ZATERDAG 19 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAF1SCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Jan, 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst te De Bilt. Hoogste barometerst782.9 te Aberdeen. Laagste barometerst.: 751.5 te Vardö.' Verwachting tot den avond van 20 Jan.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noor delijke, in het Oosten later wellicht veran derlijke wind. Ge deeltelijk bewolkt tot betrokken. Wei nig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst; wellicht toene mende vorst in het Oosten. In den toestand kwam weinig verande- ning. Het gebied van hoogen luchtdruk be ven Ierland blijft gelijk. In het binnenland van Europa, in het gebied van strenge vorst, vormt zich een tweede maximum. Terwijl de warme luchtmassa's met storm- snelheden door het Noorden stroomen, en de hoogste temperaturen van ons waarne mingsgebied langs den rand van het Pool gebied veroorzaken, wordt Centraal Europa overstroomd met vochtige, koude vorstlucht uit de binnenlanden van het continent, waardoor de vorstlijn overal de kusten volgt en in Zwitserland en in het Oosten van Frankrijk matige vorst voorkomt. De middelgebergten zijn nog steeds in wolken gehuld met lage temperaturen. Hoog in de Alpen worden weer zware stormen uit N. O. en O. gemeld met temperaturen beneden minus 13 gr. boven 3000 m. (Jungfraujoch 15 gr. C., Zugspitze 13 gr.) in Oost- Europa zelfs beneden 1500 m. (Schneekop- pe in Silezië 1600 m. 14 gr. C.). De vlieg tuig opstijging van Soesterberg geeft nog geen lage temperaturen in de onderste ki lometers. Het is evenwel niet uitgesloten, dat de continentale strooming zich iets naar het Noorden zal verleggen en dat daardoor in het Zuid-Oosten van ons land de vorst tot matig zal toenemen. LUCHTTEMPERATUUR' 3.gr. C. LICH1 OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 18.50 uur tot Zondagmorgen 7.29 uur en van Zondagna middag 16.49 uur tot Maandagmorgen 7.28 uur. DE LOONEN IN GEMEENTEDIENST. Hooger dan in het particuliere bedrijf? Door de Leidsche Ver. van Industrieelen is aan den Raad dezer Gemeente een adres gezonden van den volgenden inhoud: Geeft eerbiedig te kennen: De Leidsche Vereeniging van Industrie elen, gevestigd te Leiden, aldaar domicilie kiezende 'te kantore van haar Secretariaat aan de Breestraat No. 81, dat verzoekster meent het navolgende aan het oordeel van Uwen Raad te moeten on derwerpen. Vaklieden in de Leidsche textielindustrie metaalindustrie, voedings- en genotmid delenindustrie en bouwtmaterialenindustrie verdienen een gemiddeld weekloon van respectievelijk 27.25.24.en 24.—. Daartegenover verdienen die Leidsche gemeentewerklieden, welke met bovenbe doelde categorie van arbeiders kunnen wor den gelijkgesteld, volgens staat A, behoo- rende bij de verordening van 31 Januari 1918, verzamelnummer 21, betreffende de de wedden van ambtenaren in dienst der Gemeente Leiden, weekloonen van 29.70 tot 36.(derde, vierde en vijfde groep), op welke wedden tijdelijk 4.4% wordt ge kort, bjj ongehuwden op het geheele sala ris, bij gehuwden op het salaris, vermin derd met 700.Bovendien genieten de Leidsche gemeentewerklieden een kinder toeslag ten bedrage van 52.per jaar per kind vanaf het derde kind. Ongeschoolde arbeiders in de Leidsche textielindustrie, metaalindustrie, voedings- en genotmiddelenindustrie en bouwmate rialen industrie verdienen een gemiddeld weekloon van respectievelijk -20.20. 20.— en 21.—. Ongeschoolde Leidsche gemeentewerk lieden verdienen volgens opgemelden staat weekloonen van 27.— tot 31.95 (eerste en tweede groep), waarop eveneens het hierboven vermelde inzake tijdelijke kor ting en kindertoeslag van toepassing is. Hierbij is geen rekening gehouden met de verplichte pensioen bijdrage der gemeente werklieden ad 10%, daar naar het oordeel van verzoekster voordeelen als pensioen, hooge en langdurige uitkeering by ziekte, langere vacantie enz. daartegen volledig opwegen. Verzoekster meent dat deze toestand niet bestendigd mag worden, te meer daar het zich laat aanzien dat de loonen van het particuliere bedrijf nog een verlaging zul len moeten ondergaan, zulks tengevolge van de zeer slechte bedrijfsresultaten van de Leidsche industrie. Verzoekster brengt onder de aandacht van Uwen Raad de groote maatschappelijke voordeelen, die de gemeentewerklieden ge nieten tegenover de werklieden in het par ticuliere bedryf, als vaste aanstelling, pen sioen, enz. Verzoekster is mitsdien van oordeel dat de loonen der Leidsche gemeentewerklie den aanzienlijk zullen moeten worden ver laagd, teneinde de lasten der Gemeente Leiden, die tengevolge der hooge gemeente- loonen op inwoners, dus ook op de in dustrie drukken, te kunnen verminderen, en de bestaande ongelijkheid te elimineeren, welke des te grievender is, waar de fa brieksarbeiders in particulieren dienst in feite medebetalen aan de hooge loonen van hunne collega's in overheidsdienst. Een da ling der gemeenteloonen zal tevens onge twijfeld een daling der huren bevorderen, welke ook voor de arbeiders in het alge meen van de hoogste urgentie is. Vervolgens wijst verzoekster erop, dat de financieele toestand der Gemeente Lei den zeer nauw samenhangt met de winst- reusltaten der Gemeentebedrijven. Zonder twijfel zullen deze winsten in de toekomst aanzienlijk verminderen, in de eerste plaats door verdere tariefsverlaging, welke noodzakelijk zal zijn om den wille van de bestaansmogelijkheid der Leidsche industrie, en in de tweede plaats door ver mindering van den omzet als gevolg van de gewijzigde economische verhoudingen, waarvan te verwachten is dat zij van blij- venden aard zullen zyn. Mochten de ge meentebedrijven, en met name de Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciieit, hunne tarieven niet in voldoende mate ver lagen, dan zullen zonder twijfel tal van industrieën zich een eigen installatie voor het opwekken van goedkooperen electri- schen stroom aanschaffen. Dat zulks voor den financieelen toestand der Gemeente Leiden fataal zou kunnen worden, blijkt wel duidelijk uit hare be grooting voor het jaar 1935; immers wordt daarin de opbrengst der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit geschat op een bedrag, dat ongeveer gelijk is aan de totale opbrengst van alle aan de Gemeente toe komende belastingen tezamen. Ook uit dit oogpunt is het noodzakelijk, dat naast bezuiniging op andere wijze tijdig vermindering van de wedden der gemeente werklieden plaats vindt, wil belastingver- hooging kunnen worden voorkomen. En aan dit laatste mag naar verzoeksters meening in deze tijden, nu reeds zoo zware lasten en nooden op de inwoners der Gemeente Lei den en op de aldaar gevestigde industrie in het byzonder drukken, niet worden ge dacht. Integendeel zal een belastingverlaging zeker op haar plaats zijn. Mitsdien heeft verzoekster de eer zich tot Uwen Raad te wenden met het eerbiedig verzoek, te willen bevorderen, dat zoo spoe dig mogelijk de loonen der werklieden in dienst van de Gemeente Leiden meer in overeenstemming worden gebracht met de loonen, welke door gelijksoortige werk krachten in de Leidsche industrie worden verdiend. *t Welke doende enz. LEIDSCHE AMBACHTSSCHOOL. Inschrijving van nieuwe leerlingen. Blijkens de advertentie, voorkomende in dit blad, bestaat weder gelegenheid voor inschrijving van nieuwe leerlingen. Jon gens, die in Maart van dit jaar den. leef tijd van 12 jaren hebben bereikt, kunnen tot de school worden toegelaten. De oplei ding voor de vakken, genoemd in de adver tentie, duurt drie jaren, waarna aan de leerlingen een diploma kan worden uitge reikt. Het schoolgeld wordt berekend naar het zuiver gezinsinkomen. Wij raden een ieder die belang stelt in of belang heeft bij dit onderwijs, aan, zich met den directeur der school in verbinding te stellen, die gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekt. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 5856. Firma J. H. van Eg- mond, Warmond, Dorpstraat 137 B, siga- renhandel. Nieuwe inschrijving. 6561. Boekhandel R. H. Groeneveld v.-t. Bock handel Patria, Leiden, Breestraat 156, boek en kantoorboekhandel; leesbibliotheek, E.: R. H. Groeneveld, Leiden. Wijzigingen: 6250. IJmuider Visch- hal „De Klok", Leiden, Nieuwe Beesten markt 22. Uittr. E.: Mej. A. Klok, Leiden, d.d. 18 Dec. 1934. N. E.: H. Klok-van Schie, Katwijk a. Zee (H.V.). 602. Naamlooze Vennootschap tot Exploi tatie van de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Leiden, Rapenburg la. Pro curatie verleend aan: G. H. Zaayer, Lei den (B.P.). 366. Naamlooze Vennootschap Sajetfa- briek en Breierij J. Parmentier Zonen, Leiden, Lammermarkt. De commissaris: mr. R. J. H. Patijn is thans gedelegeerd commissaris. 361. Naamlooze Vennootschap Sajetfa- brieken P. Clos Leembruggen, Leiden, Langegracht 8—12. De commissaris: mr. R. J. H. Patyn, is thans gedelegeerd com missaris. 143. Naamlooze Vennootschap Nettenfa- briek voorheen Jaeger, Leiden, Lammer markt 58. De commissaris: mr. R. J. H. Patijn is thans gedelegeerd commissaris. 605. Snelpersdrukkerij Patria (f.), Lei den, Breestraat 156, hoofdz.: Amersfoort, Wilhelminastraat 21, drukker-, boek- en kantoorboekhandel. Het filiaal te Leiden, Breestraat 156, is opgeheven. 5094. P. Marks, Leiden, Hooigracht 94. D.d. 14 Jan. 1935 werd een opgave inge diend meldende de opheffing van het ge heele bedrijf; dit had echter alleen betreK- king op het winkelbedrijf. Het schilders bedrijf wordt nog steeds uitgeoefend, thans onder den naam: Firma P. Marks Zoon. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester A. J. v. Gerrevink. Secretaris R. Rietsma. Aanwezig 13 leden. Voortgegaan wordt met behandeling der gemeentebegrooting 1935. De vuil-afvoer. WJilNW!!1 Volgnummer 245. De begroot in gseommis- sie zou gaarne vernemen, welk standpunt B. en W. innemen ten opzichte van het doen wegvoeren van het vuil van de vuilver branding naar elders, inplaats van ver branding in de daarvoor bestemde inrich ting. Inzonderheid zag zy gaarne medege deeld, of er in den laatsten tijd pogingen om tot wegvoering te geraken zijn inge steld en welk bedrag een eventueele weg voering zou moeten kosten. B. en W. deelen hierop mede meermalen de mogelijkheid tot wegvoeren der afval stoffen naar Ieders onderzocht. Een groot bezwaar tegen het plan is het gemis aan de zekerheid, dat het vervoer nimmer zal stagneeren. De gemeente-opzichter raamt de kosten van het wegvoeren van het vuil op pl.m. 0.45 per ton. Mocht zich een gunstige gelegenheid tot oplossing dezer kwestie van de wenschelijkheid daarvan zijn ook B. en W. ten volle overtuigd, voor doen, dan zullen B. en W. zeker niet na laten, die te benutten. De heer Paardekooper vraagt verdere inlichtingen. De heer Kortmann noemt het antwoord van B. en W. niet juist. Spr. heeft geïnfor meerd bij de gemeente Nieuwkoop. Deze gemeente wil 20 jaar afvoering garandee ren. Voorts geeft de heer Kortmann enkele cijfers, verstrekt door het gemeentebestuur van Nieuwkoop. De voorzitter dankt den heer Kortmann voor de mededeeling en zal de kwestie na gaan, waarna B. en W. advies zullen uit brengen. De heer Bakker zegt, dat de kwestie vuilafvoering vroeger in den breede is be sproken Spr. acht de gemeente Nieuw koop wel een soliede afnemer. Mogelijk zijn er nog andere afnemers. Voorts wijst spr. er op, dat het zwaartepunt van B. en W., de bedrijfszekerheid, hiermede wel vervalt. Volgnummer 270. Jaarwedde tijdelijk opzichter bij gemeentewerken. De com missie stelt voor wegens daling van het aantal buitengewone werken in 1935 het bedrag, als belooning voor den tijdelijken gemeente-opzichter Bakkers uitgetrokken, met de helft te verlagen. B. en W. willen deze post handhaven. In de eerste plaats is de opzichter noodig voor de in de werkverschaffing uit te voe ren werken. Ten tweede is voor de bui tengewone werken toezicht noodig. Hoe deze werken zich in 1935 zullen ontwikke len valt heel moeilijk vooruit te zeggen. In elk geval is de opzichter tot het eerste halfjaar 1935 noodig. B. en W. zeggen, dat de opzichter tot volkomen tevredenheid werkt en dat ont slag en vervanging door een ander de ge meente in geen enkel opzicht voordeel zal bieden. Den heer Paardkooper heeft het ant woord weinig bevredigd. Spr. meent dat na de slootdemping de 3de opzichter niet meer noodig is. De voorz. zegt, dat B. en W. iemand, die tydelijk in dienst is, niet langer zal hou den dan noodig is. De heer Paardekooper blijft by de mee ning, om de post met de helft te verlagen. Spr. meent dat twee opzichters voor deze gemeente voldoende zijn. Op verzoek van den heer Kruizinga zal over deze zaak verder in geheime zitting worden gesproken. Volgnummer 275. De begrotingscommis sie vraagt zich af, of het niet beter is de Krocht weer als tuingrond te verhuren. Overigens zag de commissie zich gaarne in kennis gesteld met de bestemming, die B. en W. aan het perceel hebben toegedacht. Verhuring van het" perceel zou een bespa ring geven van 150, De heer Paardekoo per licht e. a. nader toe. B. en W. zijn van meening, dat verhuring van de Krocht als tuingrond wellicht aan beveling verdiende, maar om verschillen de redenen, is daarvan afgezien. Volgens het uitbreidingsplan is het perceel in de toekomst tot sportterrein bestemd.. Volgnummer 336. De commissie stelt voor het bedrag der subsidie aan „de Leid sche Hout" met 250.te verminderen. B. en W. meenen, dat halveering van de subsidie, die pas het vorige jaar ingesteld is, ten sterkste te moeten ontraden. Het karakter van de Leidsche Hout, het doel, waarvoor het park ingesteld is en boven dien de gelegenheid tot^Wandelen, die het de ingezetenen van Oegstgeest biedt, ma ken het verleenen der subsidie meer dan verantwoord. De opmerking omtrent de zedelijkheid in het park, kan het standpunt van B. en W. niet doen veranderen. De waardeering van een inrichting mag niet afhankelijk worden gesteld van minder oirbare dingen, die er tegen de wil van de overheid en bestuur gebeuren. In dit op zicht bestaat er geen enkel verschil tus- schen de Leidsche Hout en andere open bare plantsoenen of wandelgelegenheden. De heer v. Breda zou de post geheel wil len schrappen, terwijl de heer Kortmann de subsidie periodiek wil laten afloopen, dus ieder jaar iets minder zoodat over eenige jaren de subsidie geheel weg is. De heer Simon Thomas zou de subsidie, met 10 pet. willen verminderen. De voorz. verdedigt de post, evenals de heer Bakker en de heer Kruizinga. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen met 8 tegen 5 stemmen en het voorstel Simon Thomas (10 pet. korting) aangenomen. Bij volgnummer 350 bepleit de heer Kruizinga huurtoeslag, omdat de huren hier vooral hoog zijn. Weth. Zandbergen meent dat de huren dan hoog blijven. De heer Kruizinga er kent dit bezwaar. De voorz. meent dat te Oegstgeest geen woningnood is. Vele bewoners die buiten de gemeente woonden en werkzaam zijn bewonen de huizen van „Buitenlust". De heer Kruizinga stélt voor 1.huur toeslag te geven voor werkloozen. De heer v. Egmond zou liever eerst praeadvies daarover uitbrengen. Dit voorstel, in stem ming gebracht, wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Volgnummer 395. De heer Paardekooper merkt namens de commissie op. dat zij de betegeling der trottoirs in langzamer tem po wenscht uit te voeren. De commissie zou voor deze post f 7500 willen uittrek ken. Een en ander licht spr. nader toe. B. en W. achten het in langzamer tempo uitvoeren der betegelings-werkzaamheden in geen enkel opzicht in het belang der ge meente. Financieel is er geen enkel voor deel aan verbonden, eerder nadeel. In de eerste plaats zijn thans de tegels zeer goed koop. terwijl met gegronde zekerheid mag worden aangenomen, dat de prijzen spoe dig zullen stijgen. Een symptoon daarvan is reeds aanwezig in de stijging der beton - prijzen. Voorts zal het onderhoud van de trottoirs bij niet betegeling jaarlijks kos ten eischen. Deze twee posten wegen niet op tegen het renteverlies over twee jaar, te zamen op f 900. Bovendien verkrijgt men het groote voordeel, waar vele gemeente naren reeds lang naar snakken, dat de slechts verharde trottoirs worden veran derd in begaanbare wandelpaden. De heer Paardekooper wijst er op, dat sinds den tijd dat de begrooting is gemaakt en op 't oogenblik de prijzen 20 pet. zijn gezakt. Het voorstel der commissie wordt ver worpen met 6 tegen 7 stemmen, Belastingverhooging. '4 De behandeling der verhooging opcenten op de personeele belasting geschiedde in geheime zitting. In openbare zitting werd besloten in afwijking van het voorstel van B. en W. om 155 opcenten personee- Je belasting te heffen het aantal opcen ten vast te stellen op 149 (tot op heden 75). R.-K. VER. VAN HANDELSREIZIGERS. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering in „Den Burcht". Te half negen opende de voorzit ter, de heer F. Driessen, de vergadering met allen een hartelijk welkom toe te roepen, in 't bijzonder den spreker van dezen avond, den heer G. C. Bekkering. De notulen werden daarna met alge- meene stemmen goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrij ven van den geestelijk adviseur, den wel- eerw. heer kapelaan Dorbeck, die wegens andere werkzaamheden genoodzaakt was zijn ontslag te vragen als geestelijk advi seur van „St. Christoffel". Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. A. Bierlagh, ontleenen wij het volgende: Op 1 Jan. 1934 had de afdee- ling 37 leden, bijgekomen 6 leden, totaal 43 leden. Bedankt 4 leden en door roye ment 1, dus totaal 5 leden. De penningmeester volgde hierna met het financieel verslag, waaruit bleek, aat er een klein nadeelig saldo was in tegen stelling met het vaandelfonds, dat goed vooruit gegaan was. Beide jaarverslagen werden onder har telijke woorden van dank goedgekeurd. Het volgende punt, de verkiezing van een voor zitter wegens periodiek aftreden van den huidige, den heer Driessen, leverde geen moeilijkheden op. Met 19 van de 31 stem men werd de heer Driessen herkozen. Vervolgens was de beurt aan den spr. van dezen avond, den hoofdbestuurder G. C. Bekkering. Spr. had als onderwerp ge kozen: „Wat verlangt gij van St. Christof fel". Wij leven, aldus spr., in een tijd van moeilijkheden en wel zoodanig, dat de toe stand van diverse leden slecht te noemen is, en dan komt de critiek en wel een cri- tiek in zulk een stadium, dat wij het ge rust matelooze critiek kunnen noemen. Op het oogenblik wordt er werkelijk misbruik gemaakt van den handelsreiziger. Immers de handelsreizigers moeten tegenwoordig haast alle risico's dragen. Verbetering is noodzakelijk. De sociale •positie is zeer zwak. St. Christoffel werkt daar steeds voor, b.v. voor het betere lot van een provisie-reiziger. Dank zij minister van Schaik wordt thans aan een wetsontwerp gewerkt, waar in de rechtspositie van een vertegenwoor diger wettelijk in nieuwe banen geleid zal worden, waarmee een hartewensch van het hoofdbestuur, waarvoor het reeds 27 jaar werkt, eindelijk hopelijk in vervulling zal gaan. Dan zal er paal en perk gesteld wor den aan de beunhazerij die thans nog welig tiert. Bij de bedrijfsorganisaties zijn handels reizigers uitgesloten. Dit zal een punt van voortdurende actie wezen van St. Christof fel. Ook de werkloosheidsverzekering le vert nog tal van moeilijkheden op. Ook daar zal in samenwerking met den rijks dienst verandering in komen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er dit jaar nog wijziging in komt, althans soepeler bepalingen. Spr. bespreekt al deze zaken uitvoerig. Zoo werkt St. Christoffel voor zijn leden, maar vele reizigers en agenten zien het nut van het vereenigingsleven nog steeds niet in. En toch kan een vereeniging zoo veel voor zijn leden doen, zoowel finan cieel als moreel. Juist in dezen tijd is het zoo dringend noodig, dat er samengewerkt wordt. Wy GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR OPENB. LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de toelating, met Maart a.s„ tot de openbare lagere scholen op 't Schutters veld, aan de Duitvenbodestraat, aan de Ha- verstraat, aan de Paul Krugerstraat, aan den Zuidsingel, aan de Medusastraat en aan de Vrouwenkerkkoorsteeg, gelegenheid zal worden gegeven aan die scholen tot en met 16 Februari e.k., dagelijks van des voor middags half negen tot negen uur en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tot twee uren des namiddags; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschryving moet worden ge toond; 3o. dat de kinderen vóór 1 April a s. den leeftyd van zes jaar moeten hebben be reikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 19en Januari 1935. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAAR SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen: in de Gortestraat, aan de Atjehstraat en aan het Elisabethshof tot en met 16 Februari e.k. gelegenheid be- "staat tot het doen inschrijven van leerlin gen en wel des voormiddtags van kwart vóór negen tot half tien en uitgezonderd Woensdags en Zaterdags des namiddags van kwart vóór twee tot kwart na twee uur. De kinderen moeten op 1 Maart as. den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 19en Januari 1935. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Dioc. Ver. van R.K. Onderwij zers in het Bisdom Haarlem, afd. Leiden en Omstreken, jaarvergade ring in Der. Burcht, 6.30 uur. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor de leden van den R. K. Volksbond. Spreker A. Angenent, Haarlem, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Bruins Slot, De Bruijne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix. Ra penburg 9. tel. 807; E. B. de Metz, Kore- vaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS KAPSALON J. P. v. d. BLOM. Gisternamiddag heeft in perceel Rijns- burgersingel 2 de opening plaats gehad van het Kapsalon van den heer J. P. v. d. Blom. De opening geschiedde later dan verwacht werd doordat de meubelen van de fa. Voll- mans uit Rotterdam te laat arriveerden. Behalve vele bezoekers was hierdoor de heer v. d. Blom zelf niet in het minst ge dupeerd. De kapsalon ziet er uitstekend uit en maakt 'n goeden ind-ruk. Nieuwe stalen scheerstoelen sieren de salon, terwijl vóór de salon 'n gezellig zitje voor de wachten de is ingericht. Den heer Blom veel succes. moeten gemeenschappelijk werken voor een betere toekomst. Wij, Katholieken, heb ben een bijzondere taak. Wij moeten de ge meenschap laten zien, dat wij het meenen en er naar streven een goed katholiek voor beeld te geven. Ieder kan groot werk ver richten als hij daadwerkelijk meewerkt aan de katholieke actie. Houd vertrouwen in 't Geloof, houd vertrouwen in St. Chris toffel dan kry'gen wij een betere maat schappij en dan krijgen wij ook een betere toekomst. Deze rede oogstte een dankbaar applaus van het aandachtig gehoor. Nadat er ver schillende afgevaardigden waren benoemd, volgde de rondvraag. Van deze rondvraag maakte de inmiddels gearriveerde geeste lijk adviseur gebruik om zijn afscheids woord te spreken. De eerw. spr. motiveert de redenen voor zijn bedanken als advi seur van St. Christoffel. noemt zijn advi seurschap bij St. Christoffel een aange- namen tijd en werpt vervolgens een blik op de zes jaren dat hij deze functie heeft mo gen waarnemen. Hij brengt dank aan het bestuur voor de prettige samenwerking en spreekt de beste wenschen uit voor de handelsreizigers zoowel op stoffelijk als geestelijk gebied, waarna de voorzitter den scheidenden adviseur dankt voor al het geen wat hij voor de vereeniging heeft ge daan. Na de vergadering evenals bij de opening met gebed gesloten te hebben bleven de le den nog langen tijd onder de tonen van een gezellig stukje muziek bijeen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2