UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? FAILLISSEMENTEN DONDEHDAG 24 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN LEmSCHENDAM. Zijn vrouw vergiftigd. Gisteren is op last van den Burgemeester te Veur gear resteerd zekere B. verdacht van poging tot vergiftiging van zijn vrouw. B. is opgesloten in de marechausséeka- zerne te Wassenaar, doch heden weer in vrijheid gesteld. STOMPWIJK. Harddraverijvereeniging „Nooit gedacht" In de gehouden vergadering van de Harddraverijvereeniging „Nooit Gedacht" te Stompwijk is in plaats van wijlen den heer B. den Elzen gekozen tot voorzitter de heer Cor Waaijer. In diens plaats werd tot secretaris gekozen de heer Olsthoorn. B. V. L. Rust roest. Na en tijdens de hooibouw: rust. In September: rust. Een groot deel van de Octobermaand: rust. Wel een gedwongen rust, maar dan toch rust. 't Leek er op, of de afd. Stompwijk rustig was ingesluimerd. Stel u échter ge rust. Niets is minder waar. 't Is slechts de stilte, die den storm voorafgaat. Een storm van i|jeuw leven, een storm van nieuwe leden, zoowel voor den B. V. L. als voor de afd. Motordienst. Sinds eenigen tijd wordt er weer druk geoefend, vooral nu een schietwedstrijd zal worden gehouden, waarvoor mooie prij zen beschikbaar worden gesteld, 't Ligt voor de hand, dat alle schutters morgen avond komen oefenen, want Vrijdag 1 Fe bruari is de wedstrijd aL En dan heeft ieder graag 'n goeden kans. De series van deze avonden tellen tevens mee voor 't verkrijgen der brevetten. Gezien de resul taten der laatste oefenavonden zijn er in onze afdeeling beslist meerderen, die 't brevet scherpschutter kunnen behalen. En voor koningsschutter? Tja, da's 'n heele sprong! Maar de mogelijkheid is er! Allen dus flink geoefend; allicht openbaren zich nieuwe sterren aan het Stompwijksche firmament van den B. V. L. Nog zij meegedeeld, dat de plaatselijke commissie bereids heeft vergaderd in ver band met onzen propaganda-avond op Woensdag 6 Februari a.s. Het R.K. fanfa recorps „Juliana" zorgt voor muziek, de aanwezigen zingen het Wilhelmus, zoodat het muzikale gedeelte van het programma in orde is. Eminente sprekers zullen op treden, wie, dat blijft nog bewaard voor een volgenden keer. Ook hoort men hier en daar iets fluiste ren over beelden, die beslist niet zwaar zijn, lichte beelden dus. U begrijpt wel, wat daarmee bedoeld wordt. Zoo niet: komt u dan maar 'ns kijken met uw da me. Toegang vrij, voor ieder, die met het doel van den B. V. L. instemt. WASSENAAR. Geboren: Albert Robert, z. v. A. Kla- renberg en J. G. Keemink. Adrianus Jo hannes Wilhelmus z. v. T. J. den Hollan der en F. M. v. d. Berg. Johannes Em manuel en Johanna Hendrika kinderen van C. H. Parlevliet en H. J. van der Sman. Johanna Constantina d. v. C. L. Marien en N. van der Giessen. Amolda Johanna dl v. H. J. Arissen en G. Oudshoorn. Han- neliese d. v. W. M. J. van Ditmar en W. E. von Potobsky. Ondertrouwd: M. J. Hulswit en J. A. Vrouwenvelder. J. de Freihas Mar tins en A. C. F. Kestein. Gehuwd: H. T. Schaepman en V. C. E. Dri essen. J. G. M. Hoogeveen en J. T. Knijnenburg. Overleden: Petronella Cornelia Veld- huyzen van Zanten 69 j. echtgen. van E. C. Houbolt. Gevestigd: A. Ahle, vreemd, d.b.uit Den Haag, Weteringlaan 11. G. E. Bau- dach, Ev.L. vreemd, d.b. uit Gelsenkir- chen, Kerkstraat 47. P. T. M. van Dar tel, R.-K. slager uit Dordrecht, School straat 60. M. van Dijkum, N.-H. uit Den Haag, Schouwweg 72. C. P. de Groot, adj.-comm, staat., uit Den Haag, Buurt weg 32. A. M. de Heij, R.-K. d.b. uit Alphen aan den Rijn, v. Z. N.straat 46. M. Kampschulte, R.-K. vreemd, d.b. uit Alkmaar, Duinweg 20. L. Kerscher, R.K. vreemd, d.b. uit Den Haag, Koninginne weg 5. H. J. Klaassen N.-H. uit Den Haag, Weijermanstraat 5. M. A. Klau- bauf, R.-K. vreemd uit Valburg, Persijn- laan 10. F. Kle,ve, N.-H. winkelbed. uit Gouda, Joh. de Wittstraat 1. L. Knopf, vreemd d.b. uit Amsterdam, Konijnenlaan 27. Wed. L. Bignolly geb. Kutenski. D.- Ev., uit Den Haag, Park O. Wassen. 1. J. van den Oever, N.-H., d.b. uit Alblasser- dam, Hoogeweg 7. M. H. van Peppen, R.-K. d.b. uit Den Haag, Raaphorstlaan 12. A. C. Redert en vr, N.-H., monteur uit Den Haag, Rijksstraatweg 763. E. Schorghofer, R.-K. vreemd d.b. uit Den Haag, Duinweg 5. A. M. Schultz, R.-K., d.b. uit Bemelen, L. Kerkdam 50. A. Se ver R.-K. vreemd d.b. uit Voorburf, Duin weg 11. Vertrokken: Wed. C. L. Sevette geb. Landré'Siaar Den Haag, Hanenburgerlaan 139. C. A. Crommelin naar Bloemer.daal, Koepellaan 4. J. Jansen, naar Den Haag, Harteveldstraat 2. G. Dreier naar id., Emmastraat 30. C. W. Campagne naar icL, 2de Sweelin'ckstraat 182. F. H. van der Wal naar Leidschendam, Veursche Achterweg 109. H. A. Vaneman naar Zoeterwoude, Zuidbuurt C32. A. J. de Greef en vr. naar Den Haag, de la Rijweg 57. M. Hausler naar id., Doorniksche- straat 37. A. Steinbrugger naar id., Gouverneurlaan 658. J. v. d. Jagt naar Rotterdam, Soetendaalscheweg 4. J. C. Boon naar Heemstede, Camplaan 34. Th. Breitenstein naar Amsterdam, Sarphatie- park 61. J. en W. Emde naar Den Haag, Zijdelaan 4. A. Reens en vr. naar Den Haag, L. de Colignyplein 15. A. M. E. Tominghaus naar Den Haag, Balistraat 53a M. A. H. H. Rubens naar Zomeren-Eind N.-Br. D. A. Kerste naar Den Haag, Prin sestraat 32. H. Roelofsen naar Haarlem, ALPHEN AAN DEN RUN Weer twee. Weest op uw hoede wiel rijders, want weer zijn een tweetal rijwie len ontvreemd. Van G. K., wonende aan de Gouwekade verdween het bij zijn wo ning staand rijwiel, terwijl gisteravond een rijwiel van v. d. B. in de Julianastraat uit een poort naast het woonhuis werd entvreemd. BODEGRAVEN Propaganda-avond R.K. Kiesvereen. Op uitnoodigng van de R.K. Kiesvereen. „Onze Plicht" sprak de zeereerw. pater Henricus O.M. Cap. alhier een rede uit, getiteld: „Waar het stormt". De voorzitter, de heer E. A. Bogaart, opent te acht uur deze vergadering met den christelijken groet en heet de aanwe zigen welkom, in 't bijzonder pastoor van Kampenhout uit Meye-Zegveld, kapelaan L. v. Teijlingen, de katholieke Raadsleden, de Raadsleden van de andere fracties, de propagandaclub „De Schaepman" en last not least pater Henricus, die zich bereid verklaard heeft in de Rijnstreek te komen spreken. Pater Henricus het woord verkrijgende, zegt, niet te komen spreken om sensatie onder het volk te verwekken, noch om cri- tiek uit te oefenen op het regeeringsbeleid; dit in de verste verte niet. Wilt gij, aldus spr., met succes opboo- ir.en tegen de revolutionaire stroomen in dezen tijd, dan moet ge beginnen met den oorlog te verklaren aan uw eigen re volutionair binnenste. Ons land was nog nooit zoo geestelijk versplinterd als op den dag van vandaag. Willen wij overtuigd Roomsch-Katholiek zijn, dan hebben wij ons Geloof te kennen en te beleven. Een bruine Dajak in de hei- densche landen, die voor zijn afgoden knielt, is voor mij sympathieker, dan een Hollandsche dandy, die spot met God, want de heiden erkent nog een opperhoofd. Willen we een stuk geschiedenis mede geven in het keerpunt, dat we heden be leven, dan nu aan den slag. Een bron van energieke durf kunnen wij putten uit en door onzen godsdienst. Tot zoover het godsdienstige. Nu volgt de sociale kant. Wij heben te zorgen voor: le. met durf te breken met oeconomisch liberalisme, waar in wij nog verward zitten. Dat moeten wij er uit knuppelen. De enkeling is een ziel loos blok, eer) slaaf van de wereld, die niet meer leeft, maar een stuk machine is ge worden. In de huidige maatschappij krij gen de sluwen kans, hopen gouds opeen te stapelen. De huidige maatschappij maakt mogelijk concentratie van macht bij een minimum van menschelijk gevoel. Wij moe ten energiek optreden tegen deze toestan den, onderscheid makende tusschen de per sonen als zoodanig en de toestanden. 2o. Wij moeten het conservatisme van ons af smijten. De groote boer en middenstan der moet klappen uitdeelen aan het kapi talistische kapitalisme. 3o. Wij mogen niet doen aan een ziekelijke vroomheid. Ik hoop als katholiek kiezer mijn stem te blijven geven aan de R.K. Staatspartij. Bij de tnans geldende wereldbeschouwing van N.S.B. en Fascisme wil ik, aldus spr., het niet voor mijn risico nemen, wie ten slotte uiteindelijk aan het bewind zal ko- j men: geloof of ongeloof. Ik ken in Europa geen enkel land, waar de sociale wetgeving verder is afgebouwd, dan in Nederland. Men moet steeds eer lijk zijn. Evenzoo: men zegt dat in Neder land de uitkeeringen laag zijn, doch ik ken geen enkel land, waar de uitkeeringen hooger zijn, dan in Nederland. Wij vormen een enorme groep, en heb ben daarom ook een groote verantwoording In tegenstelling met het socialisme, dat vermeent internationaal te zijn, stel ik de internationaliteit der Kath. Kerk. Of is het niet internationaal wanneer èn de blanke priester uit Europa èn de bruine Dajak uit Borneo's binnenlanden, met de Mongool- sche negerpriester vereend, geknield aan Pius XI hun geloof belijden? Spr. wijdde voorts uit over de heerlijke deugd der liefde. Spr. hekelt ten zeerste het klasseverschil en zegt, dat het lang niet altijd waar is, dat de luxe auto ook de beschaving en het verstand met zich brengt. Daartegen over is het mogelijk, dat een minder be deelde in zijn rieten stoel groot in zielen adel is. Hierna gaf de voorzitter ruimschoots de gelegenheid tot het stellen van vragen. Een der eersten, die hiervan gebruik maakte, was de heer Corn. Plomp uit Noorden, lid van de N.S.B. Deze vroeg naar het tegenstrijdige in het verbod, dat ambtenaren wel lid der S.D.A.P., doch geen lid van de N.S.B. mochten zijn. Pater Hen ricus antwoordde, dat de S.D.A.P. heeft afgedaan en vrijwel onschadelijk is, ter wijl de N.S.B., met haar schijnbaar mooie idealen, den menschen een rad voor het oog draait. Ook de heer H. J. v. d. Poll stelde nog enkele vragen, welke zeer uitgebreid door spr. beantwoord werden. Nadat niemand het woord meer ver langde, dankte de voorz. den eerw. spre ker voor de in zijn rede naar voren ge brachte ideeën, het publiek voor het aan dachtig gehoor, en sloot te kwart over tien deze zeer druk bezochte bijeenkomst met den christel. groet. Jordensstraat 41 rood. P. Woldig naar Den Haag, v. Diepenburgstraat 134 A. Augustinus naar Lisse, Veewijk 12. Chr. Slotemaker de Bruine naar Ned. O. Indië. V. Th. M. Risch naar Salze, Did. M. Prior naar Den Haag, Fluw. Burgwal IF. Dinsdagavond te 7 uur kwam de Raad opnieuw bijeen ter behandeling van de be grooting. Opnieuw was de heer Lugtenburg eerste spreker. Deze diende, onder verwij zing naar de leegstaande woningen, een voorstel in tot verdere verlaging van de woninghuur aan de Noordzijde en Prin senstraat. De voorzitter had formeele be zwaren. De heer Beijen wees op den omge keerden weg, die bewandeld werd, omdat het stichtingsbestuur tot verlaging een ver zoek aan den Raad moet doen. Het voorstel werd niet gesteund. Besloten werd na bestrijding door den heer v. d. Poll de loonen der gemeentear beiders te verlagen tot S 22.50, waar dan nog 10 pet. pensioenskorting af gaai. De heer Beijen verdedigt de verlaging. Men moet zich aanpassen bij de heerschende toe standen. De heer Lugtenburg bestrijdt het voorstel. Het voorstel v. d. Poll tot behoud der loonen wordt verworpen met 84 stem men. Aangenomen wordt een voorstel Baars om geen bedrag uit te trekken voor het plaatsen van een vierden wijzerplaat aan den gemeentetoren. De voorzitter wijst een poging van den heer v. d. Poll om het vuil op te doen halen bij de huizen aan den Goudsche weg af, omdat dit volgens de verordening niet kan, voordat de Emmakade is doorgetrok ken. De heer Beijen vraagt of de Chr. School in de Meije zou worden opgeheven, waar van den voorzitter niets bekend is. De heer Vreeken verdedigt een voorstel om de subsidie aan Bijz. Bewaarscholen te handhaven, omdat o.a. de Chr. Bewaar school de subsidie hard noodig heeft. De heer Beijen steunt dit voorstel. De heer Stapper pleit ervoor. Het wordt met algemeene stemmen aangenomen. Opnieuw maakt de heer Beijen bezwaar tegen de hooge subsidie aan de Chr. School voor costuum- en linnennaaien, waaraan de gemeente niet doen kan. De post subsidie aan muziekkorpsen 200 wordt met 20 pet. verlaagd tot f 160. niettegenstaande een pleidooi van den heer Beijen voor behoud daarvan. Eveneens wordt verlaagd de subsidie aan sportver- eenigingen. De voorzitter acht het noodig de post „Krankzinnigenverpleging" te verhoogen tot 11.000.omdat er een geval behan deld wordt voor den Raad van State, dat bij ongunstigen uitslag de gemeente f 2500 zal kosten. Verschillende heeren wenschen deze risico te dragen en pleiten voor hand having van de post op f 9700.omdat de begrooting nog wel wat ruimte heeft. Ook weth. v. d. Marei pleit daarvoor omdat de wethouders met deze procedure volkomen onbekend zijn. De voorzitter wraakt deze onvoorziohtige houding, doch de post wordt met algemeene stemmen gehandhaafd. Geen contra-prestatie meer. Aangenomen wordt een voorstel v. d. Poll om over te gaan tot het instellen van een werkverschaffing tot vervanging van de arbeid in contra-prestatie. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen, niettegenstaande beden kingen van den voorzitter die meent dat het geruimen tijd zal duren eer een plan de goedkeuring van den minister heeft, die bovendien van meening is, dat het object den minister nief zal bevredigen en die er weinig voordeelen, wel nadeelen in ziet. Besloten wordt de contra-prestatie te hand haven tot het nieuwe plan goedgekeurd is. De heer Lugtenburg bestrijdt het uurloon en vraagt pogingen aan te wenden omdat verhoogd te krijgen. De heer Vreeken komt nog eens terug op den steun aan den zieken arbeider en meent dat de voorzitter ongelijk had. Deze geeft echter een gedocumenteerd overzicht van de regeling waaruit blijkt dat de op merkingen van ds. Kersten in de Kamer niet juist waren. Er is nooit een tijd ge weest dat de man slechts 7.inkomen had. De heer v. d. Poll maakt opnieuw be zwaren tegen de gevraagde reserveering van 13.500.en stelt voor deze post te verminderen met f 6500.De voorzit ter herhaalt de bezwaren. Reserveering is noodig. Ged. Staten zullen de Begrooting zonder deze niet goedkeuren. Meerdere le den vallen het voorstel bij en willen de autonomie der gemeente verdedigen. Zij wijten de ongunstige begrooting aan de regeering en niet aan den toestand van Bo degraven. Het voorstel v. d. Poll wordt verworpen met 76 stemmen. Uitvoerig wordt gesproken over de wijze van aanbesteden van werken aan straten. De heer v. d. Pol wil bij de Spoorstraat overgaan tot algemeene aanbesteding van het geheele werk, zonder aankoop van ma terialen door de gemeente. Hij acht zoo den middenstander gepasseerd. De voorzitter bestrijdt dit voorstel. B. en W. moeten de uitvoering in handen houden. Het gaat zoo ook veel beter. Weth. v. d. Marei stemt toe dat het beter gaat zooals tot nu toe, vooral bij kleine werken als de Spoorsraat. Weth. Huytkar stemt toe dat de gang van zaken bij de Kerkstraat hem niet goed voorkomt, maar het werk is goed uitgevoerd De Spoorstraat kan echter haast niet an ders uitgevoerd worden. Tenslotte wordt het voorstel niet gesteund. B. en W. stellen voor de vergoedingen van den chef-monteur en de hulpmonteur van het G. E. B. respect, met 200.per jaar en 2.50 per week te verlagen. De heer v. d. Poll heeft bezwaren, gezien de verdiensten der betrokkene en de goede rentabiliteit van het bedrijf. De heer Beijen stelt voor de posten ongewijzigd te hand haven. Weth. v. d. Marei acht verlaging noodig, hoezeer hij ook de betrokkenen waardeert. Ze zijn gewoon gemeenteamb tenaar en het hangt er niet van af tot het bedrijf rendeert. De heer v. d. Poll stelt voor de verlaging tot de helft terug te brengen. Zijn voorstel wordt verworpen met 103 stemmen. Afgewezen word na verdediging door de heeren De Groot en Stapper een ver zoek van de slachthuisknecht om huurver- laging voor zijn dienstwoning van 4 op 3.—. De heer v. d. Poll verdedigt een voorstel om niet over te gaan tot classificatie der gemeente in de derde klasse der gemeente fondsbelasting en te blijven in de tweede klasse. De voorzitter bestrijdt dit voorstel door te verwijzen naar de verlangens van Ged. Staten, die dit vragen omdat het noo dig is. De voorsteller wijst op den druk op de lage inkomers. De heer Lugtenburg steunt het voorstel, dat tenslotte met 67 stemmen wordt aangenomen. De belastingen. Vervolgens wordt zonder discussie beslo ten tot het heffen van 175 opcenten op de Personeele belasting; 60 opcenten op de Gemeentefondsbelasting; 80 opcenten op de grondbelasting voor gebouwd; 20 op centen op de grondbelasting voor onbe bouwd; 40 opcenten op de vermogensbe lasting. Waar echter door de vele wijzigingen nog niet duidelijk is of de begrooting sluit wordt besloten de definitieve vaststelling te doen plaats hebben op Donderdagavond. Vervolgens wordt behandeld een voor stel van B. en W., voorbereid door de licht- commissie om over te gaan tot een vast rechttarief voor electrischen stroom. De voorzitter licht het plan, dat afkomstig is van den heer Thijssen, den inmiddels ver trokken administrateur, toe. Weth. v. d. Marei zet de bedoelingen uit een. Meerdere groote verbruikers zijn dure klanten voor het bedrijf door him groot verbruik tijdens de speruren. Willen zij zich nu gedurende deze uren beperken, dan kunnen zij overigens tegen een stroom- prijs van 10 cent stroom afnemen en beta len een vastrecht naar hun maximum, dat tevoren voor de speruren is vastgesteld. De heer Vreeken acht de zaak nog niet voldoende duidelijk en wil het tarief nader bestudeeren. De heer Jongeneel heeft grie ven tegen de commissie, die met onvol doende voorbereide plannen komt. De heer Beijen verdedigt het beleid der com missie en vindt de oplossing zeer geschikt. De heer v. d. Poll zet de plannen nader uiteen en prijst de juiste opzet. Hij acht in voering met 1 Jan. li. mogelijk. De voorzitter meent dat het later moet worden, omdat de voorbereidingen nog moeten worden getroffen. Ook moet de nieuwe administrateur zich nog in de zaak inwerken. Tenslotte vereenigt men zich met een voorstel van den voorzitter om in principe de plannen te aanvaarden en goed te keuren dat maatregelen worden ge nomen om tegen 1 Juli een proef te nemen. De nadere uitwerking der tarieven kan dan in de volgende vergadering nog plaats vinden. De vergadering wordt te 11 uur verdaagd tot Donderdagavond 7 uur. BOSKOOP Volksbond. Morgenavond zal de 5de en laatste apologetische cursus worden ge houden in het R.K. Ver.-gebouw. alhier. Als spreker zal optreden de wel eerw. heer rector Bots, adviseur van den Ned. R.K. Volksbond, met als onderwerp: „De ge bruiken in het katholieke gezinsleven". Wij verwachten, dat velen dezen leerza- men en interessanten avond zullen bijwo nen. ZOETERWOUDE. Kinderfeest. De R. K. Middenstands ver eeni ging heeft, na de laatste maanden een suggestieve reclame „Koopt bij den middenstand" en „Zoeterwouders, koopt bij Zoeterwouders" gevoerd te hebben, deze actie beëindigd door aan alle kinderen een heerlijk avondfeest te bereiden. Driehonderd kinderen vulden de groote zaal van het Patronaat reeds voor het ge stelde uur en door één aanmoediging ste gen er juichkreten op, die al spoedig ver stomden, toen op het witte doek de rol prent verscheen. Toen werd er gezongen van „De vroo- lijke zangertjes, pa dat zijn wij", en be gonnen de tractaties. In een paar minuten waren de groote manden met krentenbrood tot de laatste verorberd en de eerste melkbussen met chocolade tot den bodem leeggeschonken. Weer ging de film en waren de lachsal vo's niet van de lucht. Door een der bestuursleden werd toen een droom verteld, waaruit een liederen- potpourri groeide van wel twintig liedjes, die deels met bewegingen dapper gezongen werden. Weer volgden er tractaties van chocolade melk, biskwies en chocolade. Toen nog een paar vroolijke films en even voor negenen stonden alle wel voldaan buiten, waar de ouders de kleinen afwachtten. Het kinderfeest is een succes voor de Hanze geworden en mag een voldoening zijn in dezen slechten tijd aan de kinde ren zoo'n heerlijk feest bereid te hébben. Vraag van abonné te ter A. inzake aan leg van lijn van radio-toestel naartbuurman Antwoord: Wend u tot de gemeen tesecretarie. Vraa g: A. S. inzake-ziekte (zwerende vinger) in dienstbetrekking. Antwoord: De werkgever is ver plicht in geval van ziekte of ongeval van een bij hem in wonenden arbeider (of dienstbode), zoolang de dienstbetrekking duurt, doch uiterlijk tot een tijd van zes weken, voor diens behoorlijke verpleging en geneeskundige behandeling zorg te dra gen, voor zoover daarin niet uit andere hoofde is voorzien. De kosten kan hij op den arbeider verhalen, doch niet voor wat betreft de eerste vier weken. V r a a g S. C. R. te S. inzake ziekte van een dagmeisje. Antwoord: Daar het meisje niet in wonend is, heeft u geen zorg te dragen voor verpleging en dokter. Wel gaat bij ziekte het loon door, gedurende een betrekkelijk korten tijd. Deze korte tüd is hier wel niet meer dan een week. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 3—4 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. Uitgesproken: B. T. Zandbergen, winkelier, handelende onder den naam firma Zandbergen, te Noordwijkerhout. Cur. mr. E. J. M. H. Bolsius te Leiden. W. Ravestein, voorheen landbouwer, Haarlemmermeer, Aalsmeerderweg. Cur. mr. jhr. L. U. Rengers Hora Siccama, Haarlem. F. van Waveren, handelende onder den naam G. J. van Waveren en Co., bloembol lenhandelaar, H i 11 e g o m, Weersteinstr. 4. Cur. mr. W. Veniet, Haarlem. Opgeheven: W. Hoogervorst, Leiden. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. 129. Nu vlogen ze zoo laag, dat het touw bijna de grond raakte. Als ze maar niet in een boom bleven haken. Om niet geraakt te worden, waren beide jongens tusschen een struik gaan staan en opeens.... daar raakte de touwladder in de struik verward.en eer ze het wisten, werden ze met struik en al omhoog getrokken. 130. Ze grepen zich krampachtig vast en daar zweefden ze, terwijl er hard aan het touw werd getrokken. Ze voel den zich ophijschen en zoo kwamen Piet en 't negerjon getje tot vlak onder 't toestel. Sterke handen grepen hen in hun kraag, bij Piet tenminste, en even later waren ze in het vliegtuig getrokken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10