DONDERDAG 17 JANUARI 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Een der slachtoffers van het ernstig auto ongeval op den Bosschen weg te Uden- hout in den vroegen morgen van Zondag j.l., de 26-jarige verpleegster mej. W. Kaag, is gisteravond in het ziekenhuis te Til burg aan de bekomen verwondingen over leden. GROENTEKAR AANGEREDEN DOOR AUTO. Toen de heer Ottens gisteravond met zijn vrouw op een groentewagen vanuit Haren naar Groningen reed, werd hij door een uit de richting Groningen komende per sonenauto aangereden. De vrouw van den heer Ottens viel van den wagen en werd zoodanig gewond, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Groningen noodzakelijk bleek. De bestuurder van de auto, die de aanrijding veroorzaakt had bekommerde zich niets om. het geval en reed door. Het nummer van de auto kon echter nog door iemand opgenomen worden. De groentewa gen werd beschadigd, de heer O. zelf be kwam geen letsel. Van een en ander werd aan de politie te Haren en Groningen ken nis gegeven die trachten zal den bestuurder van de auto op te sporen. WAGEN VAN EEN RANGEERENDEN TREIN ONTSPOORD. Sneltrein AmsterdamMaastricht heeft een half uur vertraging. Ten gevolge van een verkeerden wissel stand had gistermiddag omstreeks twaalf uur een ontsporing plaats op het station van het Noord-Limburgsche plaatsje Oirlo- Casteray. Op het baanvak van de lijn AmsterdamMaastricht welke daar ter plaatse enkelspoor heeft, geraakte van een rangeerenden trein een met hooi beladen wagon uit de rails, waardoor het baanvak geheel versperd werd. Met al het beschik bare personeel dat onmiddellijk gerequi- reerd werd, nam men het opruimingswerk ter hand. Toen om 12 uur 45 de sneltrein uit Amsterdam naar Maastricht moest passee- ren was men met de opruimingswerkzaam heden nog niet gereed en moest deze stop pen. Eerst om 13 uur 15 toen men de wa gon weer op het spoor had, kon de trein, die dus een half uur oponthoudt had gehad, weer vertrokken met bestemming naar Maastricht. BRAND IN EEN BRANDSTOFFEN- HANDEL, Gisteravond is brand uitgebroken in de garage van den brandstoffenhandelaar Jo- hann Speekman aan de Westzijde 324, te genover het Blauwe pad te Zaandam. Men vermoedt, dat ^ïet vuur is ontstaan door het in brand raken van één der beide vrachtauto's, welke om zes uur was terug gekomen uit Wormer. Volgens de gewoon- te had men de nog warme auto met klee- den afgedekt, en mede om het afkoelen tegen te gaan, daaronder twee lampen, wel ke speciael voor dat doel werden ge bruikt, geplaatst. De heer S. neemt dezen maatregel om de auto's des mórgens weer dadelijk te kunnen gebruiken. Toen de brand uitbrak, was er niemand in de ga rage aanwezig. Het vuur had zich zoo snel verbreid, dat aan behoud van de garage niet meer viel te denken. De" vlammen sloegen over naar het aangrenzende kantoor, dat mede door het vuur vernield werd. De woning kreeg belangrijke waterschade. De heer S. was geassureerd. SMOKKELAAR IN DEN RUG GESCHOTEN. Omdat hjj niet wilde stoppen. Nit Tegelen wordt gemeld: Toen gister middag een uit Duitschland komende vrachtauto ons land wilde binnenrijden, gaf de bestuurder geen gevolg aan de som matie van den dienstdoenden ambtenaar. De commies sprong achterop de auto en FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 7) Ze was zoo afwezig, dat ze hem niet zag aankomen, terwijl hij haar tafeltje nader de; en eerst toen hij sprak, werd ze zich van zijn aanwezigheid bewust. „Goeden morgen, miss Barrington!" Bij deze begroeting schrok ze op en lach te toen om zichzelf. „O! Goeden morgen, dokter, Wat hebt u mij aan het schrikken gemaakt! Ik heb u niet eens zien binnenkomen." „Neen", antwoordde hij glimlachend. „Dat merkte ik, U was zoo in gedachten verdiept." „Ja", erkende het meisje. „Ik overwoog hoe ik in Yong-Foo moest komen. Mijn va der is inderhaast vertrokken gisteravond en nu moet ik op mijn eigen houtje gaan. Hij heeft een briefje echtergelaten. Ik moet zoo spoedig mogelijk in Yong-Foo ko men en de bagage, die hij hier heeft laten staan, meenemen. Vrije overtocht is mij aangeboden. „Door Lo Weng-Ho?" „Ja", klonk het en het meisje keek hem verbaasd aan: „Hoe weet u dat?" „Ik vermoedde het", antwoordde hij, „ik ontmoette den mandarijn, toen hij uit het restaurant kwam." loste eenige waarschuwingsschoten in de lucht. Daar bestuurder in volle vaart door reed, schoot de ambtenaar hem in den rug. Bij het tot stilstand komen van de auto, poogde de bestuuder nog te ontvluch ten. Hij viel echter neer. Met zware ver wondingen werd hij opgenomen en naar het R.-K. ziekenhuis te Tegelen vervoerd. Het bleek te zijn de 28-jarige Smeets uit Belfeld. De auto is evenals een partij margarine van 2000 K.G., in beslag genomen. EEN SMOKKELBENDE VERRAST. In mist en duisternis gevlucht. Maandagnacht ontdekten eenige rijks ambtenaren op hun tocht in het grensge bied onder de gemeente Rucphen een heel leger smokkelaars naar ruwe schatting wel een 40 a 50 man sterk gepakt en gezakt op weg van uit de richting van de grens verder het land in. Toen de smokke laars zich ontdekt zagen, ontdeden verre weg de meesten zich van hun vrachtje en kozen het hazenpad, waarbij zij, begunstigd door mist en duister, aan een bekeuring konden ontkomen. De achtergebleven smokkelwaar, bestaande uit 19 vrachten, tezamén bevattende in totaal 500 K.G. mar garine en suiker, werd door de commiezen in beslag genomen. BELANGRIJKE INBRAAK. ƒ5000 a ƒ6000 aan juweelen gestolen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is tijdens de afwezigheid der bewoners in gebroken bij de familie H. K. aan den Heemraadsingel No. 153 te Rotterdam. Voorbijgangers zagen de deur van de wo ning openstaan en waarschuwden de poli tie. Deze stelde een onderzoek in en daarbij bleek, dat het geheele huis was doorzocht. Aangezien de bewoners in het buitenland verblijf hielden, kon niet worden agegaan wat er vermist werd. Gisteren kwam in den loop van den dag evenwel al wel zooveel vast te staan, dat minstens een bedrag van 5000 a 6000 aan juweelen is gestolen. Tot heden is van de daders nog geen spoor. INBREKERS TE TIEL GEARRESTEERD. Vermoedelijke daders van de inbraken in de Betuwe? Uit Tiel wordt aan de „Tel." gemeld: In samenwerking met de Rotterdamsche re cherche is het aan den brigade-comman dant der rijksveldwacht aldaar, met assis tentie van twee rijksveldwachters te Kerk- Avezaath, gelukt de hand te leggen op de daders van de vele inbraken, welke den laatsten tijd in de Betuwe hebben plaats gehad. Hét zijn v. Z. en V., beiden goede bekenden der politie, die verdacht worden zich in verschillende plaatsen te hebben schuldig gemaakt aan inbraken. Gipsafdruken, welke na de laatste in braak van een gevonden bandenspoor wa ren genomen, blijken geheel overeen te ko men met een in beslag genomen motorrij wiel, dat aan de verdachten toebehoort. Ten huize van beide verdachten, alwaar de arrestatie plaats had, werden verschil lende voorworpen aangetroffen, afkomstig van de verschillende diefstallen in de Be tuwe. Beide verdachten ontkennen hard nekkig. De op verschillende voorwerpen gevonden vingerafdrukken zijn echter door een inspecteur van den Rotterdamschen dactyloscopischen dienst geidentificeerd als van verdachten afkomstig. Heden werden zij naar Tiel overgebracht. Na verhoor zul len ze ter beschikking gesteld worden van de justitie om op verschillende plaatsen aan verdere verhooren te worden onderwor pen. MINDERJARIGE ONTVOERD. Opsporing van jongen en meisje verzocht. Sedert Vrijdag 11 Januari 1935 wordt te Utrecht vermist de minderjarige Hermina Gerarda Loor, geboren te Utrecht 12 Fe bruari 1916, wier opsporing en terugbren ging namens den vader door den Commis- Hij zweeg even, vervolgde toen bedaard: „Miss Barrington, als ik u was, geloof ik niet, dat ik dat aanbod zou accepteeren." „Dat wil ik ook liever niet." Er was een verontruste uitdrukking op het meisjes gezicht. „Maar het is moeilijk om te weige ren. Li Weng-Ho is 'n vriend van mijn va der. „Hoe wist hy, dat u op reis gaat? Hebt u hem dat verteld?" „Neen. Maar 't schijnt, dat hij mijn va der gisteravond gesproken heeft eer hij weggingZe zweeg toen ze naar het gezicht van den arts keek. „Wat is er?" „Er viel my iets in", antwoordde hy op luchtigen toon, maar toen hy zich afvroeg of er eenige verstandhouding bestond tus- schen Barrington en den mandarijn, voel de hy zich ernstig gestemd. Doch hij voeg de er levendig aan toe: „Ik geloof, dat ik die moeilijkheid wel voor u kan oplossen, als u geen bezwaar hebt de reis naar Yong- Foo te maken in een sampan van de zen ding." Het meisje lachte opgelucht. „Ik zou het erg prettig vinden." Dr. Forsyth keek op zijn horloge. „Wij gaan over twee uur weg dan kunt u ze ker wel klaar zijn. Er gaan nog twee da mes mee, ik zelf ga ook mee. De da mes moeten naar Fong-Chin, dus voor we daar zijn is er niet zooveel ruimte „Het zal in ieder geval beter zijn dan Li Weng-Ho's woonschip", viel ze hem glim lachend in de rede. „Veel beter", stemde hij ernstig toe. „Excuseert u mij dan, dr. Forsyth. Ik moet nog toebereidselen maken voor mijn vertrek. Over een uur ben ik klaar." „Mooi", antwoordde hy. „Dan hebben we tijd in overvloed om naar de zendingsboot te gaan." saris in de 2de Afdeeling te Utrecht wordt verzocht. Zij is lang ongeveer 1.70 Meter, smal bleek aangezicht en donker haar (kort). Zy is vermoedelijk gekleed in bruine rok met wit doorweven, rose jumper met hooge kraag, bruine kousen en bruine lage schoe nen, rood manteltje en witte muts. Zy is waarschijnlijk in gezelschap van Johannes Roest, geboren te Nykerk 8 De cember 1912, koopman. Hy is ongeveer 1.60 meter lang, tenger postuur. Hy is gekleed in bruin costUum, zwarte hoed, zwarte glimmende regenjas en zwarte lage schoe nen. Zyn aanhouding wordt eveneens ver zocht. By ontdekking van hun verblijfplaats wordt verzocht aan naast byzynde politie kennis te geven. CIRCUSDROOM TEN EINDE. Laren bij den neus genomen. Laren is de laatste dagen in opschud ding geweest door het gerucht, dat daar zou worden opgericht het circus Olanda met een kapitaal van 1.000.000, zegge en schrijve één millioen gulden, 250 paarden, 100 artisten, een tent van 11.000 personen, 800 zadels, 60 honden, 30 apen en één direc teur. Maar naar de „Tel." meldt, is deze fantasie al weer van de baan. Gisteren is de politie van Laren rondgegaan om even- tueele deelnemers te waarschuwen tegen den promotor, wiens fantastische ideeën vaak zyn neergelegd in nuchter proza proces-verbaal heet dat in duidelijk Neder- landsch reden waarom men liefhebbers in overweging gaf nog even te wachten al vorens het millioen vol te storten. Dat de dienaren van de overheid overal een welwillend onthaal vonden mag niet worden gezegd. Vooral de gegadigde, wien de rol van directeur was toebedeeld bekende Larensche figuur, die gloeide van enthousiasme by het idee, dat hij als hoofd van de paarden, de ezels, de honden en de apen met den klassieken hoogen hoed op zou mogen knallen met de chambrière was weinig ingenomen met de mededee- ling en liet den braven politiedienaar, die hem deze onprettige boodschap bracht, zeer onwellevend maar op de mat staan. Het is ook nooit aangenaam om te beken nen, dat men er tusschen is genomen. Toen de bekende Larensche figuur den promotor eenmaal ernstig had genomen en hy verlekkerd door het idee eens „Herr Direktor" te worden, zich gunstig over de plannen uitliet, viel het den gewieksten plannen-uitvoerder niet moeilijk ook el ders een willig oor te vinden. Zoo raakte het balletje aan het rollen. Er niemand kwam op het snuggere idee eens te gaan informeeren of de toezeggingen wel over eenstemden met de feiten. Niemand, die ook maar even overwoog, dat om een cir cus te leiden men van jongsaf in het moei- yyke „métier" moet zijn en dat zelfs groo- te ervaren circusfamilies, wier namen reeds eeuwen in de circusw'eVeld klinken als een klok, in deze tijden de grootste moeite heb ben haar onderneming veilig door de cri sisbranding te brengen. Tot eindelijk iemand, die aan den promotor minder aan gename herinneringen heeft, zich tot de po litie te Amsterdam wendde. Deze waar schuwde de Larensche collega's. En ziet, heel de reuzenzaak, mitsgaders de tent met 11.000 zitplaatsen, die 250 paarden en de rest van de menagerie versmolten als sneeuw voor de zon. En Nederland is een Larensche dwaas heid rijker geworden. Men zegt, dat in Frankrijk iedere historie eindigt meteen chanson. Met een va riant op deze uitspraak kan men zeggen, dat in Laren iedere dwaasheid eindigt met eencarnavalsgrap. Deze welkomen buit heeft de beroemde „raad van elf", de dwa ze troep aan wien men reeds zoo menige vroolyke carnavalsgrap dankt, zich niet la ten ontgaan. En zoo circuleerde heden een bericht door het schildersdorp, dat 11 aan deelhouders (de raad van elf) van Circus Olanda in een gisteravond gehouden ver gadering hebben besloten op 2 Maart a.s. de gala-openingsvoorstelling te doen plaats hebben in Hamdorf. Dat belooft wat! Zoo zal het Circus Olanda dan toch wor- Nadat zy verdwenen was, zette hy zich aan een der tafeltjes en bestelde zyn ont- byt. Terwijl hy at, was hy in gedachten verdiept, maar niet zoozeer, dat het hem ontgaan was dat een, in rijk livrei ge- kleede Chinees tweemaal binnengekomen was om het grooter wordende aantal gas ten op te nemen enweer te verdwijnen. En toen hy het restaurant verliet, ver raste hij den man, terwyl deze in de onder worpen houding van een dienaar van Li Weng-Ho stond. Forsyth maakte daardoor voor zichzelf uit, dat hy de bediende van den mandarijn was. Hij twijfelde er dan ook niet aan, dat Li Weng-Ho's dienaar in structies had gekregen een oogje op hem en Kathleen Barrington te houden. Dit feit werd anderhalf uur later beves tigd, toen het meisje door hem begeleid, in een sampan stapte en dezelfde man haar een briefje overhandigde. Ze nam het aan, las het, schudde toen haar hoofd en zei een paar woorden tegen den boodschapper. De man protesteerde eerbiedig, maar het meisje negeerde hem, en wendde zich tot Forsyth, waarna zy aan boord van de sampan ging. Forsyth gaf onmiddellijk een order aan het hoofd van de familie, die de sampan als woonschip gebruikte, waarna de boot zich in beweging zette. Terwyl ze door het stille water van het kanaal gleden, keek Dick Forsyth het meisje aan. „Was dat briefje van Li Weng-Ho?" „Ja", antwoordde ze. „Die man is een van zijn bedienden. Hy wenschte, dat ik met hem meeging naar de boot van zijn meester." Ze gingen door een netwerk van kanalen, heele straten van booten, waar het krioe lende uitheemsche leven van Canton zich afspeelt, onder verschillende fantastische UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 18 Januari. Huizen, 301 M. Alg. Programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Cellorecital en Gramofoonpl. 12.15 Gramofooniplaten. 12.30 Hoil. Harpkwartet 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Orgelconcert 4.00 Gramofoonplaten. 5.30 Zang en Gramofoonplaten. 6.30 Lezing. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Persbu reau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Literaire voordracht 8.00 Vaz Dias. 8.05 PTT-Kwartiertje. 8.20 Arnhemsche Orkestvereen. m.m.v. de Kon. Zangvereen. Nijmeegsch Mannen koor. 9.00 Lezing. 9.30 Vervolg concert. Om 10.00 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en OrgelspeL 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 De Stafmuziek der Kon. Marine. 2.00 Zang door H. Bronsgeest (bariiton). In de pauze: Gramofoonplaten. 3.00 Pianorecital. 4.00 Zenderverz. 4.05 Kniples. 4.50 Gramofoonplaten. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 „Orvitropia". 6.30 Hobo en piano. 6.40 Orviita>jpia (vervolg). 7.00 Kamermuziek. 7.30 Causerie: Geordende productie (n). 7.50 Gramofoonplaten. 7.57 Herh. SOS-Ber. 8.00 Causerie. 8.30 Pianorecital. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg pianorictal. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Cursus moderne woninginrichting. 11.00 Jazzmuziek (Gramofoonplaten.) 11.3012.00 Gramofoonplaten. D l' o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwyding. 11.20 Orgelspel. 11.50 Trocadero Cinema orkest 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Birminghamsoh Philh. Strijkorkest. 2.20 Schotsch Studio Oilkest 3.05 Gramofoonplaten. 3.50 BBC-Norlhern Orkest. 4.35 E. Colombo en zyn orkest. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 Muzik. causerie. 7.30 Handel-concert. 7.50 BBC-Theaterorkest. 8.50 G. Scott-Wood's Six Swingers en Manito vani's Tipica Orkest 10.40 BBC-Orkest. II.5012.20 Harry Roy en zijn Band. Radi o-P a r i s, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 „Les Bacchantes", spel van Muri- pides. 9.50 „Le procés d'Arnoulette Desfranes", spel van VerceL Kaïundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Concert 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.30 Moderne Fransdhe Muziek. den opgericht zij het onder andere leiding Maar het gaat er mee als met dien tooneel- schrijver, wiens werken wegens het „suc ces" altijd maar éénmaal werden opge voerd om daarna voor goed van het reper- tor te verdwijnen. Men zei van den man, en wankele bruggen door, en voorbij vroo- lyk versierde drijvende amusementspalei zen, tot ze de rivier bereikten, waar ze enkele minuten later naar een groote, pro per uitziende, wit-geschilderde boot ge bracht werden, over de reeling waarvan een paar Engelsche meisjes, met oogen stralend van nieuwsgierigheid, het leven om hen heen gadesloegen. „De zendingsboot", zei Forsyth glim lachend. „En die twee meisjes zijn de pas sagiers voor Fong-Chin. Ik hoop, dat u ze aardig vindt. Ze kennen China niet zoo goed als u, ze zijn pas hier." Aan boord van de sampan gekomen, stelde Forsyth Kathleen Barrington aan de twee dames van de zending voor en toen ze met elkaar begonnen te babbelen, ging hij weg om een oogje te houden op het in laden van de bagage. Het viel hem op, dat er zooveel was, maar hij vond een verkla ring in de veronderstelling, dat een ge deelte er van handelswaar moest zijn. Toen alles ingeladen was, werden de kabels van de sampan losgeworpen, de Zuidenwind bolde de zeilen en het vaartuig werd stroomopwaarts gevoerd, waarna het de Pi-Kiang ingedreven werd, de groote Noor delijke rivier, die de verbinding vormt naar Fong-Chin en het meer afgelegen Yong-Foo. Terwijl dit gebeurde werden Fortsyth's oogen getroffen door een groote jonk met een dubbel stel driehoekige zeilen. Hij nam zijn kijker, richtte dien op de jonk en zag, dat de kleuren van de boot dezelfde waren als van de livrei van Li Weng-Ho's bediende; en hij twijefelde er niet aan of het was de jonk van den mandarijn, een feit, dat hem, toen de sampan over de wij de wateren zeilde, ernstig aan het denken bracht. 7.50 Radiotooneei. 9.40 MandoLimeconcert en zang. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 en 6.35 Gramofoonplaten. 11.20 Omroeporkest uit Leipzig. 12.35 Omroepkwintet mun.v. solisten. 3.20 Weragkamerorkest. 5.05 Alt- en pianoconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 7.35 „Die tapferen Weiber von Obersche den", rykszendiing Haimburg. 8.20 R. Schumann-concert door het Om roeporkest en -koor m.m.v. solisten. 9.20 Berichten. Lezing. 10.2011.20 Dansmuziek. Rome. 421 M. 8.05 „La signorima del cinematografico, operette van Weinberger. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.202.20 L. Langlois en zijn or kest. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Kamermuziek. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Mandolinemuziek. 8.50 Hoorspel. 9.40 Koorooncert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. I.50 Zang. 2.002.20 Gramofoonplaten. 5.20 Kwartetconcert mm.v. zangsoliste. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 8.20 Symphonieconcert m.m.v. solisten. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 10.2011.50 Dansmuziek (Gramofoonpl.). Gemeentelijk RadiodistributtebedrQf en de R.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.2014.50 Londen Reg. 14.50—15.20 Kaïundborg. 15.20—16.05 Keulen. 16.0517.20 Beromunster. 17.20—17.50 Brussel (Fr.). 17.5019.20 Leipzig. 19.2020.20 Beromünster. 20.20—21.20 Brussel (Fr.). 21.2021.35 Luxemburg. 21.3522.55 Brussel (Fr.). 22.55afloop Weenen. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. II.0511.20 Londen Reg. 11.2018.20 Droitwich. 18.20—19.10 Keulen. 19.10—20.00 Londen Reg. 20.0023.00 Locale uitzending. (20 uur) gramofoonmuziek. (21 uur) Dubbel Mannenkw. „Semper Avanti" o.l.v. den heer J. v. d. Broek. (22 uur) „The Me lody Boys o.l.v. den heer J. v. d. Wijn gaard. In de pauzen gramofoonmuziek. 23.00afloop Londen Reg. (Wijzigingen voorbehoudeh). HET JUBILEUM VAN BUZIAU. Vrijdagavond, 25 Januari om 7.45 uur begint de uitzending van de feestvoorstel- ling der Bouwmeester Revue ter gelegen heid van het 40-jarig tooneeljubileum van J. Buziau, welke uitzending door de K.R.O. wordt verzorgd. Als bijzonderheid kan nog vermeld wor den, dat Zondagavond, 20 Januari om 8.50 uur Buziau voor de K.R.O.-microfoon zal vertellen van zijn leven en zijn tooneel- loopbaan. Dit is de eerste maal, dat Buziau, anders dan op het tooneel voor de micro foon komt. dat hij uitsluitend voor „premières" schreef Dat gebeurt nu ook met Circur Olanda. Maar Laren zal lachen. Of de adspirant- directeur ook meelacht, zij het dan als de bekende boer met de kiespijn.... zal men moeten afwachten. IV. Brood op de wateren. Laat in den middag ging de wind liggen, de bemanning haalde de roeiriemen te voorschijn en roeide de sampan naar een groot dorp, waarvan de pagode al van verre te zien was. Toen zij naderbij kwa men, klonk tromgeroffel over het water tot hen door, Forsyth legde uit, dat er fees telijkheden aan den gang waren, waarop een der nieuw aangekomenen den wensch te kennen gaf, aan lan^l te gaan. „Dat wilde ik juist voorstellen", ant woordde hij. „Er is hier een zendingssta tion, waar een vriend van mij een hospi taal heeft. We zullen zyn provisiekast plun deren en er blijven eten." Hij keerde zich lachend tot zijn nieuwe vriendin. „Wat zegt u er van, miss Barrington?" „Ik zou het heerlijk vinden", antwoord de deze opgewekt. Toen het anker uitgeworpen werd, was de schemering al ingevallen; het licht van vroolijk gekleurde lantaarns flikkerde langs de kust en terwijl zij landden klonk het geroffel der trommels luider. De stra ten waren tjokvol. Onder het voort wande len, werd het lawaai steeds grooter; nu hoorden zij lachen cn schreeuwen en kre ten van opgewondenheid. Geknal weer klonk, een regen van gouden vonken viel hoog boven hun hoofden neer en plotse- lig verscheen om een hoek een vreemd soortig geïllumineerd dier, vijf en twintig voet lang, dat zich, al kronkelend en wrin gend een weg baande door de straat. „Lieve deugd!" riep een der Engelsche meisjes, „wat is dat?" „Een papieren draak", lachte de dokter. „Laten we aan den kant gaan, ander- verslindt hij ons nog." (Wordt vervolg''

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9