ZATERDAG 19 JANUARI 1935 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 UIT DE OMGEVING DISTRICTSVERGADERING VAN DEN Z.-H. IJSBOND. Dezer dagen was in Hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim onder leiding van den heer Matheise van Lisse, Hoofdbe stuurslid van den Zuid-Hollandschen Lis bond een Districtsvergadering belegd voor het District Ben eden-Rijn. Deze vergade ring mocht zich in een bizonder groote be langstelling verheugen; aanwezig waren afgevaardigden van de Afdeelingen: Sas senheim, Lisse, de Kaag, Warmond, Roe lof are.nds veen, Zoeterwoude, Oegstgeest, Noordwijk en Voorhout. Was er wat bizon- ders aan de hand? Alle afdeelingen gevoel den de behoefte, om eens met elkander over de toestanden te spreken, daar er nog veel verbeterd kon worden, door een be tere harmonie in dit district. Ook enkele grieven en misstanden werden naar voren gebracht, welke door den voorzitter op zeer sportieve wijze werden besproken, terwijl de toezegging werd gedaan, dat er in de toekomst veel verbeterd zal worden. Er moet echter meer kracht uitgaan van de afdeelingen. Ook voor de leden ligt er toch een groot voordeel in de betrouwbaarheid bij sterk ijs, waarvoor de Z. H. LJ. zijn in lichtingen-dienst organiseert, terwijl er bovendien een verzekering is voor event, ongelukken. Ook is het mogelijk een ver zekering te sluiten voor de baanvegers te gen event, ongelukken en invaliditeit. Alle afdeelingen geven inlichtingen over de be trouwbaarheid van de ijswegen aan den Z. H. IJ. in den Haag, deze geeft het door naar Persbureau Vaz Dias, en dit zendt 's avonds per radio aan alle Nederlanders den toestand door, zoodat de betrouwbaar heid wordt ten goede gekomen. Daarna werden de ijswegen ingedeeld en werd elke afdeeling op zijn plicht gewezen, te moe ten zorgen voor het in orde brengen en het vegen der ijswegen. Door den A.N.W.B. zijn 40 verkeersborden beschikbaar ge steld, welke event, zullen v/orden geplaatst, zoodat men dan geen wegen behoeft te zoeken. Ook de vaargeul op de Kagermeer zal worden verlicht dcor roode lantaarns, wat een groote veiligheid voor avond- trekkers geeft. De volgende districts-vergadering zal ook te Sassenheim worden gehouden, daar dit het beste lijkt. Zoo mogelijk wordt deze vergadering dan wat vroeger in het seizoen gehouden, zoodat elke afdeeling haar belangen op haar jaarvergadering kan bespreken, terwijl men dit dan weer op de districtsvergadering naar voren kan brengen. Het is het belang van eiken ijsliefhebber lid te worden van den Z. H. IJ. om nog meer te kunnen bereiken op deze tak van sport. Met een dankwoord voor de trouwe opkomst sloot de heer Matheise deze ge animeerde vergadering. NOOTDORP Bioscoop. Wij verwijzen naar een ad vertentie- betreffende de vertoonine van de film „De Jantjes", Dinsdagavond 8 uur, in gebouw Nove. TER AAR Bijz. Vrijw. Landstorm. Juist om nog weer eens opnieuw de band te versterken, gepaard gaande met een echte vroolijk- heid, houdt de plaatselijke afd. van den Vrijw. Landstorm ieder jaar een feest avond. Toan wij even voor half acht de feestzaal bij v. d. Acker binnentraden, moesten wij direct het verheugend feit constateeren, d?.t alle landstormers present waren. Let wel! „Precies op tijd"! Een pracht voorbeeld wat navolging verdient. De heer P. Kroon, lid van de plaatselijke commissie, had het voorrecht deze feest- vergadering te leiding. Na opening en al len hartelijk verwelkomd te hebben, bij zonder den eerevoorz., jhr. de Muralt, ka pitein Kruis en luitenant Karres, den lei der de Goede met zijn landstormers, wenscht hij een ieder "en genoegelijken avond toe. Nauwelijks is de aankondiging, om het Wilhelmus te zingen, geschied, of ui. volle borst wordt spontaan dit lied ge zongen, met begeleiding van piano en viool Kapitein Kruis, een eerbiedwaardig grijze „hooge oome", spreekt vervolgens op een hartelijke wijze zijn landstormers toe. Nog helder staat het hem voor den geest, hoe in 1918 een paar doodgewone solda ten het moedig initiatief namen om deze beweging op te richten, die als één man willen staan om koningin en "aderland te verdedigen. In groote lijnen geeft spr. weer de geleidelijke groei van den Land storm. Nooit heeft dit instituut uiterlijk vertoon gemaakt, maar rustig en koel de zaken uitgebreid. Tot slot spoort de kapi tein de leden aan, zich trouw te scharen achter den leider, en zooveel mogelijk de schietoefeningen bij te wonen (applaus). Na een korte pauze, waarin vele be kende liedjes gespeeld en gezongen wer den, wekt luitenant Karres de landstor mers op, veel vaderlandliefde te kweeken, wat noodig is om de saamhoorigheid te bevestigen. Uit deze liefde is immers de Landstorm geboren. Een verheugend tee- ken is de groei van dit corps, niet alleen van het aantal, doch ook wat het karaat betreft. Een welkome gelegenheid vindt spr. het, om de verkeerde meening, die bij velen heerscht, alsof onze soldaten niet zoo bijzonder fier zijn, weg te nemen, en wijst dan naar de houding van onze solda ten in het Saargebied, waarvoor elke natie respect had. Laten wij Hollanders eerbied hebben voor onzen soldaat. Met een krachtige aansporing fiere Landstormers te zjjn en te blijven, en onderling veel p'ropaganda te maken, eindigde de luite nant zijn rede, waarop een niet minder spontaan applaus volgde. Een verrassing was het voor velen, toen medegedeeld werd, dat kapitein Kruis on langs een koninklijke onderscheiding ont vangen had, en evenals luitenant Karres bevorderd is tot offivier van het regiment Groene Jagers. De leider E. de Goede, had het bijzonder genoegen, beide heeren na mens de plaatselijke afdeeling te- felici- tceren. Toen het ongeveer tien uur was, vertrok ken de heeren naar Den Haag terug en ka pitein Kruis dankte de aanwezigen voor hun gezellige en prettige ontvangst. Nu kwam het ontspanningsgedeelte, -.vat on der leiding stond van den heer humorist Haus uit Alphen a. d. Rijn. A heel spoe dig wist hij de zaal mee te krijgen met zijn leuke liedjes en bekende refreinen. Ook voordrachten en een kort tooneelspel werd opgevoerd, wat reuze in den smaak viel. Kortom, er heerschte een prettige stem ming. Het was niet vroeg meer toen de heer Kroon overging tot sluiting van deze gezellige by eenkomst, na allen bedankt te hebben voor hun medewerking, bijzonder den plaatselijken leider E. de Goede, die ontzaggelijk veel doet voor den Land storm, en inderdaad geen tijd ontziet, om deze propaganda-avonden zoo goed moge lijk voor elkaar te krijgen. Vermelden wij, dat Dinsdag 29 Januari een feestavond gehouden wordt in het café Hoogendijk te Langeraar. Ook daar ver wachten wij vele Landstormers. Niet-leden mogen eveneens komen, dan kunnen zij te vens iets meer vernemen van deze nuttige beweging. Leerzaam. Op initiatief van de R.K. Ontwikkelingsclub zal Maandagavond a.s. de heer Hans Hermans, Redacteur van „de Tijd", een lezing komen houden over „Rusland, Afbraak of Opbouw". Gezien dit belangrijk onderwerp, heeft het bestuur gemeend, ook niet-leden in de gelegenheid te moeten Hen te komen luisteren, tegen een gering entrée. Denkt er aan, het be gint precies om zeven uur. ZILK. De ond-zooaaf. Onze plaatsgenoot H. Os herdacht een dezer dagen zijn 86sten verjaardag. Os is een der weinigen van de overgebleven Pauselijke Zouaven en mag zich nog in een goede gezondheid verheu gen. Op eenigen na is hy de oudste dezer gemeente. Bouwen. Voor rekening van den heer v. H. wordt aan het Tiltenberg alhier een villa gebouwd. Een en ander brengt weer een beetje leven in de brouwery. UIT DE RIJiNSTREEK KORENBOND „DE RIJNSTREEK". Wat is het toch, dat de Korenbondsavon- den van „de Rijnstreek" steeds zoo aan trekkelijk maakt, zoodat iedereen met op- gewerktheid en voldoening huiswaarts keert? Is het de steeds toenemende be langstelling der Eerw. Geestelijkheid van de verschillende parochiën onder wie wij ditmaal ook den Hoogeerw. heer Deken van Zoeterwoude mochten begroeten, alsmede de nieuwe paters van Groenendijk, of is het de scholing van den Eerw. President, die ook nu weer naar aanleiding van de antifoon „beatam me dicent", welke straks gezongen zou worden, de zangers er op wees, hoe ze in navolging van Maria ook. als kerkzangers evenals Zij de nederige dienaren des Heeren moesten wezen? Hoe het zij, de avond van Donderdag, toen deze bond haar vijftiende jaarbijeen komst hield, welk derde lustrum, naar de President mededeelde, dit najaar meer plechtig zal worden gevoerd, was weer een mooie avond. Zeven koren, zoowel in quantiteit als qualiteit steeds groeiende te zamen geko men om met en door elkander, onder ener gieke leiding en goede voorlichting, steeds meer en beter hun taak tot Gods eer te vervullen, is zeker een heerlijk en opwek kend feit. Ditmaal had het bestuur de opdracht gegeven, dat ieder koor de lofzang Magnificat" zoude zingen, met voorafgaan de antifoon. Dit was zeker goed gezien. Im mers, er is in den loop der jaren tusschen de verschillende koren een eenheid van opvatting ontstaan omtrent de uitvoering van den Gregoriaanschen zang, welke wel op verrassende wijze bleek, toen na de pauze onder leiding van den Eerw. heer Paap bijna „a la minute" verschillende Gregoriaansche gezangen door heel die groote zangerschaar werden uitgevoerd met een waarlijk bewonderenswaardige eenheid en artisticiteit. Wat betreft den psalmzang, waartoe men ook het „Magni ficat" zou kunnen rekenen, bleek die vol komen eenheid van opvatting nog niet te bestaan. Want al stond het ook verre boven de nonchalante wyze, waarop juist de eenvoudigste gezangen op onze koren worden uitgevoerd, toch bleek hier ver schil van opvatting in de wijze van uit voering zoowel van den tenor als de mid den en slotcadens. Aan negen jonge zangers werd met een toepasselijk woordje van den voorzitter der examen-commissie, het zangersdiploma der St. Gregoriusvereeniging uitgereikt door den Hoogeerw. Deken van Zoeter woude, die hierbij z'n vreugde er over uit sprak, dat alle geslaagden tot zyne pa rochie behoorden, en met een hartelijke gelukwensch aan dezen, er hen op wees, dat ze nu niet moesten meenen „dat ze er waren", maar juist, dat het nu begint. Ook tot den leider, van den cursus richtte Z.Eerw. een hartelijk woord van dank en gelukwensch. De Eerw. heer Paap begon met er zijn vreugde over uit te spreken, dat hem uit de uitvoering der verschillende koren ge bleken was, dat men zijne aanwijzingen, ten vorige jare gegeven, ter harte had ge- De derde en voorloopig nog niet de laat ste begrootingszitting van den Raad werd opnieuw door alle leden bijgewoond. Ver volgd werd met de replieken op de alge- meene beschouwingen. De heer Lugtenburg was de eerste spre ker en hield een uitvoerige rede waarin hij weer, tegen de aanvallen in, de Marxisti sche idealen als het eenige redmiddel van de maatschappij verklaarde. Spr. pleit voor een taakverdeeling in B. en W., waardoor ieder der wethouders zijn eigen verant woordelijkheid heeft. Voorts pleit hij er voor de kwesties in het college in het openbaar te behandelen. Het publiek heeft daar recht op. Weth. Huytkar verdedigt zijn persarti kelen over de contra-prestatie. Het was geenszins zijn bedoeling allen arbeiders lanterfanten aan te wrijven. Even later kon de heer v. d. Poll echter met de arti kelen in de hand aantoonen, dat de wet houder zich vergist De heer Vreeken komt terug op alle punten, die hij behandeld heeft en krijgt daarop weer een nader antwoord. Hij verklaart geacht te willen zijn tegen alle verzekeringsposten te heb ben gestemd. Ook tegen de verzekering van de brandweerlieden, wat niet zeggen wil, dat de gemeente, in geval van een ongeval niet evengoed voor de betrekkingen heeft te zorgen. De salarissen. Bij de behandeling van de artikelen der begrooting stelt weth. Huytkar voor op het salaris van den burgemeester 10 pet. te korten, om daardoor de Ged. Staten te la ten zien dat de Raad verder wil gaan dan zij. Weth. v. d. Marei steunt dat voorstel. De heer v. d. Poll zou er iets voor voelen, maar zal tegenstemmen, omdat het toch zeker geen enkel effect heeft. Om dezelfde reden, temeer daar de gemeentewet het salaris laat vaststellen door Ged. Staten zal ook de heer Baars tegenstemmen. Het voorstel wordt verworpen met 76 stem men. Ged. Staten stellen voor de wethou derssalarissen te brengen op 400.De wethouders stellen op deze verhooging, die 10.bedraagt geen prijs. De Raad meent echter, dat in dezen tijd dat salaris zeker niet te hoog is en accepteeren de 400 gul den. Eveneens vragen Ged. Staten de salaris sen van het secretariepersoneel te verhoo- gen van 1 y2 pet., om zoodoende de wette lijke verhooging van den pensioenpremie van 814 op 10 pet. te compenseeren. De heer Beijen is, hoewel over het alge meen van meening dat de salarissen om laag moeten, van meening dat dit gewet tigd is. De loonen ter secretarie zijn niet hoog, eer laag, en de bezetting is heel zwak. De heer v. d. Pol stemt dat laatste toe, maar acht ook deze kleine verhooging in dezen tijd niet toelaatbaar. Ook andere heeren spreken in dezen geest. Alleen de heeren Lugtenburg en Beijen stemmen voor verhooging. Ged. Staten vragen de opinie van den Raad over de vergoeding van den ambte naar van den Burgerlijken stand, die zij wenschen te verlagen van 240.op ƒ80 en van de vergoeding voor het sluiten van huwelijken, die zy willen terugbrengen van 2.50 op 1.00. Na uitgebreide discussie, waarbij o.a. de heer Vreeken pleit voor de vergoeding van 2.50, die de wethouders krijgen voor de huwelijken, en de heer v. d. Poll voor den ambtenaar, wiens werkzaamheden door den secretaris worden toegelicht, wordt het voorstel van Ged. Staten verworpen met 85 stemmen. Op advies van den voorzitter wordt dan het salaris van den ambtenaar gesteld op 120.en op voor stel van den heer Beijen de vergoeding op 2.Voor dit laatste waren S voorstel len ingediend. De meerderheid van B. en W. stelt voor de salarissen van de politie te brengen op 1300—1700 en dat van den chef-veldwachter op 15501950. De minderheid (de voorzitter) stelt voor de beslissing aan te houden omdat geble ken is, dat de salarissen van de Rijksveld wachters hooger zijn en met den minister daarover nog wordt gecorrespondeerd. Spr. verwacht wijziging van den door den mi nister geadviseerde normen. Na lange dis cussie wordt het voorstel van den voor zitter verworpen met 103 stemmen. De heer v. d. Poll stelt voor de vprlaging te stellen op de helft 100.—. Ook dit voor nomen: gaf daarna een uiteenzetting van den vorm en indeeling van enkele Grego- airansche gezangen en liet deze door alle zangers gezamenlijk uitvoeren. Ik kan er niet anders van zeggen, dan dat ik iemand in mijn omgeving spontaan hoorde verklaren: „Wat is de Gregoriaan sche zang door zoo velen en op zoo'n wijze uitgevoerd, toch van een verwonderlijke schoonheid". En dan te moeten bedenken, dat op zoo vele koren die zang nog zoo stiefmoe derlijk behandeld wordt en men zich nog maar altijd vergaapt aan z.g. muziekmis- sen, -welke, daar ze vaak boven de krach ten der uitvoerenden liggen, juist alle mu ziek missen. Dat men toch eens wijzer wil de worden. Als ik dan ook een woord zou mogen uiten, zou het deze wezen, dat bij de a.s. viering van het derde lustrum van „de Rijnstreek", we een plechtige H. Mis mo gen hebben met heel de liturgische luister en met uilsluitend Gregoriaanschen zang, uitgevoerd door al de zangers van den bond gezamenlijk. Zulk een uitvoering zou misschien een bres kunnen slaan in net waandenkbeeld van velen, die nog maar altijd meenen, dat iedere Zondag z'n „mu- ziekmis" moet hebben- Rijnstreek probeer het! Ge zyt er toe in staat. VAN BODEGRAVEN stel wordt met 112 stemmen verworpen, waarna dat van de wethouders wordt aan genomen. Waarover zooveel te doen geweest is. Bij de behandeling der kosten van straat verlichting slaagt de heer v. d. Pol erin zonder slag of stoot den lantaarn aan de Emmakade, waarover in de vorige verga dering zooveel te doen is geweest, ge plaatst te krijgen. Bij het subsidie aan de Burgerwacht en de B. V. L., 275 plus 25.komt in behandeling het voorstel van B. en W. om op alle subsidies 20 pet. te korten. De heer Beijen heeft daar bezwa ren tegen en wil alle posten afzonderlijk bezien. Aldus wordt besloten. De voorzitter stelt nu, aan de hand van een door de Burgerwacht ingediende be grooting voor deze post te stellen op 325 en de Burgerwacht ^en bedrag van 300 uit te keeren. De heer Jongeneel acht deze post niet noodig, de Burgerwacht doet uit gaven, die niet noodig zijn en kan ook be zuinigen. De voorz. wil in dezen tijd aan de inkomsten van dit belangrijke instituut niet tornen. Weth. v. d. Marei wil de kor ting van 20 pet. toepassen. De heer v. d. Pol pleit voor handhaving. Over het voor stel v. d. Pol staken de stemmen, omdat de heer Lugtenburg blanco stemt. Het subsidie aan de T-B.C.-vereen. wordt z. h. s. gehandhaafd. B. en W. stellen voor het salaris van den hulpkeurmeester van het slachthuis te ver lagen met 200.en te brengen in den schaal van 1700 tot f 2300 en dat van den knecht op 24.— tot 27.— per week. De heer v. d. Pol stelt voor een verlaging van de helft van het voorgestelde. Dit voorstel wordt verworpen met 112 stem men, die van den voorsteller en den heer Lugtenburg. Weth. Huytkar wil het marktoezicht, dat thans door den veearts wordt verricht, die tegelijk is aangewezen als waarnemend directeur, aan den Directeur opdragen zon der vergoeding. De voorz. merkt op dat dit niet voor 1936 mogelijk is. Na een zware verdediging door de beide wethouders, wordt dit voorstel, dat practisch niet mo gelijk is, aangehouden. Een strop van 9000. De voorzitter doet mededeeling van een ernstigen strop voor de gemeente. Van den pensioenraad is aanschrijving ontvangen om een bedrag van 9000.— te betalen voor pensioeninkoop ten behoeve van dr. Marsman te Amsterdam, die tientallen ja ren geleden gemeente-arts van Bodegra ven is geweest tegen een vergoeding van 550.per jaar en nu een hoog bezoldig de gemeentebetrekking in Amsterdam heeft aangenomen. Bodegraven is nu door de wet verplicht dit bedrag te betalen. Alle mogelijkheden zijn onderzocht, maar er is geen ontkomen aan. De gemeente moet betalen. De pensioenraad is genegen een betaling in termijnen te accepteeren, maar de wethouders zijn niet bereid daartoe een voorstel te doen, waarom de voorz. voor stelt een bedrag van 1000 per jaar uit te trekken. Weth. v. d. Marei deelt desge vraagd mede, dat ook hy aanneemt dat er niets aan te doen is, maar dat hij in zulke gevallen niets doen wil voor hij gedwon gen wordt. De voorz. acht dat niet juist Het niet indienen van een voorstel betee- kent de betaling van het bedrag ineens, wat bij deze begrooting niet mogelijk is. Meerdere leden uiten hun ernstige ver ontwaardiging over de houding van den dokter, die Bodegraven zoo ernstig heeft gedupeerd, vragen nog een poging te on dernemen om hem tot andere gedachten te brengen, maar krijgen te hooren dat deze tot niets bereid is. De post wordt z. h. st. aangenomen. De heer Vreeken stelt voor het subsidie aan het zwembad te schrappen omdat meermalen is uitgesproken dat het onver antwoordelijk is dit bad te behouden. De heer Beijen wil geen oude schoenen weg werpen voor men nieuwe heeft. De heer Baars erkent dat men op deze wijze een stap doet in de richting van een nieuw bad, maar wil, behoudens de korting van 20 pet. het subsidie handhaven. Aldus wordt z. h. s. besloten. Het Groene Kruis en de wijkverplegin- gen behouden hun volle subsidie. Te 12 uur wordt de zitting verdaagd tot Dinsdag 7 uur. KOUDEKERK. Jaarver. „Eieren-veiling". Dezer da gen werd ten huize van den heer T. de Bruin de alg. jaarvergadering gehouden der „Eierenveiling Koudekerk Rijndyk". Nadat door den heer J. Mostert deze verg. met een woord van welkom was geopend, werden door den secretaris de no tulen voorgelezen en na een woord van dank goedgekeurd. Vervolgens werd door denzelfden functionaris een kort maar za kelijk jaarverslag uitgebracht. Uit dit ver slag kon men constateeren, dat er in het afgeloopen jaar zijn verveild 217192 stuks kippen- of eenden-eieren, 1244 pond bo ter, en 6826 pond kaas, plus verschillende kippen, hanen, konijnen, fruit enz., een be drag vertegenwoordigend van 9033.17. Het verslag van den penningmeester luid de als volgt: ontvangsten 513.50, uitga ven 512.75, alzoo een kassaldo van 77 ct. Tot het nazien der boeken en bescheiden werden benoemd de heeren J. E. Goed hart en P. van Kampen, die na hun taak te hebben volbracht, by monde van eerst genoemde verklaarden, alles in de beste orde te hebben bevonden, waarna den penningmeester een woord van dank werd gebracht voor zijn vele werkzaamheden in het afgeloopen jaar in het belang der vei ling. Van de aftredende bestuursleden N. J. Borst en Joh. Hoogeboom werd eexstge- uorcinrtninn moeilijke en on- Cl OlUppiliy regelmatige stoel gang regelt men ving zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten noemde met overgroote meerderheid van stemmen herkozen, De heer Hoogeboom stelde zich voor de stemming niet herkies baar. Ook de heer Jac Verbreed die een vijftal jaren de functie van afslager heeft bekleed, bedankte als bestuurslid. In diens plaats werd gekozen de heer J. Wille Jr. Tot leden der kascommisie voor het eerste half jaar 1935 werden benoemd de heeren A. Zuidwijk en W. Schellingerhout. Voor de verdeeling der bestuursfuncties werd door den voorzitter de mededeeling ge daan, dat hij als zoodanig niet meer in aan merking wenschte te komen. Hoe of er door de overige bestuursleden ook werd aangedrongen, het mocht niet baten, hem van zijn eenmaal genomen besluit af te brengen, zoodat na stemming werd be noemd als voorzitter de heer G. Dorre- paal Gzn., en H. J. Borst als secretaris- penningmeester. Daarna werden nog en kele verrassingen onder de aanwezige le den verloot, waarna door den oud-voorzit ter deze goedbezochte jaarvergadering, na een woord van dank gebracht te hebben voor de prettige samenwerking, welke hij sedert de oprichting heeft mogen onder vinden, gesloten werd met den wensch, dat allen leden hun volle medewerking zullen verleen en tot het in standhouden der vei ling. ZOETERWOUDE (Dorp) Volksbond. Donderdag 17 Januari, werd de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke afd. van den Nederl. R.K. Volksbond, in het patronaat alhier. Door den voorzitter, den heer van Haastregt, wordt de vergadering geopend met gebed. Spr. hoopt dat ook dit jaar bestuur en le den van den Volksbond eendachtig zullen samenwerken in deze voor allen zoo zwa re tijden. Na het zingen van het bondslied worden door den secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen en na eene kleine opmerking vastgesteld. De secreta ris brengt hierna een overzicntelijk jaar verslag uit. Door den penningmeester wordt vervolgens het financieele verslag ter tafel gebracht, die na voorlezing met applaus wordt beloond voor zijn zuinig en accuraat beheer. Ook de penningmeester van het fonds „Hulp in Nood" geeft een overzicht van het afgeloopen jaar, waar uit duidelijk blijkt, dat dit fonds veel en nuttig werk heeft verricht. De penning meester van genoemd fonds spoorde dan nok allen aan zooveel mogelijk ieder naar vermogen bij te dragen aan de collecte, welke na afloop van iedere vergadering, aan de deur wordt gehouden, tevens dat zij die niet op deze verplichte vergadering te genwoordig zyn hun kwartje boete zullen offeren, hetwelk ook bestemd is voor „Hulp in Nood". De voorz. dankt de verslaggevers en hoopt vooral, dat „Hulp in Nood" nog vele jaren voor onze zieken werkzaam mag zijn. Bij enkele candidaatstelling wordt de heer P. v. Bemmelen tot lid der contr. comm. be noemd. Hierna komt het cardinale punt: be stuursverkiezing aan de orde wegens pe riodiek aftreden van de heeren C. J. v. Haastregt, W. Loos, G. Bos en B. Beijk, de laatste stelde zich niet meer herkies baar, waarvoor het bestuur de navolgende candidaten had aangezocht, n.l. de heeren C. v. Leeuwen Pzn., B. Roessen en L. Zand bergen. Gekozen werden de drie aftreden den en C. v. Leeuwen Pzn. De voorz. dankt allen voor het vertrouwen in het bestuur gesteld en geeft hierna den voorzittersha mer over aan den 2den voorzitter, den heer P. Berg, waarna de vergadering over gaat tot kiezen van een voorzitter. Geko zen wordt de aftr. voorz., de heer C. J. v. Haastregt, De 2e voorz. feliciteert den her benoemde en overhandigt hem wederom den voorzittershamer. Na woorden van dank aan de vergadering brengt op de allereer ste plaats de voorz. aan den heer B. Beijk, die» na zooveel jaren trouwen dienst het bestuur gaat verlaten, een woord van waardeering voor zijn accuraat beheer van de bondsfinanciën en soreekt de hoop uit dat hij nog lange jaren lid mag blijven van de vereeniging. welke hij heeft helpen op bouwen. Tot lid van de plaatselijke afd. van „Herwonnen Levenskracht" wordt herbenoemd de heer L. Zandbergen. Door de verkiezing van den heer C. v. Leeuwen als lid van het bestuur, wordt in diens plaats tot lid der controle-commissie be noemd de afgetreden penningmeester, de heer P. Beijk. De voorz. deelt nog mede, dat op Donderdag 31 Januari a s. door den weleerw. zeergel. pater Beyersbergen van Henegouwen een lezing zal worden gehou den en hoopt allen daar terug te zien. Bij de rondvraag danken de herbenoem den en het nieuwbenoerhde lid de verga dering voor het vertrouwen in hun ge steld. Niets meer aan de orde zijde sluit de voorz. onder een woord van dank de vergadering met den chr. groet. „Hulp in Nood" bracht op f 2.43. Kinderfeest. De Hanze heeft voor alle kinderen van 612 jaar een kinderfeest georganiseerd dat zal plaats hebben op Woensdag 23 Januari, des avonds van 6 tot 9 uur. Op de rondgezonden aanvraagformulie ren is zoo algemeen ingeschreven, dat de bakkers en winkeliers 300 toegangsbewij zen uitgereikt hebben. Degenen, die alsnog toegangsbewijzen willen ontvangen, kunnen deze aanvragen aan het Hanze-secretariaat. Sint Paulus. De algemeene propagan- daclub houdt op Maandag 28 Januari de jaarvergadering. Op deze vergadering zal de hoogeerw. deken C. M. Jonckbloedt e»n lezing met lichtbeelden houden over: mijn reis naar Palestina.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8