MAANDAG 21 JANUARI 1935 DE LETDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned jyiet. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: .783.0 te Valentia. Laagste barometerst.: 749.4 te Vardö. Verwachting tot den avond van 22 Jan.: Meest matige Noor delijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar of half be wolkt, weinig of geen neerslag, weinig ver andering in tempera tuur. Het hoogedruk gebied blijft zijn kern boven de Britsohe Eilanden handhaven, terwijl een tweede kern zidh over Centraal Europa bevindt. Over Scandinavië trek ken voortdurend zware daalgebieden, die daar (vooral gisteren) ruw weer veroorza ken. Over IJsland daalt de barometer even eens weer. Rustig is het weder in de kern van de hooge drukking, hier en daar komt wat nevel voor, in Oost-Duitschland valt bij zwakken wind eenige sneeuw. Over het algemeen zijn de temperaturen weer ge stegen. vooral in Scandinavië zijn zij boven normaal. Vorst van fceteekenis komt alleen in Centraal Europa voor. (Munchen had 17 graden Celsius). Er is in den alge- meenen weerstoestand ten onzent nog slechts weinig verandering. LUCHTTEMPERATUUR: 7.- gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 4.55 uur tot Dinsdagmorgen 7.26 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 22 Januari v.m. 4.25 uur en nam. 4.38 uur. GEEN VERGUNNING VOOR WINKELIERSLOTERIJEN. De Kroon vernietigt een besluit van B. en W. van Zaltbommel. Door de Kroon is in zake winkelierslote rijen een beslissing genomen, welke voor den handeldrij venden middenstand van groot belang geacht moet worden, omdat hiermede een eind gekomen is aan een be langrijke attractie by z.g. winkelweken. Een besluit van B. en W. van Zaltbommel, waarbij aan een tijdelijke winkeliersver- eeniging aldaar, toestemming werd ver leend tot het aanleggen en houden van een lotery, is nJ. door de Kroon vernietigd. In het betrokken besluit van B. en W. werd gezegd, dat de loterij gehouden werd ten bate van de winkeliersvereeniging, welke opgericht was, ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest. Er werden 50.000 lo ten door het bestuur der vereeniging tegen 50 cent per 100 stuks verkrijgbaar gesteld- voor de te Zaltbommel gevestigde winke liers, die hunnerzijds de loten bij den ver koop van winkelwaren gratis aan het pu bliek verstrekten en prijzen beschikbaar stelden. Van de, door de vereeniging ont vangen' gelden, werd 23/25 bestemd ter be strijding van onkosten enz. en 2/25 werd afgedragen aan het plaatselijk crisis- comité. De Kroon overwoog, dat hier sprake was van een verloting, welke viel onder de Lo terij wet 1905, en dat, ook al werd een klein gedeelte van de te verwachte opbrengst toegezegd aan een liefdadige instelling, toch klaarblijkelijk de loterij strekte ter bevordering van den omzet en de finan- cieele belangen der Zaltbommelsche win keliers, en dus ten bate van het particulier belang. Aangezien het besluit van B. en W. van Zaltbommel dusdoende in strijd kwam met art. 3 der Loterij wet 1905, werd het door de Kroon vernietigd. Het resultaat hiervan in de practijk zal zijn, dat vergunningen voor het houden van dergelijke winkeliers- loterijen niet meer 'verleend kunnen wor den. „Tel.". BURGEMEESTER DE VLUGT NAAR SOVJET-RUSLAND. De burgemeester van Amsterdam, dr. W .de Vlugt, is voor het ondernemen van een studiereis, Donderdag j.l. naar Sovjet- Rusland vertrokken. De burgemeester is inmiddels te Moskou aangekomen. P. A. HAAXMAN. f In den cuderdom van 88 jaar is Zater dagochtend te den Haag overleden de be kende journalist, de heer P. A. Haaxman, cere-lid en nestor van den Nederlandschen Journalistenkring en een zeer geziene per soonlijkheid in de kringen van de Neder- landsche kunstnijverheid. DISTRIBUTIE AAN DE WERKLOOZEN. Besprekingen om ook haring beschikbaar te stellen. Naar de „Telegraaf' verneemt, zal ver moedelijk, na de distributie van kaas aan de werkloozen, welke deze week is gehou den, binnenkort een distributie van haring volgen. De besprekingen tusschen enkele crisisbureaux en vertegenwoordigers der gemeenten zullen binnen eenige dagen in Den Haag een aanvang nemen, waarbij men ook de wyze van distributie onder het oog zal zien. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG In aansluiting op een bericht, waarin wy melding melding maakten van het voornemen van de ReclasseeringsinsteUin- gen om te komen tot de gezamenlijke or ganisatie van een Natiónalen Reclassee- ringsdag, kunnen wij mededeelen, dat de voorbereidende besprekingen thans zijn be ëindigd en dat er voor de uitvoering een afzonderlijk Comité in het leven is geroe pen, bestaande uit: ds. P. M. de Jong, voor zitter; prof. mr. W. P. J. Pompe, vice-voor- zitter; J. Henri Ledeboer, secretaris-pen ningmeester; Joh Helmerhorst, adj-secre- taris; adj. J. E. van Éeken, dr. T. J. Ha gen, mr. .N. Muller. De centrale leiding is gesteld in handen van den heer J. Henri Ledeboer, directeur van het Centraal Bureau van de Vereeni ging van Reclasseeringsinstellingen, Van Eeghenstraat 63, Amsterdam-Z., aan wien is toegevoegd de heer Joh. Helmerhorst, die voorheen de leiding had van de actie, die door het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen ge voerd werd, welk werk echter in verband met de a.s. samenwerking thans is beëin digd. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te: Noord-Zijpe ('t Zand): den weleerw. heer C. A. van Steen; Haarlem (H. Joannes de D.): den wel eerw. heer G. W. van Diest; Grootebroek: den weleerw. heer C. J. A. Campfens; Sloten: den weleerw. heer C. Vlaar; Leimuiden: den weleerw. heer A. C. W. Berkhout, die kapelaan was te Noord- Zijpe. PASTOOR DR. LE BLANC IN TILBURG PLOTSELING OVERLEDEN. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf is dr. J. P. Ie Blanc, pastoor van de pa rochie het Goirke te Tilburg, plotseling aan een hartverlamming overleden. De overledene was reeds langen tijd lijdende aan een hartkwaal, maar ondanks dat was hij steeds hard blijven werken en ontzag hij zidh niet. Gistermorgen had hij nog de H. Mis opgedragen en gepreekt, 's Middags ging hij volgens gewoonte rusten. Plotse ling voelde hij zioh onwel worden en belde aanstonds. Kapelaan Smits diende hem on middellijk de H. Sacramenten der Sterven den toe, waarna de pastoor omstreeks kwart voor vijf overleed. Dr. J. P. Ie Dlanc werd 30 Januari 1870 te Waalwijk geboren en zou dus over an derhalve week 65 jaar geworden zijn. In 1894 werd hij tot priester gewijd; daarna ging hij studeeren in de bijbelkunde in het bijbelinstituut te Jerusalem en Rome, waar na hij promoveerde. Hierna gaf hij les in de Bijbelwetenschappen aan het Groot seminarie te Haeren tot 1916, toen hij tot pastoor van de parochie het Goirke werd benoemd. „M aandagmorgen". LUCHTVAART ZWEEFVLIEGEN. Eenige dagen geleden is het twee-per- soons zweeftoestel der Nationale Lucht- vaartschool gearriveerd. Tot nu toe be stond het zweefvliegen in ons land in hoofdzaak uit het maken van korte spron getjes aan de gummikabel en wat langere vluchten door behulp van een autostart en lierstart. De daarbij bereikte hoogten zijn echter onvoldoende om in een stijgwind te geraken zoodat van feitelijk zweven, be halve dan enkele vluchten aan het Noord zeestrand, weinig of niets kwam. De eenige manier om boven ons vlakke land wél in een stijgwind te geraken is zich te laten opsleepen door een motorvliegtuig. Dit is echter alleen het werk van een vol leerd piloot en de opleiding der zweefvlie gers is tot nu toe niet van dien aard, dat men hem zonder meer in een machine kan zetten en ze d.m.v. een motorvliegtuig op de vereischte hoogte brengen. Dus moeten de liefhebbers in de gelegen heid worden gesteld ook dit te leeren en te dien einde liet de Nationale Luchtvaart- school een twee-persoons toestel komen, een Grunau „8", waardoor het mogelijk is een instructeur met leerling in de machine te doen plaats nemen. Een daartoe ingericht motorvliegtuig der N. L. S. trekt de Gru nau „8" dan op tot de goede hoogte waarna de kabel wordt losgegooid en het werkelijk zweven begint. Woensdag a.s. heeft een officieele demon stratie plaats voor de pers en andere genoo- digden en de heer Rosman, adminitrateur der N. L. S., die dan het woord zal voeren, wilde eerst eens zelf de sensatie van dit zweven meemaken. Dus werd Zaterdagmid dag tegen vier uur de Grunau „8" naar bui ten gebracht en door een kabel achter een les toestel der N L. S. gebonden. De heer W. N. Neyenhoff, de bekende Hollandsche zweefvlieger, die zoo straks ook instructie zal geven, nam plaats op de voorste zit plaats en de heèr Rosman op de tweede bank. Het motorvliegtuig werd door den heer Sluyter, instructeur der N. L. S., ge- vlogep. Een korte start en het zweeftoe stel was los, veel eerder dan het trekkende motorvleigtuig. Langzaam spiraalden beide machines naar boven tot een hoogte van 800 M. was bereikt. Neyenhoff gooide de kabel los en nu begon het zweven. Heel rustig en volkomen geruischloos vloog het ranke vliegtuig daar boven Schiphol, wijde linksche en rechtsche bochten beschrijvend, slechts zeer langzaam dalend. Eindelijk, na ruim een kwartier, werd een vlotte landing gemaakt vlak voor het clubhuis der Am- sterdamsche Aero Club. De heer Rosman stapt uit, opgetogen over deze fijne vlucht, die volgens hem voor het eerst de werke lijke sensatie van vliegen had gegeven. Een tweede vlucht werd gemaakt met den heer Postma, in structeur der N. L. S., op het bankje van den leerling. Ook hij was zeer enthousiast over deze manier van vlie gen en ook hij was van meening, dat, hoe wel een motorvliegtuig natuurlijk een groo- tere practische waarde heeft, de échte sen satie van het vliegen slechts kan worden verkregen met een zweefvliegtuig. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding der wet op de Bevrachting. Voor het Kantongerecht te Leiden werd hedenmorgen voortgezet de zaak tegen H. R., schipper te Rietveld, die goederen vervoerd had voor de firma B. te Alphen aan den Rijn, zonder dat hy in het bezit was van een biljet, afgegeven door de be vrachtingen-commissie. Het bonboek van den schipper, dat in be slaggenomen was, was nu aanwezig, zoo dat deze vooral voor schippers zoo belang rijke zaak nu afgewerkt kon worden. Mr. Goudsmit, voor verdachte pleitend, zeide dat hy in hoofdzaak bij zijn vorig pleidooi bleef, maar hier alleen nog eenige aanvullingen wensdhte te doen. Ov9r de onvolledigheid van de plaats aanduiding wilde pl. het niet hebben, al thans niet in hoofdzaak. Er staat nJ. in de dagvaarding, dat verdachte varende was naar Katwijk. Nu kon iemand die zich met zijn schuit in de Roode Zee bevindt en op weg naar Katwijk is, zich met evenveel recht het varende naar Katwijk toeeigenen, zoodat deze zaak ook voor 't kantongerecht te ALphen had kunnen dienen. Nadat pl. zich nog verder over zijn ver dedigingspunten heeft uitgesproken, waar in hij o.a. nog naar voren bracht, dat beurt schippers en schippers, die kunnen aan- toonen, dat zij voor 1932 reeds in vaste re latie stonden, buiten de bevrachtingswet vallen, wat met dezen verdachte zeker het geval was, aangezien is komen vast te staan, dat hij ruim 10 jaar voor de firma B. vaart. Pl. blijft dus ook bij zyn conclusie tot vrijspraak. De ambtenaar van het O.M. is het hiermee niet eens en geeft als zijn meening, dat de Rijnvaartacte alleen betrekking heeft op de rivier de Rijn zooals hij te dien tyde was en niet op de vele kanaaltjes, sluizen enz, die met den Rijn in verbinding staan of zijn gegraven. En wat de vaste relatie betreft: als ver dachte zoo zeker overtuigd was, dat hij buiten de bevrachtingswet viel, waarom heeft hij dan een bonboek noodig gehad? Hij blijft dan ook bij de meening, dat hier wel degelijk een strafbaar feit is ge pleegd en vraagt 'n boete van 10.subs. 5 dagen. Nadat mr. Goudsmit nog eenige opmer kingen gemaakt .had, bepaalde de kanton rechter met het oog op het gewicht van dit proces de uitspraak op 14 dagen. Met zijn auto over den weg ge slingerd. L. Z. T. E., woonachtig te 's-Gravenhage heeft te Leiden met zyn auto rijdende op de Breestraat de maximum snelheid overschreden waardoor hij de macht over 't stuur verloor en tegen het hekwerk van de Sociëteit „Minerva" opreed. Verdachte zeide door de gladheid ge slipt te zijn. Een aantal getuigen kwam verklaren, dat verdachte door de snelheid was gaan slingeren. Als hij kalmer had gereden, was er niets gebeurd. De ambtenaar vond het feit bewezen en vroeg een boete van 25 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. STADSNIEUWS NEDERL. REIS VEREEN. AFD. LEIDEN België als toeristenland Naar wy vernemen heeft Zijne Excellen tie Ch. Maskens, gezant van België, zijn voornemen te kennen gegeven, de voor dracht bij te wonen van den heer S. de Leve, lid van het hoofdbestuur der Nederl. Reisvereen. te houden op Donderdag 24 Januari a.s. in de bovenzalen van café-res taurant „In den Vergulden Turk", Breestr. 84. Het onderwerp van deze voordracht is: „België als toeristenland, pitoreske plaat sen en streken, folklore en legenden", ter wijl een schitterende collectie lichtbeelden zal worden getoond. St. Vincentius-Ver. Maria-Conferentie De Maria-Conferentie zegt de onbekende gever of geefster hartelijk dank voor de gift van 1,25 onder motto: voor gebeds- verhooring 25. Wij zien gaarne meerdere giften tegemoet. De nood stijgt nog steeds. De inhoud van de kas wordt steeds min der. Maria-Conferentie. TOEDIENING VAN HET H. VORMSEL. Vanmorgen heeft Z.H.Exc. Mgr. Aenge- nent, Bisschop van Haarlem, om 9 uur de H. Mis opgedragen in de parochiekerk v. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, waarin Z.H.Exc. het H. Vormsel heeft toege diend. Om 12 uur heeft Z.H.Exc. eveneens het H. Vormsel toegediend in de parochie-kerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontv., om 2 uur in de parochiekerk van den H. Leonardus, en om 3.15 uur in de parochiekerk van St. Petrus. DE HANZE. Houders van motorrijtuigen die in het bezit zijn van jaarkaarten moeten voor 1 Febrari 1935 de verhoogde belasting bijbe talen ten kantore van den ontvanger der Dir. Belasting onder overlegging van de wegenkaart waarop aanteekening van de bijbetaling moet worden geplaatst. Indien geen bijbetaling heeft plaats ge had, en geen aanteekening op de wegen kaart is gesteld, verliezen de jaarkaarten op 1 Februari 1935 hun geldigheid. Vanmorgen heeft, zooals gemeld, de ver koop van kaas plaats gehad (10 cent per K.G.) aan door Maatsch. Hulpbetoon onder steunden. De verkoop geschiedde aan de Waag. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. AFSLUITING SCHELUWBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat op Dinsdag 22 Januari en Woensdag 23 Ja nuari de Scheluwbrug voor alle verkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. Leiden, 21 Januari 1935. MUZIEK HET RESIDENTIE-ORKEST Programma Vierde Abonnementsconcert Het programma voor het vijfde Leid- sche amonnementsconcert 1934,1935 van het Residentie-orkest op Maandag 4 Fe bruari luidt als volgt: voor orkest: sym- phonie no. 2 van L. van Beethoven, Die Okeaniden van J. Sibelius (Eerste uitvoe ring) en Ouverture „Tannhauser" van R. Wagner. Voor zang (soliste Hertha Glück- man): Es blaut die Nacht van G. E. Haen- del, Lamento d'Arianna van C. Montever di, Staendchen en Wenn ich das gewusst van P. I. Tschaikowsky. Dirigent is dr. Pe ter van Anrooy. Een geslaagd triduum als inzet van het zilveren feest. Dit jaar is het vijf en twintigste jaar van de Leidsche Hanze. Het vijfde lustrum. Het zilveren jubileum. Een herdenking van groote verdienten van velen die in vijf en twintig jaren hebben meegeholpen de Hanze groot te maken, een herdenking van veel goeds, dat in vijf en twintig jaren werd bereikt. Het goede zij gezegend, het leed heeft geleerd. En nu in dezen neergaanden tyd dit zil veren jubileum, dat wellicht juist het noodzakelijke, dat geschieden moet, kan uitwerken. Daarom is het goed, dat het jubeljaar van de Leidsche Hanze nu reeds is ingezet en wel met een triduum voor de leden, dat D.onderdag 1.1. is aangevangen in de mooie kapel der R.-K. H.B.S. en dat gistermorgen daar werd besloten. Dit triduum, dat ge leid werd door den geest, adv., Prof. A. Cleophas, hebben ongeveer 60 Hanzeleden bijgewoond. De laatste bijeenkomst was gistermor gen om half negen, wederom in de kapel vein de R.-K. H. B. S., waar prof. Cleophas de H. Mis opdroeg. Uit de Hanzeleden zelf was een koortje gevormd, dat ook nu weer de liturgische zangen zong. Zelfs fungeer den twee der Hanzeleden als misdienaar. Na het Evangelie hield Prof. H. Cleo phas een toespraak waarin hij opwekte tot eenheid, maar dan tot de eenheid in Chris tus, zooals die gevonden wordt in de H. Mis. Allen naderden onder de H. Mis ter H. Tafel. Na de H. Mis had in de groote gymnas tiekzaal een feestelijk ontbijt plaats, dat door de goede zorgen van de dochters van eenige Hanzeleden was voorbereid en die tevens zoo welwillend waren de nederige tafeldiensten te verrichten. Aan dezen disch voerde allereerst het woord de voorzitter, de heer J. Schoonder- gang, die sprak over de band van eenheid in de Hanze en zeide te hopen, dat de le den door dit triduum zouden zijn gelou terd en verkregen zouden hebben, wat in dezen tijd zoo noodig is. Het moet n.l. zyn een broederschap. Het is moeilijk heden, aldus spr., in dezen tijd een jubileum te vieren, maar spr. hoopte toch, dat de ver- goaderingen in t vervolg niet zouden ge lijken op een gramofoon zonder platen, want dat zou een vergadering zijn zonder bezoekers. De leden moeten zelf hun wenschen ken baar maken en spr. verzocht, dat vooral op de jaarvergadering allen present zouden zijn. Spr. eindigde met een woord van dank aan prof. Cleophas, aan de zangers, aan de dames en aan het bestuur. Hierna spfak Prof. Cleophas een woord van dank tot allen, die dit triduum hadden gevolgd, dat een steun wil zijn in de moeilijkheden des levens. Maar, zeide spr., het eigenlijke, het die pere, waarvoor verder gezorgd moet wor den, kan komen door de retraite en het re- traitewerk beval spr. daarom sterk aan. Vervolgens wees spr er op, dat de ver eeniging zelf moet uitgroeien en dit moet gebeuren door het propagandawerk der jongeren, aan wie toch later de Hanze zal moeten worden overgelaten. Daarom vroeg spr. de zoons der Hanzeleden in dit werk te betrekken. Zij zullen bouwen aan 't ge bouw der toekomst, dat door hun kracht op goede fundamenten zal rusten. Met een slotwoord van den voorzitter en gebed werd daarna dit goedgeslaagde tri duum besloten. Crisis-comité Leiden Postgiro 188690. Verantwoording van ontvangen giften van 10 October tot en met 31 Dec. 1934. B. E. f 10, H. de G. f2.50, verkoop Ju- lianabriefk. Noodfonds Simavi f 24, R. v. W. f2.50, J. G. f6, f6, A. L. B. f 10, A. d. B. f 10, dr. J. D. A. B. f5, f2.50, B. B. f 10, mr. A. S. B. f 30/ mver. R. v. G. verl. Pop penhuis f 5, Lunchtafel Rotaryclub f 84.72, V. G. f4.49. Pers. L. D. M. f20.90, N.N. f25, V. M. f 1.20, T. B. f8.60, f 1.83. Kon. Mil. Inv.huis f 5.50, f 40, f 6.90, prof. dr. D. f2.50, f2.50, f2.50, dr. P. v. T. f5, mevr. R. F. fl, f 1, prof. dr. C. v. d. H. f2.50, f2.50, mr. J. S. f2.50, f2.50, M. H. N fl., fl, J. B. f6, Personeel C. A. f 16.80. f 16.60, f 16.50, pror. dr. G. K. f 2.50, f 2.50, L. Stud. Corps f 672.50, verg. H. en I. Mid- ednst. 100—108/9 coll. f689.47, 110/1 f634.29, 112/3 f659.15, 114/5 f623.84, 116a7 f676.13, 118 f329.28. Verg. v. Huisvr. f 128.25, f 80.05, E. L. S. f 7.— Bijbetaling motorrijtuigenbelasting AGENDA LEIDEN. Woensdag, Dioc. Ver. van R.K. Onderwij zers in het Bisdom Haarlem, afd. Leiden en Omstreken, jaarvergade ring in Den Burcht, 6.30 uur. Woensdag bijeenkomst voor de leden van de Graf. Studie-club, Bondsgebouw 8 uur. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor de leden van den R. K. Volksbond. Spreker A. Angenent, Haarlem, 8 uur. Zaterdag. Opvoering door Litteris Sacrum van „Blauwbaard's 8e vrouw", Schouwburg 8 uur. (Alleen voor strikt volwassenen). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Jan., a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552, en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VOLKSBONDS-NIEUWS Ontwikkelingsavonden Te beginnen met Woensdag 23 Januari a.s. zal de R.K. Volksbond nog dezen win ter vier ontwikkelingsavonden geven. Het onderwerp van den eersten avond is: 1. De taak van de standsorganisatie in zake het gezinsleven. Inleider de heer A. Angenent, uit Haarlem. De tweede avond wordt gegeven Dins dag 19 Februarfi, onderwerp: De taak der standsorganisatie ten opzichte van het staatskundig leven. Inleider de heer H. J. Kuiper, uit Haarlem. De derde avond wordt gegeven Woens dag 13 Maart, onderwerp: De taak der standsorganisaties op sociaal en economisch terrein. Inleider de zeereerw. zeergel. heer prof. A. Cleophas, Warmond. De vierde avond, tevens laatste avond, valt op Dins dag 16 April, onderwerp: De taak der standsorganisatie in de toekomst. Inleider de heer J. W. v. d. Akker uit den Haag. De besturen van vak- en onderafdeelin- gen worden verzocht deze datums te no- teeren, en de avonden vrij te houden. DE RAADSVACATURE-MEYNEN. Bij den Raad is heden ingekomen een mededeeling dat de heer Meynen bedankt heeft als Raadslid. Wij hebben reeds eer der van het aftreden van den heer Mey nen (C.-Hist.) mededeeling gedaan. Ook is ingekomen een mededeeling van den heer Kuivenhoven, die den heer Meynen zou opvolgen, dat hij zijn benoeming niet aanneemt. De opvolger op de lijst van de Chr.-Hist. partij is nu de heer G. Lekkerkerker, Ko ning inxielaan. St. Josejïhgezellen vereeniging. Zondagavond is wederom het prijsbiljar- ten voortgezet en wel om groote doozen sigaretten, waarvan de winnaars zijn J. Vinkenstein met 69 punten, v. d. Voort met 53 punten. De troostprijzen vielen ten deel aan F. Weber en Goddijn. A.s. Zondag bij genoegzame deelname een prachtig scheer- apparaat in étui. Ook het kruisjassen en de damwedstrijden worden Zondag voort gezet. „De Princevlag" Het is de bedoeling van bovengenoemde vereeniging verschillende uit historisch oogpunt bezienswaardigheden, in de on middellijke nabijheid van Leiden te gaan bezichtigen, onder deskundige leiding. Be gonnen zal worden met het mausoleum der Oranjes in de Nieuwe Kerk te Delft. Aangezien een en ander steeds op Za terdagmiddag zal geschieden, verwacht het bestuur veel belangstelling. Ook voor niet-leden is er gelegenheid voor den kostenden prijs mede te gaan; deze kunnen zich schriftelijk opgeven Zoe ter woudsche weg 2, alhier. Uitvoering „Prins Pauweveer" Voor een zeer goed bezette schouwburg gaf de burgerzangschool van den heer de Rook j.l. Zaterdag een tweede opvoering van de kinderoperette „Priris Pauweveer"; ditmaal ten bate van de vereeniging „Zui gelingenzorg".

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2