Incasso's op lobinnen- en buitenland WOENSDAG 30 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 - »520 HAAGSCHE BENDE INGEREKEND. Tal van inbraken op hun geweten. Naar men zich zal herinneren, is eeni- gen tijd geleden door de politie te Bode graven een aantal jongelui aangehouden, die er van verdacht werden verschillende inbraken op hun geweten te hebben. Het waren jongens van omstreeks 20 jaar oud, allen wonende in Den Haag en die per auto er op uit trokken en in de meest let terlijken zin van het woord alles stalen, wat los en vast was. De politie moest hen echter vrijlaten, om dat er op dat oogenblik weinig bezwarends tegen hen in te brengen was. Toen de Haagsche politie den volgenden dag echter kennis van het voorgevallene kreeg, wist zij dadelijk, welk vleesch zij in de kuip had. Het betrof hier immers een troepje jonge lui, op wie de politie al geruimen tijd het oog had en die zij van een serie groote en kleine diefstallen verdacht. Den tijd, om in te grijpen, achtte de politie evenwel nog niet gunstig. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn echter in Garderen bij Apeldoorn drie leden van bovengenoemde bende aangehou den. In genoemde gemeente passeerde een auto, een twoseater, waarin een surveillee- rend veldwachter drie personen constateer de. De chauffeur van den auto maakte zich aan een verkeersovertreding schuldig en werd deswege door den veldwachter ge sommeerd te stoppen. Het bleek, dat de jon gens zich niet voldoende konden legitimee- ren, waarop zij naar het politiebureau ge bracht werden. Van daar uit stelde men zich met de Haagsche politie in verbinding en hier begreep men dadelijk, dat men de hand gelegd had op eenige leden van de Haagsche bende. Men raadde den Gardenschen veldwach ter aan den auto eens wat nader te bekij ken, omdat er zich wellicht voorwerpen, van diefstal afkomstig, in zouden kunnen bevinden. Dit onderzoek leverde inderdaad iets op. In den wagen bevond zich een re servewiel, dat niet bij den auto hoorde en waarvan de jongens de herkomst niet op bevredigende wijze wisten aan te geven. Zij zijn voorloopig in arrest gehouden. De Haagsche politie, die wist, dat er nog een vierde in het spel was, arresteerde dezen jongen Dinsdag in Den Haag. Het zondenregister van deze jongelui geeft wel zeer duidelijk aan met hoeveel brutaliteit -ij te werk pleegden te gaan. Een volledige opsomming te geven van alle groote en kleine inbraken en diefstallen waarvan de politie hen verdenkt, zal niet wel mogelijk zijn. O.m. verdenkt men hen ernstig de hand te hebben gehad in de inbraak in Wasse naar, in Gouda, in Halfweg bij Amsterdam, in Alphen aan den Rijn, enz. Ook van ben zinediefstallen, door middel van het af tappen van reservoirs werden' zij verdacht. De politie zet het onderzoek voort. MISLUKTE INBRAAK TE GELZE. De kluis was te sterk. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben, naar de „Msbd." meldt, inbrekers getracht hun slag te slaan in de kantoren van den heer Hoevenaarsvan de Noort, leerlooier te Gilze. Zij hebben zich toegang weten te verschaffen door het uitsnijden van een ruit in de fabriek. Daarna hebben ze een deur weten te openen, welke toe gang gaf tot het kuipterrein en daarover zijn zij gegaan naar de deur van de kan toorlokalen. Dat deze goed gesloten was, bleek uit den toestand, waarin zy 's mor gens werd aangetroffen. Men heeft n.l. met een zoodanige kracht moeten werken om haar te forceeren, dat de klink geheel door den deurpost in heengetrokken. Van hier zijn de inbrekers blijkbaar recht op hun doel afgegaan, n.l. de zeer zware kluis. Een viertal boorgaten rondom het slot ge tuigde wel duidelijk van de bedoelingen der heeren. Blijkbaar is echter de deur wel wat te zwaar voor hen geweest, de kluis hebben zij althans niet opengekregen. Daar na schijnen zij enkele kasten te hebben doorzocht, doch uit een hoeveelheid van en kele honderden sigaren hebben zij er slechts enkele meegenomen. Zeer waarschijnlijk is de inbraak na elf uur geschied. Kwart over elf is nog iemand van het personeel ter controle op het kuip terrein geweest, doch heeft niets verdachts opgemerkt. Toen de heer Hoevenaars zich gister morgen te ongeveer half acht naar het kantoor begaf, merkte hij direct, dat er iets niet in orde was, doordat de jalousieën van het kantoor opgeschoven waren. Hij werd echter pas overtuigd, toen hij by de toegangsdeur kwam en het totaal uiteenge rukte slot zag. Direct werd toen de politie gewaar schuwd, die een uitgebreid onderzoek in stelde. Later kwamen ook nog de Officier van Justitie te Breda, de politiedeskundi ge te Breda inspecteur v. d. Schatte Olivier en een politie-beambte uit Heesch met zijn politiehond. Deze laatste volgde wel bij herhaling een spoor naar den straatweg, doch raakte het daar telkens weer kwijt. Op de brandkast en andere voorwerpen zijn vingerafdrukken gevonden. Het bleek hierbij, dat de heeren voorzien moeten zijn geweest van grof geweven handschoenen. Bij hun pogingen om de kluis te forcee ren hebben de inbrekers de kruk afgebro ken, terwijl zij bovendien de sierplaat bij het slot hebben verwijderd in de hoop dan beter het slot te kunnen forceeren, zonder resultaat echter. Een spoor van hen heeft de politie nog oiet gevonden. UH DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Jacobus Hendricus Igna tius, z. v. P. Th. de Koning en J. H. van der Hoorn. Petrus Cornelis, z. v. A. M. van de Meer en H. M. de Jong. Johannes Theodorus, z. v. G. P. van der Hoorn en M. Krijger. Agnes Maria, d. v. J. L. Ver haar en C. J. van Es. Leonardus Johan nes, z. v. P. L. de Jeu en J. Schoo. Ge- zine Maria, d. v. P. L. Verdel en M. van Ruiten. Leonardus Nicolaas Maria, z. v. J. van der Meer en A. Verhorik. Leo nardus Martinus, z. v. L. J. van den Broek en A. l'Ami. Adriana Maria Petronella, d. v. L. J. Olyerhoek en P. J. M. Deters. Johannes Antonius, z. v. G. J. van Leeuwen en W. M. Belt. Johanna Wilhelmina, d. v. J. van der Hoorn en C. J. van Zanten. Herman Jozer Ignatius, z. v. W. J. Rode- wijk en M. C. Vol water. Overleden: Anna van der Ham, wed. C. Zoetemelk 75 jaar. HAARLEMMERMEER. G e b o ren: Geertruida, d. v. A. Ouds hoorn en D. Korthals. Johannes Wilhel mus Hendrikus z. v. J. P. v. d. Laan en J. M. Heemskerk Haring, z. van M. Abma en A. E. Herrebrugh. Gijsbertus z. v. P. W. L. Groenveld en A. J. Nederveld. Cor nelia Elisabeth d. v. A. Sebregts en P. J. de wart. Antonius Petrus Poderrikus, z. v. P. A. Vester en A. M. Schrama. Leonar dus z. van P. Joosten en M. C. Bank. Hendrik zo van H. Schalk en M. v. d. Hei den. Johannes z. van C. P. Bliemond en L. van der Spek. Petronella Leigje d. v. D. Nugteren en M. J. van And el. Rudolf Antonius Johannes z. van R. J. B. G. Da- niëls en A. J. Beth. Gerardus Johannes z. van C. J. Schonhage en M. C. Verheyden Adrianus z: v. H. Dekker en J. Voogt. Jaques Joannes Josephus z. van S. J. Meeg- des en C. van Scheppingen. Maria Anna d. van H. G. Duwel en A. M. Lemmers. Ondertrouwd: K. van der Meer 29 j. en T. N. Clement 29 j. H. G. Wasse naar 25 j. en E. A. Duwel 24 j. J. L. de Boer 23 j. en J. Rademaker 18 j. P. Kort hals 22 j. en L. Eijk 18 jaar. Getrouwd: L. G. de Groot 29 j. en H. M. Gieske 27 j. Overleden: Douwe van der Wal 77 j. ongehuwd. Mathilda Petronella van Wil ligen 75 j. wed. van H. van Vuuren. Thomas Smit 57 j. geh. met W. Persoon. Franciscus Fredikus 18 jaar ongeh. zoon v. F. F. Meegdes en W. L. E. Kodde. Anna 14 j. d. van P. Gorter en A. M. C. D'haene. Anna Maria Rond 66 j. geh. met H. H. W. Bleekemolen. Vertrokken: Franciscus J. Busch- man v. Kruislaan 13, naar Anna Paulowna, Breezand, Scharweg 23. Beatrix L. Fi- lius v. Aalsmeerderdijk 149 naar Haarlem, Pladellastr. 52. Maurits van Tol, v. Lis- serdijk 298, naar 's-Gravenhage, Eemstraat 20. Johannes Stavenuiter, van Aalsmeer- derweg 454, naar Enkhuizen, Venuslaan. Adrianus Daamen, v. Nieuwemeerdijk 189 naar Amsterdam. Perlakstr. 12. Elisa beth M. Norbart gesch. echtg. J. Stolk, van Raadhuislaan 31. naar Curacao (West-In- dië), Willemstad, hotel „Americano". Thephena A. E. Droste, echtgen. M. Stee- mers, van Nieuwemeerdijk 245a, naar Am sterdam, Balthazar Florisstr. 16, 3 hoog. Gevestigd: Artje M. M. Keuken, v. Haarlemmerliede c.a., naar Kerkhoflaan 59 Margaretha Keijzer, van Edam, naar Zwanenburgerdijk 436. Trijntje A. Kooi man, van Apeldoorn, naar Sloterweg 65. Daniël Koopmans v. Rotterdam n. Sloter weg 44. Daniel Luijk, v. Sassenheim naar Lisserd. 544. Juliana Ploos van Amstel, van Apeldoorn naar Dr. Heijelaan 9. Willem F. de Vaal, van Schiedam naar Nieuwemeerdijk 250. Hendricus J. Ver meulen van Medenblik naar Dorpsstraat 14 Gerrit Zwart, van Egmond a. Zee, naar Nieuwemeerdijk 230. KATWIJK. Slagersvereeniging. Gisterenavond hield de Slagersvereeniging „Katwijk en Omstr." een ledenvergadering, tevens jaar vergadering in „de Roskam". Er was goede opkomst. De voorzitter, de heer Just. Vooys, opende de vergadering met een woord van welkom en gaf dan het woord aan den secretaris, den heer W. Caspers, voor het lezen der notulen. Deze werden goedgekeurd. Het uitvoerig jaarverslag van den secretaris had aller instemming. Het financieel verslag van den penning meester, den heer C. Timmers, gaf een ba tig saldo aan. De rekening werd na ge houden controle goedgekeurd en de pen ningmeester gedéchargeerd. Dan volgde bestuursverkiezing, aftredend de heeren J. Vooys, W. Caspers en B. de Jong. Allen werden met flinke meerderheid van stem men herkozen. Uit het voltallig bestuur werd hierna als voorzitter gekozen de heer B. de Jong. Ter sprake kwam nog het hoo- ge keurloon wat betaald moet worden. Het bestuur kreeg opdracht nogmaals te trach ten hierin verbetering, dus verlaging, te verkrijgen. De rondvraag leverde weinig belangrijks. De voorzitter deed nog de mededeeling, dat binnenkort het 12%- jarig bestaan van de vereeniging zal wor den gevierd door het houden van een pro- pagandavergadering, waarin een spreker, afgevaardigd door het Hoofdbestuur, zal komen spreken. Hierna sluiting der verga dering. Geboren: Willem Adriaan, z. van W. de Jong en A. Kuyt Alida, d. van A. Vooys en T. van Beelen Agatha, d. van M. Kuyt en P. van Duyn Arie Buizerd, z. van A. H. Schaap en R. Guyt Pietje, d. van W. Koning en L. Kuyt Petronel la, d. van W. Haasbroek en M. Hou waart Hendrik, z. van D. Elsgeest en M. Ver does. Ondertrouwd: L. Blonk en M. H. de Kater J. van Duyvenbode en M. Mes- semaker. Getrouwd: Kr. Hoek en C. van Gend. Overleden: W. van Sluys 77 j., echtgen. van Cl. G. Hoogenraad J. N. v. d. Plas 4 j., d. van J. v .d. Plas en N. Vooys H. Schaap, 58 j., echtgen. van A. van der Plas. LISSE. St. Joseph's-Gezellen-Ver. Op de ge wone Maandagavondsche bijeenkomst van de Joseph's-Gezellen trad als spreker op de heer A. J. Loerakker uit Haarlem, de bekende populaire voorzitter van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Zoo ongeveer honderd gezellen vulden de zaal van het patronaat. De Senior opende met den Kolpingsgroet en heette allen, in 't bij zonder de heer Loerakker, van harte wel kom, waarna de heer Loerakker direct het woord verkreeg. In een mooi uitvoerig be toog ging spreker allereerst na hoe de toe standen waren vooraleer we stands- en vakorganisaties hadden. Hoe, toen de libe rale idee hoogtij vierde en loonen werden betaald niet in overeenstemming met de behoeften, doch geregeld naar vraag en aanbod, zoodat de arbeid een soort koop waar was. Hoe vervolgens op het woord van onzen grooten Paus Leo XIII z.g. ver- eenigingen werden opgericht, waarin men eerst schoorvoetend toetrad, doch welke al lengs vasten voet kregen en gaandeweg zoo meer beter en dragelijker toestanden wist te scheppen en betere verhoudingen tot stand wisten te brengen tusschen werk gever en werknemer, wat vooral haar be slag vondt in 't afsluiten van goede col lectieve contracten. Spreker wees er op, dat de tijd welken we thans beleven, hier aan weer veel afbreuk doet, omdat vooral dezen tijd voor de jongelui een tijd is, dat zij noodgedwongen beneden het standaard- loon arbeid gaan verrichten. Daartegen dient echter zooveel mogelijk te worden gewaakt, omdat anders in een korte span ne tijds wordt afgebroken wat na jaren strijd met zooveel zorg is opgebouwd. Met klem spoorde spreker daarom de jongelui, de Joseph-gezellen aan, zich aan te sluiten bij hunne resp. vakorganisaties, opdat ons mooie werk niet alleen worde kapot ge maakt, maar verder worde uitgebouwd tot heil van Kerk en Maatschappij. De jon gens luisterden aandachtig toe, mochten zij er ook naar handelen! Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond zyn 29ste jaarvergadering in de zaal van den heer J. Koot. De voorzitter, de heer J. Zandvliet, heet allen welkom en spreekt zijn genoe gen uit over de opkomst, terwijl hij er van den anderen kant op wees, dat het spijtig aandoet, dat zoo weinig erkentelijk heid wordt betuigd door de alhier be staande sociale organisaties. Hij wenscht den leden allen nog een Zalig Nieuwjaar en hij hoopt tevens, dat 1935 «voor de vereeni ging een vruchtbaar jaar moge zijn. De secretaris, de heer Th. Salman, brengt vervolgens een goed gestyleerd en zakelijk jaarverslag uit, waarna de penningmees ter, de heer P. Schoorl, rekening en ver antwoording doet van zijn finantieel be heer. Hieruit blijkt, dat 1934 een klein na- deelig saldo gaf van f 1.20, waardoor de stand der kas op 31 Dec. 1934 kwam op 103.35. De voorzitter dankt beide func tionarissen, waarna wordt overgegaan tot bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Th. Salman en J. Pollee, die bij enkele candidaatstelling werden herkozen. By de rondvraag werd door een der leden nogmaals de aandacht gevestigd op de z.g. gezellige avonden van enkele onderafdee- lingen van den R.K. Volksbond, welke meest gezellige nachten worden, hetgeen volgens opmerker nimmer, doch zeker in de tijden welke we thans beleven, oirbaar geacht kan worden. Het bestuur zal aan den Geest. Adviseur van deze onderafdee- lingen een onderhoud aanvragen om deze kwestie te bespreken. Hierna werd den le den een kop koffie aangeboden, waarbij men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier ingeschreven 699 werkzoekende personen, t.w. 596 landarbeiders, 17 tim merlieden, 15 metselaars, 6 schippers, 6 opperlieden, 20 schilders, 2 loodgieters, 1 behanger en stoffeerder, 5 chauffeurs, 1 radiomonteur, 5 fabrieksarbeiders, 2 trans portarbeiders, 4 rijwielmonteurs, 1 kabel- monteur, 2 kantoorbedienden, 4 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 1 electri- cien, 1 parapluiemaker, 2 winkelbedienden, 1 kellner, 1 bakkersknecht, 1 slagersknecht, 1 scheepmaker en 1 smid. Diphterie. In de week van 20 tot en met 26 Januari 1935 is binnen deze ge meente een geval van de besmettelijke ziekte „diphterie" geconstateerd. In de wei geslacht. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in de buurtschap „De Engel" een brutaal stukje uitgehaald. Daar heeft men nJ. ten nadeele van den landbouwer M. D. een in de weide loo pend pink (jonge koe) geslacht en de bout meegenomen, terwijl ingewonden en huid in het water waren geworpen. Het staat vrywel vast, dat hier „vaklieden" aan het werk zijn geweest. Het is en blijft echter een brutaal stukje. Van de daders tot he den geen spoor. OUDEWETERING. Bijz. Vrijwillige Landstorm. Op Maan dag 4 Februari as. zal een propaganda- avond worden gehouden in de Gerefor meerde Kerk te Oudewetering. De propa- ganda-rede zal worden uitgesproken door den weled. achtb. heer Boddens Hosang, burgemeester van Naarden. Medewerking wordt verleend door de Chr. Zangvereeni- ging van Oudewetering, directeur de heer A. Smink en door den heer J. Verwey te Rijpwetering (orgel). Het slotwoord zal worden gesproken door den zeereerw. heer Pastoor P. J. Aarts, alhier. Aanvang 8 uur. Toegang 30 cent. NOOTDORP. RAADHUISOPENING. Het nieuwe Raadhuis, waarvan met den bouw in September 1934 is begonnen, zal dan op 7 Februari e.v. geopend worden en wel op eenigszins plechtige wijze. Wij zyn instaat hieromtrent het volgende mede te deelen. In overeenstemming met de tijdsomstan digheden zal deze opening op sobere, doch waardige wijze plaats vinden. De opening zelf zal geschieden door den waarnemend Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, Jhr. Mr. L. von Fisenne, die, vergezeld van den Chef van diens kabinet, Jhr. Mr. R. Sandberg van Boelen, te half drie in de gemeente via de Brasserkade per auto zal aankomen. De waarnemend Commissaris zal ten huize van den Burgemeester ontvangen worden, alwaar zich ook de Wethouders, de Raad, autoriteiten en verdere genoo- digden zullen verzamelen. Bij aankomst zal het Christelijk Muziek gezelschap „Soli Deo Gloria" het Wilhel mus spelen. Daarna wordt gezamenlijk gegaan naar het nieuwe Raadhuis, hetwelk door den Commissaris geopend zal worden. Vervolgens zal een korte bijzondere Raadszitting gehouden worden. De in deze zitting uit te spreken redevoeringen zullen door middel van luidsprekers zoo mogelijk over het geheele Raadhuisplein door de burgerij gevolgd kunnen worden. Na den Burgemeester zal door den Com missaris gesproken worden en het oudste Raadslid. De sluiting der Raadszitting wordt ge volgd door een ontvangst van het Gemeen tebestuur. Hierna zal het Raadhuis voor de geheele burgerij ter bezichtiging zijn open gesteld. Het muziekgezelschap zal nog een korte muzikale wandeling maken en eenige num mers doen hooren. Verdere bijzonderheden zullen zoo mogelijk nader gepubliceerd worden. Extra gave. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Raadhuis heeft de Raad op voorstel van Burgemeester en Wethouders aan dit College en crediet ver leend ten einde zoowel aan de werkloozen een extra uitkeering te doen als aan de armen van alle gezindten een gave te ver strekken. Op verzoek van Burgemeester en Wet houders zal de Commissie, welke ook de Kerstgave aan behoeftigen verzorgd heeft, welwillend de uitkeering verrichten. In deze commissie hebben vertegenwoordigers van alle richtingen zitting, zoodat ook dit onderdeel zoo goed mogelijk verzorgd zal kunnen worden. De vlaggen uit! De Burgemeester ver zoekt de burgerij om op Donderdag 7 Fe bruari a.s. de vlag uit te steken ter gele genheid van het bezoek van den waarne mend Commissaris der Koningin an de opening van het nieuwe Raadhuis. Sluiting der Secretaris. In verband met de verhuizing der secretaris van het oude naar het nieuwe Raadhuis, zal de dienst der secretarie op Maandag 4, Dins dag 5 en Woensdag 6 Februari e.k. slechts in zeer beperkte mate kunnen worden on derhouden. Het publiek wordt bijgevolg verzocht op deze dagen zoo weinig moge lijk van de secretarie gebruik te maken. Op Donderdag 7 Februari, den openings dag van het nieuwe Raadhuis zal de secre tarie geheel gesloten zijn. Het bovenstaan de geldt niet voor den Burgerlijken Stand, welke op de gewone uren geopend blijft. Rectificatie. In het verslag der begra fenis van den heer H. van Venrooij is door ons abusievelijk vermeld, dat de baar be dekt was met een bloemstuk van de Pa troonsorganisatie. Dit bloemstuk was ech ter geschonken door de werknemers, bij de firma H. van Venrooy in dienst. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering „St. Jeanne d'Arc". De Harmonie „St. Jeanne d'Arc" gaf voor haar donateurs en kunstlievende leden op twee achtereenvolgende avonden een uitvoering in café Gouwenberg. Beide avonden werden door den voor zitter, den heer C. Broekhof, geopend, waarna aangevangen werd met het mu zikale gedeelte van de uitvoering. Op zeer verdienstelijke wijze werden de verschillende muzieknummers uitgevoerd, vooral de solisten gaven blyk de hun toe gekende eerste prijzen op het solistencon cours te Hillegom en het Bondsconcours te Noordwijkerhout verdiend te hebben. Na de pauze ving men aan met het tooneel. Opgevoerd werden twee kluchten. Alle spelers bleken hun rollen goed ingestu deerd te hebben, zoodat na elk stuk luid geapplaudiseerd werd. Na afloop dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun op komst en aandacht. Stille omgang. De afdeeling Noord wijkerhout van het Genootschap van den Stillen Omgang hield een propaganda-ver- gadering in het patronaat van de St. Victor- parochie. De voorzitter, de heer E. Oost- dam Jac.zn., opende de vergadering met den Chr. groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den spreker van den avond, den zeereerw. heer Houtman, rustend Pastoor te Katwijk, en de kapelaans der St. Jozef- en St. Victorpa- rochie. Tevens heette hij welkom het be stuur van het Genootschap van den Stil len Omgang uit Leiden en de zangers van de kerkkoren uit de St. Victor- en St. Jo zefparochie. In zijn openingswoord her dacht de voorzitter de overleden leden A. Pennings en E. Piek en vroeg het gebed van de aanwezigen voor deze gestorven leden. Hierna werden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Daarna zongen de kerkkoren van de Victor en Jozefparochie onder leiding van den directeur van het zangkoor van St. Jozef, den heer J. Pijnen burg, een aantal zangnummers o.a. „Jubi late Deo". „Ave Maria" en ,Hulde aan Ko ning Christus". Vervolgens nam de zeereerw. heer Pas toor Houtman het woord en besprak het Mirakel van Amsterdam en de wonderen welke hieraan worden toegeschreven. Met groote aandacht en onder doodsche stilte luisterden de aanwezigen naar den bejaarden spreker die op boeiende wijze het doel van den Stillen Omgang besprak. In den breede besprak hij de geheele ge schiedenis van onze Moeder de H. Kerk en toonde aan dat de eenheid in de kerk steeds bewaard is gebleven door de groote ver eering van het H. Sacrament des Altaars. Het is onmogelijk hier alles in het Kort te vermelden daar de zeer begaafde spreker, die als aalmoezenier gediend heeft bij het Engelsche leger, ruim 5 kwartier de aan wezigen met gespannen aandacht deed luis teren. Aan het einde van zijn rede klonk een luid applaus als dank van de vergade ring. De voorzitter dankte den gewijd en spre ker voor zijn gloedvolle rede, waarna de heer Schrijvers uit Leiden nog een opwek kend woord sprak. De voorzitter dankte aan het einde van de vergadering de aanwezigen voor nun opkomst en de koorzangers voor hun zang nummers. De vergadering werd cp de ge bruikelijke wijze gesloten. TER-AAR. Gemeenteraad. Donderdag a.s. des na middags te twee uur komt de Gemeente raad in openbare zitting bijeen ter behan deling van de agenda, die luidt als volgt: 1. ingekomen stukken. 2. Benoeming leden stembureaux. 3. Vaststelling regeling rechtspositie secretaris, ontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 4. Wijziging Ambtenarenreglement. 5. Vast stelling voorschotten over 1935 op de ver goeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet ten behoeve van de bijzondere scholen. 6. Schrijven van Ged. Staten inzake jaar wedde ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 7. Voorstel tot heffing van opcen ten op den Hoofdsom der gemeentefonds en Vermogensbelasting over het belasting jaar 1935/36. 8. Voorstel tot het vaststel len van een rooilijn langs de wegen aan beide zijden van het Aarkanaal. 9. Nadere vaststelling algemeene Poli tie-verordening. 10. Wijziging begrooting dienst 1934. WASSENAAR. Vereeniging van Oud-Leerlingen. In het Wapen van Leiden hield de afdeeling Wassenaar van den Ned. Bond var. Vereen, van Oud-leerlingen der tuinbouwcursus- sen haar maandelijksche ledenvergade-ir.g. Door den voorzitter, den heer H. Schip per, werd met een kort woord deze eerste vergadering van het jaar geopend waar bij hij en de leden en de vereeniging het beste toewenschte voor 1935. Nadat door den secretaris, den heer G. Verlind, de notulen waren voorgelezen, die onveranderd werden vastgesteld, brengt deze diverse ingekomen stukken ter tafel, die allen voor kennisgeving werden aange nomen. Medegedeeld wordt vervolgens door den voorzitter dat het bestuur heeft oesloten het puratenstelsel voor 1935 op de oude wijze te handhaven en een prijsvraagavond in den loop van het jaar in uitzicht stelt. Uitgebracht wordt vervolgens het jaar verslag van den penningmeester Ook. dit geeft geen aanleiding tot bespreking en wordt met applaus vastgesteld. Door den pennigmeester, den heer P. Kelderman, wordt vervolgens rekening en verantwoording gedaan. De inkomsten hadden bedragen 102.41, de uitgaven 82.50 1/2, zoodat het jaar 1934 sluit met een batig slot van 19.90 1/2. De beschei den door de commissie onderzocht bdeken in perfecte orde te zijn bevonden. De begrooting door denzelfden functio naris uitgebracht is in ontvangst en uit gaaf begroot op 107.65 1/2. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat dit jaar een bindcursus zal aanvangen in drie gedeelten elk van 12 lessen. Er kun nen nog slechts enkele leerlingen worden ingeschreven, zoodat spr. aandringt zich zoo spoedig mogelijk op te geven om teleur stelling te voorkomen. Tot jury om het ingezondene voor het puntenstelsel te keuren worden benoemd de heeren W. C. van Zetten, C. van Vul pen en C. Wunderink. Na de pauze brengt de jury verslag uit. Toegekend werd aan een clivia Erytanthi- flora 10 p.; 1 Epidendrum fragans 8 p.; 1 Cypripedium Maridiae 9 p. en 1 Odontoglos- sum Rossi Majus 10 p., inzender de heer G, Verlind. Door den heer Verlindt werd hierop een korte beschrijving gegeven over de cultuur en eigenaardigheden van het door hem ingezondene. Door den voorzitter wordt vervolgens medegedeeld dat de plannen om te komen tot een opleiding voor het examen eerste en tweede knecht voor diverse specialitei ten, zooals groenten, fruit, aanleg, onder houd enz. reeds in een vergevorderd sta dium verkeeren. Wanneer nog één tuin- bouwvereeniging haar medewerking zal toezeggen zal de cursuscommissie met vast omlijnde plannen gaan werken. Aan de orde is nu de verkiezing van een drietal bestuursleden, wegens periodieke aftreding. Gekozen wordt in de vacature G. v. d. Berg (2de voorz.) niet herkierbaar, de heer G. Verlind; In de vacature le se cretaris, de heer G. Verlind, de heer P. Kelderman en in de vacature P. Kelder man (penningmeester) de heer C. Bent- schap Knook. Nadat vervolgens nog eenige huishou delijke zaken waren besproken, werd deze vergadering gesloten. Denkt u eraan, dat stilstaande wfy auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn?

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10