ZATERDAG 19 JANUARI 1935 OE LEIDSCHE COURANT EERS'l E BLAD - PAG. 3 VERGADERING OBLIGATIEHOUDERS N.Z.H.TJVL j Geen overeenstemming verkregen. Gisteren is te Haarlem een tweede ver gadering gehouden van obligatiehouders der N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Tram wegmaatschappij, der N.V. Tweede.Noord- Hollandsche Tramweg Maatschappij en der N.V. Eerste Nederlandsche Tramwegmaal- schappij gehouden ter behandeling van de voorstellen der directies, om de verplich- tT..g tot aflossing van nog uitstaande lee ningen van deze maatschappijen op te 6chorten tot ultimo December 1939 en de looptijd dier leeningen tot dat tijdstip te verlengen. In de vorige vergadering kon geen be sluit worden genomen, omdat het vereisoh- te aantal obligaties niet vertegenwoordigd was. Bij de opening der vergadering deelde de heer J. H. Kan mede, dat het resultaat van de tusscheniijdsche besprekingen geen ander is geweest dan dat de obligatiehou ders van de E.N.E.T. van meening blijven, dat er indertijd door E.S M. een goede waarborg in uitzicht gegeven is en in net karakter van dien waarborg is feitelijk niets veranderd. Bij het samenbrengen van de diverse lij nen heeft de E.N.E.T. haar activa inge bracht. Indien thans blijkt, dat er niets meer te halen is van de N.Z.H.T.M., dan had de E.S.M. vroeger niet zonder meer haar credit-saldo ter beschikking mogen stellen van die N.Z.H.T.M., maar aan een solide bankinstelling, ten einde den waar borg eens gegeven aan de E.N.E.T. te kun nen blijven geven. Hij vond dan ook geen aanleiding om zonder meer accoord te gaan met de voorgestelde opschorting. (De heer Kan had 155 obligaties van de E.N.E.T. ge- deüoneerd op een totaal van 170). Mr. Deenik zei, dat de heer Kan blijk baar vergat, dat de verbintenis tussohen de E.S.M. en de E.N.E.T. slechts van tijde- lijken aard' en opzegbaar was. In art. 6 der oorspr. overeenkomst staat, dat de E.S.M. voor elk jaar aan de E.N.E.T. een bedrag van ruim 50.000 betaalt; in de eerste helft van 1906 zou dan gezien worden of de billijkheid der overeenkomst toelaat dit bedrag nader vast te stellen. In een vol gend art. is dit dan gefixeerd op 60.000, „tot het einde der concessie". Hierop be roept de heer Kan zich. Maar het zou toch in strijd zijn met een overeenkomst van tijdelijken aard indien deze woorden ern- sti<? werden opgevat. De voorzitter, mr. Slingerland., stelde de vraag of dit verschil van inzicht wel be slissend moet zijn voor het uitbrengen van 3e stem vóór of tegen. Als men van oor deel is, dat de E.S.M. een borg is, dan kan men rustig voorstemmen, want juridisch gezien zal de aanspraak op dien borg blij ven bestaan. De heer Kan verklaarde te weten, dat 3e woorden tot het einde der concessie wel iegelijk met een redelijke bedoeling wa ren gebezigd. Er was berekend, dat met 50.000 gld. per jaar niet alleen de obliga tie-leening geamortiseerd zou zijn, maar dan zou bovendien aan het einde van de :oncessie een bedrag van 600.000 zijn verkregen gelijk aan het aandeelenkapi- ;aal van de E.N.E.T. Wij kunnen hier onmogelijk tot over eenstemming komen; achter de coulissen staat de Hollandsche Spoor. Wij hebben al eerder door te correspondeeren bij voor baat getracht de moeilijkheden te omzei len. De „groote broer" heeft toen eigenlijk gezegd: „je moet er maar genoegen mee oemen". De heer Burgersdijk acht de conclusie, dat de obligatiehouders van de E.N.E.T. door de overeenkomst met de N.Z.H.T.M. in een ongunstige positie zouden zijn geko men wel wat laat na 14 jaar zwijgen! Spreker verklaarde voorts, dat bij aan neming der thans gedane voorstellen de maatschappij bereid is haar medewerking te verleenen ter verkrijging van een beslis sing ter ake van het principieele geschil punt of de obligatiehouders der E. N. E. T. zich ten opzichte van de andere obliga tiehouders in een bevoorrechte positie be vinden, zooals sommige obligatiehouders beweren, dat het geval is. Indien eventueel nadere maatregelen ten aan en van obligatiehouders noodig zullen worden, zal met de gevallen beslissing door maatschappij rekening worden gehou den. De heer Kan achtte er veel voor te zeg gen dat een arbiter deze kwestie zou uit zoeken, maar hij wilde eerst weten of de Hollandsche Spoor de consequenties zal aanvaarden; zoo ja, dan is hij bereid de zaak aan arbitrage te onderwerpen. De heer Burgersdijk zeide niet te weten, r :3ih~uders dat kunnen, waarop de heer Kan uitriep* wat hebben wij dan aan zoo'n belofte! Spr. betoogde verder, dat de grief tegen de Hollandsche Spoor is, dat de millioene.i aan waarborgsom van de E. N. E. T. geen waarborg meer zou zijn. De spoor had meer zorg moeten dragen voor die gelden. De heer Burgersdijk meende nadrukke lijk te moeten protesteeren tegen de veron derstelling alsof er een moreele plicht op de Holl. kan worden gelegd op grond van de voordeelen die de Spoor zou hebben getrokken uit den overgang van de E. N. E. T. naar de E. S. M. Dit is absoluut on juist en strijdt tegen de feiten De Hollandsche Spoor heeft zich in den loop der jaren zeer groote offers getroost voor de tram De E. S. M. is overgenomen voor een aanzienlijk bedrag en daarna zijn niillioenen in het trambedrijf gestort. De HcJl. Spoor is de eerste geweest, die in ongunstiger tijden uitstel van aflossing verleende. De heer Burgersdijk legde daanr de vol gende verklaring af: indien een der 3 maat schappijen door obligatiehouders mocht worden gedwongen tot uitloting over te gaan dan zal, om geen bepaalde groep in een bevoorrechte positie te brengen, geen gebruik worden gemaakt van een eventueel door obligatiehouders der andere maat schappijen gegeven vergunning tot stop zetting der uitloting. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de N. Z. H. T. M. gedwongen zal worden reeds in zeer nabije toekomst de volledige rentebe taling stop te zetten en obligatiehouders tot een nieuwe vergadering op te roepen ter beslissing over nieuwe voorstellen van ver dere strekking, dan de thans aanhangige. Het komt mij voor, aldus spr., dat het niet in het belang der obligatiehouders, als algemeene groep beschouwd, moet worden geacht door een voortzetting der uitlotir.g, waardoor enkele obligatiehouders derhalve zullen worden bevoordeeld, de financieele positie der maatschappij op dit oogenblik te verzwakken. De heer de Marez Oyens zeide vóór te zullen stemmen mits de Hollandsche Spoor de garantie geeft, dat de rente gedurende den tijd van aflossing-uitstel zal worden be taald. De heer Burgersdijk antwoordde daarop zeker te weten, dat de Hollandsche Spoor zich daartoe niet verplicht acht. De voorstellen kwamen daarna in stem ming. De obligatiehouders der E. N. E. T. ver wierpen het voorstel m'et 166 tegen 4 stem men. De obligatiehouders der 2e Noord Hol landsche Tram aanvaardden de voorstellen met algemeene (262) stemmen. De obligatiehouders der N. Z. H. T. M. aanvaardden de voorstellen eveneens met algemeene (19) stemmen. De vergadering werd daarna gesloten. KON. MILITAIR INVALIDENHUIS Bezoek van Minister Deckers Gistermorgen heeft Z. Exc. de minister van defensie, Z. Exc. mr. dr. Deckers, een onverwacht bezoek gebracht aan het Kon. Mil. Invalidenhuis aan den Hooge Rijndijk Hij bleef er twee uur, bezichtigde de in richting en onderhield zich met verschil lende invalieden. AAN DE LEDEN VAN LEIDEN, ROOD WIT, BATAVEN EN KOLPING BOYS. In verband met de voorbereiding van den grooten sportavond op 11 Februari a.s. in de Stadsgehoorzaal worden alle le den van de sportvereenigingen boven de 14 jaar dringend uitgenoodigd tot een kor te bijeenkomst op a.s. Dinsdagavond te half negen in de Jacobizaal Van den Burcht Het bestuur van de sportpropagandaclub vertrouwt op een groote opkomst, daar het voor een groot deel van de leden van de sportvereenigingen zelf zal afhangen of de propaganda-avond een succes zal worden. De besturen der vereenigingen worden hierbij verzocht dezen oproep nog afzon derlijk tot hun leden door te geven. BRIDGE-DRIVE Wij herinneren er even aan, dat men zich tot en met morgen kan opgeven voor een bridge-drive op Woensdag 23 Januari in den „Vergulden Turk", bij den heer G. Driessen, Oude Singel 238. De bridge-drive die heel interessant en gezellig zal zijn, wordt gehouden voor een goed doel. Stille armen der Vincentlusvereen. Opnieuw kunnen wij dankbaar melden ontvangen te hebben: 12 Jan. aan huis van B5. 15 Jan. Giro van H2.50 17 Jan. Giro B. H10 17 Jan. aan huis van B2.50 18 Jan. van presentiegeld 5. Den milden gevers hartelijk dank. God vergelde het U. Verder vriendelijk aanbevolen. JAC. CREYGHTON, Rijnsburger weg 149. Giro 71164 Leidsch Palestrlnakoor Het is reeds enkele maanden geleden, dat in onze stad de eerste pogingen werden aangewend, om tot de oprichting te komen van een katholiek zang-ensemble, dat zich speciaal zou toeleggen op het uitvoeren van 15e, 16e en 17e eeuwsche muziek. Onze eerste oproep bracht reeds zooveel krachten bijeen, dat met reden aan een eerste repetitie kon worden begonnen. Sinds dien bleek echter ondanks een herhaalde oproep in de pers de belang- steling van zingend Leiden, niet zoo groot te ziin. als wij meenden te mogen veron derstellen. Wel groeide het koortje nog met enkele leden, maar het totale aantal rechtvaardig de de voortzetting van een soortgelijk mu zikaal werk niet. Het ls een weinig jammer en bescha mend tevens. Jammer, omdat de verwach tingen die gewekt waren niet zullen wor den vervuld; beschamend omdat wel vele andere steden kunnen bogen op katholieke muziekvereenigingen. diq metterdaad mu zikaal-cultureel werk verrichten Het Leiden non cantat, ls dan toch waar gebleken, atlhans waar het 't zingen in oude wijzen betrof De nog in omloop zijnde muziek kan worden terugbezorgd bij mei. Fr. Falke, Mariënpoelstraat 11. JAN SMIT. De Secretaris van den Armenraad waar schuwt het geven van steun aan de zoo genaamde Evangelisatie Moria, gevestigd te Utrecht. Het betreft hier enkele perso nen, die wegens misdrijven en drankmis bruik een ongunstig verleden hebben en die gelden Inzamelen, zoogenaamd voor evangelisatie, en olporteeren met een blaadje „Eben Haëzer". Zij zijn meest ver gezeld van enkele vrouwen in verpleeg- stercostuum. Maandag a.s. wordt in den Gemeenteraad voortgezet de behandeling van het voorstel van B. en W. inzake salarissen van de leer krachten bij het buitengewoon lager on derwijs. De heer Verwey stelt voor, de gemeen telijke marge voor deze leerkrachten te be palen op 200.per jaar; de heer Vos wil deze marge vaststellen op 150. Naar wij vernemen hebben B. en W. het oorspronkelijk voorstel Ln dien zin gewij zigd, dat zij de aftrek van de gemeente lijke marge (300 gld.) geleidelijker w:llen doen plaats hebben: over 1035 100 gld. min der er! over 1936 100 gld. minder, zoodat over 1937 de laatste 100 gld. vervalt. Vol gens het oorspronkelijk voorstel zou reeds over 1936 de geheele toelage vervallen zijn. Door de politie alhier is in 't tramhuisje aan den Wassenaarschen weg aangehouden zekere P. v. L., uit Den Haag, die in het bezit was van eenige gereedschappen. Hij zeide deze ontvreemd te hebben uit een in aanbouw zijnd huis en voornemens te zyn te gaan inbreken. BIOSCOPEN. Luxor. Twee kostelijke films, voorafgegaan door 'n fraaie natuuropname en een journaal, vullen het 3 >4 uur lange prograhima van deze week. Voor de pauze gaat de reeds eerder ver toonde film „Ein blonder Traum" met Li lian Harvey, Willy Frits en Willi Forst in de hoofdrollen, 'n Reprise, welke er wezen mag. Deze uitstekende film is het inder daad waard voor de tweede maal gezien te worden. Van begin tot einde is er weer meegeleefd met de avonturen dezer drie groote filmsterren, die deze film dragen. Na de pauze gaat de groote Paul Kemp- comedie „De Tante van Charley", naar het beroemde tooneelstuk van'Brèndon Thö- mas, onder regie van R. A. Stemmle. Paul Kemp is hier de man of, zoo ge wilt, de vrouw, waarom alles draait. De meest ver stokte cynicus zal hier moeten schateren van het lachen. Velen hebben zich „schor" gelachen. Paul Kemp zorgt hier voor het grootste lachsucces van het seizoen. De wyze, waarop hij deze rol vervult, is eenig en het feit, dat hij zelfs chance heeft van twee „bejaarde heertjes" spreekt boekdee- len. Over deze film zou heel veel te schrij ven zijn. We achten het niet noodig, want ieder gaat deze film natuurlijk zien. Casino. De wekelijksche journaals van Polygoon en Eclair, gevolgd door twee sensationeele films, n.l. „De groote kleine man" en „Het lachende hótel" vormen deze week het pro gramma van Casino. Een van de nieuwste Amerikaansche filmacteurs, Edward G. Robinson, vervult in de eerstgenoemde film de hoofdrol als Bugs Ahearn, een bendeleider en drank smokkelaar uit Chicago. Als er met smok kelen niets meer valt te verdienen, gaat hij met een vriend naar Californië, waar hij „een heer" wenscht te worden. Hier valt hij in handen van een zwendelaars familie, die hem al zijn geld afhandig maakt. Als hij merkt, dat hij beetgenomen is, roept hij zijn „jongens" uil Chicago te hulp, die met het „zoodje" afrekening hou den en ons daarbij vergasten op dol-ko- mische scènes. De film „Het lachende hotel" is pas een paar maanden in omloop en wordt hier voor de eerste maal vertoond. Het gaat er in deze film om de dieven te vinden, die in het hotel steeds hun slag slaan. Roland de Fontenoy, een zoogenaamde prins, die aan geldarmoede lijdt, gelukt het de dieven te ontmaskeren in de personen van de hotel- secretaresse en den hotel-detectieve. Een film met mooie natuuropnamen uit de om geving van St. Moritz. Een goed program ma maar alleen voor volwassenen. Lido. Lido heeft deze week weer eep van de „groote" films op z'n programma, n.l. „Mannen in 't wit", gemaakt naar het bekende tooneelwerk, dat ook op het Leid- sche tooneel is gespeeld. Wie het aangrijpende tooneelspel heeft gezien, is ongetwijfeld verlangend om te zien, hoe de film het eraf heeft gebracht. Nu is natuurlijk een vergelijking tusschen deze twee grootheden altijd een hachelij ke onderneming; zij zijn niet gelijk, heb ben niet dezelfde mogelijkheden en stellen geheel andere eischen. Wanneer het too neel de film gaat imiteeren wordt het een mislukking, maar de film. die het tooneel navolgt voldoet evenmin. Nu treft het hier al direct, dat de film „Mannen in 't wit", geheel haar eigen weg gaat en ofschoon zij hetzelfde thema behandelt als het too neelwerk, dit doet op een totaal verschil lende manier. Op het tooneel maakte het spel der acteurs vooral indruk, op de film valt voornamelijk te bewonderen de groot- sche entourage, het scheppen van de echte zij het dan speciaal Amerikaansche zie kenhuissfeer. De groote operatie-scène, welke op het tooneel reeds zoo'n furore maakte, komt hier nog beter tot z'n recht. De geschiede nis, welke het geheele drama uit de Ame rikaansche dokterswereld draagt, is bekend: het gaat om den strijd tusschen de opoffe ring welke de dokter zich in dienst van dè menschheid moet getroosten en de rechten van het leven. Wie een goed dokter wil zijn, moet zijn eigen leven wegcijferen en zijn geheele persoon wijden aan de. lijden de menschheid en dat voert wel eens tot conflicten. De film heeft een groote spanning, wordt zeer goed gespeeld en geeft een prachtige visie op een wereld, die ons vreemd is en waarmede wij toch zoo vaak in aanraking komen. De eenige tekortkoming van dit filmwerk is. dat de vrij lange dialogen niet tot hun recht komen. Als tweede hoofdfilm gaat aan de pauze vooral een aller-komiekste geschiedenis <ran een echte koning, die vacantie neemt, en een meneer, die Koning heet en ook vacantie heeft. Toevallig lijken deze twee op elkaar als druppels water en als me neer Koning aankomt in het land van den vacantie-vierenden koning, ziet men hem BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Volwassenen Luxor: Volwassenen. |-^ Trianon: Afgekeurd. voor den terugkeerenden monarch aan. De avonturen, die deze koning tegen wil en dank beleeft, zijn niet om na te vertellen, maar het is kostelijk amusant. Verder zyn er r.og een truc-film en een journaal dat de voornaamste gebeurtenis sen van het afgeloopen jaar nog eens de revue doet passeeren. Het programma is voor volwassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. i Ge s 1 a a g d: candidaatsexamen Klassieke Letteren mej. L. J. Th. Janssens, Den Haag; candidaatsexamen Geneeskunde de heer C. van Oven, Leiden en mej. F. Stölz, Leiden. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellcn. Zondag 20 Januari te 11.30 en te 7.30 uur ontspanningsgelegen heid in het Patronaat. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, waarna bijeenkomst. Donderdag na het Lof biljartclub A.D.O. Vrijdag 25 Januari te 8 uur precies zal de heer W. Boekraad voor de'gezellen als onderwerp inleiden: „Eenige beschouwin gen over den huidigen wereldnood". Alle gezellen worden dien avond zeker ver wacht en op tijd. Brengt vrienden mee en brengt hen in kennis met de St. Josephge- zellenvereeniging. Gelegenheid tot debai. en het stellen van vragen. Zaterdag 26 Januari te 7.45 uur bijeen komst. K. J. M. V. Maandagavond a.s. 21 Jan. te 7.30 uur Oriëntatie-cursus voor aspiran ten. Te 8.30 uur precies „Leydtschendam" met lichtbeelden door den K. J. M. V.-voor- zitter, de heer Wim Bleijs. Dinsdagavond te 7 .30 uur Maria-Congre gatie en Vrijdagavond te 7.30 uur Socië teitsavond. Men vergete niet de groote dag van Don derdag 31 Januari as., waarop zal opge voerd worden „De groote kans" onder ar tistieke leiding van Pierre Balledux. Dat daarin le klas spel gegeven wordt, blijkt o.a. uit de recensie uit de dagbladen. Het is dan ook vast en zeker, dat ieder Katholiek na dien tooneelavond niet alleen voldaan zal zijn in de edelste gevoelens van zijn hart, maar ook dankbaar aan de Katholieke Jonge Middenstands-Vereeniging voor het bieden van zulk een intens en cultureel genot. Kaarten voor de groote kans" f 0.60 bij de bekende adressen en bij alle K. J. M. V.'ers. Afgesloten. De Westvlietweg te Stomp- wijk tusschen de Wijkerbrug en de Kogel- lagerfabriek Enkes is voor alle verkeer af gesloten in verband met de reconstructie- werkzaamheden aan dezen weg. NOORD WIJK. K. J. M. V. Een verslag van een bij eenkomst van de K. J. M. V. is tot onze spijt in de krant van gisteren onder „Wou- brugge" geplaatst. OEGSTGEEST. Uitvoering. De damestooneelclub zal morgen een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden het stuk van Steph. v. Cuijk, „Miss Holland" in het parochiehuis „St. Willibrord". We verwachten, dat velen zullen komen, omdat we toch mogen ver wachten, dat men de onmisbare steun aan het jeugdwerk in eigen parochie niet zal onthouden. Plaatsbespreken na de Hoog mis op 20 Jan. Ook 's avonds zijn nog toe gangskaarten verkrijgbaar aan de zaaL Be gin 8.45 uur precies. ÜIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Huurverlaging. De huurprijs der hul zen van de woningbouw-vereeniging „De Nutsstichting" in het z.g. roode dorp, wel ke in Augustus 1933 reeds met 75 cent en één gulden is verminderd, zal opnieuw worden verlaagd. Hoewel het bestuur de verlaagde huurprijs nog niet definitief heeft vastgesteld, vernemen we toch dat deze zeer belangrijk zal zijn. NIEUWKOOP. Missie. Op Zaterdag 9 Maart zal des avonds in de nieuwe parochiekerk een H. Missie geopend worden, welke 8 dagen duurt. Zij zal geleid worden door een tweetal Eerw. Paters Franciscanen. Retraite-club. In het vorig jaar is al hier een retraiteclub opgericht, welke staat onder de bescherming van den H. Clemens Maria Hofbauer. Op 26 dezer zul len voor het eerst een paar leden een re traite gaan bijwonen in het retraitehuis te Noordwijkerhout. Vermoedelijk zal ln de volgende maand een Eerw. Pater Redemp torist een uiteenzetting komen geven van het retraitewerk. WOERDEN. Derde Orde. Ter gelegenheid van de inkleeding van 19 nieuwe leden in de Der de Orde, heeft op Maandag a.s. des avonds te 8 uur een feestavond plaats in het Pa tronaatsgebouw. De zeereerw. Pater Ivo Terhell zal een rede houden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. aowi. - Geboren: Maria Jacoba d. v. J. J. de Boer en M. J. Rynsbergen Hendrica d. van A. v. Tol en W. G. Zitman Grietje Albcrtha d. van D. B. Oskam en C. H. Langcweg Antonia Johanna Maria d. v. J. H. P. Heideman en J. L. M. Schilder. Ondertrouwd: H. Wortman wed. 57 j. en M. M. Kreuger wed. 56 J. Overleden S. C. Vlaardingerbroek v. d. Blij vr. 39 j. Er is verder een keurig programma sa mengesteld, waar de Blauwe en Roode Adelaars hun krachten aan zullen geven. Voor belangstellenden boven 14 jaar zijn kaarten gratis verkrijgbaar bij het be stuur. Dameszangclub. De R. K. Dames- zangclub (met kinderkoor) viert dit jaar haar 3de lustrum. Ter gelegenheid van dit jubileum zal dit seizoen, vermoedelijk na Paschen, een bijzondere uitvoering gege ven worden. In tegenstelling met andere jaren, waarbij het Kinderkoor de laatste malen een operette opvoerde, is nu door de dames zelf een operette in studie ge nomen, getiteld: Princ of Prins. Gezien de successen van vorige uitvoeringen zal deze speciale jubileumavond zeker door velen met belangstelling worden tgemoetgezien. Fictsen-dicven. Gisteren werd aan gifte gedaan door J. K. en C. de L. alhier, dat hun rijwielen waren verdwenen. Door de politie werd de dader van de fietsen diefstal later aangehouden, een zekere J. S., zwerver, tegen wie procesverbaal is opgemaakt. Heden wordt hij naar Utrecht overgebracht. Hedenmorgen werd wederom door B. alhier, aangifte gedaan dat ook zijn rij wiel was verdwenen. De dader hiervan is de politie nog net op het spoor. De twee eerstgenoemde rij welen konden aan de eigenaars worden terug bezorgd. Zij nog vermeld, dat de fietsen tegen een etalage in de Voorstraat waren gezet derhalve niet op stille plaatsen. LAAI ME BtKlQi 1 EN Goedkoope melk voor schoolkinderen? De minister van economische zaken heeft aan de Friesche Maatschappij van Land bouw, in antwoord op een adres, onder meer geschreven: „Hot is mij bekend, dat de afdeeling Ex port der Nederlandsche Zuivel-Centrale doende is voorstellen te ontwerpen tot ver strekking van goedkoope melk aan school kinderen; zoodra deze voorstellen zijn in gekomen, zal ik nauwgezet overwegen, of en in hoeverre dit ook mij sympathieke denkbeeld voor practische verwezenlijking vatbaar is. Andere fondsen dan die uit het z.g. „zuivelpotje" kunnen echter noch voor propaganda, noch voor verstrekking van goedkoope melk beschikbaar worden ge steld." TELEGRAMMEN DE WINTER IN DE VER .STATEN. Verscheidene menschen doodgevroren. NEW-YORK, 19 Jan. (V. D.). In het Noordwesten der Ver. Staten heerscht een grimmige winterkoude. De sneeuw ligt op sommige plaatsen anderhalve M. hoog. Ver scheidene menschen zijn doodgevroren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 5.507.50, idem II f 2.20—3.30, roodekool f 0.80—4.90, sa- voyekool f 0.804.80, groenekool f 0.70 3.60. pieterselie f 0.401.10, prei f 0.50 2.10, selderie f 0.301.30, knoLselderie f 0.00 3.60, per 100 kg.: kroten, gekookt f 25, witloof f 211, boerenkool f 24, uien f 0.802.60, wortelen f 2.106.10, spruiten I f 39, spruiten II f 1.504.00, andijvie f 6—18, nero f 4.40—5.00. 19 Jan. Boter. Aanvoer 360 kg., prima Fabrieksboter f 1.60, prima boerenboter f 1.501.60 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Jan. Lange turf geen aanvoer, prijzen f B—9, per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Jan. Groenten- veiling. Waschpeen per kist van 20 kg., f 0.80—1.10, kroten per kist f 0.25—0.40, roodekool per 100 f 6.608.10, gelekool f 3.60—5.S0, selderieknollen f 2.60—4.10, andijvie per kist 3552 cent, groenekool pc-r 100 f 2.10—3.20. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Jan Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool I f 1.50— 6.30, kroten f 1.4012,00, per 100 bos selde rie f 1.003.20, andijvie f 814, per 100 stuks savoyekool f 2,30. Eicrcnvefling. Aanvoer 2044 stuks, kip peneieren f 3.003.30, eendeneieren f 2.50 per 100 stuks. TER AAR. 18 Jan Centrale Veiling. Spruiten f 1.10—6.00, uien f 2.10—3.00, andijvie per kist 4244 cent per kilo 210 cent. witlof per 109 pond f 1.603.00, peen f 1.00, selderie f 2.603.00, prei f 3.20, sa voyekool f 5.00, roodekool f 4.00. postelein per kg. 15 cent, boerenkool per kist 13 ct. BOSKOOP, 18 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 30 cent, Claudius Pernet 80120 cent, Butterfly 40 60 cent Wilh. Kordes f 1.502.40, Briar- cliff 4060 cent, Steward 30 cent, Aug. Noack 80120 cent, Ar'ers 5080 cent. Tulpen 1220 cent, Seringen 2040 cent, Prunus triloba 4070 vent, Azalia 50 cent, Mahonia 1017 cent.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3