MAANDAG 21 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag fe 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer Groe- neveld. De voorzitter uit bij deze eerste samenkomst in het nieuwe jaar zijn beste wenschen voor den raad en hun gezins leden, tevens voor de gem een te-ambtena ren die de raadszittingen geregeld bijwo nen, de stenografen en de pers. Spr. hoopt dat 1935 voor allen een gelukkig en voor spoedig jaar moge zijn. Ook voor het heil van de geheele gemeente smeekt spr. de zegen van den Allerhoogste af. Onze ver wachtingen voor 1935 zijn niet al te hoog gespannen. Wij zitten nog midden in de moeilijke maatregelen, die genomen moe ten worden. Mogen deze echter hun vruch ten voor de gemeente niet missen. Spr. geeft in afwijking van de gewoonte thans geen overzicht van het afgeloopen jaar. Daartoe zal binnenkort nog gelegen heid zijn bij het beëindigen der zittings periode van den huidigen raad. De heer Wilmer (R.K.) dankt namens den Raad en uit eveneens de beste wen schen voor den voorzitter, vooral in dezen tijd. Moge God u kracht en liefde geven om uw moeilijke taak te vervullen. Onder de Ingek. Stukken bevindt zich een adres van de Leidsche Vereeni- ging voor Industrieelen, verzoekende loons verlaging voor de gemeentewerklieden, welk adres behandeld zal worden tegelijk bij de algemeene salarisherziening. Daarna wordt overgegaan tot behande ling van de agenda. lo Benoeming van 5 leden van de Plaat selijke Schoolcommissie, wegens periodieke aftreding. Mevr. J. C. de Cler-de Bruijn en de heeren A. C. Boot, W. P. Melief, A. B. Mul der en L. Boerstra worden herbenoemd. 2o Benoeming van één lid van de Plaat selijke Schoolcommissie ter vervulling van een door bedanken van een lid opengeko- men plaats. Benoemd wordt de heer J. P. Maartense. 3o Praeadvies op het verzoek van Mej. C. M. van der Heyden om ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de o.l. school aan de Medusastraat B. Goedgekeurd. 4o Voorstel tot nadere bepaling van den prijs, waartegen bij raadsbesluit van 15 October 1934 aan het Kerkbestuur van de St. Petrus Parochie, te Leiden, is verkocht een gedeelte grond beoosten den La mm en - schansweg, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M nis. 4136 ged. en 4137 ged. Goedgekeurd. 5o Voorstel tot wijziging van de verorde ning, regelende de heffing van belastingen voor het gebruik van het Openbaar Slacht huis te Leiden. Goedgekeurd. 6o Voorstel tot vasisteliiing van een ver ordening, tot regeling van de samenstel ling, Werkwijze en vergoedingen van de Commissie van Schatting voor het Grond bedrijf. Goedgekeurd. 7o Voorstel in zake nadere vaststelling van de jaarwedde van den bezoldigden ambtenaar van den Burgerlijken Stand en de wedde van diens plaatsvervangers. Goedgekeurd. DE BEGROOTINGSDEBATTEN BEGINNEN. Daarna wordt overgegaan tot de hoofd schotel 8o Begrooting van inkomsten en uitga- ven der gemeente voor het jaar 1935. Tevens wordt bij de Alg. Besahouwingen j aan de orde gesteld: 9o Voorzetting van de behandeling van het voorstel: a. tot wijziging van de verordening voor de school voor Buitengewoon Lager Onder wijs te Leiden; b. tót wijziging van het Raadsbesluit van 22 December 1930, gewijzigd bij Raadsbe- sluit van 7 November 1932, betreffende de subsiddeering van de bijzonder school voor j buitengewoon lager onderwijs aan den Zoe- terwoudschen Singel. De heer v. Weizen (C.P.) heeft een voorstel ingediend om bij de regeering aan te dringen de Sovjet-Unie rechtens te er kennen. De voorzitter stelt voor, om dit voorstel niet in behandeling te nemen, aan gezien het geen verband houdt met het be lang van de stad. De heer v. Weizen (C.P.) meent, dat de gemeente Leiden wel degelijk belang heeft bij een verbeterde situatie in het land, welke op haar beurt beïnvloed kan worden door een gunstig handelsverdrag met de Sovjet-Unie. Speciaal de uitvoer van kaas en bloembollen is van veel belang voor Leiden en zijn omgeving. De heer Beekenkamp (A.-R.) herin nert aan art. 148 der Grondwet, welke aan de gemeenten wel het recht van petitie toe kent, maar alleen voor belangen, van de gemeente zelf of van haar gemeentenaren. De heer v. E c k (S. D. A. P.) meent, dat men niet vooruit kan zeggen of een der gelijk voorstel in het belang van de ge meente is of niet. De heer Bosman (V. B.) is het met den heer v. Eek eens. Het voorstel dient in be handeling te worden genomen. De v o o r z. is van meening, dat een ge meenteraad zich niet heeft in te laten met de erkenning van een regeering, ook al is zulks in het belang van de gemeente. Wij kunnen onzen tijd nuttiger besteden. Het voorstel van B. en W. (om het voor stel niet te behandelen) wordt aangeno men met 20 tegen 12 stemmen. Tegen: de S. D. A. P. en de heeren Bosman, Vos en v. Weizen. Hierna vingen de alg. beschouwingen aan. „LEIHUTENTO" Heden ontving het bestuur van de „Lei- hutento" nog een groot zilveren medaille van H.K.H. Prinses Juliana en een groot zilveren medaille van den .heer M. van Mens, commandant „Leidsche Burgerwacht" LEIDSCHE MAATSCHAPPIJ TER VOOR KOMING VAN VERVAL TOT ARMOEDE. Jaarlijksche algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk had de algemeene ver gadering van de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming van verval tot armoede in „In den Vergulden Turk" plaats. Behalve het hoofdbestuur waren aanwezig de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de wethouder van sociale zaken, mr. A. J. Romijn, de di recteur van de Gemeentelijke Hulpbank tevens bestuurslid van de Stichting „Leidsch Borgstellingsfonds", de heer P. A. van Aggelen, en eenige leden. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal tot de aanwezige autoriteiten, wier aanwezigheid hier op zeer hogoen prijs wordt gesteld. Hierna las de secretaris de notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd. Namens de kascommissie bracht mr. Briët verslag uit, dat alles in de beste orde was aangetroffen en de commissie gaarne tot décharge adviseerde, waartoe de verga dering besloot. De voorzitter dankte de penningmeesteresse hartelijk voor al het werk, dat zij weer in het afgeloopen jaar had gedaan. De aftredende hoofdbestuursleden, mr. P. A. Pijnacker Hordijk, prof. dr. J. A. J. Barge en de heer F. H. Sobels werden bij acclamatie herkozen. Hierna bracht de secretaris zijn jaarver slag uit, waaraan wij het volgende ontlee- nen: De maatschappij ontving een legaat van 5000 van Wed. Van WijkSchalij, welk legaat dankbaar aanvaard werd. Aan giften werd in het afgeloopen jaar ontvangen 7076.50 (vorig jaar ƒ1319.59). Aan rente werd verworven 5309.84 (vo rig jaar 5371.55), terwijl het netto pro venu van de Leidsche Hulpbank bedroeg 724.87 (vorig jaar 443.30). Voor kosten van onderwijs (schoolgeld, leermiddelen, examengelden enz.) werd een bedrag van 94.14 besteed (vorig jaar 175.90). Uit het Kuiperfonds werd aan „Pauvres Honteux" 5065 uitgekeerd (vorig jaar ƒ24605.50). Met betrekking tot de werkzaamheden van de Hulpbank der Leidsche Maatschap pij wordt het volgende betoogd: In het afgeloopen jaar liep het bedrag der uitstaande leeningen weer iets terug. Bedroeg het saldo op 1 Januari 1933 van verstrekte leeningen 34017.75,op 1 Ja nuari 1934 bedroeg dit ƒ30.237.09. Tot vol doening strekt het steeds, dat vele men- schen aan kleine credieten op voordeelige voorwaarden kunnen geholpen worden. Speciaal in dezen tijd, waarin op alle mo gelijke manieren de woekerbestrijding ter hémd genomen wordt, bewijst de Leidsche Hulpbank zulke goede diensten. Waar het uitstaande bedrag kleiner werd, heeft het bestuur aan de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid ƒ5000 op het geleende kapitaal teruggestort, dat thans ƒ40.000 bedraagt. Bij de rondvraag nam allereerst de bur gemeester het woord om de Maatschappij hartelijk te danken voor de medewerking, die zij verleent heeft bij de uitdeeling van j de kerstgaven, die door de Dagbladpers te i zijner beschikking waren gesteld. De orga nisatie van de verdeeling en de verdeel mg waren zeer vlug en naar wensch verloo- pen, wat spr. gebleken was uit de vele brieven, die hij gekregen had. Spr. had j dan ook deze vergadering als een dank- bare gelegenheid aangegrepen om zijn dank mondeling nog eens te betuigen. Mr. Romijn, sprekende namens het Cri- j siscomité bracht den dank van deze in- i stelling over voor de prettige samenwer king, die steeds met de Maatschappij van Weldadigheid plaats had. Hij was zeer er kentelijk voor het feit, dat het bestuur steeds klaar stond om over gevallen te overleggen om door deze samenwerking tot een vruchtbaar resultaat te koemn. Waar spr. vernomen had, dat de voor zitter spoedig als zoodanig zoii aftreden, wilde hij daarover zijn spijt betuigen. De autoriteit en het gezag van den voorzitter hadden steeds een speciaal stempel op Je maatschappij gedrukt. Hij hoopte dan ook dat de voorzitter nog eens op zijn besluit zou terugkomen. De voorzitter dankte beide sprekers af zonderlijk voor de hartelijke woorden, tot de Maatschappij gericht en mr. Romijn speciaal voor de persoonlijke woorden. Nadat de heer Zitman nog enkele in lichtingen gevraagd had, sloot de voor zitter de vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen. VAN DE HOLLANDSCHE KERMIS. Nu de kermis. Hij draait en vanavond voor 't laatst. U kunt lachen. U kunt genie ten. U vergeet uw zorgen en blij glim lachend komt u er uit. De waarzegger voorspelt niets dan goed. Soms hoor je hem spelen op zijn fluit als Orpheus in dem Unterweld. De balk met spijkers wordt steeds vol- mooiere prijzen. Ier. Maar het geeft niet, .er komen steeds Vliegen kun je in vervaarlijk tempo. Poffertjes en croquetten worden u toege dragen door Tiroolsche dames. Het bier spat in de kannen en Japie Rikketik tikt. De schiettent hangt vol met het heerlijk ste wild. En in de vroolyke keuken geven scherven geluk. En dan de Vestaalsche Maagden! Nee maar! die moet je zien! Kom vanavond kijken, amuseert u, breng wat geld mee! U doet een goed werk. De jeugd moeten we hebben, organisatie kost geld. Ons ouderen is de plicht hen te lei den. Weest opvoeders vSn de leiders van 1950. Komt ons helpen, op onze kermis te offe ren is niet zoo moeilijk. Daar geeft men graag. U weet waarom het gaat, wij wach ten op u nog hedenavond. R.-K. KLUBO ESPERANTISTA, Vorige week hield de R.-K. Klubo Espe- rantista haar jaarvergadering in het gebouw P.-K. Koorsteeg 15. De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet en heette in het nieuwe jaar alle leden van harte welkom, in het bijzonder den geestelijken adviseur, Pater van Genuchten, die dien avond de vlag wijdde. Zijneerw. sprak bij deze gele genheid eenige woorden van dank aan het werkcomité, dat zoo geijverd had voor de nieuwe vlag. De vlag is het symbool van eenheid, waarom spr. de hoop uitsprak, dat in die kleine vereeniging de eendracht en samenwerkinf steeds grooter mogen wor den. De vlag is het teeken van bloei en laat zien, dat de vereeniging voor den dag mag komen. Na voorlezing van de notulen van de vo rige vergadering, van het jaarverslag en van het verslag van den penningmeester, dat een voordeelig saldo aanwees, wordt overgegaan tot de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden is de secretaresse, mej. E. Bernard, die herkozen wordt; in de vacature van mej. Catijn en den heer Smit wordt voorzien door benoeming van mej. M. Ouwerkerk en den heer F. Klein- hans. Voorts wordt medegedeeld, dat de volgende regiontago in Wormerveergehou- den zal worden. Besloten wordt voor de I. K. I. (Interna- cia Katolika Informejo) per week één cent per lid af te dragen. Plannen zijn in voorbereiding om onder de jeugd propaganda te maken voor Espe ranto alsmede onder de werkloozen. Vóór of onmiddellijk na de vasten zal in de Har monie een feestavond gehouden worden (tooneel, muziek, zang). Besloten wordt de veertiendaagsche con versatie-avonden afwisselend op Woensdag en Donderdag te houden. De eerstvolgende conversatie-avond zal dus plaats hebben op Woensdag 30 Januari en de daarop vol gende op Donderdag 14 Februari. Voortaan zal vastgehouden worden aan een vastge steld rooster, n.l. van 8.158.45 zinnen voor beginners, 8.459.15 stukje ter verta ling vor gevorderde Esperantisten en van 9.1510 uur de eigenlijke conversatie. Na de rondvraag sluit de voorzitter deze geanimeesrde vergadering op de gebrui kelijke wijze. OEGSTGEEST. De bewoners van den Rijnzichtweg on tevreden. Door de bewoners van den ouden Rijnzichtweg is volgend adres aan het Gemeentebestuur gezonden: Geven met verschuldigde eerbied enz., dat zij door middel der dagbladen heb ben kennis genomen, dat uw college de z.g. Oude Rijnzichtweg heeft genoemd „Groe- nesteeg", dat deze benaming bij de bewoners en huiseigenaren eenige ontstemming heeft gewekt, immers het aspect dezer straat is geenszips die van een „steeg", dat volgens de Nederlandsohé woorden boeken „steeg" beteekent een nauwe, enge straat, doch die naam niet gepast kan ge geven worden aan een straat mét boomen- rij, trottoirs en voortuintjes; dat de naam dezer straat, na de verbe tering en verbreeding ongeveer tien jaar geleden, mede op verzoek der bewoners en huiseigenaren door het toenmalige ge meentebestuur, juist daarom is veranderd van „Groenesteeg" in Rhijnzichtweg; dat weer overgaan tot de naam Groe nesteeg een achteruitgang beteekent en niet op zyn plaats is in het vooruitstreven de villadorp Oegstgeest. Tooneeluitvoering. In de zaal van St. Willibrord, ruim en aangenaam van bouw, op een tooneel, dat aan de gestelde eischen voldoet, met mooi décor en goed ingestelde verlichting, die o.i. echter wel wat sterker zou kunnen zijn, gaf de dames-tooneel- sectie der Maria-Congregatie onder leiding van mevr. D. Spitsen-Gubbi een uitvoering, die er mocht zijn. Nadat Kapelaan A. Martens de talrijke aanwezigen had verwèlkomd, kwamen de dames ten tooneele met de komische drie- acter van Steph. v. Cuyk „Miss Holland". Het stuk zelf is geen geweldig kunst werk, maar het heeft de eigenschap het pu bliek een avond van leuke en gezellige ver- poozing te bezorgen. Bij het schrijven van tooneelstukken voor niet gemengde bezet ting is de auteur steeds gehandicapt, en moet veel „achter de coulissen" gebeuren waar anders kostelijke vermakelijke scè nes van waren te maken. Op deze algemee ne regel rftaakt „Miss Holland" \yel min of meer een uitzondering, 't Is een stuk vol verwikkelingen van zoodanige tooneelma- tige eischen, dat men er wel de volle aan dacht op moet laten vallen, dat alleen een zeer vlotte handeling, een geprononceerde uitspraak, een snelle wisseling van toonee- len, aan het stuk die fleur en geur kunnen geven, die het doen uitgroeien tot een ge not voor geest en oog. Als men de stempel der voornaamheid op dit stuk wil zetten, dan is men er glad naast. Voorts schuilt cr in dit stuk een sterke gedachte in „IJdel heid" met bijna noodlottige afloop. Het blijft echter een vroolijk spel; de tragiek ligt alleen als diepere gedachte op den achtergrond. Over de prestaties der speelsters kunnen we over 't algemeen een lofwaardige ge tuigenis afleggen. Al hing hier en daar een nog te veel aan stijfheid om het spel heen, al was het tempo wat te langzaam, we kun nen over het gebodene zeer tevreden zijn. Er is zeker een vooruitgang merkbaar. Wanneer men nog meer het hoofd omhoog en de handen las houdt, dan durven wij voorspellen, dat bij alles wat aan goede techniek reeds aanwezig is, een aanmerke lijke stijging zal worden bereikt. Het da- m es tooneel gaat een goede toekomst tege- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: J. v. Drecht jm. 31 j. en C. E. v. Ingen jd. 22 j. W. Wapstra jm. 31 j. en W. Fuchs jd. 26 j. C. Paauw jm. 30 j. en N. Thonies jd. 29 j. moet tot nog meerder vermaak van Roomsch Oegstgeest. „Dat zij moge groeien en bloeien" is onze wensch. Het dankbaar langdurig applaus na ieder bedrijf bewees, dat de aanwezigen zeer met het spel waren ingenomen. Gedurende de pauze sprak de Graal- leidster uit Leiden, mej. Walenkamp, een propagandistisch woord voor de jeugdver- een igingen in 't algemeen en voor de Graal in 't bijzonder. Bij het einde dankte Kap. Martens al len, die tot het welslagen van dezen avond medewerking gaven, speciaal de leidster, mevr. Spitzen. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Volwassenen Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. PROVINCIALE AANBESTEDING. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben heden aanbesteed het onderhouden van de wegen DelftPijnackerZegwaart, Pijn ackerBerkel en Bertael—Buurtschap Kat wijk, gedurende 1935 en 1936. Laagste inschrijfster was de N.V. van Splunders Aann. cn Handel Mij. te Ridder kerk voor 42.860. LAATSTE BERICHTEN MGR. SCHIOPPA. De Pauselijke Internuntius, Mgr. Schiop- pa, heeft een minder rustige nacht doorge bracht. De hartwerking blijft echter goed. De behandelende geneesheer meent, dat wanneer verdere complicaties, waarvoor de patiënt in dit stadium vatbaar blijft, zich niet voordoen, de prognose gunstig ge steld kan worden. DE HEER BRAAT LID VAN DEN N.S.B. Van bevoegde zijde verneemt „Vaz Dias" dat de heer Braat. oud Tweede Kamerlid, zijn plannen, om deel te nemen aan de ver kiezingen voor de Prov. Staten met den ouden Plattelandersbond heeft opgegeven. Hij heeft zich aangemeld voor het lidmaat schap van de N. S. B. CONTINGENTEERING VAN PAPIER. De Staatscourant van hedenavond bevat het Koninlijk Besluit tot. contingenteering van den invoer van papier en papierwa ren. De contingenteering geschiedt in 4 groepen, n.l. druk en schrijfpapier, ander papier, cellophaan en papierwaren. De in voer van elke groep afzonderlijk zal met terugwerkende kracht, vanaf 1 Januari j.l. tot 30 April a.s. zijn beperkt tot 100 pet. van het gewicht van den gemiddelden in voer in 4 maanden van 1933. Buiten de regeling blijven: a. wat druk- en schrijfpapier betreft: courantenpapier en opdikkend romandruk (featherwright). b. wat „ander" papier betreft: without- bord, stroocarton, echt perkamentpapier, balatum, stragula e.d. vloerbedekking, lichtgevoelig papier voor fotografische doelienden, bestreken papier en bestreken carton, glanspapier, sigarettenpapier, vul- can fibre en enkele zeer speciale papier soorten. c. wat papierwa-°n 1 ?treft: boeken en tijdschriften, muziekdruk, gravures, etsen, dichtdrukken, fotografieën, prenten en platen. Naar wij van welingelichte zijde verne men, is deze contingenteering bedoeld als een voorloopige maatregel, ten einde te vermijden, dat de invoer nog zou toene men gedurende een nader londerzoek, dat ingesteld zal worden naar de definitieve maatregelen, die in het belang van de be trokken takken van industrie zullen worden i genomen. OPBRENGST WELDADIGHEIDSZEGELS „VOOR HET KIND". Blijkens de voorloopige cijfers zijn van de weldadigmeidszegels welke van 10 De cember 1/m 9 Januari j.l. verkrijgbaar wa ren, de volgende aantallen verkocht: franikeerw. verkooppr aantal vorig jaar ly. cent 3 oent 1.464.499 1.539.403 5 cent 8 cent 909.935 994.141 6 cent 10 cent 1.490.124 1.523.492 12 y, cent 16 cent 347.970 395.931 De bruto-opbrengst boven de frankeer- waarde bedroeg ruim 121.000 tegen het vorig jaar 127.000; hieruit zou men den indruik kunnen krijgen, dat de verkoop der halve over de geheele linie eenigszins ach ter is gebleven bij die van het vorig jaar. Echter moet men in aanmerking nemen dat de zegels dit jaar niet met rol tan ding zijn uitgegeven, hetgeen ook verder niet meer zal geschieden. De opbrengst boven de frankeerwaarde van de roltan- dingzegels lag het vorige jaar tusschen de 8.000.en 7000.zoodat voor een juiste vergelijking, het totaalcijfer van het vorig jaar feitelijk met dit bedrag zou moe ten worden verminderd. En dan blijkt, dat, ondanks de verscherpte crisisomstandig heden, de opbrengst van dit jaar, zoo niet gestegen, dan toch zeker niet minder is dan het vorig jaar. Een verblijdend, en voor het werk van de verschillende comité's, een dankbaar verschijnsel. CERTIFICATEN VAN OORSPRONG. Het Crisis Uitvoer-Bureau deelt mede, dat voor de afgifte zijnerzijds van beta lingscertificaten ter erlanging van vereffe ning van vorderingen wegens of in verband met levering naar Duitschland ook van goederen, welke van Ned. Indischen oor sprong zyn, overlegging van certificaten van oorsprong noodig is. In afwachting van de te treffen definitieve regelingen gullen de Kamers van Koophendel, voor zoover noodig, voorloopig aan belanghebbenden op hun verzoek ook voor producten van Ned. Indischen oorsprong certificaten van oorsprong afgeven. Deze afgifte zal echter uitsluitend plaats vinden indien de her komst der goederen op grond van aan de Kamera van Koophandel over te leggen bewijsstukken voldoende vaststaat. TELEGRAMMEN EEN LIEFHEBBENDE ECHTGENOOTE. NEW YORK. 21 Jan. (V.D.). Een be woner van Alpine in den staat New Jersey. Russell Hey, ging in October j.l. met zijn vrouw picknikken op een rots aém de Hud son, toen hij door twee mannen werd over vallen, die hem van de 600 voet hooge rots naar beneden wierpen. Gelukkig kwam hij terecht op een 50 voet lager gelegen pla teau en liep hij slechts lichte verwondingen op, waarvan hij spoedig_ herstelde. De politie, die indertijd van het voorge vallene op de hoogte was, en een onder zoek instelde naar de daders, deed dezer dagen den geredden echtgenoot een ver rassende mededeeling, toen zy zijn vrouw kwam arresteeren. Het bleek n.1. dat Mrs. Lucille Hey zonder medeweten van haar man een levensverzekering van tiendui zend dollar op zijn naam had gesloten, en twee mannen, Charles Mucci en Edward Price, had gehuurd om op deze plaats haar man naar beneden te werpen, waardoor zij zich in het bezit van de premie hoopte te stellen. Ook de beide medeplichtigen kon den gearresteerd worden en de drie arres- tantgp zullen thans terecht staan wegens poging tot moord. DE VORST IN HONGARIJE. BOEDAPEST, 21 Jan. (V.D.). Gisteren zijn tengevolge van den vorst in Hongaryc vier personen doodgevroren, terwyl op het platteland tengevolge van hevige sneeuw storm verscheidene personen worden ver mist. FRANSCH VERKEERSVLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Passagiers en bemanning gered. ATHENE, 21 Jan. (VX>.). Een Fransch verkeersvliegtuig, op weg van Korfoe naar Marseille, is gisteren ongeveer 30 mijl ten Westen van de Ionische eilanden in zee ge stort. Een Italiaansche torpedojager, die in de Ionische Zee' kruiste en het ongeluk zag. snelde te hulp en kon passagiers en beman ning redden. DE KOUDE IN DE VEREEN. STATEN. CHICAGO. 21 Jan. (V.D.). Sedert giste ren heerscht in het midden-Westen de strengste koudegolf sedert het begin van den winter en de meteorologen verwach ten dat deze koude zich tegen het midden van de week zal uitstrekken van de R»ckey Mountains tot den Atlantisohen Oceaan. De laagste temperaturen worden gemeld uit Battle Ford in Saskatchewan, waar de termometer daalde tot 54 graden onder nul en uit Havre in Montana, waar de vorst 32 graden bedroeg. Ook in Wisconsin en Mis souri vroor het sterk. WILT U IETS WETEN? Dinsdag- en Donderdagmiddag a^>. geen gelegenheid tot het verkrijgen van mon delinge inlichtingen op rechtskundig gc- MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 21 Jan. Vee. Totaal aan voer 2072 stuks. 536 vette runderen, 245 vette kalveren, 495 schapen en lammeren, 689 varkens, 8 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 5658, 4852 en 32 38 cent. vette ossen 4852, 4446 en 3840 cent, vette kalveren 7580, 6065 en 45 50 cent, varkens levend gewicht 34, 33 en 33 cent, schapen 39, 33 en 30 cent; lamme ren 39, 34 en 34 cent. Prijzen per stuk: scha pen 16, 12 en 8, lammeren f 11, 9 en 7. AMSTERDAM, 21 Jan. Vee. 4 wagons geslachte rundoren uit Denemarken. 463 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5762 cent, 2e kwal. 4855 cent, Se kwal. 4047 cent per kg. slachtgewicht; 106 melk- en kalfkoeien 150200 per stuk, 124 vette kalveren le kwal. 4450, 2e kwal. 3843 en 3e kwal. 3037 cent per kg. le vend gewicht; 83 nuchtere kalveren f 4.00 7.50, 42 schapen en lammeren; schapen 1215 en lammeren f 1012 per stuk. 648 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 3940 cent, zware 3839 en vette 3738 cent per kg. slachtgewicht. 38 aparden 60100 per stuk. VVI8SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.283i4 Berlijn 59.45 New York 1.19s/8 P*rÜ8 9.771/j Brussel 34.57 Zwitserland 47 93 Milaan 12.65 Madrid 20.25 Oslo 36.65 Kopenhagen 32.55 Stockholm 37.60 Weenen Praag 6.1 hi/., Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3