ZATERDAG 19 JANUARI 1935 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 FLINKE ORDER UIT RUSLAND. Bedrijf weer voor acht maanden werk. De N.V. Verschure en Co., scheepswerf en machinefabriek te Amsterdam, heeft uit Busland opdracht ontvangen tot levering van vijf groote sleepbooten voor de zee vaart. De N.V. Verschure, die op het punt stond haar bedrijf te staken, heeft thans weer voor acht maanden werk. Ze heeft 200 man personeel, tegen 400 vóór de cri sis. Men verwacht dat na deze eerste be stelling meer groote opdrachten zullen vol gen. DE DEKENFABRIEK REGOUT TE MAASTRICHT SLUIT. Zeventig man op tsraat. Wegens de slechte bedrijfsresultaten en het slechte afzetgebied is de directie van de dekenfabriek Jules Regout en Co. .te Maastricht gedwongen de fabriek te slui ten. De voorraad had zich opgestapeld tot pl.m. 34.000 stuks dekens. Door dezen maatregel komen pl.m. 70 man personeel op straat. EEN NATIONAAL COMITé. Men schrijft ons: Het is voor al degenen, die indertijd de oprichting van den Katholieken Radio Omroep medemaakten een bijzonder ver blijdende gebeurtenis, dat deze in 1935 zijn tweede lustrum mag vieren. Want in den beginne liet het zich niet aanzien, dat de omroep in ons land, en bij zonder de Katholieke, een vlucht zou ne men zoo groot als deze werkelijk genomen heeft. Het was toen nog een zoeken en tasten naar den vorm, waarin zich dat modern ap paraat in de samenleving zou moeten ont wikkelen. De regeering had een commissie in het leven geroepen, welke onder voorzitter schap van Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Bee- renbrouck de lijnen zou aangeven, waar langs de Nederlandsche omroep zich zou bewegen. Deze commissie kwam gereed, doch door verschillende omstandigheden, die wij hier niet behoeven op te noemen, kwam het plan daarin voorgestaan, nooit tot uitvoering. De Nederlandsche omroep ontwikkelde zich geheel en al naar den aard van ons volk, dat met zijn groote liefde voor vrij heid en onafhankelijkheid zich een be staansvorm koos, die geheel verschillend van die in andere landen van Europa en gebaseerd op eigen initiatief en eigen vrij willige bijdragen in staat zou zijn, eigen levensopvatting en eigen levensovertui ging door den aether te verspreiden. Zoo ontstonden de vier groote omroepen in Nederland, zoo ook de Katholieke. Uit eigen kracht werd hij begonnen, met vrijwillige steun werd hij in stand gehou den en daarom kon hij zijn vrijheid en onafhankelijkheid bewaren en werd hij een unicum in de wereld, in staat om de Katholieke cultuur in al haar verschillen de uitingen onder het volk te brengen. En juist die vrijheid en onafhankelijk heid waren ook de reden, waarom de Ka tholieke Radio Omroep in den vollen zin van het woord nationaal was, spontaan na tionaal, niet gedwongen en van boven af opgelegd, zooals met een staatsomroep het geval zou zijn. Altijd sprak, wanneer er nationale feesten of nationale rouw was, door zijn uitzendingen heen een echt Ne- derlandsch hart, en iedere ware Nederlan der heeft het gevoeld, daar klonk ook in door een geest van liefde voor het vader land, voor 't vorstenhuis, voor alles wat de samenhoorigheid onder ons volk steeds in niger en hechter kon maken, die nooit be- driegelijk was. Zoo mag de KRO. thans, nu hij het jubi leum van zijn 10-jarig bestaan viert, zich verheugen in de sympathie van duizenden in ons land, een sympathie, die z.ich veel verder uitstrekt dan het volksdeel, waar van hij als vertegenwoordiger in den aether optreedt. En hierdoor wordt het te vens begrijpelijk, waarom jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, toen hij het initiatief nam tot vorming van een comité van aanbeVe- ling, dit een nationaal comité kon noe men en er ook een nationale kleur aan kon geven door de namen dergenen, die er in zijn opgenomen. Bedoeling is: een bouwfonds te vormen in dit jubileumjaar tot het oprichten van een groote concertzaal bij de studio's en tot het aanbrengen van de nieuwste tech nische middelen, waaraan een moderne omroep behoefte heeft. M.a.w. de K"RO. zou gaarne het complex van zijn studio's geheel afmaken door aan te vullen, wat thans nog ontbreekt en noodzakelijk is om vooraan te staan met zijn uitzendingen en volkom *n toegerust te zijn tot het bereiken van zijn idealen. De nationale commissie waarin o.a. ook zitting hebben alle Nederla/.dsche bis schoppen beveelt dit streven van den KRO. in de welwillendheid van de luis teraars aan en jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck verklaart zich bereid even- tueele giften te ontvangen aan zijn adres: Laan Copes van Cattenburgh 27, 's Graven- hage, Giro-nummer: 7788. Propagandaplaat R.K. Werkliedenverbond. Van 15 Januari tot 15 Februari a.s. wordt over het geheele land een propaganda- maand gehouden, ter versterking van de katholieke arbeidersbeweging, naar bin nen zoowel als naar buiten. De propaganda wordt gesteund door een manifest aan alle katholieke werknemers in het land, door een brochure, door op wekkende spreuken, alsook door een pro pagandaplaat. Deze zeer geslaagde propagandaplaat met de opwekking: „Mannen, hou je taai" is uitgevoerd door de eigen drukkerij „Lumax", volgens ontwerp van Kees Strooband te Amsterdam, STEUN AAN TUINBOUW. GEVOLGEN VAN HET SYSTEEM VAN UITKEERING. Op de vragen van den héér Groen betref fende spoedige uitkeering van het geheel ten behoeve van den tuinbouw beschikbaar gestelde steunbedrag, verhooging van de uitkeeringen voor een aantal tuinbouwpro ducten en het treffen van een speciale re geling voor aardbeien, princesse- en snij- boonen, heeft minister Steenberghe, minis ter van Economische Zaken, het volgende geantwoord: Het is den minister bekend, dat de tuin bouw in groote moeilijkheden verkeert, reden waarom de uitkeering van voor steun beschikbare gelden zooveel mogelijk in den vorm van toeslag op de geveilde producten heeft ten gevolge, dat eerst na afloop van het kalenderjaar een definitieve bereke ning mogelijk is van het tekort op ieder product en, in verband met het totaal be schikbare bedrag van den steun op die producten. Overigens moge de minister er op wijzen dat reeds op 9 October jl. een voorschot- uitkeering van 1.000.000 heeft plaats ge had, dat voor de handhaving der minimum prijzen 500.000 was gereserveerd en vrij wel geheel uitgekeerd is, zoodat het op de begrooting 1934 beschikbare bedrag van 4.500.000 na de uitkeering van 14 Decem ber p.l. ad 2.800.000 vrijwel geheel opge nomen is. De beide voorschotuitkeeringen zijn ver leend op grond van de verhouding van de opbrengstprijzen en de kostprijzen. Het feit, dat er tusschen deze prijzen zeer aan zienlijke verschillen bleken te bestaan, is voor ondergeteekende in November j,L aanleiding geweest voorloopig een verhoo ging van den steun aan den tuinbouw met 3.000.000 in uitzicht te stellen. De opbrengstprijzen voor de producten aardbeien, princesseboonen en snijboonen geven geen aanleiding bij de voorschotuit keeringen een toeslag op deze producten te verleenen. Volgens den minister ter be schikking staande gegevens zouden niet alleen de prijzen, maar ook de totaalop brengsten dezer producten bij het vorig jaar niet onaanzienlijk gestegen zijn. Zoo is o.a. de totaalomzet van de veilingen te Beverwijk gestegen van 1.190.000 op 1.468.000, derhalve met bijna 25 pet. Tot deze stijging is door de aardbeien ongeveer 170.000 bijgedragen, terwijl de totaal-op brengst van boonen ƒ61.000 gestegen is. Bij de nog te verwachten uitkeering over 1934 zal aan deze kwestie de noodige aan dacht besteed worden. De minister moge echter thans reeds er op wijzen, dat een geringere totaalop- brengst, die uitsluitend het gevolg zou zijn van een quantitatief geringen oogst, geen grond kan vormen voor steun uit het Landbouwcrisisfonds, daar bij alle genomen maatregelen de bedoeling voorgezeten heeft het oogstrisico vcvr rekening van den teler te laten. Een speciale regeling hiervoor te treffen, ligt dan ook niet op den weg van den mi nister. Het is den minister bekend, dat de prij zen van vroege aardappelen in den aan vang van het seizoen, mede in verband met het zeer vroeg rooien, te laag waren. De minister vertrouwt dit verschil bij de eerstvolgende uitkeering grootendeels te kunnen nivelleeren. IS ER GEKNOEID MET HET OPKOOPEN VAN JONG VEE. Wordt van regeeringswege ontkend. De Nederlandsche Vereeniging van Vee- weiders en -mesters heeft in een schrijven aan den Minister van Economische Zaken, hetwelk destijds is gepubliceerd, de bewe ring geuit dat verscheidene adviseurs van de Nederlandsche Veehouderij-Centrale reeds maanden lang speculeerden op te ne men regeeringsmaatregelen en jong vee opkochten. Een en ander heeft den Minis ter aanleiding gegeven aan den Regeerings- commissaris voor den Akkerbouw en de Veehouderij en aan den directeur van de Centrale Crisis Controle Dienst opdracht te verleenen met spoed een onderzoek in te stellen en den Minister daaromtrent te rap porteeren. Als resultaat van dat onderzoek kan worden medegedeeld, dat de door de Ver eeniging van Veew iders 'en -mesters ge noemde personen geenszins adviseurs van de Nederlandsche Veehouders-Centrale zijn. Geen enkel feit is aan het licht geko men, waaruit zou kunnen blijken, dat door personen, die invloed uit konden oefenen op de beslissing van de Regeering, mis bruik is gemaakt van hun invloed ten deze. In het bijzonder ten aanzien van den heer J. v. d. Stoel te Leiden, die wel iswaar in het schrijven niet was genoemd, maar omtrent wien de Minister eveneens een onderzoek heeft doen instellen, is ko men vast te staan, dat deze zich in geen enkel opzicht heeft schuldig gemaakt aan eenige handeling, welke hetzij direct of in direct in strijd zou zijn met zijn positie als lid van voornoemd bestuur. Uiteraard kan niet worden verhinderd, dat veehandelaren speculeeren op een re- geeringsmaatregel die zij als mogelijk ver wachten, voor zoover die personen althans niet uit hoofde van eenige officieele functie kennis kunnen dragen van het voornemen van zulk een maatregel. Evenwel is zelfs niet komen vast te staan, dat dit het geval is geweest, omdat niet ge bleken is, dat abnormaal groote hoeveel heden jongvee door de door bovenbedoel de vereeniging genoemde personen zijn op gekocht. De Minister van Economische Zaken heeft de Vereeniging van Veeweiders en -mesters met het resultaat van het onder zoek in kennis gesteld en aan het bestuur van bedoelde Vereeniging te kennen gege ven, dat z.i. op lichtvaardige wijze ver dachtmakingen zijn geuit, welke gebleken zijn van ieder en grond te zijn ontbloot. BOTER ZONDER MERK. Mag men niet voorhanden hebben. Onder de aandacht van belanghebbenden wordt gebracht, dat, ingevolge de beschik king van den Minister van Economische Zaken d.d. 7 Januari 1935, nummer 25172 afd. Landbouw Crisis aangelegenheden, het verboden is boter zonder merk voorhan den te hebben in de gemeente Rotterdam, voor zoover het betreft het gedeelte bekend als Hoek van Holland, in de gemeenten 's-Gravenzande, Monster, Wateringen, Naaldwijk, de Lier, Schipluiden, Maasland, Maassluis, Vlaardingen, Vlaardinger Am bacht en Kethel. Voorts in het gebied, gelegen in het Noord-Oosten en Oosten van de Provincie Zuid-Holland ten Oosten van de lijn Mo- tergemal Leeghwater, Dieper Poel, Norre- Meer, de Spriet, Warmonder Lee tot de kruising met den spoorweg HaarlemLei den, de Noord-Oost en Oostgrens der ge meente Leiden tot de kruising spoorweg LeidenWoerden, ten Noorden van dezen spoorweg tot den overweg te Bodegraven en voorts ten Oosten van de lijn Westelijke berm van den straatweg Bodegfaven Gouda tot de grens dier laatste gemeente en verloopende langs de Noordelijke en Oostelijke grens van de gemeente Gouda tot den Hollandsehen IJssel, zoomede het gebied van de gemeenten in den Krimpe- nerwaard gelegen. Met uitzondering van winkels in gebruik bij personen, die b\j de Crisis Zuivel Cen trale zijn ingeschreven als ompakkers en daarvan een door of vanwege de Crisis- Zuivel Controle afgegeven schriftelijk be wijs kunnen toonen, en van woningen voor zoover daar niet meer dan 1/4 K.G. boter per inwonende huisgenoot aanwezig is of zoover door de Crisis Zuivel Centrale voor het voorhanden hebben van de aanwezige hoeveelheid boter schriftelijk toestemming is verleend. Tevens wordt bekend gemaakt, dat bij beschikking van den Minister van Econo mische Zaken d.d. 7 Januari 1935 nummer 25173 afd. Landbouw Crisis Aaangelegen- heden, het vervoeren, verkoopen of afle veren van boter in bovengenoemde gebie den zonder merk slechts is toegestaan in eenheden van 100 gram. Een en ander wordt van kracht op 21 Januari 1935. PREPAREEREN VAN KAAS. Onder de aandacht van kaasproducenten, kaashandelaren en andere belanghebben den wordt gebracht, dat ingevolge artikel 6 van het Crisis-Zuivelbesluit 1934 I, d&t op 2 Januari j.l. in werking is getreden, het z.g. prepareeren van kaas is verboden. Vergadering Hoofdbestuur Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur. Besprekingen werden gevoerd over de houding van de vereeniging ten opeichte van het 2 cent-per-roefonds; de vereeniging zal dit onderwerp in hel Centraal Bloem bollen Comité aan de orde stellen. De punten, die in de rondvraag van de 175e algemeene vergadering naar voren waren gebracht, werden besproken. Het door de banken in hun bezit brengen van vorderingen, verkregen door verkoop van door kweekers op crediet geleverde artike len, werd zeer uitvoerig behandeld; ook het daarmede in verband staan van het veilig stellen der kweèkersvorderingen via het afgeven der exportvergunningen. Het resultaat der besprekingen was echter, dat aan dit vraagstuk weinig kan worden ge daan. Over de aangekondigde roeheffing wer den ook uitvoerige besprekingen gehou den, waarvan het resultaat was, dat ern stige pogingen in het werk worden gesteld om te trachten, deze op het vak rustende lasten althans gedeeltelijk voor rekening van het Landbouwcrisisfonds te doen ne men. Over de wijze waarop de afkoop van overtredingen ter voorkoming van een ver volging door den crisistuchtrechter wordt toegepast zal het hoofdbestuur zich evene eens ter bevoegde plaats doen hooren. Nadat de heer J. C. v. d. Meer te Noord- wijk benoemd was tot algemeen voorzitter j van de vollegrondsjury voor de Flora, werd de vergadering gesloten. Mgr. Poels en jhr. Ruys de Beerenbrouck in Rome. Jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck en Mgr. H. A. Poels zijn Vrijdag te Rome aan gekomen. Zij hebben hun intrek genomen in het Nederlandsch College. Amsterdam converteert verder. Naar wij vernemen zal binnen enkele da gen een nieuwe 4 pet. conversieleening Amsterdam worden aangekondigd. Het uit te geven bedrag zal ongeveer even groot zijn als dat van de laatste lee ning. De emissie-koers zal 99 pet. bedragen. Regeling voor de aantallen vaarskalveren. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat het ten hoogste door elk der Gewestelijke Landbouw Crisis-Organi saties binnen haar werkgebied in totaal toe te wijzen aantal vaarskalveren over het tijdvak, aangevangen met ingang van 1 No vember 1934 en eindigende met ingang van 1 November 1935 niet overschrijden mag het aantal, hieronder ten aanzien van elk der Gewestelijke op de eerste plaats ge noemd. Het ten hoogste door elk der Ge westelijke binnen haar werkgebied in to taal toe te wijze aantal niet-geregistreerde stier-kalveren mag over ditzelfde tijdvak niet overschrijden het op de tweede plaats ten aanzien van elk der Gewestelijke hier onder genoemdeaantal: Noord-Holland 23.544 1.000 Zuid-Holland 31.977 3.200 Utrecht 18.057 2.51)0 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN,, PRIMA BAAITABAK. .10 cent per V2 ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIOEN Stoppen te Rodenrijs. Naar wij vernemen zullen, ingaande Maandag 21 Januari as. de treinen 77 den Haag (vertrek 10.45)Rotterdam Hofplein en 85 den Haag (vertrek 11.45)—Rotterdam Hofplein tot nader order dagelijks te Ro denrijs stoppen voor het in- en uitlaten van reizigers. KERKNIEUWS „OM VAN TE SCHRIKKEN" Daar zou je wat van krijgen, als je daar ir.eens leest (16 Januari 1.1.), dat je waar schijnlijk nog enkele weken in een zieken huis zult moeten doorbrengen, waar je zelf niets van af weet, terwijl je dokter die wetenschap ook niet bezat Laten mijn cursisten in Amsterdam, Den Haag, Lei den en Rotterdam kalm wachten op de citculaire, die ik hun dezer dagen zal zen den en dan zal het hun heusch meevallen. Maar laat de sympathie voor mijn per soon en mijn werk, mijn lichte ongesteld heid niet met een vergrootglas gaan bekij ken, waardoor men an de proporties dezer zaak zou gaan schrikken. PATÊR HENDRICHS. LEIDEN. NED R.K VOLKSBOND PLAATSELIJKE CENTRALE R R ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Geoestetstraat 49. Zondag Van 6—8 uur, Biljartclub groote zaal. Voor de leden Gebouw geopend 7 uur. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken 6.30—8.00 uur. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Maandag -Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag. Leden, tevens Jaarvergadering St. Raphael, 8 uur. 8 uur. Repetitie Vondel. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor de leden van den R. K. Volksbond, spreker den heer A. Angenent, Liederenbundel meebrengen, daarna verrassing, Aanvang 8 uur precies. Donderdag Tuinbouw Teekencursus 8.00 uur. Ledenvergadering Bakkersgezellen, 8 uur Vrijdag Groep vergadering St. Paulus, afd Reiniging, 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur Brandstoffencommissie 78 uur. Bibl o^heek 7.30 -8.30 uur. Leden hebt gij U al voorzien van kaar ten voor de uitvoering van Vondel?? Doe het spoedig, gij helpt er uw werk- looze collega's mede. De secretarissen van vak- en onderaf- deelingen worden verzocht vergaderingen bijtijds aan te vragen. INTERPAROCHIEEL^ ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K Jongelingen vanaf 17 jaar iedere lllen Maandag van de maand 's avo.id- om half 9 in de Presidentska mer van het GezeUenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten ia voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek Zondag te 11 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de zielerust van den heer H. Vorst als lid van den Raad van Bestuur. 12.30 uur Vergadering commissarissen Afd. Gezellen. Zondag is de zaal geopend van 12.152.39 en var 7.00—10.15 uur; verplichte bijeen komst van 8.15—9.45 uur om 10.15 wordt de zaa, gesloten. Van 12 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargenomen door de heer W. Kolhbeck. Van 1—2 uur bibliotheek. 4 uur Verloofdencursus voor het District Leiden. 8.15 Voortzetting Kruisjas wedstrijd en en damwedstrijden. 8.30 Prijsbiljarten als hoofdprijs een scheerapparaat in etui. Bcurtrooster: Zondag A. v. Rëmundt en G ?ambipr. Maandag H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en H. Tettero. Donderdag A. Remundt en Breedeveld. Zaterdag: N. Breedeveld en H. Fnesema. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Tevens 3de Maandag te 8.30 uur inschrij ving nieuwe leden. Heden Maandag 21 Januari Sterfdag van onzen onvergetelijken Gezellen vader G. Kemperman. Laten wij hem in onze gebe den niet vergeten. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 9 uur bijeenkomst PaladijnenraacL Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag .Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur Vrijdag. 8.15 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". 8.00 Biljartclub tot 10 uur. Zaterdag. Bijeenkomst voor de 'eden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Kegelclub „De Poedelaars". Iedere Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en doit'Mtrs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Gezellen spaart ge al voor u retraite. Neen, begin dan nu er is op elke bijeenkomst gelegenheid voor. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag 8 uur aantreden Aloysius en Godfried ban. 8.30 H. Mis, waaronder Algemeene H. Communie, waarna ontbijt en bijeenkomst. Zondag 3.30 uur Postzegelclub. 4.00 uur Bijeenkomst Blauwe Vendel. Ieder op tijd en ^Uniform. 8.159.15 Ontspanning Oranje Vendel. Maandag 8.uur Tarclsiusban. 8.159.15 Damclub, alsmede ontspanning vrye leden. Woensdag 7 uur Lodewjjk- en Franciscus- ban. 6.30 Teekenclub. 7.30 uur Sloyd. Donderdag 8.15 uur Willibrordusban. Vrijdag 6.30 uur Cornelius Musius. 8.30 Tooneelclub K. en G. 8.30 uur Aloysius- en Godfriedban. Zaterdag: 7.00 K. J. C. Mis. Allen present! 56 'uur Huisvlijtclub. 7.007.30 uur Afrekenen Penningmees ter J. Wachtclub. Banuur Dos Bosco wordt Zondag bekend gemaakt. Nieuw? loden ki>nn?n zich steeds opge ven op alle bljeenkomstenl ST. PRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt, Spaarbank en bibliotheek. Om 6 uur Lof waarna ontspanning vol gens gewoonte. Maandag om half 7 uur Vlecht- en Car- tonnage, jongste afd. Dinsdag om half 6 uur bibliotheek en spaarbank; om 8 uur teekencursus. Woensdag orh half 8 uur Lof. Donderdag om half 6 uur zang; om 8 uur Sloyd en zaagcursus, groote afd. Vrijdag om half 7 uur "lecht- en Carton- nage, groote afdeeling. Zaterdag om 8 uur ontspanning. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL" Zaterdag: 2.30 en 4 uur Muloclub. 45 uur gym. kleuters in de gym. zaal Ursulasteeg. 7.008.30 uur cadetten. 8.15—10.00 uur contributie betalen. Zondag 12—1 uur contributie betalen. 3 uur dadenclub „Roode Graal." 4 uur dadenclub ,,'t Stralende Zonne licht." 5 uur zangclub. 8.30 uur bijeenkomst voor de aspiranten. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.15 uur cursus voor asp. en adj. leid sters. 9 uur adjunctleldstersvergadering. 8.159.30 uur volkszangclub. 8.009.45 uur missiehandwerken, hand werken, naaien. 7 008.30 uur knippen. Dinsdag 7.008.30 uur clubs in handwer ken en naaien. 8.009.45 uur Engelsche conversatieclub en alg. ontwikkeling. Woensdag 23 uur Kruiskinderen in ie gym. zaal van de v. d. Werfstraat. 5.156.15 uur gym. kleuters in de Hee- rensingelschool. 7.008.30 uur handwerken. 8.009.30 uur reidansen, naaien, huls- vlijt en charitatief naaien. Donderdag: 8.30--10.00 uur vioolclub. 9—10 uur turnclub „.vctief" in de R.K. H. B. S. 8.15 uur derde lezing over enkele pun ten uit de kerkelijke geschiedenis door den HoogEerwaarden Heer Deken A. H. J. M. Homulle. Vrijdag 7.15—8.15 uur turnclub „Jong Leven' 8.309.30 uur turnclub „Parcival". 8.009.30 uur charitatiefnaaien. 9.45 uur Leidstersdadenclub. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Ter Aar naar Vlaardingen en hoe veel K.M.? Als men fietst zonder het belastingmerk zichtbaar te dragen, als men het dus in den zak heeft, hebben de commiezen dan het recht den geverbaliseerde zyn fiets af te nemen? Antwoord: Ter Aar, Alphen, Hazers- woude, Zoetermeer-Zegwaard, Pijnacker, Delft, Vlaardingen: afstand 45 K.M. Ja, de commiezen hebben daartoe het recht. Vraag: Zoo ik vier boeren roem, welke 200 punten tellen, mag ik dan een boer bij een vierde van een Aas roemen? Antwoord: Ja, dat mag, ook bjj pan doeren, kruisjassen en prijsjassen. Vraag: Betreffende roem bij kruis jassen. Antwoord: Hoogste roem geldt altijd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7