MAANDAG 21 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Loop der bevolking. Aantal inwoners per 31 Dec. 1933: 3175 m., 3094 vr., totaal 6269. Geboren in 1934 98 m., 80 vr. Overle den 12 m., 30 vr. Vermeerdering 86 m., 50 vr. Vertrokken in 1934 95 m., 143 vr. totaal 3261 m., 3144 vr. Ingekomen 82 m., 114 vr. Vermindering 13 m. en 29 vr. Aantal inwoners per 31 December 1934 3248 m., 3115 vr. Totaal 6363. Geboren: Jacobus Hendricus Igna tius, z. van P. Th. de Koning en J. H. v. d. Hoorn. Petrus Cornelis z. van A. M. van der Meer en H. M. de Jong. Johannes Theodorus z. van J. L. Verhaar en C. J. van Es. Leonardus Johannes z. van P. L. de Jeu en J. Schoo. Gezina Maria d. van P. L. Verdel en M. P. van Ruiten. Leonardus Nicolaas Maria z: van J. van der Meer en A. Verhorik. Overleden: Cornelia Adriana Halve maan 28 j. Anna Geertruida van Wierin- gen 64 j. echtgen. van J. van der Geest. Martinus Simon Loos 6 j. Teunis van der Veer 56 j. echtgen. van C. Kuipers. Johanna Maria Borst 43 j. echtgen. van J. P. van den Broek. Ondertrouwd: Petrus van Seggelen jm. 27 j. en Johanna Elizabeth Olijerhoek jd. 24 j. Gijsbertus Adrianus van der Meer jm. 24 j. en Adriana Cornelia van Haestregt jd. 21 j. Getrouwd: J. W. van der Zijden en J. M. Th. Hoekstra. fflLLEGOM. De Vluchtheuvelpaaltjes. De paaltjes op de vluchtheuvels bij de tramhalten wor den aan de voorzijde beschilderd met roo- de en witte blokken. Laat ons hopen, dat ze nu voor de chauffeurs beter zichtbaar zijn en ze als aanwijzers met hun duide lijke verlichting bij avond niet weer sneu velen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ingepikt. Het volgende tooneel speel de zich hier af, wat waardig was geweest verfilmd te worden. De aardappelenhande laar Br., wonende onder de gemeente Noordwijk, bij de politie goed bekend om zijn minder voorzichtig rijden met een 20 tons-vracht wagen, kwam vanaf Den Haag over Wassenaar en maakte met dit groote monster zulke vreemdsoortige toeren over den weg, dat de politie te Wassenaar het beter vond Br. uit de baan te nemen. Zij reden hem met een politieauto, waarin ook nog een afzonderlijke afdeeling is, achterna, doch hoewel de rit ging over SchouwbrugRijnsburgKatwijk, kre gen zij onderweg nimmer de gelegenheid voor de wagen van Br. te komen dan met groote levensgevaar. Eindelijk te Katwijk a. d. Rijn bij de Roskambrug was de po litie voor en werd Br. genoodzaakt te stoppen. In overstappen op de andere wa gen (de politiewagen) had Br. niet veel trek en een drietal burgers moesten nog hulp verleenen om Br. uit de cabine te krijgen. Met de politiewagen is Br. eerst naar de Katwijksche politie vervoerd om varvolgens onder geleide van een drietal agenten te worden opgesloten en zijn roes uit te slapen. Te ongeveer 10 uur in den avond is hem de vrijheid weer gegeven na intusschen in het bezit te zijn gekomen van eenige processen-verbaal voor de vei ligheid op zeer roekelooze wijze in gevaar brengen, voor dronkenschap en voor weer spannigheid. Het geval trok buitengewoon veel belangstelling op den Zaterdagmid dag. Katwijksche Damclub. Vanaf Donder dagavond as. wordt aangevangen met den békerwedstrijd. Er wordt zoo mogelijk met 3 tientallen gespeeld. De wedstrijden van gen aan om half acht. Tevens een mooie gelegenheid voor hen, die zich nog niet opgaven als lid. NOORD WIJKERHOÜT. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente vergadert Donderdag 24 Januari, des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Inge komen stukken. 2. Behandeling van een schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie ter zake van de vaststelling van de wedden voor de ambtenaren vaa den burgerlijken stand. 3. Voorstel van burge meester en wethouders tot het vaststellen van eene verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. 4. Brief van Gedeputeerde Staten betreffen de de wijziging der tarieven van de hon denbelasting. 5. Behandeling der begroo ting van het Grondbedrijf, dienst 1935. 6. Behandeling der begrooting voor de ge meente, dienst 1935. Jaarvergadering R.-K. Volksbond. In café Brama, alhier, vergaderde de afdeeling Noordwijkerhout van den R.-K. Volksbond. De vergadering was zeer druk bezocht en werd geopend door den voorzitter, den heer A. H. van Noort. Deze sprak er zijn genoegen over uit, dat de vergadering zoo druk bezocht was en spoorde allen aan deel te nemen aan de propaganda-maand om te trachten de laatste man in de bewe ging te krijgen. Hierna werden de 4 notu len van de laatste - vergaderingen gelezen, waaronder 2 propagandavergaderingen, welke notulen onveranderd werden vast gesteld. Daarna kwam aan de orde het voorstel van het bestuur om artikel 10 van het huishoudelijk reglement te wijzigen. Deze wijziging houdt in, om in het ver volg na 4 weken in plaats van zooals thans 6 weken achterstand van contributie een waarschuwing te sturen. Na eenige discus sie werd deze wijzing met algemeene stem men aangenomen. Vervolgens kwam in be handeling de begrooting voor het dienst jaar 1935. Bij de post bodeloon welke be groot was op 292, ontstond een langdu rige discussie. Deze post vond bij velen een hevige bestrijding. Namens het bestuur werd door den voorzitter en den weleerw. heer geest. adv. kapelaan Klein de post verdedigt. Volgens hen ging het niet aan om iemand die de vereeniging 16 jaar trouw heeft gediend, te ontslaan. Na stem ming bleek, dat 60 voor de post en 53 te gen hadden gestemd en 1 blanco, zoodat de post bodeloon op 292 bleef gehand haafd. Andere posten vonden niet veel be strijding en nadat de post subsidie retrai teclub van 10.op 25.in uitgaaf werd verhoogd werd de begrooting in zijn ge heel goedgekeurd in inkomsten en uitga ven tot een gelijk bedrag op f 1703,40. De post onvoorzien bedraagt f 119.60. Daarna kwam aan de orde rondvraag. Gevraagd werd om bij het waterleidingbe drijf te Noordwijk er op aan te dringen om wekelijks het geld voor de waterleiding te innen in plaats van om de 3 maanden. De heer Huchman vroeg of de K. J. M. V. een standsorganisatie is in verband met het feit, dat er personen zijn die lid van een vakvereeniging zijn en doordat zij bij de K. J. M. V. zijn aangesloten, niet tot de Volksbond toetreden. De voorzitter ant woordde, dat het volgens de Bisschoppe lijke besluiten zuiver is, dat dergelijke per sonen lid van den Volksbond zijn. De K. J. M. V. is geen stands- doch een jeugdver- eeniging. Gevraagd werd of van den Rijkssteun het geld voor ziekenhuisfonds afgehouden mag worden. De voorzitter zeide toe een onderzoek te zullen instellen omtrent deze kwestie. Daar verder niets meer aan de orde was werd de vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. OUDE-WETERING. De ijsclubs en het Groene Kruis. Vrij dagavond 18 Januari vergaderden in hotel Van den Bosch de gecombineerde IJsclubs van Oude Wetering en omstreken. Doel van deze vergadering was de bespreking van de aangevraagde subsidie door het Groene Kruis voor de Reddingsbrigade. Het was 8 uur toen deze vergadering werd geopend door den voor deze gelegenheid benoemde voorzitter, den heer J. J. de Jong. Spreker heette de leden, ongeveer 40 in getal, hartelijk welkom, in het bijzonder dr. A. van der Bijl, die bereid was gevon- LAND- EN TUINBOUW DE VRIJGEVING VAN DE AMERIKAANSCHE NARCISSEN-INVOER Over de aangekondigde vrijgeving van den Narcissen-invoer schrijft het „Week blad v. Bloembollencultuur": De strijd tegen Quarantaine 37 is dus ten gunste van het Nederlandsche bloem- bollenbedrijf uitgevallen. Steeds is er geheel afgezien van het principieel al dan niet juiste van een quarantine-politiek voor artikelen, waarvoor deze noodig zou kun nen zijn op gewezen, dat de Nederland sche narcissen ten onrechte uit de Vereen. Staten geweerd werden, daar de gezond heidstoestand der Nederlandsche narcis- senoultures niets te wenschen liet, terwijl de Amerikaansche cultures in veel ernstiger mate met ziekten te kampen hebben. Dit nu is met deze beslissing erkend: de qua- rantainepolitiek houdt Amerika vast voor andere artikelen, maar voor narcissen is deze opgeheven. Dit is van groote indirecte beteekenis, daar hiermede erkend wordt, dat de gezondheidstoestand onzer cultures van den aard is, dat een embargo niet noo dig is. Ook ten opzichte van andere landen en van de andere artikelen onzer kweeke- rijen is dit een erkenning, die van groote beteekenis moet worden geacht. Dat de narcissen in de havens van bin nenkomst aan een douane-onderzoek zullen worden onderworpen, is niets bijzonders. Dit zelfde wordt ook voor hacinthen en tulpen geëischt: er schuilt geen gevaar in, maar legt ons de verplichting op die wy toch reeds hebben om ervoor te zorgen, dat onze cultures door en door gezond zyn. De diensten, die de zorg hiervoor hebben, zullen dus op een absoluut gezondhouden der narcissencultures moeten blijven wer ken. Door net hierboven weergegeven be richt wordt bewezen, dat dit vruchten af werpt voor onzen export, en dus ook voor de kweekers. Dit wordt vooral versterkt hierdoor, dat deze beslissing is afgekomen, vóór de on derhandelingen over een tariefovereen- komst met de Vereen. Staten zijn geopend. Dit zelfde wordt ook voor hyacinthen en kunnen gebruiken als onderhandelingswa pen, maar heeft dit niet gedaan, o.i. daar mede te kennen gevende, dat de quaran taine-politiek blijft bestaan. Mogelijk zul len nog andere concessies bij deze onder handelingen als „ruilobject" kunnen wor den verkregen. Bezien wij de directe zakelijke gevolgen van deze maatregel, dan zouden wij er voor willen waarschuwen, hiervan voor- loopig geen al te groote resultaten te ver wachten. Tot het seizoen van 1937 blijft Amerika voor onze narcissen gesloten, wel ke termijn gesteld is om de Amerikaan sche bedrijven de gelegenheid te geven, zich eraan aan te passen, eventueel te li- kwideeren. Daarna kunnen onze exporteurs in Amerika gaan verkoopen. Dit is zéér be langrijk, maar overdrijve dit niet, daar het de vraag zal zijn, of onze naroissenexport naar Amerika direct zóó groot zal wor den, dat het teveel hier te lande erdoor zal worden opgeslokt. De heer W. A. Philip- po vestigde er in een interview met ons blad (zie het nummer van 16 November 1934) reeds de aandacht op, dat de broei- ers die vroeger veel kochten weinig narcissen meer zullen gebruik door de con currentie van vroege gladiolen, Paper whites en Soleil d'Or, terwijl in Februari en Maart reeds narcissen van onder koud glas uit de Carolines, later ook uit Virginia, komen. De export van narcissen naar Amerika kan weer belangrijk worden, maar voor overdreven verwachtingen zouden wij toch •willen waarschuwen. In zijn geheel is de opheffing van het embargo op Narcissen in de Vereen igde Staten van groote beteekenis, zoowel als symptoom als mogelijkheid tot vergroo- ting van onzen export. De laatste jaren bracht nagenoeg ieder bericht onaange naam en nadeelig nieuws. Afwerende han delspolitieke maatregelen, deviezenmoeilyk- heden en valutaversohillen maakten de po sitie van het bloembollenbedr ij f steeds be narder. Dit nu is een bericht, dat uiterst gunstig is en dan ook vreugde heeft ge bracht in het bloembollehkamp. FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 10) Ching aarzelde zichtbaar, 't was alsof hij iets wilde zeggen; toen, er van overtuigd, dat Forsyth niet voor een praatje te vin den was, keerde hij zich om en maakte toebereidselen om de bagage uit te laden. Forsyth sloeg hem gade, en nadat hij ge zien had, dat de kisten op een kruiwagen geladen waren en Ching gereed was, be gaf hij zich op weg met hem naar het zen dingsstation. Na verscheidene walgelijk riekende, morsige straten doorgeloopen te hebben, kwamen ze aan een soort plein, omge ven door boomen, waar aan het eene eind een groot huis stond, omringd door een hoogen steenen muur. De poort was niet gesloten, ze liepen door een laan met oran je boomen naar het huis, waarvan het dak gebogen was met breede overstekende randen en de deurposten met draken be sneden waren. Een lange ascetisch uitziende Chinees haastte zich hen tegemoet te komen en een oogenblik later stelde Ching hem voor aan zyn collega en assistent. „Dokter Wang-Hi. De dokter hier is een groot geleerde. Hij zal u helpen arme zie len gezond te maken." Forsyth vond hem sympathiek en be groette hem hartelijk; na een minuut of tien toen ze yan de thee genoten, werd hij het een en ander over Yong-Foo gewaar. Wang-Hi die in Londen gestudeerd had, sprak perfect Engelsch en na een poosje stelde Forsyth hem een directe vraag. „Is de mandarijn Li Weng-Ho erg lastig." „Ik heb geen last van hem gehad", ant woordde de inlandsche dokter bedaard. „Maar Li Weng-Ho's afschuw van vreem delingen is niet te onderschatten. Ik ge loof, dat bevelen van hoogerhand hem er van weerhouden tot vervolging over te gaan. Maar toch is er op zijn vreemdelin genhaat één uitzondering, neen, twee." „O, ja?" „Ja, er is hier een handelaar, een En gelse hm an, Barrington genaamd, die zich met zijn dochter, in de bescherming van den mandaryn verheugt. Zij schijnen over al in de provincie heen te kunnen gaan en alles te mogen doen. Niemand hindert hen. Toch begrijp ik niet waarom de man hier wonen mag, want dit is geen verdragsha ven." Dick zat een poosje in gedachten ver diept; toen vroeg hij abrupt: „Wang-Hi, kunt u mij ook zeggen, wat voor reden de mandarijn kan hebben om Miss Barring- ton's bagage te laten doorzoeken?" De Chineesche dokter keek peinzeild, toen schudde hy zijn hoofd. „Neen, ik zou het niet weten. Li Weng-Ho en mr. Bar rington zijn heel dikke vrienden. Ze wer ken altijd samen. Ik begrijp niet wat tus- schen hen gekomen kan zijn." „Ze werken samen. Wat bedoelt u, Wang-Hi?" „De mandaryn is een rijk man, die graag nog rijker wordt, en de Engelschman is geen zendeling; neen, hij kwam hierheen om fortuin te maken. Geen van tweeën be kommeren er zich om wat er met China gebeurte als zij maar rijker worden en er staat een kort pad open, dat naar rijkdom voert I „Opium?" „Ja, opium." „Maar de wetten?" „Wat kan het den mandarijn schelen; hy moet de wetten uitvoeren, hij is de wet zelf. Yong Foo is Peking niet, ook geen verdragshaven. Li Weng-Ho's wil is even groot en machtig als die van Tze Hsi, in de oude dagen voor de revolutie." „En denkt u, dat ze de wet met voeten treden en kalmweg opium in Yong-Foo smokkelen?" „Ik ben er van overtuigd, dr. Forsyth. Als u door de benedenstad wandelt, zult u verscheidene opiumkitten zien, de prijs van dat goed is ook geweldig gestegen. U zult ook het gemopper van de kooplieden kunnen hooren, omdat ze niet in een winst gevender artikel mogen handelen. Verleden week heeft de mandarijn een bekend han delsman een boete van vijfhonderd tael op gelegd en hem een dracht bamboeslagen la ten toedienen, omdat hij opium aan een koelie verkQcht had: hij dreigde, dat de volgende overtreder onthoofd zou worden. Zoo heeft hij de reputatie van deugdzaam te zijn, maar tegelijkertijd deelt hy in de winst van den Engelschman." Een verontruste uitdrukking kwam in Dick Forsyth's oogen. „Denkt u, dat Miss Barrington iets van deze onderneming afweet?" „Ik weet het niet. Ik heb haar nooit ge sproken, maar aangezien ze haar vaders secretaresse is, zou ik denken, dat ze er wel mee op de hoogte is." Een moment zag Forsyth de liefelijke schoonheid van het meisje voor zich, hij zag hoe zij zich over het kinderbedje in Burritts hospitaal boog en maakte onmid dellijk voor zichzelve uit, dat dr. Wang-Hi ongelijk had. Kathleen Barrington mocht haar vaders secretaresse zijn, ze mocht on wetend zyn werktuig zijn, maar het was UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 22 Jan. Huizen, 301 M. K.R.O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.30 Lunchconcert door het K. R. O.-or- kest en gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.30 Zangrecital door Bram Keereweer, afgewisseld door gramofoonpl. 5.15 Het K.R.O.-orkest en gramofoonpl. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 A. C. de Bruyn over „Onze propa ganda", waarna gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias en Marek Weber met zyn orkest, afgewisseld door gramofoonpl. 9.15 Bachconcert door het Amsterdamsch Bach-orkest. 9.50 „Willem II, Roomsch Koning", hoor spel in de serie „De Moederkerk en Neder land". 11.00 Vaz Dias en gramofonpL Hilversum, 1875 M. A.V.R.O..-programma. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Francis Keth-ensemble. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg Francis Keth,-ensemble. 12.30 Omroep-orkest. 2.30 Piano-voordracht. 3.00 Knipcursus. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.Kinderverhalen. 5.30 Bij bel vertelling (V.P.R.O.) 6.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Kamermuziek. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias, waarna wethouder Jan ter Haar wijlen H. M. Koningin-Moeder her denkt. 8.20 Gevarieerd programma. 9.20 Opvoering van het blijspel „De lee- raar". 10.00 Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias en Dansmuziek. den op deze avond een woord te spreken ter opwekking van de belangstelling voor het beoogde doel. De voorzitter ging in het kort na de in December van het vorig jaar gehouden lezing met lichtbeelden door den heer Meijrihk over het reddingswezen. De voorzitter gaf vervolgens het woord aan dr. A. van der Bijl, die alles in den breede uiteenzette wat gedaan moest worden bij het redden van drenkelingen en wat daar voor noodig was en hiervoor de steun van de IJsclub vroeg wat neerkwam op 35. per club. In een in de vorige week gehou den gecombineerde bestuursvergadering was besloten, dat dit bedrag wel wat aan den hoogen kant was en men had gemeend, als maximum niet hooger te gaan dan 25 daar het toch een algemeen belang is en niet de IJsclubs daar alleen aansprakelijk voor te stellen, hetgeen ook dezen avond door verschillende leden naar voren werd gebracht. Door verschillende leden werd gebruik gemaakt van de gelegenheid die werd gegeven zich hierover uit te spreken wat tot gevolg had, dat nog al eenige dis cussie ontstond en werd betoogd, dat wel degelijk gemeente, LJszeilvereeniging, de watersportvereeniging en andere vereeni- gingen er ook mede te maken hadden want dat er bij open weer hier in Oude-Wete- ring meer menschen verdrinken dan wan neer er ys is. Een voorstel werd in stemming gebracht tot het geven van ƒ25, ja of neen, wat tot resultaat had, dat per vereeniging gestemd, elk 25.beschikbaar stelde aan de ver eeniging „Het Groene Kruis". Dr. van der Bijl dankte daarna de IJsclub hartelijk voor de steun en hoopte, dat het wegge gooid geld zou zijn ook mede gezien de le vensgevaarlijke omstandigheden waarin de materialen voor het aangeschafte geld buitengesloten, dat ze samenspande met den mandarijn en Barrington en bewust meehielp opium te smokkelen; neen, dat kon hij niet gelooven. Hij hield zyn gedach ten voor zich en vroeg: „Waar is mr. Bar- rington's kantoor?" „Op de kade van de hoofdrivier. Daar heeft hij zijn kantoor, maar zijn huis staat op den heuvel, geen steenworp van de hek ken van het paleis van den mandarijn ver wijderd." „Ik denk, dat ik hem vanavond ga opzoe ken. Ik moet hem vertellen waar zijn doch ter is." „Zijn dochter „Ja. Ze is in het zendingsstation in Kai- ping en verpleegt een klein meisje, dat daar met verminkte voetjes ligt." „Ja." Forsyth lachte even. „En ik denk, dat mr. Barrington niet minder verbaasd zal zijn als hy de feiten hoort." „Hij zal kwaad zyn", zei Wang-Hi met overtuiging. En die overtuiging van dr. Wang-Hi wreekte zich toen dr. Forsyth, even voor zonsondergang, zijn voorgenomen bezoek bracht. Hij gaf zijn kaartje aan den Chi- neeschen bediende, die hem opendeed en even daarop zei een grove stem, die van binnen uit het huis kwam, hem, dat Leiand Barrington thuis was. De bediende kwam zeggen, dat zijn meester den bezoeker zou ontvangen en ging deze voor tot aan een deur, waarvoor een zijden gordyn gehan gen was. Hij klopte en kondigde op Euro- peesche wijze aan: „Dokter Forsyth." Een moment later begroette hem Bar- rington's harde, booze stem met de woor den: „En, dokter Forsyth, wat hebt u met mijn dochter gedaan?" Hij wendde zich om en merkte den spre ker op, die gezeten was op een gebeeld- Brussel 322 en 484 M. 5.20 Salonorkest. 8.20 Drie symphonische tafreelen naar „Polyeucte" van Corneille. 9.35 Omroep-symphonie-orkest. 321 M.: 1.20 Salonorkest. 8.20 Salonorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 11.20 Concert uit Gleiwitz. 6.40 Concert voor piano en zang. 7.30 Omroeporkest en zang. Droit wich, 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.35 Orkest. 4.40 Concert. 5.35 B.B.C.-Dansorkest. 6.50 Handel-concert. 8.20 Orgelconcert. 9.00 Hoorspel. 10.40 Gevarieerd programma. 11.40 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 12.20 Populair-concert. 8.20 „Pelléas et Mélisande", opera van Debussy. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale Derde programma 8.00—11.20 Keulen. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel (VL) 14.2014.35 Diverse. 14.3515.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017 20 Stuttgart. 17.20—19.20 Brussel (VI.) 19.2021.40 Beromunster. 21.40Afl.: Leipzig of Luxemburg. Vierde programma 8.05 Parijs-Radio. 10.35—11.05 Droitwich. 11.0511.20 Londen Reg. 11.2011.50 Droitwich. 11.50—±12.10 Londen Reg. 12.1014.20 Droitwich. 14.20—17.35 Londen Reg 17.3518.20 Droitwich. 18.2019.00 Boedapest. 19.0019.30 Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. Gem. PI. 19.3021.35 Londen Reg. 21.3522.20 Brussel. 22.2022.40 Londen Reg. 22.40Afl.: Droitwich. gebruikt moesten worden, dat ze maar nimmer behoefden dienst te doen. Spreker deed een beroep "op de burgers van Oude Wetering, dat ze de materialen als ze een maal geplaatst zouden zijn, ze in bescher ming zouden nemen en vooral de school jeugd, wanneer het noodig was, een harde of zachte tik toe te dienen. De voorzitter dankte de leden voor him medewerking en sprak de hoop uit, dat de materialen maar nooit behoefden te wor den gebruikt en sluit de vergadering. WASSENAAR. Een stomme arrestant. Zooals reeds gemeld, bevindt zich op het politiebureau alhier een ongeveer 25-jarige man, omtrent wiens identiteit niets bekend is, omdat de man op vragen niet reageert en ook niet op andere wijze. De burgemees ter van Wassenaar verzoekt hen, die even tueel inlichtingen omtrent deze persoon zouden kunnen geven tot opheldering van dit vreemde geval, zich te wenden tot den inspecteur van politie. Het signalement luidt als volgt: 1.70 meter lang, tenger postuur; gezicht: scheef-staande flauw-grijze oogen, wijde neusgaten, dikke lippen, gleufje in kin, af staande ooren zonder lel, kortgeknipt don kerblond haar, donkere schoenen, donker gestreepte pantalon, grijze pet, grijze licht groene pull-over met zwarte kraag en man chetten, half lange grijze sokken, overhemd wit met dito front en paarse kettingstreep, nogmaals overhemd met zwart gestreept, witte onderbroek, alles ongemerkt. De burgemeester van Wassenaar verzoekt dringend om inlichtingen omtrent bedoel den persoon, op te geven aan den inspec teur van politie te Wassenaar. houwde, ebbenhouten bank en hem met onvriendelijke oogen aankeek. „Ik heb niets met haar gedaan", gaf de zendingsarts ten antwoord. „Ze wilde nog een paar dagen in Kai-Ping blijven. Ik heb een briefje voor u meegebracht." Hij overhandigde Barrington een geze gelde enveloppe, die hij zonder zich te excuseeren opende. Toen hy met lezen klaar was, ontspanden zich zijn booze trek ken eenigermate. „Zoo", begon hij, „is mijn dochter een zendelinge geworden?" „Dat niet bepaald", antwoordde Forsyth. „Ze is daar uit medelijden gebleven en ver pleegt een kindje van een mandarijn, dat erg ziek is." „Ja, dat heb ik begrepen, en de Taot'ai in Kai-Ping is een machtig man. Misschien was het wel goed als ze bleef. Zelfs een heiden-Chinees kan dankbaar zijn en je kunt nooit weten, hoe je dat nog eens te pas kan komen. Ik veronderstel, dat ik u mijn dank moet brengen, dat u mijn bagage op de zendingssampan heeft vervoerd." „Miss Barrington scheen van meening te zijn, dat ze u ten spoedigste bezorgd moest worden, en ik was blij haar van dienst te kunnen zijn." „Zeker, zeker". De handelaar zweeg en liet toen een korten lach hooren. „Het is een reuzenmop om de zendingssampan voor dit doel te gebruiken." „Een mop kan geen mop genoemd wor den, als de persoon in kwestie er buiten blyft. Misschien wilt u zich nader verkla ren, mr. Barrington." „Ik niet!" lachte Barrington. „Dat zou alles bederven. Vraagt u het Kathleen, misschien zal zij het u vertellen. Zij heeft alle recht om er trotsch op te zijn, want zij heeft de mop verzonnen." t Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10