DINSDAG 22 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den 1 morgen van 22 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 782.2 te Valencia. Laagste barometerst.: 749.1 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 23 Jan.: Zwakke tot matige Noord tot Noord-Wes ten wind, meest be trokken, waarschijn lijk eenige regen, wei nig verandering in temperatuur. De hooge drukking over de Britsche Ei landen nam iets af en de stroom van de pressies over IJsland houdt nog aan, maar de temperatuur begint er te dalen en er ziin teekenen van een afsluiting. Terwijl in midden-Scandinavië de dooi aanhoudt, is in het Noorden weer strenge vorst ge meld. Ook het vorstgebied in Oostenrijk en Zuid-Duitschland hanhaafde rich, al is het tot matige vorst afgenomen. In onze omge ving heerscht overal betrokken en regen achtig weer tot temperaturen boven nor maal. Op IJsland en aan de Noorsche kust waaien krachtige tot stormachtige westelij ke winden, in Noord-Scandinavië valt weer veel sneeuw; in Zuid Duitschland in het vorstgebied is het mistig. In de eerste da gen is nog weinig verandering te wachten. LÜC HTTEMPER ATUUR: 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSER» eJL Van Dinsdagnamiddag 4.57 uur tot Woensdagmorgen 7.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 23 Januari voorm. 4.52 uur en nam. 5.04 uur. CONTINGENTEERING VAN HARING. Voor vier maanden tot een percentage van 40 pet. De Nederlandsche „Staatscourant" van hedenavond zal een K. B. bevatten, waarbij voor het tijdvak van vier maanden, begin nende 1 Januari 1935 en eindigende 30 April a.s. de invoer van versche haring en van pekel- en steurharing alsmede de aanvoer van versche haring is verboden, voor zoover deze meer bedraagt dan 40 ten 100 van het netto-gewicht, dat in de maanden Januari tot en met April van 1933 is in- of aange voerd (sloeharing is tevens onder deze contingenteering begrepen). De invoer is slechts toegestaan indien daarbij wordt overgelegd een door of vanwege den mi nister van Economische Zaken afgegeven vergunning. Vergunningen voor den invoer worden slechts verstrekt aan hen, wier handel- zaak in het handelsregister is ingeschreven en die blijkens die inschrijving mede het bedrijf van importeur van bovenbedoelde visch uitoefent en tot een hoeveelheid, ge lijkstaande aan ten hoogste 40 ten 100 van het netto gewich, dat door hem in de maan den JanuariApril 1933 is ingevoerd. Aanvragen voor het verkrijgen van toe wijzingen en nadere inlichtingen worden door de Kamers van Koophandel en Fabrie ken verstrekt. De aanvragen moeten bij de Kamers weer zijn ingediend vóór 7 Fe bruari a.s. Bij den invoer zal bewys van oorsprong worden geëischt dit geldt echter niet voor haring, welke óór 28 Januari ten uitvoer wordt aangeboden; voorts is bepaald, dat de aanvoer van versche haring door buiten- landsche visschersschepen alleen te IJmui- n zal kunnen geschieden. RECHTZAKEN OMKOOPERIJ BIJ EEN VERKIEZING. Voor de rechtbank te Maastricht heeft Maandag terechtgestaan wethouder N. uit Gpulle. Deze kleine gemeente had in haar bestuur een vacature voor gemeentesecretaris. Een o 'Men voor deze functie was de zoon *'an den landbouwer B. Om de benoe ming van zijn zoon te verzekeren was B. naar wethouder N. gegaan en had met hem de belangen van zijn zoon bespróken. Bij het afscheid had B. den wethouder een be drag van niet minder dan 200 gulden in de zak van zijn jas gestopt. Later kwam toevallig uit, dat de wet houder N., toen de benoeming aan de orde was. in den Raad niet eens op den zoon van B. had gestemd. E. was hierover zoo ver ontwaardigd, dat hij van N. het geld terug VOORNAAMSTE NIEUWS. Tc Heb opeens, toen ik eens neusde In ons dagelijksche blad, En studeerde in d' annonces 'n Lumineus idee gehad. 'k Las de nieuwste nieuwsberichten, In 't voornaamste nieuws gezet Gisteravond 'k had geen tijd meer Want ik moest toch óók naar bed. En toen ik zoo de berichten Vond, die 'k aldus had gezocht, Zag ik, dat er in de krant toch Oók een massa wordt verkocht. En daar het by die gedachte Dezen keer niet enkel bleef, Dacht ik, als ik daar nu voortaan Eens 't voornaamste nieuws van schreef? Maar natuurlijk dan in rijmen, Rymen in het goede spoor, Kijk, dan heeft de adverteerdery By ons steeds een streepje vóór. 'k Dacht we zullen het probeeren Eerst nog maar zoo nu en dan, Wellicht komen daar nog dichters Bij de zakenmenschen van. Maar één afspraak! Als 'k om 't rijmwoord Eentje soms vergeten ben, Mag er niemand leelijk kijken En dan maakt er niemand „jèn". Afgesproken? Nou, daar gaat-ie! 'k Hoop, dat deze afspraak lukt Voor het heil der adverteerders En hun onverkocht product. 't Is de tijd der uitverkoopen, Voor een ieder is er wat, U kunt kiezen in d'annonces Van dit veelgelezen blad. Dansen kimt u daaruit leeren; Heeft men ruzie met zijn buur, Dan is er voor zulke menschen Ergens een mooi huis te huur. Er is nieuws voor aandeelhouders, Drukwerk heeft een vast adres, Heden geven d' advertenties Gratis óók Restanten-les. Meubels zijn er nu te krijgen, Juist als koek van allerhand, Rundvet, opticien, biscuitjes, België toeristenland. Ja, u hoort het wel dit loklied, Deze fluisterende stem, Last not least, misschien wel 't mooiste, Gratis vlucht per K.L.M. TROUBADOUR. wilde hebben, aan welken eisch N. dan ook k voldaan. Desniettemin is deze zaak ter kennis van de justitie gekomen, die een vervolging te gen N. instelde. Bij de behandeling der zaak voor de rechtbank erkende N. het geld te hebben ontvangen, dat echter volgens hem diende als vergoeding voor verrichte werkzaamhe den. Wel heeft hij het later teruggegeven. De ambtenaar van het O. M. Mr. Fabius achtte het ten laste gelegde, het aannemen van steekpenningen, bewezen en eischte twee maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal op 4 Febr. uitspraak doen. UIT DE OMGEVING HOOGHADE. Onderlinge Hulp. Deze vereeniging hield gisteravond haar jaarvergadering in de zaal van café Witteman. Door het bedanken van drie bestuursle den (wegens een klein meeningsverschil onderling, waarbij ook de voorzitter) werd de vergadering geopend door den heer A. C. Colijn. Deze heette allen van harte wel kom en hoopte, dat de besprekingen en de stemming welke hedenavond zullen plaats hebben, een vlug en zakelijk verloop mo gen hebben, in het belang van onze ver eeniging. De heer H. Th. Elstgeest las daar na de notulen en het jaarverslag voor, wel ke beiden onder dank worden goedgekeurd. Daarna had rekening en verantwoording plaats door den penningmeester. In kas 1 Januari 1934 ƒ834.39. ontvangsten 440.63 1/2, uitgaven 422.02 1/2, voordee- lig saldo 18.61 1/2. In kas 1 Januari 1935 853.001/2. De controlecommissie had schriftelijk rapport uitgebracht, dat alles in de beste orde is. De heer Colijn brengt dank aan den penningmeester voor zijn ac curaat beheer en aan de controle-commis sie voor hun moeite. Daarna werd overge gaan tot stemmen. Het stembureau werd gevormd door de heeren J. Straathof en J. Hoogeboom. De aftredende heeren A. C. Colijn en H. Th. Elstgeest, die zich herkies baar hadden gesteld, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Ook waren er nog drie candidaten ingeleverd, waarvan er 2 werden gekozen n.l. de hee ren J. Borst Jr. en Andr. v. d. Ploeg. Ook de oud-voorzitter, de heer C. W. Lieverse, werd wederom met een meerderheid van stemmen herkozen. Alle gekozenen namen hun functie aan. De heer A. C. Colijn feliciteerde de geko zenen en hoopte op een goede samenwer king. De rondvraag lokte nog al vragen uit welke na eenige discussie naar ieders genoegen werden beantwoord. Ook werd nog vastgesteld, dat als er winst is ge maakt, in het vervolg een gratis verloting zal worden gehouden in de jaarvergade ring. Ook werd nog dank gebracht aan de scheidende bestuursleden voor al hetgeen zij voor de vereenigin gedaan hebben, Daarna werd overgegaan tot de verloting van de prijzen. Deze werden gewonnen door: le pr. Th. Borst, 2e pr. P. Zoete melk, 3e pr. L. J. Borst, 4e pr. H. Hooge boom, 5e pr. G. F. v. d. Ploeg, 6e pr. A. v. d. Ploeg, 7e pr. J. v. d. Star, 8e pr. J. Bax, 9e pr. G. Verbei, 10e pr. L. Overmeer, 11e pr. Th. Zoetemelk, 12e pr. A. S. Wolvers, 13e pr. J. Hoogeboom, 14e pr. J. Straathof, 15e pr. Th. v. d. Ploeg, 16e pr. A. C. Co lijn, 17e pr. J. L. van Goozen, 18e pr. J. A. Baak, 19e pr. Jac. Strijk, 20e pr. S. Strijk, 21e pr. J. v. d. End, 22e pr. Jac. Borst, 23e pr. J. B. Borst, 24e pr. J. Borst Jr., 25e pr. Th. Straathof, 26e pr. Jac. v. d. Star. De heer Colijn dankte alle leden voor de goe de opkomst en het welslagen van dezen avond en sloot met deze woorden de jaar vergadering. LEID SCHEND AM. K. J. M. V. Voor een flink bezette zaal hield de heer Wim Bleijs een interes sante lezing over „Leydtschendam", waar na hij met schitterende lichtbeelden een en ander nader en zeer duidelijk toe lichtte. Na opening met den K.J.M.V.-groet door den waarnemend voorzitter Piet Mul der, die allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder >den heer Bleijs, verkreeg deze laatste het woord. Na een korte inleiding gaat spreker over tot zyn eigenlijk onderwerp en merkt op, dat de materie over „Leydtschendam" zeer groot is, zoodat hy in één avond niet kan klaarkomen. Ik zou kunnen praten, aldus spreker, over Leidschendam alleen, over Wilsveen, Tedingerbroek, over de onder gang van de Veursche kapel, over het mi- rakuleuze beeld van O. L. Vrouw van Wilsveen, enz., enz. Wat weten wy eigen lijk van onze geboortegrond. Zeer zeker hebben wij er veel over gehoord, doch er is nog ontzettend veel, wat ons nog niet bekend is. Aan de hand van de geschiedenis, enz. beschrijft spreker op keurige wijze het ontstaan van „Leydtschendam", waaraan dit ongetwijfeld zijn naam ontleend heeft, f^nz., om dan in een helder en duidelijk betoog de geschiedenis van „Leydtschen dam" in den loop der jaren uiteen te zet ten. Een uitgebreide en zeer interessante beschrijving gaf spreker over het mira- kuleuze beeld van O. L. Vrouw van Wils veen, waardoor Wilsveen een groote ver maardheid heeft gehad en waarbij spreker nader de bedevaarten en de geschiedenis van het beeld besprak om daarna te be sluiten met een uiteenzetting yan Tedin gerbroek, enz. Na een kleine pauze krijgen wij zeer vele prachtige beelden van „Leydtschen dam" met de vele oude gebouwen en stra ten, natuurschoon, diverse oude en beken de typen, de oude trekschuit, enz., enz., waarbij spreker een duidelijke toelichting gaf, waardoor zeker allen een juist inzicht kregen, wat „Leydtschendam" eertijds was en welke veranderingen in den loop der jaren zijn tot stand gekomen. Het behoeft geen betoog, dat spreker voor zijne duidelijke, interessante en leer zame lezing en de prachtige lichtbeelden een verdiend en dankbaar applaus had te accepteeren. Dp het einde dankt spreker nogmaals allen voor de belangstelling en drukt er zijn spijt over uit, dat hij beknopt heeft moeten zijn, doch hij hoopt hierop later nog terug te komen. Het is de bedoeling geweest, aldus spreker, u een en ander van Leidschendam te laten zien, doch zéér zeker ook de bedoeling u te overtuigen van de noodzakelijkheid, dat de K.J.M.V. iets uit zich zelf géat doen. Spreker brengt dan nog bijzonderen dank aan den heer v. d. Velde voor zijne groote mede werking en het beschikbaar stellen der beelden, enz. Na enkele mededeelingen betreffende de Vereeniging werd deze alleszins geslaag de en interessante avond gsloten met den K.J.M.V.-groet. Men verzoekt ons mede te dee- len, dat de aangekondigde Sociëteiis- avond op Vrijdag 25 Jan a.s. abusievelijk is vermeld.' Er is n.l. Vrijdag geen Socië teitsavond, doch Donderdagavond 24 Ja nuari om 8.30 uur Studieclub. Inleider H. J. Mol, op welken avond alle leden wor den verwacht. Ongeluk. De 26-jarige L. S., werk- zaam bij de N.V. Enkes aan den Westvliet- weg, had het ongeluk tusschen 2 zware ketels bekneld te raken. De ambulance auto van den heer v. d. B., welke zeer spoedig ter plaatse was, heeft S. naar St. Antoniushove vervoerd, waar hij ter ob servatie is opgenomen. STADSNIEUWS CHEFS IN HET GRAFISCH BEDRIJF. District Leiden. Evenals vorig jaar heeft de heer D. J. Buys uit Driehuis zich bereid verklaard een aantal lezingen te houden voor boven genoemde Vereeniging. De onderwerpen, welke vorigen winter werden behandeld, waren zoo vol interesse, dat het bestuur gemeend heeft dezen spre ker wederom uit te noodigen. In een 3-tal lezingen, waarvan de eerste Vrijdag a.s. zal plaats hebben, zal hij als onderwerp „Grafische Technieken" behan delen. Zij, die een leidende functie bekleeden in de grafische bedrijven, kunnen introduc ties bekomen bij het secretariaat van deze Vereenigng, J. Verhoeven, Broekweg 58, Lisse. FILMKUNST EN FELMCRITIEK. Causerie van den heer v. Domburg. Op uitnoodiging van de R.-K. Studenten vereniging „Sanctus Augustinus" alhier, hield de heer v. Domburg gisteravond in het „Eigen Huis" een causerie over Film kunst. Spr. begon zijn voordracht met te her inneren aan de woorden, welke Renè Clair onlangs heeft gesproken: dat de filmkunst de laatste drie jaar geen stap vooruit is gegaan. Dat is jammer, maar waar. En spr. voegt er aan toe, dat et op het oogenblik niet bestaat en tot heden nog niet bestond een geluidsfilmkunst. Wellicht zijn er enkele met goeden smaak vervaardigde filmproducten, maar dan alleen krachtens de wetten van de stomme film, niet voor de geluidsfilm. Mis schien mag een uitzondering worden ge maakt voor de Russische filmkunst, doch deze is nog te weinig bekend. Intusschen blijft de waarheid bestaan, dat nog altijd elke week 250 millioen men schen de 65000 bioscooptheaters over de geheele wereld bezoeken. Om die waar heid en om die kunst is het te betreuren, dat de film meer achteruigtaat dan vooruit. Daarom ook wordt het hoog tijd, dat wy ons ten aanzien van de filmkunst bezin nen. De critiek op de film is veel te gering, niet in het minst in de pers. De oorzaak daarvan ligt in de eerste plaats hierin, dat men teveel wil tegemoet komen aan de filmmagnaten, verder om dat men het niet-critische publiek eenige aangename, zij het overbodige, lectuur wil geven en ten slotte om niet in strijd te ko men met de advertentierubrieje. Spr. betoogt vervolgens, dat het aantal van hen, die prijs stellen op een gezonde filmcultuur, nog altijd veel grooter is dan degenen, die afzakken naar de film-revue of -operette. Het wordt echter hoog tijd stelling te ne men tegen de kunstlooze en cultuurlooze films. In Amerika, Engeland en ook Oosten rijk sluit men reeds de gelederen, om stel ling te nemen tegen Hollywood. In de eer ste twee landen streeft men echter nog een negatief doel na door zich alleen te kanten tegen de slechte film, in Oostenrijk werkt men meer positief aan den opbouw van de goede film, onder leiding van kardinaal Innitzer. Om zijn film goed te kunnen beoordeelen moet men weten wat een film wel is en wat ze niet is. Spr. begint met dit laatste en zegt dat een film geen aaneenschakeling moet zijn van mooie foto's of van goed tooneelspel. Een film moet zijn een reeks subjectieve z.g. foto's in een bepaalde verhouding, als voorbeeld waarvan spr. noemt de tegen stelling, weike er ligt in de film „De laat ste dagen van St. Petersburg" van Poedow- kin, waar hij werkgever en werknemer te genover elkaar uitbeeldt. Beide figuren zijn zoo gedisproportioneerd als de maker ze wilde hebben, om de figuren, die zij uit beelden, des te sterker te doen spreken. Zoo is het ook met de nieuwe Herwonnen Levenskracht-film van Kees Strooband en met Potemkin. De film mag geen tooneel zijn, de regis seur is de maker en hij kiest wat hem uit het gegevene het best voorkomt. De film moet zijn een rhythmisch gebouwde dyna mische visualiteit, bestaande uit beeld en geluid. Spr.. weidt dan nog verder uit over het geen men verstaat onder montage in de film en besluit met een uiteenzetting over de filmkeuring van de aKtholieke Filmcen trale, in samenwerking met de pers. Na een korte gedachtenwisseling sprak de praeses van Sanctus Augustinus een kort dankwoord tot den heer v. Domburg voor zijn causerie. R. K. BOND „ST. RAPHAEL". Gisteravond had van bovengenoemde af- deeling de zeer druk'bezochte jaarverga dering plaats in het Bondsgebouw. Te ruim 8 uur opende de voorzitter de vergadering met den gebruikelijken Chr. groet, een woord van welkom tot alle aan wezigen, in het bijzonder tot de 6 nieuwe leden, die op de gebruikelijke wijze werden geinstalleerd. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing onveranderd goedge keurd. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden voorgelezen en de be grooting 1935 werd na eenige discussies door de vergadering aangenomen. De secre taris wees er in zijn jaarverslag op, dat on danks de vele mutaties en onvermijdelijke afschrijvingen toch nog een flinke vooruit gang in het ledental viel waar te nemen. De voorzitter sprak een woord van dank over de keurig uitgebreide jaarverslagen v&n secretaris en penningmeester, deze laatste voor zijn zeer zuinig en accuraat be heer. Tot kasnazieners werden benoemd de leden v. d. Klouw en v. d. Westen. Daarna had de Bestuursverkiezing plaats. Na herstemming tusschen de leden Bran denburg en Banoke werd deze laatste als bestuurslid gekozen. Na de rondvraag, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter te 11 uur deze geanimeerde vergadering met den Chr. groet. Vermeld zy nog, dat deze jaarvergade ring werd bijgewoond door den geest, advi seur, den weleerw. pater Ten Brink. Leden van Leiden, Rood-Wit, Bataven cn Kolping Boys! Denkt hedenavond aan de bijeenkomst in Den Burcht: aanvang half negen. Propagandaclub R. K. Centrale voor Lichamelijke Opv. en Sportbelangen. De alhier tot arts bevorderde semi-artsen H. M. de la Parra en J. R. Romeijn zijn be stemd tot reserve-officier van gezondheid 2e kl. bij den geneeskundigen dienst der Koninklijke Landmacht. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Dioc. Ver. van R.K. Onderwij zers iri het Bisdom Haarlem, afd. Leiden en Omstreken, jaarvergade ring in Den Burcht, 6.30 uur. Woensdag bijeenkomst voor de leden van de Graf. Studie-club, Bondsgebouw 8 uur. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor de leden van den R. K. Volksbond. Spreker A. Angenent, Haarlem, Zaterdag. Opvoering door Litteris Sacrum van „Blauyvbaard's 8e vrouw", Schouwburg 8 uur. (Alleen voor strikt volwassenen). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Jan., a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. telef. 552, en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Aanbesteding. De directeur van Gemeentewerken heeft hedenmorgen namens B. en W. aan/besteed het bouwen van een kantoorgebouwtje op de Stadskweekerij, gelegen even buiten de gemeentegrens in de gemeente Oegstgeest. Er waren 24 biljetten ingeleverd, waarop als volgt was ingeschreven: C. J. van Valderen 3739; P. A. v. d. Hulst en Th. Vogels, Wassenaar 3345; W. F. Buys 3320; D. Smit en J. Wirtz 3218; K. L. de Fey 3100; Jac. van Riet 3090; K. Burgy 3049; N.V. Nat. Aanne mingsmij v.h. v. d. Velden en de Jong, Oegstgeest 3000; H. C. Heemskerk 2983; Strijk en Janssen, Rijpwetering 2974; Ch. v. Weeren 2872; W. F. Marcelis 2829; A. J. Langeveld 2800; M. Kool, Warmond 2685; J. C. Ginjaar 2670; G. J. Yperlaan en van Osnabrugge, Voorschoten 2670; Van Itterson, Rijnsburg 2595; A. J. Vree burg 2587; Jelle van der Wal, Amster dam 2549; Th. G. Breuring 2491; Fa. Strijk, Rijpwetering en Oegstgeest 2440; Gebrs. Verloop, Katwijk aan Zee 2367; P. Beurze 2222; L. Pool, Wassenaar 2200. De gunning werd aangehouden. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Het instinct der dieren In een gisteravond in >rDe Harmonie" ge houden vergadering van den Bond van politie-ambtenaren in Leiden tot bescher ming van dieren, welke vergadering stond onder leiding van den heer N. C. Uitendaal, heeft de heer Portielje, inspecteur van de levende have in Artis te Amsterdam, een lezing gehouden over het instinct der die ren in 't algemeen en speciaal van de vogels. Spr. vertelde daarvan een reeks in teressante bijzonderheden. Vooral van het vogelleven heeft spr. bijzondere studie ge maakt. Hij vertelde speciaal over het leven van de zilvermeeuw, die reeds vroeg in 't voorjaar de plaats uitkiest voor het ma ken van zijn nest. Daarna breekt de ver lovingstijd aan die aan de broedperiode voorafgaat. Tijdens den verlovingstijd lokt de zilvermeeuw zijn vrouwtje in met negen verschillende geluid. Spr. deelde verder het een en ander mede over het vogelleven in Artis en wees daarbij op de typische overeenstemming, die er bestaat tusschen de oer-instincten van dier en mensch. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken dat de menschen hun houding ten opzichte van de dieren zullen gaan wijzigen, dat zij in 't algemeen meer liefde voor het dier zullen gaan koesteren dan tot dusverre het geval was. Jammer dat de bijzonder interessante lezing niet door een grooter publiek werd bijgewoond. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 2276. Fa. W. H. Marks. Leiden, Hoogewoerd 112. Koperslagerij enz. Wijz. handelsn. in: S. van Weesel (fa. W. H. Marks). 2803. Wed. C. van den Burg Zoon. Noord wij ker hout, 's-Gravendamscheweg 10. Wildhandel. Wijz. handelsn. in: L. A. v. d. Burg Czn. 3045. N.V. Meelfabriek ,.De Rijn" v/h Firma Wed. T. J. Bots. Leiden, Utrecht- sohe Jaagpad 2. De statuten zijn gewijizgd. Nieuwe inschr ij vingen. 6563. Haaxman's Boekhandel en Leesbibliotheek. Oegstgeest, Burg. de Kempenaerstraat 18. Venn.: Mej. C. Chr. Haaxman, Oegstgeest en J. A. Karstens, Leiden. 6564. V. Cancian en M. Martina (B.P.). Leiden, Kort Galgewater 16. Granietbe werkers. Venn.: V. Cancian (H.V.) en M. Martina, Leiden. De candidatenlijst der Chr. Historische Unie in den Statenkring Leiden is voor wat de eerste 10 candidaten betreft, als volgt samengesteld: 1. H. van Boeyen, Voorburg; 2. Jac. Wil brink, Leiden; 3. C. D. v. d. Vijver, Rijns- burg. 4. C. v. d. Steen, Scheveningen; 5. prof. dr. J. de Zwaan, Leiden; 6. W. Boer, Bodegraven; 7. mr. J. J. R. Schmal, Voor burg; 8. mr. J. J. Schokking, Wassenaar; 9. B. Sprey, Alphen aan den Rijn; 10 mr. J. A. de Visser, Den Haag. De kring Gouda komt met dezelfde lijst uit. Bij het alhier gehouden Getuigschrift examen van de „Vereeniging van Spraak leeraren" slaagden de dames: A. C. Ban- nink, A. M. Buijs en F. H. Poot, en de hee ren: Th. Dingjan, J. van Duyvendijk, L. v. Gogh, H. J. van Hattum, B. Horikx, D. Plu, H. J. Mulder, J. Teeuwen, N. A. van Wijk, allen van de Gem. Kweekschool voor on derwijzer (essen) te Leiden, Oude Vest 35.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2