DINSDAG 29 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Echtelijk drama te Amsterdam. SLAGER DOOR ZIJN VROUW DOODGESTOKEN. Op de eerste etage var een perceel aan de Nieuwe Heerengracht te Amsterdam heeft zich gisteravond te kwart voor zeven een verschrikkelijk drama afgespeeld. Een jonge vrouw heeft daar tijdens een hevige ruzie met haar echtgenoot, die slager van beroep was, een groot mes gegrepen en daarmede den man enkele steken toege bracht, waarvan één, die de hartstreek raakte, doodelijk was. Het slachtoffer zak te ineen en bezweek kort daarna aan zijn verwondingen. De vrouw, die het huis was uitgeloopen om medische hulp te halen, is door de po litie gearresteerd. In het bureau aan het Jonas Daniël Meyerplein, waar zij aanvan kelijk door inspecteur Kater en later door commissaris Dijkstra aan een verhoor is onderworpen, daarbij is gebleken, dat er tusschen de echtgenooten den laatsten tijd hevige ruzies voorkwamen is haar me degedeeld, dat zij haar man doodelijk had getroffen. Nader vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: Op de eerste etage van perceel 211 woont het gezin v. d. B. bestaande uit een 37-ja- rigen man, oorspronkelijk slager van be roep, doch reeds langen tijd werkloos, zijn iets jongere vrouw en een 11-jarig meisje uit het eerste huwelijk van laatstgenoem de. Een kamer van de woning was ver huurd aan een matroos. De verhouding tusschen de echtelieden, die een jóar getrouwd zijn, liet reeds gerui- men tijd te wenschen over en herhaalde lijk hebben er tusschen beiden heftige ru zies plaats, somwijlen in tegenwoordigheid van het meisje, dat dan meestal in wan hoop de straat opliep. Zoo geschiedde ook gisteravond. Terwijl de vrouw en haar dochtertje in het keu kentje den tafel hadden gedekt en zouden gaan eten, kwam de man thuis. Hij ver keerde onder den invloed van sterken drank en mede daardoor vielen er reeds dadelijk woorden, met het gevolg, dat het meisje ijlings het huis verliet. Zoo heftig laaide de ruzie op, dat de man, die in het gangetje naar de keuken stond, zijn vrouw, al scheldend en vloekend een kop en scho tel naar het hoofd gooide en plotseling met groote stappen op haar toetrad, klaar blijkelijk om haar te lijf te gaan. De vrouw greep in haar angst het eerste het beste voorwerp, dat op tafel lag; in dit geval een groot slagersmes. Zij maakte daarmede een stekende beweging naar haar man, welke steek hem in de hartstreek trof. Wanke lend liep hij naar de kamer van den com mensaal, die zich gewend als hij was aan de huiselijke ruzies, niet vertoond had. Hij zag echter onmiddellijk, dat er een ernstig drama was geschied en hielp het slachtof fer op den divan. De getroffene, die zwaar ademhaalde, was niet meer in staat om een woord te zeggen. De commensaal begaf zich daarop naar buiten en waarschuwde op het Kadijkplein een agent, die onmid dellijk met hem meeging. Inmiddels had ook de vrouw, die niet wist, dat haar echt genoot er zoo ernstig aan toe was, de wo ning verlaten om de hulp van een dokter in te roepen. Toen zij met den geneesheer terugkwam, zag deze dadelijk, dat men- schelijke hulp hier niet meer kon baten. Zonder een woord gezegd te hebben, is het slachtoffer aan zijn verwonding bezwe ken. De agent had, toen hij geconstateerd had wat er geschied was, inspecteur P. A. Ka ter van het bureau J. D. Meeyrplein en zijn chef van het bureau Kattenburg, spoedig op de hoogte gebracht. Beiden begaven zich naar de woning waar de vrouw aan gehouden en naar eerstgenoemd bureau overgebracht werd. De inspecteurs Kater en Bakker hebben haar daar een verhoor afgenomen; daarna is dit ook op langdurige wijze geschied door Commisaris D. Dijkstra. Ofschoon de vrouw zeer nerveus was, gaf zij omstan dig op alle vragen antwoord. Zij deelde o.m. mede, dat het geheele drama zich in enkele seconden had afgespeeld en dat zij uit zelfverdediging had gehandeld. Zij is na haar verhoor in arrest gesteld en zal waarschijnlijk morgen aan de Justitie, die mede op de hoogte van het gebeurde was gebracht, worden overgeleverd. Bij de woning van den verslagene be woog zich den ganschen avond een vrij tal rijke menigte, welke uiteraard het drama in geuren en kleuren besprak. Voor het huis was een politiepost geplaatst. Eerst te elf uur des avonds is het lijk van het slachtoffer vrijgegeven en met een wagen van den G. G. D. naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, waar de sectie zal worden ver richt. DE STRIJD TEGEN DE SMOKKELAARS. Balans in de inspectie Tilburg. Het smokkelen langs de Belgische grens neemt nog steeds toe, bericht de „Msbd.". De groote kwantums. die door de ambtena ren in beslag genomen worden, schrikken blijkbaar de smokkelaars niet af, ofschoon daardoor groote sommen verloren gaan. Dat is echter een bewijs, dat er veel meer ongemerkt wordt binnengebracht, dan de cijfers van aangebrachte smokkelwaar aangeven. Volgens ons verstrekte gegevens was er door de ambtenaren der inspectie Tilburg Invoerrechten en Accijnzen in het jaar 1934 in beslag genomen niet minder dan 2700 K.G. Belgische margarine, 13000 K.G. Bel gische suiker en 5250 boekjes sigaretten papier. Die smokkelwaar is in België gekocht en betaald en het is dus voor de koopers een verlies van vele duizenden guldens. Gezien hetgeen de laatste 14 dagen in beslag genomen is, gaat de smokkelarij nog steeds op denzelfden voet door. Ge middeld wordt in de inspectie Tilburg 4 a 500 K.G. per week in beslag genomen. Smokkelauto tracht agent te overrijden. Zaterdagnacht te circa drie uur kwam over het marktplein te Oss een vrachtauto in razende vaart aanrijden. De daar pa- trouilleerende politie beduidde den bestuur der te stoppen. In plaats hieraan gevolg te geven, reed deze recht op den agent aan, die door opzij te springen aan een wissen dood ontsnapte. Met onverminderd vaart verdween de auto in dr richting Berghem- sche weg, waar de wagen kort daarna leeg en onbeheerd op het Schaykscheveld werd gevonden. De wagen werd in beslag geno men. In denzelfden nacht werd door de ma rechaussee in een ander gedeelte van Oss een luxe-auto aangehouden, waarin een paar bekende smokkelaars waren gezeten. Daar men tusschefr deze beide aanhoudin gen een zekeren samenhang meende te zien, werden door de politie op tal van plaatsen huiszoekingen verricht waarvan de resultaten nog niet bekend zijn. Het smokkelbedrijf in Zuid-Limburg. Tijdens de felle sneeuwjachten van Za terdagavond heeft de politie te Beek een achtervolgingstocht ondernomen tegen twee groepen smokkelaars, bestaande uit ver moedelijk twaalf personen. In het bedrijf worden thans veel personen betrokken, het geen blijkt uit de talrijke voorposten waarop de politie telkens bij haar opspo ringswerk stuit die al schreeuwende hun volgelingen waarschuwen, totdat uiteinde lijk ook de mannen, die den last vervoeren, tijdig op het dreigende gevaar zijn attent gemaakt. Langs boomgaarden en kleine binnenwegen is dan vaak nog een veilig heenkomen te zoeken. Beide groepen zijn .aldus Zaterdagavond nog te elfder ure aan de politie ontsnapt, echter met achterla ting van de smokkelwaar, die ongeveer 200 K.G. margarine bedroeg en per rijwiel ver voerd werd. Drie rijwielen zijn in beslag genomen. GOEDERENTREIN GEDERAILLEERD. Op de spoorlijn der Staatsmijn bij Nuth. Zaterdagavond is op de spoorlijn van de Staatsmijnen bij het station Nuth een goe derentrein, die van de myn „Maurits" naar de „Emma" reed, gederailleerd door onbe kende oorzaak. Vijf wagens, waafvan twee tankwagens met benzol en een met zwa velzuur zijn omgeslagen. Daar een hoevelheid benzol is wegge vloeid, moest de mijn-politie het publiek op een afstand houden. Met behulp van een hijschkraan uit Nij megen zijn de omgeslagen wagens weer in de rails gezet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieel schade is vrij aanzienlijk. GOEDERENTRAM RIJDT DOOR AFSLUITBOOMEN. Machinist kende den weg niet. Pas zijn de afsluitboomen aan den spoor weg-overgang aan den Driesprong nabij Breda vernieuwd of er zal een paar nieuwe moeten worden aangebracht. Werden onge veer vier weken geleden de afsluitboomen op den straatweg weggereden door een tractor met aanhangwagen, gisteravond werden die voor afsluiting van de tram baan OosterhoutBreda, welke naast den weg loopt en die de spoorlijn hier kruist, vernield, meldt de „Msbd." Ook deze afsluitboomen worden bediend door den aldaar bestaanden blokpost der Nederl. Spoorwegen. Zy zyn den geheelen dag gesloten en worden slechts geopend om de verschillende trans door te laten. Het trampersoneel heeft hierbij de ver plichting zich te overtuigen of de weg vrij is. De blokpostwachter der S.S., bekend met de rijtijden van de tram, is in den regel tij dig genoeg by de hand om de boomen te openen. Gisteravond echter kwam tegen zeven uur een extra-goederentram uit de richting Oosterhout. Van de komst van de ze tram was op den blokpost niets bekend. De wachter bevond zi-h in zijn wachtlo kaal, toen hij werd opgeschrikt door een hevigen slag en gekraak. Iiij vloog naar buiten en zag nog juist, dat de tram ook nog den tweeden boom wegreed. Even daarna stond de tram stil. De machinist, iemand, die voor de eerste maal op dit baanvak reed en dit niet kende, heeft de boomen niet opgemerkt. Hij is tegen den eersten afsluitboom opgebotst, die de boomen zijn van ijzer haaks werd om gebogen. De tram kon niet direct tot stil stand worden gebracht, reed over het dub belspoor en kraakte vervolgers ook den tweeden afsluitboom. De locomotief was aan de voorzijde nogal ernstig beschadigd, terwijl beide lampen werden vernield. De machinist en de stoker, het eenige personeel van de tram, kwamen met den schrik vrij. Toen door de politie proces-verbaal was opgemaakt, kon de tram de reis naar Bre- d/; voortzetten. Personeel der Staatsspoorwegen begon direct met het opruimingswerk om de lijn vrij te maken voor de nog komende trams, terwijl kettingen werden aangebracht als voorloopige afsluiting. INBRAAK TE OVERVEEN. Voor 1500 aan waarde ontvreemd. Zaterdagavond tusschen 8 en 12 uur is in gebroken in de villa ,,'t Zand" van de fa milie V. aan den Tetterodeweg te Over- veen. De inbrekers braken een ruit in de voordeur, waardoor het niet moeilijk was binnen te komen. De inbraak werd ontdekt door de dienst meisjes, die ongeveer elf uur thuiskwamen. Het heele huis was overhoop gehaald. Kas ten en laden waren geforceerd. Ook heeft men nog gepoogd een antiek bureau te for- ceeren, doch deze poging is óf mislukt, óf de inbrekers hadden geen tijd genoeg om de poging voort te zetten. In de slaapka mers werden uit een byouterie-doos, dat achtergelaten is, eenige juweelen gestolen en voorts twee gouden beursjes. Merkwaar diger wijze vond men het blijkbaar niet de moeite waard een zilver taschje, waarin UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 30 Januari. Huizen 301 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Zang en gram.pl. 12.15 Gramofoopl. 12.30 Kwintet. 2.00 GramofoonpL 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars 3.00 Gramofoonpl. 3.253.45 en 4.00 Trioconcert m.m.v. viool en viola. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwpraatje. 6.30 Afgestaan. 7.00 Politieberichten. Ned, Chr. Pers bureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. Gram.pL 8.15 Causerie. 8.45 Chr. Gem. Zangkoor „Volharding" te Bunnik. 9.15 Cursus. 9.45 Vervolg concert. Om 10.00 uur: Vaz Dias. 10.15 Orgelspel. 11.0011.30 GramofoonpL Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 11.40 Gramofoonpl. 12.00 De Notenkrakers, saxofoon en piano. I.001.45 E. Walis en zyn orkest 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „De Zonnekloppers". 6.30 RVU Causerie. 7.00 Wielrenpraatje. 7.20 Orvitropia XX-ensemble en S.O.S.- berichten. 8.10 Gram.pL 8.30 „De Flierefluiters". 9.10 Orgelspel. 9.30 Residentie-orkest o.l.v. P. v. Anrooy. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg orkestconcert m.m.v. S. Swaap (viool) en J. Devert (viola). II.0012.00 Gramofoonmuziek. D r o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. I.50 Orgelconcert. 2.25 Voor de scholen. 3.35 Bournemouth Sted. Orkest. 5.05 John Mac Arthur Kwintet. 5.35 BBC-dansorkest. 7.25 Handelconcert. 8.20 „The queen of Cornwall", hoorspel. 10.20 Gershom Parkington Kwintet. II.2012.20 Casani-Cluborkest. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Goldy-orkest. 8.20 „La Carmélite", van Hahn. Hierna: „Divertissement pour und fête de nuit", van Hahn. M.m.v. orkest. 10.50 Dansmuziek. zich een der gouden beursjes bevond, mede te nemen. Uit geldkistjes en de spaarpotten der kinderen is voorts een bedrag van 150 ontvreemd. Het zilver tafelgerei in de be nedenkamers heeft men onaangeroerd gela ten. De waarde van al het gestolene wordt op 1500 gulden geschat. Verzekering dekt de schade. INSLUIPING OP KLAARLICHTEN DAG. Buit van 4000. Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben een of meer tot nu toe onbekend gebleven personen in de eerste uren van den middag zich door insluiping toegang verschaft tot de tweede etage van een wo- Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Strijkorkest. 2.20 Gramofoonpl. 2.504.50 C. Rydahl's orkest. 7.20 Omroeporkest. 7.55 Hoorspel. 8.20 Strauss-concert. 9.40 Omroep-kamerorkest. 10.1011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gram.pL 6.35 Orkestconcert. 11.20 Düsseldorfsch Concertorkest. 12.20 Gram.pL 3.20 Omroepkieinorkest en solisten. 5.05 Pianorecital. 6.20 Marschenconcert. 7.55 Strijdlied. 8.20 Radiotooneel. 9.50 Gram.platen. 10.2011.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.05 Concert m.m.v. orkest, koor en so listen. Hierna: populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.202.20 Gramofoonpl en sa lonorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20, 6.50 en 7.35 Salonorkest. 8.20 „Francessa", opera van De Boeck. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.30220 L. Langlois' orkest. 5.20 Salonorkest. 6.35 Cello- en pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Pianorecital. 8.50 Hoorspel. 10.05 Accordeonmuziek. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Pianorecital. 7.55 Vocaalconcert. 8.20 Concert door de Leib-Standarte Adolf Hitler. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf 3e Programma. 8.0011.20 Een der Duitsche zenders. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.20—13.20 Keulen. 13.20—14.20 Brussel (VI.). 14.20—15.20 Kalundborg. 15.2016.50 Londen Reg. 17.20—18.20 Brussel (Fr.). 18.20—18.35 Brussel (VI.). 18.3520.20 Beromunster. 20.20—21.20 Leipzig. 21.2022.40 Boedapest. 22.40—23.20 Brussel (Fr.). 23.20—Af 1. Weenen. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 9.3010.35 Gramofoonmuz. G.P.D. 10.3511.05 Droitwich. 11.0512.05 Londen Reg. 12.05—13.50 Droitwich. 13.5015.35 Londen Reg. 15.35—18.20 Droitwich. 18.20—18.50 Keulen. 18.5020.20 Londen Reg. 20.20—20.50 Brussel (Fr.). 20.5022.20 Londen Reg. 22.20Afl.: Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). ning aan de J. P. Heyestraat te Amster dam. De dieven hebben daar kasten en la den onderzocht, hetgeen hun de rijke buit van 4000.aan bankbiljetten heeft op geleverd. Van deze brutalen diefstal is aangifte gedaan bij de politie van het bu reau Overtoom. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond is de 45-jarige R. door de duisternis misleid, in het kanaal Maas trichtLuik ter hoogte van de ENCI-fa- brieken, geraakt en jammerlijk verdron ken. R. was ongehuwd. Zijn lijk is opge haald. FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 17) De mandarijn wuifde met zijn waaier als dank voor het compliment, want toen ver volgde hij: „Als de hond opgeruimd is, blijft alleen de kwestie over wanneer ik met je dochter zal trouwen." „Daar is toch niet zoo'n haast bij?" vroeg Barrington onverschillig. „Kathleen is nog al eigenzinnig, weet je, Li een beetje weer spannig." Li Weng-Ho maakte zich van die moei lijkheid af door een beweging met zijn waaier. „Wij leven in China", zei hij, „en de meis jes hier stribbelen niet tegen als hen een huwelijkskans wordt geboden. Als de koop gesloten is en het geld betaald, hebben ze niets meer in te brengen." „Ja, ik weet het. Het is doodeenvoudig, •maar toch ben ik bang, dat Kathleen er niets voor voelt. Engelsehe meisjes worden niet verkocht als vee. Daarbij is de prijs...." „Ik dacht, dat we op dat punt tot over eenstemming gekomen waren." Terwijl de mandarijn dit zei, schrok het meisje zoo hevig, dat ze het scherm bijna omver stootte. Verontwaardiging en af schuw stonden op haar gezicht te lezen, ter wijl ze, met een ongeloovige uitdrukking in haar oogen naar de twee mannen op de veranda staarde. Ze kon haast niet geloo- ven, dat ze goed gehoord had, en toch „Ja, dat is in orde", hernam haar vader. „Daar zullen we ook geen ruzie om krijgen. Maar je moet verstandig te werk gaan, Li, en haar niet behandelen als een vrouw van je eigen ras." De mandarijn liet zijn hikkend lachje weer hooren en negeerde den raad. „Het is hier vreeselijk warm", zei hij rustig. „Bui ten is het koeler. We kunnen meteen van je fraaien rozentuin genieten, terwijl we pra ten." „Gelijk heb je!" antwoordde Barrington en ging voor, naar den anderen kant van het huis. Het meisje wachtte in haar schuilplaats tot de twee mannen verdwenen waren; toen kwam ze te voorschijn doodsbleek en zielsbedroefd. Er sprak ontzetting uit haar donkere oogen, namelooze angst tee- kende zich af op haar wit gezicht, en haar mond trilde. „O!" kreunde ze. „Verkocht te worden als een Chineesch meisjeWat moet ik doen....? Wat kan ik doen?" Haar gedachten gingen uit naar dr. For syth. Zé moest hem vertellen wat ze ge hoord had: ze moest hem waarschuwen en hem tegelijkertijd om hulp vragen. Ze stond te overleggen. „Ik zal hem vragen hier te komen", fluisterde ze. „Het is onmogelijk om het allemaal te schrijvenHij zou het niet gelooven. Ze liep naar een tafeltje van bamboe en krabbelde een haastig, dringend briefje. Daarna verzegelde ze het en g'ing de ka mer uit om een jongen te zoeken, die het briefje naar 't zendingsstation kon bren gen. IX. „Verraden!" In de schaduw van het huis tegenover den rozentuin dronk Leiand Barrington thee met den mandarijn en sprak met hem over zijn dochters huwelijk, toen hij een van zijn bedienden uit het huis zag komen met een brief in de hand. Hij zelf had dien dag geen brief geschreven, het was dus niet moeilijk te gissen dat zyn dochter de schrijfster moest zijn. Een plotselinge nieuwsgierigheid greep hem aan, hij wilde weten voor wien de brief bestemd was. „Wacht een oogenblik", verzocht hij Li Weng-Ho. „Ik moet je even alleen laten. Als Kathleen soms verschijnt, verzin dan een of ander excuus!" De mandarijn, die den brief, welke de huisjongen in de hand hield, ook gezien had, begreep de bedoeling van zijn gast heer. Deze bleef maar een minuut of drie weg en toen hij terugkeerde wist de man darijn dat de expeditie niet vergeefs was geweest, want Barrington's oogen schitter den triomfantelijk. „Net wat ik dacht", begon hij. „Die brief was voor Forsyth bestemd." De mandarijn knikte, wachtte wat de an der verder zou zeggen en sloeg Barrington zonder een enkel teeken van ongeduld gade, terwijl deze bedaard een sigaar aan stak. „Ik begrijp het niet goed", vervolgde Barrington, aan "ijn sigaar trekkend. „Kathleen moet iets ontdekt hebben. Ze vraagt hem in den brief om hier te komen en haar te redden van wat ze een vreese lijk lot noemt. Wil dat hij haar meeneemt de rivier af tot Canton en waarschuwde hem om jou in de gaten te houden. Ze schreef dat ze hem alles wel zou vertellen als ze hem sprak." „Liet je den brief door?" „Natuurlijk." „Waarom?" „Snap je dan niet dat onze belangen zóó beter gediend worden? Je kunt het gerust laten om het zendingsstation in brand te steken, dat is onnoodig moeilijkheden ver wekken. Ik moet me al erg vergissen als Forsyth niet hier komt, zoodra het donker is; dan zal hij Kathleen een teeken geven dat hij er is en het eenige wat jij te doen hebt, is te zorgen, dat je mannetjes bij het hek staan. Ze kunnen hem inpikken zon der dat hij een kik hoeft te geven. Hij zal Chang wel met een briefje terug sturen; Chang zal mij dat briefje overhandigen en dan weten wij wat hij van plan is, zoodat de onze maatregelen kunnen nemen. Begrepen?" „Ja," antwoordde Li Weng-Ho, „het is een uitnemend idee. Over een week zal ik dr. Wang-Hi een officieel bezoek bren gen en mijn deelneming betuigen. Als je dochter ons kostje zóó schitterend voor ons kookt „Dat is het 'm juist", lachte Barrington. „Forsyth zal natuurlijk denken, dat Kath leen hem verraden heeft." Op hetzelfde moment luisterden Dick Forsyth en zijn collega naar een geklop op de poort. Forsyth liep naar den muur, ge volgd door den ander. De ladder stond nog op dezelfde plaats waar hij haar neergezet had; voorzichtig klom hij naar boven en gluurde over de rand omlaag. Het plein was leeg. Maar voor de poort stond een eenzame Chinees met een brief in de hand. De man zag For syth niet, bleef nog even wachten en raap te toen een steen op, waarmee hij op de poort begon te hameren. Forsyth daalde zacht de ladder af. „Het is in orde", deelde hij zijn collega mee. „Er staat een man voor de poort met een brief in zijn hand. Misschien komt hij van Li Weng-Ho, hoewel hij niet de uniform van de Yamen draagt. Ik zal hem opendoen." Het gehamer duurde voort; de Engelsch- man schoof den balk op zij en trok de poort open, waarop de Chinees hem het briefje overhandigde. „Dokter Forsyth, van Missie Barrington." Er kwam een glinstering in Forsyth's oogen terwijl hij het briefje aannam, maar toen hij van den inhoud kennis nam, ver bleekte hij en kreeg zijn gezicht een ern stige uitdrukking. „Kom binnen", voegde hij den bood schapper toe. „Ik zal antwoord mee terug geven." De Chinees ging den tuin in, en terwijl dr. Wang-Hi de poort weer grendelde, liep Forsyth onrustig heen en weer. Het was dr. Wang-Hi duidelijk, dat de ander he vig geschokt moest zijn en na even zijn blik op hem te hebben laten rusten liep hij naar hem toe. „Heb je onaangename tijding ontvangen Forsyth?" vroeg hij vriendelijk. „Ja", antwoordde Forsyth, met een ruk stilstaande, toen barstte hij uit: „Wang-IIi, de mandarijn en Barrington zijn een paar ellendige schurken." „Daaraan heb ik nooit getwijfeld", luid de het kalme bescheid. „Alleen heb ik nooit kunnen ontdekken wie de grootste scha vuit van de twee was." „Dat zal ik je vertellen het is Bar rington. Hij is een doortrapte boef. Dit briefje is van Miss Barrington. Haar vader staat op het punt haar te verkoopen aan Li Weng-Ho, of heeft dat al gedaan. Ze vraagt of ik haar wil helpen met de zendingssam pan weg te komen." (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9