DINSDAG 22 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURAN. DERDE BLAD. - PAG. 9 STADSNIEUWS DE MOGELIJKHEID VAN HUUR- VERLAGING. In de Gemeenteraadsvergadering op Vrijdag 26 Januari 1934 werd tijdens de behandeling van de begrooting 1934 het volgende voorstel van den heer F. Kooistra aangenomen met 17 tegen 16 stemmen: „De Raad van oordeel, dat thans bij een „voortdurende prijsstijging der eerste le vensbehoeften en het dalen van het loon- „peil bij deze groote werkloosheid, de hu- „ren van arbeiderswoningen in het alge- „meen te hoog zijn; „Noodigt Burgemeester en Wethouders „uit: een Commissie te willen benoemen, „die tot taak heeft te onderzoeken in hoe- „ver het mogelijk is de huren van arbei derswoningen te verlagen". Het hieraan toegevoegde voorstel tot verlaging van de huren der Gemeentewo ningen met 15 pet., werd dcfor den voor steller ingetrokken, daar dit vooruitliep op het onderzoek der Commissie. Op uitnoodiging van Burgemeester en Wethouders namen in bedoelde Commissie, die kort daarna werd ingesteld, zitting de heeren: F. Kooistra, Voorzitter, J. de Jong, J. de Lange, H. Lombert, C. J. van Tol, H. D. van Weizen, J. Zitman, ir. J. Westra, toegevoegd Secretaris. Deze commissie heeft een uitgebreid rapport uitgebracht, waarvan de aangeno men conclusie luidt: „In het algemeen is het bekend, dat de huishuren ten opzichte van den algemee- nen loonstandaard te hoog moeten worden genoemd. Dit kan door niemand, die den economi- schen toestand van de arbeidersklasse wil zien, worden ontkend. Zelfs van Regee- ringswege is dit meermalen erkend. Sedert 1922 heeft een loondaling van 20 tot 30 pet. plaats gehad. Daarbij heeft het onderzoek van onze Commissie aange toond, dat de huishuren van de woningen, in exploitatie bij particuliere eigenaren, sedert 1922 niet zijn gedaald, maar nog zijn verhoogd met 30 pet. Het is dus gebleken, dat een algemeene huurverlaging niet al leen gewenscht is, maar zeer noodzake lijk moet worden geacht. In onze Commis sie was geen meerderheid te vinden om met de huiseigenaren te bespreken of een verlaging mogelijk was. Tevens is het gebleken, dat in de laat ste jaren een beduidend aantal woningen is gebouwd, bestemd voor arbeiders, .doch die door arbeiders in het algemeen om fi- nancieele redenen niet kunnen worden be trokken. Het is zeer gewenscht de moge lijkheid te scheppen, dat ook deze wonin gen binnen het bereik van de arbeiders worden gebraoht. Daarom zal voor onze Commissie alleen overblijven het College van Burgemeester en Wethouders te adviseeren: zich tot de Landsregeering te wenden en deze in overweging te willen geven: lo. stappen te willen doen om tot huur verlaging te komen en niet af te wachten tot een huurverlaging door overproductie zal hebben plaats gehad; 2o. hypotheek tegen lagen rentevoet aan particulieren te verstrekken, zoowel voor bestaande (inzonderheid in de laatste jaren gebouwde) als voor de nog te bou wen arbeiderswoningen, zulks bij bestaan de woningen onder voorwaarde, dat de daardoor ontstane verlichting in de ex ploitatie zal worden aangewend voor ver laging der huren; 3o. voorstellen in te dienen, welke zul len kunnen leiden tot vermindering van de vaste lasten, die naar het oordeel der Com missie een huurverlaging in den weg staan. Voorts noodigt de Commissie Burge meester en Wethouders uit eveneens die maatregelen te nemen, welke tot verlaging van die vaste lasten kunnen leiden, o.a. door: a. mogelijke verlaging van de tarieven voor duinwater; b. opheffing van de straatbelasting en het voorkomen van nieuwe lasten op on roerend goed; c. mogelijke goedkoopere uitgifte van bouwgrond ook aan de particuliere bou wers. In dit verband moge de Commissie er op wijzen, dat voor de met Rijksvoorschot gebouwde Vereenigings- en Gemeentewo ningen huurverlaging reeds mogelijk is ge worden, doordat de Regeering niet alleen de rente der Rijksvoorschotten in over eenstemming heeft gebracht met die der Staatsleeningen, maar tevens de aflos singstermijn dezer voorschotten heeft ver lengd van 50 tot 75 jaar". GEMEENTERAAD. Verpachting landerijen. Verschillende landerijen van de gemeen te zijn onlangs uit de huur gekomen, zoo dat, met uitzondering van de gedeelten, waarover de gemeente voor den aanleg van de sportterreinen bij den Haarlemmer weg, voor de uitbreiding van het Slacht huis, enz. zelve de beschikking behoeft, in de verhuring daarvan wederom moet wor den voorzien. Met de tegenwoordige huurders, voor zoover zij bereid waren de landerijen we der te pachten, is omtrent de verlenging van de pacht overeenstemming bereikt. Tengevolge van de tijdsomstandigheden zijn de nieuwe huur prijzen, waaromtrent B. en W. deskundig advies inwonnen, in het algemeen lager dan de tegenwoordige. Wat betreft het aan de vereeniging „Schooi en Werktuinen" te verpachten teelland, achten B. en W. het standpunt van de Commissie van Fabricage formeel juist; waar het hier echter een bes taanden toe stand geldt, waarmede ook de Raad bekend is, kan de geldende huurprijs h.i. wel wor den gehandhaafd. Aanleg sportterreinen. Nu op grond van hetgeen omtrent de werkwijze van het werkfonds 1934 langza merhand bekend is geworden, mag worden aangenomen, dat de medewerking van dit fonds bij den aanleg van sportterreinen nabij den Leidschen Hout en de doortrek king van den Wassenaarscheweg niet zal kunnen worden verkregen, achtte het Col lege van B. en W. den tijd gekomen, om de uitvoering van die werken in werkver schaffing te overwegen. B. en W. wonnen hierover het oordeel in van de Subsommissie voor de Steunver- leening. Zooals uit dit advies blijkt, is deze com missie van oordeel, dat beide werken zich voor uitvoering in werkverschaffing lee- nen. Teneinde zekerheid te hebben, dat ook de Gemeenteraad zich met dit inzicht kan vereenigen, achten B. en W. het gewenscht, dat de Raad zich over het denkbeeld, om deze werken als werkverschaffingsobject ter hand te nemen, in beginsel uitspreekt. Kieskringen en stemdistricten. De uitbreiding van de bebouwde kom der gemeente, alsmede de daaraan gepaard gaande verschuiving v^n een gedeelte van de bevolking van de binnenstad naar de buitenwijken, maken het noodig verande ring te brengen in de verdeeling der ge meente in stemdistricten, waardoor tege lijk eenige inkrimping van het aantal dier stemdistricten kan worden bereikt. Zooals uit een ter vaststelling aangebo den verordening blijkt, is het aantal stem districten teruggebraoht kunnen worden tot 43. Thans bedraagt hun aantal 51. Bij het ontwerpen van de verordening is er naar gestreefd groote verschillen in het aantal kiezers van de onderscheidene stemdistricten zooveel mogelijk te ont gaan, terwijl er voorts op is gelet, dat de stemdistricten in den regel niet meer dan 1000 kiezers omvatten. De wijziging van de verdeeling der ge meente in stemdistricten brengt tevens mede, dat de grenzen der drie kieskringen, waarin de gemeente voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad is verdeeld, opnieuw moeten worden vastge steld. Deze nieuwe vaststelling moet door Ge deputeerde Staten plaats hebben, die daar omtrent vooraf de Raad moeten hooren. Naar de meening van B. en W., kan de verdeeling der gemeente in kieskringen plaats hebben, zooals op een overgelegde teekening is aangegeven en Uieronder is omschreven. Elke kieskring zal ongeveer een gelyk gedeelte der bevolking omvat ten. B. en W. hebben er zich van vergewist, dat Gedeputeerde Staten zich met die ver deeling kunnen vereenigen en tevens, dat genoemd College bereid is om, ten behoe ve van de verkiezing van leden van de Provinciale Staten, tot een gelijke verdee ling van de gemeente in stemdistricten als h iervoren is aangegeven over te gaan en vgarts zoodanige verdeeling ten behoeve van de verkiezing van leden van de Twee de Kamer te bevorderen. LAND- EN TUINBOUW DE EXPORT VAN BLOEMBOLLEN OVER 1934. Aan het „Weekbl. v. Bloembollencul tuur" is de volgende beschouwing ont leend: Vorig jaar, toen de gevolgen der sanee ring zich in de cijfers afspiegelden, konden wij hierover reeds gunstig oordeelen. Hoe wel toen het aantal uitgevoerde K.G. ge daald was van ca. 47.5 millioen tot ca. 42.5 millioen, was het waardecijfer reeds met twee ton gouds gestegen als gevolg van de teeltbeperking en de prijszetting. Het Kilocijfer is dit jaar weer gestegen, na de daling van vorig jaar (die uitslui tend gevolg en een gunstig gevolg was van de saneeringsmaatregelen), en wel tot 44 3 /4 millioen K.G., dus met 2.3 millioen K.G. Hierbij moet weliswaar re kening worden gehouden met het feit, dat de bollen dit jaar wat zwaarder waren, maar dit ligt niet zóóveel gewicht in de schaal, dat wij ons over de toename van. dit cijfer niet zouden verheugen. Temeer, omdat de stijging van het waardecijfer ook met de werkelijkheid overeenkomt. De stij ging is een gevolg van de verhooging van den normprijs voor de aangifte voor de sta tistiek per K.G., een verhooging, die ge rechtvaardigd gebleken is. En dat in dezen tijd, waarin handelsbelemmeringen nor maal zijn geworden en valutaverschillen de exportproducten van de landen, die het goud trouw blijven, steeds in hpt nadeel zetten, een dergelijke stijging verwezen lijkt is geworden, kan en moet elk bedrijfs- genoot tot dankbaarheid stemmen. Ook al is er nog veel narigheid, dergelijke licht- sprankjes houde men voor oogen. Bezien wij nu de cijfers voor de landen groepen, dan is reeds direct een verheu gend verschijnsel, dat de teruggang van den expert naar Amerika dit jaar zich voor het eerst na verscheidene jaren gewijzigd heeft in een vooruitgang. De verhooging is nog wel niet zoo heel groot (ong. 500.000 K.G.), maar de omslag is er. De afzet naar Canada liep nog terug; de Vereen. Statefn namen belangrijk meer af. Nu de berichten over den economischen toestand aldaar be ter worden, en het embargo op narcissen zal worden opgeheven, is er weer hoop, dat dit afzetgebied zijn oude belangrijk heid weer zal hernemen. De afzet naar de groep Engeland is weer gestegen met ca. één millioen K.G. Het aandeel van deze groep in onzen totaal- export is, als steeds, belangrijk, maar blijft nu toch nog beneden de 50 pet., ter wijl het in 1932 nog 56 pet. was. Wij ver heugen er ons natuurlijk over, dat Enge land zoo'n goede klant is en blijft, maar voor het evenwicht in den export zouden wij het toch wel zeer gelukkig achten, wanneer dit aandeel zonder in absolute grootte te verminderen, dus door toename UIT DE RADIOWERELD Prgramma's voor Woensdag 23 Jan. Huizen 301 M. N. C. R. V.-Programma. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Het ensemble v. d. Horst. I.30 Zang-recitaL 2.15 Orgelbespeling. 3.00 Christelijke lectuur en gramofoon. 4.15 Declamatie. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouw-hanfuurtje. 7.00 Ned. Christ. Persbureau en gramof. 7.30 Technische lezing. 8.00 Vaz Dias en uitzending der samen komst van het Leger des Heils. 9.40 Reportage in het werkkamp van het Ned. Jongelingsverbond. 10.40 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. V. A. R. A.-Uitzending. 8.00 Orgelspel en gramofoon. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding (V.P.R.O.). 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continu-bedrijven. 12.30 Orvitropia, de Zonnekloppers en de Flierefluiters. 2.00 Voor de vrouwen. 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen en gramofoon. 5.30 Orgelspel en de Notenkrakers. 6.00 Orkest en R. V. U. 7.00 Voetbalverslag, saxofoon en causerie 8.00 Vaz Dias en gramofoon. 9.00 V. A. R. A.-orkest en gramofoon. 10.20 „De gouvernante" hoorspel. II.Orgel en gramofoon. Brussel, 322 en 484 M. 483 meter: 12.50 Omroeporkest. 5.20 Dansmuziek. 8.20 Mandoline-ensemble. 8.50 Omroeporkest en dansmuziek. 321 meter: 12.20 Orkest. 6.35 Sonate-concert. van den export naar andere landen, wat kleiner werd Ondanks de moeilijkheden, die op econo misch gebied Duitschland, en ook de andere Duitsch sprekende landen, ondervinden, blijft ons artikel er een willige markt vin den. De afzet er heen is weer met 1 mil lioen K.G. gestegen, ondanks de moeilijk heden op monetair gebied. Wij hopen, dat de betaling uit Duitschland even vlot zullen verloopen als de verkoop er heen. Met het huidige clearingverdrag is er wel oponthoud, maar het geld komt toch bin nen. De groep Frankrijk vertoonde de laatste jaren 2oo'n aardige stijging van den afzet; zelfs verleden jaar nog, toen het totaal toch aanzienlijk daalde. Dit jaar is de af zet er heen echter wat minder goed gegaan; het totaalcijfer voor die groep is wat ge daald. Er zijn 350.000 K.G. minder naar Frankrijk verzonden dan in 1933 en 75.000 K.G. minder naar Zwitserland. Een be langrijke vergrooting van den uitvoer naar België en naar Italië deed het totaalcijfer dezer groep nu niet zoo heel veel minder worden. Vooral door vergrooting van den afzet naar Polen en Dantzig is een nagenoeg wegblijven van den export naar Sovjet- Rusland haast gecompenseerd. Het cijfer voor de Zweedsche groep is ook wat ge daald; de oorzaak is Denemarken, dat 450.000 K.G. minder afnam dan in 1933. Het valt te hopen, dat de export vlug weer zyn natuurlijken loop kan nemen; de uit voer naar dit land zou er ook van profi- teeren. De afzet naar de overige landen de zer groep is gestegen. „Diversen" nam minder af dan in 1933 doordat Zuid-Amerika wat minder nam. Van veel beteekenis is deze groep nog niet. 8.20 Omroep^symphonieorkest. 10.50 Concert uit Antwerpen. 11.00 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 11.10 Concert jiit Breölau. 12.35 Concert uit Stuttgart. 7.50 Stunde der jungen Nation. 8.20 Omroeporkest. Droitwich, 1500 M. 12.05 Orgelspel. 12.50 Orkestmuziek. I.50 Orgelconcert. 3.35 Stedel. Orkest van Bournemouth. 5.05 Kwintet. 5.35 Concert. 7.50 Orkestmuziek. 8.50 Concert uit de Queen's Halle te Lon den. II.10 Dansmuziek. „Ra d i o Paris", 1648 M. 12.25 Gramofoon. 8.35 Gramofoon en causerie. 10.05 „Une soirée a l'Alcazar d'Eté en 1867". Gemeentelijk R&dlodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-central*. 3e Programma. 8.0011.20 Deutschl. zender. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel VI. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017.20 Londen Reg. 17.20—18.20 Brussel VI. 18.20—19.20 Keulen. 19.1020.05 Beromunster. 20.0520.30 Paris Poste Parisien. 20.3021.40 Beromunster. 214022.50 Parijs Radio. 22.50afloop: Weenen. 4e Programma. 8.058.50 Parijs-Radio. 9.3010.35 Gramofoonmuz. G. R. D. 10.35—11.05 Droitwich. 11.05—12.05 Londen Reg. 12.0514.20 Droitwich. 14.2015.35 Londen Reg. 15.3518.20 Droitwich. 18.20—19.25 Leipzig. 19.25afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). GEMENGDE BERICHTEN SEINHUISWACHTER OVERREDEN. Onder de afsluithoornen doorgegaan. Zaterdagavond had te Hengelo op de spoorlijn HengeloEnschede een droevig ongeval plaats. De gepensionneerde sein huiswachter St. was met zijn hond aan het wandelen en wilde op den Kuipersdijk de spoorlijn HengeloEnschede passeeren. Daar dè boómen waren neergelaten en St. geen trein zag naderen, ging hij onder de boomen door. Terwijl hij zich op de lijn bevond werd hij door den trein, welke on geveer 10 uur van Hengelo naar Enschede loopt, aangereden en onmiddellijk gedood. De machinist van den trein zag, toen hij te Enschede kwam, bloed aan de machine en herinnerde zich onde*wcg iets gemerkt te hebben. Men ging dadelijk op onderzoek uit en men vond den ongelukkige op de spoorlijn liggen, bijna onherkenbaar. De man was 59 jaar en gehuwd. Het lijk werd naar het algemeen ziekenhuis ver voerd. KIND VERBRAND. Zaterdagavond heeft het achttien maan den oude dochtertje van een gezin uit den Noorden burglaan te Voorburg een kan ko kende koffie over het lichaam gekregen. Overdekt met brandwonden werd de klei ne naar het ziekenhuis St. Anthoniushoeve vervoerd, waar het korten tijd na aan komst aan de wonden is overleden. FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 11) „Als ik de gelegenheid krijg, zal ik het Miss Barrington zeker vragen. Het is on getwijfeld een goede mop, dat u er zoo veel pleizier om hebt." Barrington gaf hierop geen antwoord, maar vroeg: „Denkt u, dat u veel met die zendingsbe weging in Yong-Foo te doen hebt, dokter?" „Waarschijnlijk wel." „Het is gevaarlijk om je met de dingen in China te bemoeien", hernam Barrington. „Het is het beste: te leven en te laten le ven. Wees niet kwaad, dat ik dit zeg." De koopman lachte. „Het is om uw eig«n bestwil, dokter. Als u zich bij uw pillen en drankjes houdt, is het niet zoo erg. Maar steek uw neus niet in andermans zaken. Maak geen slapende honden wakker!" De waarschuwing werd-zóó nadrukkelijk gegeven, dat Dick Forsyth voelde, dat de man er iets anders dan zijn eigen welvaren mee op het oog had, maar het maakte geen indruk op hem. „Ik doe alleen mijn plicht", antwoordde hij. „IFm!" gromde Barrington spottend: toen zei hij met een lach: „Toch kan ik niet na laten u nogmaals te zeggen, dat u, als u zich in deze stad niet uitsluitend met uw eigen zaken bemoeit, een bittere pil zult slikken. Geloof mij, dokter; ik weet, wat ik zeg. Wij hebben niet veel dingen gemeen, maar we zijn beiden Engelschen en het zou mij spijten als u het slachtoffer zou wor den van Chineesch recht. De mandarijn is een barbaar en Hij brak af, toen hij buiten beweging hoorde; hij keek uit het venster en stond op. „Als je van den duivel praat..,.", zei hij. „Daar heb je Li Weng-Ho in eigen per soon! U moet mij excuseeren, dokter, maar een anderen keer bent u welkom. Ik heb niet vergeten, wat u bij die bloemen- booten gedaan hebt en ik zal u graag van dienst zijn.... Ja, dezen kant uit. Ik ga met u mee." Hij vergezelde den zendingsarts tot aan de buitendeur, waar ze Li Wcng-Ho van aangezicht tot aangezicht ontmoetten. De laatste wierp den dokter een vluggen blik toe, waarop hij hem met den waaier groet te. Forsyth boog. Geen woord werd er tusschen hen gesproken, maar toen de En- gelschman de laan afliep, keerde de man- I darijn zich om en staarde hem na tot hij door de poort ging. Daarna keek hy Bar rington met zijn glinsterende kraaloogjes aan en een kwaadaardige glimlach trok over zijn glimmend gezicht. De koopman lachte en iemand, die hen goede geslagen had moest wel tot de ontdekking gekomen zijn, dat er een volmaakte verstandhouding tusschen het tweetal heerschte. VI. Dc vloek van den mandarijn. Toen Dick Forsyth Barrington's huis ver liet, was hij diep in gedachten. Zoo ver diept was hij, dat hij verdwaalde en dit pas ontdekte, toen hij zich in een warnet van straten bevond bij den waterkant. Het schemerde toen hij den weg naar huis zocht en ontelbare lichtjes begonnen te twinkelen. Hij kwam onverwacht aan een huis, dat vroolijk verlicht was. Gesneden draken stonden op hooge pilaren en fel ge kleurde boorden gaven de illusie, dat daar iets heerlijks te beleven was. Forsyth staarde er ongeloovig naar, toen ontdekte hij vergulde letters boven de deur: „Het Huis der Honderd Heerlijke Droomen." Hij kon zijn oogen haast niet gelooven, maar twijfelde niet langer wat het voor een gelegenheid was. Het was een opiumkit. Om zich zekerheid te verschaffen, stak hij de straat over en ging bij den ingang staan. Juist terwijl hij dit deed, kwam een man het huis uit, die een walgelijke, door dringend zoete lucht met zich mee bracht. Dat was genoeg voor Forsyth. Wat Wang- Hi hem verteld had, bleek waar te zijn. In Yong-Foo werden onder Li Weng- Ho's beheer de opium-edicten genegeerd. „Ik zal morgen naar hem toe gaan", be sloot hij ziedend van verontwaardiging, „ik wil er met den mandarijn over spre ken. Ik zal hem een kans geven en als hij niet luisteren wil, dan rapporteer ik het aan de autoriteiten in Peking." En hij ging den volgenden morgen, maar vernam, dat Li Weng-Ho op een inspectie tocht was en eerst over drie weken zou te- rugkeeren. lederen avond liep hij voorbij het Huis der Honderd Heerlijke Droomen, en iederen avond brandden de vroolijke lan taarns en door de met matten behangen deuropening klonk vreemde Chineesche muziek, die zijn zifel deed huiveren. Maar eindelijk kwam bericht, dat de mandarijn terug was, waarop de dokter zich ten spoedigste ^ïaar diens paleis begaf. Voor hij het echter bereikte, had hij een verrassing, want in een van de nauwe straatjes, die naar den heuvel voerden, ontmoette hij Kathleen Barrington. Ze was in een vlekkeloos wit linnen japon ge kleed, een panamahoed liet een gedeelte van haar donkere haren vrij en over haar schouder was een geopende kleurige Chi neesche parasol. Een verheugde uitdrukking kwam op haar gezicht, toen ze hem herkende. „Goedenmiddag, dokter", zei ze met een lachje van blijdschap. „Miss Barrington!" riep hij. „Wanneer bent u teruggekomen?" „Vanmorgen. Het gaat best met het kleine patiëntje en nu er een gediplomeerd zuster uit Canton gekomen is, vond ik het niet noodig langer te blijven. Haar vader is erg dankbaar en ik kan in de toekomst op alle hulp en medewerking van zijn kant rekenen. En het kind och, het speet mij het meisje te moeten verlaten, maar mijn vader had mij noodig. Vertelt u mij eens, hoe bevalt het u in Yong-Foo?" Forsyth liet een grimmig lachje hooren. „Ik ben juist op weg naar den mandarijn om hem te vertellen hoe weinig sommige dingen mij hier bevallen." „O!" riep ze. „Dan lokt u moeilijkheden uit. Li Weng-Ho is een heerschzuchtig man." „Wat kan mij dat schelen? Hy is een slecht bestuurder en misbruikt zijn macht." „In welk opzicht?" vroeg het meisje. „Opium. Hij staat handel in opium toe en zoover ik begrepen heb, deelt hij mee ir. de winst." Het licht verdween uit de meisjesoogen en haar knap gezicht verbleekte ietwat, terwijl ze onbeweeglijk bleef staan. Ze sprak niet en de verandering in haar op merkend, vervolgde Forsyth: „Mijn col lega, dr. Wang-Hi, is er tegen, dat ik mij daarmee bemoei." „Hij is een verstandig man", verklaarde het meisje met een stem, waarin spanning trilde. „Hij is het met uw vader eens..,." „Hoezoo?" viel het meisje hem vlug in de rede. „Dat het beter is geen slapende honden wakker te maken." „Ze hebben gelijk," verzekerde ze hem. „Als u ze wakker maakt, zullen ze u ver scheuren, dr. Forsyth." Het meisje was in vollen ernst. Ze meen de wat ze zei en er was een smeekende uitdrukking in haar oogen. Hij lachte een beetje om haar ernst. „Ik ben niet bang voor honden", sprak hij luchtig. „Maar de mandarijn! Hij is vreeselijk, dokter. U begrijpt het niet." „Geloof me, dat ik het wel doe en ik ben werkelijk niet bang." „Gaat u hem opzoeken...'." „Hem trotseeren!" Ze keek hem met een zachten blik aan. „Ik wilde, dat ik u kon overhalen om niet te gaan", zei ze bewogen. Hij schudde het hoofd. „Het is mijn plicht en als die roept „O, ik hoopte zoo u te kunnen bewegen om niet te gaan. Maar het spijt mij, ik ben er van overtuigd, dat bet niet lang meer duren zal of...." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9