MAANDAG 21 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 komen nu telkens in den aanval. Een mooien kopbal van Ruigrok telden wij reeds, doch de O. G.-back redde nog juist. Nog twee harde schoten van den S. J. C.- midvoor volgden, welke rakelings naast gingen en met gelijken stand kwam rust Na de thee trekt S. J. C. direct weer ten aanval. Ruigrok weet een mooie kans te scheppen, maar het schot van Berg gaat juist over. Na 7 minuten spelen ziet O. G. zich nog een sof-goaltje toegekend, als de S. J. C.-keeper den gladden bal door zijn handen laat glijden, zoodat de bal eenige centimeters de doellijn passeert (21). Dit onfortuintje schijnt prikkelend op S. J. C. te hebben gewerkt, want van stond af aan, werd het tempo sneller en lukte het samen spel goed, waarbij de invallers zich goed wisten aan te passem Het gevaar kwam nu steeds van S. J. C. zijde en na 13 minuten spelen weet Vos met een schot den stand weer gelijk te maken. Met een flinke dosis enthousiasme werken de Noordwijkers verder en spoedig weet v. d. Berg het lei dende punt in te zetten (2:3). De S. J. C.- aanvallen zijn nu niet van de lucht; een onverwacht schot van v. Dam keert de kee per, terwijl het schot van v. d. Berg in de lat een hinderpaal ondervindt, terwijl bij een volgenden aanval de keeper reeds is gepasseerd: doch weer zien wij den O. G.- back een zeker doelpunt voorkomen. In- tusschen kon een doelpunt niet uitblijven en als W. Rietmeijer den bal mooi vrij maakt twijfelt Ruigrok geen oogenblik en jaagt 24 in de touwen. De gastheeren be ginnen in te zien, dat bij een zelfde spel een dikke nederlaag hun deel zal zijn en komen iets beter opzetten, maar door den veiligen voorsprong en met het vooruit zicht, dat het nog om 'n kwartiertje ging, kregén zij weinig kans bij de S. J. C.-ver- dediging. 5 minuten voor het einde moet een S. J. C.'er het veld verlaten wegens een opgeloopen blessuur en in die periode weet v. Schie met een hard schot den ach terstand nog te verkleinen (34). waarme de het einde kwam van dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. Het tweede elftal verspeelde in de laatste minuten van den thuiswedstrijd tegen SMC I twee kostbare puntjes. Voor de Noord-ê wij kers een hard gelag. Het 3e trok anders van leer en gaf Teylingen III met 101 de kous op den kop, terwijl de A Junioren hun overwinningsrace voortzetten door R. W. D. in eigen home aan him binden. BLAUW ZWART—WILHELMUS 2—2. Daar geen scheidsrechter aanwezig was (de heer Haverkorn leidde den wedstrijd OlympiaFortitudo), werd de wedstrijd om kwart over tweeën onder leiding van den heer v. d. Ploeg, met goedkeuring van beide elftallen aangevangen. De eerste Wilh. aanval gaat achter. Na den uittrap vangt de W.-midhalf den bal op. Hij plaatst het leder naar het BI. Zwart-doel, waar de rechtsback en de linkshalf elkaar verkeerd verstaan en laten den bal loopen. De W.-linksbinnen is er bij en schiet hard in. Het leder springt tegen den onderkant van de deklat en springt het veld weer im De scheidsrechter wijst naar het midden en geeft goal. (01). Niet ontmoedigd valt Blauw Zwart aan, doch de Wilh. keeper is op zijn plaats. Blauw Zwart neemt het spel dan in handen, waardoor er drie hoekschop pen op het W.-doel ontstaan, zonder suc ces. Als de BI. Zwart-linksbinnen alleen op het W.-doel afgaat, wordt hij in het straf schopgebied hardhandig op zij gezet door den W.-linksback, zoodat BI. Zwart een strafschop toegewezen krijgt, welke in een doelpunt wordt omgezet (11). Uit een corner, prachtig door den linksbuiten hoog voor doel geplaatst, kopt de BI. Zwart- rechtsbinnen schitterend in (21). Weer komt BI. Zwart terug, de midvoor is in het bezit van den bal en schiet in, de W.links- back pakt het leder met beide handen in het strafschopgebied en trapt daarna het leder oorner. De scheidsrechter liet echter doorspelen. Bij een aanval der gasten krijgt de rechtsbinnen den bal in buitenspelposi tie en op 2 meter afstand schiet hij onhoud baar in (22). Na de thee trapt BI. Zwart af doch de bal blijft in het middenveld. Langzamer hand wordt de thuisclub weer sterker, zoo dat het backstel ten laatste op de middel lijn komt te staan. Twee hoekschoppen ont staan door W.-backs, daar zij somwijlen geen raad met den bal weten. De W.-kee- per onderschept echter keurig. Bij een W.- uitval passeert de linksbinnen eenige BI. Zwartspelers, hij komt met den bal alleen voor den BI. Zwart-keeper te staan, doch vallende stompt deze den bal voor zijn voeten weg. Blauw Zwart wordt dan steeds sterker. Met man en macht wordt door W. verdedigd, doch er is geen doorkomen aan. Twee hoekschoppen op W.-doel leveren niets op, de bal zweeft telkenmale voor het W.doel, doch geregeld werkt de versterk te verdediging weg. Bij een der aanvallen loopt de Blauw Zwart rechtsbinnen toe, doch wordt op unfaire wijze door den W.- rechtsback tegen den grond gewerkt. De scheidsrechter fluit en stuurt beide spelers uit het veld en laat gewoon doorspelen. Een hoekschop op het W.-doel wordt door den rechtsback goed vooor het doel geplaatst, de Blauw Zwart-midvoor kopt in, de kee per is reeds gepasseerd, doch de W.-links back staat achter hem en kopt het leder uit het doel. Fel valt Blauw Zwart aan om de overwinning, doch het wil niet lukken, waarna de scheidsrechter (die verschillen de foutieve beslissingen had) het einde fluit van de2en wedstrijd, waardoor W. meer kreeg dan haar toekwam. Wij doen een beroep op de ouders. Zij hebben den strengen plicht, om aan hun kinderen het lidmaatschap der neutrale ver- eenigingen te verbieden en hen af te hou den van iedere club,zich niet wil plaat sen onder kerkelijke leiding. (De Bisschoppen van Nederland in hun Mandement van 15 Juli 1933.). LEIDEN—GEEL WIT 2—4. In 'n slecht gespeelden wedstrijd heeft Leiden gisteren een verdiende nederlaag geleden tegen Geel Wit geleden en daar door twee kostbare punten verspeeld. De Leidenaars kwamen weer met twee nieu welingen uit, doch veel verbetering konden we hiermede niet constateeren. Er zat veel te weinig verband in de ploeg om succes te behalen en geen enkel moment zagen we die oplevingen, die in andere wedstrijden nog wel eens den doorslag konden geven. Leiden speelde totaal systeemloos en v.ond tegenover zich een Geel Wit-ploeg, die kostte wat kost van de laatste plaats weg wilde komen. Dat is gelukt en hoewel het spel der gasten meer enthousiast dan fraai was, verdienden zij de zege toch ongetwij feld, omdat elke linie hard gewerkt heeft voor een zoo goed mogelijk resultaat. Niet het minst heeft de Haarlemsche keeper tot deze overwinning bijgedragen, want in tal van hachelijke momenten bracht hij redding Het begin van den wedstrijd leverde al heel weinig bijzonders op. Als er ongeveer een kwartier is gespeeld onderneemt Geel Wit 'n gevaarlijken aanval vanaf den lin- kerwing. De bal wordt voor doel gezet en ingeschoten, waar echter backs en doel- verdediger wegwerken, doch een der gas ten kopt den bal fraai in, maar voordat de bal de doellijn was gepasseerd, sloeg de midhalf den bal uit het doel. Inplaats van 'n strafschop te geven, kende de scheids rechter een doelpunt toe(01). Eenigs zins ontmoedigd speelt Leiden verder en na eenigen tijd krijgt Leiden 'n goedkoope kans op den gelijkmaker, als de scheids rechter de thuisclub bij 'n aangeschoten hands in het Geel Wit-strafschopgebied pe nalty geeft. Kraan schiet in, de keeper stopt den bal, maar de scheidsrechter laat den strafschop overnemen, wijl de doel- verdediger een overtreding beging. Den tweeden keer wordt de penalty naast ge schoten. Onveranderd komt tenslotte de rust. i In de tweede helft pakte Geel Wit dade lijk aan en zij vergroot op gelukkige wijze den voorsprong, als de rechtshalf van Lei den bij 'n gevaarlijken corner in eigen doel plaatst 0). Leiden komt dan even los en hét gelukt den achterstand te verkleinen. (1Geel Wit ziet haar kans bedreigd en antwoordt dadelijk met een stevigen aan val, waaruit na 'n kleine schermutseling voor het Leidendoel in den uitersten hoek wordt ingeschoten (13). Leiden geeft zich nog niet gewonnen en enkele prach tige corners zijn het resultaat. Uit een daarvan kopte de middenvoor fraai in (23). Weer volgt 'n snelle aanval der gasten en met een ver schot van den rechtsbuiten wordt de voorsprong weer vergroot, als de bal den keeper over het hoofd gaat en in het doel verdwijnt (24). Onveranderd komt dan het einde. LISSE—A. D. O. 2—1. Het begin van dezen fraaien en spannen- den wedstrijd is een beetje zenuwachtig. Beide elftallen loopen naar hun voi'm te zoeken. A. D. O. is de eerste, die zijn zenu wen de baas is en nu volgen een serie goede aanvallen, doch we vinden de achterhoede paraat. Als ongeveer een kwartier is ge speeld, krijgt A. D. O. een penalty te ne men. Deze goed genomen wordt in een doel punt omgezet (01). Dit is voor Lisse het sein om de zaken energieker aan te pak ken en nu raakt het spel beter verdeeld met Lisse een tikje sterker, doch A. D. O. gevaarlijker. Lisse krijgt een vrije trap toegewezen, doch het harde schot wordt ge stopt. Wederom een aanval van Lisse, de linksback van A. D. O. be^rkt de bal met zijn hand wat den scheidsrechter niet ont gaat en deze wijst dan ook naar de witte stip. Een knal en de stand is gelijk (11). Er ontbrandt nu een verwoede strijd, doch de achterhoeden zijn meester van het ter rein. Na de hervatting is Lisse direct in den aanval. Diverse corners worden genomen, doch steeds is er een A. D. O. been of hoofd dat de situatie redt. Steeds weer komt Lisse terug. We zien Lisse de leiding ne men, doch de A. D. O. doelman kan nog net corner tippen, welke niets oplevert. De midvoor in samenwerking met de linkshalf gaan er vandoor, de midvoor plaatst tus- schen de backs door, de linkshalf loopt toe en met een lage schuiver geeft hij zijn club de leiding (21). Even later een mooi schot van den rechtsbuiten van Lisse, de keeper grijpt, doch valt en voor de tweede maal vangt hij. Hierna blaast de scheids rechter, die uitstekend leidde einde en heeft Lisse verdiend gewonnen. SANTPOORT n—TEYLINGEN 3—4. In een buitengewoon goed gespeelden wedstrijd heeft Teylingen beide punten veroverd. Santpoort wint den toss en Tey lingen trgpt af. Santpoort neemt den bal over en schiet op doel, de bal gaat corner welke niets oplevert. Een Teylingen-aan- val belandt in 's keepers handen. Het spel golft snel op en neer en beide doelen zijn voortdurend in gevaar. Als de Teyl. mid half het spel keurig verdeelt, krijgt de rechtsbuiten den bal toegespeeld, deze geeft ipooi voor, de midvoor vangt op, passeert keurig de baks en maakt een schitterend doelpunt (10). Santpoort zet alles op alles en komt snel opzetten, tot driemaal toe krijgen zij een corner te nemen, doch deze worden weggewerkt. Nu wordt het spel weer verplaatst. De rechtsbuiten zet voor, doch de keeper van Santp. stompt corner, welke ook niets oplevert. Als de linkbuiten den bal krijgt toegespeeld, zet deze mooi voor. Weer is het de midvoor, die den bal vrij maakt en prachtig doelpunt (20). Santpoort zet geweldig op, doch tot tweemaal toe redt keeper Koenders vallende. Na de rust onderneemt Teylingen een ge vaarlijke aanval welke de midvoor keurig in de hoek plaatst, doch de keepe: redt, een tweede schot keert hij per geluk met zijn voet. De Santpoorters komen snel opzetten, n de eohtsback van Teylingen twijfelt, wa t'" - zij V m asse n, ook de links back krijgt den bal niet meer, en het is de rechtsbinnen van Santpoort die hard inschiet (12). Nu ontwikkelt zich in een kwartier een verbazend snel spel. De mid half van Teyl. zet zijn voorhoede aan het werk, de linksbuiten zet keurig voor en wee:- is het de midvoor, die zijn voetbal kunst vertoont om op zeldzame wijze xe doelpunten (31). Als wordt afgetrapt neemt Teyl. den bal over; de rechtsbuiten krijgt den bal toegespeeld, zet voor en de linksbinnen schiet onhoudbaar in (41). Met deze voorspro ïg zou Teylingen veilig zijn, maar dat behoefde men van Santpoort niet ta denken. Na 10 minuten middenveld spel volgt een vlug combinatiespel van Santpoort waardoor het achtertrio wordt verrast, en de rechtbinnen van Santpoort er 24 van maakt. In dezelfde minuut werd keeper Koenders uit zijn doel gelokt en nummer 3 ligt in het net (34). Nu wordt de strijd forscher. De linkshalf van Teylin gen loopt een hoofdwonde op, als twee spe lers tegelijk koppen, zoodat deze niet ver der kan spelen. Nog tien minuten zijn er te spelen, en de overwinning is lang nog niet binnen. Spannende momenten volgen elkaar op. Eenmaal gaat de middenvoor van Teylingen er vandoor en schiet in, doch ten onrechte wordt gefloten voor buiten spel. Nog drie minuten en dan moet de midvoor geblesseerd het veld verlaten. In de laatste minuten komt echter geen verandering meer, en heeft Teylingen door haar harde werken verdiend gewonnen! Teylingen n zou den strijd hebben aan gebonden met H. B. C. ni, als deze maar was opgekomen, maar men zag niemand. Jammer met dat mooie weer! Teylingen ni hetwelk naar Noordwijk trok tegen S. J. III kreeg een nederlaag te slikken van 101. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. D.SJ5. WORDT KAMPIOEN, S.M.C. VEROVERT DE TWEEDE PLAATST OP S J.C. H. De spanning in 3B blijft. Van de vier wedstrijden van het pro gramme dier 1ste klasse B zijn ons drie re sultaten bekend. DSS in de eerste plaats ging op den ingeslagen weg voort door een 90 overwinning op Concordia en hand haafde haar voorsprong van vier punten op DOS, dat WL met een 41 nederlaag naar huis zond. Vogelenzang deed v. Nispen opnieuw struikelen, zoodat het er wel naar uitziet, dat de club uit de Zilk onderaan zal blijven staan. De stand is nu: 'esp. gew.' gel. verl. v.t. pnt. D.S.S. 11 10 1 51—12 20 D.O.S. 11 7 2 2 35—14 16 B.S.M. 11 7 4 37—26 14 V.VJJ. 12 5 3 4 43—34 13 St. Martinus 10 4 3 3 24—24 11 Concordia 10 1 3 6 11—36 5 Vogelenzang 11 2 1 8 14—43 5 v. Nispen 10 2 8 20—46 2 In de 2e klasse B heeft £JC H de tweede plaats moeten afstaan aan SMC, dat met 10 den strijd op het Noordwijksche Sport park won. DOS n versloeg KRV met 40 op eigen terrein, Leiden II liet zich door de hekkesluiters Geel Wit II kloppen, waardoor deze Haarlemmers weer boven DSS n kwamen te staan. Van den vierden wedstrijd Teylingen HHBC III kwam niets, wijl HBC op zich liet wachten. n.v.c. s.m.c. s.j.c. n d.o.s. n h.b.c. ra Leiden II k.r.v. Teylingen n Geel Wit II D.SS. n 13 12 12 49—9 25 3 46—14 18 5 47—21 18 4 32—43 12 4 27—26 11 6 29—46 10 8 14—24 7 8 18—46 6 9 28—52 6 9 22—42 5 2e klasse B: S.J.C. nS.M.C. 0—1; Geel Wit IILeiden II 31; Teijlingen II H.B.C. Ill n. g.; K.H.V.—D.O.S. II 0—4. 3e klasse B: A.S.C.—R.W.D. 1—14; V.V.S.B.—St. Bernardus 2—1; Steeds Hoo- gerMajella 43; S.N.A.Adolf Kolping 4—3. Res. 3e kl. E: Concordia IILisse in 3—3; S.J.C. Ill—Teijlingen III 10—1; Fore- holte II—N.V.C. II 4—0. 4e klasse A: V.C.H.Kolping Boys 3—4; O.D.I.—D.S.V. 2—1. R e s. 4 e k 1. F: Concordia IIIF oreholte m 5—1; T.Y.B.B. VII—v. Nispen III n.g. Res. 4e kl. G: Kolping Boys IIV.V.L. III 1—11; Adolf Kolping II—K.R.V. III 25; St. Bernardus IIK.R.V. II 04; Steeds Hooger IIIS.M.C. III 01. Res. 4e kl. H: A.V.B. II—St. Hooger H 1—2: Majella II—O.D.I. Hl 0—3; D.O.S. V— V.C.H. II 0—3. R es. 4 e k L I: S.M.C. H—A.S.C. II 19—0. es. 4e kl. K: T.Y.B.B. VI—Concordia IV 10—1. AFDEELING ZUID. 2e klasse A: RavaA.V.V. 20. Res. 4e kl. A: D.HX. VI—A.V.V. IH 0—1. Juniorencompetitie District Leiden. Afd. A: D.O.S. aTeijlingen a 42; R.W.D. a—S.J.C. a 1—3; Lisse a—N.V.C. a 5—0. Afd. B: St.. Bernardus aS.N.A. a Afd. C: K.R.V. bMeerburg b 12; A.S.C. aS.M.C. a 10; Foreholte b V.V. L. b 2—0; N.V.C. c—Teijlingen b 0—2. Afd. D: O.D.I, aNic. Boys a 16. Afd. E: N.V.C. d—Teijlingen c 1—9. Vriendschappelijk: Nic. Boys OD.I. II 0—1; Majella—D.O.S. b 4—0. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. R. K. Sportver. „D. O. S." De groote strijd is dan weer gestreden, en D.O.S. heeft nog weer eens bewezen sterker te zijn dan V.V.L. Al direct kreeg V.V.L. een corner te nemen, doch zonder resultaat. Beurtelings zijn dan beide doe len in gevaar, doch de keepers geven el kaar niets toe en zijn beide klemvast. D.O.S. krijgt een corner te nemen, die evenmin iets oplevert. Als er dan 6 minu ten gespeeld zijn belandt de bal bij L. van Es, die van de hem geboden kans profi teert en 10 maakt. V.V.L. probeert alles, maar de D.O.S. achterhoede weert zich geducht en steeds weer wordt de voor hoede aan het werk gezet. Wanneer dan een V.V.L.-back hands maakt, voltrekt Bosman het vonnis en maakt 20. Dan worden aan beide kanten wat vrije trap pen gegeven en onveranderd breekt de rust aan. Daarna is D.O.S. over de geheele linie sterker doch om succes te hebben, wordt het spel te kort gehouden. De rechtsback en keeper van V.V.L. leveren in de periode zeer goed werk en weten doelpunten te voorkomen. Als daarna de bal eens ver naar voren wordt geschoten is de V.V.L.- keeper iets te kalm en voordat hij ipeet wat er gebeurt, passeert Th. v. Es hem voor de derde maal (30). D.O.S. speelt dan een gewonnen wedstrijd en er is soms op de D.O.S. helft geen speler te zien. Dan bij een vlugge aanval krijgt Hoogeboom een mooie kans en met een schuin en on houdbaar schot maakt hij 40. V.V.L. geeft het, zeer sportief, lang nog niet op, en hoewel ze soms gevaarlijk dicht bij de Koning komen, is hun spel te doorzichtig om succes te hebben. Toch blijven zevol- houden en tenslotte komt voor hen de zoo verdiende goal die de eer redde (41). D.O.S. H deed goed werk en klopte de Rijnvogels in eigen huis met 40. D.O.S. V boekte in haar eerste wedstrijd geen succes en de V.C.H.-reserven won nen met 03. Aan het D.O.S.-bestuur is verzocht het publiek er op te wijzen geen rijwielen te plaatsen tegen het hek van de Burgemees terswoning. nl de 3e klasse B belooft de strijd tot het einde toe spannend te blijven. VVSB en RWD wonnen nl beide weer. De Noord- wijikerhouters zonden St. Bernardus met een 21 nederlaag naar huis, RWD echter nam bloedig revanche op ASC voor de op eigen terrein geleden 10 nederlaag. Het reusltaat was tlhans een 141 overwin ning. Steeds Hooger blijft goede vierde op de ranglijst door een 4—3 overwinning op Majella. De Rijpweteringers kropen ech ter door het oog van de naald, want bijna hadden de gasten gewonnen. SNA tenslotte beet weer geducht van zich af en zond Adolf Kolping met een 40 nederlaag naar Langeraar terug. De stand is nu: R. W. D. 13 9 1 3 57—25 19 V. V. S. B. 11 8 2 1 38—15 18 Foreholte 11 7 3 1 33—16 17 St. Hooger 12 6 3 3 31—30 15 Meerburg 11 5 2 4 22—25 12 S. N. A. 11 4 2 5 25—21 10 St. Bernardus 11 4 2 5 32—32 10 A. S. C. 13 4 2 7 19—44 10 Ad. Kolping 13 1 2 10 18—40 4 Majella 12 1 1 10 25—52 3 In de 4e klasse A wonnen Kolping Boys zoowel als O.D.I. beide, zoodat de beslis sing inzake het kampioenschap wel tus- schen deze twee clubs zelf zal vallen. De stand if O. D. L K. Boys D. S. V. A. V. B. V. C. H. O. D. V. N. Boys 11 10 1 1 57—12 30—12 14—15 18—23 23—27 15—38 10—40 DE UITSLAGEN. AFDEELING CENTRUM. Ie klasse B: D.S.S.Concordia 90; Vogelenzangv. Nispen 21; D.O.S. V.V.L. 4—1. R.K. Sportver. „Concordia". DSS trapt af, doch het direct daarna geloste verre schot kan Aars gemakkelijk houden. Conc. bijt goed van zich af en zet eenige goede aanvallen op, welke ech ter vooral doordat ze te kort worden ge houden gemakkelijk door de DSS-achter- hoede bedwongen worden. Het spel gaat hierdoor echter voorloopig gelijk op. Na pl.m. 20 min. echter kan de DSS r.b. goed voorzetten en na eenige heen en weer ge- trap kan de l.b. zuiver inschieten en DSS leidt. Nu het gat gevonden is schijnen de DSS'ers de smaak te pakken te krijgen, en hun combinatie is in deze periode zeer goed, een keurige omhaal van de m.v. en het is 20. Concordia doet al het mogelijke het spel te verplaatsen, wat hun slechts bij momenten gelukt; een dezer zou toch nog gelukt zijn hadde de paal de lange DSS- keeper niet te hulp gekomen. Maar hoe Aars vangt en trapt, hij kan niet voorko men, dat het met de rust 40 is. Na de rust pakken de blauw-shirts voorloopig weer pittig aan en slechts door een misverstand kan DSS er 50 van maken. Nadat de kleine r.b. van Conc. ook nog uitvalt, zakt het peil aan merkelijk. De Conc.-backs trachten nu door buitenspel zetten nog te redden wat te redden is, slechts ten deele lukt dit Na dat Conc. ook nog een penalty mist maakt DSS er regelmatig 90 van. De uitslag, hoewel geflatteerd, daar de één alles en de ander niets lukte, is een mooie beloo ning, en een stapje nader tot de begeerde titel voor de club van Horn. Scheidsrech ter Hendrikx floot correct. Conc. 2Lisse 3. Deze match om de bo venste plaats in haar klas is in een draw 33 geëindigd. Was deze strijd spannend, fraai was ze ook, daar beide partijen zich geheel gaven. Met rust leidden de blauwe reserven met 21 door Kocke en Goemans. Conc. III—Foreholte IH 5—1. TYBB VI Concordia IV 101. R. K. Sportver. „Van Nispen". De derby VogelenzangVan Nispen is geëindigd in een 21 overwinning voor Vogelenzang. Wanneer tc 2.30 uur wordt afgetrapt, blijkt dat bij Van Nispen A. Klinkenberg' en keeper Meiland niet van de partij zÜn» welke laatste op goede wijze werd vervangen door Duivenvoorden. Di rect blijkt de Van Nispen sterker is, maar zij kan zulks door gebrek aan spelers met schutter's-capaciteiten niet tot uiting bren gen. Achtereenvolgens worden verschil lende corners op het Vogelenzang-doel ge nomen, maar deze leveren voor de gasten geen succes op. Na ongeveer 20 minuten spelen krijgt Van Nispen wederom een corner te nemen en deze wordt door een achterspeler van de thuisclub in eigen doel geschoten (01). Vogelenzang neemt dan het initiatief over en in deze periode be werkt een Van Nispen-back den bal met de hand, waarna de scheidsrechter naar de beruchte stip wijst. De midvoor van Voge lenzang plaatst zich achter het leer en maakt geen fout (11), met welke stand de rust ingaat. Na rust een gelijk opgaande strijd. Om beurten zijn beide doelen in ge vaar, maar doelpunten alsnog voorloopig uit. Dan een snelle doorbraak der thuis club welke Van Nispen noodlottig wordt. Wanneer hun rechtsbuiten hoog voorzet, plaatst de midvoor het minster direct naar den linksbinnen, die geheel vrij staat, een hard schot en keeper Duivenvoorden is ge passeerd (21). Na nog eenig heen en weer getrap flhit scheidsrechter de Geer, die zooals gewoonlijk goed voldeed, het einde van dezen in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd. Het tweede, hetwelk met slechts drie spelers van het tweede naar D.E.K. II toog, deed het beter en maakte er een ge lijk spel van. Met rust had Van Nispen nog een 21 voorsprong en wist deze, mede door kranig werk van het achtertrio F. v. d. Ploeg, v. Putten en keeper de Winter, tot eenige minuten voor einde te behou den. Toen D.E.K. echter een corner te ne men kreeg, belandde de bal op onfortuin lijke wijze in de Van Nispen-veste, zoodat de stand 22 werd. Al met al,* is deze uit slag, gezien het elftal waarmede gespeeld werd, zeer goed te noemen. De wedstrijd T.Y.B.B. VIVan Nispen III ging wegens terreinafkeuring niet door. R.K. Sportver. „V.V.L." In een zeer eenzijdigen wedstrijd wist VVL in wederom te zegevieren over Kol ping Boys II. Houdt vol jongens! Het kam pioenschap is geen ijdele droom meer. WL I moest, ondanks hard werken van begin tot einde, de beide putnjes aan DOS laten. Nu is er nog één uitwedstrijd te spe len tegen DSS, waarna VVL I geheel uit gespeeld is. De B-Junioren gingen met 20 ten on der tegen Foreholte dito's. R. K. Sportver. „S. M. C." Het was gisteren een succesdag wat de Senioren betreft. S.M.C. I ging naar S.J.C. H en wist daar een magere overwinning te behalen en wel met 10. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Voor de rust liep de S.M.C.-voorhoede telkens in de buitenspel- val, waardoor het spel telkens werd on derbroken. Na de rust was S.M.C. flink in de meerderheid, maar door slecht schieten werd elke kans te niet gedaan. In de laat ste minuut wist de rechtsbuiten de win nende goal te fabriceeren. Maar als de vol gende wedstrijden ook zoo onbenullig ge speeld worden, zal er heusch niet veel meer bereikt worden. S.M.C. U vond geen tegenstander van beteekenis tegen zich en desondanks dat er met twee invallers gespeeld werd, kraak te zij A.S.C. II met niet minder dan 190 nadat de rust met 00 was ingegaan. A.S.C. toonde zich sportieve verliezer. S.M.C. II wist in Rijpwetering met 10 ook beslag te leggen op de volle winst. Hier was Steeds Hooger het kind van de rekening. Stand met rust 10 voor S.M.C., eindstand 10. Alleen de Junioren wisten geen van de beide punten te bemachtigen en moesten met 10 in A.S.C. a haar meerdere erken nen. Supporters die wenschen mede te gaan a.s. Zondag naar D.S.S. te Heemstede, ge lieven zich vóór Donderdagavond uiterlijk op te geven bij den heer van de Willigen. As. Donderdag 8 uur vergadering elftal commissie. R.K. Voetbalver. „K.R.V." Het succes was gisteren bij de bezoe kende elftallen, voor zoover het onze wed strijden betreft. Thuis verloor KRV b, zoo als voorspeld, van Meerburg b, en wel met 12. Het eerste elftal was er ook heelemaai uit. DOS II ging met een 40 overwinning naar de Veen terug. Na de goede resulta ten van de 2 laatste wedstrijden valt deze nederlaag dubbel tegen. KRV speelde zoo slecht als wij nog maar zelden zagen. In de eerste 5 minuten was KRV in den aan val, doch daarna keerde het getij, en na ongeveer een kwartier spelen hadden de bezoekers reeds de 04 voorsprong, die tot het einde gehandhaafd bleef. KRV U behaalde te Hazerswoude een 40 overwinning op St. Bernardus II. Het derde elftal bewees wederom van goede wil te zijn, en voor het tweede niet onder te doen. Gisteren klopte het Adolf Kolping II in eigen home met 52, wat een zeer mooie prestatie is. R. K. Sportver. „Alphcnsche Boys". De lange rust zal ons geen goed doen, daarom stevig trainen! Maar....! en hier wordt de hand aan gehouden: wie niet mee-traint, blijft bui ten 't gebouw. Onthoudt dit en werkt ook hierin mee. Weest niet vervelend voor je bestuur en medeleden. Enkelen deden gisteren zeer verkecd door te gaan „toeren": dat is streng ver boden en.... 't was toch aanbiddingsdagfl

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7