MAANDAG 28 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD. - PAG. 11 BUITENLAND SAARGEBIED. ROHDE VERTROKKEN De Zweedsche voorzitter der plebisciet commissie, Rohde, heeft Vrijdagavond defi nitief het Saargebied verlaten. Bij zyn afscheid sprak hij zijn voldoening uit over het verloop van zijn werkzaam heden. Met denzelfden trein is ook Hellstedt, de Zweedsche secretaris-generaal der commis sie, vertrokken. ENGELAND. BRITSCHE STEUN AAN OOST- EN MIDDEN-EUROPA-PACTEN „Meer mag Frankrijk niet vragen", waarschuwt de „Times" Duitschlands herbewapening is het mid delpunt der Europeesche politiek en de Duitsche rechtsgelijkheid binnen een stel sel van veiligheid is de basis, die door al len is aanvaard, zegt de „Times" in een hoofdartikel over de aanstaande Londen- besprekingen. Het oogenblik is daar, vervolgt het blad, om de aan Duitschland, Oostenrijk, Hon garije en Bulgarije opgelegde bewapenings beperkingen op te heffen en te vervangen door een algemeen systeem van beperking der bewapeningen. Het is niet de bedoeling geweest, de door de vredesverdragen opge legde beperkingen voor altijd eenzijdig te laten. Het blad eischt vervolgens een verdere uitbreiding van het verdrag -'an Locarno, „dat de spil is van de geheele buitenland- sche politiek van Engeland". Een hernieuwde bekrachtiging van het Locarno-pact voor zoover dit betrekking heeft op den luchtoorlog moet definitief een einde maken aan de mogelijkheid dat de een of andere mogendheid de dupe wordt. Geen land mag er over in twijfel worden gelaten of het Locarno-verdrag al dan niet op den luchtoorlog van toepassing is, aldus het blad. Er bestaan echter, zoo vervolgt de „Ti mes", duidelijke grenzen voor de verant woordelijkheden, die Engeland op zich kan nemen. Van geen land kan verwacht wor den, dat het militaire verplichtingen op zich neemt voor gevallen, die zijn" eigen belangen in het geheel niet raken. Men mag verwachten, dat Flandin en Laval bij hun bezoek aan Londen niet meer zullen wenschen dan steun van almaenen aard voor de Oost- en Midden-Europeesche pac ten. POLEN. HET BEZOEK VAN GOERING Strenge veiligheidsmaatregelen Er wordt de grootste geheimzinnigheid betracht ten aanzien van minister Goering's bezoek aan Warschau en de jachtpartij, waaraan hij zal deelnemen. Aanvankelijk werd gemeld, dat de Duitsche minister van Luchtvaart zich direct per vliegtuig van Berlijn naar het jachtgebied zou begeven, maar in plaats daarvan arriveerde hij Zon dagmorgen per trein te Warschau, waar hij zich onmiddellijk naar het geheel door po litie en detectives afgezette gebouw der Duitsche ambassade begaf. Vervolgens werd hem een lunch aange boden in het paleis van den Poolschen minister van Buitenlandsche Zaken, kolo nel Beek. Aan den maaltijd werd voorts deelgenomen door den Poolschen opperbe velhebber der luchtstrijdkrachten, generaal Rayski, en voorts door generaal Sosnowski en generaal Fabriyci. Daarna vertrok Goering per specialen trein naar de wouden van Bialowizca, waar hij zal vertoeven in het voormalige paleis van den Russischen tsaar. Hier, in het grootste natuurreservaat van Europa, zal de Pruisische premier in staat zijn, bespre kingen te voeren met de vooraanstaande Poolsche militaire en politieke persoonlijk heden. Het geheele jachtgebied zoowel als alle verkeerswegen worden bewaakt door po litie- en legerafdeelingen en met hetzelfde machtsvertoon, waarmede dergelijke maat regelen vroeger gepaard gingen bij het be zoek van den tsaar. Alle buitenlandsche diplomaten, die deelnemen aan de jacht, waaronder de Engelsche ambassadeur, wa ren uit Bialowicza vertrokken vóór Goe ring arriveerde. Ondanks de groote geheimzinnigheid, welke men omtrent het bezoek betracht, zijn de bijeenkomsten te Bialowicza en de besprekingen, welke later zullen plaats vinden met maarschalk Pilsoedski, van zeer groote politieke beteekenis. JAPAN. JAPAN WIL VREDE MET Z'N BUREN. ChineeschJapansche conferentie vangt 10 Februari aan. Van Japansche zijde wordt medege deeld, dat de ChineeschJapansche confe rentie op 10 Februari a.s. te Kalgan zal bij eenkomen. Japansch-Russisch non-agressiepact? Naar verluidt zijn tusschen Japan en de Sovjet Unie onderhandelingen aangevan gen met het doel alle beveiligingsmaatrege len aan de Mandsjoerijsche grens te ver werkelijken en later vast te leggen in een niat-aanvalspact. Wat dit pact betreft wordt bekend, dat Sovjet-Rusland zekere beveiligingen van militairen aard eischt voor de Amoer- spoorlijn, hetgeen echter moeilijkheden op levert voor het plan inzake een van verde digingswerken ontdane, of gedemilitari seerde zone. Van Sovjet-Russische zijde is men voorts van meening, dat ook de toe stand van het onbeschermde en dunbevolk te Oost-Siberië tegenover het militair ster ke Japan en tegenover Mandsjoekwo in het oog moet worden gevat. In politieke kringen te Tokio verwacht men echter, dat de sterke vredeswil van de Sovjet-Unie een overeenstemming ver gemakkelijken zal. AMERIKA. TEGEN DEN DICTATOR. Louisiana in rep en roer. Baton Rouge, de hoofdstad van den staat Louisiana, is Zaterdag in rep en roer ge bracht, naar aanleiding van de radicale maatregelen, die senator Huey Long, „de dictator van Louisiana", ondanks alle pro testen voortgaat te nemen. Een met geweren en revolvers gewapen de menigte drong het bestuursgebouw van Baton Rouge binnen en joeg de ambtena ren weg. Vermoedelijk lag het in de bedoe ling Huey Long t- ontvoeren en wellicht te vermoorden, doch de gezochte was nergens te vinden. Later bleek, dat hij zich intijds uit de voeten gemaakt had; hij was name lijk des ochtends in de vroegte per vrach- auto, vergezeld van zijn tot de tanden ge wapende lijfwacht naar New Orleans ver trokken, waar hij intusschen behouden is aangekomen. Nadat het „Burgerleger" gedurende eeni- gen tijd het bestuursgebouw bezet had ge houden, gelukte het de politie ten slotte, de indringers te verwijderen, zonder dat zij daarbij van geweld gebruik behoefde te maken. De „commandanten" verklaarden echter, hun „soldaten" opnieuw bijeen te zullen roepen, wanneer het gerucht zou worden bevestigd, dat Huey Long 31 hun ner aanhangers heeft laten arresteeren, te gen wie hij een vervolging zou willen in stellen wegens samenzwering. t De directe oorzaak van den aanval is een wet, waarbij particuliere ondernemin gen worden verplicht, ontslagen personeel een pensioen te betalen, indien zij gedu rende een kwart van den tijd, noodig voor het verkrijgen van pensioen, bij een be drijf in dienst zijn geweest. De voornaam ste tegenstand tegen die wet wordt gebo den door de Standard Oil Company van Louisiana. De aanhangers van Huey Long beschul digen de leiders dezer maatschappij, dat zij verantwoordelijk zijn voor „het moord complot". De maatschappij heeft, volgens de aanhangers van Long, van zijn verblijf te Washington, waar hij de zitting van het Congres bijwoonde, gebruik gemaakt om de stemming bij de bevolking te verande ren en deze tegen Long op te zetten. Twee employé's van de Standard Oil zijn op bevel van Long gearresteerd De gede tineerden worden streng bewaakt en het is hun verboden contact te onderhouden met de buitenwereld. Long heeft zelf het voor zitterschap op zich genomen van de com missie, die een onderzoek instelt naar de „samenzwering". De gouverneur van Louisiana, Allen, heeft omdat hij een herhaling van de in cidenten vreest, een uitzonderingstoestand afgekondigd voor Baton Rouge, waarheen Long soldaten heeft ontboden. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. SLACHTOFFERS DER „MOHAWK"- RAMP. Tot dusver 34 dooden geborgen; nog 14 personen vermist. De scheepsramp aan de „Mohawk" heeft thans, voor zoover kan worden nagegaan, aan 34 personen het leven gekost. Behalve deze 34 personen, wier lijken reeds konden worden geborgen, worden nog veertien per sonen vermist. De lijken zijn door schepen van de kustwacht naar New York overge bracht. Van de dooden ziin 24 mannen ge- identiciceerd, en wel 17 leden der beman ning en 7 passagiers, terwijl de overige, onder wie 4 vrouwen, nog niet herkend konden worden. De kapitein van de „Talisman" verklaar de, dat hij direct bij het zien van de „Mo hawk" bevel heeft gegeven de machines achteruit te laten draaien en het roer heeft omgegooid. Doch het was te laat en een aanvaring was onvermijdelijk. De autoriteiten van de Ward Line ont kennen echter categorisch ,dat de schuld bij de „Mohawk" ligt; zij geven geen ver klaring voor de oorzaak van het ongeluk. President Roosevelt verklaarde heden in verband met het rapport over het scheeps- ongeluk met de „Mohawk", dat hij ernstig zou overwegen binnen 48 uur den Senaat te adviseeren, de scheepvaartconventie van Londen van 1929 omtrent de veiligheid op zee goed te keuren. TWEE PERSONEN DOOR AARDGASSEN GEDOOD. Toen de eigenaar van een hofstede te Hoekkelberg ten Noorden van Hadersle- ben in een tien meter diepen put afdaalde, om daar aan de pompinstallatie eenige re paraties aan te brengen, werd hij door gif tige gassen bedwelmd. Een smidsknecht, die den man bewusteloos op den bodem van den put zag liggen, daalde onmiddel lijk in de diepte af, om hulp te verleenen, doch raakte eveneens bewusteloos. Door manschappen van het reddingssta tion van Hadersleben werden-beide ver ongelukten geborgen. Pogingen om de le vensgeesten weder bij hen op te wekken, bleven evenwel vruchteloos. Slecht weer op komst! Regen, wind, hagelbuien Zij zijn te verwachten in dezen tijd van het jaar. En dat beteekent het gevaar van griep. U kunt U daar gelukkig krachtig tegen wapenen, dank zij Aspirin. Als U zich eens niet heele- maal fit voelt - neem Aspirin] Dan heeft de griep de minste kans. jaagt de griep op de vlucht! CYCLOON VERNIELT EEN CIRCUS. Zaterdagmiddag omstreeks vyf uur heeft te Porto Alegre (Brazilië) een cycloon ge woed van ongekende hevigheid. Vooral in een circus, waar juist de middagvoorstel ling werd gegeven, richtte een hoos groote schade aan. De tent werd volkomen ver nield. Dank zij de uitstekende discipline van het circuspersoneel kon een paniek worden voorkomen. De schade wordt geraamd op ruim 60.000 gulden. Het circus is wel zeer zwaar door dit ongeluk getroffen, omdat het kort geleden reeds schade geleden heeft bij drie ontsporingen van speciale treinen met circusmateriaal. IN DEN GREEP VAN DEN WINTER. Koude te New York vermindert. Het aantal slachtoffers van de kou en van de overstroomingen in Amerika is thans gestegen tot 203. Het is sinds Zater dag minder koud en de ontzaglijke sneeuw massa begint te smelten. Zware stormen in Polen. Zaterdagnacht is het Lembergsche woj- wodeschap door een sneeuworkaan geteis terd, zooals sedert tientallen jaren niet meer in Polen heeft gewoed. Door den geweldigen storm werden over al in het petroleumgebied van Borislaw groote verwoestingen aangericht. Twintig boortorens konden niet aan de kracht van den storm weerstand bieden en stortten onder geweldig geraas in. Zes installaties zijn op deze wijze geheel onbruikbaar ge worden. Op de petroleum veld en heerschte een volkomen chaos. Ondoordringbare opeen hoping van verwrongen en gebogen stalen stangen en buizen toonden de plaats, waar eens boortorens zich ten hemel hadden ver heven. Door de directies der petroleummaat- schappijen wordt de schade, welke door de zen sneeuwstorm aan de verschillende in stallaties is toegebracht, op meer dan een half millioen zloty geschat. Bovendien werden in het petroleumge bied vele huizen zwaar beschadigd en tal van telefoon- en telegraafverbindingen ver nield. Ieder verkeer op de straatwegen is onmogelijk. Op vele plaatsen heeft de sneeuw zich tot een hoogte van meer dan vijf meter opgehoopt. Door de ongehoorde sneeuwmassa's is ook het spoorwegtraject BorislawLemberg onbruikbaar gewor den. LADING GOUD WEGGEWAAID. Waar kwam de gouden regen neer? Tijdens een vlucht van Parijs naar Enge land zijn uit een Britsch vliegtuig staven goud ter waarde van zesduizend pond ster ling gevallen. Boven het Kanaal had het toestel ernstig met den storm te kampen gehad. Nadat de machine in Essex was geland, ontdekte men, dat het bagageruim door de hevige windstooten was vernield en dat de bagage, benevens het kostbare goud, verdwenen waren. De vraag is nu, waar liggen de gouden staven? Liggen zij op den bodem der zee, of in het tuintje van een woning ergens in Zuid-Engeland, welks eigenaar nog niet het minste besef heeft van den schat, dien zijn grond plotseling is komen herbergen? Deze vraag houdt thans veler gemoederen bezig. De Engelsche bladen sommen een heele reeks plaatsjes op, welke door het vlieg tuig op zijn weg van Le Bourget naar Abridge in Sussex zijn gepasseerd. Duizen den optimisten snuffelen reeds in hun tui nen op zoek naar de beide houten kistjes met haar kostbaren inhoud. Anderen hech ten meer geloof aan het door een der bla den geuite vermoeden, dat een internatio nale bende het geld reeds gestolen zal heb ben nog voor het vliegtuig van Franschen bodem startte. Nauwelijks was het gebeurde ruchtbaar geworden, of de mannen van Scotland Yard begaven zich naar de adressen te Londen, die bij dergelijke gebeurtenissen in het oog moeten worden gehouden. De Pa- rijsohe politiemannen werken in nauw con tact met hun Londensche collega's. De douanebeambten aan de Zuidkust van En geland heoben reeds instructie ontvangen, ten scherpste alle vaartuigjes gade te slaan die bij de kustdorpen aankomen. Ten slotte zijn nog de goudhandelaars, pandhuishou ders en andere eventueele gegadigden ge- waarschuwe!, zich niet aan het verloren goud te „branden". HAUPTMANN'S VERDEDIGERS ZIJN OPTIMISTISCH. Hetzelfde is echter met officier van justitie het geval. De verdedigers van Hauptmann toonen zich zeer optimistisch gestemd; naar zij verklaren, maakt hun cliënt het best. Daarentegen merkte de officier van justi tie op, dat Hauptmann „heeft gedemon streerd, het type te zijn van iemand, die in staat is, zich aan menschenroof schuldig te maken". Reilly, een der advocaten van den ver dachte, heeft nog aangekondigd, dat hij verscheiden getuigen heeft gedagvaard, die Hauptmann's verklaringen zullen staven met betrekking tot de door hem opgegeven alibi's voor den nacht der ontvoering en dien der betaling van het losgeld aan dr. Condon. PROFESSOR DRINKT „ZWAAR WATER" Het is hem goéd bekomen. De eerste man die zwaar water heeft ge dronken een voor korten tijd ontdekt doodelijk vergif stond Vrijdagavond voor de microfoon in de radio-studio te Oslo en beschreef zijn ervaringen, slechts enkele uren nadat hij tien gram van de vloeistof tot zich had genomen. Hij deelde den luisteraars mede, dat het experiment hem geenszins had geschaad en dat hij zal trachten later een grootere hoeveelheid zwaar water te drinken. De geleerde die zich aan het experiment heeft onderworpen is professor Klaus Hansen, een ongehuwd persoon van 39 jaar. Het experiment geschiedde in de universiteit te Oslo in tegenwoordigheid van verschil lende vooraanstaande personen op weten schappelijk gebied. Vier doctoren, uitge rust met hulpapparaten waren aanwezig en onderzochten professor Klaus Hansen elk half uur nadat het experiment had plaats gevonden. Enkele minuten nadat professor Hansen de vloeistof had ingenomen, lachte hij en sprak met zijn collega's die in het laborato rium aanwezig waren. Gezien het feit, dat zwaar water minstens 2 per gram kost, heeft de hoeveelheid die de professor tot zich genomen heeft, een waarde van onge veer 20. Een vriend van Hansen, die kort na het experiment met hem gesproken had, ver telde, dat afgezien van een licht gevoel van opwinding, onmiddellijk na het inne men van de vloeistof, de professor zich ab soluut normaal voelde „Hij vertelde mij", aldus de vriend, „dat hij geenerlei beden king had tegen het drinken van zwaar water, aangezien hij er van overtuigd was, dat tien gram een te kleine hoeveelheid was om een ernstige uitwerking op het menschelijk lichaam te hebben. Voorts is de professor er van overtuigd, dat in elk geval zwaar water niet vergiftig is en hij deelde mede. dat hij voornemens is gelei delijk het dosis te vergrooten, zoodat hij binnen ongeveer twee weken in staat zal zijn om tien keer zooveel zwaar water dan de hoeveelheid van heden tot zich te nemen. Hij erkende, dat noch hij noch iemand an ders de volle werking van zwaar water kent of de uitwerking er van bij een groote hoeveelheid op het menschelijk lichaam, doch hij is bereid om het risico ten behoeve van de wetenschap op zich te nemen. ZIJ WILDEN ER NIET UIT. Uit Belgrado wordt gemeld: Drie gevan genen, die krachtens de door den koning op 6 Januari verleende amnestie werden vrijgelaten, weigerden hardnekkig de ge vangenis te Slovenska Pozhega te verla ten. Zij waren alle drie daklooze zwervers, die erin geslaagd waren, zich voor den winter op een warme plaats te laten op sluiten, en er niets voor voelden weer de koude ingestuurd te worden. Na aan Bel grado instructies te hebben gevraagd, moest de directeur van de gevangenis den mannen mededeelen, dat zij niet de rest van hun straf konden uitzitten. Met geweld werden zij tenslotte uit hun cellen verwijderd. KANOSPORT NEDERLANDSCHE KANO BOND. Jaarlijksche Algemeene vergadering. In Hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam hield de Nederlandsche Kano Bond giste ren een druk bezochte jaarvergadering on der voorzitterschap van ir. J. Loeff. Aan wezig was het grootste aantal der aange sloten vereenigingen n.l. 21. In het jaarverslag van den secretaris komt tot uiting, dat het afgeloopen ver- eenigingsjaar niet bijzonder gunstig ge noemd kon worden en over het algemeen beneden de verwachtingen is gebleven. De bond telt thans 25 aangesloten vereenigin gen met ongeveer 1300 leden, zoodat de groei niet ongunstig genoemd kan worden. Het bleek voorts, dat het aantal kano stations zich steeds uitbreidt en thans 75 bedraagt. Uitvoerig werden voorts de wed strijden in het afgeloopen seizoen bespro ken, waarna het jaarverslag werd goedge keurd. Aan de Kanovereeniging De Geu zen uit Koog aan de Zaan werd de door den Bond uitgeloofde prijs voor de beste prestatie bij de rondvaart, uitgedeeld. De rekening over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd. De begrooting werd aangenomen. Hierna werden twee voorstellen van het bestuur, betreffende 't niet heffen van in- leggeld bij toetreding als lid tot den Bond en toetreding van den Bond tot het Neder- landsch Olympisch Comité aangenomen. Een voorstel om den Bond te verdeelen in kringen in gewijzigden vorm werd aan genomen, waardoor de moeelijkheid er toe wordt geopend. Een voorstel van „Quo Vadis" tot instel ling van een Nationaal Kampioenschap van de ly> M2. klasse werd aangenomen. De kanovereeniging „Viking" stelde voor verplichtend te stellen dat de wedstrijd- baan voor de nationale kampioenschappen precies 1000 M. lang en recht moet zijn, hetgeen aangenomen werd. Voorts werd besloten op voorstel van de vereenigingen „Viking" en „Trekvogels" voor de dames de klassen te verdeelen in nieuwelingen en seniorklassen en de wed strijden in de R. I.-klasse over een afstand van 600 M. te laten vervaren. Na ampele bespreking werd het voor- loopige zomerprogramma vastgesteld. De bestuursverkiezing had het volgende resultaat. Ir. J. Loeff, W. Wink. L. M. Schwarz, M. Seip, D. Joh. Runeman, M. Ruytenschildt en Ir. N. Schipper. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren H. Smit en A. Beuzekamp. BILJARTEN 100 37 13 2.70 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 71/2. Definitief 9 deelnemers. Aan de wereldkampioenschappen 71/2 cadre welke Woensdag 30 Januari as. te Marseille beginnen en tot en met Zondag 3 Februari as. zullen duren, zullen in to taal 9 spelers deelnemen. België wordt vertegenwoqrdigd door den titelhouder G. van Belle en voorts door W. de Mulder en G. de Dornaer. Frankrijk is eveneens met drie spelers van de partij n.l. C. Cóte, J. de Gasparin en J. Davin, terwijl Spanje vertegenwoordigd wordt door J. Domingo. Nederland tenslotte heeft twee spelers in deze wereldkampioenschappen. n.l. J. Sweering (Amsterdam) en C. van Vliet (Den Haag). LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. 2e klasse. De uitslag van den wedstrijd S.D.O. II T.O.G. Ila luidt: I. v. Rijzen 100 T.O.G. 100 25 15 4.— L. A. Iterson 100 S.D.O. 80 24 27 3.33 M. Sierat 100 100 45 14 2.22 R. Kantebeen 100 88 44 11 2.— J. Sierat 100 100 57 11 1.75 A. K. 100 84 56 8 1.50 T.O.G. 3 part. gewonnen. S.D.O. 0 part. gewonnen. De uitslag van den wedstrijd T.O.G, lib— P. v. Cleef II luidt: A. L. Ierson 100 P. v. Cl. J. J. Mulder 100 T.O.G. 82 36 10 2.27 G. Teegelaar 90 73 28 17 2.60 G. Bontje 100 100 28 19 3.57 N. v. Valderen 90 56 31 10 1.80 S. Platteel 90 90 31 13 2.90 T.O.G. 2 part. gewonnen. P. v. Cleef 1 part. gewonnen. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. Ila de Caramb. II luidt: J. Selier 90 de Car. 52 25 9 2.08 H.Rietbergen 100 100 25 21 4.— D.O.S. G. Hockx 60 46 40 7 1.15 J. Chrispijn 100 100 40 9 2.50 C. v. Wezel 60 23 43 5 0.53 A. Offenberg 100 100 43 6 2.32 D.O.S. 3 part. gewonnen, de Caramb. 0 part. gewonnen. SCHMCEN HAAGSCHE SCHAAKBOND. De competitie. In de hoogste groep dezer competitie (de eerste kalsse) zijn sedert de vorige opgave nog de volgende wedstrijden gespeeld: Disc. Disc. IIH. Arb. Sch.cl. I 64. II. Chr. Schaakv.Disc. Disc. HI 64. De stand is nu de volgende: L. Sch.gen.I 3 3 2010 6 H. Chr. Schv. 13 3 17—13 6 Res. Schel. I 4 2 2 22.5-17.5 4 Disc. Disc, n 3 2 1 18—12 4 H. Westerkw. 13 111 13.5-16.5 3 Disc. Disc. Ill 4 1 3 14.5-15.5 1 H. Arb. SchcL I 4 4 14.5-15.5 0 Thans moet de Leidsche club nog 3 wed strijden spelen n.l. 2 thuis en 1 uit, de eer ste wedstrijd tegen het Haagsche Disc. Disc. II alhier, de tweede eveneens te Leiden te gen de H. Chr. Schaakv. en vedvolgens de laatste wedstrijd in Den Haag tegen Disc. Disc. Ill De Leidenaars hebben de beste kansen voor de hoogste plaats. Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De uitgestelde wedstrijd L. Arb. Sch.cL I Voorscholen I is thans vastgesteld op Woensdag 6 Febr. a.s. en zal gespeeld wor den in het clublokaal der eerstgenoemde vereeniging, het Volksgebouw aan de Ilce- rengracht. FINANClëN EN ECONOMIE DE ROBAVER. Aflossing der amortisatiebcwijzen. Dividend op 3 gehandhaafd. In haar jaarverslag deelt de directie der Rotterdamsche Bank-Vereeniging mede, dat over 1934 een zeer bevredigend resul taat is verkregen. Voorgesteld wordt over te gaan tot af lossing van de nog uitslaande 10 millioen amortisatiebewijzen en daartoe 3.5 mil lioen aan de winst en 6.5 aan de reserve te onttrekken. Een onveranderd dividend van 3 pet. wordt uitgekeerd. De directie verklaart zich tegen iedere poging tot devaluatie van den gulden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11