VKIJDAG 25 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT «jul/CI uLAD. PAG. 7 AUTOMOBILISME Sterrit Monte Carlo LAHAYE—QUATRESOUS WINNEN. De 14e Ralleye van Monte Carlo is ge wonnen door de Franschen Ch. Lahaye en R. Quatresous, die met hun Renault te Sta- vanger zijn gestart. Zij zijn Zaterdag j.l. gestart en hebben via Oslo, Kopenhagen, Hannover, Brussel, Parijs en Lyon het eindpunt Monte Carlo bereikt. De afstand bedroeg 3700 km. DE KLASSEMENTSHOOFDPROEF. De prestaties der Ned. deelnemers. Omtrent de prestaties der Nederlanders bij de start-, rem- en stuurproeven, welke gisteren werden gehouden, kan worden ge meld, dat over het algemeen onze landge- nooten het er zeer behoorlijk hebben afge bracht. De winnaar van het vorig jaar Tre- voux, toen met Hotchkiss, thans met Alfa Romeo ging bij de acceleratieproeven uit den bocht en kwam tegen een balustrade terecht. Trevoux, die strafpunten had ge kregen, doordat hij en zijn passagier Chi- netti na aankomst te Monte Carlo wijzi gingen aan den wagen hadden aangebracht, was door dit ongeval definitief uit den wedstrijd. De Fordautobus, bestuurd door onzen landgenoot Weber, volbracht de proe ven uitstekend. He» Fordequipe Bakker Schut en Mutsaers hebben het in de klas- seeringsproef er waarschijnlijk het best af gebracht. Het eindresultaat wordt eerst Vrijdag morgen bekend gemaakt. Van de zijde van den heer G. I. van Wit- tevoort Cromelin, die de Koninklijke Neder- landsche Automobiel Club te Monte Carlo bij dezen sterrit vertegendoordigt, verna men wij nog, dat de regeling ter plaatse uitstekend is. Dit ligt niet het minst aan de regelingscommissie, daar deze commis sie volledig rekening houdt met de belan gen van de deelnemers der verschillende nationale automobielclubs. Er wordt voort durend overleg gepleegd, zoodat later niet gezegd kan worden, dat men met voor noemde belangen niet voldoende rekening heeft gehouden. Een staaltje van onderlin ge samenwerking releveerde de heer van Wittevoort Crommelin nog in verband met den heden gehouden klassementsproef. De heer Crommelin had nl. bemerkt, dat, hoe wel zulks niet in de reglementen was vast gelegd, twee palen in den acht-bocht waren geplaatst, welke buitengewoon hinderlijk dreigden te worden voor de rijders. De heer Crommelin heeft daartegen als vertegen woordiger van de K. N. A. C. geprotesteerd met het gevolg, dat men deze palen dade lijk weghaalde. Dank zij het fraaie weer was er veel be langstelling. De stemming onder de deel nemers, ook onder de Nederlanders, was ondanks het feit, dat het succes in den klassementshoofdproef over het geheel ge nomen, niet groot was. zeer goed. Zeker is, dat de proeven als afsluiting van den Ster rit, zeer moeilijk waren en het ongeval aan Trevoux overkomen, is er een bewijs voor. Wat de Nederlandsche prestaties betreft, men mag aannemen, dat het Fordequipe Bakker Schut het beste resultaat heeft be reikt. Ofschoon de officieele tijd niet be kend is gemaakt, heeft de heer Crommelin een tijd kunnen noteeren van 1 min. 8.4 sec., een zeer mooie dus. Een kranig figuur sloeg ook de heer Weber met zijn Fordauto bus. Toen hij de proeven had afgelegd, ging er een krachtig applaus op uit de toeschou wers. Jammer was het, dat de heer van Beeck Calkoen met Ford de pech had, dat zijn voet in een der bochten van het gaspedaal gleed, waardoor zijn tijd ongunstig werd bein- vloed. De heeren Vroom met Ford en Cor nelius met D. K. W. reden de proeven zeer goed. De overige Nederlanders brachten het er minder goed af, zoodat hun tijden niet goed kunnen zijn geweest. Tenslotte deelde de heer van Wittevoort Crommelin ons nog mede, dat voor het concours van koetswerken, dat Zaterdag as. wordt gehouden, een commissie van 7 vertegenwoordigers van buitenlandsche clubs is benoemd, waarin hij zelf als K. N. A. C.-vertegenwoordiger ook zifting heeft. MOTORSPORT NIEUWE KOERS IN DE K. N. M. V. In de vergaderingen der laatste maanden, die geleid hebben tot een volledige reor ganisatie van de bestuursleiding der K. N. M. V., is herhaaldelijk de wensch tot ver laging der K. N. M. V.-contributie geuit. Alleen hierin zag men de mogelijkheid, de Nederlandsche motorrijders in him geheel in de K. N. M. V. te vereenigen. Het nieuwe Hoofdbestuur der K. N. M. V. heeft thans aan bovengenoemde roep stem gehoor gegeven en de contributie voor 1935 teruggebracht van 10.per jaar op 5.per jaar. Hiermede is de „nieuwe koers" der K. N. M. V. wel zeer stevig en hoopvol ingezet, want door deze drastische contributie-ver laging is de K. N. M. V. in aanmerking genomen het feit, dat alle K. N. M. V.-leden gratis het bekende tijdschrift „Het Motor rijwiel en de Populaire Auto" ontvangen de goedkoopste Nederlandsche Verkeers- bond geworden. Mede gezien de hangende propaganda- plannen der K. N. M. V. is een sterke op bloei dezer motorvereeniging te verwach ten, hetgeen aan een betere regeling van het momenteel eenigszins chaotische motor sportwezen en niet minder aan het motor- verkeer in het algemeen ten goede zal komen. VOETBAL SPANJE—FRANKRIJK 2—0. Onder leiding van den Engelsohen scheids rechter Livingstone speelde Spanje gister middag te Madrid tegen Frankrijk een lan den wedstrijd, welke door de Spanjaarden met 20 werd gewonnen, nadat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan. In de eerste helft waren de Spanjaarden in het veld sterker, waarbij de middenlinie opviel door haar prachtig steunen van den aanval. Na fraai individueel werk van Lafuente en Regueiro scoorde de laatste vlak voor rust een fraai doelpunt. In de tweede helft ging het spel meer gelijk op. De middenlinie van Frankrijk zat nu beter achter haar voorhoede aan en dit kon zij ook daarom doen, omdat de in de eerste helft met weifelende momenten spelende achterhoede zich hersteld had. De Fransche voorhoede speelde een uiterst snel en handig spel, waarbij vooral de buiten spelers en Nicolas met Rio op den voor grond traden. Alle schoten werden echter door keeper Zamorra onschadelijk gemaakt. Na een.half uur spelen scoorde Hilario voor Spanje een tweede doelpunt, waarmede de zege veilig was. Na afloop moest de politie er aan te pas komen om de Spaansche spelers uit de han den van de al te enthousiaste toeschouwers te bevrijden! LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-Competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le klasse: F. Pacta 1A. R. C. 1; L. R. C. 1—S. C. O. 1; Noordwijk 1—S. L. F. 1; Rijnsb. Boys 1Ter Leede 1. 2e klasse A: Quick Ï3. 2F. Parta 2; Koudekerk 1Ons Clubje 1; Katwijk 1 A. R. C. 2; Woubrugge 1—S. C. O. 2. 2e klasse B.: S. L. F. 2Quick B. 3. 3 e k 1 a s s e A: A. R. C. 3Woubrugge 2; Katwijk 3F. Pacta 3 (bijterrein); Ons Clubje 2Noordwijk 3; Weter. B. 1Kou dekerk 2. 3e klasse B.: S. C. O. 3Rijnsb. B. 3. 4e klasse: Noordwijk 5Kagia (bij terrein); Quick E 6L. R. C. 4 (bijterrein); Sleutels 2Katwijk 4. Juniores: Ter LeedeQuick E. Alle wedstrijden vangen aan om 3 uur. SCHERMEN DE K. N. A. S. B.-COMPETITIE. Voor de 2e klas competitie van den K. N. A. S. B. vond gisterenavond te Leiden in Zaal Gysberti aan de Langebrug een ont moeting plaats tusschen een équipe van Zaal Gysberti en de Haagsche Schermver- eeniging. De H. S. V. verscheen met de Heeren Panth. v. Eek, Gen. Scheffer en Dr. Kusters waartegenover Zaal Gysberti stel de de heeren Jhr. van Eysinga, W. J. Wis- sema en J. J. Swaan Jr., Geschermd wer den 2 matches, waarvan de eerste werd ge wonnen door de Hagenaars met 16 gewon nen en 12 verloren partijen; in de tweede namen de Leidenaars revanche door te winnen met 16 gewonnen en 14 verloren partijen. In de eerste match behaalde van Eek het beste persoonlijke resultaat met 6 gew. en 3 verl. partijen; in de tweede match Swaan met eveneens 6 gew. en 3 verl. partijen. De leiding was bij den heer de Jager in ver trouwde handen. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. Eerste klasse. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. I de Carambole I luidt: C. Schouten (de Car.) 72 20 13 3.60 J. Bruininckx (DOS) 300 20 53 15. W. Huy 73 25 20 2.92 A. Verstraaten 150 25 30 6. F. W. Veltman 79 33 10 2.39 P. H. 125 33 25 3.61 D. O. S. 3 partijen gewonnen, de Caramb. 0 part. gewonnen. Tweede klasse. De uitslag van den wedstrijd de Caramb. 2—T. O. G. 2 a luidt: I. v. Rijzen (T.O.G.) 92 41 12 2.24 J. Selier (de Car.) 90 41 13 2.19 M. Sierat 100 43 11 2.32 G. Hockx 51 42 5 1.20 J. Sierat 73 44 9 1.65 C. van Wezel 60 44 11 1.36 De Caramb. 2 partijen gewonnen, T. O. G. 1 partij gewonnen. De uitslag van den wedstrijd T. O. P. I S. D. O. 1 luidt: L. A. Iterson (S.D.O.) 75 30 14 2.50 P. Oudshoorn (T.O.P.) 100 30 103.33 R. Kantebeen 100 37 19 2.70 J. Hartevelt 84 36 9 2.30 A. K. 85 42 8 2.02 M. Kins 80 42 10 1.90 PERSOONLIJKE KAMP F. B. H. O. Dinsdag as. zullen bovengenoemde wed strijden aanvangen. Aan deze wedstrijden zullen deelnemen 20 spelers, w. o. 3 van de Biljartver. „Excelsior" Lisse. Er worden voorwedstrijden gehouden, waarbij 10 spe lers zullen geplaatst worden in de eind strijden. In het clublokaal van 't Groene Woud komen de volgende spelers uit voor de 1ste klasse: P. Perukel, G. Klooster, J. de Vries, H. Kuiper; Vriendenkring, P. Duivenvoorden Jr., J. Waasdorp, J. Duivenvoorden, „Ex celsior", Lisse;' H. Engwerda, H. Ploeg, A. van 't Schip, O. V. S. Excelsior ID. O. B. ]L Maandag as. speelt Exxcelsior I, Lisse, een vriendschappelijke wedstrijd tegen D. O. B. uit Voorschoten. Beide vereenigingen hebben elkaar op 't groene laken nog nim mer ontmoet. Deze eerste ontmoeting zal gespeeld worden te Lisse. SCHAKEN UTILE DULCI n—DE ZILK. De R. K. Schaakclub „Utile Dulci" van Roelofarendsveen speelde Dinsdag jl. met haar tweede ploeg een wedstrijd tegen de Zilk I in de St. Pancr. zaal te Roelofarends veen, waarvan de uitslag was als volgt: U. D. II—De Zilk L D. HoogenboomTh. v. Maris 0—1 W. OoomenG. Mooiekind 01 P. ZwartP. v. d. Ploeg 01 J. PauwB. Nederstigt 10 G. HuigslootJ. v. Gijlswijk 10 P. HeemskerkA. Vrijburg 01 N. van Klink Jr.N. Hoogewerf 10 L. v. d. Meer Jacz.M. v. d. Berg 01 3—5 Geef voor dien blaffen Jen hoest dadelijk AEiker's Abdijsiroop. Het behoeft geen kinkhoest te zijn, maar een kinderhoest moet niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos le laten lijden. Waarom zoudt Ge niet juist nog op tijd het beste en meest krachtige middel geven. Dat middel is toch Akker's Abdij siroop, die reeds zoovelen geholpen heeft Heeft Uw kindje het benauwd? Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of riepen op het borstje? Abdijsiroop zal Uw ind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken er. stoppen. En morgen ziet Ge niet meer de traantjes in do oogen door dat afmattend hoesten. De afmatting van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. Thans slechts 65 ct. per flacon! UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Onderlinge Hulp. Het bestuur van bo vengenoemde vereeniging verzoekt ons om mede te deelen de verdeeling der functies onderling. Het bestuur is saamgesteld als volgt: C. W. Lieverse, voorzitter; H. Th. Eist- geest, secretaris; J. Borst Jr., le penning meester; Andr. v. d. Ploeg, 2e penning meester en A. C. Colijn, commissaris. Voor de zieken, die langer dan 10 dagen of 10 dagen ziek zijn, kunnen de ziken- briefjes, die de dokter moet invullen en onderteekenen gehaald worden bij den 2en penningmeester Andr. v. d. Ploeg. De uitkeering geschiedt door den len penningmeester J. Borst Jr. De leden gelieven hier goede nota van te nemen. LISSE. Stemming gemeenteraad. Naar wy vernemen hebben B. en W. dezer gemeente den dag van de stemming voor de verkie zing van den gemeenteraad bepaald op 13 Juni 1935. Geboren: Maria d. van J. Meeuwissen en W. Vrijburg. Hendrik z. van H. G. Vee- nendaal en W. A. in 't Veld. Leonardus Hubertus z. van L. J. de Jeu en A. J. van der Lans. Bertha Johanna d. van C. J. Schrama en J. M. van der Reep. Jaco bus Martin us z. van M. Smink en N. de Graaf. Overleden: Maria Cornelia Lefeber 72 j. Gevestigd: J. van Zijtveld uit Am sterdam. J. M. T. Hoekstra uit Alke made. A. van der Laan uit Haarlem. A. Augustinus uit Wassenaar. Vertrokken: J. Spiering en gezin naar Hillegom. P. J. Huibers naar Hille- gom. A. W. Veenendaal naar Woubrug ge. A. M. Berbee naar Sassenheim. M. H. Broekhof naar Noordwijkerhout. TER AAR. A.-R. Kiesvereeniging In de Chr. Nat. School hield de A.-R. Kiesvereeniging haar ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer W. Kaptein. Uit het fi nancieel verslag bleek er nog een batig sal do te zijn van 45.60. Het Raadslid de heer J. v. Vliet Wzn., had een verhandeling over „Gemeentepolitiek", waarbij tevens ter sprake kwam de gementelijke autonomie en de straatbelasting. Hierop volgde eenige bespreking. Aan het slot van deze bijeen komst werd besloten om in de A.-R. Pers leedwezen te betuigen over het feit, dat A.-R. burgemeesters als voorzitter van een stembureau in het Saargebied hebben ge fungeerd, terwijl de stemming op Zondag plaats had. Geboren: Cornelia Anna Maria <L van C. Lek en Pouw Kraan. Gehuwd: B. v. Egmond 43 j. en J. Jan sen 30 j. G. J. Bosman 25 j. en M. Th. Wildenburg 22 j. J. P. van Rijn 25 j. en J. G. Wildenburg 24 j. Vertrokken: J. P. van Rijn naar Lei den. J. G. Wildenburg naar Leiden. LEIDSCHENDAM Studieclub K. J. M. V. Donderdag avond vergaderde de studieclub der K. J. M. V. te Leidschendam onder waarnemend voorzitterschap van den heer Wim Bleijs. Na het openingswoerd van den Voorzit ter hield de heer Jan van Wijk een Kroniek over: „Zijn er economische voordeelen bij het verlaten van den gouden standaard of tewel devaluatie". Hierna verkreeg de heer Mol het woord, die sprak over „Het weer". Spreker behandelt het ontstaan van het weer, door verschillende oorzaken te weeggebracht. Vervolgens besprak de heer Mol enkele verschijnselen in verband met het weer, vooral met betrekking tot Neder land, alsmede de invloed van het weer op de scheepvaart, luchtvaartverkeer, genees kunde, oorlog voeren, enz. Van de gedach- tenwisseling werd een veelvuldig gebruik gemaakt, hetgeen zeker mag toegeschreven worden aan de schitterende wijze, waarop de heer Mol zich uitte." Na de pauze wijdde de voorzitter enkele woorden aan de nieuwe regeling, welke voortaan in de Studieclub zal worden ge handhaafd, nl. de improvisatie vervalt en een gegeven onderwerp komt daarvoor in de plaats; als voorloopig onderwerj is door het bestuur vastgesteld „overzicht van het Binnenland". De h?er Bleijs achtte dit on derwerp toch wel uitgebreid genoeg om er iets over te kunnen vertellen. Hierna werd de heer Gerard van Berkel als voorzitter geinstalleerd; deze vraagt voor de toe komst aller medewerking om de Studie club te brengen in de sfeer, waarin deze behoort. Daarna volgt sluiting. Vergeefsche moeite. In den afgeloo- pen nacht is de benzinepomp van de heer Mooijman aan den Veenweg te Stompwijk opengebroken. Doordat de heer M. den slinger er afgehaald had, heeft men geen benzine kunnen stelen. Eieren veiling. Onder voorzitterschap van den heer A. v. d. Akker, hield de Eierenveiling „Het Wapen van Veur" op Donderdag hare 20e jaarvergadering in het café van den heer J. Al. In zijn openingswoord verzocht de voorz. alle aanwezigen even van hun zitplaatsen op te staan om te gedenken, die personen, die in 1934 van ons zijn weggegaan en wel onze hooggeachte Koninging-Moeder, be schermvrouwe van zoovele ondernemingen en den Prins Gemaal. Ook de eierenveiling werd in 1934, aldus de voorzitter, zwaar getroffen door het overlijden van het be stuurslid, den heer J. Lagerberg, waarmede een groote kracht is heengegaan, en den heer Van Wouw, die steeds nog met de vereeniging medeleefde; mogen hun zielen in vrede rusten. In 1934, aldus de voorz., is gehoopt op betere tijden, doch deze hoop ir ij del geweest, doch niettegenstaande hoopt de eierenveiling, dat het in 1935 al len goed mogen gaan en ook de eieren veiling en dat de prijzen dit jaar hooger zullen worden. Na nog een hartelijk wel komstwoord verklaart hij de vergadering voor geopend. Notulen werden onder dank en applaus goedgekeurd. Uit de keurige rekening van den pen ningmeester stipten wij o.m. aan, dat de ontvangsten bedroegen ƒ2048.32 en de uit gaven 1753.68. terwijl de winst over dit jaar bedroeg f 270.10. Bij monde van den heer Gerritsma brengt de Controle-Com missie verslag uit van het nazien der boe ken,, enz. en verklaart alles in keurige orde bevonden te hebben, waarvoor hij een woord van hulde brengt aan den penning meester, waarop de voorz. dank 'brengt aan den penningmeester voor zijn accu raat beheer en de Commissie voor hun werk. Uit het keurige verslag van den secre taris stipten wij eveneens o.m. aan, dat in 1934 werden geveild 1.716.768 kippen eieren of 185.730 meer dan in 1933; 20.904 eendeneieren, terwijl in totaal werden ge veild 1.738.997 eieren. De totale ontvang sten bedroegen 62.752.99. De gemiddelde prijs van de kippeneieren bedroeg ƒ2.90 (in 1933 ƒ3.24) en van de eendeneieren ƒ2.70 (in 1933 ƒ2.82). De voorzitter brengt dank aan den se cretaris voor zijn vele en goede werk en hoopt dat hij nog vele jaren dit werk zal kunnen en mogen doen. Op voorstel van den heer Gerritsma wordt de heer J. A. van Beek bij accla matie herkozen tot lid van de Controle- Commissie. Bij de bestuursverkiezing wegens aftre den van de heeren J. Al en C. van San ten werden beide heeren met vrij wel algemeene stemmen herkozen. Aan de orde komt verkiezing lid van het bestuur door overlijden van den heer J. Lagerberg. Er zijn 3 candidatenlijsten ingekomen en wel voor de heeren J. de Ridder, M. J. van Rijn en G. A. van Rijn. Bij de le en 2e vrije stemming verkreeg geen der candidaten de volstrekte meer derheid, terwijl bij de herstemming tus schen de heeren M. J. van Rijn en J. de Ridder werd gekozen de heer J. de Ridder, die zijn benoeming aannam, dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en ver klaarde al zijn krachten te zullen geven de eierenveiling zoo mogelijk tot nog groo- ter bloei te brengen. Mededeelingen. De voorz. deelt mede, dat in 1935 de eierenveiling 20 jaar zal bestaan, en vraagt of men dit feestelijk zal gedenken of anderszins. Er worden di verse voorstellen gedaan, o.m. door den heer Gerritsma om f 100 uit te trekken uit de kas voor uitdeeling aan de werkloozen. en arme gezinnen en geen feest te houden welk voorstel ondersteuning vindt; andere heeren zijn voor een gezelligen avond en anderen voor een excursie naar een hoen derpark, enz. De voorz. vraagt, of het be stuur mag overleggen, wat in deze zal worden gedaan en wat het beste is, het geen met algemeene stemmen wordt goed gekeurd. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt, o.m. wordt een voorstel aangenomen de procenten te handhaven 1 op 3 pet. voor de leden en deze te brengen cp 4 pet. voor niet-leden, terwijl een 2-tal voorstellen van den heer Al om volgend jaar grootere prijzen beschikbaar te stel len of geen prijzen en de leden daarvoor consumptie en sigaren te geven, werden beide verworpen, zoodat de verloting om niet zal blijven als voorheen. De voora: vraagt nog aller medewerking om geen verkooping meer te houden bui ten het veilinggebouw, waarna hij allen dankt voor de prettige en aangename be sprekingen en de hoop uitspreekt, dat 1935 voor allen een voorspoedig jaar moge zijn en hij het volgend jaar allen moge weder zien. Hierna volgde de verloting, waarna allen met een grooten of kleinen prijs voldaan huiswaarts keerden. SASSENHEIM. Harmonie- en Zangvereeniging „St. Am- brosius". Gisteravond hield bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering in een der zalen van het K. A S.-gebouw. De voorzitter, de heer M. J. A. Post, open de deze bijeenkomst met een woord van welkom en memoreert in korte trekken het afgeloopen jaar; beide vereenigingen wisten in het afgeloopen jaar een eerste prijs te behalen. Spreker wijst op het be lang van beide vereenigingen en wil laten aanvoelen, dat de verplichting, welke de leden op zich hebben genomen moet wor den nageleefd, wat beider vereenigingen tot hooger doel brengt. Vervolgens wijst hij op de lotenverkoop, welke, daar de vereeni ging jaarlijks 170 tekort komt, ten zeer ste wordt aanbevolen. Beslóten werd alsnog zich niet aan te sluiten by een R.-K. landelijke vereeni ging. Vervolgens een dankwoord, als be stuurslid van den heer W. J. Rozema. Mededeeld werd, dat wanneer leden zich aanmelden van buiten de plaats, zij zich moeten aanmelden bij het bestuur. Voorts, dat de contributie-schuld na 1 Maart 1934 moet worden voldaan; de vroegere schuld wordt kwijtgescholden. Vervolgens wordt door den secretaris een jaarverslag uitge bracht, waarin het wel en wee der vereeni ging weer eens wordt opgehaald. Het le dental van de Gem. Zang bedroeg thans 54 en van de Harmonie 23, wat in onze ge meente wel wat tekort is. Dan volgt het jaarverslag van den pen ningmeester, wat niet geheel volledig was, omdat nog niet alles was afgerekend. Er is een klein tekort. Er werd en eenige plan nen geopperd om de kas te versterken. Bij monde van den heer v. Velzen werd ver slag uitgebracht over de financiën, welke in de beste orde werden bevonden. Door den heer v. Dijk werd een helder verslag uitgebracht van den Bond van Gem. Zang- vereenigingen, waarvoor hem dank werd gebracht. Volgt een verslag van den Z.-H. Bond van muziekvereenigingen door den heer Kuiper. Als nieuwe verificateurs wer den aangewezen de heeren N. Heemskerk en G. Boogaards. Alsnu volgt bestuursver kiezing wegens periodiek aftreden van mej. Zwetsloot en de heeren Borst en Kui per, en wegens bedanken van de heeren Post en Rozema. Eerst licht de voorzitter toe wat de aanleiding is van zijn bedanken. De functie van voorzitter en directeur kan z.i. niet samengaan, doch op aandrin gen van het bestuur wel hij zijn benoeming tijdelijk aannemen. Alle aftredenden wer den herkozen. In de vacature-Rozema werd gekozen de heer N. v. d. Eist. De voorzitter dankte den heer Rozema voor alles wat hij heeft gedaan voor de vereeniging; als penningmeester heeft hij 9 jaren lang „St. Ambrosius" gediend. De heer Rozema dankt voor de aangename sa menwerking en hoopt, dat alles zal gaan als tot heden. Besloten werd om de con tributie dit jaar te blijven handhaven. Hierna rondvraag en sluiting. A.-R. Kiesvereeniging. In een gehou den vergadering van de A.-R. Kiesvereeni ging zijn de volgende candidaten voorge steld voor de as. gemeenteraadsverkiezing de heeren: 1. W. Warnaar. 2. A. Vogelaar. 3. H. v. Zonneveld. 4. A. Bergman. 5. G. Zandbergen. 6. J. Duindam. 7. D. Kruit. 8. W. Bergman, 9. E. Dijkstra. 10. A. Frijlink. Zwcmclub. In de Burgezaal van het raadhuis vergaderde de Zwemclub onder voorzitterschap van den heer N. Le Grand. De voorzitter opende de vergadering en sprak een woord van welkom tot de leden. Hij deelde mee, dat de penningmeester door verblijf in het buitenland niet aanwe zig kon zijn. Ook de secretaris was niet aanwezig en deelde tevens mede, dat hij. niet meer herkiesbaar was. Notulen noch jaarverslagen waren door den secretaris ingezonuden. De voorzitter memoreert eenige belangrijke feiten uit het afgeloo pen jaar. Het enthousiasme is voor dc zwemsport zeer gestegen. De rekening van den penningmeester sluit met een batig saldo van 12.68. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer de Bruyn tot voorzitter gekozen. Aangezien deze door drukke werkzaamheden verhinderd is de benoeming aan te nemen, wordt de heer C. P. v. Lierop gekozen tot voorzitter. In de vacatures van secretaris en commissaris werden resp. de heeren B. Kaptein en D. A. v. d. Bergen gekozen. Besloten werd tot toetreding tot de Ned. Zwembond en tot deelname met een zeven tal aan de polo-competitie van de kring Den Haag. De#ontributie wordt vastgesteld op ƒ2, ƒ1.50 voor werkende leden en f 1 voor aspirant-leden. Daar dit jaar het le lustrum gevierd wordt, gingen er stemmen op om dit feit feestelijk te vieren. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter deze verga dering. WARMOND. Hinderwet. Door de Americain Petro leum Comnagny te 's-Gravenhage is aan B. en W. alhier toesteming verzicht tot het mogen oprichten van een ondergrondsche benzine-bewaarplaats, met aftapinrichting, nabij het perceel van den heer J. Hekker in de Dorpsstraat waarvan thans de eige naar is dc heer H. G. Koppers, alhier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7