VRIJDAG 25 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANl EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Jan. 1935, medgedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.:770.1 te Biarritz. Laagste barometerst.: 720.8 te Ona. Verwachting tot den avond van 26 Jan.: Krachtige, later af nemende Zuid-Weste lijke tot Noord-Wes telijke wind. Meest zwaar bewolkt, later schijnlijk opklarend, regen of hagelbuien, aanvankelijk iets kou der. later kouder. De gisteren genoemde depressie bij IJs land heeft zich sterk uitgebreid en is Oost- Zuid-Oostwaarts getrokken. De laagste luchtdruk komt aan de Noorsche kust voor, waar Sula een barometerstand van 715.7 m.m. meldt. De vochtige depressie is naar Rusland getrokken. Intusschen is de hooge druk verder Zuid-Westwaarts teruggewe ken, toch blijft zij nog een 770 kern over de Golf van Biscaje handhaven. De lucht druk-gradiënt is sterk gegroeid, tengevol ge waarvan de wind in een uitgebreid ge bied aanzienlijk toeneemt. Zoowel over de Britsche Eilanden, ons land, België, Noord- Frankrijk, Zuid-Scandinavië en Noord- Duitschland stormt het uit Westelijke rich tingen. Over IJsland, waar de barometer thans buitengewoon snel stijgt, komt krach tige Noordenwind voor, welke afkoeling brengt. Deze afkoeling is ook reeds over de Shetlands, Faroer en Schotland merk baar en het is waarschijnlijk, dat dit koude- front ook nog tot onze omgeving door zal dringen, daarbij regen en hagelbuien ver oorzakende. Ook in Zweden en Noorwegen werd het weer flink wat kouder, vooral in Lapland, waar thans weer strenge vorst voorkomt 25 graden C.). Over het vaste land steeg verder de temperatuur, de vorst over Zwitserland nam verder af. De neer slag was vrij uitgebreid, doch nergens meer dan middelmatig, de grootste hoeveelheden (12 m.m.) werden in Zuid-Scandinavië en op de Faroer afgetapt. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen te te 7.50 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid- Westen." LUCHTTEMPERATUUR: 5.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ejL Van Vrijdagnamiddag 4.49 uur tot Zaterdagmorgen 7.17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 26 Januari rói. 6.28 uur en nam. 6.46 uur. de gebouwen in een dichte en zware rook werden gehuld. De spoorwegen hadden maatregelen ge nomen om het emplacement en rangeerter rein gedeeltelijk te ontruimen. De wagons werden buiten de gevaarlijke zóne ge bracht. Het tramverkeer ondervond ernstige stagnatie. De passagiers van lijn 2 moesten voor het Holl. Spoorstation uitstappen en werden verder per bus vervoerd. Om 12 uur wordt omtrent den brand na der gemeld: Het fabriekscomplex is zoo goed als geheel uitgebrand. Slechts de romp staat nog over eind. Thans heeft ook het laboratorium vlam gevat. Daar ston den een groot aantal vaten benzine, welke kort na elkaar in brand vlogen en met een doffen knal ontploften. Thans staan ook de kantoren nog in lichte laaie. De brandweer stelt alle pogingen in het werk om de meubelfabriek en houtopslagplaats, welke er naast gelegen is, te redden. De wind is echter ongunstig en de brandweer had er niet veel hoop op. Wat de gevolgen zullen zijn indien de brand werkelijk over slaat, is op dit oogenblik nog niet te zeg gen, aangezien het een zeer groote fabriek betreft van drie étages, welke alle vol met meubelen staan. Omstreeks 1 uur was de brand aan de achterzijde bedwongen en was daar slechts een rookende en stankverspreidende mas sa overgebleven. Aan de zijde van de Wal dorpstraat, de voorzijde van het gebouwen complex, nam het vuur echter in hevigheid toe. Daar werd dan ook het grootste ge deelte van het aanwezige materiaal gecon centreerd. Nadat het laboratorium en de kantoren uitgebrand waren, vatte de meetkamer van de Rubber Latex Company vlam en brandde geheel uit. De directeur dezer Maatschappij, de heer Stam, deelde ons mede, dat hij midden in zijn werk uit het gebouw had moeten vluchten, alles achter latende zooals het was. In de meetkamer was een groot aantal zeer kostbare instru menten, o.a. zeer kostbare microscopen, PROEFNEMINGEN MET RAKETTEN IN DE KATWUKSCHE DUINEN. Raadsels en toevalligheden. De raketten bouw moet nog in de kinder schoenen komen. Een onaanzienlijke uitnoodiging ter bij woning van een proef met een zgn. post- raket lokte ons gistermorgen naar het Katwijksche strand. De invitator was een zekere mijnheer de Bruyn uit IJsselmonde, maar in zijn uitnoodiging had hij wel de tijd van de proefneming genoemd, maar niet de plaats waar zij zou plaats vinden. „Het strand" is een zeer rekbaar begrip. Een politieagent lichtte ons echter in. Het was de kant uit van het Zeehospitium en welgemoed vertrokken wij we waren vroeg genoeg in de richting Schevenin- gen. Toen we zoo een halfuurtje langs de zee gekuierd hadden en het Zeehospitium reeds een tijdje waren gepasseerd, zonder andere menschen te ontmoeten als enkele schelpenvisschers en zonder dingen te ont dekken die er op wezen, dat deze vredige omgeving spoedig zou worden verstoord door knallen en kruitdamp, zijn we in arre- moede maar weer terug gekeerd naar het politiebureau om aldaar te vernemen, dat met het oog op de groote drukte op het strand op het laatste oogenblik was be paald, dat de proeven zouden worden ge houden in de duinen nabij het kampeer terrein. Een snelle auto bleek in staat ons daar niet lang na het afgesproken uur te brengen. De proeven waren in vollen gang. Toen we arriveerden vloog juist een raket met groot geweld, met een sissende en knallende ontploffing de lucht in. We wa ren waar we wezen moesten en begonnen naarstig te informeeren naar hetgeen ge schied was. Daartoe wenschten we aan te kloppen bij onzen invitator, mijnheer de Bruyn, maar de aanstichters van de ex plosie verklaarden die mijnheer niet te kennen en z ij hadden ons heelemaal niet uitgenoodigd. Is mijnheer de Bruyn dan niet betrok ken bij uw organisatie? Dat lieten de hee- ren in 't midden. Het was een vreemde ge schiedenis. Enfin, we waren tenslotte niet getrouwd aan mijnheer de Bruyn. In elk geval hadden er proeven plaats gehad met postraketten. De eerste twee hadden we niet gezien, maar de laatste, die we wel zagen, was mislukt. Het postraket P. 12, zooals het bleek te heeten, was enkele me ters van het „startgestel" (een paar schuin staande planken) op den grond gekomen. En de eerste twee, mijnheer? Die zijn gelukt. De P. 10 en de P. 11 zijn driehon derd meter weggeschoten en de post die zij bevatten was onbeschadigd. De politie agent, die we er naar vroegen, schatte de afstand op honderd meter, maar men moet op zoo'n afstand op een paar honderd me ter niet kijken. Weet u wat een postraket is, vroeg een der aanstichters van het ex periment. Een postraket is geen vuurpijl, zooals wel eens gedacht wordt. Neen, die gaan hooger, meende een collega en een andere collega sprak, al peinzend deze de finitie uit: Een postraket is een ding dat door baldadige jongens wordt aangestoken en dan sissend mislukt. Een postraket is, zoo verdedigde de vertegenwoordiger van de Ned. Vereeniging voor rakettenbouw want dit was de organisatie die de demon stratie organiseerde een instrument dat opgesteld in verband met het permanente rubberonderzoek der Maatschappij. Vele jaren had de heer Stam gewerkt, om deze collectie bijeen te krijgen, welke thans ge heel vernietigd is. Afgezien van de waar de, welke door verzekering wordt gedekt, geeft het feit, dat van sommige instru menten slechts zeer enkele exemplaren bestaan, aan het gebeurde bijzondere be- teekenis. Het ziet er op dit oogenblik naar uit, dat de meubelfabriek behouden zal blijven. De wind is minder geworden, waardoor de brandweer gemakkelijker de vlammen in bedwang kan houden. Ook aan de voorzijde is het dak inge stort, terwijl de vloeren van de 2e en 3e étage zich ook reeds begeven hebben en onder een geweldigen vonkenregen naar beneden kwamen. De vloer van de le étage is, wat de voorzijde betreft, van beton en men hoopt, dat deze de vlammen zal stui ten. Het gebouwencomplex is zeer omvang rijk; de oppervlakte ervan schatte men op 16 a 1800 M2. Het was omstreeks 1 uur toen de brand weer voor het eerst kans zag aan de ach terzijde het gebouw binnen te dringen. Zij moest over stapels verbrande papieren heenworstelen en kon toen overgaan tot het blusschen van nog smeulende zakken en pakpapier. Aan de voorzyde werd daarna de brand weer heviger en zag men de vlammen weer oplaaien. De wind stak toen ook weer op, doch was iets gedraaid, zoodat de vlam men en vonkenregen naar achteren gedre ven werd, waardoor gevaar voor uitbrei ding geweken was. Op het laatst was het een hardnekkige strijd tusschen het vuur en zyn bestrijders om enkele vertrekken, aan de voorzijde gelegen, te behouden. Dit is de brandweer mogen gelukken, zoodat men omstreeks half twee den brand onder de knie had. De nablussching van de smeulende en rookene ruïne zou echter nog geruimen tijd vorderen. De voorgevel is blijven staan en een klein gedeelte van den linker-zijvleugel. Het overige gedeelte is ingestort en geheel uitgebrand. Het gebouw is in 1929 gebouwd en bleek van zeer degelijke constructie te zijn. De schade is nog niet te ramen, doch zeer aanzienlijk. Verzekering dekt de scha de gedeeltelijk. Een der personeelleden had reeds om streeks half negen brandlucht gemerkt, doch men kon toen niets vinden. in de toekomst de communicatie met af gelegen plaatsen zal onderhouden. In theo rie moet het mogelijk zijn het van Europa naar Amerika te schieten. Dus daar hadden we de beginselen van gezien. Och, dit was slechts pionierswerk. Men schoot thans nog maar 100 M. ver op een aardappellandje in de duinen, maar de mogelijkheden die in het raket verscholen zitten zijn niet te overzien. De raketten die thans afgeschoten waren, waren gevuld met pulver, maar de naaste toekomst zal vloeistofraketten brengen die veel beter aan hun doel zullen beantwoorden. Daar voor beschikt de Ned. Vereeniging voor rakettenbouw nog niet over genoegzaam kapitaal. Hoe komt de Vereeniging eigen lijk aan haar kapitaal, hebben we ge vraagd, maar daaromtrent hulde men zich in het duister. Daarom vroegen we nog maar eens naar den heer de Bruyn, om dat diens geheimzinnige persoonlijkheid onze nieuwsgierigheid grootelijks had op gewekt. En thans werd de heer de Bruyn ons plotseling aangewezen. En tot onze verbijstering bleek thans, dat er een tweede groep rakettenbouwers aanwezig was, wiens proefnemingen nog plaats moesten hebben. Deze groep bestond uit drie personen, particulieren, de ééne heer de Bruyn en twee heeren Timmermans. De heer de Bruyn vond het verschrikke lijk toevallig dat precies op hetzelfde tijd stip twee groepen, geheel los van elkaar dezelfde proeven namen en dat vonden wij ook. Naar zijn raketten-verleden gevraagd, verklaarde hij, dat dit reeds zijn 284ste proef was. De andere 283 waren alle min of meer succesvol geweest. Over den aard van de lading van zijn raket kon hij zich niet uitlaten. In elk geval zag die raket, in een aluminium-huls er solieder uit dan de kartonnen instrumenten van zijn con currenten, terwijl ook het startgestel of leidboom van ijzer was en daardoor een betere indruk maakte. De raket werd vol automatisch ontstoken. Enplofte toen uit elkaar. De aluminium-flarden vlogen de toeschouwers om de ooren. De eerste groep triumfeerde en kwam direct met een aantal technische bijzonderheden aandra gen, waarvan we echter maar geen nota meer hebben genomen. De heer de Bruyn c-s. haalde een tweede projectiel voor den dag, maar de chef van de politie durfde een tweede proef. o.i. zeer terecht, niet voor zijn rekening te nemen en lastte de voorstelling af. De posten die de omgeving hadden afgezet werden teruggeroepen en de proefnemingen waren teneinde. Wij hadden den heer de Bruyn gaarne meer succes gegund, want zijn optreden was sympathieker dan dat van zijn concurren ten, maar het feit lag er nu eenmaal toe dat zijn proeven waren mislukt. Hij zal het niet opgeven. Over eenige weken zal hij weer proeven nemen en proefnemin gen hebben altijd het risico dat ze mis lukken, anders zouden het 'geen proefne mingen meer zijn, maar hoe dit zij, wij gingen heen in de overtuiging, dat de ra kettenbouw nog embryonaal is (om te zeggen, dat zij nog in de kinderschoenen staat zou te veel eer zijn), dat de morgen enkele vreemde toevalligheden en raadsels had gebracht en dat thans, na de koude neus, die we gehaald hadden, een kopje koffie een van de meest begeerenswaardi- ge zaken ter wereld was. RECHTZAKEN VERDUISTERING. STADSNIEUWS HET ZEVENDE LUSTRUM DER V.V.SX. Zooals gisteren reeds gemeld, hield het jubileerende bestuur der V.V.S.L. na de openingsbijeenkomst in de Stadsgehoor zaal receptie in het clubgebouw aan het Rapenburg. Dat het hier druk liep, laat zich begrij pen. Behalve curatoren en bestuursleden van den academischen Cenaat, kwam «als een der eersten Prinses Juliana haar geluk - wenschen aanbieden, voorts merkten wij nog op den garnizoenscommandant overste J. E. Haitsma Muiier, den heer W. van der Laan, voorzitter en den heer N. G. Spaar garen, secretaris van de 3 October-vereeni- ging, notaris A. D. Vügh, voorzitter van de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden, de besturen van de Unitas Studiosorum Lug- duno Batava en van de R.-K. Studenten- Vereeniging Sanctus Augustinus, de lus trumcommissie van het L.S.C., van het Leidsche Politie Muziekgezelschap, bene vens vertegenwoordigers en vertegenwoor digsters van de vele studenten-vereenigin- gen, studiegezelschappen, faculteiten en disputen, der jubileerende en der andere studentenverenigingen te Leiden, alsmede de besturen van de zustervereenigingen uit andere steden. Ook kwamen vele hooglee raren, de meesten vergezeld van hun da mes hun gelukwenschen aanbieden. Het Collegium van het L.S.C. maakte zyn opwachting na ofloop der gewone receptie. Van verschillende zijden heeft de V.V.S. L. ter gelegenheid van haar lustrum ook stoffelijke blijken van belangstelling ont vangen. Zoo schonk het Collegium van het L.S.C. een fraaie lamp, de dames van de hoogleeraren een paar stoelen, de reünisten een aanvulling van het meubilair van het Clubgebouw, de Bond van Vrouwelijke Studenten in Nederland bij monde van de praeses van Magna Pete uit Groningen een étui met vischcouverts enz. Te half acht begon het officieel diner in de Stadsgehoorzaal, waaraan enkele hon derden personen aanzaten. Hier had tevens de Almanak-uitreiking plaats, terwijl leden der V.V.S.L. een ca baret-uitvoering gaven. In het versierde clubgebouw werd heden middag te half één een lustrumlunch ge houden, terwijl de dag wordt besloten met een tooneelvoorstelling in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag. ALMANAK DER V.V.SX. Bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo alhier is verschenen de Lus trum-Almanak 1935 der V.V.S.L. Keurig verzorgd in blauw- en zwart- druk, begint dezj Almanak als altijd met 'n geestigen kalender. De Diës-vermeldin- gen en tal van huishoudelijke wetens waardigheden volgen dan, waarop het „In Memoriam" de namen vermeldt van de overleden leden der vorstelijke familie en van de overleden professoren der Leid sche Universiteit. Vele bladzijden worden inbeslaggeno- men door de bijzonderheden der Univer siteit, besturen van vereeniging en af- deelingen, zustervereenigingen, jaarver slagen en al wat daar bij hoort, 'n goede verzameling Mengelwerk, adreslijsten, enz. RAADHUISBOUW Overeenstemming over Vischmarktperceeï. AGENDA LEIDEN. Zaterdag. Opvoering door Litteris Sacrum van „Blauwbaard's 8e vrouw", Schouwburg 8 uur. (Alleen voor strikt volwassenen). Maandag, Jaarvergadering 3 Octoberver- eeniging, Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Jan., a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552, en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. EEN NIEUWE VINDING» We hebben de laatste jaren kennis ge- ge maakt met tal van automaten, van de meest eenvoudige tot de meest luxueuse. Automaten %voor den verkoop van sterken drank waren er tot heden niet, doch de „De Blauwen Druif', Steenstraat is de eer ste die 'n der gelijken automaat heeft laten vervaardigen. De heer M. Groenewegen maakte, in opdracht van den heer E. J. Coster, een automaat, welke 24 verschil lende soorten drank kan bevatten. Op Zon dag, wanneer niet verkocht mag worden, kan men zich nu bedienen door middel van de automaat. Tegen inwerping van een gulden of een rijksdaalder kan men het verlangde artikel krijgen, terwijl daarbij tevens het wisseldgeld ligt. De werking van deze automaat is zeer vernuftig gevonden en als de proef gelukt, twijfelen we er niet aan, of meerdere zullen volgen. SPORT-PROPAGANDA- frtdtLi FEESTAVOND. 11 Februari. Van 25 Januari tot 11 Februari is 18 da gen, 18 dagen waarin door onze R.K. Spor ters zal gewerkt worden om een schare ka tholieken en wel vooral katholieke jon gens en meisjes te vragen om te komen naar onzen propaganda-feestavond. Leden van de Sportvereenigingen, de Sportcentrale rekent op aller daadwerke lijke medewerking om daardoor de gehee- le R.K. sportbeweging in Leiden en dus ook uw club te verstevigen. Katholieken, het is uwe eereplicht om de katholiek Sportbeweging daadwerkelijk te steunen. Bezoekt derhalve in grooten getale op Maandag 11 Februari de Stadsgehoorzaal. Kaarten vanaf heden (50 en 30 ct. bel. inbegrepen) o.a. verkrijgbaar bij: N. God- dijn, Witte Singel 101a, Tel. 2043; J. J. Goozen, Hansenstr. 53; B. Molkenboer, Morschweg; H. Thoolen, Mare 114; P. N. Brouwer p.-a. K.S.A., Tel. 1310; Graalhuis, Hooigracht, Tel. 3049; H. v. Haasteren, Stadhouderslaan 2, Tel. 2162; J. Gussen- hoven, Groenhovenstraat 3. DE BELGISCHE GEZANT OP BEZOEK BIJ DE N. R. V. De heer S. de Leve over pitterosk België Was het wonder, dat de afd. Leiden der N. R. V. gisteravond niet over gebrek aan belangstellen te klagen had, nu de gezant van België bij het Nederlandsche Hof. Z. Exc. Ch. Maskens, de afdeeling vereerde met een bezoek ter gelegenheid van het feit, dat het hoofdbestuurslid, de heer S. de Leve, een voordracht zou houden over België als toéristenland. De heer J. Hardeweg, afdelingsvoorzit ter, heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom den hoogen gast van dezen avond, Z. Exc. Ch. Maskens, den heer de Leve en den heer Dijkman, alg. penningmeester der N. R. V. De heer de Leve, hierna het woord ver krijgend, zeide in zijn inleiding, dat er geen land ter wereld is, of het heeft zijn eigen aantrekkelijkheid. Daarnaast echter mogen en moeten we ook op prijs stellen wat andere landen ons te bieden hebben aan schoonheid en kunst, aan cultuur en historie. Al die eigenschappen vinden we in groote mate bij onze zuiderburen. Na geschetst te hebben hoe België er vóór talrijke eeuwen uitgezien moet heb ben, komt spr. tot het hedendaagsche. In de allereerste plaats laat hij dan aan de hand van keurige lantaarnplaatjes de verschillende bekende steden zien: Brussel met zijn boulevards, zijn Groote Markt met Stadhuis en Gildehuizen, zijn St. Gudule, zijn in aanbouw zijnde Wereldtentoonstell ling met haar vijf groote paleizen, die zul len blijven staan. In een daarvan zal de Kunst der laatste vijf eeuwen worden on dergebracht, zoodat men hier het België der vijf laatste eeuwen tot in de perfectie zal kunnen bewonderen. Spr. besloot zijn rondgang door Brussel met typische kijk- I jes van de oude stad. Dan kwam Gent aan de beurt met zijn historische monumenten, waarna Brugge, vroeger een van de machtigste Hanze-ste- den. Na de pauze behandelde spr. Antwerpen, dat 'n eigen, cachet heeft in de reeks van Belgische steden, om vervolgens langs de mooie Belgische kuststreek naar Yperen en La Panne te trekken en vervolgens een en ander en niet het minst interessante te laten zien en vertellen van de Belgische Ardennen. Van Dinant werd een tochtje gemaakt over de Maas,, de „descente de la Lesse", werd ondernomen, Rochfort en de Grotten van Han volgden, terwijl besloten werd met een bezoek aan Notre Dame au Marche, waar koning Albert verongelukte. Heh geheel was 'n boeiend verhaal, niet in het minst door den vlotten verhaaltrant van den heer de Leve. De afdeelingsvoorzitter dankte aan het slot den spreker voor zijn voordracht, den heer Maskens voor zijn bezoek en de aan wezigen voor de betoonde belangstelling. De Delftsche landbouwer G. van L. stond heden voor den Haagschen Politie rechter terecht wegens verduistering. Verd. heeft aan de Boerenleenbank te Schiplui den zijn inventaris in onderpand gegeven, o.m. eenige koeien en een paard. Hij mocht deze dieren evenwel in bruikleen hebben, voor zijn bedrijf. Verd. heeft een contract geteekend, waarin hij verklaarde, dat de dieern aan de bank toebehoorden. Na eenigen tijd heeft verd. de dieren ver kocht. De directeur van de Boerenleenbank verklaarde, dat verd. heel goed heeft ge weten, wat de inhoud van het contract was. Twee getuigen a décharge, resp. een broer en een schoonzuster van verd., ver klaarden, dat de directeur van de leen bank verd. geen tijd heeft gegeven om zich van den inhoud van het contract op de hoogte te stellen. Verd. zeide, dat hem 2000 was toege zegd. Toen hij dit geld niet kreeg meen de hij, nu wel met de dieren te kunnen doen, wat hij wilde. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, zeide, dat het uitge sloten is, dat verd. een overeenkomst aan gaat zonder te weten, wat hiervan de voorwaarden zijn. Spr. meende, dat een niet te lichte straf, hier op haar plaats zou zijn en vorderde een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden. De raadsman van Van L. vroeg allereerst op juridische gronden nietigverklaring van de dagvaarding, die onmiddellijk werd afgewezen. Spr. pleitte vervolgens clemen tie. Mr. v.'d. Boom achtte de schuld van verd. bewezen; hy legde, met het oog op het blanco strafregister van Van L., een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden op, met 3 jaar proeftijd. KERKNIEUWS Eeuwfeest der Zusters Franciscanessen De Zusters Franciscanessen van Heyt- huizen zullen 1 Mei e.k. het honderdjarig bestaan hunner congregatie vieren. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag geen audiën tie verleenen. Bij den Raad is ingekomen een voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst van ruiling met A. Klaassens, betreffende het aan dezen behoorende perceel aan de Vischmarkt no. 7, en een gedeelte van het aan de gemeente behoorende perceel aan de Breestraat, nos. 114a, b, c, en tot vast stelling van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. De rechtsgeleerde raadsman der ge meente is, n.l. met den heer A. Klaassens alsnog tot overeenstemming gekomen over de overdracht in eigendom aan de ge meente van zijn perceel aan de Visch markt no. E, welk perceel voor den bouw van het nieuwe stadhuis is benoodigd. De heer Klaassens is na gevoerde onder handelingen n.l. bereid gevonden een transactie aan te gaan, waarbij deze aan de gemeente genoemd perceel afstaat in ruil voor het westelijk gedeelte van de bij raadsbesluit van 26 Januari 1934 van H. D. Sala aangekochte perceelen aan de Bree straat nis 114a, 114b en 114c. De gemeente zal een toegift betalen van f 1650, terwijl zij verder voor het maken van de afschei ding tusschen de beide perceelsgedeelten van het pand aan de Breestraat zal zorg dragen. De kosten van deze afscheidig met bijkomende werken worden geraamd op 1700, terwijl de overdrachtskosten en de verdere kosten op de ruiling vallende, op 1200 kunnen worden geschat, zoodat in totaal een crediet is vereischt van ƒ4550. Arbeidsbeurs. Op den 24sten Januari waren 4562 (v. j. 3648) werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 5137. Jac. Brussee G.Gzn. Rijnsburg, Langevaart 90, bloemb. kwee- ker, groentenzouter en handel, in bloemen. Wijziging: 6136. Nic. van Weesel's Loodgietersbedrijf v.h. Frankhuizen, Lei den, Ververstraat 30. Wijz. handelsn. in: Nic. van Weesel's Loodgietersbedrijf. De winkel: Mare 84, is opgeheven. De 14-jarige vermiste jongen H. W., Is, r.a 'n avontuurlijke tocht naar verschillen de steden, in de ouderlijke woning terug gekeerd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2