WILT GIJ UW VOETEN OMRUILEN?? TIMTUR-, 0RTH0-, CONIPENSOR-SCHOEN Ziet onze Etalage H. SBNIONSS - Haarl.straat 138, Tel. 699 WOENSDAG 23 JANUARI 1935 DE LF^SCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. ïrust. te De Bilt Hoogste barometerst.: 780.3 te Valentia. Laagste barometerst.: 722.9 te Ingö. Verwachting tot den avond van 24 Jan.: Matige, mogelijk tij delijk krachtige Wes telijke tot Noord-Wes telijke wind, betrok ken tot zwaarbe-1 wolkt, waarschijnlijk regen of hagelbuien, J iets kouder. De kern van het hooge-druk-gebied heeft zich een weinig in Zuidelijke richting verplartst. Dit vooral tengevolge van de zware dalingen, welke een depressie over Scandinavië in de afgeloopen 24 uur in het geheele Noordelijke waarnemingsgebied veroorzaakten. Deze depressie, welk een laagte-barometerstand van 722.9 mm. te Ingö vertoont, brengt langs de Noorsche kust zwaren storm. Bovendien viel in Zwe den en Noorwegen hier en daar vrij veel neerslag (Abisko had 31, Ona 19 m.m.). De vorst verdween uit Zuid-Scandinavië ge heel, terwijl zij in het Noorden niet meeh dan licht of matig is. Ook over Centraal- Europa werd het tengevolge van meerde ren aanvoer van Oceanische lucht, wat zachter. Over Noord-Frankrijk, ons land en hier en daar in Engeland werd het iets kouder, terwijl over IJsland bij thans snel stijgenden barometer, groote afkoeling op trad. In Seydisfjord daalde de temperatuu van plus 15 graden Celsius tot min 2.8 gra den Celsius. De weerstoestand ten onzen neigt tot eenige daling van temperatuu waarbij regen- of hagelbuitjes kunnen op treden. luchttemperatuur: 7— gr. C. licht op voor fietsers t*. Van Woensdagnamiddag 4.59 uur tot Donderdagmorgen 7.24 uur. hoog water. Te Katwijk: op Donderdag 24 Januari voorm. 5.21 uur en nam. 5.37 uur. ACADEM1ENIEIJWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Het accreditief' me de getoetst aan het internationale regle ment voor documentaire credieten, de heer E. M. Cahn, geboren te Maastricht. Geslaagd: candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter E de heer A. J. Verburgh, Den Haag; doctoraal-examen wis- en natuurkunde hoofdvak Wiskunde de heer A. van Haaste ren, Schiedam. ZOETERMEER. DE „GESTOLEN" ROTTERDAMSCHE AUTO. Margarinehandel voor ruim 10.000 bestolen. Vrijdagmiddag werd, zooals reeds be richt, door K., uit Voorburg, vertegenwoor diger van een margarinefabriek te Zoeter- meer, bij de Rotterdamsche politie aangif te gedaan, dat zijn Dodge-auto op de Goud- sche Singel was gestolen en dat in deze auto een bedrag van 9700.— had gezeten. De auto werd later bij de Hugo de Grootstraat teruggevonden; het geld was echter ver dwenen. Al dadelijk had de politie achterdocht gekoesterd, tegen den reiziger. Het verder onderzoek heeft thans uitgemaakt, dat deze diefstal gefingeerd is geweest. Vast is ko men te staan, dat K. in de jaren 1933 en 1934 ten nadeele van zijn firma een bedrag van 11.00012.000 heeft verduisterd, wat hij gerulmen tijd verborgen heeft weten te houden door met zijn afrekenings-staten te knoeien. De man heeft bekend. Een handlanger van hem had de auto z.g. gestolen. Er heeft echter geen bedrag van 9700.— in de auto gezeten. Op deze wijze heeft K. getracht het tekort te dekken. De man is hedenmorgen naar Zoetermeer overgebracht in verband met de daar ge pleegde verduisteringen ten nadeele van zijn firma. DADELIJK - HEDEN NOG. Gi] ruilt vermoeienis tegen voortdurend welbehagen in een heerlijk passenden VOLMAAKT VAN FABRIKAAT. VOLMAAKT VAN MODEL. VOLMAAKT VAN PASVORM. VOLMAAKT IN HET DRAGEN. ZIJ SPELEN NIET MET DE GEZONDHEID VAN UW VOETEN. STADSNIEUWS Het uitbreidingsplan der gemeente Leiden. De bezwaren van Ged. Staten toegelicht. In een gistermiddag gehouden vergade ring van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland zijn verschillende bezwaarschrif ten behandeld, welke ingebracht waren door C. C. van der Bosch, prof. mr. R. Kra nenburg, N.V. Gebr. Van Hoeken's Hout handel, A. van Diggelen, M. C. van Straten e.a., A. van Hartevelt, allen te Leiden en door P. A. Janssen, directeur der N.V. Ge meenschappelijk Eigendom te 's Graven- hage tegen het besluit van den Raad der gemeente Leiden van 6 November 1933 tot herziening van het uitbreidingsplan dier gemeente. Rapporteur in deze zaak was het lid van Gedeputeerde Staten, de heer H. van Boeyen. Het Gemeentebestuur van Leiden wns vertegenwoordigd door den wethouder Splinter, door mr. J. Bool, referendaris ter Gemeente-secretarie en door den heer W. M. den Hartigh, hoofdambtenaar bij den dienst van Gemeentewerken. De rapporteur deelde nog mede, dat in gekomen was een verzoekschrift van een aantal bewoners der P. J. Blokstra'at hou dende het verzoek om geen goedkeuring aan het uitbreidingsplan te verleenen en de daarin vervatte bouwbepalingen niet goed te keuren. Aangezien deze bewoners niet bij den Gemeenteraad hun verzoek schrift hebben ingediend zal niet-ontvan- kelijkverklaring moeten volgen. Nadat de verschillende ingekomen stuk ken en ambtsberichten waren voorgelezen, was er gelegenheid voor appellanten hun bezwaren toe te lichten. De heeren C. C. van der Bosch en ar chitect Kroon, raadsman van den heer Hartevelt, zetten hun bezwaren uiteen. Bedreigd natuurschoon? Prof. van Kranenburg was vertegen woordigd door mr. B. W. Kranenburg, die wees op het natuurschoon, dat tengevolge van het uitbreidingsplan, zal verdwijnen. Leiden heeft betrekkelijk weinig natuur schoon en de grond, welke voor industrie terrein bestemd is, vormt een geliefd plek je natuurschoon voor de Leidenaars en spr. verzocht het college daarmede rekening te houden. Formalistische houding van het Gemeentebestuur. Voor de N.V. Gebr. Van Hoeken's Hout handel trad op mr. P. J. Teebal, die de bezwaren van appellante uiteenzette. Wel heeft het Gemeentebestuur zich bereid verklaard aan de bezwaren van appellante tegemoet te komen, maar elke waarborg daarvoor ontbreekt. Een raadsbesluit is daarvoor noodig, dat besluit moet ter visie liggen, er kunnen bezwaren tegen inge bracht worden, kortom, appellante moet maar afwachten hoe het loopt. Spr. schet ste de houding van het Gemeentebestuur als zeer formalistisch en zeide, dat het Ge meentebestuur het daaraan te wijten zou hebben, wanneer de herziening van het uitbreidingsplan vertraging zou ondervin den. De adjunct-directeur van Gemeenschap pelijk Eigendom lichtte vervolgens nog eenige bezwaren toe. Weth. Splinter doet toezeggin gen namens de Gemeente. Wethouder Splinter besprak vervolgens de aangevoerde bezwaren tegen de herzie ning van het uitbreidingsplan. Dat appel lanten van der Bosch, van Hartevelt en van Diggelen schade zouden ondervinden, betwistte de wethouder. Voorloopig kun- nen de genoemde personen rustig hun be drijf blijven uitoefenen. Wanneer de be doelde rooilijnen worden doorgetrokken, zal de gemeente met de belanghebbenden tot overeenstemming moeten komen, even tueel tot onteigening moeten overgaan. Echter is voorloopig daar nog geen sprake van. Wethouder Splinter erkende, wat be treft de bezwaren van prof. Kranenburg, dat het hier betreft een stukje natuur schoon, maar de uitzetting van de stad dwingt daartoe. Leiden heeft de industrie terreinen noodig en heeft die daarom in het uitbreidingsplan vastgelegd. Wat betreft de zaak van Gebrs. Hoeken's Houthandel, zegde de wethouder toe, dat B. en W. van Leiden met krrcht, de toe zegging aan de firma gedaan, :ullen hand haven en alles in het werk zullen stellen om deze wijziging in het uitbreidingsplan spoedig haar beslag te doen krijgen. De desbetrefende voorstellen zullen b" den Raad worden ingediend en door B. en W. worden verdedigd. Zooveel vertrouwen kan de firma wel in het gemeentebestuur van Leiden stellen. Bezwaren daarover verwachtte de wethouder niet. De inspecteur van de Volkshuisvesting, de heer van Booven, zeide, dat hij zich in net algemeen met de verdediging van het Leidsche Gemeentebestuur wel kon ver eenigen. Wat betreft het bezwaarschrift van den heer v. d. Bosch, merkte de in specteur op, dat de straat welke over het open terrein van appellante is geprojec teerd reeds in het uitbreidingsplan van 1907 was vastgelegd. Echter is de noodzaak van deze straat zoo gering, dat thans ruim 20 jaar later nog steeds geen uitvoering aan dit plan is gegeven. Gedeputeerde Staten zullen nader hun beslissing mededeelen. ASSURANTIEKANTOOR VAN DEN L.T.B. Viering van het zilveren jubileum. Gisteren werd het zilveren jubileum her dacht van de oprichting van het Assuran tiekantoor L. T. B. alhier, terwijl tevens mede-jubileerde de directeur, die vanaf de oprichting deze zaak heeft groot gemaakt, de heer Nico van Ommen. De dag werd begonnen met een H. Mis in de Parochiekerk te Oegstgeest, waaraan door de directie en het geheele personeel werd deelgenomen. Na de H. Mis verzamelden allen zich voor het ontbijt in „Het Witte Huis", waar bij ook de heer en mevrouw van Ommen, en hun beide zoons aanzaten. Om half elf kwamen de verschillende bestuursleden, het Dag. Bestuur van den L. T. B., te Haarlem en het geheele per soneel in de bestuurskamer en privékan- toor bijeen, voor de onthulling van een ge denkraam. De directeur sprak daarbij na mens het geheele personeel een rede uit, waarbij hij tevens de symboliek schilder de, die in het gedenkraam is weergegeven. Dit kunstwerk stelde voor in verschillende figuren uitgebeeld, eenerzijds het tuin bouwbedrijf en anderzijds het land- en veehoudersbedrijf. Daarboven strekt zich uit de figuur van een Beschermengel, waarmede treffend is weergegeven dat door de Verzekeringsinstellingen bescher ming voor de land- en tuinbouwbedrijven wordt gegeven. Daarboven waren de wa pens aangebracht van de drie Provinciën n.l. Noord-Holland, Zuid-Holland en Zee land, waarover deze Verzekerings-instel- lingen werken, en tevens het wapen van het Bisdom Haarlem. Het geheel werd af gezet met burchten en kanteelen, -welke als het ware de soliditeit en betrouwbaar heid weergeven. Dit kunstwerk is vervaar digd door den heer Paul van Alff, te Den Haag en had aller bewondering en waar deering. De directeur verzocht daarna den voor zitter van den L. T. B., te Haarlem den heer G. W. Kampschöer tot onthulling te willen overgaan, waaraan met een harte lijk woord werd voldaan. Vervolgens werd het gedenkraam door den voorzitter van het Assurantiekantoor, den heer P. Han, te Ouder-Amstel namens de besturen van de verschillende instellin gen, die bij dit kantoor zijn ondergebracht, in dank aanvaard. Om half twaalf vereenigde zich het ge heele gezelschap, met inbegrip van het personeel in een tweetal zalen van Café- Restaurant „Zomerzorg", waar de huldi ging van den directeur plaats had. Om kwart voor twaalf werden de heer en mevrouw van Ommen, met hun beide zoons, binnengeleid, en nadat zij onder veel gejuich hadden plaats genomen, werd allereerst het woord gevoerd door den voorzitter, den heer P. Han, die uitvoerig schetste wat door den jubilaris in het al gemeen belang van den geheelen boeren- en tuindersstand, door middel van zijn ver schillende verzekerings-instellingen werd gedaan. Hij wees daarbij vooral op de groote beteekenis van zijn werk, ten op zichte van de sociale Verzekeringswetge ving voor den land- en tuinbouw. Hoe hij door zijn arbeid het instituut Bedrijfsver- eeniging mede heeft tot stand kunnen brengen, waardoor het mogelijk werd, dat land- en tuinbouwbedrijven niet eenmaal uitsluitend onder het Overheidsorgaan zou den worden gebracht. Spr. herinnerde er aan, dat in het Herdenkingsnummer van het Assurantiekantoor door vooraanstaan den in land- en tuinbouw, zoowel van werkgevers- als van werknemerszijde gicote hulde is gebracht. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer J. G. Boukeboom, te Weesper- karspel. President-Com^ van de Brandverzekering, die ook uitvoerig schet ste hoe door de hulp van den jubilaris vóór 15 jaar groote moeilijkheden zijn voorkomen, w--ma ten slotte de ent- Commissaris van de Hagelverzekering, de heer J. D. do L'c--' ge lijke wijze uiteen zette, wat de jubilaris, voor deze zoo financieel krachtig ~- den instelling heeft gedaan. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer G. W. Kampschöer, burgemeester te Monster, die de groote verdien ite van den jubilaris schetste en da* het daarom voor allen een vreugde was op dezen dag eindelijk in de gelegenheid te zijn hem daarvoor hulde en dank te brengen. Verschillende sprekers hadden zich nog opgegeven om het woord te voeren, doch aangezien het tijd werd, dat allen zich aan een diner vereenigden, werd eerst een dankwoord gesproken door den y "arL zelf, waarbij hij in korte trekken schetste, welke groote moeilijkheden, die velen niet bekend zijn, in deze 25 jaar moesten wor den overwonnen. Hij prees zich gelukkig, d«>* daartoe in staat was geweest, en dankte daarbij allen en enkelen in het bijzonder, voor de steeds ondervonden steun en medewerking: bracht daarbij vooral dank aan zijn vrouw, die hem in moeilijke omstandighe den zoo'n groote steun is geweest. Intuschen waren vele bloemstuken aan geboden, en talloos vele telegrammen ge komen en gedeeltelijk doorgelezen. Namens de besturen werd den jubilaris aangeboden een prachtige uitgave van de jongste Katholieke Encyclopaedie, waar van intusschen de eerste acht deelen wer den overhandigd. Namens het personeel werd door den chef de bureau, den heer M. J. A. Brons geest een praentig Engelsch uurwerk aan geboden, terwijl een groot bloemstuk het eerste devies „Cruce et Arato" weergaf. Door de directie van de N.V. Handelsraad ,L. T. B., te Haarlem, werden bloemen en een prachtige ets aangeboden, terwijl ver schillende groote Assuradeurs.firma's in den lande, waarmede zaken worden ge daan, door kostbare bloemenmanden blijk van hun belangstelling gaven. Aan het diner fungeerde als tafel-prae- ses de heer G. W, Kampschöer, en werd door vele sprekers het woord gevoerd, o.a. door mr. W. P. M. v. d. Loo, voorzitter van de Bedrijfsvereniging, den heer G. J. H. Peters, directeur, mr. H. van Haastert, se cretaris van den Nederl. Kath. Boeren- en Tuindersbond, allen te Den Haag. Verschillende autoriteiten zaten aan, o.a. professor Cleophas, geest. adv. van den L. T. B., te Haarlem, dr. P. J. M. Niemer, arts te Leiden, medisch-adviseur van de be drijfsvereeniging voor uitvoering van On gevallen- en Ziektewet, en vele anderen. Van de eerste bestuursleden vanaf de oprichting was aanwezig de heer J. Zuur bier te Alkmaar, voorheen directeur van de Coöp. Centrale Boerenleenbank, aldaar. Als eerste plaatselijke vertegenwoordiger vanaf de oprichting was mede uitgenoo- digd en aanwezig de heer J. F. H. Laout, voorheen hoofd der school te Wognum, de heer G. van Staveren, gemeente-ontvanger te Uithoorn en de heer G. Groen, te Wor- mer. Aan tafel ging het recht gezellig toe, ter wijl een fotograaf in stilte verschillende momenten opnam. Menige dronk werd aan den jubilaris en mevrouw van Ommen gewijd, terwijl aan het slot prof. Cleophas in een zeer harte lijke toespraak zich meer speciaal wend de tot de beide zoons van den jubilaris, om hen het voorbeeld van hun vader voor te houden. Hij sprak den wensch uit, dat het dezen beiden jongens gegeven mag zijn het voet spor van hun vader, die voor hen zoo'n voorbeeld is geweest, te volgen. Des avonds vereenigde het geheele per soneel met hun vrouwen en meisjes zich andermaal in een der zaken van „Zomer zorg" om weder in tegenwordigheid van den jubilaris en zijn gezin een waardig slot aan dezen dag te geven. Stellig is deze dag èn voor den jubilaris en zijn gezin, èn voor de besturen, én voor het geheele personeel een onvergetelijke dag geweest. DERDE LUSTRUM LEIDSCHE POLITIE MUZIEKVEREENIGING. Een receptie, welke aller verwachting overtrof. Zoo is het inderdaad geworden. Men kijkt tegen een vijftienjarig bestaan eener ver- eeniging niet zoo heel hoog op. Vijftien jaar is ook geen j jbileum-herdenking en toch, wanneer we de receptie nog eens over denken, welke de Leidsche Politiemuziek- vereeniging gistreavond ter gelegenheid van haar derde lustrum in de foyer van Den Burcht heeft gehouden, dan moeten we tot de conclusie komen, dat deze ver- eeniging bij haar superieuren zoowel als bij zustervereenigingen wel in hoog aan zien staat. Het begin van de receptie deed een druk te als we daarna zagen, niet vermoeden, maar toen er eenmaal gang inkwam, scheen er geen einde aan te komen. In de eerste plaats dient vermeld, dat de burgemeester, mr. A. van de Sande Bak- huyzen, met zijn echtgenoote ruim een uur aanwezig bleven. De burgemeester zeide gaarne deze ge legenheid te hebben aangegrepen, om zijn sympathie voor de L.P.M.V., waarvan hij beschermheer is, uit te drukken. Spr. wees erop, dat de vereeniging zich in die vijf tien jaar van haar beste zijde heeft laten kennen. Als burgemeester en hoofd der politie sprak de burgemeester zijn hooge waardeering uit voor de vereeniging, welke een groote aanwinst is gebleken en nu tot de beste muziekvereenigingen mag worden gerekend, een vereeniging bovendien, waarop men trots mag zijn. Zij is ook van groote beteekenis in het leven van het politiecorps zelf, omdat er een goede invloed van uitgaat op de corps leden. Spr. besloot dan met de beste wenschen voor de toekomst. In den aanvang van de receptie had reeds het comité uit de donateurs(trices) van zich doen hooren. Namens hen sprak de heer Binnenkamp, die er op wees, dat het comité zeker reden van bestaan heeft, want de vereeniging heeft in Leiden en vooral in de harten der donateurs en donatrices een ruime plaats weten te veroveren. „Jammer" noemt spr. het, dat de ver eeniging zooveel donateurs heeft, dat zij niet allen bewerkt konden worden voor het geschenk, dat spr. thans namens allen aanbood: een ringbas en een bijdrage als grondslag voor een muziekfonds, waartoe H. M. Prinses Juliana ook een belangrijke bijdrage had geschonken. De commissaris van politie, de heer R. Meijer, eere-voorzitter der vereeniging, sprak vervolgens zijn beste gelukwenschen uit, opdat de vereeniging nog lange jaren moge blijven bestaan tot heil der politie. Spr. bood daarbij ^en muziekstuk naar keuze aan. Namens het comité uit de damesleden sprak verder mej. Verkerk, die onder har telijke gelukwenschen een fraai stel pauken aanbood, foudraals vuoi de kleine trommen*, bloemen en oorkonde. De echtgenoote van den burgemeester, mevr. van de Sande Baahuyzen-Gericke onthulde daarna de pauken, die evenals het eerste instrument een goede aanwinst voor het corps zullen blijken te zijn. Verder kwamen hun gelukwenschen aan bieden de heer A. P. A. Eskens, hoofdin specteur en de inspecteurs Wijk, v. d. Wal, v. d. Ham, Bueninok en de Gast, de heer P. Wijkmans, directeur van den dienst voor Soc. Zaken, terwijl tal van vereenigingen afgevaardigden hadden gezonden welke allen hun wenschen vergezeld deden gaan van bloemen of muziekstukken. Bloemen werden aangeboden door den Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschap pen alhier, P.C. en L., 6e Reg. Veld Art., de Utrechtsche Politie Muziekver., T. en D., Het Nieuwe Tooneel, de Leidsche Chr. Har moniever., Werkmans Wilskracht, en Nieuw Leven, terwijl er tevens een bloemstuk was van den oud-commissaris, den heer P. Sta pel. Muziekstukken of stukken naar keuze werden aangeboden door den heer Backer, den sympathieken Burchtheer, die de op richting der vereeniging in zijn gebouwen had medegemaakt, de Rotterdamsche Politie Muziekver., Orpheus, de Leidsche Politie- schietver., Burgemeester de Gyslaar, de afd. Leiden van den Alg. Bond van Politie personeel, den R. K. Bond van Politieper soneel „St. Michael", de Leidsche Politie Sportvereeniging, den heer W. Post, oud- voorzitter en lid van verdienste der ver eeniging en den heer H. v. d. Schaft, even eens lid van verdienste, Verder schonk de 3 Octoberveereniging een geldelijke bijdrage, de Buurt.ver. „Eens gezindheid" een zilveren lauwerkrans, ter wijl tenslotte nog gelukwenschen werden aangeboden door de afd. Leiden van den Chr. Bond van Politieambtenaren, St. Caecilia van Voorhout en de R. K. Ge- men ged Zangvereeniging „Pulchri Studio". Met het beëindigen der receptie was deze eerste feestelijkheid echter nog niet tén einde. Toen de voorzitter der jubileerende ver eeniging, de heer W. Dragt, in een harte lijk woordje allen had bedankt voor zoo vele bewijzen van sympathie, waaruit hij concludeerde, dat de Leidsche Politie-mu- ziek wel zeer populair moest zijn, verzocht hij het damescomité, de twee dames, die zich beijverd hadden gelden te verzame len en mevr. Bolderdijk, de echtgenoote van den directeur, naar voren te komen. Hij dankte haar allen voor het vele werk, dat zij voor de vereeniging hadden verricht en mevr. Bolderdfjk in het bijzonder, dat zij haar man zoovele uren voor de vereeniging had willen afstaan en bood allen als be wijs van erkentelijkheid een bouquet bloe men aan. Aan de leden van het comité uit de dona teurs, de heeren Stoeke, Binnenkamp en van der Heijden, bood de voorzitter ver volgens een zilveren potlood als aanden ken aan met inscriptie. Tenslotte richtte de voorz. zich tot den sympathieken directeur, den heer Bolder- dijk en wees erop, dat de vereeniging bij het tweede lustrum uit de 2e afdeeling promoveerde en nu in de superieure afdee ling steeds eerste en eere-prijzen heeft ge haald. Dat dankt de vereeniging in de eerste plaats aan de muziekkennis en de bereidwilligheid van haar directeur, wien geen moeite teveel is en die altijd bereid staat, wanneer men een beroep op hem doet. Spr. hoopte, dat de heer Bolderdijk nog vele jaren den dirigeerstok zal zwaaien en bood hem als aandenken een gouden potlood met inscriptie aan. De heer Bolderdijk dankte allen hartelijk voor de steeds ondervonden medewerking en hoopte, dat de goede verstandhouding steeds zoo moge blijven, terwijl hij tevens hartelijk dankte voor het blijk van waar deering hem geschonken. Nadat de voorzitter vervolgens had me degedeeld, dat er o.m. nog telegrammen van gelukwensch waren ingekomen van den chef van de recherche, den heer W. C. Weijers, van Perosi, Trou moet Blijcken uit Lisse, Warmond's Fanfare, de Delftsche en Haagsche Politie Muziekvereenigingen en na nog hulde te hebben gebracht aan de drie leden der vereeniging, die vanaf de oprichting lid zyn geweest, waarvan de heer Verkerk tevens 15 jaar bestuurslid verkreeg mej Verkerk nogmaals het woord om den heer en mevr. Bolderdijk hartelijk dank zegde. Hierna bleven velen nog eenigen tijd ge zellig bij elkaar. Behoeft het nog gezegd, dat het heden- en Vrijdagavond op de muziekavonden in de Stadsgehoorzaal iets bijzonders zal worden, nu de stemming er reeds zoo in zit? Er zijn nog enkele plaatsen voor beide avonden beschikbaar. Wie een van deze veelbelovende avonden nog wil bijwonen, haaste zich om kaarten te halen. Hier ter stede is opgericht een afdeeling van den Nederlandschen Vegetariërs Bond. He secretariaat is gevestigd bij Mej. Zr. M. L. Meijer, Academisch Ziekenhuis.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2