DONDEHDAG 24 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Bij de voortzetting der zitting op heden middag begon wethouder G o s 1 i n g a (A.R.) met den heer Lombert te antwoor den op diens vragen. Aan de kwestie van het buiten dienst gebruiken van gemeente auto's zal de aandacht worden besteed en opdracht is gegeven om daaraan een einde te maken. Er is aanmerking gemaakt op bestellingen van leveranties van buiten. Wij houden het systeem van aanbesteding er op na en wie het voordeeligste aanbieding doet, krygt de bestelling Wij moeten niet doen aan gemeentelijk protectionisme. Overwerk van ambtenaren wordt geregeld door het Ambtenarenreglement en het gaat niet aan om willekeurig een onderscheid te maken tusschen hoogere en lagere ambtenaren. De heer Vos wil liever belastingverhooging dan bezuiniging en salarisverlaging, maar dan is het wel eigenaardig, dat de heer Vos steeds tegen alle desbetreffende belasting voorstellen heeft gestemd. En wanneer 'alle voorstellen, waar de heer Vos vóór gestemd- heeft, waren aangenomen, dan had er nog veel meer bezuinigd moeten worden. De heer Coster heeft promotie bij de licht fabrieken bepleit, welke stilstaat sinds 1925 Dat is onjuist. Geregeld hebben promoties plaats gehad bij de Lichtfabrieken, doch het is wel juist, .dat de crisis hier en daar invloed heeft uitgeoefend op de bevorde ringen bij verschillende takken van dienst. Het gemeentebelang en niet het belang der betrokkenen moet den doorslag geven. De heer Tobé heeft lijn gegeven voor bezuini ging, doch spr. verzekert, dat B. en W. op hun qui vive zijn. In 1933 hebben B. en W. 258.000 minder uitgegeven dan waartoe zij het recht hadden. Een nood-offer, zoo als de heer Tobé wil, maakt slechts 1 pet. uit op de geheele salaris-korting en lijkt spr. een gevaarlijk experiment. Spr. weet niet of het geoorloofd is een eigen gemeen telijke brandassurantie op te richten; wel kan men een belasting op de brandassu rantie heffen, maar daar voelt spr. niets voor. De heer Bergers wil de meterhuren opheffen, maar dan moeten de belastingen omhoog. De heer Manders heeft van alles besproken en allerlei expérimenten ge noemd, maar spr. betwijfelt of het wel raison heeft ze te probeeren. Laat de heer Manders dus een brochure schrijven, maar liefst niet vlak vóór de begrooting! (ge lach). Omtrent de voorgestelde tariefsverla ging merkt spr. op, dat het voorstel-v. Weizen 37.750 per jaar zou kosten, en dat van den heer v. Eek pl.m. 43.500. De subsidieering van de vereenigingen tot uit zending van kinderen kan z.i. verlangd worden, maar B. en W. zullen zich bij een tegenovergesteld besluit neerleggen. Het subsidieeren van de drankbestrijding als blijk van sympathie vindt spr. te duur. Een levensmiddelenraad instellen is al weer een praatcollege inschakelen en of een dergelijke raad het recht zou hebben om de winkels te beperken, betwijfelt spr. op ju ridische gronden. De heer Tobé is bang, dat de bedrijven hun winst zullen zien verliezen, en daarom wil hij de tarieven verlagen. Maar dan krij gen zij heelemaal geen winst. Het is jam mer, dat de gemeente moet drijven op de winst van de bedrijven, maar dat gaat nu eenmaal niet anders. Het is evenwel een feit, dat de tarieven naar verhouding niet te hoog zijn. Wat de abattoir-tarieven be- tieft, zegt spr., dat een wetsontwerp aan- handig is inzake deze kwestie. De moge lijkheden van huurverlaging worden onder de oogen gezien in contact met de regee ring. Wat de tariefsverlaging betreft merkt spr. nog op, dat de gasprijzen pas verlaagd zijn, alsmede het winkeltarief voor electri- citeit, terwijl de Omzetbelasting niet in re kening wordt gebracht. Dat alles kost geld. Dat de huurverlaging op zich liet wachten is te wijten geweest-aan gebrek aan gege vens wfelke door de stadhuisbrand verloren waren gegaan. Over de begrooting zelf is weinig gezegd. De heer Bosman heeft cri- tiek uitgeoefend, doch spr. herinnert er aan, dat het reeds jaren lang de gewoonte is om het slot van het vorig jaar te trekken op den dienst van het volgende jaar. De Lichtfabrieken zijn heusch niet „geplun derd", terwijl het verwijt van het aanspre ken der reserves ongerechtvaardigd is. Het werkverruimingsplan van de S. D. A. P. wil spr. bezien van den financieelen kant. De S. D. A. P. heeft dat t^ weinig gedaan. De heeren willen leenen, maar dat is geen financieele basis. De heeren moeten niet vergeten, dat wij een stadhuis aan het bou wen zijn, waarvoor behalve de assurantie penningen, nog een millioen noodig zal zyn. Als wij leenen, moeten wij ook zorgen voor rente en aflosing en dan moeten wij de be lastingen verhoogen, maar daarvoor doen de heeren geen voorstel. Zij hebben allerlei plannen, maar geen duiten. Spr. geeft toe, dat dergelijke wer ken arbeid en brood geven aan een groot aantal menschen. Het nut daarvan is groo- ter dan het aantal tewerkgcstelden zou doen verwachten. Maar de plannen van de S.D.A.P. zijn niet rijp voor uitvoering. Een onvoorzichtige financieele politiek leidt o zoo spoedig tot een catastrophe, en dan kunnen we de bouw van het raadhuis en de Levendaaldemping wel stop zetten. De heer v. Eek wil ingaan tegen de re geering, maar dat is niet democratisch on parlementair, dat is revolutionair. Het is nutteloos om het beleid van de regeering te becritiseeren. Men zegt, dat de regee ring een verarm in gspolitiek voert, maar weet men wel wat men daarmee zegt? Dat zou een bandietenregeering nog niet eens doen. De heele politiek van de S.D.A.P. loopt uit op een versterking van de N.S.B. De raad in zijn geheel heeft nog maar weinig besef van den ellendigen toestand van ons volk, anders zou men niet met allerlei desiderata aankomen, terwijl men weet, dat de begrooting nauwelijks sluit. Men moet tevreden zijn met wat bereikt is. In vergelijking met andere plaatsen is het hier nog redelijk, wij moeten dien toe stand niet in gevaar brengen door nieuwe uitgaven te willen zonder dat er nieuwe inkomsten tegenover staan. Wethouder R o m ij n (V.B.) beantwoordt mevr. Braggaar, die weer gesproken heeft op haar bekende wijze. De heeren Wilmer en de Reede hebben de onjuistheid van haar voorstelling reeds aangetoond. Spr. ziet er een oppositioneele querulantie in en het is een fabel dat door haar optreden de reorganisatie van M. H. is ingevoerd. Mevr. Braggaar heeft steeds aangedrongen op normen, omdat die uitkeeringen volgens haar te laag zouden zijn. Nu de normen er zijn, wordt er niets meer üitgekewd, doch het nadeel is, dat er geen acht meer ge slagen wordt op individueele gevallen. De normen moesten evenwel ingevoerd wor den door het overstelpend aantal aanvra gen. Niet de aandrang van mevr. Braggaar maar de omstandigheden hebben geleid tot deze „mechanisatie". (Wordt vervolgd). R. K. VOLKSBOND. Eerste ontwikkelingsavond. Zooals Maandag jl. gemeld, houdt de öfd. Leiden van den R. K. Volksbond dezen win ter nog vier ontwikkelingsavonden voor hare leden, waarvan gisteravond de eerste bijeenkomst plaats had. De opkomst was verrassend goed te noe men, want de groote zaal was geheel ge vuld met belangstellenden. De onderwer pen, welke op deze bijeenkomsten behan deld zullen worden, zijn die belangstelling zeker waard en voor het afdeelingsbestuur is het ongetwijfeld een voldoening te mo gen constateeren, dat zijn streven door de leden op prijs wordt gesteld. De voorz., de heer H. Nijhuis, opende de vergadering met den chr. groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den spreker van den avond, den heer Angenent. Spr. voegde hieraan toe den wensch, dat 1935 een jaar van opbloei moge zijn voor den Volksbond en dat de leden meer dan vroeger hun belangstelling zullen toonen voor de vergaderingen, welke door de af- deeling worden gehouden. Hierna verkreeg de heer A. Angenent uit Haarlem het woord. Spr. zeide ter inlei ding, dat het bestuur vier ontwikkelings avonden had gearrangeerd ten aanzien van de taak der standsorganisatie in verschil lend opzicht. Dezen avond behandelde spr. de taak der organisatie in het gezinsleven en hij laat ter inleiding voorafgaan de schepping door God van de wereld en den mensch, die de koning der schepping genoemd mocht wor den. Door de schepping van den mensch en de woorden: „Vermenigvuldigt u", legde God den grondslag voor het gezin. De gezin nen te zamen vormen de maatschappij, die zij doordringen van hun wezen. De beteekenis van het christelijk gezin voor de maatschappij is nog grooter, wan neer de gezinnen werkelijk zijn geboren uit 't christelijk katholieke huwelijk, voor God gesloten en onverbreekbaar. Man en vrouw voelen zich tot elkaar aangetrokken en daardoor zijn zij in staat het Gods-gebod van vermenigvuldiging te vervullen. Spr. stippelt hierna uit de taak van den man en van de vrouw in het gezin en zegt, dat de eerste functie van de vrouw is in het gezin: haar moederschap, het hoogste doel, waarnaar zij kan streven en wat zij kan bereiken. Spr. beschouwt dan nader de taak en de bedoeling van het huwelijksleven. Zoo dit niet volgens Gods wil wordt opgevat, ont staan er Sodoma's en Gomorra's, ook in het gezinsleven. Gods wil was het de eenheid en onverbreekbaarheid van het huwelijk te bevestigen en op tallooze plaatsen in het Evangelie worden deze woorden genoemd. Voor den modernen mensch heeft het ge zinsleven en het gezinsideaal geen betee kenis meer. Maar al te velen sluiten God en het zedelijk bewustzijn buiten hun hu welijk en beschouwen het huwelijk maar al te zeer als een persoonlijk en zakelijk iets. Wat daarvan het gevolg is, daarvan zijn voorbeelden te over. Z. H. Paus Pius XI heeft niet voor niets gewezen op de steeds verder voortschrij dende ellende in veler huwelijk. De materialistische geest, die in de men schen gevaren is, heeft het gezin gemaakt tot een puinhoop. Wordt dus met vernietiging van het ge zin de geheele maatschappij ondermijnd, dan dienen daar middelen tegenover te staan, die hervorming van gezin en maat schappij zullen bevorderen. De standsorganisatie heeft daarin mede haar aandeel, zij heeft een voorname taak hierin te vervullen. Met de ouders, die in hun gezinsleven de eerste verantwoordelijkheid hebben voor de opvoeding hunner kinderen, moeten de standsorganisaties zorgen voor de ontwik keling hunner leden, niet alleen op maat schappelijk, maar ook op sociaal en gods dienstig terrein. Naast en met de overheid kan en moet de standsorganisatie ervoor zorgen, dat het gezinsleven behoorlijk bevorderd wordt, dat kan mede geschieden door bevordering van woningbouw, huurbepaling enz. enz. Spr. wekt zijn gehoor tenslotte óp allen katholiek te zijn om aldus aan de wereld het verloren christelijk karakter terug te geven en te zorgen, dat de gezinnen weer de belangrijke rol, die hun toekomt, in de maatschappij gaan innemen, opdat allen inderdaad zullen ervaren, wat zij dagelijks bidden: „Heer, laat toekomen uw rijk." De voorz. dankte den heer Angenent voor zijn uitstekende voordracht en sprak de hoop uit, dat ook de volgende avonden zich in een zoo groot bezoek mogen verheugen. Verder wees spr. -erop, dat de Volksbond zijn taak goed wil opvatten en door deze ontwikkelingsavonden wil bijdragen tot het: allgs herstellen in Christus! Hierna werden door de film-afdc "ng van de K. S. A. enkele smalfilms vertoond Allereerst de groote Fransche film „Het klooster." In deze film laat de cinéast op duidelijke wijze uitkomen hoe groot de tegenstellin gen zijn van de wereld en het klooster. De beelden too veren ons voor oogen het jachtende, moderne leven met zijn zucht naar genot en geld, om daarna te duidelij ker te doen uitkomen de stille rust van het klooster, waar de monniken den dag verdeelen tusschen bidden en werken, wer ken en bidden. Een uitstekende film, waar van jammer genoeg het geluid niet tot zijn recht kwam wijl de zaal zich hiervoor niet leent. Daarna werden nog enkele teekenfilms vertoond, die, naar de aanwezigen te oor- deelen, niet minder geslaagd mogen hee- ten. De inzet der ontwikkelingsavond was goed. Moge het zoo doorgaan. HET RESIDENTIE-DRKEST. Programma vijfde abonnementsconcert. In het programma voor het vijfde Leid- sche abonnementsconcert van d:t veisoen op Maandag 4 Februari door het Residen tie-Orkest onder leiding van Dr, Peter van Anrooy is een wijziging noodzakelijk ge worden. Het luidt thans als volgt: voor orkest: Tweede Symphonie van L. van Beethoven, Nocturne no. 2 Fêtes van C. Debussy en Marche hingroise uit „La dam nation de Faust" van H. Berlioz; voor zang: Es blaut die Nacht van G. E, Haendel, La- mento d'Arianna van C. Monteverdi, Staend chen en Wenn ich das gewusst van P. T. Tschaikowsky, voor hobo: Concert voor twee hobo's met orkestbegeleiding van A. Voormolen. Solisten zijn resp. Hertha Glueckman en Jaap en Haakon Stotijn, terwijl het concert van Voormolen zal wor den uitgevoerd onder leiding va*n den com ponist. Sempre Crescendo Het Leidsch Studenten Muziekgezelschap Sempre Crescendo geeft Vrijdag 1 Maart a.s. een concert, waaraan zulen medewer ken de heeren Mr C. Kruysse (violist) en H. Jochems (fluitist). Uitgevoerd zullen worden o.a. werken van Florent Schmitt, Haendel, Corelli, Mozart en Jón Leifs. Zij, die voorheen voor toegangsbewijzen teekenden op de aangeboden lijsten, wor den verzocht hun naam en adres, bijv. door naamkaartje, op te geven aan den lieer B. Hengeveld, Botermarkt 13, alhier De Leidsche Vereeniging voor Weten schappelijke voordrachten heeft den heer Oswald Spengler, den schrijver van het bekende boek „Der Untergang des Abend- landes", die aan het eind van Februari a.s. ons land zal bezoeken, uitgenoodigd een voordracht voor haar te houden. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Door een muur gedrukt. Hedenmor gen is bij het uitrijden van de Raadhuis- steeg met een bakfiets het brood een be diende van bakker Verhoog aangereden door een tractor met oplegger, bestuurd door W. J. v. d. S. uit Voorburg. De bak- eifts werd met berijder door de muur van v. Wissen gedrukt. De berijder kreeg oogenschijnlijk geen verwondingen. De po litie onderzoekt de schuldvraag. NOORDWIJK. K. J. M. V. Gisteravond hield de K. J. M. V. een ontwikkelingsavond in Hotel ,,Het Hof van Holland" waarbij als spreker optrad de Moderator, kap. Sluis, die in zijn K.J.M.V.'ers een aandachtig gehoor had bij zijn bespreking van „Het Misoffer". En dan moet het ons direct van het hart, dat wij het jammer vinden dat de ouderen niet meer gebruik maken van de intro ductie welke op dergelijke voordracht avonden wordt toegestaan. Na een korte bespreking door den voorz. over sprekers en onderwerpen voor de volgende bijeen komsten, verkreeg de Moderator het woord. Als zijneerw. sprak over het Misoffer, dan wilde hij voorop zetten, dat dit een instelling is om ons geloof dieper te bele ven. Het opdragen van een offer is bekend zoolang de wereld bestaat; het is het ver nietigen van een zichtbare gave, opgedra gen door een wettig dienaar aan God, waaruit spreekt dat de mensch een hooger wezen erkent: de opperheerschappij van God. Ook in het Jodendom bestond het of feren en op de berg Sinai heeft God aan. Mozes de liturgische wet hiervoor aange geven in het brandoffer, zoenoffer en vre- de-offer, een voorafbeelding van het groo te offer, de opoffering van Christus op aarde, waarmede het Oude Verbond werd gesloten. Dit werd het eenig Offer, het of fer van onze vrijkooping bij hernieuwing opgedragen tot versterking van ons ziele- leven. De geschiedkundige uitbouw van het H. Misoffer werd door zijneerw. op zeer overzichtelijke wijze uiteengezet. Het is de onbloedige hernieuwing van Christus' bloedig offer en treffende ceremoniën. Wanneer wy de apologie lezen van den H. Justinius van 150 jaar na Christus, over het H. Misoffer in zijn verdedigings schrift over de laster welke over de Ka tholieke Kerk werd verspreid, dan vinden wij nog alles in ons Misoffer, zooals deze het reeds eeuwen geleden beschreef. Ver volgens besprak Z.eerw. de misgewaden, de symbolische beteekenis hiervan, en de verschillende deelen van de H. Mis. Alles in ons Misoffer is zoo eenvoudig en toch zoo mooi. Z.eerw. vond het jammer, dat wij zulke trieste menschen zijn, dat w(j de H. Mis niet méér" en niet beter beleven. Spr. wees op het nut van het gebruik van een Missaal, waardoor men beter het Misoffer i kan begrijpen en volgen. Met een bespre- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes, zoon van W. Koo ien en E. Regeer Johannes Hendrikus, zoon van J. Th. H. Hakkaart en A. M. A. Kiel Aloysius Siegram, zoon van J. Th. H. Hakkaart en A. M. A. Kiel Hendrik, zoon van P. Schalk en H. Hogewoning Maria Guldenaar, dochter van J. Zitman en J. Molenaar Mary Betty, dochter van C. G. Marks en M. du Bois Francisca Jacoba Suzanna, dochter van F. M. v. d. Dop en A. F. Bentvelzen Helena, doch ter van I. de Graaf en Z. v. d. Tuljn. Ma- rinus, zoon van F. Janssen en J. Rutten Albert Vincent Godefridus, zoon van J. J. M. Bruschke en A. P. Prins. Ondertrouwd: A. J. Schouten jm. 22 jaar en A. A. Anneeze jd 22 jaar. Getrouwd: W. H. Abrahams jm. en M. Verver jd J Gorree jm en J. van Gulik jd M. v. d. Heijden jm en J. Roe- landsche gesch. J. Koet jm en C. Kop gesch. A. A. Maagdenberg wedn. en J. F. van Schooten jd J. J. Regeer jm en E. J. Schouten jd D, H. van Tongeren jm. en A. H. v. Riet jd. Overleden G. v. Damv. d. Laar- se wede. 61 jaar H. Brandt, m. 66 jaar W. J. Prevoo dr. 47 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Volwassenen Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. king uit Potters' uitleg van de catechismus, hoe de vruchten van het H Misoffer ver deeld worden en een behandeling in vogel vlucht over de gedachtenis der heilige, eindigde Z.eerw. zijn met aandacht gevolg de rede, den wensch uitsprekende, dat men met meer verstand de Misgebeden zal bid den. Na énkele vragen naar genoegen te hebben beantwoord, dankte de voorz. den Moderator voor zijn zeer leerzame rede en hoopte, dat allen diep op het gesprokene zullen nadenken. Hierna sluiting. =3 ACADEMIENIEUWS LEIDEN. G es 1 a a g d: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer L. M. M. Smulders, Den Haag en mej. F. Jager, Voorburg. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den zich noemenden promotor A. J. E. H. tegen wien door het O.M. 3 jaar gevangenisstraf was geëischt ter zake van. oplichting ten nadeele van een groot aantal pensionhoud sters en winkeliers te Leidèn, Nijme gen, alsmede van een hotelhouder uit Zeist. De rechtbank verklaarde het ten laste gelegde niet bewezen en sprak H. vrij, die onmiddellijk in vrijheid werd gesteld. HAAGSCH KANTONGERECHT. Hedenochtend heeft voor den kanton rechter mr. Van Haeften, gediend de zaak tegen den Leidschen student P. H. B., aan wien was ten laste gelegd, dat hij als beheervoerend bestuurder van de „Acade mische Reisvereeniging" een autobusdienst heeft in werking gehouden, speciaal voor studenten, leden der Academische Reisver eeniging, op dagen, waarop aan de Rijks universiteit te Leiden colleges worden ge geven, zonder dat verd. voor het onderhou den van een dergelijken autobusdienst een vergunning bezat. De ambtenaar van het O. M., mr. Lange- meyer, noemde dit een twijfelgeval. Hij vorderde-schuldigverklaring van S., doch zonder oplegging van straf. Het verweer van den verd. was, dat hier geen sprake is van een openbaren autobus dienst, waarvoor een vergunning vereischt wordt; ook is het z. i. onjuist deze bussen als openbare middelen van vervoer te kwa- lificeeren, daar zij niet voor het publiek toegankelijk zijn. De „Academische Reis vereeniging" is een reëele vereeniging, die als eisch voor het lidmaatschap stelt, stu dent te zijn, zij omvat dus een bepaalde, scherp begrensde groep. Verd. verzocht vrijspraak. Ook verzocht hij den kanton rechter, in dezen schriftelijk vonnis te wij zen. Mr. Van Haeften zal op 7 Februari a.s. schriftelijk vonnis wijzen. Meer beweging m'n waarde, U Wordt te dik. Maar dokter, ik rol zélf m'n ^'Karetten, sinds eenige maan. (Nebelspalter). LAATSTE BERICHTEN AUTb DOOR BRUGLEUNING GEREDEN. Hedenmorgen had te Buurmalsen op de verkeersbrug over de Linge UtrechtDen Bosch een verkeersongeval plaats. In strijd met de regels van het verkeer wa ren twee auto's tegelijk op de brug. Een der auto's reed dwars door de brugleuning heen en kwam op de uiterwaarden terecht. De drie inzittenden kwamen er zonder ongelukken af. De auto werd zwaar be schadigd. SCHILDEROPSLAG- EN WERKPLAATSEN AFGBRAND. Door onbekende oorzaak is hedenmorgen brand uitgebroken in de werk- en opslag plaatsen van de schildersfirma W. Ver- koeyen te Venlo. Groote hoeveelheden schildersgereedschappen en benoodigdho- den, olie, verven en lakken vatten vlam. De brandweer van Venlo kon niet voorko men, dat het perceel met inhoud geheel door het vuur verloren ging. Alles was verzekerd. r "iii TELEGRAMMEN DE RECORD-KOUDE IN DE VEREEN. STATEN. NEW YORK, 24 Jan. In het Noorden der Ver. Staten heeft de koude een recordstand bereikt. In de Oostelijke Staten zijn bijna honderd personen door de koude omgeko men. Te New York heeft het den geheelen nacht gesneeuwd. Niet alleen het luchtver keer en de scheepvaart zijn stilgelegd, doch er is ook zoo goed als geen straatverkeer. COMPLEX HUIZEN AFGEBRAND. LAUSANNE, 24 Jan. (V.D.) Door tot nog toe onbekende oorzaak is in het dorp Fey bij Echallens een complex van zeven huizen vernield. De brand ontstond in het huis van een weduwe en sloeg snel op de aan grenzende huizen over. Het heele blok werd een prooi der vlammen. Al het vee en een deel van den inboedel konden gered wor den, doch zeven gezinnen werden dakloos. De schade is zeer groot. Toen de brand uit brak waren bijna alle mannen uit het dorp in het bosch, zoodat het geruimen tijd duur de voor het blusschlngswerk met kracht werd aangepakt. De brandweer uit de na burige dorpen verleende assistentie. MARKTBERICHTEN DEN HAAG, 23 Jan. Grossierevelling. Appels: Goudrelnetten extra 2228 cent, I 18—21 cent, II 1117 cent, Bellefleurs I 1425 cent, II 714 cent; Engelsche Bel lefleurs 2225 cent,, Holgaten 1418 cent, zoete Paradijs I 1518 ceht, II 1115 cent. Peren: Brederode 814 cent, Winterjan- nen 410 cent, Diversen: Hollandsch Wit lof I 10—12 cent, II 7—9 cent, eBlglsoh Witlof II 9—12 cent. Andijvie 50—60 cent, per kist, roodekool I 5.007.50, per 100 stuks, n f 1.80—3.00, gelekool f 5.30—«.50 per 100 stuks, presi f 1.20 per 100 bos. BOSKOOP, 23 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net f 1.001.30, Butterfly 3550 cent, Aug. Noack 6090 cent, Briarcliff 4060 cent, Tulpen 1015 cent, Seringen 3055 cent, Prunus triloba 60110 cent, Azalia 5070 cent, Mahonia 510 cent, Forsythia 4060 cent. VOORSCHOTEN, 23 Jan. Velling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 2.803.50, een- deneleren f 3.00, kippen per stuk f 1.00, eenden 40—60 cent, konijnen f 0.50—1.35 en hanen 2085 cent. LOOSDUINEN. 23 Jan. Melkvelllng. Op de heden gehouden melkveiling werd van 76 aanvoerders verkocht om in de week van 28 Januari tot 4 Febr. dagelijks te le veren 10.000 liter melk. Prijs vanaf boer derij f 5.75 en melk voor industrie f 4.60 5.00 per 100 liter. NIEUWKOOP, 23 Jan. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week aangevoerd 1125 eieren. De prijzen bedroegen: kippeneieren f 2.753.45 per 100 stuks. Kags 20 cent per pond. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Jan. Groenten- veiling. Uien per 100 kg. f 2.102.80, kro ten per kist 3040 cent, roodekool f 6.10 8.50, gelekool f 4.805.70, andijvie per kist 5578 cent, groenekool per 100 f 2.403.10 waschpeen per kist f 0.90—1.30. VEURL'DAM, 23 Jan. Vrije velling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd: 10915 kippeneieren f 2.003.00 per 100 stuks, kippen 3090 cent, konij-nen f 0.201.40, duiven 7—14 cent per stuk. Wifi»£»LLNOA< MI N AAlÖl fcKD/UVl» (Niet officieel). Londen 7.29i/g Berlin 59.40 New York 1.49»/,e PwU» 9.751/, Brussel 84.51 Zwitserland 47.871/, Milaan 1265 Madrid 20.25 Oslo 36.65 Kopenhagen 32.571/, Stockholm 87.60 ft'eenen Praag 6.1®i/4 Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3