DINSDAG 29 JANUARI 1935 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 R.-K. STATENKRING GOUDA. Jlxr. mr. von Fisenne aanvaardt weer Staten-candidatuur. Adviescommissie gekozen. Zaterdagmiddag belegde de R.-K. Sta- tenkring „Gouda" te dezer stede een alge- meene vergadering, waarvoor groote be langstelling bleek te zijn. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op jhr. mr. von Fisenne, lid van Ged. Staten, den heer v. d. Weijden, lid van de Tweede Kamer en den heer H. Bader, voorzitter van de Kamer-Centrale te Leiden. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. P. van Breukelen, op de groote moeilijkheden, welke deze tijd vooral op politiek gebied medebrengt. Spr. deelde mede, dat op de voorloopige candidatenlijst voor de Prov. Staten 30 per sonen voorkomen, van wie er 5 bedankt hebben, zoodat er 25 overblijven. Tot deze 5 personen, die bedankt hebben, behooren ook de aftredende leden jhr. mr. von Fi senne en de heer P. de Jori£ uit Roelof- arendsveen. Spr. bracht hartelijk dank aan deze aftredende leden voor het vele werk, hetwelk zij in het belang van de Staten gedaan hebben. Vervolgens werd het nieuw huishoude lijk reglement artikelsgewijs behandeld en in stemming gebracht. De afd. Hillegers- berg diende eenige amendementen in, wel ke den steun van slechts enkele afdeelingen ondervonden en metgroote meerderheid verworpen werden. Het onderdeel van art. 11, dat luidt: „De bestuursleden van de R. K. S. G. en van den Kamerkring Leiden kunnen geen afgevaardigden zijn in de al- gemeene vergadering van de R. K. S. G. bracht veel discussie naar voren. Het voor stel dat aan de bestuursleden van beide col leges vrijheid van afvaardiging wilde schenken, werd verworpen met 93 tegen 59 stemmen. Het voorstel van de afd. Gouda, dat enkel aan de bestuursleden van den Kamerkring Leiden deze gunst wilde ver- leenen, werd aangenomen met 79 tegen 73 stemmen, zoodat dit artikel in dezen zin ge wijzigd werd. Nadat nog enkele kleine veranderingen waren aangebracht, werd dit gewijzigd nieuwe huishoudelijk reglement met alge- meene stemmen goedgekeurd en aangeno men. Jhr. von Fisenne deelde vervolgens me de, dat hij het persoonlijk wenschelijk achtte èn om zijn leeftijd èn om zijn vele andere werkzaamheden een voorloopige candidatuur niet te aanvaSrden. Hierbij moeten geen politieke, bijbedoelingen ge zocht worden, doch louter om redenen van persoonlijken aard meende hij dezen stap te moeten doen. Vooral het goed vervul len van het lidmaatschap van Ged. Staten brengt zeer veel tijd en moeilijkheden met zich mede. De eenige reden aldus spr. die mij zou kunnen nopen weder een ^voorloopige candidatuur te aanvaarden, zou* zijn, indien het algemeen belang van de R.-K. Staats partij dit zou vergen. De voorzitter meende hieruit te mogen concludeeren, dat jhr. von Fisenne wel een voorloopige candidatuur aanvaardt, daar hij vooral in Ged. Staten, waarvan hij reeds meer dan 25 jaren lid is, een onmisbare persoon geworden is. De vergadering gaf door luid applaus hiermede haar instem ming te kennen. Van de gelegenheid tot aanbeveling van candidaten werd een druk gebruik ge maakt. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van leden van de adviescommissie. Het bestuur had het recht vier leden te kiezen, terwijl de vergadering drie leden kon afvaardigen. Het bestuur wees de vol gende heeren aan: n.l. W. Hoonhout afd. Gouda, Brand afd. Boskoop, van Zaal afd. Woubrugge, Olsthoorn afd. Pijnacker. De stemming had het volgend' resul taat. Uitgebracht werden 141 stemmen. De volstrekte meerderheid verwierven de heer P. de Jong afd. Roelof arendsveen en de heer J. A. L. Knaapen afd. Voorburg met ieder 75 stemmen, terwijl er herstem ming plaats moest hebben tusschen de hee ren A. v. d. Lugt, afd. Hillegerberg en A. C. van Zwieten, afd. Berkel en Rodenrijs, van wie de laatste met 81 stemmen gekozen werd. Na een uitgebreide rondvraag spoorde de voorzitter in zijn slotwoord de leden aan krachtige propaganda te voeren voor de a.s. verkiezingen. De voorzitter van den Kamerkring Lei den bracht namens de geheele vergadering hulde aan den heer J. P. van Breukelen voor de voortreffelijke wijze, waarop hij de eerste vergadering tijdens zyn voorzitter schap geleid heeft. De candidatenlijst bevat nu de volgende namen: jhr. von Fisenne te Rijswijk, L. L. v Delft. Warmond, H. J. v. Poll, Bodegra ven, W. J. Middelweerd, Gouda, W. G. de Vroom, Bleiswijk, A. Huibers. Gouda, J. C. J de Leeuw, Pijnacker. J. B. Wesseling. Voorburg, J. D. de Kok, Loosduinen, H. E. v d. Brule, Rotterdam, G. Bulten, Voor hout, H. G. Mathot, Boskoop, H. C. J. Bank, Hoogmade. J. J. Buijs, Woerden, H. G. v. Kempen, Woerden, B. N. Loerakker, Hille- gom, L. J. de Groot. Zevenhoven, H. G. de Boer, Noordwijk, J. L. M. Boere. Al phen aan den Rijn, A. C A. Deerenberg, Schoonhoven, M. P. v. d. Weijden, Zeven hoven, L. C. de Koning, Veur, E. A. Meijer, Voorburg, W. L. M. Daniëls, Hillegersberg. Spekprijzen onveranderd. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt bekend, dat de prijzen voor het door haar in te nemen versche spek tot 9 Fe bruari 1935 ongewijzigd blijven. LANDBOUWCRISIS WETGEVING EN HAAR UITVOERING. KATHOLIEKE BOEREN IN DEN BOSCH BIJEEN. „Een zeer klein gedeelte staats ambtenaren voert een dicta tuur over het bedrijfs leven var land- en tuinbouw". Ter bespreking van den landbouwcrisis wetgeving en haar uitvoering heeft de Ka tholieke Nederlandsche Boeren- en Tuin- dersbond Maandag een buitengewone alge- meene vergadering gehouden in het Con certgebouw te Den Bosch. Op deze vergadering, waar meer dan 1500 afgevaardigden, vertegenwoordigende 80.000 georganiseerde Katholieke boeren uit het geheele land bijeen waren, heeft het Eerste Kamerlid, de heer H. Ruijter, een rede gehouden, welke meer dan twee uren duurde en tot het einde toe een onver flauwde belangstelling had van de tal rijke aanwezigen. Het feit, dat na deze redevoering nog veertien andere sprekers het woord voer den, naar wie door nagenoeg allen met groote aandacht is geluisterd de verga dering heeft vijf uren geduurd bewijst voorts wel, de belangstelling voor deze bij eenkomst. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer J. Th. Verheg gen, uit Bruggenom en werd mede bijgeê- woond door het Eerste Kamerlid mr. W. v. Lanschot en de Tweede Kamerleden dr. Droesen, Fleskens, Van Koevorden, v. d. Weijden, Kampschöer, baron van Voorst tot Voorst en Max van Poll. De voorzitter sprak een inleidend woord, waarin hij er op \vees, dat men langzamer hand tot de ervaring is gekomen, dat, hoe veel maatregelen er ook genomen worden, zij alle voor het boerenbedrijf, met uit zondering van het akkerbedrijf, ontoerei kend zijn. De boerenstand is over het algemeen de verarming nabij. Het verwijt, dat de organisaties niets ge daan hebben, wees spreker af. In deze vergadering is, zeide de voorzit ter, het oogenbllk gekomen om de kwestie van vertrouwen te stellen. Dit vertrouwen eischen het hoofdbestuur en de andere be sturen want zonder vertrouwen kunnen zij niet werken. Speciaal de nood in de kleinbedrijven vraagt de aandacht. De kleine boeren mogen niet verdwijnen, want godsdienstig en zedelijk zijn zij het beste deel van ons volk. Het gaat daarbij niet aan, 100.000 be- drijfshoofden en hun gezinsleden, te za- men 400.000 werkkrachten, naar de werk verschaffing te sturen. De heer Ruijter ving zijn rede aan met de mededeeling, dat uiteraard critiek zal worden uitgeoefend, doch opbouwende. Met cijfers toonde spreker aan hoe wan hopig de toestand is, waarin zich het groot ste deel onzer boerenbevolking op de ge mengde bedrijven en zuivere veeteltbedrij ven bevindt. Onze boeren zijn toe aan proletarisee ring. In dit verband drukte spreker zijn ergernis uit over het standpunt van de voorzitters der Kamers van Koophandel van Amster dam en Rotterdam en bestreed hun bewe ringen uitvoerig. De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond staat op het standpunt, dat de overheidsbemoeiingen ook ten opzichte van de uitvoering der crisiswetgeving zich moeten beperken tot het onmisbare en dat zij zoo veel mogelijk in handen moet wor den gelegd van belanghebbenden. Wat gebeurt echter: een zeer klein ge deelte staatsambtenaren voert een dicta tuur over het bedrijfsleven van den land en tuinbouw, welke men niet juister kan kwalificeeren dan met staatssocialisme, maar dan staatssocialisme voor rekening van den, boer. Hoe hard en scherp dit oordeel is, wist spreker en de volle consequentie van dit inderdaad vernietigende oordeel wenscht hij te aanvaarden. Het moest op deze vergadering worden geuit, omdat er klaarheid dient te komen omtrent het hoe en waarom der dingen, die gebeuren en staan te gebeuren, want ondanks ministerieele verklaringen om trent medewerking der landbouworganisa ties, gaat h'et radicaal verkeerd. Het is zoo ais mr. van Haastert aan spre ker schreef: de organisaties zijn als een rookgordijn, waarachter het college van re geer ingscommissarissen zijn staatssocialis tisch bedrijf ongestoord kan uitoefenen. Als het de regeering ernst is met de cor poratieve ordening van de maatschappij, dan begreep spreker den ingeslagen koers niet. De uitvoering van het complex maatre gelen moet zoo zijn, dat de distributieve rechtvaardigheid tegenover de onderschei dene groepen der land- en tuinbouwbevol- king tot haar recht komt. Indien het groote akkerbouwbedrijf zou worden gesteund en onze duizenden kleine bedrijfjes zouden ten ondergaan, dan zou dit een zware onrechtvaardigheid zijn. Het lijkt spreker noodig, dit te zeggen, nu personen met zeer- hooge functies in Den Haag zeggen, van meening te zijn, dat deze kleine boertjes moeten worden geholpen via Sociale Zaken. Nog een deur verder en wij zijn bij Ar menzorg terecht. Daarvoor passen wij nadrukkelijk! De heer Ruijter uesprak dan uitvoerig de nooden der verschillende bedrijven en noemde als bijzondere maatregelen, welke noodig zijn, om het bestaan der kleine be drijfjes te verzekeren: a. By beperking van den melksteun, deze beperking niet-toe te passen op de kleine-bedrijven; b. aan deze kleine bedrijven een toeslag van 30.per koe te geven (op basis van een cent per Liter, uitgaande van een ge middelde van 3000 L. per koe en per jaar); c. bij toewijzing van het te houden aan tal varkens aan deze kleine bedrijfjes zoo veel varkens toe te wijzen, dat de var kenshouderij wederom een medemiddel van bestaan wordt; d. verruiming van heffingsvrije huis slachtingen; e. bij de maatregelen tot beperking van den kippanstapel aan deze kleine bedrijfjes een zoodanige toewijzing te doen, dat de kippenhouderij aan deze kleine bedrijfjes weder een medemiddel van bestaan wordt; f. bij de voornaamste nieuwe regelingen van de aardappelteeelt (heffing per hecta re voor teeltbeperking) de eerste twintig are vrij te stellen van heffing, voor zoover deze bedrijfjes niet meer dan een halve hectare aardappelen bebouwen); g. steun te verleenep aan de tabaksteelt; h. de teeltbeperking van de kleine tuin- dersbedrijven niet te verhoogen, zoo moge lijk deze bedrijfjes van beperking vrij te stellen. Voorts vroeg spreker zekerheid omtrent de richting, welke de regeering uit wil, opdat de boeren weten, of zij al of niet tot scheuren van weiland zullen overgaan. Ook gispte hij het systeem van controle dienst en van de crisistucshtrechtspraak. Ook voor het pacht- en hypotheekvraag- stuk vroeg hij dringend de aandacht der regeering, ten einde te komen tot een recht vaardiger toestand dan dien van heden. Hy drong ten slotte aan op groote en stevige eenheid. Noodig is, dat de boeren achter hun leiders blijven staan. Spr. be sloot met de woox-den: „In 1932 sprak ik voor. een zelfde algemeene vergadering als deze en nadien kwam er uitkomst. Laat ons dus niet versagen, doch weten en bidden, opdat God uitkomst moge geven, opdat wy na dezen wederom een gelukkiger tijd mo gen beleven." De talrijke sprekers, die na den heer Ruijter het woord voerden, betuigden voor het meerendeel hun instemming met de woorden van den redenaar. Sommigen wilden verder gaan dan de zen, doch de heer Ruijter zeide, dat men met te ver gaande eischen niets zou berei ken. De vergadering is in zeer eensgezinde stemming verloopen. NEDERLANDSCHE MARINE-MANNEN TE ROME. Door Z. H. den Paus in audiëntie ontvangen. Men seint uit Rome d.d. 28 Januari aan de „Maasbode": Een groep van dertig officieren en min deren, deel uitmakende-van de bemanning der Nederlandsche onderzeebooten K 16 en K 17, welke op het oogenblik ter reede van Napels liggen, bracht heden een be zoek aan de Eeuwige Stad. Het gezelschap, dat onder leiding stond van den luitenant ter zee eerste klasse Kramers, bezocht ook het Vaticaan en daarbij viel het de eer te beurt hedenmid dag door Z. H. den Paus in audiëntie te worden ontvangen. De procurator van het Nederlandsch Episcopaat te Rome. mgr. dr. B. Eras, stel de hen aan den H. Vader voor. De Paus, die zich zeer voor de reis der onderzeeërs naar Indië interesseerde, vroeg aan luitenant Kramers allerlei inlichtin gen daaromtrent alsook over de snelheid van de beide vaartuigen, zoowel boven als onder water. Vervolgens liet Z. H. allen tot den handkus toe, waarna Hy een toe spraak tot hen hield, waarin Hy o.m. her innerde aan den Nederlandschen admiraal Maarten Harperlsz. Tromp. Vervolgens schonk de Paus hun Zijn zegen voor hunne reizen, die voor hen hun leven zyn en voor hun leven, dat voor hen evenals voor ieder mensch een reis is naar de eeuwig heid. Z. H. wenschte hun tenslotte een voorspoedige reis naar Soerabaja. Morgen (Dinsdag) zullen de beide on derzeeërs Napels verlaten en den tocht naar Ned.-Indië voortzetten. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Huisbroei-tentoonstclling. Aan de door de St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging uitgeschreven huisbroei-tentoonstelling, welke dit jaar gehouden wordt van 15 17 Februari a.s zal worden deelgenomen door 180 schoolkinderen, 30 leden der K. J. C., 18 Gezellen en 18 leden der vakver- eeniging. Aan de afdeeling Huisvlijt welke aan deze tentoonstelling verbonden is wordt deelgenomen door 20 Gezellen, 15 leden der K.J.C. en enkele vrijstaande le klas-beoefenaars van huisvlijt. Naar men ons mededeelt wordt alles in het werk gesteld om de bezoekers ver baasd te doen staan van hetgeen de wer kelijkheid op dit terrein mogelijk maakt. De lijsten der vrije inzendingen getuigen van smaak en vakkennis voor wat betreft soorten en kleuren. Wij zijn er van over tuigd, dat een bezoek aan deze tentoon stelling inderdaad de moeite waard zal zijn. Het goederenvervoer. Aan het station der Ned. Spoorwegen alhier is een groote verbetering aangebracht, doordat rails zijn gelegd vanaf het emplacement aan de Noordzijde van het Stationsgebouw vóór de afsluit boomen tot aan de desbetreffen de perrons en loodsen. Vooral in den druk ken verzendtijd der bloembollen zal deze verbetering uitnemende diensten bewijzen, daar de goederentreinen dan geen hinder en oponthoud meer veroorzaken voor de treinreizigers, die tot nu toe meerdere ma len moesten wachten voor de gesloten boo men, doordat de goederentreinen er moeten rangeeren. De melkprijs. De prijs der melk is al hier met één cent per Liter verlaagd en bedraagt thans 9 ct. per Liter. KATWIJK AAN DEN RIJN. „De Kleine Zelfstandigen" De vereeni- ging „De Kleine Zelfstandigen", afd. Kat wijk, kwam j.l. Maandagavond in vergade ring bijeen. Daar de voorzitter door lichte ongesteld heid niet aanwezig kon zijn, werd deze vergadering, welke gehouden werd in de zaal op het Kerkplein, geopend door den secretaris, den heer G. Varkevisser. Na een woord van welkom en een terug blik in het jaar dat achter ligt, werd het doel dezer vergadering naar voren ge bracht. In samenwerking met de afd. Oegst- geest, Valkenburg en Rijnsburg als Cen traal Bestuur heeft onze Vereeniging zich sedert einde 1933 in verbinding gesteld met het Departement van Economische Za ken. Hoofddoel was het verkrijgen van on dersteuning. Waar de toenmalige minister van Economische Zaken een steunregeling niet kon toezeggen werd door ZijnExc. (aan de heeren A. in 't Vgld, Joh. Ouds hoorn, H. de Mooij e.a., vertegenwoordi gende ons hoofdbestuur in audiëntie ont vangen) een credietregeling in uitzicht ge steld. Onze leden zullen zich de Raadsver gadering van vorig jaar Maart nog wel her inneren toen ons gemeentebestuur zich ga rant stelde tot 10 pet. hiermede gevolg ge vende aan een van het Departement inge komen schrijven. Hoewel sedert vele conferenties en be sprekingen hebben plaats gehad, waarbij vooral de Kamer v. Koophandel zich by monde van den heer mr. Knibbe interes seerde, het bleef tot heden bij beloften zoo dat wij tot op heden van daadwerkelijken steun of crediet niets zien. Wij willen ons thans tot den R~id onzer gemeente wenden en hun, zoo mogelij'-, in de zitting van Woensdag a.s. een beleefd doch dringend verzoek voorleggen wat thans in bespre king komt. Ongeveer 50 pet. der leden maakt van de gelegenheid gebruik en evenzoovelen teekenen het verzoek wat hierop neerkomt, dat de gemeenteraad een bedrag beschikbaar stelle tot het aankoo- pen van zaad en mest waarbij voor den Raad het risico, doordat ieder lid op zich zelf blijft en verplichtingen op zich neemt, zeer gering is. Hierna komt aan de orde de teeltvergun ning en de kosten hieraan verbonden. Al gemeen wordt het betreurd, dat, waar de kleinere kweekers toch reeds in kommer volle omstandigheden verkeeren, nu nog van regeeringswege lasten worden opge legd die het bedrijf niet kan dragen, al thans nu niet. Dat niemand aan deze hef fing kan ontkomen, staat vast. Nog wordt opgemerkt, dat waar in het a.s. seizoen de aardappelteelt op zichzelf belast zal wor den er van regeeringswege geen garantie prijs wordt in uitzicht gesteld. Het be stuur zal zich met de Tuinbouwver. K. en O. in verbinding stellen om zoo mogelijk deze zaak te bespreken. Bij de rondvraag wordt de wenschelijk- heid uitgesproken om bij de a.s. Gemeente raadsverkiezing vooral die candidaten te steunen die de belangen van land- en tuin bouw kunnen behartigen. Zoo mogelijk zal door de Bond v. Kleine kweekers afd. Kat wijk en de Tuinb.ver. K. en O. hierop ge wezen worden om gezamenlijk dat doel te bereiken. Waar de voorzitter, de heer H. de Mooij, tijdens de bespreking binnegekomen was, werd een en ander nog nader toegelicht. Met een woord van dank voor de groote opkomst en een moedgevend woord werd de vergadering door hem gesloten. ROELOFARENDSVEEN. GEZELLEN, LET OP! Niet heden- maar morgenavond allen present. Morgen Woensdagavond half 7. zal in den St. Pancr.-zaal de jaarvergadering gehou den worden, waarbij tevens installatie der nieuwe leden. Gezellen; Kent uw plicht, komt allen ter vergadering en zorgt er voor op tyd aanwezig te zijn. Mocht men soms verhin derd zijn deze vergadering bij te wonen, geeft dan hiervan even schriftelijk kennis bij den Eerw. Vice-Praeses of Commissa rissen. (Met nadruk wordt er op gewezen, dat de vergadering morgenavond is, en niet hedenavond zooals, tot onzen spijt, gisteren in de krant te lezen was. Red.). VOORSCHOTEN. Juhileum Burgemeester E. Vernède. Den zesden Augustus 1935 zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer E. Vernède be noemd werd tot Burgemeester der Gemeen te. Om deze feestviering voor te bereiden is een eerecomité en een feestcomité ge vormd. Aan de inwoners dezer gemeente zal een circulaire worden gezonden om de financieele medewerking te verzoeken, opdat dit zeldzaam jubileum op passende wijze kan worden gevierd en aan den Ju bilaris een passend huldeblijk kan worden aangeboden. Het eere-comité bestaat uit de volgende ingezetenen: Mgr. Th. M. Bekkers, Dr. H. de Boer, arts. Notaris W. A. Caron, W. G. Duynisveld, J. J. Dijkman. C. Eg- gink, Ds. H. P. Fortgens. Ds. J. C. Houtza gers, D. de Jong, P. J. Koot,. L. J. v. Leeu wen. D. Limburg, J. A. Mens, Pastoor P. Meijer, W. A. A. J. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye. Dr. M. van der Stoel, A. in 't Veld, arts, A. Verboon. Het feestcomité bestaat uit de volgende personen: J. A. Mens, Voorzitter, C. Eggink, Vice-Voorzitter, Mej. J. E. H. J. Barmen 't Loo, D. J. Brinks, S. S. Leppink, J. H. Robeijn, J. H. Rutten, J. J. Smit, A. J. Hurion, G. C. Verrips, A. P. Schram de Jong, le secretaris-penningmeester, mej. M. S. J. van Geest, 2e secretaresse-pen- ningmeesteresse. NOORDWIJK. K. J. M. V. A.s. Woensdagavond we derom een ontspanningsavond. De heer Tom van der Meer houdt eerst een korte inlei ding over: „De Saneering in het Bollenbe- dryf". 'Geboren: Renato Franciscus Emanuel zoon van E. C. Urlus en M. Gozzi Hu- bertus Laurentius Maria, zoon van H. v. d. Putten en A. van Schie Quirinus Johan nes Job, zoon van J. C. de Haas en J. M. Vink. O n d e r t r o u w d M. v. d. Zwam en A. Jonker, W. J. Kaoel en M. E. v. d. Holst J. v. d. Niet en S. A. Rietveld. Overleden Klaasje, v. d. Veen 70 jaar geh. met B. A. Reuser Reintje, Kamperbeek 68 jaar geh. met G. J. v. d. Voet r Geertje Hazenoot, 79 jaar, wed. van Pè Korbee Johanna Duindam 4 jaaf, d. van A. Duindam en J. Duindam. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Woensdag 30 Januari 1935 des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering biieen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot over name van grond van J.^. van Rijn aan den Westvlietweg. 4. Voorstel inzake slootdem- ping langs den Westvlietweg. 5. Voorstel betreffende wedden ambtenaren Burgerlij ken Stand. 6. Voorstel tot wijziging raads besluit dd. 17 November 1934 betreffende toepassing art. 212, 3e lid der gemeentewet. 7. Verder voorkomende zaken. Aanrijding. Hedenmorgen had op den Westvlietweg alhier een aanrijding plaats tusschen een motorfiets, bestuurd door den heer C. uit Bloemendaal en een wielrijd- ster mej. V. uit Stompwijk, doordat de wielrijdster zich niet hield aan de rege len van het verkeer. Beide liepen verwon dingen op, terwijl het meisje vermoedelijk enkele pezen scheurde. Zij werden binneendragen bij de heeren v. d. Linden en Wils, waar spoedig medi sche hulp aanwezig was. De politie was eveneens direct ter plaat se en heeft de zaak in onderzoek genomen. Siootdemoing langs Westvlietweg. B. en W. van Stompwijk leggen den Raad over een plan tot demping en rioleering van de sloot, gelegen lanvs den Westvlietweg voor de perceelen no. 3040, alsmede tot het ter plaatse aanleggen van een parallelweg met trottoir. Aanvankelijk werden de hiermede ge paard gaande kosten geraamd op een be drag van 8300.Op 11 Aug. hebben B. en W. Ged. Staten verzocht in deze kosten een bijdrage uit de provinciale kas te ver- leenen. Ged. Staten deelien hierop mede, dat in verband met de reeds in uitvoering zijnde verbetering, enz. zij van oordeel zijn, dat de kosten kunnen worden teruggebracht op 7200.Ged. Staten deelen tevens mo de, dat zij zich bereid verklaren, indien de gemeente het onderhoud van den parallel weg voor hare rekening neemt, te bevorde ren, dat door de Provincie tot een maxi mum van 3600.of 50 pet der kosten van uitvoering van het gewijzigde plan wordt bijgedragen. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten: le tot demping, rioleering, enz. van genoemden sloot, alsmede het onderhoud van den te maken parallelweg voor reke ning der Gemeente te nemen; 2e tot be schikbaarstelling der voor de uitvoering van het sub. 1 genoemde werk, benoodigdc gelden en 3e tot uitvoering van het sub. 1 genoemd werk in werkverschaffing, als mede het Rijk te verzoeken in de kosten der loonen subsidie te verleenen. Geboren: Harm Leendert, z. van II. van Zeeland en C. J. Rooijakkers Ste- phanus Petrus Maria, d. van S. P. Per- quin en S. M. Bosman Cornelia Wilhel- mona Anna, d. van C. M. de Vreede en B. J. te Pas. Ondertrouwd: J. L. Captein en M. M. Onderwater. Overleden: Adrianus van Eyk, 82 j. VEUR. Gemeenteraad. Donderdag 31 Januari 1935, des avonds te 6 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingeko men stukken. 3. Voorstel n.a.v. adres van ingezetenen ter zake tarieven Stichting „De Tien Gemeenten". 4. Voorstel betref fende wedden ambtenaren Burgerlijken Stand. 5. Voorstel tot wijziging raadsbe sluit d.d. 17 November 1934 betreffende het verleenen van een algemeene machti ging aan B. en W. terzake indiening be zwaarschriften (toepassing art. 212, 3e lid der Gemeentewet). 6. Voorstel tot ver nieuwing van de brug in de Smidsiaan. 7. Verder voorkomende zaken. „De Tien Gemeenten". B. en W. van Veur leggen den Raad over een adres van ingezetenen, aangesloten bij de Drinkwa terleiding „De Tien Gemeenten", waarin wordt verzocht om verlaging der tarieven. B. en W. merken op, dat de Raad niet competent is tot verlaging der tarieven te besluiten. Het verzoek daartoe dient ge- rich aan het Bestuur der Stichting. Als ver tegenwoordiger in het Bestuur der stichting werd aangewezen den Burgemeester dezer Gemeente.' B. en W. stellen den Raad voor: le. het adres te stellen in handen van den Burge meester teneinde het daarin vervatte ver zoek in de vergadering van het Bestuur der Stichting aan de orde te stellen en 2e adressanten in den hiervoren genoemden zin te berichten. Geboren: Har mLeendert, z. van H. J. Rüger en E. Vecnstra. Ondertrouwd: J. de Wit en M. S. Lans A. Buitelaar en G. v. d. Lee. Gehuwd: N. Tuk en A. II. Vogelaar. Overleden: Johannes Starrenburg 69 j.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7