uit de omgeving telegrammen burgerlijke stand laatste berichten DINSDAG 29 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 6570. Parlevliet's Schelpenhandel en Sigaren magazijn Parlevliet, Katwijk a. Zee, Kon. Wilhelminastraat 6. E.: A. F. Parlevliet, Katwijk a. Zee. 6571. N,V. ,,Alphia Film", Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstraat 29, geevn van film voorstellingen enz. (Ned. Stscrt.: 30 Octo ber 1934, Bijv. Nr. 2037). Dir.: A. Kuyper, Alphen a. d. Rijn. Comm.: C. D. J. Tolk, Alphen a. d. Riin. Maatsch. kap.: 5000. waarvan geplaatst en gestort 3500. Personen te Leiden gevestigd. A. Bink en familie, los werkman, Han senstraat 15a J. Bonner, doctor botanie Merelstraat 38 Chr. A. J. Bouter en fam., bedrijfsleider, Zeemanslaan 25 H. M. 's GravendijkBreumelhof, Witte Singel 58c S. Coster, Willemstraat 21 G. den Daas, tuindersknecht, de la Reijstraat 6 M. E. Duy's, Morschweg 24a L. H. G. v. Dijk, Oude Vest 185 L. van Es, Morsch- straat 46 M. A. P. Fokkelman, buffet juffrouw, Waardgr. 117 J. Houwer en fam., inspecteur van politie, Heerenstraat 105 L. van Kamoenhopt, textielarb., Utr. Vee 7a L. H. Klein, Kaiserstraat 16 J. A Koedijk, slager, Lange<?racht 87 A. van Leeuwen, Leliestraat 38 S. M. van Leeuwen, Oegstgeesterlaan 41 H. Lepe laar, kruideniersbed. Oude Rijn 19a Th. J. S. Locher, semi-arts, Mariënpoelstr. 2 P. v. d. Meer en fam., schipper, Utr. Jaag pad 53 J. J. Nederlof en familie, musi cus, Oude Rijn 68 N. van Nes en fam., spoorweebeambte, Tesselschadestr. 36a J. Pohlmann, dienstbode, Zeemanslaan 25 E, Postema, Hooigracht 55 M. Rapp, dienstbode, L. Mare 100 G. C. Simmer- man, dienstbode, Camerl. Onneslaan 37 H. PhilipsonSimons, v. d. Waalstraat 34 J. Sladek, pakhuiskn. Heerengr. 67 J. A. Tolenaar, H. de Grootstraat 10 M. J. v. d. Voet, Hertzogstr 8 A. Wartena. hoofd eener school, Groenhovenstraat 26 P. H. Westra, winkelier, Breestraat 58. Personen uit Leiden vertrokken. J. A. van Benten, Alkemade, Oude We tering A 80 J. Th. M. Bergers, Teloek Bajoer N.O.I.. C. H. Bool, Wageningen, Lawijcker Allée 17 J. Brinkhuijzen, Apeldoorn, Johannastraat 1 A. M. G. Gramerus, Breda. Wilhelminasingel 27 G. van Es, Haarlem, Magdalenastraat 26 P. J. Geertsma, Werkendam. Hoogst. 19 I. G. M. Gerhardt, Delft, Oyde Delft 15 J. A. Hannivoort, Groningen, Oude Kijk in 't Jatstraat 67b C. J. Hermans, Schoten hof J. C. Heijmans, Utrecht, Bilitonkade 10. L. Hofman. Apeldoorn, Johannastraat 1 Wed. W. TaverneHollebeek, Oegst- geest, Kempenaerstraat 42 M. Hooger- vorst, Bloemendaal, Rijksstraatweg 525 H. J. van Houten, Leiderdorp, Jaagpad 63 H. Jagerman, Oegstgeest, de Kempenaer straat 71 M. Th. J. Keulemans, Voor burg, Laan van Leeuwestevn 13 A. Klink hamer, Haarlem, Jordenstraat 24 J. J. Lambooy, Den Helder, a. b. Hr. Ms. Wacht schip G. P. v. d. Lelij, Zoeterwoude, Vrouwenweg N. JagermanMens, Oegst geest, de Kempenaerstraat 71 E. K. P. Miethe. Mühlhausen H. I. de Nie. Oegst geest, Duinzichtstraat 46 A. G. v. d. Poel, Oegstgeest, Haarl. trekvaart 16 C. de Mikv. Roon, Zwolle, Pannekoekerdijk 5a J. F. Maagdenburg-v. Schooten, Kou dekerk, Nw. Vlissingscheweg E 147 J. A. Schouls. Leiderdorp, Meidoornstraat 4 P. D. Timmermans. Zandvoort, Bredero- destraat 104 J. G. van Ulden, Amster dam, Lomanstraat 73 M. J. SchoulsVer hoek, Leiderdorp, Meidoornstraat 6 H. J. Verhoeven. Noordwijk, N. Zeeweg 59 B. Vissers, Haarlemmermeer. Hoofdweg 1354 A. Vreeken, Dordrecht, Voorstraat 394 M. H. A. de Vries. Den Haag, Ko ninginnestraat 441 M. G. Wessels, Was senaar, Deylerweg 3. NOOTDORP. Opening nieuw Raadhuis. Het nieuwe Raadhuis der gemeente Noot dorp zal op 7 Februari a.s. door den waarn. commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, jhr. mr. L. von Fisenne wor den geopend. Ter gelegenheid van de plechtige opening zal aan de werkloozen en de armen in de gemeente een extra uitkeering worden ver strekt. WASSENAAR. Een goede vangst. De politie van Apel doorn heeft een goeden vangst gedaan. Zij heeft drie mannen, A. v. d. M., A. F. en J. R., allen wonende te Den Haag, gearres teerd. Zij worden verdacht van een diefstal, gepleegd te Wassenaar. Vanmiddag zyn zij naar Wassenaar over gebracht. Uit de nasporingen is gebleken, dat de mannen zich waarschijnlijk ook aan verscheidene diefstallen in verschillende andere plaatsen hebben schuldig gemaakt. TOENGS.T ATZE DOOR JAPANSCHE TROEPEN BEZET. De Japanners nestelen zich. SJANGHAI, 29 Jan. Van Chineeschè zijde wordt medegedeeld dat de Japansche troepen Toengsjatze hebben bezet. Te Tsjangliang, Tatan en Mingsjatan hebben zij gedwongen een plaatselijke militie on- LEIDEN. Geboren: Elisabeth Johanna d. v. A. H. Siabert en M. Bon. Andreas Jacobus z v. H. Ouwerkerk en W. M. Houps. Dirk z. v. A. Beekman en P. Ouwerkerk. Pieter Marie z, v. J. H. M. P. Brugmans en A. A. v. Nijnatten. Jacob z. v. C Schaur- water en G. Visser. Adriana Maria d. v. A. Flippo en S. v. d. Barg. Johanna Mar- garetha d. v. A. J. F. ter Schagget en H. J. v. Mourik. Thea Adriana d. v. P. Th. A. Roestenburg en A. Tromm. Itske z. v F1 Blaauw en K. Mus. Erica Marianne d v. C. Groeneveld en G. C. Oosterhuis. Gehuwd: E. Liebenwein jm. en H. E. Trouwee jd. Overleden P. Boes z. 10 j. M. P. StraverMaas wed. 94 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. der Japan's opperbevel gevormd. Bij Tatan, het hoofdkwartier van het Japansche front commando, zijn de Japanners met werk zaamheden begonnen voor den aanleg van een militair vliegveld. In het door hen be zette gebied zijn zij tevens begonnen met den aanleg van verbindingswegen, onder bescherming van pantserauto's. Bijna de geheele bevolking van Koe- yoean, Toesjikau, Hoengnitan en Peisjatz is naar Kalgan gevlucht. DOODELIJK JACHTONGEVAL. LONDEN, 29 Jan. (V. D.). Tijdens een jachtpartij te Taunton Vale nabij het bui tengoed van Sir Vere Hobart kwam het paard van zijn 60-jange echtgenoote over een hekje te struikelen. Lady Hobart viel en was bijna op slag dood. DE STRIJD TEGEN HET LAWAAI OOK IN VATICAANSTAD GEWONNEN. ROME, 29 Jan. (V. D.). Ook in Vaticaan stad heerscht thans stilte. Er zijn verschei dene maatregelen genomen, welke thans de rust in dit centrum waarborgen. De poorten, welke toegang geven tot Vati caanstad worden door Pauselijke gendar mes bewaakt, en het is automobilisten ver boden signalen te geven. SNEEUWSTORMEN IN ALGIERS. PARIJS. 29 J&n. Hevige sneeuwstormen hebben in Frankrijk en Noord-Afrika groo- te schade aangericht. In het departement Haute Laire zijn verscheidene dorpen ge heel ingesneeuwd. In Algiers werd in groote gebieden de oogst vernield. Te Blida is een aan de Fransche tabaksregie hoorende loods door den storm ingestort en verscheidene inboor lingen werden bedolven. Een hunner werd gedood en vier werden gewond. Nabij Oran is onder het gewicht van de zware sneeuw- last een Arabisch huis ingestort. Een be woner werd gedood en een ander gewond. SNEEUW EN IJS IN SPANJE. MADRID, 29 Jan. Evenals vele andere Zuiaelijke landen van Europa wordt ook Spanje door een kouden winter bezocht. De vorst en sneeuwstormen hebben in vele provincies groote schade aangericht. Te Madrid komen de treinen met vertragingen van uren binnen. Locomotieven met sneeuw ploegen moeten verschillende trajecten voortdurend vrij houden. In ee'nige provin cies daalde de thermometer tot 8 graden onder nul. Op de wegen zijn verscheidene auto's, ingesneeuwd. In de provincie Gra nada is de olijvenoogst grootendeels ver nield. De hier aangerichte schade wordt op meer dan een millioen Peseta geschat. Ook te Madrid zelf viel gisteren veel sneeuw en stond de thermometer onder nul. De uitslag van de Zondag voor den provincialen landdag van Navarra gehou den verkiezingen is nog niet bekend aan gezien de verbinding met verschillende ge meenten door den sneeuwval verbroken is. PRINSES JULIANA ONGESTELD. Naar men ons meidt, moet H. K. H. Prin ses Juliana in verband met een lichte on gesteldheid enkele dagen het bed houden in het paleis „Huis ten Bosch". HET ECHTELIJK DRAMA TE A DAM. De vrouw op de hoogte gebracht van den dood van haar echtgenoot. De jonge vrouw, die gisteravond in haar woning aan de Nieuwe Heerengracht te Amsterdam haar man bij een huiselijken twist met een slagersmes doodelijk had ge wond. doch bij haar arrestatie nog niet wist, dat het slachtoffer was overleden, is vanmorgen door de politie van het bureau Jonas Daniël Meyerplein op voorzichtige wijze van dit feit in kennis gesteld. De vrouw was door deze mededeeling geheel geslagen. Zij heeft nogmaals verklaard uit noodweer 'te hebben gehandeld en geen oogenblik de bedoeling te hebben gehad haar man ernstig te treffen. NEDERLANDERS IN HOTELS EN CAFc'S. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling maakt bekend, dat getracht zal worden door bemiddeling van de organen der openbare arbeidsbemiddeling in de be hoefte aan hotel- en restaurantpersoneel in de seizoenbedrijven zooveel mogelijk te voorzien met Nederlandsche arbeidskrach ten. Deze bedrijven worden daarom uitge- noodigd, vóór 15 Februari a.s. aan het plaat selijk orgaan der openbare arbeidsbemid deling een zoo nauwkeurig mogelijke op gave te verstrekken van de arbeidskrach ten, welke zij voor het aanstaande seizoen zullen noodig hebben, opdat niet slechts plaatselijk doch ook intercommunaal kun ne worden nagegaan in hoeverre met Ne derlandsche krachten in de behoefte kan worden voorzien. Bij de beoordeeling van aanvragen om vergunningen tot het in dienst nemen van vreemde krachten, zal de directeur van ge noemden Rijksdienst rekening houden met de vraag, of voldoende vaststaat, dat voor bepaalde functies niet of niet voldoende ge- schilkte Nederlandsche krachten aanwez.g zijn. Het niet tijdig doen van vorenbedoelde opgave aan de organen der openbare ar beidsbemiddeling of het niet tijdig inzen den van aanvragen om vergunning voor buitenlandsch personeel, kan van invloed zijn op het verleenen der gevraagde ver gunning. ONGEVAL IN DE MIJN „EMMA". Hedenmorgen was op de 547 M. verdie ping in de Staatsmijn „Emma" te Treebeek een drietal mijnwerkers bezig met het weg steken van een ijzeren stijl. Hierbij brak het dak door, tengevolge waarvan de mijn arbeider Wolters uit Amstelrade onder het afrollend gesteente terecht kwam. De man bekwam een bovenbeenbreuk. D* twee an dere arbeiders werden licht gewond. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Hedenmorgen is de 40-jarige F. de Lan ge te Lexmond in een sloot achter zijn wo ning geraakt en verdronken. De ongeluk kige, die een vrouw en drie kinderen ach terlaat, was lijdende aan vallende ziekte. WINKEL UITGEBRAND. Gisteravond heeft een felle brand ge woed in een winkel in wollen goederen, ge dreven door den heer J. Koudenberg, ge vestigd aan den Arends 14 te Beverwijk. Da brand ontstond tijdens afwezigheid van de bewoners. De oorzaak moet waar schijnlijk gezocht worden in het te fel sto ken van een kachel in de huiskamer. De brandweer bestreed het vuur met twee stralen doch ondervond by haar werk hinder van de vorst, die de straat in een ijs vlakte deed veranderen. Men mocht er ten slotte in slagen hel belendende woonhuis voor ernstige brandschade te vrijwaren. Het woon- en windkelhuis brandde vrijwel geheel uit. GROOTE LANDBOUWERSWONING DOOR BRAND VERNIELD. Hedenmorgen te omstreeks 10 uur is de groote landbouwerswoning van Van den Elzen aan de Ruwaard te Oss geheel door brand vernield. Het vuur vond in het rie ten dak van de woning gretig voedsel, zoo dat weldra de geheele boerderij in lichter laaie stond. Aan het redden van de inboe del viel niet te denken. Alle lan^oouwge reedschappen en de voorraden die in het achterhuis opgeslagpn lagen werden een prooi der vlammen. Het vee kon nog tij dig worden gered. Door gebrek aan .vater kon de brandweer niets uitrichten. Evenwel wist zij door tijdig ingrijpen de boerderij van den landbouwer Schuurmans, welke naast het brandende perceel gelegen Is en die reeds vlam had gevat, te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. De inboedel van van den Elzen is verze kerd. VECHTPARTIJ TE AMSTERDAM. Tusschen agent en burger. In den afgelooper. nacht hgeft op den Oudezydsch Voorburgwal te Amsterdam een hevige worsteling plaats gehad tusschen een agent van het bureau Warmoesstraat en een bewoner van donker Amsterdam, die er aanmerking op had gemaakt, dat de politieman een persoon wegens een een voudige overtreding bekeurd had. Toen de agent den man tot doorloopen gelasite, viel deze hem aan, met het gevolg, dat zy in een oogenblik over de straat rolden. Geen van beiden was in dit gevecht de sterkste partij: de aanvaller wist zich los te rukken en ervan door te gaan, echter met achterlating van zijn jas, welke bij onder zoek geen bijzonderheden bevatte omtrent zyn indentiteit. De agent heeft zich. daar hy door een beet of een krab van aen tegenstander een wonde aan de hand had opgeloopen, in het Binnen-Gasthuis laten behandelen. INBRAKEN OPGEHELDERD. Te Enschede waren in ie laatste jaren verscheidene inbraken gepleegd, welke nimmer waren opgehelderd. Thans is het de politie gelukt een groot deel van deze inbraken tot klaarheid te brengen. Een persoon, die wegens ïr.braak in een goud smidswinkel te Enschedé reeds ongeveer een jaar in de gevangenis vertoeft, blijkt zich ook aan verschillende andere inbra ken te hebben schuidig gemaakt. De heler is thans ook ontdekt en eveneens naar het Huis van Bewaring overgebracht. Verder is gebleken, dat een aantal inbraken is ge pleegd door een 16- «arigen jongen, die o.m. zijn slag heeft geslagen in de zuivelfabriek te Boekelo, waar een bedrag van 3700 werd ontvreemd. De knaap vertoeft reeds eeni^en tijd in het opvoedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchem. STEEKPARTIJ NA EEN KERMIS AVOND. Verdachte in hooger beroep voor het Hof. Het Gerechtshof te Amsterdam, behan delde vandaag in hooger beroep de straf zaak tegen den landbouwer M. W. K., *e Aalsmeer, die er van wordt verdacht in den nacht van 5 op 6 September 1934, na afloop van de kermis in de K w a k e 1, den 23-jarigen Verdegaal te hebben neer gestoken. K. en V. hadden ruzie gekre gen. K. trok een mes en stak er V. mee in de buik: de dikke darm werd getroffen, er trad buikvliesontsteking op en korten tijd later overleed het slachtoffer. Wegens zware mishandeling, den dood tengevolge hobbende, veroordeelde de rechtbank te Haarlem den landbouwer tot drie en een half jaar gevangenisstraf. De Officier van Justitie had vier jaar gerequireerd en verd.'s onmiddellijke gevangenneming ge vraagd, aan welk verzoek de rechtbank voldeed. Het Hof wordt gepresideerd door mr. J. Jolles, de procureur-generaal mr. D. Rei- lingh neemt het O.M. waar. Als verdediger treedt op mr. W. Loeb. In totaal zyn 20 getuigen opgeroepen; de publieke tribune is dicht bezet, vele dor pelingen "zyn hoofdstadwaarts gekomen om de laatste scène in dit landelijk drama bij te wonen. „Waarom bent u in hooger beroep geko men?" „Omdat ik onschuldig ben, meneer de president". „Je hebt 'm toch gestoken?" „Ik weet niet of i k dat gedaan heb". „Je bent zeker ook vergeten, dat je een mes hebt gekocht en het geslepen hebt. We zullen de getuigen hooren! Vijf wonden. Het eerst komt de deskundige dr. Hulst voor het nekje. Desk. heeft de sectie ver richt. Verdegaal had vijf snij- en steek wonden. Een sleek in de lendenstreek heeft de dikken darm geraakt, waardoor buik- vliesontsleking is opgetreden. Verdediger mr. Loeb: „Kan het zijn dat een deel van de wonden ls ontstaan, door dat ze, al vechtende, over den weg rolde en V. in het mes terecht kwam?" Pres.: „Och, oen...." Deskundige meent, dat dit onmogelyk is. Mr. Loeb stelt nog enkele vragen over den aard der verwondingen. Dr. Hulst constateert, dat de dood niet door verbloeding is ingetreden, doch door infectie als gevolg van den steek. De President leest dan de verklaringen voor, door den verslagene afgelegd, voor hij stierf. Verd. zou hem dien kermisavond meer dan eens hebben lastig gevallen. Toen hij p6r fiets naar huis terug ging nad verd. hem opgewacht op den Zwarten weg. Deze had hem. Verdegaal, van de fiets ge trokken en geroepen: „Kom nu maar eens op". Het slachtoffer had o.a. gezegd: „als je geen mes bij je hebt, wil ik wel vech ten". Verd. had hem toen met zijn mes be werkt. Ooggetuigen. Een landbouwer, bij wiens erf zich de vechtpartij nad afgespeeld, vertelt, dat nij de uitdagingen van weerszijde had ge hoord. Verdegaal had een tamelijk dikke stok in de hand, waarmee hij verdachte enkele harde klappen gaf. Tevergeefs poogde ge tuige de vechtenden van elkaar te schei den. Plotseling had verd. zijn mes getrok ken. Dit had getuige echter niet gezien, want hij was naar zijn buitendeur gesneld om het licht op te draaien. Toen hij te rugkwam, riep V. hem toe, dat hij door K. was gesloken. Meteen was V. bloe dend naar nuis' gefietst. Pres.: „En het mes?" Getuige: „Ja. dat heb ik later in m'n huis teruggevonden. Op verd.'s verzoek had m'n vrouw het voor hem verborgen". Op de vragen van den President ant woordt getuige, dat de verslagene een driftige jongen was. Pres.: „Weet u ook, waarom ze ruzie hadden?" Getuige: „Ik dacht eerst, dat het over een meisje van verd. ging. Maar later hoorde ik. dat 't om zijn zusje gingdie „liep" met Verdegaal". Pres.: „Ja, dat verhaal over dat 16-jarige zusje, dat verdedigd moest worden door haar broer, is later gekomen. Het lijkt me waarschijnlijker dat het om verd.'s meisje ging, V. had haar gezoend...." De eisch luidde 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: Roodekool f 1.307 90. savoye kool f 1.705.20, groenekool f 0.703.40, pieterselie f 1 302.60, prei f 0.802.30, selderie f 1.203.10, knolselderie f 1.30 3.00, per 100 kg.: kroten f 1.702.50, kro ten gekookt f 35, witloof f 414. boeren kool f 37. spinazie f 31, uien f 1.002,60, wortelen f 2.406.50, spruiten I f 413, spruiten II f 27, andijvie f 1428, nero f 3.30. 29 Jan. Vette Varkens. Totale aanvoer 263 stuks. w. v. 250 zwaar'3435 cent en 13 licht 3233 cent per kg. levend gewicht. Handel tamelijk vlug en flinke aanvoer. DEN IIAAG, 28 Jan. Grossiersveiling. Appels: Goudreinetten extra 21—27 cent, I 1821 cent, II 1418 cent, III (en stek) 814 cent. Bellefleurs 1225 cent; Zoete appels (div. soorten) 818 cent. Peren: Brederode's 812 cent, Winterjannen 411 cent. Campervenen 512 cent; Diversen: Hnll. Witlof I f 12.—, II f 8 00 per 100 kg. Belg. Witlof I f 9—11 II f 8.00 per 100 kg., uien f 1.70—2.00 per 100 kg., grove wortelen f 1.001.50, per 100 kg., roodekool I t 7.00 —7.60, II f 1.30—4.60 per 100 stuks. ROTTERDAM, 28 Jan. Fijne zaden. Blauw maanzaad f 13, karwijzaad 17. lUn- zaad 67, idem zaai blauwbloem 10— 12. dito w. bloem f 1012, alles pesr 100 kg. ROTTERDAM, 28 Jan. Buitenl. Granen. Stemming prijshoudend. Rogge: 74-75 kg. Bahia Blanca, disp. 8.10, dito, dito gedenatureerd, disp. 5.20; 75-76 kg. Hongaarsche disp. f 8 25. dito dito gedenatureerd disp. f 5.35, 74-75 kg. Pool- sche gedenatureerd disp. J 5.15, 73-74 kg. La Plata gedenatureerd, aangekomen f 5.10 Gerst: 64-65 kg. La Plata disp. 116.50, 64-65 kg. La Plata, stoomsnd, naar aan komst 112—108, 68-69 kg. La Plata, stoo- mend naar aankomst f 113—110, Canada no, 3 disp. f 118, Perzische disp. naar kwa liteit f 106104; 59-60 kg. Marokko, stoo- mend 109. 61-62 kg. Donau disp. 114. Haver: 54-55 kg. Zuid-Russische disp. 6.55, 51-52 kg. La Plata diso. 0 35. 54-55 kg. La Plata clipoed disn. 60, 54-55 kg. La Plata, disp. 6.60. 51-53 kg. Litauer, Fc- bruari-aflading 6.50. B:n»"»nl. Oran"" en Pitvruchten. Gerst Chevalier f 6.006.50. Haver 6.40—6.70, Erwten kleine groene f 9.0010.40. Sehokkcrerwten 10.5012 40. Bruine boonen 11.5012.40. Peulvruchten on Wis aan te wyzen los- plWs. A'!es n°r 100 kg. ROTTERDAM. 21 Jan. Vee. Totaal aan voer 4310 stuks. 213 paarden, 2 veulens, 1133 magere runderen, 789 vette runde- rpn, 360 vette kalveren, 87 graskalveren, 380 nuchtere kalveren, 293 schanen en lam meren, 22 varkens, 31 bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 5658, 4852 en 3338 cent, vette ossen 4852, 4448 en 3840 cent, stieren 4550. 4244 en 3840 cent, vette kalveren 7580, 60—65 en 4550 cent. schanen 37, 33 en 30 cent lammeren 39. 34 en 30 cent. graskalveren 40. 35 en 31 cent, nuchtere kalveren 24 en 18 cent, slachtpaarden 40. 35 en 30 cent, prijzen per stuk: schapen t 16—128, lammeren f 11 97, nuchtere slachtkalveren f 654, nuchtere fokkalveren f 16128. slacht- paarden f 16012080. werkpaarden f 230 15090 hitten f 957565. stieren f 240 —190—140, kalfkoeien f 220—180—120, melkkoeien f 215—180—120, vaarzen f 130 10070. Overzicht* vette koeien en ossen, aanvoer als v. week. handel kalm. prijzen als bisteren koeien tot 60, beste ossen tot 58. Stieren aanvoer korter, handel vlug, prijzen Iets hooger. Vette kalveren aanvoer ruimer, handel vlug, pryzen onveranderd prima tot 90. Schao?n en lammeren aan voer ruimer, handel traag. prijzen als gis ter. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aan voer ruimer, handel kalm, prijzen iets la ger. Paarden, aanvoer iets ruimer, handel willig, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien, aanvoei iets korter, handel zeer kalm. pryzen als vorige week. Vaar zen en ninken, aanvoer als vorige week, handel kalm. pryzen onveranderd. Gras kalveren. aanvoer korter, handel flauw, priizen lager. Voor C. R. C. werden pl.m. 300 stuks runderen en kalveren overge nomen. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.20 Berlijn 59,8?l/? New York I.49> ,r P«rtis 9.74'V, Brussel 84.47 Zwitserland 47.85 Milaan 19.65 Madrid 20.25 Oslo 36.50 Kopenhagen 32.42", Stockholm 37.45 Ween en Praag 6.18 Snedanes* Prolongatie 1 pet BEURSO VERZICHT. De Amsterdamsche effectenbeurs spreid de vandaag een bepaald flauwe stemming ten toon. Bij uiterst stillen handel liepen de noteeringen over de geheele linie terug onder invloed van de zwakke houding van Wallstreat en de weigerachtige houding van Wallstreet en de weigerachtige houding van de Ned. Indische regeering om voor 1936 een grootere productie dan pl.m 300.000 ton toe te staan. Hieruit blijkt, dal men in regeeringskringen de groote ver- koopen der Nivas gedurende de laatste we ken niet als een fundamenteele verandering In de positie der Java-suiker industrie be schouwt. Suikers alsmede Cultuurbank- aandeelen hadden van winstnemingen te lijden en golden dan ook over de geheele linie lager. Zoo daalden H. V. A.'s ruim 5 pet., Javasche Cultures ruim 2 pet.. Indi sche Bank 1.5 pet. Ook de overige Cultuur fondsen lagen gedrukt, Rubbers waren flau wer; A'dam Rubbers ongeveer 1.5 pet. la ger. Tabakken moesten iets van hun koers prysgeven, onder leiding van Senembah's, die 3 pet. terugliepen. Op de Industrie afd. waren het vooral Unilevers, die ongeveer 2.5 pet. beneden de vorige koersen kwamen. Philips lagen eveneens zwakker en daal den tot onder 228 pet. Aku's en Calvé Delft konden zich evenmin handhaven en kwa men op lager peil. Scheepv. en Mijnw. wa ren nauwelijks prijshoudend. De verschil len bleven echter beperkt. Amerikanen wa ren eveneens ongeanimeerd en meerendeels kwamen de noteeringen op lager peil. Ko perfondsen boden weerstand. Dultsche obligaties goed prijshoudend evenals Ned. Staatsfondsen die zich op de hoogere koer sen van gisteren konden handhaven. Op de wisselmarkt daalde de dollar weer be neden 1 49 op interventie van de offi- cieele instanties. In sympathie hiermede liep ook het pond scherp terug. Goudwis sels verkeerden in herstel.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3