'DINSDAG 22 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 AUTOMOBILISME De Rallye Monte Carlo NEDERLANDSCHE EQUIPES VAN AMSTERDAiM GESTART. Sedert Zaterdagmorgen vroeg bevinden zich reeds vele deelnemers aan den strijd van Monte Carlo op weg om na een tocht vah enkele duizenden kilometers in het zonnige Zuiden, de Fransche Rivièra, aan te komen. Zij zijn gestart in plaatsen, wel ke gelegen zijn in de uithoeken van Europa en die niet alleen op zoo een groote afstand van Monte Carlo gelegen zijn, maar die ook zeer moeilijk te bereiken zijn. Wij noemen hier: Palermo, Athene, Boekarest, Umea in Zweden, Tallinn in Estland, John O'Groats in het Noorden van Schotland, Stavanger in Noorwegen. Hier heeft men moeilijkhe den door besneeuwde wegen, daar heeft men te kampen met mist, weer elders zijn het overstroomingen, die de automobilist remmen in zijn voornemen om met een ge middelde snelheid van 45 kilometer per uur Monte Carlo te bereiken. Talrijke Ne- derlandsche rijders zijn in een der uithoe ken gestart en hebben thans reeds meer dan de helft van de af te leggen afstand, achter den rug. Er zijn ook enkele plaatsen in Europa, vanwaar men gemakkélijker Monte Carlo kan bereiken. Ten eerste is de afstand niet zoo groot en vooral zijn de weersomstandigheden, het klimaat, de we gen e. d. meer in hat voordeel van de deel nemers. Zoo zijn verscheidene deelnemers giste ren van Lissabon, Marrogate en Valencia vertrokken en hedenavond zijn de laatste ingeschrevenen gestart. Te Berlijn startte een rijder, Telemans, ook een deelnemer, -terwijl te Amsterdam een belangrijk aan tal Nederlandsche rijders den tocht naar Monte Carlo, die leidt over Brussel, Parijs, Lyon en Avignon en in totaal 1496 km. lang is, heden heeft aanvaard. Begrijpelijk is, dat de deelnemers, die bijv. Ie Palermo zijn gestart en niet min der dan 4072 km. hebben af te leggen een hoogere punten klasseering krijgen toege kend, dan de rijders, die vanavond te Amsterdam zijn gestart. Maar de moeilijk heden, die zich ook op dit kortere traject kunnen voordoen, behoeft men niet te on derschatten. Dc start te Amsterdam. Gisteravond vond de start plaats van het Amst,el Hotel. De weersomstandigheden waren minder gunstig. Het bestuurslid van de K. N. A. C. de heer J. Leonard Lang startte om 11.36 uur de eerste van de acht deelnemende wagens en binnen weinige minuten waren de deelnemers, nagewuifd door een groote schare belangstellenden, verdwenen. Gestart werden de volgende rijders: J. F. J. M. Casparie (Hulst) met Pontiac; Baron F. W. K. van Tuyll van Serooskerken (Heemskerk) met Ford; C. L. Sanders (Eerbeek), met S. S. Swallow; H. Th. van Marken (Aerdenhout) met Talbot; B. Zweerts de Jong (Bennebroek) met S. S. Swallow; P. F. M. Kessels (Amsterdam) met Hillman; P. Weber (Leeuwarden) met Fordautobus; A. H. A. M. TestersDemeu- lemeester (Amsterdam) met Packard. Van John O'Groats. Te John O'Groats, in het Noorden van Schotland gelegen, zijn in totaal 23 deel nemers aan de jaarlijksche Rallye van Monte Carlo gestart. Hedenmorgen zijn 22 wagens te Folkestone aangekomen. Een deelnemer had nl. van verder rijden moeten afzien in verband met ziekte van een pas sagier. Deze 22 wagens zijn te Folkestone aan boord gegaan. Deze deelnemers moeten Woensdagmorgen vroeg te Monte Carlo zijn. Behalve de laatste 1000 km., waarop een gemiddelde snelheid moet worden ont wikkeld van 50 km. per uur, kan evenals de overige rijders, worden volstaan met een snelheid van 45 km. Mutsaers, Bakker Schut te Venlo. Gisteravond om 22.15 uur is de Neder landsche equipe Bakker Schut, Mutsaers en Kouwenberg de Nederlandsche grens bij Venlo gepasseerd. Zij kregen den afstand HannoverVenlo, ongeveer 320 km., in 4 uur afgelegd, dus met een gemiddelde snelheid van 80 km. De grensformaliteiten bij Venlo verliepen vlot en onmiddellijk werd de tocht voortgezet. Wij waren nog even in de gelegenheid met de rijders een kort gesprek te voeren. Geen van allen was vermoeid en men was vol goede hoop voor het verdere gedeelte van den tocht. Tusschen Berlijn en Hanno ver had men veel last ondervonden van ij zei en mist, doch alles was uitstekend verloo- pen. Wel had men onderweg enkele ver ongelukte wagens gezien, doch men kon ons mededeelen, dat dit geen Rallyerijders waren geweest. Tot nu toe is men geheel vrij van strafpunten gebleven en zelfs had men uitgerekend, dat zij momenteel een flink stuk voor tijd waren, zoodat zij de controle te Brussel gemakkelijk binnen den vastgestelden tijd kunnen bereiken. Bij Tttervoort zullen zij Nederlandsch grondge bied weer verlaten en met het Belgische gedeelte beginnen. Nadat dit Fordteam Venlo was gepasseerd kwamen enkele Fransc'ne deelnemers, die te Stavanger waren gestart, bij de grens aan. De Ford-deelnemers. De Ford rijder van Beeck Calkoen is gis teren op tjjd aan de controle te Weenen aangekomen. De Rallye-deelnemers Taets van Ameron- gen, Fisette, Polis en Vroom, allen met Ford zijn Laibach gepasseerd op weg naar Weenen. Gemeld wordt, dat men op groo te moeilijkheden is gestuit in verband met het feit, dat de wegen in Joego-slavië en Oostenrijk met ij zei en sneeuw bedekt waren. Onze landgenoot van der Heyden en Uytenbogaerd zijn hedenavond op tijd de controle te Weenen gepasseerd. Zij rijden met Studebaker en zijn te Palermo gestart. ATHLETIEK 30 K.M. MARSCH „DE BATAVEN". In verband met bovengenoemde marsch wordt Woensdagavond a.s. wederom een trainingsmarsch gehouden van 15 km. Hier aan kunnen ook niet-leden zonder verplich ting deelnemen. De start is 8 uur vanaf hoek Haarlemmervaart Maresingel. Dank zij de medewerking der R. K. pers is er voor de 30 km. marsch reeds een zeer groote deelname. Een stroom van aanvragen uit 't geheele land komt er steeds binnen, zoo dat 27 Jan. wat belooft. Alleen de deelna me uit de stad Leiden zelve kon wel wat grooter zijn. Komt, R. K. Leidsche tippelaars waar blijft u Niet allemaal wachten tot de start met het inschrijven dat vertraagt maar het vertrekuur. De Batavenkruisjes voor deze marsch zijn te bezichtigen in de étalage van den heer W. Thoolen, Mare 114. Secretariaat „De Bataven", afd. Wandel sport, H. J. Averdieck, Oude Singel 148. UIT DE OMGEVING HELLEGOM Tooneelvereeniging „Nu( en Genoegen". Zondagavond gaf deze vereen iging, ge vestigd te Lisse, hier in Flora een opvoe ring van „De gerechtigheid Gods" (ge mengd spel), oorspronkelijk drama in drie bedrijven, van pater Servatius. De belang stelling was groot; niet minder dan 350 personen waren aanwezig en geen wonder: de priester, die dit stuk geschreven heeft, laat een huisgezin zien, waar God wordt geweerd, de onreinheid hoogtij viert, waar de kinderen ten verderve gaan door de slechte lectuur. De strekking is dan ook: tegen de kinderbeperking, tegen de ontucht en tegen de slechte lectuur. Het spreekt, dat dit geen stuk is, waar kinde ren bij hooren, zoodat personen beneden 18 jaar geen toegang hadden. „Nut en Ge noegen" vertolkte dit mooie drama uitne mend; er was ontroering en meeleven in de gansche zaal. Opvoedend heeft dit mooie stuk gewerkt en we mogen de ver tolkers dankbaar zijn voor wat geboden werd. LEIMUTOEN Voetbal. Zondag 20 Januari had O.D. I. weer eenige successen te boeken, 't Was geen ongeluksdag. Om 12.30 speelde thuis 0.D.I. tegen Nic. Boys a. Deze wedstrijd werd aardig gespeeld, doch was voor O.D. 1. a niet te winnen daar deze voor rust maar met 8 en na rust met slechts 7 spe lers in 't veld konden komen. O.D.I. ver loor dan ook met 16. Hierna kwamen de elftallen van O.D.I. en D.S.V. I in 't veld, dat voor de tijd van 't jaar tamelijk goed was. Kwartier over tijd bracht O.D.I. 't leer aan 't rollen en v. as een der mooiste voetbaltournooien van het geheele seizoen begonnen, mooi wat samenspel, maar ook wat vlugheid be treft. Dan was de bal voor dit, dan weer voor dat doel. 't Meeste was echter 't D.S. V.-doel in gevaar, doch door de uitsteken de hoedanigheid van den D.S.V.-doelver- dediger en pech van O.D.I. ('t leek wel of de O.D.I.-bal 't vijandelijk doel niet kon vinden) bleven punten uit. Er was reeds ruim een half uur gespeeld, toen een on verwachte bal keeper v. d. Kamp passeer de en D.S.V. de leiding gaf. Trots alle werken bleef de stand voor D.S.V. tot rust 10. Na de rust werd er dadelijk weer flink aangepakt. Er werd van beide kanten gezwoegd, doch O.D.I. was nu iets in de meerderheid en na geruimen tijd scoorde O.D.I. de gelijkmaker, 't Onmo gelijke werd iu gedaan en 't gelukte O. D.I. de leiding te krijgen. Met dien stand blies de. scheidsrechter 't einde van deze schitterende wedstrijd. De overwinnirg was wel verdiend en 't publiek had ge noten. O.D.I. II speelde uit tegen Nic. Boys I een vriendschapswedstrijd en won met 10. O.D.I. ni speelde uit tegen Majella II en won met 30. LISSE. Vaccinatie. Blijkens het verslag van verrichte vaccinatiën in het jaar 1934 zijn in dat jaar 91 kinderen ingeënt en wel 9 in het eerste levensjaar en 82 boven dien leeftijd. Bouwvergunningen. B. en W. dezer gemeente hebben de navolgende bouwver gunningen verleend: a. aan den heer C. W Bamhoorn, alhier, tot het bouwen van een dubbel-woonhuis met schuurtjes en terrein-afscheidingen op het perceel ka dastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3993, gelegen langs de Schoolstraat; b. aan den heer N. G. Rijgersberg alhier, tot het bouwen van een woonhuis met schuur op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie E. no. 754, gele gen in den Rooversbroekpolder; c. aan den heer J. de Kooker, alhier, tot het bouwen van een rywielherstelplaats op het per ceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D no. 1103, plaatselijk gemerkt Ka naalstraat no. 50. NOORDWIJK K.J.M.V. Morgen zal de weleerw. mo derator, kap. Sluys, spreken over het on derwerp: „Het Heilig Misoffer". Belang stellende niet-leden, ouderen zoowel als jongeren, zijn steeds op voordracht-avon den van harte welkom, zij behoeven slechts de introductie van een der leden. De K.J.M.V. houdt haar bijeenkomsten eiken Woensdagavond in „Het Hof van Holland", aanvang half negen. Het secre tariaat der af deeling is gevestigd: v. Pan- huysstraat 35. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. De maandelijksche bijeenkomst van ge noemde Maatschappij had wederom plaats in hotel Royal onder presidium van den heer H. de Boer, die een nieuwsjaars- wensch uitsprak. Dank bracht spr. nog aan den heer Lindhout voor de beschik baarstelling van hyacinthen-bollen voor de a.s. expositie. Na lezing der notulen werd kennis genomen van de agenda der afd. Leiden, welke op 23 Jan. een bijeen komst houdt in „In de Vergulde Turk". Nog was ingekomen een verzoek van B. en W. om in overleg met den gemeente- architect een onderzoek te doen instellen naar den toestand van de in het vorig jaar geplante boomen. Op dit verzoek zal wor den ingegaan en voor deze commissie wer den aangewezen de heeren A. D. Rotteveel, H. Wiecherink, W. Bosman en A. R. Over- velde. Door den voorz. werd nog medege deeld, dat de sierteelt centrale boomen en heesters beschikbaar stelt. Vele gemeenten maken hiervan een dankbaar gebruik. Be sloten wordt om B. en W. te verzoeken nun volle aandacht hieraan *e schenken en zoo mogelijk ook van deze Centrale te betrekken, om zoo de entrée's van Noord- wijk te doen verfraaien. Besloten werd het H.B. aan te schrijven over de goedkeuring dat prof. van Veldhuizen uit Groningen een lezing kan komen houden voor de afd. Noordwijk. Op de vergadering was nog aanwezig een mc^oi exemplaar van Breomvillium tu- biflorum, een plant uit Madagascar, welke de laatste jaren bij onze kweekers tamelijk inheemsch is geworden. Het is een plant, zeer geschikt voor rotsschotel of rotspar ty. Alsnu hield de voorzitter een causerie over: „Onze planten in den winter". Het blijft steeds interessant deze causerieën te volgen, omdat spr. de leden steeds meer natuur-kennis en natuur-liefde bijbrengt. Na een korte pauze gaven zich nog 9 leden op voor de Lathyrus-expositie, zoo dat een 30-tal hieraan mee doet. De hya- cinthen-expositie zal plaats hebben op 15 Febr. a.s. Bij deze expositie zijn vrije in zendingen van harte welkom. Door den heer Wiecherink werd nog toegezegd een bespreking over de teelt van lathyrus en over bloeiheesters en boomen. Na verlo ting dankte de voorz. voor de aangenaam gevoerde besprekingen. Hierna sluiting. Geboren: Justus Hendrik z. van K. Imthorn en N. Roskam Quirina Geer- truida Maria d. van G. Raaphorst en G. Th. v. Gijlswijk Gerarda Margaretha d. van A. Ottevanger en P. J. Rufgrok. Ondertrouwd: H. v. Roon en H. M. Hoek. Getrouwd: W. R. v. Rooij en J. Bink W. Zuiddam en M. Plaatzer J. v. Duin en K. Ouwehand. Overleden: Leuntje Plug 70 j. geh. met W. Verloop Adriana Cornelia van Leeuwen 86 j. wed. van A. Zwitser. NOORDWIJKERHOUT. Weldadigheidsdag. De weldadigheids dag Zondag j.l. gehouden in de St. Joseph- parochie op initiatief van den zeereerw. heer pastoor H. Quant heeft een prachtig verloop gehad. Onder de H. Missen werd door een priester een liefdadigheidspredi- catie gehouden waarna collecte. Geduren de den dag waren in de speelzaal van de St. Josph-meisjesschool de goederen ten toongesteld, vervaardigd door de dames van de naaivereeniging „St. Geertruide" ten bate van de armen der parochie en van de missie. De tentoonstelling mocht zich in een druk bezoek verheugen. NTen bate van de vereeniging werd een wieg verloot. Des avonds had in café Bram a een bioscoopvoorstelling plaats. Vertoond werd de missiefilm „Onder den Evenaar". Reeds voordat de voorstelling begon was de zaal stampvol. De avond werd geopend door den zeereerw. heer pastoor Quant die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en een inleidend woord sprak. Vervolgens gaf de humorist Zitmann, uit Leiden, eeni- ge nummers waarna de missiefilm vertoond werd door den weleerw. zeergel. heer pa ter dr. Brouwer. De film werd met groote belangstelling gevolgd. Na afloop hiervan gaf de heer Zitmann nog eenige vroolijke nummertjes. Een verloting werd op Ame- rikaansche wijze gehouden, hetwelk 45. opbracht. Na het einde van den avond sprak pastoor Quant een dankwoord uit. Woensdagavond is er nog een voorstelling voo de werkloozen. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert' Vrijdag 25 Januari, des na middags te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Sub sidie Burgerlijk Armbstuur. 3. Ontheffing hondenbelasting. 4. Vergunning nevenbe trekkingen. 5. Financiëele controle. 6. Jaar- wedden- regeling Burgerlijke Stand. 7. Keurloonen. 8. Verzoek Snel en Polanen subsidie 100.9. Grond verkoop 6 een- kuilen M. F. v. d. Heijden. 10. Adres Fa. Ruijs, verbreeding Rijn (bestrating). 11. Rooien boomen plantsoen. 12. Verlaging rente leeningvrije schuld grondbedrijf 13. Aankoop lantaarnpalen. 14. Voorstel prin cipe-besluit afgraven wal en omleggen weg. 15. Crediet voor tijdelijk opzichter in ver band begraafplaats. 16. Wijziging ambtena ren-reglement. 17. Instructie onderwijzend personeel. 18. Begroo tings wijziging. ALPHEN AAN DEN RIJN. JONGEN VAN AUTO GEVALLEN. Met zware hersenschudding opgenomen. Het 8-jarig zoontje van den heer S. was buiten medeweten van den bestuurder op een stilstaanden vrachtauto geklauterd, met het doel mede naar huis te rijden. Toen de jongen zag, dat de chauffeur een andere richting insloeg, sprong hij van de in volle vaart zijnde auto, met het gevolg dat hij met 'zijn hoofd op straat viel en een zware hersenschudding opliep. Wederom een inbraak. Zondagavond is alhier weer een inbraak gepleegd. Tusschen zeven en acht uur is nl. tijdens afwezigheid van de bewoners, ingebroken ten huize van den melkhande laar de H., aan de Prins Hendrikstraat. Men is aan de achterzijde van het perceel door een deur, waarvan men de sluiting los wist te krijgen, binnen gekomen. Toen men evenwel voor een tweede gesloten deur kwam, werden een ruit en een by- behoorend blind, beiden vernield. Toen ook de gangdeur gesloten bleek, werd een pa neel der deur ingedrukt; de bezoekers zijn door de ontstane opening in de gang geko men, vanwaar zij naar boven zijn gegaan waar de geheele zolder is doorzocht en over hoop gehaald. Uit een kistje werd een be drag van ruim 90 gulden ontvreemd. Dit is nu binnen 14 dagen-in onze gemeente reeds de derde inbraak. De nacht-telefoon. Op de aanvraag van B. en W. om mededeeling van de bij dragen, welke aangeslotenen bereid zijn bij te dragen in de kosten, welke de voortdu rende openstelling van de telefoon voor de gemeente meebrengt, kwamen nog slechts 74 antwoorden in van de 293 aan geslotenen, aan wien het verzoek was ge richt. B. en W. hebben thans een tweede verzoek gericht, om alsnog voor 28 dezer hieromtrent aan hen mededeeling te doen. BODEGRAVEN. Aan groot gevaar ontsnapt. Gister morgen zou de heer G., wonende aan de Rijnkade, de machine op gang maken in de motorschuit. Daarbij sloeg er echter een vlam uit, waardoor zijn kleeren in brand geraakten. Doordat hy de tegen woordigheid van geest had, direct in den Rijn te springen, ontkwam hij aan een groot gevaar. Hij liep aan beide handen brandwonden op. ZOETERWOUDE (H. R.). St. Josephgez. vereen. De leden zij er op gewezen, dat de „Bonte Avond" door den heer Brouwers niet op Woensdag 23 Jan. as. maar op Vrijdag, 25 Januari a.s. ge geven zal worden. Aanvang om 8 uur. Op deze interessante en tevens gezellige avond worden alle leden verwacht. De leden van den Volksbond komen uiter aard ook volledig op. INGEZONDEN STUKKEN De loonen in Gemeentedienst. Verwondering heeft bij mij gewekt het schrijven van de Leidsche Ver. van In- dustrieelen, gericht tot de Leidsche Raad. Wat toch willen die heeren? Dat de Leidsche Raad de loonen van de gemeente Leiden, welke zijn vastgesteld volgens staat A, behoorende bij de verordening van 31 Januari 1918 verzamelnummer 21 betref fende de wedden van Ambtenaren in dienst der gemeente Leiden, weekloonen van 29.70 tot f 36.(derde, vierde en vijf de groep) enz., die volgens hen te hoog zijn, zal verlagen. Waarom willen de heeren Industrieelen dat? Omdat de loonen op heden door hen betaald, wegens concurrentie en wellicht nog andere redenen, niet meer bedragen dan 20.en 21.Krijgen deze hee ren ineens zoo'n behoefte aan sociale ge lijkheid? Maar, heeren Industrieelen, u vergeet uw tijd, de loonen zijn volgens u vastge steld in 1918, denkt u dan niet aan de ja ren daarvoor, wat deze ambtenaren heb ben moeten ontberen, toen alles eyen duur werd en was, en hoeveel millioenen zijn er van 1914 tot 1918 door verschillende uwer verdiend, deelde u deze toen mee aan uw arbeiders of de gemeenschap? Nu het u blijkbaar niet naar wensch gaat, betwist u den gemeenteambtenaren een menschwaardig bestaan, wellicht vol gens u wel een luxe; dit wekt ergernis. Hoevelen van u beschikken op heden nog over millioenen? Ik gun u deze van harte, ofschoon consequent geredeneerd u, de loonen aan de arbeiders niet gunnen de, u deze ook niet gegund moesten wor den. Dan nog, heeren Industrieelen, denkt u dat B. en W. en de Raad van Leiden geen oogen hebben voor de moeilijke tijdsom standigheden, dat dit alleen u gegeven is. Waarom, heeren Industrieelen, wendt u zich niet tot de Regeer in g om daar te wij zen op de hooge zelfs zeer hooge salaris sen gegeven aan groote ambten, maar neen, dat strijdt met uw gevoelens, alleen de kleine man moet gedrukt worden ten koste van de groote. Het is afschuwelijk egoïstisch en bij het lezen van genoemd schrijven kan ik een uitroep van bah!! niet onderdrukken. Neen, heeren, het sociaal rechtvaardig heidsgevoel is bij u nog niet te vinden. Middenstander. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het adres aan den Raad door de Leidsche Vereeniging van Industrieelen zou ik gaarne het een én an der willen opmerken. Zooals het adres vermeldt, zijn de loonen van de werklieden in dienst der gemeente Leiden, in vergelijking met de loonen in het particuliere bedrijf, te hoog. De feitelijke bedoeling van adressante is dus, dat de loonen van de particuliere werknemers moeten worden verlaagd. Hiervoor moeten de gemeente-werklie den de gangmakers zijn. Moeten wij dus weer terug naar de tij den, dat de werklieden loonen hadden van 6.a 7.per week en de werkgevers hun liberale gedachten op de Leidsche ar beiders konden botvieren? Met andere woorden, zij het tien of meervoudige in komen van hun werklieden? Te hopen is, dat de Leidsche Gemeente raadsleden zich niet voor dit onwaardige gedoe zullen leenen. U beleefd dankend voor de moeite, Hoogachtend, Een verontwaardigd lezer. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lyst Trekking van Dinsdag 22 Januari 1935 Hooge Pryzen 1000.— 2687 3616 8700 12325 17656 400— 6016 17551 21324 2004722 9182 23134 100.— 395 9718 10094 12474 13175 13557 19524 20839 20892 21260 23947 Prijzen van 70. - 12 27 47 91 215 252 352 434 969 1041 1065 1069 1097 1103 1148 1180 1294 1521 1736 1797 1823 1927 2014 2068 2083 2209 2340 2372 2374 2598 2834 2854 2974 3022 3121 3217 3248 3333 3507 3685 3719 3933 3974 4283 4287 4398 4471 4522 4717 4789 4814 4915 5019 5101 5150 5266 5299 5324 5420 5539 5685 5709 5772 5914 5994 5995 6069 6372 6524 6620 6648 6769 6774 6938 6947 7388 7398 7521 7541 7649 7727 7867 7884 7958 7973 8015 8075 8407 8451 8604 8701 8784 8885 8889 8979 9118 9372 9416 9423 9532 9548 9600 9604 9660 9799 9890 9894 10080 10141 10210 10257 10477 10540 10566 10695 10742 10778 10979 11022 11046 11060 11208 11446 11460 11513 11520 11545 11636 11938 12142 12157 12199 12304 12389 12540 12600 12681 12704 12765 13049 13054 13085 13260 13351 13366 13370 13436 13480 13955 13958 13984 14338 14385 14426 14452 14590 14641 14671 14787 15102 15104 15167 15178 15183 15189 15310 15339 15363 15518 15862 15936 15941 15971 16187 16242 16502 16530 16657 16672 16754 16827 16834 16898 16993 17163 17376 17563 17627 17913 17970 18037 18163 18272 18276 18298 18362 18365 18395 18400 18467 18539 18842 18947 19160 19230 19335 19387 19517 19588 19863 19892 19951 19954 19977 20021 20068 20147 20345 20414 20438 20542 20835 21124 21140 21478 21480 21557 21594 21741 21810 21899 22044 22147 22305 22376 22401 22408 22420 22479 22491 22517 22591 22747 22854 22869 23133 23161 23183 23275 23317 23337 23348 23457 23556 23681 23822 23912 23969 Nieten 22 73 74 77 121 154 211 232 338 358 427 452 521 556 573 580 611 634 702 725 737 738 756 856 863 889 913 1028 1049 1055 1105 1130 1139 1212 1240 1241 1286 1297 1299 1357 1363 1492 1523 1565 1574 1603 1615 1631 1705 1796 1803 1816 1855 1868 1889 1908 1925 1939 1969 1984 2001 2023 2143 2159 2265 2312 2380 2446 2538 2569 2655 2798 2840 2845 2904 2955 2963 3000 3008 3058 3091 3099 3156 3175 3177 3220 3274 3303 3373 3469 3496 3498 3503 3504 3512 3656 3722 3799 3858 3865. 3894 3984 3987 4001 4019 4073 4078 4081 4120 4139 4162 4204 4234 4268 4314 4321 4440 4489 4493 4519 4526 4542 4598 4630 4656 4670 4716 4739 4788 4797 4809 4C21 4892 4894 4967 5006 5075 5077 5093 5125 5156 5242 5335 5390 5418 5471 5523 5552 5613 5623 5819 5853 5862 5894 5903 5931 5948 5965 5971 5987 5991 6032 6076 6127 6158 6208 6228 6238 6256 6301 6302 6308 6346 6382 6383 6402 6443 6563 6579 6665 6672 6690 6697 6706 6842 6847 6862 6935 6976 7016 7025 7029 7032 7055 7142 7144 7209 7224 7241 7267 7272 7307 7323 7378 7379 7402 7410 7461 7477 7501 7611 7612 7625 7629 7633 7634 7692 7772 7819 7839 7842 7894 8041 8048 8056 8059 8152 8254 8266 8320 8373 8385 8393 8520 8624 8703 8704 8747 8824 8835 8836 8904 8909 8946 9028 9052 9054 9079 9082 9137 9219 9243 9281 9354 9441 9466 9494 9552 9565 9572 9577 9686 9740 9793 9834 9900 9905 9925 9957 9971 10073 10116 10126 10130 10157 10177 10181 10187 10259 10262 10283 10286 10325 10371 10372 10373 10440 10460 10463 10468 10523 10546 10585 10662 10699 10709 10816 10819 10883 10927 10933 10971 10973 11045 11050 11164 11176 11207 11235 11287 11363 11397 1140? 11450 11481 11651 11655 11675 11702 11726 11748 11760 11762 11773 11777 11839 11904 11910 11939 11974 11981 12011 12018 12029 12034 12112 12202 12251 12272 12292 12334 12353 12365 12366 12379 12430 12462 12470 12497 12506 12536 12632 12665 12675 12715 12732 12737 12738 12751 12875 12883 12971 13036 13209 13222 13226 13236 13241 13249 13280 13338 13442 13454 13456 13622 13642 13661 13826 13884 13901 13962 14031 14057 14100 14104 14136 14207 14222 14298 14302 1*313 14361 14371 14392 14430 14468 14511 15421 14576 14585 1463? 14697 14702 14710 14772 14808 14850 14852 14862 14866 14874 14928 14933 14937 15002 15059 15128 15143 15145 15148 15154 15174 15190 15284 15286 15330 15364 15433 15485 15499 15555 15564 15566 15650 15708 15711 15742 15813 15903 15935 16027 16039 16057 16112 16113 16152 16160 16188 16217 16235 16297 16369 16381 16387 16421 16451 16479 16510 16513 16577 16641 16645 10734 16739 16833 16846 16860 16861 16909 16927 16930 16941 16945 16946 16947 16954 17012 17152 17156 17133 17269 17289 17298 17322 17360 17370 17397 17449 17481 17520 17523 17591 17607 17629 17659 17693 17758 17767 17780 17820 17885 17967 17993 18201 18313 13349 18368 18404 18406 18604 18615 18375 18742 18752 18764 18855 18871 18382 18910 18916 18929 18960 18967 18971 19090 19162 19204 19289 19348 19355 19412 19525 19557 19602 19605 19623 19625 19637 19661 19666 19723 19768 19812 19852 19889 19912 19981 19996 20C12 20062 20099 20101 20106 20150 20178 20213 20236 20261 20283 20304 20307 20341 20347 20372 20374 20398 20411 20484 20504 20509 20619 20640 20763 20764 20890 20901 20905 21031 21091 21167 21204 21303 21313 21368 21384 21405 21465 21547 2x580 21598 21605 21684 21706 21719 21735 21755 21764 21781 21858 21862 21891 21964 21990 22023 22U47 22169 22176 22189 22289 22321 22327 22400 21.404 22*09 22440 22464 22483 22492 22523 22555 22556 22721 22756 22757 22764 22808 22830 22874 22889 22891 22916 22928 22944 22998 23025 23037 23099 23113 23116 23119 23169 23180 23251 23259 23307 23321 23356 23363 23398 23416 23428 23430 23491 23511 23512 23524 23529 23541 23574 23591 23603 23642 23655 23809 23819 23863 23872 23948 23954 23970

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8