DE /N DE PIJP. DINSDAG 29 JANUARI 1935 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND. STORM IN EEN GLAS WATER. Het bureau der geheime staatspolitie te Kerlsruhe deelde mede, dat het door het aartsbisschoppelijk ordinariaat van Frei burg uitgegeven „St. Konradsblatt" op be vel van den Badenschen minister van bin- nenlandsche zaken voorloopig voor den duur van drie maanden is verboden. De reden tot dit verbod is het afdrukken van een brief uit een Braziliaansch kloos ter in het nummer van 20 Januari, waarin het luidt: „Hier zijn alle naties vertegen woordigd, zwarten en blanken, gelen en rooden en allen verdragen elkaar. In ieder geval zal Brazilië later gekleurde missio narissen naar Duitschland zenden, om uw moderne heidenen te bekeeren". Deze uitlating heeft „de eer van het Duitsche bloed op de meest schandelijke wijze gekrenkt", zoodat de minister van binnenlandsche zaken gedwongen was tot inbeslagname van het nummer en verbod van het blad over te gaan. Het Freiburgsche naziblad „Der Ale- manne" publiceert naar aanleiding hiervan een verklaring onder den kop „Waanzin nige beschimping van het Duitsche volk". In een uitvoerig commentaar zegt het blad, dat het „St. Konradsblatt" den laatsien tijd steeds vaker meer of minder bedekte Ha telijkheden tegen het nationaal- socialisti sche Duitschland heeft gepubliceerd. Tegen den redacteur van het kerkelijk orgaan, pastoor Wuest, uit Ettingen, zal een aanklacht wegens laster worden inge diend. SA&RGEBIED. DE INTERNATIONALE TROEPENMACHT. Wanneer komrn dc mariniers thuis? In het Britsche Lagerhuis heeft de Brit- sche minister van Buit. Zaken, Sir John Simon, op een desbetreffende vraag geant woord, dat er nog niets besloten is omtrent den datum, waarop de internationale troe penmacht het Saargebied zal verlaten. Men denkt, dat de verschillende troepen- coytingenten zullen vertrekken, zoodra de regeringscommissie van het Saargebied plaats maakt voor de Duitsche autoriteiten. De te treffen maatregelen zullen nog door de betrokken instanties worden besproken. RUSLAND. CONGRES DER SOVJET-UNIE. Ruslands verhouding tot zijn buren. In het Kremlin te Moskou is gisteren door Kalinin, den president der Sovjet- Unie, het zevende congres der Sovjet-Unie geopend, welke plechtigheid door 1974 ge delegeerden werd bijgewoond. Molotof, de voorzitter van den raad van volkscommissarissen, bracht namens de re geering uitvoerig verslag uit over de Rus sische buitenlandsche poli*:ek. Er zijn landen, aldus Molotof. die een op oorlog gerichte politiek voeren, met cie bedoeling nieuwe conflicten te scheppen. Zoo heeft b.v. Japan Mandsjoerije bezet. Voorts heeft het het vlootverdrag van Washington opgezegd, ten einde op het ge bied der bewapeningen de vrye hand te hebben. In Japansche politieke kringen spreekt men onomwonden over een ko menden oorlog met de Sovjet-Unie. Ook in Europa bestaat een groep, ver volgde spreker, die er met beslistheid op uit is, Russisch gebied te annexeeren. Daarentegen voert de Sovjet-Unie, aldus Molotof, een vredespolitiek. De Sovjet- Unie wil de idee der ontwapening blijven schragen. Rusland heeft met Frankrijk een overeenkomst tot steun van den vrede ge sloten. Op het oogenblik zyn de onderhan delingen over een Oost-Locarnopact aan den gang. Spanje, de Vereemgde Sta: en, Roemenië, Bulgarije en Albanië hebben in den laatsten tijd diplomatieke betrekkin gen met de Sovjet-Unie aangeknoopt. Vooral het ontstaan van diplomatieke betrekkingen met Amerika is van groote politieke beteekenis. Niet minder geldt dit echter voor het herstel der betrekkingen met China. De Sovjet-Unie heeft er geen belang bij, eenigerlei Chineesch grondge bied in te palmen; de geruchten, die door Japansche agenten in het Verre Oosten worden rondgestrooid, zijn niet in over eenstemming met de feiten. Tusschen Rusland en de Oostzeestaten Litauen, Estland, Letland en Finland be staat een goede verstandhouding. De be trekkingen tusschen Moskou en Rome zijn van vriendschappelijken aard. ondanks de groote verschillen, welke in het politieke staatsbestel der beide landen bestaan. Zeer goed zijn ook de betrekkingen tusschen de Sovjet-Unie en Turkije. De relaties met Engeland kunnen als normaal worden bestempeld. De verhou ding tusschen Rusland en Frankrijk ont wikkelt zich op vriendschappelijke wijze. Met Duitschland wenscht de Sovjet- Unie goede betrekkingen te onderhouden. Rusland wil zijn eerbied voor het Duitsche volk niet onder stoelen of banken steken, dat een der groote naties van onzen tijd is. Aan de Japansche regeering heeft Rus land voorstellen gedaan in zake het sluiten van een nonagressiepact. Het is niet Rus lands schuld, dat dit pact tot dusver niet tot stand is gekomen. Rusland vergeet ook niet, dat de Japansche troepen de laatsten zijn geweest, die pas in 1922 uit Wla- diwostok zijn vertrokken. De Sovjet-Unie heeft alle maatregelen getroffen voor de bescherming van haar gebied; in den laat sten tijd zijn uitgebreide versterkingen in de Oostelijke en andere deelen der Unie voltooid. Rusland heeft zich krachtig bewapend, doch niet voor een aanval. De duikbooten- vloot is uitgebreid. Ik vestig er de aan dacht van het congres op, aldus Molotof, dat de technische uitrusting van het Roo- de leger in den loop der laatste vier jaar verviervoudigd is. Dat het eerste vijfjaren plan niet volledig is uitgevoerd, is uitslui tend een gevolg van het feit, dat bepaalde krachten in plaats van voor dit plan voor de versterking van het leger zijn gebruikt. Het Roode leger is thans sterk genoeg, om eiken aanval af l? slaan, besloot spreker. „Tel." AMERIKA. DE OPSTAND IN LOUISIANA. Een spoedig einde. Er is aan den opstand van de „Square Dealers", de „voorstanders van eerlijk heid", tegen de radicale Huey Long een spoedig en onverwacht einde gekomen. Het „Burgerleger", een groep van 75 opstande lingen, had zich verschanst in de nabijneid van het vliegveld van Baton Rouge en ver klaarde zich tot den laatsten man te zullen verzetten, als de politie het zou wagen den aanval te openen. De autoriteiten hadden drie compagnieën van de nationale garde bij het vliegveld samengetrokken en ieder dacht, dat het inderdaad tot een treffen zou komen. Een op sensatie beluste menig te stroomde van alle kanten toe, doch hield zich op veiligen afstand, om niet door de kogels te worden getroffen. Tot veler teleurstelling is het echter niet tot een treffen gekomen. De strijdkrachten van Huey Long hebben, met steun van de troepen van den gouverneur van Louisiana, de 75 man van het „Burgerleger" uit de buurt van het vliegveld kunnen verdrij ven, zonder dat er ook maar een schot werd gelost. De opstandige elementen vluchtten in een bosch in de nabijheid, doch lieten nog steeds na eenig verzet te bieden. Vijf- en twintig hunner heerschen zelfs 'n witte vlag en gaven zich aan de nationale garde over, die hen ontwapende, hun namen en adressen noteerde en hen vervolgens.... naar huis lieten gaan. De anderen hielden langer stand. Maar hun strijd tegen de troepen van Huey Long bepaalde zich tot beleedigin- gen en scheldwoorden, tot er plotseling een schot afging. De menigte, die den „strijd" van verre volgde, meende reeds dat nu weldra links en rechts de kogels zouden vliegen, maar niets van dat alles gebeurde. In plaats daarvan kwamen uit het bosch een paar „opstandelingen" met een draagbaar, waarop een gewonde lag uitgestrekt. De ongelukkige had zich bij een onhandige beweging in het bosch zeil een tamelijk ernstige wonde toegebracht, waarschijnlijk doordat de haan van zijn geweer achter een tak was blijven steken. Meer schoten zijn er na dit tragi-komi- sche incident niet gevallen. De „Square dealers" vreesden klaarblij kelijk voor nog meer verliezen en gaven zich en massa over. De politie ontwapende hen, r Veerde ook hun naam en adres en toen gingen ook deze opstandelingen huis waarts. Maar de 150 toeschouwers uit Baton Rouge waren niet voldaan. Zy vonden, dat zij „geen waar voor hun geld kregen" en wilden het terrein van den stijd nog niet verlaten. Toen de leden van het „Burger- leger" de wapens hadden ingeleverd, ga ven zij luide uiting aan hun afkeuring. De onrust onder de menigte nam ten slotte zoo dreigende afmetingen aan, dat de nationale garde zich toch nog genoodzaakt zag, krachtdadig op te treden Met behulp van traansgasbommen slaagden zij er ten laat ste in, de toeschouwers naar alle zijden te verspreiden. REVOLUTIEPOGINGEN IN URUGUAY Rebellen komen het land binnen uit Brazilië. Nadat gisteren te Montevideo een aantal leiders eener opstandige beweging was ge arresteerd, kwamen uit verscheiden deelen van Uruguay berichten over pogingen tot revolutie. Zoo hebben duizend rebellen onder aan voering van Basillio Monoz bij Rivera de Braziliaansche grens overschreden: zij zijn Uruguay binnengetrokken. Ook in de de partementen en Cerro-Largo zijn tweehon derd man, onder leiding van Perdomo, in opstand gekomen. De regeering heeft direct de noodige maatregelen getroffen. De troepen zjjn in de kazernes geconsigneerd. Vliegtuigen zijn naar de Braziliaansche grens gedirigeerd. De censuur is ingesteld, terwijl verder alle wegen, welke naar Montevideo leiden, nauwlettend worden bewaakt. De leider der nationalistische party, Herrera, heeft den president der republiek verzekerd, dat hij op den steun van zijn partij kan reke nen. voorwereldlijk s«r*nee winter. (Tout Vomj. BUETENLANDS6HE BERICHTEN. DE RAMP VAN DE MOHAWK". Het aantal dooden tot 46 gestegen. Het onderzoek naar de nog vermiste pas sagiers en leden der bemanning van de „Mohawk" is opgegeven nadat de autoritei ten hadden beslist, dat niemand in het stormachtige, ijskoude water van de.New- Jersey-kust in het leven had kunnen blij ven. De staking van het onderzoek naar de tien nog vermiste slachtoffers van de ramp doet het aantal dooden tot 46 stijgen. Het aantal geredden bedraagt 117. HUIS TE ALGIERS BEDOLVEN. Vier bewoners onder het puin. Te Algiers is ten gevolge van een aard verschuiving een huis bedolven. Een uit vier personen bestaand gezin werd onder het puin begraven. Onmiddellijk werd een aanvang gemaakt met de bergingswerk zaamheden, doch er bestaat geen hoop, dat de ongelukkigen nog kunnen worden ge red. ONZETTENDE NOOD IN MISSISSIPPI- GEBIED. Overstrooming doet duizenden menschen lijden. Door de Amerikaansche regeering is een ambtenaar naar de overstroomde streken langs den Mississippi gezonden, ten einde den toestand in oogenschouw te nemen. Deze ooggetuige geeft een beschrijving van het verschrikkelijke lijden der duizenden bewoners der ondergeloopen gebieden. Hij gelooft niet, dat ooit het aantal slacht offers dezer catastrophe bekend zal worden. Hun aantal is echter zeer groot. Duizenden stuks vee zijn omgekomen. De verplegers en verpleegsters werken zon der zich eenige rust te gunnen voort, om de ellende te lenigen en te voorkomen dat besmettelijke ziekten zullen uitbreken. THEATERBRAND TE BRUSSEL. Zondagnacht is de Lyrische schouwburg, in de Brusselsche voorstad Schierbeek rf- gebrand. Eigenlijk is woord „Schouwburg" te grootsch voor dit complex van lage hou ten gebouwen en uitgestrekte tuinen, dat van tientallen jaren vóór den oorlog da teert en waarvan veel hedendaagsche Brus selaars niet eens het bestaan kenden. De Lyrische Schouwburg was eigendom van de gemeente Schaerbeek. Zaterdag avond had een Joodsche vereeniging er een feestvoorstelling gegeven, die gevolgd werd door een bal, dat tot 5 uur des nachts heeft geduurd. Anderhalf uur later stond de schouwburg in lichte laaie. De schade wordt door ver zekering gedekt. BRAND BIJ HUISBIOSCOOP- VERTOONING. In een perceel in de Handstrasse te Reck linghausen vertoonde de aldaar wonende Otto Gehring een film in aanwezigheid van tien personen. Gehring had niet den minsten voorzorg- maatregelen genomen, zoodat plotseling een ontploffing plaats vond, een steekvlam uit het projectie-apparaat sloeg en het vertrek plotseling in lichte laaie stond. Een 11-jarige knaap, Walter Fischer, vatte vlam en verbrandde levend. Later werd zijn verkoold lijk in een hoek gevonden. Terwijl de meeste aanwezigen zich in paniek door uit het raam te springen kon den redden, werd de 48-jarige Theodor Fischer zwaar gewond, evenals zijn 22- jarige zoon. Met moeite konden zij uit het huis gered worden. De vader verkeert in levensgevaar, terwijl zijn zoon er ook erns tig aan toe is, doch waarschijnlijk zal her stellen. Gehring, die op zoo onverantwoordelijke wijze de film vertoonde, werd gearresteerd. Het huis is geheel afgebrand. De politie constateerde bovendien, dat het projectie-apparaat, waarmede de film vertoond wordt, vier jaar geleden door Gehring van een bioscoopeigenaar'was ge stolen. EEN STRIJDLUSTIGE DAME. Tijdens een voetbalwedstrijd heeft zich te Weenen een eigenaardig incident voor gedaan. Verontwaardigd over een beslissing van den scheidsrechter, wierp zich een vrouw, gewapend met een stok, op den scheids rechter en sloeg hem onverwacht tegen den grond. Vervolgens bewerkte zij hem met haar tanden, totdat anderen erin slaagden, de razende vrouw van haar slachoffer te scheiden. De scheidsrechter moest in een zieken huis worden opgenomen. HAUPTMANN'S VROUW MEDE SCHULDIG? De ambtenaar van het openbaar minis terie, Hauck, heeft aan een vertegenwoor diger van het dagblad „Philadelphia Re cord" verklaard: „Zonder eenigen twijfel kan de vrouw van Hauptmann gearresteerd worden op hetzelfde oogenblik. dat haar man veroordeeld wordt. Wij hebben name lijk voldoende belastend materiaal tegen haar." Het voornaamste vergrijp van Haupt- mann's vrouw, is volgens den ambtenaar blijkbaar, de bewuste uitgave van bank biljetten uit het losgeld voor den Lind- bergh-baby. Hauck verklaarde, dat twee personen in dezen zin een getuigenis zou den afleggen, onder wie de eigenares van een schoonheidssalon in de nabijheid van Hauptmann's woning. NOG GEEN SPOOR VAN HET WEGGEWAAIDE GOUD. Wel is bij Abbeville een koffer gevonden. Het gerucht, dat de goudlading, welke door een Engelsch vliegtuig onderweg was verloren, zou zijn gevonden, wordt tegen gesproken. Wel wordt bevestigd, dat een bij Abbeville gevonden koffer uit het vlieg tuig afkomstig is. Een visscher had haar uit het toestel zien vallen. Zij bevatte klee- dingstukken met den naam Waldteufel. Andere voorwerpen, die uit het vliegtuig afkomstig zouden kunnen zijn, zijn tot nu toe niet op Franschen bodem gevonden. ANDRé CITROëN EXIT. Leiding der fabrieken thans in handen van Michelin en Comité des Forges. De directie der Citroën-maatschappij te Parijs is overgegaan in handen van een comité, bestaande uit den heer Michelin, den leider der firma Michelin Cie., Ducas- tel, vertegenwoordiger van het Comité des Forges en France. De exploitatie zal voor loopig op de oude wijze, maar uit den aard der zaak op kleiner schaal, worden voort gezet, totdat het reorganisatie-project, dat thans bij de Banque de Paris et des Pays- Bas en de firma Lazard Frères Cie in studie is, geheel voltooid zal zyn. Als bedrijfskapitaal is door de voornoem de crediteuren en enkele bankinstellingen een bedrag van ca. fr. 50 millioen voorge schoten tot een maximum van frs. 3 mil lioen voor elk der deelnemers. Uit een en ander blijkt, dat de heer Citroën, gelijk wij reeds eenige weken geleden in het vooruit- zich hebben gesteld, de leiding der onder neming aan anderen heeft overgegeven. Geen enkele bijzonderheid is tot dusver be kend geworden met betrekking tot de door de aandeelhouders en bezitters van obli gaties of kasbons te brengen offers. Hier voor zal de publicatie van het reorganisa tieplan dienen te worden afgewacht. BINNENLAND 350-JARIG BESTAAN DER MARIA CONGREGATIE. MgT. Aengenent celebreert Pontificaal Lof. Indrukwekkende Maria-hulde. Over de geheele wereld wordt dit jaar gevierd het 350-jarig bestaan der Maria- congregatie. Zondag is door alle Mariacongregaties in de hoofdstad een 90-tal dit feest plechtig gevierd met een pontificaal Lof, om drie uur in de kerk van O. L. Vrouw van den heiligen Rozenkrans aan de Jacob Ob- rechtstraat, gecelebreerd door Z. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem. Voorafgegaan door een stoet van geeste lijken. de directeuren van de Amsterdam- sche Mariacongregaties, en begeleid door een commissie -van ontvangst, schreed de bisschop om drie uur het kerkgebouw bin nen en begaf zich allereerst naar de Maria kapel, om een adoratie te brengen aan het Allerheiligste. Vervolgens schreed mgr. naar het hoog altaar, om daarna plaats te nemen op den troonzetel, opgesteld in het priesterkoor. Ook de hoogeerwaarde Deken van Amster dam, Mgr. dr. G. C. van Noort, had hier plaats genomen. Dan steeg uit aller mond de lofzang „Veni Creator Spiritus" omhoog, machtig klinkend onder de hooge gewelven. Nadat deze ten einde was, besteeg de, Zeereerw. heer F. Filbry, pastoor der pa rochie van O. L. Vrouw Koningin des Vre- des, den kansel, tot het houden van de feestpredikatie. Na afloop van de feestpredikatie sprak mgr. dr. G. C. van Noort, als deken van Amsterdam en tevens als directeur van de Priester-Congregatie, uit aller naam de hernieuwing van de acte van toewijding der Congregatie uit. Een indrukwekkend oogenblik was hier na aangebroken, toen namens alle hoofd stedelijke Mariacongregaties bloemen werd "aangedragen aan het priesterkoor om ze te plaatsen voor het beeld van de Moeder Gods, dat daar stond opgesteld. Daarna kwamen ook de vaandeldragers (sters) met de afdeelingsvaandels naar vo ren en vormden zoo een eerewacht voor het beeld van Maria. Na de bloemen- en vaandelhulde besteeg Z. H. Exc. mgr. J. D. J. Aengenent met staf en mijter het preekgestoelte om een toespraak tot de Mariacongreganisten te richten. Na hetgeen reeds tot u gesproken is aldus ongeveer ving de Bisschop aan kan mijn woord tot u kort zyn. Gelukkig de mensch, die weet te jubelen en wij Mariacongreganisten want ook ik ben een gewoon mede-lid hebben alle reden om vandaag te juichen. Ieder jaar ontvang ik ook de verslagen van de Mariacongregaties in dit diocees en het is mij telkens een groote vreugde, te zien, dat het aantal Maria-congregaties steeds stijgende is en ook haar ledentallen immer groeien. Immers de Mariacongregatie is een élite corps en zoolang zij groeit weet ik, dat ook het godsdienstig leven bloeiende is. Monseigneur eindigde zyn toespraak met den wensch, dat de Mariacongregatie voort durend in bloei zou mogen toenemen. Hierna gaf de Bisschop den Pauselijken Zegen. Vervolgens werd het Allerheiligste uit gesteld en begon een kort Lof. waarbij mgr. Aengenent werd geassisteerd door den zeer eerw. Pater J. Jorna S.J., pastoor van „de Krijtberg" als diaken en pater L. Levelt S.J. als sub-diaken. Met een door allen gezongen Marialied werd de schoone plechtigheid besloten. „Msb." SPIJKER /N DE (?AND... J Douwe Egberts Echte Triesche Heerert-Baai eit Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. F. L. E. J. RAMBONNET t Burgemeester van Velsen, 49 jaar oud, ontslapen. De burgemeester van Velsen, mr. F. L. E. J. Rambonnet, is gisterenmiddag, 49 jaar oud, overleden. De burgemeester had de vorige week een operatie ondergaan. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ongunstig aanzien, doch Zaterdag ontstond er een verandering. Mr. Rambonnet heeft nog deelgenomen aan het Saarplebisciet als voorzitter van een der stembureaux in Saarbrücken. Hij was ech ter reeds ongesteld toen hij daar heen re.s- de en aan het tellen der stemmen heeft hij niet deelgenomen. Eenige dagen na zijn terugkeer werd hij in het R. K. ziekenhuis te IJmuiden opgenomen. Zijn verscheiden heeft in de gemeente Velsen groote verslagenheid gewekt, want in de bijna drie jaar van zijn burgemees terschap heeft hij zich in de gemeente zeer bemind gemaakt. Mr. Rambonnet is vijftien jaar burge meester geweest, eerst van Rockanje, daar na van Schoonhoven en op 16 April 1932 van de gemeente Velsen. „Hbld." Eeuwfeest der Zusters Franciscanessen van Heythuysen. Op 10 Mei e.k. zal het 100 jaar geleden zyn, dat de Congregatie van de Eerwaarde Zusters Franciscanessen van Heythuysen gesticht is. Ongetwijfeld zuillen velen in den lande, die haar opvoeding genoten hebben in de bekende onderwijsinrichting het pen sionaat St. Elisabeth, en de daar vroeger gevestigde normaalschool, later kweek school dit feit dankbaar willen herden ken. Daarvan overtuigd richten wij ons tot allen, die bij gelegenheid van dit Eeuw feest haar belangstelling willen toonen, en verzoeken haar adhaesie-betuiging toe te zenden aan de laatst ondergeteekende van het voorloopig comité uiterlijk half Fe bruari. Het definitief comité zal eerst na het in komen der adhaesiebetuigingen gevormd worden. Het voorloopig comité zal het zeer op prijs stellen, gelijktijdig adressen van vroe gere medeleerlingen, (ook uit Ind.ë) die dit bericht niet zouden lezen, te mogen ontvangen. Het voorloopig comité: Mevrouw J. Halewijn-Raymann, Station straat, 's Hertogenbosch. Mejuffrouw F. Jansen, Inspectrice L. O., s Hertogenbosch. Mejuffrouw Dra. T. van Mackelenbergh, Hinthamerstraat 146, 's-Hertogenbosch. Mevrouw L Mertens-Engels, Heythuysen. Mevrouw Mr. C. Teulings-van Son, Oranje Nassaulaan, 's Hertogenbosch. Mevrouw M. de Voordt-Stuyver, Maria- straat 24, Den Haag. Mejuffrouw Chr. Op de Coul, Hinthamer straat 156, 's Hertogenbosch. Gocdkoope reizen per spoor. Zooals in het begin van elk jaar wordt ook thans bij de hoofdadministratie der Ned. spoorwegen een plan opgezet voor den loop van goedkoope treinen. Waar echter gebleken is dat door den slechten economischen toestand en de auto- concurrentie vele goedkoope treinen niet meer loonend zijn, wordt overwogen een deel der goedkoop-» treinen dezen zomer niet in te leggen, doch daarvoor van 2 Juli tot en met 10 December (onder zekere voorwaarden, zie beneden) in de plaats te stellen een systeem van goedkooper reizen met de gewone treinen. Bij wijze van proef zouden dan, geduren de het bovengenoemde tijdvak, op nader te bepalen dagen, in daarvoor in aanmer king komende relaties, goedkoope eendaag- sche retourkaarten worden uitgegeven tegen den gewonen enkelereisprys (dus 50% reductie) geldig voor de heenreis (die onderweg niet mag worden aangevangen of onderbroken) in de treinen die niet later dan tien uur vertrekken en terug geldig m de treinen, die ongeveer 16 uuf of later ver trekken. Deze kaarten zullen dan tevoren worden uitgegeven, welke voorverkoop eindigt daags tevoren om 16 uur.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6