DONDEHDAG 24 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode; twee licht gewonden. Gisteravond te circa half zeven had op den straatweg van Almelo naar Borne, na bij de buurtschap Zinderen een ernstig auto-ongeluk plaats, dat aan den heer D. Knoef, leerhandelaar te Enschede, het leven heeft gekost. Op dat tijdstip reed op genoemden weg de vrachtrijder Wooldrik uit Oldenzaal met eenige wagens, beladen met boom en. Hy hoorde plotseling een geweldigen slag ach ter zich en bemerkte, dat een auto tegen de achtersten wagen was gereden. De gevol gen waren ontzettend. De auto was van voren geheel in elkaar gedrukt en de be stuurder zat bekneld achter het geheel ver bogen stuur. Met moeite slaagde men erin, den ongelukkige te bevrijden, die daarop werd binnengebracht in een nabij zijnd boe renhuis. Twee geneesheeren, die spoedig ter plaatse waren, konden slechts den dood van het slachtoffer constateeren. Het stof felijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis te Almelo. Uit het onmiddellijk ingestelde politie-onderzoek is gebleken, dat de vrachtwagens geheel ter rechterzijde van den weg reden en dat zijn van reflec toren waren voorzien. De verdere inzitten den van de auto, mevrouw Knippers uit Borne, die verwondingen aan gelaat en been had bekomen en haar zoontje, dat aan het gezicht gekwetst was, kond engemak- kelijk uit den wagen worden gehaald. Na te zijn verbonden zijn zij naar huis ver voerd. NEDERLANDER HEEFT AUTO ONGELUK IN BELGIë. Een auto, bestuurd door den heer Wal raven uit Rotterdam is te Wuest wezel - Gooreind, doordat de bestuurder wilde uit wijken voor een hond, tegen een boom gereden. Alvorens tegen den boom te bot sen werd nog een voorbij gangster aangere den, die een beenbreuk bekwam en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Van de inzittenden van de auto werden de beide schoonzusters van den heer Walra ven, Mej. Marg. en I. Schrauws eveneens •uit Rotterdam gekwetst. Een der beide dames bekwam een breuk in een der han den. BRANDENDE WAS OVER HET LICHAAM Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag is in het ziekenhuis te Utrecht overleden de 16-jarige Marie Har deman uit Veenendaal, die de vorige week bij het smelten van wrijfwas in brand is geraakt en in zorgwekkenden toestand ter verpleging is opgenomen. AANVARING OP HET NOORDZEE KANAAL. j Tusschen de Waterlanden en Flynderborg. Gistermiddag omstreeks half vier heeft op het Noordzeekanaal, ter hoogte van bui tenhuizen een aanvaring plaats gehad tus schen het van Buenos Aires terugkeerende s.s Waterland van de Koninklijke Holland - eehe Lloyd en het uitgaande Deensche s.s. Flynderborg van de Reederij C. K. Hansen te Kopenhagen, op weg van Amsterdam naar Casablanca. De Waterland kon naar Amsterdam door varen. De Deen heeft men ter plaatse aan den wal vastgemaakt en zal naar de hoofd stad terugkeeren voor nader onderzoek en herstel van de schade. De Flynderborg heeft averij bekomen aan bakboordzijde boven waterlijn. O.m. is aan den achterkant een gedeelte van de verschansing ingedrukt en een der davits afgebroken. Het schip is maar Amsterdam teruggekeerd. Ook de averij van de Waterland, die, evenals het andere schip diep was geladen, is van ge ringen aard. FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelseh, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 13) Terwijl hjj sprak, ging hij naar 'n tafel en nam een opgerold papier op, dat daar lag. Toen wendde hij zich tot den zendings arts. „U kent geloof ik de taal van mijn land, dokter? Ja! Dan zal dit document u zeker interesseeren." Hij overhandigde het papier aan Forsyth, die vlug de Chineesche letters las. Een die pe rimpel verscheen op z\jn voorhoofd en zijn gezicht verbleekte. Want het document betrof hemzelf; het was een verklaring, dat hij op zijn reis van Canton, de zendings- campan gebruikt had om opium te smok kelen en dat drie kisten, ieder een picol wegend, door een lid der bemanning bij Le- land Barrington, een vreemdeling, die in Yong-Foo woont, bezorgd waren. Er be stond geen twijfel, wat den inhoud der kisten betrof, want deze waren nagekeken door dienstdoende beambten, die de smok kelwaar ontdekt hadden. Verder werd ver meld, dat nog niet tot vervolging was over gegaan, daar men eerst de bestemming van de opium wenschte te onderzoeken. Toen Dick Forsyth met het lezen van het kostbare document gereed was, keek hij niet eenmaal op. Heel duidelijk zag hij de val, die men voor hem had opengezet, en waar hij' ingeloopen was. De Engelschman had van het bedrog geweten; was dit mis schien met Li Weng-Ho overeengekomen, terwijl het meisjeHij brak even zjjn gedachtengang af. Had Kathleen B arring- BRAND IN EEN BROODBAKKERIJ. Gisteravond omstreeks 11 uur is brand uitgebroken in de broodbakkerij van den heer A. van Splunderen gevestigd in per ceel Westzanerdijk 55 te Zaandam. De bak kerij is geheel verloren gegaan. Terwijl de bewoners rustig aan tafel za ten te lezen werd men een sterke brand lucht gewaar en toen men op onderzoek uitging, bleek dat de bakkerij reeds hevig brandde. In allerijl werden de kinderen in veiligheid gebracht, wekte men de knecht en redde men het een en ander. Korten tijd later sloegen de vlammen aan alle kanten uit en viel aan redding van het pand niet meer te denken. Ook het naastgelegen per ceel van den schoenmaker Kossen aan den Westzanerdijk 57 werd door de vlammen aangetast doch door krachtig optreden van de brandweer kon hier erger voorkomen worden en kon dit huis behouden blijven. Ofschoon dc brand zich zeer ernstig liet aanzien was deze toch reeds in een kwar tier gebluscht. De schade wordt door verzekering gedekt. JACHT OP EEN SMOKKELAUTO. Beide inzittenden gewond. Behalve in de buurtschap Hegen heeft gisternacht ook op den weg Roermond Venlo een achtervolging plaats gehad tus schen een smokkelauto en een auto, waar in douanebeambten gezeten waren. Onder de gemeente Reuver is toen de smokkel auto door de douanebeambten beschoten, met het gevolg, dat de auto stuursloos werd en met groote vaart tegen een langs den weg staanden boom reed. De beide inzitten den werden gewond. P. uit Roermond, de eigenlijke smokkelaar, bekwam ernstige verwondingen aan het gezicht, doch kon na verbonden te zijn naar zijn woning wor den vervoerd. De tweede inzittende B., eveneens uit Roermond, bekwam ernstige verwondingen aan hoofd, handen en been en, en moest naar het ziekenhuis te Roermond worden overgebracht. De smokkelauto, waarin zich sigarettenpapier bevond, werd ernstig be schadigd. JEUGDIGE DIEVEN. Door de politie te Nijmegen is gisteren een jeugdige dievenbende, die speciaal werk maakte van rijwieldiefstallen, ontmas kerd. In verband met een te Nijmegen ge pleegde straatroof werden door de politie gearresteerd A. D. en G. T. die na verhoor bekenden te Nijemgen tal van diefstallen van rijwielen te hebben gepleegd. Bijna iederen dag werden door hen en hun hand langers in Nijmegen twee of meer rijwielen gestolen. Dé politie zet het onderzoek voort. Tevens werd gearresteerd A. T., verdacht van verschillende inbraken, gepleegd in Nijmegen en omgeving gedurende de jaren 1932, '33 en '34. AVONTURIER OP DE BUFFERS. Bij aankomst van den sneltrein uit Eind hoven omstreeks 7 uur 's avonds in Roer mond, bemerkte het stationspersoneel te Roermond op de buffers tusschen twee wa gons een man, die zonder trein-plaatsbewijs bleek te zijn, meldt de „Liirtb. Koer." Bij het onderzoek, dat de gewaarschuwde politie instelde, bleek, dat de man in Eind hoven ongemerkt op de buffers van den trein was geklommen en zoo de reis naar Roermond had meegemaakt. Het bleek ver der nog, dat de man naar Amsterdam had willen konien op deze goedkoope manier maar dat hij den verkeerden trein had ge nomen en naar het Zuiden reisde in plaats van naar het Noorden. Dé clandestiene reiziger was de 21-jarige L. K., geboortig te Warschau, zwervend, arbeider van beroep, voorheen Poolsch on derdaan, thans zonder nationaliteit. Hij bleek slechts 12 francs op zak te hebben. Hjj is ter beschikking van den commis saris van politie in bewaring gehouden. ton het geweten? Had ze hem opzettelijk gebruikt om hem zoodoende te verhinde ren nuttig werk te doen? Hoe ondenkbaar het hem ook leek, de feiten wezen er op Li Weng Ho's stem, zacht en insinuee rend, stoorde zijn overpeinzingen. „Dat document schijnt u veel voedsel voor uw gedachten te geven, dr. Forsyth. Ik vraag mij af, of u geen verklaring hebt af te leggen. „De kisten waren niet van mij. Ik wist niets van den inhoud af. Ze zijn heel toe vallig met de zendings-campan meegeko men." „Van wie waren zij dan wel?" viel de mandarijn hem vriendelijk in de rede. Dick Forsyth dacht vlug na. Het was mo gelijk, dat de sluwe Oosterling een snoo- der spel speelde dan hij nu doorzag. Mis schien probeerde hij Kathleen Barrington geheel in zijn macht te krijgen en de ge smokkelde opium te gebruiken om zijn doel te bereiken. Dat scheen hem waarschijn lijk en als hij de waarheid vertelde, zou hij de verrader van het meisje worden. Plotse ling besloot hij een stouten aanval te on dernemen. „Ze hoorden aan uw Engelschen deelge noot, Leiand Barrington." Terwijl hij sprak, flikkerden de oogen van den mandarijn even en hij hief zijn waaier op als om zijn gezicht te verbergen. Een seconde later was hij zichzelf weer. „Ik begrijp niet, waarover u spreekt", zei hij norsch. „Maar ik weet wel, dat u opium in deze stad hebt binnengesmokkeld en dat ik u behoor te arresteeren. Op opiumsmokkelen staat de doodstraf. Dus u hebt het alleen aan mijn genade te danken, als u levend uit de Yamen komt." „U zoudt mij niet durven arresteeren", sprak Forsyth vlug. „Ik ben een Engelsch man. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gebdren: Klaas z. van K. Kuijt en J. J. Ros. Neeltje d. v. W. Nijgh en A. van der Bent. Mensje d. van G. van Bee- len en K. Kuijt. Jacoba Klasina d. van W. Guijt en K. Hoek. Arie Cornells z. van A. van der Plas en A. Barnhoorn. Ondertrouwd: M. v. d. Zwan en A. Jonker. Getrouwd: W. Wagter en N. Krijgs man. A. v. d. Boon en J. J. van Duijn. H. van Duijn en D. den Hollander. M. Klok en C. S. Bol. Overleden: A. Struik 82 j. wed. van L. Peeman. C. v. d. Plas 50 j. echtg. van J. van Duijn. Levenloos aangegeven kind van B. v. d. Bent en K. v. d. Marei. KATWIJK AAN DEN RIJN. H. Vormsel. Gistermiddag is door Z. H.Exc. den Bisschop aan 105 kinderen het H. Vormsel toegediend. LISSE. Landarbeldersbond „St. Deus Dedit". Gisteren en eergisteravond hield de afdee- ling van den R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" haar jaarlijksche feest verga dering, op welke bijeenkomst ook de dames der leden toegang hadden en ook in grooten getale waren verschenen. Een paar leden van „The Musicmakers" zorgden voor mu zikale afwisseling en brachten er al dade lijk een opgewekte sfeer in. De voorzitter der afdeeling, de heer H. v. d. Vlugt, opende met den Chr. groet en heette allen, in het bijzoonder de dames en den spreker van den avond, den heer B, N. Loerakker, uit Hillegom, van harte welkom. Enkele bestuursleden van zusterafdeelin- gen waren aanwezig benevens het bestuur van de afdeeling van den R. K. Volksbond en werden nog speciaal verwelkomd. Voorts deed hij een paar mededeelingen inzake de uitkeering uit de werkloozen- kas op a.s. Zaterdag. Hierna gaf hij het woord aan den spreker van den avond, den heer Loerakker. Spreker deelde allereerst mede, dat A. J. Loerakker door de afd. van de K.D.P. was uitgenoodlgid tot een debatavond om hen te overtuigen, dat zij dwalen. Hij legde er ech ter den nadruk op dat A. J. niet komt omdat hij zich niet wenscht te leen en als propagandaobject van de K.D.P. Krijgt U dus een circulaire met een dergelijke mede- deeling, ga er dan niet heen. Spreker zeide, dat het politieke leven niet te scheiden is van het sociaal-econo misch gebeuren onzer dagen en daarom achtte hij, dat hij zijn boekje niet te buiten ging, wanneer hij in z(jn betoog eenigszins in politieke wateren zou terecht komen. Spreker wees er dan op, hoe de K.D.P. in den afgeloopen zomer een onzer grootste werkers in de vakorganisatie ter plaatse, den heer C. v. d. Berg, in het orgaan „De Vaan" door het slijk heeft gehaald om daardoor onze mooie en sterke vakbewe ging in discrediet te brengen bij hare leden. Met het woord van den Bisschop van Haar lem bewees spreker, dat een scheuring on der de Katholieken onverantwoordelijk is. Het laatste Vastenamondemenit is voor ons een duidelijke aanwijzing en dit geldt evengoed ten opzichte va^i de K.D.P. als voor de Fascistische beweging! De princi- pieele uiteenzetting moet voor ons gedis- ciplineerden een richtsnoer zijn om onze daden daarnaar te richten. Spreker zeide, dat de K.D.P. zich zelfs weet te beroepen op de Encyclieken Rerum Novarum, Qua- dragesimo Anno en Imimortale Dei en zij meent, dat zij deze encyclieken op haar ge dragslijn van toepassing kan brengen. Spre ker deed nog uitkomen, hoe er reclame ge maakt wordt met do vervalschte rede van Pater Henricus. Met zulke menschen is nu eenmaal niet te redeneeren en zij zijn door niemand te overtuigen. Een daverend applaus volgde op deze rede. De voorzitter dankte den spreker voor „Een Chineesche Yamen, dat moest u we ten, is gesloten als het graf. Niemand zag u de hekken binnenkomen. „Miss Barrington weet, dat ik hier ben", vervolgde Forsyth kalm, hoewel hij wist, dat hem aan alle kanten gevaar dreigde. „Zij verwacht mij straks...." „Ah!" De vijandelijke oogen van den mandarijn boorden zich in die van Forsyth. De woe de had het maskerachtige gezicht van den mandarijn verwrongen. Toen maakte hij een handbeweging. „U kunt gaan dokter! Maar als u een ver standig man bent, zult u ontdekken, dat de lucht in Yong-Foo slecht voor uw gezond heid is. En u deed wijs, zoo min mogelijk van deze stad te vertellen, in geen geval iets in Peking te rapporteeren." „Ik beloof u niets!" riep Forstyh. „Beloften vraag ik niet. Een verstandig man doet...." „Ik zal doen wat ik 't verstandigst vind." Eensklaps was het met de kalmte van den mandarijn gedaan. Onbeteugelde woede schitterde in zijn oogen, verwrong zijn geel gezicht. Zijn stem klonk trillend en heesch. „Als u zich tegen mij verzet, zal ik u in reepen laten snijden. Ik zal u op straat laten snijden, zoodat het volk zich met u amuseeren kan. Ik.... Hij hield zich in, toen klonk het met een doodelijke kalmte, die nog vreeselijker was dan zijn dreigementen: „Verdwijn uit mijn Yamen uit de stad Yong-Foo, jij vreemde hond! Na zonsondergang zijn de poorten der stad gesloten, dan Terwijl hij sprak, klapte hij in de han den. Eenige beilienden verschenen. HU sprak enkele woorden met hen en voor For syth iets kon zeggen was hy achter 'n gor- dUn verdwenen. De bedienden naderden UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 25 Jan. Hulzen, 301 M. 8.00 Morgenconcert. 9.1510.00 Geen uitzending van de KRO. 10<— Gramofoon. 10.30 Muziek voor fabrieken (gram.) 11.00 Gramofoon. 11.30 Ziekenhalfuurtje. 12.00 Politieberichten. 12.50 Gramofoon. 1.Lunchconcert KRO-orkest. I.50 Gramofoon (Schumann). 2.00 Orgelconcert door Evert Haak. 2.30 Gramofoon (Haydn). 2.45 Voortbz, orgelconcert. 3.15 Zangrecital José Candel. 4.Verzorgen zender. 4.15 Kamer-orkest Joh. Gerritsen. 5.00 Landbouwcrisiswetten door Th. Arts 5.30 K. R. O.-Orkest. 6.15 Skiën en Zwitserland. 6.30 Kamerorkest. 7.15 „Ceylon, de Parel van Indië," lezing 7.35 Vaz Dias. 7.45 Bouwmeesters revue. 10.35 Vaz Dias. 12.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. VARA, VPRO, AVRO. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding Vrijz. Prot. 10.15 Declamatie. 10.30 Orgelspel. II.00 Declamatie. 11.20 Gramofoon. 12.30 Orkest. 2.30 Zangvoordracht. 3.10 Gramofoon. 4.00 Knipcursus. 5.00 Na schooltijd. 5.30 Concert. 7.05 Orgelspel. 7.30 Lezing. 8.00 Lezingen Vrljz. Prot. 11.0012.00 Gramofoon. Brussel 322 en 484 M. 9.5510.20 Concert, daarna gramofoon tot 11.20 uur. Deutschlandsender, 1571 M. 11.201.05 Concert. 4.505.20 Concert. 10.20—11.20 Concert. zijn vurig gesproken woord en hij hoopte dat allen er hun voordeel mee zullen doen. Hierna werd het woord gegeven aan de tooneelvereeniging „Nut en' Genoegen" welke voor 't voetlicht kwam met het too- neelspel in drie bedrijven „Als de poorten open gaan", een stuk met een sociaal ten- denz uit den tegenwoordlgen tijd. Zooals men van haar gewoon is, gaf de tooneelclub weer schitterend spel. Wij dur ven gerust zeggen dat het spel voor 100 pro cent af was! Zelden zagen we een stuk met een voor het organisatieleven zoo opvoe dende kracht. De regie berustte by den heer P. J. v. Kesteren, die over zyn club ten volle tevreden kan zynl Het waren in alle opzichten uitstekend geslaagde feestavonden! Vrouwenbond. Gisteravond hield de R. K. Vrouwenbond zijn jaarvergadering in de groote zaal van het Patronaat. De be langstelling was zeer groot. De Presidente, Mevr. Vree/burg, openden met den Chr. groet en verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder den zeereerw. heer Pastoor, die ondanks zijn hoogen leef tijd, steeds blijk geeft van medeleven met deze afdeeling. Ook verwelkomde de Pres. het dames-zangkoortje en de dames, die declamaties tengehoore zullen brengen. Voor dezen avond hebben wij, aldus spr., ondanks den ongunstigen tUd, een prachtige verloting georganiseerd, waarvoor wij aller aandacht vragen. Dank brengt spr. namens het Bestuur aan de milde gevers(sters). Uit het jaarverslag van de penningmees- teresse bleek, dat aan inkomsten 1 430.81, hem. Er zat niets anders op dan te vertrek ken of er uitgegooid te worden. Hij liep naar de deur, waardoor hij gekomen was. Toen hij zich in den tuin bevond, zag hij, dat er een wacht bij het hek geplaatst was. Zou hij ongehinderd kunnen gaan, of.... Met de bedienden op zUn hielen bereikte hij het hek. Zijn hart bonsde. Indien ze hem den weg versperden Tot zijn groote opluchting gebeurde dit niet, maar toen hy er door liep, spuwde een van hen hem in het gezicht. Met een bovenmenschelijke poging be dwong hy zich. Toen merkte hy, dat een van de bewakers hem volgde. vn. Het bloedspoor. Met den soldaat achter zich aan, kwam Dick Forsyth aan het punt, vanwaar een pad naar het huis van Barrington voerde en een oogenblik bleef hij aarzelend staan. Zou hij Kathleen Barrington opzoeken of niet? Hy volgde den weg naar de stad, bleef na een paar passen besluiteloos staan. De soldaat maakte eveneens halt en leun de op zUn geweer, maar toen Forsyth het pad naar Barrington's huis insloeg, liep hy met spoed naar de Yamen terug. In den tuin gekomen, keek Dick Forsyth om èich heen en ontwaarde een meisjes gestalte onder een kerseboom. Hoewel hij haar gezicht niet kon zien, twijfelde hij er niet aan of het was Kathleen. Naderby ko mend, zag hy, dat er een peinzende uit drukking in het mooie gezichtje lag. Hy kuchte om zyn nadering aan te kondigen, waarp het meisje onmiddellijk opsprong; een glans van blijdschap in haar oogen. „O!" riep ze, „ik dacht net aan u, dr. For syth. Ik vroeg me af, wat er in de Yamen gebeurd was en ik was zoo vreeselijk bang. Droitwich, 1500 M. 12.102.20 Concert. 3.35—6.20 Concert. 7.3012.20 Concert. Te 9.50 Nieuwsbe richten en lezing. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 12.50 Concert. 8.20 Zang. 10.50 Dansmuziek. Rome, 420 M. 8.05 Concert. Gemeentelijk Radiodistribntiebedrtyf en de R.O.V. Radio-centrale Derde programma 8.0011.20 Deuteohl. Zender. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.2013.45 Luxemburg. 13.45—14.20 Brussel VI. 14.2015.20 Kalunborg. 15.20—16,50 Keulen. 16.501720 Deutschl. sender. 17.20—18.45 Brussel VI. 18.4519.25 Beromunster. 19.2519.35 Luxemburg. 19.35—20.20 Keulen. 20.2021.30 Beromunster. 2130.21.50 Londen Reg. 21.5023.20 Leipzig of Luxemburg. 23.20afloop Weenen. Vier de programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.0511.20 Londen Reg. 11.20—12.50 Droitwich. 12.5015.50 Londen Reg. 15.50—18.50 Droitwich. 18.5020.00 Londen Reg. 0.0023.00 Loc. Uitzending (20 uur). Gra- mofoonmuzlek (20.30 uur) Mevrouw W. Duval—Praetz, zang; a. d. vleugel mej. Laura Duval. 1. Als de ziele luistert. 2. Zacht is uw hand, o windeke. 3. Wiege- deuntje. 4. Komt, o zonne. Allen uit do kleengedlchtjos van Guido Gezelle; muziek van Cath. van Rennee. 5. Bitten van L. v. Beeethoven. 6. Entsagung van Mendelssohn 7. Noordzee v. Emiel v. Hullebroek, daar na Gramofoonmuziek. 20.afloop Londen Reg. VOOR DEN KRO-MICROFOON Zondagavond, 27 Januari om 9.18 zingt Frank Titterton, de beroemde Ëngelsche tenor, met begeleiding van het Stedelijk Orkest van Maastricht voor den KRO. aan uitgave 380.74 werd geboekt, alzoo een voordeelig saldo van f 50.07. De pres. bracht dank aan de pennin-g- meesteresse voor het nauwkeurig beheer. Tusschen de diverse verslagen door wer den eenige zangnummers ten gehoore ge bracht, begeleid aan de piano door Mej. Ko v. d. Veld. Evenals de zangnummers vielen ook de declamaties zeer in den smaak, hetgeen het applaus bewees. Medegedeeld werd, dat 12 Febr. a.s. de groote feestavond zal plaats vinden, waar aan medewerking verleent het gezelschap Pierre Bailedux c-s., ons allen bekend door zijn optreden voor den K.R.O. Toevallig, zegt de presidente, valt dit samen met de retraite, Welke plaats vindt te Noordwij kerhout en waaraan door velen wordt deel genomen. Geprobeerd zal worden deze te verschuiven, hetzU vroeger of later. Uit het jaarverslag van het Retraite-fonds blykt, dat er ontvangen ia 170.56, uitge geven 130.20, alzoo een voordeelig saldo groot 40.36. In het verslag werd dank gebracht aan de zelatrlcos, die op een of andere wijze hunne medewerking voor het Retraite fonds hebben verleend. Tevens werd de goede samenwerking geprezen tusschen het Retraitefonds „St. Ignatius", onderafd. van den R. K. Volksbond en ons fonds. Hierna werd een begin gemaakt met de groote verloting van huishoudelijke artike len, welke steeds een leuke attractie blykt en een goede opkomst bevordert. Aan het einde werd dank gebracht aan allen voor het welslagen van dezen avond, waarna deze bUeenkomst werd gesloten met gebed. Bent u er goed afgekomen?" „Voor het oogenblik wel!" klonk het grimmig. „Heeft Li Weng-Ho u gedreigd?" „Ja", Forsyth liet een kort lachje hoo- ren. „Maar bedreigde menschen leven langl" „Niet in China", gaf ze vlug ton antwoord. „Dit is een gevaarlyk land. U moet werke lijk voorzichtig zijn. Wat hebt u tegen hem gezegd? Iets, waarover hU kwaad is gewor den?" „Ik heb hem beschuldigd van medeplich tigheid aan opiumsmokkelarU cn hij heeft my tot zonsondergang tyd gegeven om Yong-Foo te verlaten." „Dan moet u gaan..,." „Ik zal niet gaan", onderbrak hU haar. „Er zijn redenen. „O, u begrijpt het niet!" viel ze hem in de rede. „Uw leven loopt elk oogerJ%lik ge vaar. En er zijn zooveel manleren, waarop hij zich van u kan ontdoen: vergif, het mes en nog voel meer. U kent den Oosterling niet," Haar angst om zyn wdzUn was onmis kenbaar en zyn hart begon warmer voor haar te kloppen, maar het vastberaden ge voel 2ijn plicht te moeten doen, maakte het hem onmogelijk aan haar smeekbeden ge volg te geven. Een moment keek hij haar met stralende oogen aan, toen sprak hij met zachte stem: „Ik dacht niet, dat u mij van mijn plicht wenschte af te houden?" „Dat wensch ik ook niet", antwoordde ze vlug. „Maar wel van het pad, dat naar den dood voert en dan een dood, zooals een Chinees bedenken kan ja! Duizendmaal ja. Als u den tyd gegeven is tot zonsonder gang, moet u onmiddellijk uit Yong-Foo weggaan (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9