DONDERDAG 17 JANUARI 1935 DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 TJNITAS STÜDIOSORUM LUGDUNO BATAVA. Viering van het eerste lustrum. Bovengenoemde Studentenvereeniging viert van Maandag 4 tot en met Zaterdag 9 Februari haar eerste lustrum. Er heeft zich een commissie gevormd om dit feit op feestelijke wyze te herdenken, bestaande uit de heeren mr. J. J. Kips, praeses, C. de Langen, ab-actis, mr. W. Aalbergsberg, quaestor, G. J. Hoenderdaal, H. J. Kater en J. J. van Loon. Het voorloopig programma omvat: Maandag 4 Februari: Oudejaarsfeest in de sociëteit Rapenburg 6. Dinsdag 5 Februari: Herdenkingsplech tigheid in het groot-auditorium der Uni versiteit. Na afloop receptie in de sociëteit en diner. Woensdag 6 Februari: Reunistenlunch, concert van de Troubadours, gemeen schappelijke maaltijd en optocht naar „Den Burcht". Donderdag 7 Februari: Tooneelvoorstel- ling van „Dedil" in den Leidschen Schouw burg. Opgevoerd wordt „Hellegang" van J. Cocteau. Na afloop souper-dansant in de sociëteit. Vrijdag 8 Februari: Intiem feest in de sociëteit. Zaterdag 9 Februari: Slotbal in het „Roomhuis" te Den Haag. Met betrekking tot het door „Dedil" op te voeren stuk „Hellegang" (La machine infernale) van Jean Cocteau in de verta ling van het Unitaslid, den heer J. J. van Loon, zij nog opgemerkt, dat de benoodigde décors en moderne costumes door eigen krachten werden ontworpen en vervaar digd. KOMT U KIJKEN EN. De attracties, die „dc Hollandsche Ker mis" u biedt, zijn ondergebracht in de twee groote zal van het „St. Antonius. Clubhuis", naast de Leidsche Schouwburg, Oude Vest. Naast oude bekende treft u ook nieuwe heerlijkheden. Op de eerste plaats kunt u vliegen, zon der eenig risico, terwijl als u uitgevlogen bent u voor uw schitterende vliegpresta ties nog kans hebt op een prachtprijs. On weersbuien en verdere ongemakken zijn door moderne vindingen uitgesloten. Een beroemd nieuw nummer vormen „De Vestaalsche Maagden". Dit nummer is nog nooit vertoond en is eenig in zijn soort Dat moet u gezien hebben. Het organisatiecomité heeft verder be slag weten te leggen op 's werelds beroem- ste clairvoyante. Zy voorspelt u zonder m ankeeren de toekomst op vele manieren, nimmer faalt zij. Menschen met spierballen kunnen hun krachten beproeven in de vroolijke keu ken. Zij, die gesteld zijn op meed heerlijk heden, bestellen poffertjes of drinken een biertje in een onderwetsche bar. Verder nog vele leuke bezigheden, u zult u wel amuseeren. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT. Voor het Criminologisch Instituut te Leiden werden heden een tweetal voor drachten gehouden door prof. dr. E. A. D. E. Carp over Alcohol-psychosen en crimi naliteit en door dr. D. Wiersma over 'Chro nisch alcoholisme. Na de voordracht van prof. Carp over bovengenoemd onderwerp sprak dr. Wiers ma over chronisch alcoholisme. Spr. behan delde eerst de lichamelijke en geestelijke eigenaardigheden van den chronischen al coholist, waarbij hy vooral wees op de af stomping der persoonlijkheid. Deze betreft in de eerste plaats den moreelen, maar op den duur ook den verstandelijken kant der persoonlijkheid. De vraag naar het ver band tusschen alcoholisme en criminaliteit besprekende zeide spr.: Misdadigheid is veelvuldig onder alcoholisten. Ofschoon althans in Nederland, het alcoholgebruik gestadig vermindert, is het chronische alco holisme toch nog zoo frequent, dat het van belang is, den aard van dat verband op te sporen. Daartoe is een zorgvuldige psycho logische beschrijving van de chronische alcoholisten noodig. Deze is gegeven door de directie van het sanatorium voor drank zuchtigen Hoog-Hullen, dr. Hazelhoff en den heer Horst, die uit hun onderzoek heb ben kunnen vaststellen, dat de alcoholis ten in een groot aantal eigenschappen van den gemiddelden mensch afwijken: zij staan verstandelijk, moreel en in maat schappelijke deugdelijkheid op veel lager peil. Het is de vraag of dit een gevolg js van het alcoholgebruik, dan wel of wel licht bepaalde, van huis uit minderwaar dige persoonlijkheden gemakkelijker tot drankmisbruik komen, zoodat daaraan het verschil moet worden toegeschreven. Dit vraagstuk is uit de gegevens van Hazel hoff en Horst niet op te lossen; spr. zal in de volgende voordracht een speciaal daar aan gewijd onderzoek behandelen, waarna tevens de beteekenis van het alcoholisme voor de criminaliteit nader aan de orde zal komen. K. J. M. V. St Peter Kanis. De Leidsche Jonge Middenstanders hiel den gisteravond in het „Eigen Huis" aan de Breestraat een goed bezochte vergade ring, waar als spreker optrad dr. A. P. J. Hoogeveen. Deze hield 'n interessante causerie over den bacteriologischen oorlog. Spr. behandelde allereerst de versprei ding der bacteriën, ook in het gewone le ven, om daarna te komen tot de gevaren van den bacteriologischen oorlog. Hier over is echter nog heel moeilijk iets posi tiefs te zeggen, hetgeen niet anders dan gelukkig genoemd kan worden, indien ten minste het wreed oorlogsbedrijf niet tot aanwending van dit vreeselyk middel komt. 'n Aandachtig gehoor volgde den spreker bij zijn interessante causerie. Tramontsporing. Hedenmiddag te 12 uur is door onbe kende oorzaak een motorwagen van de tram naar Den Haag aan het begin van de Korevaarstraat uit de rails geloopen. Het verkeer in de richting Den Haag was daardoor eenigen tijd gestremd. De andere lijn kon vrijgehouden worden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen geneeskunde de heer P J. Veen en bos, Hilversum. LAATSTE BERICHTEN DE LAATSTE GANG VAN MINISTER KALFF In allen eenvoud heeft hedenmiddag de overbrenging van het stoffelijk overschot van minister Kalff van Wassenaar naar Westerveld plaats gehad, om daar te wor den ter aarde besteld. De belangstelling in het rustige en def tige villapark de Kievit, waar de minister woonde, was niet bijzonder groot. Slechts een klein aantal belangstellenden had zich in de laan van Hoogwolde opgesteld om bij het vertrek van den overleden staatsman aanwezig te zijn, Naarmate de tijd echter verstreek en het oogenblik van vertrek naderde, kwamen er meer menschen, waar onder verschillende leden van het perso neel van het Departement van Waterstaat, die hun hoogsten chef bij den aanvang van zijn laatste gang een groet brachten. De vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin, mr. W. J. baron van Lynden, op- per-kamerheer, de ministers en de fami lieleden, die in den stoet zouden volgen, waren eenigen tijd te voren in het sterf huis samengekomen, waar ds. P. Blaauw een korten rouwdienst leidde. Omstreeks half een werd ïen aanvang gemaakt met het opstellen van den stoet. Twee bloemenauto's reden den tuin van 'spiinisters villa „De Beukenhof', in tot voor den hoofdingang. Er waren meer dan vijftig bloemstükken. Het plechtig oogenblik, dat de kist met het stoffelijk hulsel uitgedragen zou wor den, was daarna aangebroken. De kist werd in de auto geplaatst en daarop werd een aantal kransen gelegd, w.o. die van H.M. de Koningin, van de Nederlandsche Regeering en van de familie. De chauffeur van de familie Kalff, die reeds vele jaren den minister gediend heeft, nam plaats in de lijkauto om ook den minister op zijn laatsten gang naar Westerveld te rijden. Langzaam reed de lijkauto de oprijlaan van de Beukenhof af en sloot zich aan bij de bloemenauto's. Dadelijk daarop volgde een hof auto, waarin baron van Lynden plaats genomen had. Een groot aantal volgauto's kwam hierna. In de eerste daar van, de eigen wagen der fam. hadden plaats genomen de weduwe en enkele naaste fa milieleden. Ook in de volgende auto had den familieleden plaats genomen. Vervol gens kwamen de ministers Colijn, de, Graeff, van Schaik en de Wilde, daarna de ministers Marchant, Oud, Deckers en Steenberghe, in de volgende auto zaten de minister Slotemaker de Bruine en de oud minister, mr. Verschuur. De overige auto's waren alle bestemd voor leden der fa milie. Het was reeds over éénen, toen de stoet zich in beweging kon zetten, geëscor teerd door de rijkspolitie en door de mo torpolitie der gemeente Wasesnaar tot aan de grens der gemeente. Onder buitengewoon groote belangstel ling is vanmiddag op de begraafplaats Westerveld de plechtigheid geschied van de teraardebestelling van den overleden minister van Waterstaat mr. J. A. Kalff. Ofschoon rekening was gehouden met den v/ensch van den ontslapene, dat de begra fenis een eenvoudig karakter zou dragen, werd aan zijn nagedachtenis alleen reeds een grootsche eer bewezen door de aan wezigheid by zijn laatste rustplaats van tal van hoogwaardigheidsbekleders, auto riteiten en andere persoonlijkheden, die per auto of met de extra-treinen, welke de directie van de Ned. Spoorwegen had doen rijden, de reis naar Driehuizen-Westerveld hadden aanvaard. Tot de velen, die reeds een klein uur te voren op de begraafplaats aanwezig waren, behoorden, behalve de di recteur-generaal van het departement van Waterstaat, vele hoogere autoriteiten. Ook was aanwezig jhr. mr. L. v. Fisenne, waarn. commisaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. D. Verbroek, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, jhr. mr. B. W. T. Sandberg, griffier van Ged. Staten. STRANDING VAN EEN DUITSCH STOOMSCHEEPJE. Gisteren is op de Noord-Westelijke gron den van Vlieland door mistige weersom standigheden het Duitsche stoomschip „Warnow", geladen met roggemeel en op weg van Rostock naar Rotterdam, ge strand. Hedenmorgen is het de sleepboo- ten Holland, Volharding en Neptunus van de Reederjj Doeksen op Terschelling gelukt het ruim 900 ton metende schip vlot te krijgen, waarna het Duitsche stoomschip zijn reis naar Rotterdam kon vervolgen. DE ZAAK VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Betreffende de zaak van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, waarin, zooals w\j onder Gem. Ber. (3de blad) meldden, drie personen zijn gearresteerd, worden de ver- hooren nog steeds voortgezet. Het dossier is reeds zeer omvangrijk en bij de huiszoe kingen is ook een gedeelte van de boeken teruggevonden, dat zoogenaamd verbrand zou zijn- De gearresteerden blijven nog tot Zater dag, dit is dan in totaal vier dagen, in poli- toebewaring en worden dan ter beschikking van den rechter-commissaris van Lier ge steld, die volgens de wet de verdachten tweemaal zes dagen kan doen insluiten. Daarna beslist de rechtbank of er vol doende termen aanwezig zijn tot het hou den in voorarrest. De rechtbank kan deze aanhouding dan voor een termijn van der tig dagen bevelen. Het is hiet onmogelijk, dat nog meerdere huiszoekingen zullen volgen. i' HET CIRCUS OLANDA. Klacht wegens oplichting. Zooals elders in dit blad gemeld, werd te Laren (N.-H.) „gepoogd" een zeer groot circus, dat den naam Olanda zou dragen, op te richten. De plannen waren buitenge woon grootsch en de directeur, de heer Q. van V., deed allerlei aanbiedingen op het gebied van de reclame. Talrijke groote fir ma's trachtte hij te bewegen, reclame-con tracten af te sluiten voor groote bedragen. In het circus zou dan tijdens de voorstel lingen op de een of andere wijze reclame voor deze firma's worden gemaakt. Intusschen is van verschillende bena deelden, die de reiskosten en andere uit gaven voor den directeur hadden gedaan, een klacht binnengekomen ten parkette van den Officier van Justitie te Amsterdam. Er zal tegen den heer V. een onderzoek worden ingesteld of hij zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Gisteravond te zeven uur brank brand uit in de kapitale boerderij van den heer H van Bakel te Nuland. Eenige voor bijgangers zagen vlammen uit het dak op slaan en waarschuwden ijlings de bewo ners, die nog onbewust van het dreigende gevaar, rustig in huis zaten. De brand, die in den stal schijnt ontstaan te zijn, breid de zich zoo snel uit, dat slechts een ge deelte van het vee kon worden gered. Een viertal koeien en een kalf kwamen in de vlammen om, terwijl nog eenige stuks vee zoodanige brandwonden opliepen, dat het zal moeten worden afgemaakt. Het paard kwam met verschroeide manen en staart uit de vlammenzee geloopen en bleef zoo doende behouden. De geheele inventaris en een groote voorraad hooi werden een prooi der vlam men. Het was een groot geluk, dat het stil weer was en dat de wind uit het Noord westen kwam. Bij Westelijken of Zuidwes telijken wind was de ramp niet te overzien geweest, daar hier vier groote boerderijen met strooien daken dicht bijeen staan. De bewoners wisten met emmers water de meest bedreigde punten der daken nat te houden en uitbreiding van den brand te voorkomen. De burgemeester leidde het blusschingswerk. De geweldige vuurgloed, die tot in den verren omtrek zichtbaar was trok veel publiek. De woning en de inventaris waren slechts gedeeltelijk verzekerd. Wanneer u voor een cent of vijf, zes R,er km een veilige taxi kunt nemen, waarom zoudt u dan na een dinertje u wagen aan een hooge geldboete (of erger) door „met een stevig glaasje wijn" zelf achter het stuur te gaan zitten - TELEGRAMMEN HET PROCES TEGEN ZINOVJEF EN KAMENEF. MOSKOU, 17 Jan. (V.D.). Gisteren zyn te Moskou verschillende fabrieksvergade- ringen gehouden over het hoogverraad- proces te Leningrad tdgen Ziinovjef, Ka merlef c.s., en zijn telegrammen naar het gerechtshof gezonden, waarin wordt ge- eischt dat Zinovjef, Kamenef en Jewdoki- mof gefusilleerd zullen worden aangezien hun verdere aanwezigheid in het politieke leven in geen geval geduld kan worden. In een vergadering van ambtenaren van het Sovjet-commissariaat werd Zinovjef een agent-provocateur genoemd. Resoluties van troepen afdeelingen van het Roode leger eischen dat het proces te Leningrad kort zal worden gemaakt en dat alle betrokkenen bij den moord op Kirow geëxecuteerd zuilen worden. EMIGRANTEN UIT HET SAARGEBIED IN FRANKRIJK. PARIJS, 17 Jan. (V.D.). Volgens mede- deeling van de Fransohe Immigratie-autori teiten zouden in het Saargebied in totaal 400 personen een paspoort voor Frankrijk verzocht hebben. Van hen hebben inmid dels 230 de Fransohe grens overschreden. Slechts 40 hunner hebben huisvesting in 'het emigrantenkamp gevraagd. In Fran- sche kringen verwacht men hoogstens 10.000 emigranten uit het Saargebied. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Leo, z. van J. H. H. Schoof en J. Bejj Neeltje, d. van A. van *t Hout en J. Varkevisser Cornel is, z. van P. Versnel en C. J. M. Smits Johanna Pe- tronella, d. van J. Overdetfest en M. B. v. d. Geest Maria, d. van L. Rijnsburger cn P. Boezaard Adriaan Bastiaan, z. van T. A. v. Zwienen en B. Verkaik Marce- lis Henricus, z. van A. de Groot en J. M. P. Juffermans Adolf, z. van C. Muller en T. Menzo Catharina, d. van M. v. Eg- mond en C. Star Susanna, d. van J. v. d. Lucht en H. Geuke Catharina, d. van B. Mieloo en W. Sinteur Johannes Gijs- bertus z. van J. P. v. Wijk en C. M. Weer denburg Cornells Gerardus a. van C. G. v. Wingen en L. de Groot. Gehuwd: J. J. Bavelaar jm. en J. v. Iterson jd. D. de Feij jm. en A. Massaar jd. H. Honsbeek jm. en J. v. Tongeren jd. D. C. v. Leeuwen jm. en G. F. Behrend jd. L. P. Meiland jm. en J. M. Eernst jd. G. L. J, Kloos jm. en C. M. F. Kukler jd. D. M. Lafber jm. en W. C. Voorbrood jd. K. Wybenga jm. en L. Goldberg jd. Overleden: E. v. d. Nouwland m. 51 j. Th. v. d. Ster zn. 2 dgn. S. M. Boon- Gjjzenij vr. 77 j. DE SAARKWESTIE TE GENèVE. Nog geen volledige overeenstemming. GENèVE, 17 Jan. (V.D.). De onder lei ding van baron Aloisi als voorzitter van de commissie van drie gevoerde onderhande lingen tusschen vertegenwoordigers van Duitschland en Frankrijk over de met den terugkeer van het Saargebied naar Duitsch land in verband staande kwesties zijn nog niet ten einde, aangezien de Duitsche re geering niet bereid was verschillende on derdeden der Fransche eischen, die ver band houden met de demilitarisatie van het Saargebied in te willigen. Men hoopt echter, dat nog in den loop van den dag volledig overeenstemming zal worden be reikt. HET LINDBERGH-PROCES. Nieuwe getuigen k décharge. NEW YORK, 17 Jan. (V.D.). In de zitting vain gisteren van het proces tegen Haupt mann deelde de verdediging mede, dat zy een nieuwe getuige uit New York zou laten dagvaarden. Deze getuige, Gustav Lu kat is, zou kunnen verklaren, dat drie mannen, van wie één Isidore Fisch zou zijn geweest, in 1932 in April geprobeerd hadden hem „goed geld" voor 75 cents per dollar te verkoopen. Deze drie mannen waren in het bezit van ongeveer 50.000 dollar. De getuige Lukatis had echter het gel^ niet gekocht, aangezien het het losgeld was geweest. Hij had ook tegenover de mannen verklaard, dat hü het geld niet wenschte te koopen. Twee dagen later had Lukatis de mannen nog eens willen opzoeken, doch zy bleken toen reeds te zijn vertrokken. Door een portret in de krant had Lukatis Fisch weer herkend. Dit was na de arrestatie van Hauptmann. Nadat het Openbaar Ministerie nogmaals verklaard had dat Hauptmann de schrij ver was van den brief, waarin losgeld werd gevraagd, werd het proces verdaagd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 1.105.20, savoye- kool f 1.005.30, groenekool f 0.404.80, Chinakool 90 cent, pieterselie f 0.401.00, prei f 0.404.50, selderie f 0.301.10, knol- selderie f 0.902.50, per 100 kg.: kroten f 1 1.40, kroten gekookt f 15, witloof f 2 8, boerenkool f 13, uien f 1.002.40, wor telen f 2.204.80, spruiten I f 25, spruiten II f 23, andijvie f 311, nero f 2.004.30 Melkveiling. Week van 20 tot 26 Jan. Consumptiemelk le klas f 6.50, 2e klas f 6.25, 3e klas f 6.00, industriemelk f 4.50 tot f 4.80 per 100 liter. Rotterdamsche Combinatie Federatieprys melk voor industriedoeleinden week van 6 tot 26 Januari f 4.60. GOUDA, 17 Jan. Vee. Aangevoerd m to taal 1400 stuks, waarvan 135 slachtvarkens Vette 1617 cent, Londensche 1213 cent per pond levend met 2 pet. korting, 85 cri sisrunderen, pryzen als vorige week 539 magere varkens f 1422, 534 biggen f 79 Geldersche biggen f 912, 6 runderen f 125 175, 69 nuchtere kalveren f 69, 5 scha pen, 12 bokken en geiten f 25 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 180 partyen. Ie kwal. met rijksmerk f 1920, 2e kwal. f 16—18. Handel matig. Boter. Aanvoer 397 ponden. Goebóter 7580 cent per pond, Weiboter 7075 cent idem. Handel vlug. Eieren. Aanvoer: 75.500 stuks eieren. Kleine kipeieren f 2.50, kippeneieren f 3. eendeneieren f 2.50 per 100 stuks. KOUDEKERK RIJNDIJK, 16 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 2695 stuks. Pryzen: kippeneieren f 3.003.50 en eendeneieren f 2.202.50 per 100 stuks, boter 6468 cent en kaas 1822 cent per pond, kippen 40 70 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 16 Jan. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren f 3.20—3.70, eenden eieren f T703.70 per 100 stuks, konynen f 0.451.20, kippen 65 cent, en duiven 20 cent per stuk. ..BODEGRAVEN, 16 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 7141 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.80—3.30, bruin f 3.10—3.40 en een deneieren f 2.402 80 per 100 stuks. BOSKOOP, 16 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net f 0.801.50, Butterfly 4070 cent, BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Volwassenen. Wilh. Kordes f 1.40—2.50, Briarclitf 40—60 cent, Aug. Noack f 0.901.40, Else Poulsen 25—40 cent, Steward 50 cent Tulpen 12—16 cent, Seringen 2552 cent. Prunus tiloba 5075 cent, Mahonie 712 cent. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 17 Jan. 1935 V.K. Heilen 1[ Industrie: AJg. Kunstz. Unie 317/8 31»/, Berkels Patent 49?/8 671/, Calvé Delft c. v. A 60»/, 60 Vj Küchenm. Acc. Ned. Ford 233 236V, Philips Gem. Bez 2'-73/4 3321,2 Uni Lever 80 Va 82 Petroleum: 1373/4 Kon. Olie 1371/4 Per lak S87/a 86 Rubber: A'dam Rubber 95i/a 96"/, Deli Bat. Rubber 711/4 7al/4 Vico 111 113 Serbadjadi 62 63 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 301/, 30»/» Oude Boot Mijnbouw: ,9 48 Boeton Alg. Explor. My 137 137 Suiker: Uil', H.V. A'dam IS* Vorstenlanden 13V8 16 Java Cultuur SOI,. 84 N.l.S.U, 73 771/, Tabak: Deli Mi). 134»/, 136 Sen em bah 139 1401/, Deli Bat. Tabak 1431/, 149 Oostkust 31V, 31 Am. Fondsen: 31V, Am. SmcPing 33 Anaconda «Vê «74 Ass. Gas en Elec »/t Bethlehem Steel 18»/, 1 Jities Service i'/u l'/l4 JentraJ Public. Jont mental Uil IO'/M io>/« 3en. Aviation a»/, 37. Int. Nickel 141/, H'/u Kennec. Copper 10'/, «0»/, Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI 67 North American 8 VU Nevada Shell Union «7,4 <Vl6 Unit. St. Leather 31JA» Union Pacific 641/,. Wabash 1 'fa 1V4 United St. Steel 6V> S8"/l, 5'/8 Tidew. Ass. Oil 881/1» WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen Berlijn New York ParUs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet BEURSOVERZICHT. Naast de vaste stemming in Wallstreet werd de Amsterdamsche Fondsen markt heden gestimuleerd door de willige ten- denz voor Suikers. De statistische positie van de suikermarkt is de laatste maanden ontegenzeggelijk verbeterd. De stemming op de Suikermarkt ,is daardoor eveneens verbeterd, waarvan de Nevas heeft kun nen profiteeren door enkele lichte prijs- verhoogingen. Intusschen heeft de centrale verkooporganisatie medegedeeld, dat zy haar bemoeiingen na 1936 zal voortzetten, terwijl de volgende Java-suikeroogst slechts 300.000 ton zal opleveren. Hierdoor zyn iets betere verwachtingen voor de toe komst gewekt, die zich uiten in wat vraag naar Suikeraandeelen. H.V.A.'s stegen 5 pet., terwyl ook in de minder courante soorten vry belangrijke koerswinsten wa ren te boeken by vry groote omzetten. In aansluiting hieraan bestond vraag voor aandeelen in Cultuurbanken, die dan ook algemeen op hooger niveau kwamen. Cer tificaten Ned. Handel Mij. stegen tot 30 pet. Van de Industrieelen waren Philips goed gedisponeerd, de noteering steeg on geveer 4 pet. Aku's daarentegen waren iets lager genoteerd, terwyl Unilevers onge veer 1 pet. hooger kwamen. Rubbers la gen over de geheele linie iets vaster; dc gemiddelde koerswinst bedroeg ongeveer 1 pet. Tabakken waren goed pryshoudend, alleen Deli-Batavia waren iets lager ge noteerd. Oliewaa-den lagen vast in de markt. Kon. Olies stegen ongeveer 1 pet., terwyl de Amerikaansche soorten fractio- neel hooger waren. Scheepv. bleven op peil. Duitsche obligaties waren nauwelyks pryshoudend. Dollar-obligaties met betwis te goudclausule waren verdeeld, 4 pet. obligaties Koninkl. waren lager, Antwer pen vast gestemd. De Nederlandsche Staatsfondsen waren verdeeld. Oude Schuld was gedrukt, 4 pet. leeningen ble ven op peil. Amerikanen waren in navol ging van Wallstreet hooger. 7.241/2 59.38 1.481/, 9.753/4 34 56 47.89 12.65 20.25 36.421/q 32.371,2 37.371/2 6.18

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3