WOENSDAG 30 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE CO'HANT VIERDE BUD. - PAG. 12 KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Een kook- en klinkinrichting'. Ter zitting van het kantongerecht stonden ruim 30 zaken ter rolle. Kanton rechter mr. J. H. W. N. Nicolaï. Allereerst kwam aan de orde de zaak tegen J. B. te A1 p h e n, wien ten laste was gelegd het in werking houden van een pneumatische klinkinrichting op de door hem geëxploi teerd wordende scheepsbouwwerf. Ver schillende omwoners hadden hieromtrent hun beklag ingediend. Als verdediger voor verdachte trad op mr. G. H. E. Nord Thomson. Deze ontkende de ten laste ge legde feiten. Verdachte's raadsman gaf toe, dat verdachte een z.g. kookinrichting had, welke ook door het aanbrengen van een hamer z.g. revolver als klinkinrichting kan worden gebruikt en ook wel eens is gebruikt. De ambtenaar van het O.M. over woog evenwel in zijn requisitoir, dat, zoo als verdediger had toegegeven, de kookin richting \Vas gebruikt als klinkinrichting, waarvoor hij geen vergunning had. De ambtenaar vorderde derhalve een geld boete van 25.subs. 10 dagen. Verdedi ger voerde aan, dat destijds vergunning was gevraagd voor een kookinrichting en klinkinrichting en vergunning was ver leend voor eerstbedoelde inrichting. De kookinrichting was wel eens gebruikt als klinkinrichting, doch werd niet zooals in de betrekkelijke wetsartikelen is omschre ven voortdurend in gebruik gehouden. Er kan dus m.a.w. niet worden gesproken van het in werking hebben of houden van een klinkinrichting, zooals tenlaste is gelegd. Wat de strafmaat betreft, merkte hij oo- vendien op, dat de bewoners hadden ge klaagd, maar dat de scheepswerf reeds veel langer bestaat dan de huizen die aan de overzijde der fabriek staan en een ieder, die toch bij een scheepswerf gaat wonen kan weten, dat het in een dergelij ke omgeving nu niet altijd even rustig is. Bovendien achtte verdediger een veroor deeling in dezen tijd gelet op het belang van de arbeiders, die aan dit bedrijf werk zaam zijn, terwijl de inrichting alleen wordt gebruikt voor reparaties en anders geen reparaties uitgevoerd zouden kunnen worden, on-sociaal en on-economisch. De kantonrechter bepaalde hierna zijn schrif telijk vonnis op 6 Februari as. Het kalf hing hem de keel uit! Als volgende zaak kwam hierna weder om aan de orde de zaak tegen de wed. Kr. te Woubrugge, welke zaak, zooals onze lezers reeds zullen hebben bemerkt, reeds talrijke keeren in behandeling is geweest. Verdachte is ten laste gelegd het slachten van een kalf zonder vergunning en voorts, dat zij dit niet ter keuring heeft aange boden. Als verdediger trad bij de vorige behandelingen en ook nu op mr. La Gro. Deze had namens verdachte ontkend en als verdediging aangevoerd, dat het kalf aan haar zoon behoorde, terwijl verbali santen reeds eerder gehoord, hebben ver klaard, dat verdachte hem had te kennen gegeven, dat het kalf haar in eigendom toebehoorde. In hoofdzaak ging het er dus om: was verdachte of haar zoon eigenaar. Thans werd haar zoon M. Kr. gehoord, die verklaarde eigenaar te zijn geweest en zzijn moeder hem had gevraagd het kalf te slachten wat hij had goedgevonden. Na slachting had verdachte 1 K.G. ten ge schenke gegeven aan een schoonzoon. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir, dat het jammer was, dat de zoon niet eer der was gehoord, daar nu was komen vast te staan, dat deze de eigenaar was. Z.i. was verdachte evenwel verplicht geweest van de slachting kennis te geven en had zij geen ongekeurd vleesch weg mogen ge ven. Hij requireerde dan ook 2 geldboeten van 6.subs. 3 dr. en f 10.subs. 5 dg. Verdediger meende eerst moeten tegen spreken zooals de ambtenaar te kennen had gegeven, dat verdachte de veldwach ters om den tuin had geleid. Z.i. rustte de verplichting om kennis te geven niet op verdachte doch op den eigenaar en wat de strafmaat betreft voor het ten geschenke geven van 1 K.G. vleesch achtte hij een geldboete van 10.wel bijzonder hoog. Zij had niet over het vleesch te beschikken en had dit toch weggegeven met stilzwij gend goedvinden van haar zoon. Overigens wenschte verdediger niets omtrent deze zaak meer te zeggen daar z.i. zijn stand punt reeds meer dan bekend was en het kalf hem nu.... de keel uithing. De kan tonrechter achtte verdachte alleen in over treding voor het ten geschenke geven van 1 K.G. vleesch en veroordeelde haar hier voor tot f 8.subs. 4 dg. Zonder meer rechts-omkeer. v. M., die in verzet was gekomen tegen een hem uitgesproken vonnis en wiens verzetzaak nu al voor de 2de keer op de rol stond, bleek wederom niet verschenen, waardoor de getuigen wederom zonder meer rechts-omkeer konden maken. Amb tenaar en kantonrechter verklaarde het verzet derhalve ongegrond met handha ving van de eerst uitgesproken veroordee ling. Een aangehouden zaak. Zekere A., van beroep ingenieur, was een overtreding der motor- en rij wiel wet ten laste gelegd. Volgens de oorspronkelij ke dagvaarding was hem een aanrijding ten laste gelegd, welke op 24 Mei 1934 on der de gemeente Zwammerdam had plaats gehad. Na het requisitoir van den ambtenaar had verdachte in het midden gebracht, dat de aanrijding niet op de in de dagvaarding omschreven tijd had plaats gehad, doch op 2 of 9 Juni. De kan tonrechter deelde verdachte mede, dat hy dan ook voor deze zaak was vrijgesproken. Gelijktijdig werd echter de zaak opnieuw behandeld en was nu in de dagvaarding vermeld 2 of 9 Juni. Als getuigen werd de garagehouder v. B. en een monteur ge hoord, die beiden echter van de aanrijding zelf niets konden verklaren. De monteur wist alleen de wagen te hebben wegge haald en dat deze gerepareerd was. Daar op werd de zaak aangehouden voor het hooren van andere getuigen. Verdachte, die zich met deze gang van zaken blijkbaar slecht kon vereenigen wees den Kanton rechter er op, dat hij toch wel uit de Ne- derlandsche wet zou weten, dat men voor een zelfde feit niet twee keer gedagvaard kan worden. Bovendien was het, volgens verdachte, volgens de wet verboden, dat de kantonrechter tijdens de behandeling der zaak fluisterend met den Officier hij bedoelde: ambtenaar van het O.M. sprak. Hij verzocht den griffier van een en ander nota te nemen. De kantonrechter en ambtenaar, die de arrogantie van dezen verdachte gemoedelijk opvatten, maak ten zeer terecht de opmerking: U hebt ze ker de klok hooren luiden, maar blijkt ver keerd te zijn ingelicht (gelach). Het klopte niet. W. te Woubrugge had zich te ver antwoorden wegens overtreding der aard- appelwet, door aardappelen te vervoeren op een ander uur als zijn vergunning aan wees. De aardappelen waren bij aanhou ding inbeslag genomen. Gebleken was ech ter, dat verdachte een vergunning in Hoofddorp was afgegeven, dat hij de be doelde partij mocht vervoeren tusschen 9 en 11 uur, terwijl eerst na 11 uur het ge- leidebiljet was verstrekt. Ook bleek de hoeveelheid niet te kloppen. De betrokken controleur gehoord gaf een uiteenzetting dat het aardappelen waren geweest en dit gratis was en hier niet zoo streng naar werd gekeken als voor de betaalde. De aardappelen waren stuk gestoken, wat de majoor der rijks veld wacht deed opmerken, dat 1/3 niet was gestoken. De controleur deelde echter mede, dat de voorschriften en instructies waren gevolgd. De ambtenaar vorderde een geldboete van 25.subs. 10 dg. met verbeurdverklaring der inbe- slaggenomen aardappelen. Verd. beriep er zich op, dat hij er was ingeloopen, daar het vèrvoerbiljet eerst was verstrekt op een ander uur, dan het tijdstip waarop hij vervoeren mocht. Hij had zulks natuurlijk moeten zien, maar hier niet op gelet. De kantonrechter, die voor dit verweer blijk baar voelde, veroordeelde verdachte tot 5.subs. 2 dg. met bevel tot teruggave van de opbrengst der inbeslag genomen aardappelen. Een ondeugende vïsscher. B. uit Hazerswoude had gevischt met een zegen in de Zuidervaart in een gedeelte van een anderen eigenaar, ge naamd H. uit den Haag, terwijl hij hier op geen recht of vergunning had. Verdach te beweerde niet in dit gedeelte te hebben gevischt doch alleen het vischtuig aan die kant te hebben opgehaald. Het was hem niet bekend, dat hij het vischtuig daar met op mocht halen ook. De ambtenaar vorder de na het hooren van den rijksveldwachter K., een geldboete van 20.subs. 10 dg. Uitspraak 10.subs. 5 dg. De man als kmdermeid. N., eveneens uit Hazerswoude, was eveneens ten laste gelegd overtreding der visscherijwet. Als getuige werd gehoord mej. V.; deze verklaarde: ik heb N. wel achter mijn huis op het land zien loopen, doch niet dat hij vischte. De kantonrechter maakte hierop de opmerking: aan de poli tie hebt u verklaard N. ook te hebben zien visschen. Getuige ontkende dit en ant woordde: de veldwachter kan nog veel meer zeggen. Er staat een hooge heining achter mijn huis, zoodat ik het nooit heb kunnen zien. De zaak werd daarop aan gehouden om verbalisant te kunnen hoo ren. Getuige vorderde als getuige-taxe on der groote hilariteit van het publiek op de tribune een bedrag van f 3.omdat haar man, nu zij van huis moest, dienst deed als kindermeid over hun kind van 10 maanden en hij als boomkweeker nu ge durende dien tijd zijn werk niet kon waar nemen. De kantonrechter informeerde droogjes: kan u man dat wel, alle mannen zouden dat toch lang niet kunnen. Getuige gaf een bevestigend antwoord en liet zich tevens ontvallen met alle eerbied voor de wet: Wat een drukte maakt men voor zoo'n snertzaak. Wat de kantonrechter nog aan leiding gaf haar tot kalmte aan te ma nen. In de overige zaken werd verstek en aanhouding verleend. HET DRAMA AAN DE LAAN VAN MEERDERVOORT IN DEN HAAG. Tandarts wordt niet vervolgd. De raadkamer van de Haagsche recht bank heeft een beschikking gegeven in zake al of niet gerechtelijke vervolging van den 46-jarigen tandarts, wonende aan de Laan van Meerdervoort te 's-Graven- hage, die op 2 November j.L een collega met een mes steken toebracht, waaraan de laatste is overleden. Zoo men zich herinnert, was een onder zoek ingesteld naar de geestesvermogens van den verdachte. De conclusie der des kundigen was, dat de verdachte krankzin nig is. De rechtbank heeft op grond van dit psychiatrisch rapport den verdachte buiten vervolging gesteld en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht gelast. STEEKPARTIJ NA EEN KERMISAVOND De noodlottige vechtpartij in de Kwakel. Tegen den verdachte K., die in de Kwa kel den 23-jarigen Verdegaal met een mes zoo hevig gestoken zou hebben, dat het slachtoffer is overleden, heeft, zooals reeds gisteren gemeld, de procureur-generaal bij het Hof thans vijf jaar geëischt. Ter zitting is nog een getuige gehoord, die den avond met Verdegaal heeft door gebracht. Deze stelt vast, dat V. niet dron ken was en geenszins in vechtstemming verkeerde. Een broeder van het slachtoffer, die ook den kermisavond heeft medegemaakt, deelt mede, dat hij verd. K. nog gewaar schuwd heeft zijn mes niet te gebruiken. K. antwoordde daarop slechts: Laat hij maar oppassen, ik steek hem hartstikkedood. Pres.: Is dat waar? Kunt u dit wel onder eede verklaren? Getuige: Zeker. Pres.: De verdachte geeft toe dat hij zich het mes heeft aangeschaft om zich te ver dedigen tegen Verdegaal. Van wie wist u dat hij het mes bij zich droeg? Get.: Dat was algemeen bekend. Pres. tot verdachte: Waarom heeft u het mes gekocht? Verd.: Voor Verdegaal. Om me tegen hem te verdedigen. Pres.: Is het juist, dat u gedreigd hebt hem te zullen doodsteken? Verd.: Daar is mij niets van bekend. Een aantal getuigen a décharge ver klaart, dat verdachte en de verslagene ru zie gekregen hebben over den omgang van V. met het zusje van verdachte. De verdediger stelt een dezer getuigen de vraag of verd. zich in geprikkelde stem ming bevond. President: Die vragen doen niets ter zake. Er is geen moord met voorbedachte rade ten laste gelegd. Er is gevochten, door den een met een stok, door den ander met een mes. Dat is heel eenvoudig! De vader van verdachte vertelt, als ge tuige gehoord, dat zijn jongste dochter een keer met Verdegaal naar een bruiloft is geweest. Hij vond dit goed, doch wilde niet dat de jongelui ook verder omgang met elkaar hadden. Pres.: En uw zoon moest er op toezien dat het uit was. Getuige: Ja, hij moest er een oogje op houden. Ten slotte komt ook het 16-jarige zusje van verdachte, Helena, getuigen. De proc.-generaal, mr. D. Reilingh wees er op dat, afgezien van bedreigingen die nimmer ernstig zijn opgevat, niet veel bij zonders tusschen de beide jongelui is voor gevallen in het tijdsbestek tusschen de bruiloft en den nacht van de mishande ling. Alleen dit eene belangrijke feit, dat verd. een mes gekocht heeft, met de be doeling zich tegen Verdegaal te verweren. Spr. hecht veel waarde aan de verklarin gen die de verslagene nog voor zijn dood heeft afgelegd. Hij is in vollen vrede ge storven, heeft den verdachte vergeven en uit niets blijkt dat hij den dader heeft wil len bezwaren. Op denzelfden tijd dat Ver degaal hem met een stok sloeg, heeft verd. den ander in den buik gestoken. Deze ver klaringen van den verslagene kloppen ook met die van verdachte. De daad grenst min of meer aan een misdrijf met voorbedachte rade. In alle geval heeft de dader er blijk van gegeven, dat hij zijn tegenstander ernstig leed wilde berokkenen. De familie van Verdegaal had hem uit haar kring gesloten daar zij hem niet graag mochten. Gunstige inlichtingen over zijn vroeger leven verliezen haar waarde door het zoo buitengewoon onridderlijke en verfoeilijke feit, dat hij van te voren zijn mes heeft gescherpt met het oog op een mogelijk optreden tegen Verdegaal. Ten slotte eischte spr. verandering van dé strafmaat opgelegd door de rechtbank en veroordeeling van verdachte tot een gevangenisstraf van vijf jaren met aftrek van voorarrest. Verdediger mr. Loeb wees er op, dat verdachte een beroep op noodweer heeft gedaan. Vast staat, dat Verdegaal ten slotte de aanvaller is geweest. Daarop duiden de verklaringen van getuige Vink. Verd. werd door de slagen van Verdegaal versuft. Wat doet men dan? Met voorbedachte rade het mes gebrui ken? Neen, men handelt dan in doods angst. Eerst op het allerlaatste oogenblik heeft hij een steek van zich afgegeven. Hij heeft pech gehad doordat daarbij den dik ken darm geraakt werd. In de meeste ge vallen ontstaat in den loop van zoo'n wor steling slechts een geringe wonde. PL noemde verd. ten slotte een fatsoen lijken jongen uit een fatsoenlijk gezin. Zijn eerste woorden bij de politie waren: „Hoe is het met Ko" (de verslagene). PI. drong er bij het Hof op aan om den zwa- ren gang van de ouders naar de terecht zitting thans te verlichten door hun den zoon mede terug te geven. Zoo noodig kan hem een voorwaardelijke straf worden op gelegd. Het verzoek tot onmiddellijke invrij- heidsstelling werd door het Hof na raad kamer afgewezen. Arrest 12 Februari „Tel." KF.RKNIEIJWS Benoemingen in het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utiecht heeft benoemd tot leeraar aan het Semina rie te Culemborg den zeereerw. heer Th. G. A. Hendriksen; tot kape'aan te Wolve- ga den weleerw. heer F. A. Schol ten; tot assistent te Abcoude den weleerw. heer dr. F. G. van der Meer; tot kapelaan te Utrecht (H. Ludgerus) den weleerw. heer D. van Wijk; tot kapelaan te Borne (H. Stephanus) den weleerw. heer J. F. M. A. Driessen; tot kapelaan te Olst, op voor dracht van den hoogeerw. pater Provin ciaal der paters Minderbroeders Francis canen den weleerw. pater- H. J. Baas O.F. M.; tot kapelaan te Apeldoorn (H.H. Fab. en Seb.) den weleerw. heer N. J. W. van Dieden en tot kapelaan te Culemborg den weleerw. heer L. H. Bekkers. FINANCIëN EN ECONOMIE HILLEN'S SIGARENFABRIEK. In de op 8 Februari te houden vergade ring van houders van 5 pet. hypothecaire obligatiën ten laste der A. Hillen's Siga ren- en Tabakfabriek te Delft zal in be handeling komen een voorstel der ven- nootschap-schuldenaresse, om goed te keu ren, dat de jaarlijksche aflossing van ten minste ƒ20.000 in de jaren 1935, 1936 en 1937 niet zal plaats hebben, zulks onder bepaling, dat dit uitstel vervalt indien de vennootschap-schuldenaresse in het ge noemde tijdvak eenige aflossing op de 7 pet. obligatieleening mocht doen of eenig dividend op de aandeelen mocht uitkee- ren. I, =3 INGEZONDEN STUKKEN Bataven Heil! Nu de afd. Wandelsport met haar pro- pagandamarsch de Leidenaars weer wak ker heeft geschud, zal ook voor de afd. Gymnastiek weer enthousiasme groeien. Immers, de winterperiode is zoo uitstekend geschikt voor het beoefenen van de gym nastiek. Er zijn toch nog zoovele turners, die niet meer aan deze mooie tak van sport doen. Wat er de reden van mag wezen, is ons niet bekend. Of zij niet voldoende durf hebben overgehouden, of dat zij er onver schillig tegenover staan, is even onbegrij pelijk. Maar, jongens, gij wilt toch niet, dat een buitenstaander zal zeggen: nu de R.K. gymnasten klimmen ook niet hoog? Dat moet en zal niet gebeuren, maar dan ook de handen uit de mouw en aan den slag als echte Bataven, die voor niets te rugdeinzen. Aan diegenen, die nog nooit aan gymnastiek hebben gedaan, willen wij zeggen: komt allen Dinsdagavond 8 uur in de R.K. H. B. S., Mariënpoelstr., eens een kijkje nemen, en gij zult er een genot in vinden en een verlangen in u voelen op komen, om ook zoo te werken. Voor prima leiding is zorg gedragen. Het lidmaatschap is geen bezwaar; slechts f 0.75 per maand, met alle rechten om de training en indoor- training mede te maken. Wij rekenen op uwe volle medewerking. Tot kijk. Opgave nieuwe leden tijdens de oefenavonden. Een Bataaf. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. de Bruin, kleermaker te Nieuw koop. Cur. mr. H. P. van Heyst te Alphen A. C. M. Beyersbergen te S t o m p w ij k. Cur. mr. G. Z. Bannier, Den Haag. De handelsvennootschap onder de Firma Gebroeders Ooms, fouragehandel te Zoe- t e r m e e r-Z egwaart en de vennooten E. W. Ooms, Dorpstraat 78 te Zegwaart en C. Ooms, Broekweg D. 46 te Zoetermeer. Cur. mr. H. Burgersdijk te Leiden. Opgeheven: J. P. de Koning te Rijnsburg. WILT U IETS WETEN? Vraag: Mijn dochtertje heeft last van wintervoeten, ze zijn niet open. Wat is daar tegen te doen? A n t wo o r d Er zijn tal van huismid deltjes, die bij den een wel, bij den ander niet helpen. Als er iets tegen te doen is, kan uw dokter u ook helpen. Ga dus bij hem om raad. Vraag: Waar is het adres van Minis ter Deckers, Minister van Defensie? Gaat Minister Deckers over Marinepersoneel? Antwoord: Het Departement van De fensie is gevestigd Plein 4, Den Haag. Het Centraal Bureau voor de aanneming van marine-personeel is gevestigd J. P. Coen- straat 49, te Den Haag. Vraag: Welke is de kortste weg van af Sassenheim naar de Lage Zwaluwe (N. Br.? Hoeveel km. per fiets? Antwoord Sassenheim, Oegstgeest, Wassenaar. Den Haag, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willems dorp, Moerdijk, Lage Zwaluwe. Afstand 73 km. Vraag: Welke is de beste en kortste weg per fiets van Voorhout naar Arnhem via Utrecht en hoeveel km.? Antwoord: Voorhout, Leiden, Alphen Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeist Woudenberg, Scherpen zeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem. Afstand 120 km. Vraag: Welke is de kortste weg van Nieuwkoop naar Neede? Hoeveel km.? Antwoord: Nieuwkoop, Kockingen, Kamerik, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthuizen, Apel doorn, Voorst, Zutphen, Almen, Lochem, Barchem, Borculo, Neede. Afstand 155 km. Vraag: Kunt u mij een adres opge ven, waar het tooneelstuk „Boefje" te koop is? Antwoord: Wend u tot een uitgever van tooneelwerken. 2. Het particulier adres van Buziau? A n t w.: J. F. Buziau, Geestbrugweg 55, Rijswijk (Z.-H.). 3. Het adres tot wien men zich moet wen den om bij de Marine of andere groote scheepvaart-maatschappij te komen. A n t w. Wend u tot het Departement van Defensie te den Haag of een scheep vaartmij. te R'dam. Vraag: Kunt u mij het volledige adres opgeven van den in den Haag wo nenden Franschen Consul? Antwoord: De Fransche Consul ze telt niet in den Haag, maar in Rotterdam, Aert van Nesstraat 21b. 2. Wat is het adres van den B. V. Land storm te Leiden? Antw.: Wend u tot den secr., den heer J. W. v. d. Steen, Joubertstraat 11a, Vraag: Kunt u mij het volledige waar men opgeleid kan worden als vlieg tuig-monteur en of als mecanicien? (Zoo niet, weet u dan adressen waar ik verder inlichtingen kan bekomen?). 2. Worden er ook in Soesterberg in het militaire vliegkamp ook burgers aange steld als monteur? Antwoord: 1. De beste opleiding is natuurlijk 5-jarige H.B.S. en daarna Delft. Is dat niet uw bedoeling, dan moet u zich öf practisch bekwamen in een garage, of dergelijke en dan des avonds de avond school volgen aan de Ambachtsschool te Leiden öf en dat is natuurlijk beter aldaar de dagschool volgen. De directeur der Ambachtschool, Haag- weg 4, te Leiden, die juist vandaag zitting houdt tot het inschrijven van nieu we leerlingen, zal u gaarne alle inlichtin gen verstrekken. 2. Ja. Het gaat echter zeer moeilijk hier bij geplaatst te worden, daar er ongeveer 200 op de wachtlijst staan. Bovendien wordt men dan eerst toch volontair. Vraag: J. L. te H. inzake het verschij nen als getuige. Antwoord: U is verplicht uw zoon tje, dat als getuige is opgeroepen te laten verschijnen. Of u zelf mee wilt gaan, moet u zelf weten. CORRESPONDENTIE. J. B. te L. Uw beschouwing, waarvan we de laatste alinea volkomen onderschrij ven, houdt eenige passages in, welke voor ons en waarschijnlijk ook voor onzen lezers niet duidelijk zijn. Plaatsing schijnt ons daarom zonder nut. Gaarne tot een andere gelegenheid! DE IUCHTRO0VERS van hoitika. 139. Nauwelijks waren ze los van de grond of het neger tje kwam hard aanloopen. Daar ging zijn prachtige vogel en hij moest achterblijven. Hoe kwam hij nu alleen thuis? De vliegmachine werd kleiner en kleiner en hij barstte in snikken uit! Zooiets zou hij nooit in zijn leven meer mee maken. 140. Zij waren tenslotte aan de Oosckusc van ...a ge komen en nadat het toestel even buiten de haven van een klein handelsstadje was neergestreken, waren ze per bootje aan wal gegaan. Ze gingen een huisje binnen en borgen Piet op een zolderkamertje. Ik ben benieuwd,' wat die ke rels met elkaar te praten hebben, dacht Piet, nadat hij een derde persoon in het huisje had hooren komen, en hij drukte zyn oor op de vloer.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12