag legde op mensch en bedrijf, op intellect en arbeid. De staat, het geldwezen en de indus trie, die zich hadden vereenigd om zich zelf te redden, liepen vast. Amerika werd de groote schuldeischeres van Europa. Japan kwam opzetten, doch men had niet gedacht, dat die invloed van Japan zoo groot zou zijn geworden. Enge land, de groote uitvoerder naar alle dee- len der wereld, raakte een groot deel van zijn omzetgebied kwijt. Toen de structureele crisis zich tenslotte in al haar heftigheid deed gevoelen, ont stond de conjunctuur-crisis. Nederland heeft dit terdege gevoeld. De eersten, die het merkten, waren de men schen van het akkerland, wier producten enorm in waarde daalden. West Duitsch land, vroeger de grootste afnemer, had geen geld en ons eigen land kon de groo te productie land- en tuinbouw-producten niet aan. Er kwam 'n steunregeling voor den landbouw. Men noemt daarbij een bedrag van 200 millioen gulden, maar men ver geet daarbij, dat de boeren zelf eerst 'n groot bedrag daarvan moeten opbrengen. Daarna kwam 'n steunregeling voor de industrie. Wel te laat, jammer genoeg, maar de Katholieke Staatspartij, reeds voor den oorlog bekend als protectionis tisch, heeft steeds aangedrongen op be perking van den invoer. De vrijwel gehee- le lamlegging van de scheepvaart bewijst, dat er tekort geschoten is in de te verlee- nen hulpmiddelen. Daarbij komt nog de munt-eenheid en goudwaarde. 'n Ongetwijfeld ingewikkeld vraagstuk, omdat men komt te staan voor allerlei mogelijke gevolgen. Zoolang echter de voorstanders van de valuatie niet kunnen aantoonen, dat deva luatie voordeel zal brengen, mag men te recht denken aan het oude Hollandsche spreekwoord, dat alle verandering geen verbetering is. De inwilliging van den eisch tot deva luatie is onredelijk en onmogelijk. De knapste ministers zullen geen oplossing weten te geven voor de gevolgen, welke een devaluatie zal hebben. Ook de oplosisng van middenstandsvraag stukken is niet zoo gemakkelijk als velen zich denken. Spr. denkt hierbij aan vrou wenarbeid, warenhuizen, enz. Als spr. de „Tribune" leest of „Volk en Vaderland" is de crisis morgen opgelost. Lou de Visser en Mussert weten het wel, maar de laatste wordt b.v. bijgestaan door oen Verviers, den econoom, die met Bo demcultuur getoond heeft hoe hij zich economie dacht en waardoor tal van goed- geloovige Katholieken hun geld en spaar duitjes kwyt "aakten. Ook in Duitschland weet men geen op lossing, ook al zegt men het. Als Hitier en zijn Nieuwjaarsrede tot het diplomtieke corps zegt, dat er geen vraagstuk is, waar voor geen oplossing mogelijk is, dan noemt spr. dit de reinste kwakzalverij. Italië bewijst zulks evenzeer. Anders zou de staatsschuld van Italië niet tot in de vele tientalen milliarden zijn" gestegen Alles werd gerationaliseerd: de land bouw, de kunst, de liefde, het huwelijk. Men heeft real-politiek gekregen a la Bismarck, gevolg van een onrechtvaardi- gen oorlog. Men heeft volslagen materialisme gekre gen, den machtswil van Nietsche. Wij beleven nu op politiek terrein alle gekke ideeën. Al de stelsels der huidige volksleiders zijn een volkomen verlooche ning van den mensch. Alles is Staat ge worden. Het nationaal-socialisme is daarom zoo aantrekelijk, omdat er zoo ontzettend AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R.K. Kiesvereeniging, jaarver gadering, Den Burcht", 8.15 uur. Dinsdag, Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken. Jaarvergadering, Den Burcht, 8.15 uur. Woensdag. Alg. Prop. Club „Dr. Schaep- man", jaarvergadering; spreker de heer C. J. Kuiper, „Den Burcht", 8.15 uur. De a vond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Jan. tot en met Z o n d a g 3 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, Tel. 1313 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. veel menschen zijn, die grooten stoffelijken nood hebben, maar daarnaast nog veel meerderen waarschijnlijk religie-loos zijn. De staat, het nationaal-socialisme nu vervangt den godsdienst voor degenen, die van godsdienst niets willen weten. Er heerscht een geestelijke infectie in nieuwen vorm en daartegen hebben wij een tweeledige taak. In de eerste plaats op geestelijk gebied. Het zal van ons afhangen, of over veertig, vijftig jaar, de helft van Nederland Ka tholiek zal zijn, want de helft der kinde ren beneden 10 jaar is op het oogenblik katholiek. In de tweede plaats op wereldlijk ge bied, indien wij den staatsvorm weten te richten naar onze inzichten. Daarvoor is noodig dat de Katholieken zich organisee- ren in eigen katholieke vereenigingen. Naar spr.'s meening is het verbod van de Spr. besloot tenslotte met de opwek king de katholieke leer te beleven in haar vollen omvang. Dan alleen is er heil te verwachten in den chaos, waarin we op het oogenblik leven. Na een korte pauze volgde een geani meerde en langdurige gedachtenwisseling, waarin de Jonge Middenstanders bewezen voor de vraagstukken van dezen tijd hun belangstelling te hebben. Hierin zagen we opnieuw het bewijs, dat de K.J.M.V. dit seizoen een prachtig programma afwerkt en we hopen, dat het tot in verre toekomst vruchten moge afwerpen. Aan het slot der gedachtenwisseling sprak de voorz. een hartelijk woord van dank tot den heer Kasteel voor zijn inte ressante voordracht en zijn zeker zoo boeiende gedachtenwisseling met de leden Spr. richtte zich daarna nog tot de le den, wees hun op den plicht, dien zij als Katholieken te vervullen hebben, hen op wekkende trouwe leden te zijn, die in de toekomst zullen bewijzen, dat zij Katho lieken zijn in merg en been. AANGEPAKT Onze sport-propaganda-feestavond na dert snel. Geen 18 maar 12 dagen resten nog. Jonge mannen en vrouwen van „Leiden", „Rood Wit", „Bataven", „Kolpings Boys" en van de sportclubs van „De Graal", hoe staat het er mee? Vraag eens aan je zelf of het je koud laat of de propaganda voor de R. K. Sport- beweging slaagt of niet; of het de R. K. Sportbeweging in Leiden en dus ook je eigen club goed of slecht gaat; of de clubs door de bestuursleden met groote moeite en offers op hetzelfde peil gehouden worden of zelfs aftakelen of in aantal-leden en kracht vooruitgaan; of je een wedstrijd wint of verliest; Neen! zal je zeggen. Maar dan ook de daad bij het woord ge voegd en: je vrienden en bekenden, die in aanmer king komen voor het lidmaatschap van een R. K. Sportclub, op te wekken op 11 Febr. naar de Stadsgehoorzaal te komen. Als de avond slaagt, zal je kunnen zeg gen, „dat is voor een deel ons werk", zoo niet Geen pessimisme maar je jonge enthou siaste schouders onder het werk gezet. Katholieke jongens en meisjes moet het bordje „alle rangen uitverkocht" alleen hangen boven de kassa van het bioscoop theater? Hedenavond tusschen 8 en 9 uur houdt de Prop. Club zitting in het gebouw der St. Jos. Gezellen Vereeniging, Rapenburg 52. Komt allen een aantal kaarten voor ver koop aan familie en bekenden afhalen. Examencommissies apothekersassistent Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is bepaald, dat de commissies, die gedurende het jaar 1935 belast zijn met het afnemen van de examens van apothekersassistent, zullen zitting houden te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam, zijn benoemd: In de commissie, die zitting zal houden te Leiden, tot lid en voorzitter: dr. W. A. Goddijn, hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Leiden; tot leden: prof. dr. D. H. Wester en mej. C. S. W. C. E. Offerhaus, beiden apotheker te 's-Gravenhage, met bepaling, dat eerstgenoemde den voorzit ter bij verhindering zal vervangen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 3184. van der Helm's Goedkoope Bazar, Katwijk a. Zee, Sluis- weg 3, galanterieën, ijzerwaren enz. Vest. Til.: Leiden, Haarlemmerstraat 91. 3139. J. Slof, Ter Aar, Korteraar D. 110, zand- en grinthandel. Overl. E.: J. Slof, Ter Aar. Opheffing: 5344;. Limburg en Co., Voorschoten, Voorstraat 17, bloembollen- kweekerij en handel en -broeierij.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2