MAANDAG 28 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD. - PAG. 9 REEKS INBRAKEN OPGEHELDERD. De recherche te Breda heeft thans klaar heid gebracht in het mysterie der vele in braken, die den laatsten tijd te Terheyden, Geertruidenberg, Langeweg, Zevenberg- schen Hoek en in het station van Lage Zwaluwe gepleegd zijn. Men heeft reeds verscheidene gestolen voorwerpen opge spoord, o.a. te Nijmegen, en in beslag ge nomen. Ook zijn thans de personen, die zich schuldig gemaakt hebben aan deze inbraken en waarbij zich een persoon moest bevinden, die over een auto beschikte, be kend. Er is reeds een arrestatie verricht. Nadere bijzonderheden kan de politie in verband met het onderzoek nog niet mede- deelen. KOOLDIEFSTALLEN AAN DEN LANGENDIJK De corr. van het „Hbld." te Alkmaar meldt: In den laatsten tijd worden er aan den Langendijk herhaaldelijk diefstallen ge pleegd van kool en andere tuinbouwpro ducten, o.a. aan de spoorwegstations te Broek op Langendijk en Noordscharwoude Tn eerstgenoemde plaats werden uit een gpsloten spoorwagon groote hoeveelheden kool en manden ontvreemd ten nadeele van de firma K. Wagenaar. Te Noord scharwoude werd het spoorwegetablisse ment tot operatieterrein gekozen. Hoeveel heden kool in zakken en kratten, alsmede bussen zuurkool verdwenen spoorloos van het terrein, o.a. een paar dagen geleden nog 1500 kg. roode kool ten nadeele van een tuinder uit Heerhugowaard. Van de daders was nimmer een spoor te ontdek ken. Thans hebben bij nachtelijke inspectie tochten de veldwachters van den Langen dijk de daders gevonden. Het waren een man uit Gouda en diens zoon. Zij bedien den zich van verschillende namen en woon plaatsen. Uit Gouda werden de stroop tochten naar Noord-Holland per vracht auto ondernomen. De beide mannen had den in Gouda een groenten-grossierderij. Bij onderzoek te Gouda ontdekten de veld wachters in verschillende pakhuizen op al lerlei plaatsen verborgen een hoeveelheid kool, gemerkte kratten en zakken, gevuld met uien en peen, afkomstig van diverse diefstallen en tevens een partij van dief stal afkomstige aardappelen. De daders zijn in het huis van bewaring te Alkmaar opgesloten. HET GELD IN DEN HOOIBERG f 6000 door ratten tot f 600 gereduceerd Een bewoner van Schaarsbergen onder Arnhem had onlangs een bedrag van ƒ6000 van de bank gehaald, omdat hij het daar niet veilig achtte. Hij sloot het bedrag in bankpapier in een houten kistje en verborg het in een hooi berg. Het bleek dat ratten er een gat in gevreten hadden en het bankpapier had den opgeknabbeld. Het gelukte hem nog zooveel van de snip pers bijeen te garen, dat hij een bedrag van 600 van de Nederlandsche Bank kon terug krijgen. De rest was verloren. „Vad." RELLETJES BIJ COLPORTAGES TE AMSTERDAM. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 29 Januari. Huizen, 301 M. K. R. O.-Uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.30 Lunchconcert door de K. R. O.-boys I.20 Gramofoon („Die lustigen Weiber von Windsor", verkort). 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Mode-cursus. 4.15 K. R. D.-Orkest, afgewisseld door Klavierrecital door Joh. Kolvers. 6.15 Gramofoon. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 A. Ponten over „Bijen, was en kaar sen." 8,00 Vaz Dias, waarna Z. Exc. prof. dr. Slotemaker de Bruine spreekt over het stichten van een nationaal Koningin Moe der Herdenkingsfonds. 8.20 Concert door het K. R. O.-Orkest. 8.50 ZangsoU door Lucian Dobrodziecki. 9.00 A. v. Doburf over de wereld van de film. 9.15 Concert door K. R. O. Symphonie- orkest. 10.30 Vaz Dias, waarna K. R. O. Sympho- nie-orkest m. m. v. Nicolai Graudan, cello. II.15 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending, 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.003 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 John van Brück en zijn orkest. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonplaten. I.30 Cantabile-orkest en Gramofoonpl. 3.004.00 Kuiples. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO 6.00 Het Lyra-Trio. 7.00 Causerie. 7.20 Gramofoonplaten. 7.30 Engelsche les. 3.00 Vaz Dias. 8.05 Causerie door Z. Ex. Prof. Dumas' „De drie musketiers". II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zyn orkest. D r o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelconcert. 12.35 Leon Wayne-Sexxtet. I.20 J. Muscant en het Troxy Grand Orkest. 4.40 Het Hirsch Strijkkwartet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 Handel-concert. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Vioolduetten. 10.40 Londen Symphony Orchestra. II.3512.20 Lew Stone en zijn Band. „Ra d i o Pari s'\ 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12,20 Symphonieconcert. 9.05 Omroepkwintet, zang en declamatie 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Zang en piano. 7.35 Actueel halfuur. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Strijkorkest. 9.3510.20 Fransche muziek. Keulen. 456 M. 6.35 Omroepkwintet, en vocaal sextet. 11.20 Omroep kleinorkest. 3.05 Kamermuziek. 3.20 Omroeporkest, Omroepdansorkest en solisten. 7.35 Zie Deutschlandsender. 8.20 Dansmuziek. Rome, 420 M. 8.05 Vioolrecital. 9.20 Radiotooneel. 9.50 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 14 322 meter: 12.20 Salonorkest. I.30—2.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en accordeonmuziek. 9.20 Fragm. uit „Peer Gynt", van Grieg. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Omroeporkest. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Orgelconcert. 7.30 Zang. 8.20 Salonorkest. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.15 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Ernst Moritz Arndt", Das doutsohe Gewissen, hoorspel. 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2012.15 Gevar. programma. Gemeentelijk Radlodistrlbntlebedrlff en de R.O.V. Radio-central* Derde programma 8.0011.20 Deutschlandsender. II.2012.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017.20 Beromunster 17.20—18.50 Brussel VI 18.50—19.15 Keulen. 19.1520.20 Geromunster. 20.20—21.20 Brussel Fr. 21.2021.35 Beromunter. 21.35—23.20 Brussel Fr. 23.20afloop Weenen. Vier de programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.0511.20 Londen Reg. 11.2014.20 Droitwich. 14.20—17.35 Londen Reg. 17.3518.35 Droitwich. 18.35—18.50 Brussel Fr. 10.5021.20 Londen Reg. 21.2021.50 Droitwich. 21.5022.40 Boedapest. 22.40afloop Droitwich. Indien mogelijk 20 uur aansluiting Tria non-Theater: uitzending muziek uit de klankfilm „Ever Green". iwqzigingen voorbenoudenj. GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee personen gedood. Zaterdagavond heeft op den Amsterdam- schestraatweg te Maarssen een ernstig on geluk plaats gehad, waarbij twee personen het leven lieten. Tusschen half negen en negen uur is op genoemden weg een motorrijder, na eerst in botsing te zijn gekomen met een jonge man, die met een fiets in de hand langs den weg liep, tegen een boom gereden. De mo torrijder, de 24-jarige Van Laar uit Utrecht werd bij de botsing vrijwel op slag gedood; de op de duo gezeten 26-jarige De Bruin, eveneens uit Utrecht, overleed enkele oogenblikken na het ongeluk. De stoffelijke overschotten van de beide slachtoffers zijn naar het lijkenhuisje van de Algemeene Begraafplaats te Maarssen overgebracht. De motorrijder kwam uit de richting Am sterdam en was op weg naar Utrecht. De jongeman, die met de motor in aan raking was gekomen, bleef ongedeerd. Om trent de juiste toedracht van dit ongeluk is nog niets met zekerheid te zeggen. HET AUTO-ONGELUK TE APELDOORN Een tweede slachtoffer De 23-jarige M. H. Huisman uit Zutphen, een der slachtoffers van het auto-ongeluk, dat Woensdagavond j.l. te Apeldoorn op den Amersfoortschenweg heeft plaats ge vonden, is Zaterdagmiddag aan de daarbij opgeloopen wonden in het ziekenhuis te Apeldoorn bezweken. Gelijk gemeld, is de bestuurder Donder dagmorgen reeds in dat ziekenhuis over leden. KNAAPJE DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Een ernstig ongeval is gistermiddag te kwart over drie geschied op den Hoofd weg bij de Jan van Galenstraat te Am sterdam. De negenjarige H. Brand was daar aan het sneeuwballen gooien, waarvoor hy een paar meisjes tot slachtoffer had geko zen. Een der meisjes.dreigde hem dat zij hem een draai om zijn ooren zou geven en liep even later, om de daad bij het woord te voegen, op hem toe. De jongen zette het op een loopen, zonder te letten op een snel naderende auto, waardoor hij gegrepen en tegen den grond gesmakt werd. Hevig bloedend uit enkele wonden aan het hoofd en met een zware hersenschudding is de knaap in zorgwekkenden toestand naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. LEEGSTAANDE WONING INGESTORT Tijdens zwaar weer Terwijl eenige arbeiders Vrijdagmiddag in een leegstaande woning op het Broek te Best stonden te schuilen tegen het nood weer, stortte plotseling een muur in en kwam door het plafond gevallen. Een der arbeiders, F. v. H., liep ernstige kwets uren aan het been op en zware hoofdwon den, zoodat hij naar het gasthuis moest worden overgebracht, terwijl zekere F. I. voorover sloeg en wonden aan den rug en hoofd kreeg. Ook de meeste anderen wer den gewond, doch hun kwetsuren waren minder ernstig. DE NOORDOOSTER-STORM. Buitengaats zijnde schepen konden niet worden geloodst. Tengevolge van den zware Noordooster- storm die Zaterdagavond, gepaard gaande met enkele hagelbuien, woedde, konden de zich op zee bevindende schepen, die op weg waren naar IJmuiden, niet worden ge- loodst, zoodat zij in het barre weer buiten gaats moesten blijven. In den laten avond is het s.s. „Helder" van de K.N.S.M. van Amsterdam vertrokken doch het was vrij wel zeker, dat het schip in IJmuiden zou vastmaken. FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 16) „Daar moet een stokje voor gestoken wordenZe doet het ookDien dok ter ontbreekt het niet aan moed en als ze zijn hulp inroept, geeft hij die ook. Hoe eerder Wengo het weet, hoe beter.... Hij zal Forsyth op zijn vingers tikken." Daarop begaf hij zich naar zijn kamer, schreef een kort briefje, dat hij naar de Yamen liet brengen, stak een sigaar op en wachtte. Het kwam niet in hem op, dat zijn doch ter vanuit haar kamer op den weg kon zien, die naar de Yamen voerde. Kathleen zag haar vaders bediende de hekken van de gouvernementswoning binnengaan; ver moedend dat haar vader overleg wilde plegen met Li Weng-Ho, bleef ze wachten op wat gebeuren zou. Een paar minuten later zag ze den man darijn uit de Yamen komen en vlug den weg afloopen, gevolgd door vier soldaten. Ze wachtte tot hij in haar vaders tuin was, toen, beseffend, dat ze bij het gesprek aan wezig diende te zijn, haastte ze zich naar de karner, die aan de veranda grensde, waar haar vader den mandarijn op wachtte. In een hoek, dicht bij een open venster, stond een groot scherm, met gouden dra- DE ZWARE FABRIEKSBRAND TE DEN HAAG Onderzoek naar de oorzaak begonnen Zaterdagmorgen waren commissaris Kra mer en inspecteur Louis, terwijl het nablus- schingswerk voortduurde, weder op het terrein van den brand te Den Haag aanwe zig, waar zij met twee hoofdambtenaren van het G.E.B., die daartoe toestellen bij zich hadden, een onderzoek naar de oor zaak van de brand instelden. Nader bericht men ons, dat de beide motorspuiten welke Zaterdag den gehee- len dag op het terrein van den fabrieks brand te Den Haag waren achtergebleven, tegen half vijf zijn ingerukt. "Sr zijn even wel zes brandwachts achtergebleven onder leiding van den hoofd-brandwacht, die met een zestal stralen op de waterleiding regel matig bezig zijn elke oplaaiing van het vuur in de kiem te smoren. Deze brand wachten zullen voorloopig een vaste plaats op het terrein betrekken. Den geheelen dag is de politie-brandweer bezig geweest om naar den vermisten tim merman K., omtrent wiens lot men in het duister tastte, te zoeken. Men moet thans alle hoop, dat de man niet het slachtoffer van den brand zou zijn geworden, laten waren. Het zoeken ondervond geweldige moeilijkheden en slechts met groote moei te konden de brandweerlieden zich door de ruines een weg banen en een klein ge deelte van de puinhoopen onderzoeken. Tegen het vallen van den avond moesten verdere pogingen worden opgegeven. Zij worden echter voortgezet. BRAND IN EEN BOERDERIJ. In de buurtschap „De Ploeg" aan de grens der gemeente Nijmegen is in de boerderij van den heer Klaassen brand ontstaan. Door een hevigen storm breidde het vuur zich snel uit. De eerste verdieping en de zolder stonden weldra in lichter laaie, en de brandweer uit Groesbeek kon weinig tegen de vuurzee uitrichtten. De geheele zolder brandde uit. Van de inboedel ging veel verloren. Het vee kon gered worden. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN FINGEERDE INBRAAK? Eenige maanden geleden werd aan het bu reau Overtoom te Amsterdam aangifte ge daan, dat er een groote diefstal gepleegd was in een manufacturenwinkel aan het Olympiaplein. De eigenaar vertelde, dat de dieven 's avonds door middel van openslui ting waren binnengekomen, en vervolgens de zaak zoo goed als geheel geplunderd hadden. Door de politie werd onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld. Door burgers was n.l. gezien, dat op den bewus- tèn avond een auto voorreed, waarin de goederen werden overgebracht. Een man werd daarbij door hen herkend. Intusschen ontving de eigenaar van de zaak van de verzekeringsmaatschappij een bedrag van 4000 uitgekeerd voor de schade aan zijn zaak toegebracht wegens diefstal. De politie zette het onderzoek met kracht voort en daarbij kwam het weldra vast te staan, dat deze zaak niet zuiver was. Het spoor leidde naar het huis van bewaring, waarin twee mannen waren opgesloten we gens het plegen van een ander delict. Deze twee mannen werden nu ervan beschul digd ook den diefstal op het Olympiaplein te hebben gepleegd, doch bij het verhoor kwam al gauw aan het licht, dat de dief stal in elkaar gezet moest zijn en dat bei den slechts de handlangers geweest waren van den eigenaar. Zij hebben op den be- wusten avond de goederen slechts uit het perceel gehaald en naar elders vervoerd. Ofschoon de eigenaar nog ontkent, iets met deze zaak uitstaande te hebben, zal dit hem weinig baten. Hij wordt ervan be schuldigd ten eerste de verzekeringsmaat schappij te hebben opgelicht en ten tweede een valsche aangifte bij de politie te heb ben gedaan. ken geborduurd, en hierachter verborg ze zich. Tusschen de scharnieren kon ze door het open venster op de veranda kijken en ze zag den mandarijn plaats nemen op een bank, die een der bedienden voor hem neer zette; toen deze zich teruggetrokken had, begon Li Weng-Ho te spreken voorzich tigheidshalve in het Engelsch. „En, beste vriend, je hebt nieuws voor me? Goed nieuws hoop ik?" „Neen", antwoordde Barrington, met een familiariteit, die duidelijk te kennen gaf hoe bevriend de twee mannen waren. „El lendig nieuws!" „Zoo!" De stem van den mandarijn klonk rustig, maar een plotselinge beweging met zijn waaier verried, dat hij meer van streek was dan men zou vermoeden. „Het is die dekselsche vent, Forsyth. Ik geloof, dat Kathleen verliefd op hem is." „Ah!" zei de mandarijn, zijn waaier vlug bewegend. „Waarom zeg je dat?" „Hij was straks hier. Ik zag nem en ze hadden een ernstig gesprek. Kathleen is heelemaal veranderd. Ze is opstandig. Ze wil hier vandaan en naar Engeland terug." „Dit is werkelijk heel belangrijk." „Dat dacht ik ook. Het is heelemaal de schuld van dien dokter!" Barrington zweeg plotseling; toen voegde hij er scherp aan toe: „Hij is werkelijk gevaarlijk, Li. Hij moet zoo gauw mogelijk verdwijnen!" Kathleen Barrington huiverde toen ze haar vaders woorden hoorde en wachtte in spanning op het antwoord van den man darijn. „Ja, dat lijkt mij ook. Als .de man niet handelbaar is, dan zie ik ook geen anderen weg. Zooals je zegt, hij is gevaarlijk. Hij is in de Yamen geweest en had de bruta- lieteit mij te bedreigen. Maar ik heb hem Naar wij vernemen heeft, naar aanlei ding van de ongeregeldheden, die Vrijdag avond, als gevolg van, door Communisten en Fascisten, ondernomen colportage-toch- ten in de Borgerstraat en de Kinkerstraat te Amsterdam zijn geschiedt, de hoofd-com- missaris een order uitgevaardigd, waarbij de politie wordt opgedragen in den ver volge met de sterkste middelen op te tre den tegen degenen, die door hun optreden aanleiding geven tot het ontstaan van volks- oploopen en de gevolgen, welke daaruit kunnen voortvloeien. Vermelde order geldt voor het geheele stadsgebied. een lesje gegeven, en de waarschuwing Yong Foo voor zonsondergang te verla ten." „Dat doet hij toch niet", konk het met overtuiging. „Hij „Maar de les, die ik hem gaf. „Wat was dat voor een les?" „Nu, eerst beschuldigde ik hem er van, dat hij de zendings-sampan gebruikt had om opium te smokkelen en wees hem op het gevaarlijke van zijr. positie indien ik mijn maatregelen zou nemen." „Dat zal Forsyth een zorg zijn. Hij zal in Canton onder eede verklaren, dat hij on kundig was van den inhoud der kisten en hij zal Kathleen overhalen hetzelfde te doen; het meisje is verliefd op hem, anders ben ik een boon en aangezien het niet waarschijnlijk is dat een dokter opium smokkelt, zullen ze hem gelooven en is ons spel voorgoed verloren." „Maar laat ik nu eens vertellen, welke poets ik hem gespeeld heb. Toen hij de Yamen verliet, heeft hij zich eerst naar jou tuin begeven. Ik wist dat al voor jij me dat vertelde, want ik heb een mannetje achter hem aangestuurd. In den tijd, dat hij hier was, heb ik mijn maatregelen ge nomen en toen hij wegging, wachtte hem eer. verrassing." Bij deze woorden werden Kathleen Bar- rington's gezicht doodsbleek, een plotse linge angst benam haar haast de adem; ze trilde terwijl ze stond te wachten op wat ze verder te hooren zou krijgen. „Het was doodeenvoudig. Ik zette wat gepeupel tegen hem op. Yong-Foo is niet op barbaren gesteld". De mandarijn liet een hikkend gelach hooren. „De bevolking hier is als honden aan den ketting. Een woord uit de Yamen, de ketting is los en de troep is achter de prooi aan. Zelfs jij, mijn OP HOL GESLAGEN MOLEN Stukken hout vliegen ver in 't rond Tijdens den storm van Zaterdag is de groote molen, staande aan den Geindijk, tusschen het bekende café „De Vink" en het station Abcoude „op hol geslagen", zoo als dat in molenaarstermen heet. De wie ken vlogen in het rond en in hun wilde vaart, welke geheel afweek van de molen techniek, beschadigden zij den molen. Groote stukken hout vlogen over de wei landen. Langs den Geindijk was een ge snor waarneembaar, alsof een motor aan het draaien was. Later werd een groot stuk vriend, die de stad zooveel geneugten ver schaft, zou niet veilig zijn als ik maar één woord fluisterde...." „Ik zou je doodschieten, Li, als je dat durfde te doen," viel Barrington hem bruusk in de rede. „Maar je doet het niet. Ik ben je veel te veel waard om zoo'n dwaasheid uit te halen. Maar wat ge beurde er met Forsyth? Hebben je honden hem te pakken gekregen?" Kathleen Barrington leunde in haar schuilplaats naar voren en hield haar adem in om het antwoord goed te kunnen verstaan. Toen het kwam, ontspanden haar trekken zich en ze gaf een zucht van op luchting. „Neen. Dat was ook niet de bedoeling. Het moest ook alleen maar een les voor hem zijn, begrijp je? Ze dreven hem de stad door naar het zendingsgebouw; ze gooiden hem met steenen en hebben hem misschien gewond, maar hij kwam er levend aan." Weer liet de mandarijn een hikkend gelach hooren. „Het is zeer onbehoorlijk van het volk om vijandschap ten opzichte van vreemdelingen, die in Peking in een goed blaadje staan, te toonen. Maar wat kan ik doen om het te verhinderen? Hoogstwaar schijnlijk zal ik enkele booswichten laten onthoofden om zoo mijn zin voor orde te toonen en dan zal de zaak afgeloopen zijn, terwijl dr. Forsyth zijn les geleerd heeft en voor zonsondergang uit Yong-Foo zal ver dwijnen." „Maar als hij naar Canton gaat...." „Hij gaat niet naar Canton", zei de man darijn zacht. „Dat staat niet op het pro gramma. Hij zal zich op weg begeven ja; maar het is een lange reis langs de Pi-Kang en er kan van alles gebeuren. Hij kan wel worden aangevallen door zeeroo- vers, maar dan niet in mijn provincie, zoo hout afkomstig van den molen, op een 150 meter afgelegen boerderij, rechtop in het dak gevonden, waaruit blijkt, welk oen kracht door de rondsnorrende wieken werd ontwikkeld. Zoodra de vreemde gedragingen van de molenwieken door den molenaar bemerkt werden, stelde hij alle pogingen in het werk, om den molen weer te doen stil staan. Eerst werd de kap buiten den wind gedraaid en daarna slaagde men erin, met vereende krachten en met groote moeite, met een vang de wieken tot stilstand te brengen. „Tijd". dat ik niet verantwoordelijk ben, begrijp je?" „Li, je bent een onheilig wonder!" „Als hij verdwenen is, zal mij om een rapport verzocht worden; dan rapporteer ik volgens de waarheid, dat dr. Forsyth Yong-Foo in de zendingssampan verlaten heeft, op den veertienden van de zesde maand voor zonsondergang. Als die mede- deeling Peking bereikt, zal er een verder onderzoek worden ingesteld en dan zullen ze ergens tusschen Yong-Foo en Canton de overblijfselen van een geplunderde en ver nietigde sampan vinden. Het zal dan dui delijk zijn wat er gebeurd is. De regeering van Peking zal zich uitputten in veront schuldigingen, zij zal de familieleden van den verongelukten zendingsarts schade loosstellen en er een kanonneerboot op uit sturen om de Pi-Kiang af te zoeken naar de roovers. Daarmee zal de zaak afgedaan zijn en dr. Forsyth zal het ons niet meer lastig maken." „Maar als hij voor zonsondergang niet gaat?" „Dan zal er een oproer losbreken", ver klaarde de mandarijn met een ironische in tonatie in zijn stem. „Ik zal niet in staat zijn hem de behulpzame hand te bieden en ik zal weer enkele belhamels bij wijze van straf laten onthoofden. Het zendingsstation zal hoogstwaarschijnlijk in brand worden gestoken en de dokter zal ternauwernood kunnen vluchten, maar hij zal de rivier be reiken en daar na nu, voor de rest heb je genoeg voorstellingsvermogen!" „Li", zei Barrington vol bewondering, „je bent de sluwste Chinees, dien ik ooit heb ontmoet!" (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9