DE SAAR IN VUUR EN VLAM. WOENSDAG lfi JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD. - PAG. 6 y/OE Laaiende geestdrift en brandende fakkels FEESTVREUGDEIN SAARGEBIED EN DUITSCHLAND DE STATUS QUO IS DOOD. Zooals begrijpelijk is, was de dag van gisteren voor het meerendeel der Saaroe- volking een dag van groote feestvreugde en geestdrift. Alle bedrijven stonden stil, de scholen waren gesloten, overal wapper den de hakenkruisvlaggen, tooiden groene slingers de straten en waren de gevels van gebouwen afgezet met lichtjes. In de straten van Saarbrücken bewoog zich een groote menigte. Vrijwel iedereen, die Duitsch voelde, be vond zich op straat en wij weten nu, dat dit 90 pcL der bevolking is. Maar nergens gaf deze buitengewone drukte aanleiding tot wanordelijkheden, nergens werd de overwinningsvreugd tot een overwinnings roes. Duidelijk kon dit blijken uit het feit, dat niemand er aan dacht, de boekwinkels en couranten-bureaux van socialisten en communisten, waar de heele uitdagende scheldpropaganda van het Eenheidsfront nog te kijk lag, op eenigerlei wijze geweld aan te doen. Slechts voor het bureau der communistische „Arbeiter-Zeitung" had een hand een overlijdensbericht van den Status Quo opgehangen met condoleance brieven voor Braun, Pfordt en Hofmaan. Wie na de stemming nog steeds niet ge loofde, dat het Saargebied in zijn kern Duitsch is, die is gisteravond overtuigd ge worden door den geweldigen fakkeloptocht, die het Duitsche Front ter viering van de overwinning georganiseerd heeft Deze op tocht is wel zóó Duitsch als het maar kan. Duitsch op de eerste plaats door de typi sche voorliefde voor vlammen en laaiend vuur. Niet alleen brandden er in den geweldigen stoet tienduizenden lichtfak- kels, ook op verscheidene balcons in de straten, waar hij passeerde flakkerden vu ren omhoog. Duitsch was op de tweede plaats de zang. Of er nu S.A.-afdeelingen achter hun roffelende trommels marcheer den, of er arbeiders uit de mijnwerkers- dorpen, of boeren uit de landbouwdorpen in de rijen meeliepen, of de Hitier jeugd (meisjes zoo goed als jongens) in groote groepen voorbijtrok, steeds bleven liede ren uit den stoet opklinken, liederen door forsche mannenstemmen, door hooge stemmen van meisjes, door schelle jon gensstemmen, maar steeds met hartstocht gezongen. Duitsch was ook de politieke instèlling van al deze liederen. Vanzelf sprekend hebben de meeste liederen vandaag een po litiek krakter, maar ook de strijdkreten, die de voorbijtrekkende troepen onophou delijk aanvuurden in hun geestdrift, droe gen alle een politieken zin en de status quo was er het middelpunt van. „Hi, ha ho" schreeuwt een krachtige 6tem voor en een heel peleton antwoordt: „Wo ist der Status Quo?" „Ri, ra rutsch" roept de voorzegger en met een namelooze voldoening klinkt het: „Der Status Quo is futsch". Von Papen spreekt. De feestroes te Saarbrücken is in den loop van den avond steeds intenser gewor den. De groote fakkeloptocht trok ook voorbij het stadhuis. Op het balcon van het stadhuis bevonden zich o.a. burgemees ter Neikes en de vroegere vice-kanselier von Papen. Von Papen richtte een korte toespraak tot het volk, welke eindigde met de woor den „Leve de Saar, Leve het Duitsche volk, Leve de Führer, Leve Duitschland". Des avonds werd een groot vuurwerk ontstoken. In het geheele land tot aan de Moezel vlamden vreugdevuren op. Feestend Duitschland. Een uur nadat de uitslag van de stem ming in het Saargebied bekend was ge worden, werd Berlijn in vlaggentooi ge stoken. Een geestdriftige menigte bewoog zich door de straten. Overal in het rijk kwam het tot vreugdebetoogingen, vooral in Beieren en in het bijzonder in de Paltz. Te München maakte de S. A. met haar vanen een marsch door de stad. In het Bruine Huis had een plechtige bijeenkomst plaats. Ook de garnizoenstroepen van München en de landspolitie heeft een eeremarsch gemaakt door het centrum der stad. De Berlijnsche bevolking heeft gister avond om acht uur op den Koenigsplatz een groote Saardemonstratie gehouden. Rijksminister dr. Goebbels sprak van de Rijksdagtrap af het volk toe. Als zichtbaar teeken van de onscheid bare verbondenheid van het Duitsche rijk met het Saai-gebied heeft de Berlijnsche politiepresident von Legètzow de Strese- mannstrasse, die van den Postdamerplatz naar den Halleschen Ufer voert, in Saar- landstrasse omgedoopt. HEDEN BESLISSING TE GENcVE. Gistermiddag heeft de voorzitter van den volkenbondsraad, Tewfik Roesjdi Aras, bekend gemaakt, dat de volkenbondsraad hedenmiddag weder zal bijeenkomen ter behandeling van het eerste rapport van de commissie-Aloisi over de gevolgen, die de volkenbondsraad thans aan den uitslag van de volksstemming in het Saargebied zal hebben te geven. De commissie-Aloisi is gistermiddag bij een geweest en heeft besloten, aan den vol kenbondsraad voor te stellen, tot den te rugkeer van het geheele Saargebied naar Duitschland te besluiten. Waarschijnlijk zal de volken bondsraad reeds hedenmid dag een beslissing in dezen zin nemen. Waarschijnlijk zal de volkenbondsraad verder reeds a.s. Vrijdag den dag bepalen, waarop het geheele bestuur van het Saar gebied aan Duitschland zal worden over gedragen. VERTREK DER NEDERLANDSCHE VOORZITTERS VAN STEMBUREAUX. De extra-trein met de 365 Nederlandsche voorzitters van stembureaux in het Saar gebied is gistermiddag te 13.15 van het hoofdstation te Saarbrücken vertrokken. De Nederlandsche Spoorwegen hadden gezorgd voor een trein, bestaande uit tien D.-treinrijtuigen eerste en tweede klasse en twee restauratiewagens. De helft van den trein gaat rechtstreèks naar Amster dam, de andere helft naar Zwolle. Alle deelnemers waren ondanks het feit, dat zij bijna geen nachtrust genoten had den en zeer vermoeiend werk achter den rug hadden, ih de beste stemming. Zij ver klaarden zich ten zeerste voldaan over de ontvangst, die zij in het Saargebied hadden gevonden en de indrukken, die zij hadden opgedaan. Men had alles gedaan, om het hen zoo aangenaam mogelijk te maken. Op het station was de Nederlandsche ko lonie aanwezig, evenals de commandant van de Nederlandsche marinetroepen in het Saargebied, kapitein de Bruyne met zijn adjudant en andere officieren. Voor het vertrek van den trein speelden zich opgewekte tooneelen af, die mede hun aanleiding vonden in de geestdrift van de in feeststemming verkeerende bevolking, die ook de vertrekkende Hollanders harte lijk toejuichte. Het resultaat was, dat er uit den trein teruggewuifd werd en de meeste Nederlandsche reizigers uit de raampjes bleven wuiven, toen de trein het station reeds verlaten had. Gisteravond laat is de extra-trein in Ne derland aangekomen. POLITIEKE VLUCHTELINGEN. Max Braun. De „Jour" schrijft, dat men den leider van het eenheidsfront binnen enkele dagen in Toulouse verwacht. Bovendien zijn maaregelen getroffen om ongeveer 6000 emigranten uit het Saargebied op te ne men. Op het station te Toulouse zijn reeds cantines ingericht, terwijl er voor gezorgd is, dat de emigranten zoo spoedig mogelijk over de verschillende steden van het de partement kunnen worden verdeeld. Verscherpte controle aan de Zwitsersche grens. De Zwitsersche bondsregeering heeft met het oog op den uitslag van de Saarstem- ming onmiddellijk bevel gegeven, de grenscontrole te verscherpen. De passen van alle buitenlanders worden zeer nauwkeurig nagezien, om in ieder geval een toevloed van ongewenschte ele menten te verhinderen. De eerste groep. Een eerste groep vluchtelingen, 'n der tigtal, uit het Saargebied is te Forbach over de Fransche grens gekomen. Het zijn o.a. afgevaardigde Seldte en verscheiden families van leiders van het eenheidsfront. DE INDRUK ELDERS. Het Vaticaan niet verrast. Men seint uit Rome d.d. gisteren aan de „Msb.": Het resultaat van het Saarplebisciet heeft ten Vaticane geen verrassing gewekt, daar de berichten der laatste dagen, als ook de rapporten van den Pauselijken ge delegeerde aan de Saar een dergelijken uitslag deden voorzien. De H. Stoel heeft immer de strengste neutraliteit ten aanzien van deze volks stemming in acht genomen en deze tot het laatste oogenblik gehandhaafd, zooals de „Osservatore Romano" bij herhaling heeft naar voren gebracht. Algemeen wordt in dit resultaat der volksraadpleging een verdere stap gezien naar de ontspanning der wereldsituatie, wijl een der moeilijkste problemen, welke den vrede in gevaar konden brengen, er door geregeld is. Oostenrijk is niet gerust. De Weensche politie is gisteren in ge reedheid gehouden, aangezien men in ver band met den uitslag van het Saarplebis ciet de mogelijkheid onder het oog zag van betoogingen van nationaal-socialistische zyde. Nog in den loop van den nacht had de politie een verbod uitgevaardigd tot het uitgeven van extra edities met de re sultaten van de Saarstemming. Vooral bij de Weensche universiteit, maar ook voor de andere hoogescholen werd scherp de wacht gehouden. De regeering zou, naar verluidt, bij mon de van den secretaris generaal van het Va- derlandsche Front, Adam, gisteravond door de radio haar standpunt bekend maken inzake den uitslag van het plebisciet Engelsche persstemmen. Uiteraard wijden de Engelsche bladen zeer veel aandacht aan den uitslag van het Saarplebisciet waarbij in het bijzon der gewezen wordt op de woorden van Hitier, dat met de terugkeer van het Saar gebied naar Duitschland geen gebieds- eischen meer jegens Frankrijk bestaan en dat thans de tijd is gekomen voor pacifi catie en verzoening. Dc indruk, in Italië. In Italiaansche politieke kringen wordt het resultaat van het Saarplebisciet toege juicht, aangezien men van meening is, dat daardoor een volkomen duidelijke toestand is geschapen, zoodat de beslissing van den Volkenbond inzake aansluiting van het ge bied bij Duitschland zeer vergemakkelijkt wordt. In een korte redactioneele aantee- kening schrijft de „Piccolo": Het *i thans duidelijk, dat de Volkenbond slechts kan besluiten tot aansluiting van het Saarge bied bij Duitschland. Zuid-Slavië was verrast Het resultaat van de stemming in het Saargebied heeft in Zuid-Slavië groote ver rassing gewekt, daar men hier niet een zoo groote overwinning van het Duitsche front voor mogelijk had gehouden. De „Prawda" en de „Wreme" merken intusschen op, dat Frankrijk aan de Saar niets gezocht heeft en dus ook niets heeft verloren. De strijd werd gevoerd tusschen twee Duitsche par tijen, resp. tusschen twee Duitsche wereld beschouwingen. Ontnuchtering in Frankrijk. Men was er in Frankrijk op voorbereid, dat het plebisciet een meerderheid voor Duitschland zou opleveren, maar het enor me aantal stemmen, voor den terugkeer naar het moederland uitgebracht, en dat de berichten van de opening der stembil jetten reeds in den loop van den nacht de den voorzien, is toch een teleurstelling. Niet voor Frankrijk als zoodanig, maar voor degenen, die gehoopt hadden, dat het Hitler-régime de aantrekkelijkheid van de hoedanigheid van Duitsch staatsburger voor velen aanzienlijk zou hebben verminderd. Deze nieuwe triomf van Hitler, die in en buiten de Saar duchtig zal worden geëx ploiteerd, is voor sommigen een ontgooche ling. 'jVa stecAts 7ceatt OMeen. de wauutext/ De prijs van Akker's Abdijsiroop, met de vanouds bekende geneeskracht, is zóó ver laagd, dat elkeen Abdijsiroop kan koopen. Niets behoeft U dus te weerhouden Abdij siroop te gebruiken bij verkoudheid, griep, hoest, benauwdheid, bronchitis, asthma. Than. 65 ct. I f 1.05 I I 1.75 I I 3.- Toor i 3 dagen 6 dagen I 12 dagen I 24 dagen De grooie flacon» lijn voordee'iger in 't gebruik! BUITENLAND UIT DE NEDERLANDSCHE PERS. De „Maasbode" schrijft: Er is feest en vreugde in het Saargebied. Maar vreugde bij allen? Wij weten, dat het niet het geval is. En als het voor Hitier het geschikte oogenblik was om Frankrijk de hand ter verzoening te bieden, dan is het nog meer het' -psychologisch moment om den binnen- landschen tegenstander, die zich wel Duit- scher voelt, maar niet naar Hitler-land wilde, met de edelmoedigheid van een rid derlijken overwinnaar te behandelen. Wij zfjn in dit opzicht door het rassen- Duitschland niet verwend, daar wordt in breede kringen het evangelie van den haat verkondigd en gepropageerd. Het zal de taak van een waren leider zijn om den te genstander te winnen. Hem vernietigen is geen staatkunde. En dan denken we wel op de eerste plaats aan onze Katholieke broeders in het Saargebied, die, wellicht met veel bezorgd heid in het hart, de stem des bloeds ge volgd zijn. Zij hebben hun plicht vervuld zooals zij meenden, dat hun geweten dien voorschreef. Moge het voor de regeering te Berlijn een aanleiding en aansporing zijn om de Katholieke Saarlanders en evenzeer de Katholieken in het overige rijk hun ge weten ook in de andere zielsaangelegen heden te laten volgen. Herhaaldelijk is de vrees uitgesproken, dat na den dertienden Januari,- hoe de stemming ook mocht uitvallen, in Duitsch land een kerkvervolging zou losbarsten. Wij kunnen slechts hopen, dat dergelijke bezorgdheid geheel ongegrond zal blijken. De machthebbers in Berlijn hebben de be slising in handen. Er is feest en vreugde in het Saargebied en in Duitschland. Ook elders is een on omwonden voldoening te bespeuren, dat er eindelijk helderheid en klaarheid is geko men. Dat is de sfeer, waarin Europa een nieuwe en betere toekomst kan te gemoet gaan. De omstandigheden lijken daartoe .gunstig en het zal van regeeringen en vol ken zelf afhangen, of dit plebisciet een tijd perk van vrede en welvaart, van harmoni sche ordening zal mogen inleiden. De „Telegraaf" schrijft o.a.: Het Saarland heeft aan de geheele we reld een nobele les gegeven, door duidelijk uit te spreken, dat voor iederen burger het vaderland boven de partijen moet staan. Het Saarland heeft van den terugkeer naar Duitschland geen materieele voordeelen te verwachten. Zijn economische positie zou onvergelijkelijk veel gunstiger zijn geweest, indien het den status-quo had gehandhaafd. Vele binnenlandsche beroeringen had het kunnen ontgaan, indien het den terugkeer ten minste had uitgesteld. Al deze overwe gingen hebben de Saarlanders terzijde ge schoven onder het motief: „Het vaderland boven alles". Deze geestesgesteldheid ver dient eerbied en achting en is tegelijkertijd een harde afstraffing van hen, die gewoon zijn het begrip vaderlandsliefde te kleinee ren. FRANKRIJK. DE ECONOMISCHE GEVOLGEN VAN HET PLEBISCIET. Flandin over handelsbesprekingen. De Fransohe minister-president, Flandin, heeft in verband met dien uitslag van het Saairplebisciet verklaard: Frankrijk kan verheugd zijn over de strikte toepassing der verdragen wat be treft de volksstemming in het Saargebied. Geen enkele Franschman zal er aan denken het resultaat daarvan te betwisten. Ik ben er van overtuigd, zoo zeide hij, dat alle lastige problemen, welke tusschen Frankrijk en Duitschland bestaan, gemak kelijk in het kader van den Volkenbond kunnen worden opgelost. De oommercieele onderhandelingen zullen onmiddellijk een aanvang nemen om den handel tusschen Frankrijk en het Saargebied mogelijk te maken en den handel tusschen Frankrijk en Duitschland hierbij aan te passen. Ik stel een nauwgezet onderzoek in naar het pro bleem der mogelijke emigratie uit het Saar gebied, doch dit is eigenlijk een kwestie, welke vooral den Volkenbond aangaat Ik ben overtuigd, dat de Duitsche regee ring alle beschikkingen zal treffen om de rechten der minderheden te eerbiedigen, dooh men kan niet verwachten, dat Frank rijk zijn grenzen zal sluiten. De kwestie van de betaling der Saarmij- nen is reeds bestudeerd, aldus Flandin. Ik voorzie dan ook niet, dat bij de financieele regelingen, welke de openbare en particu liere Fransche rechten in het Saargebied betreffen, groote moeilijkheden zullen voor doen. De regeling der Saarkwestie, zoo ver volgde de minister-president, kan als een waardevolle poging worden beschouwd verbetering iin de Fransch-Duitsche betrek kingen te brengen. Ik ben er zeker van, dat het overgroote deel der Franschen wenscht, dat deze betrekkingen zich steeds zullen blijven verbeteren om ten silotte tot den op bouw aan den Europeeschen vrede te lei den. De Fransohe openbare meening, welke dikwijls teelurgesteld is, hecht heden ten dage meer waarde aan daden dan aan woor den. Als wij van onzen kant zoo handelen, dat de liquidatie der Saarkwestie in den kortst mogalijken tijd wordt geregeld, dan hebben wij het recht van de Duitsche regee ring een zelfd en goeden wil en een eerbie diging van het volkenrecht te verwachten, welke de grondslagen voor een hartelijke samenwerking onder de volken vormen. ENGELAND. FLANDIN EN LAVAL NAAR LONDEN. Gisteren zijn te Londen regelingen ge troffen voor het bezoek van Flandin en Laval, dat bepaald is op Donderdag 31 Janu ari a.s. Vrijdag en Zaterdag daaraanvol gend zullen besprekingen worden gevoerd, waarbij het niet zoo zeer het doel is beslis singen te nemen dan wel een breede basis te vinden, waarop het meerendeel der Europeesche problemen zal kunnen wor den behandeld. Het is mogelijk, dat deze bespreking sleohts de eerste zal blijken van, een reeks, waarin de Europeesche staats lieden zullen trachten oplossingen van groot belang tot stand te brengen. BUITENLAKDSGHE BERICHTEN. MOTORBOOT OP DE ROTSEN TE PLETTER GESLAGEN. Tijdens een hevigen storm heeft de red dingsboot uit Hango in Z.W. Finland vijf mannen gered wier motorboot te pletter was geslagen op de rotsachtige kust. Vier hunner bleken bekende dranksmok- kerlaars te zijn, dde reeds veroordeelingen achter den rug hebben. In zee dreven ver scheidene blikken met alcohol. KOUDE GOLF IN NOORD-INDIë. Vanaf de grens van Beloetsjistan heerscht in het gebied van Noord-Indie een hevige koude, tengevolge waarvan o.a. te Naus- harro in de Sind, waar gewoonlijk de heet ste zomer-temperaturen van Indië heer- schen, de thermometer vijf graden onder het vriespunt daalde. ERUPTIE VAN DE SOLFATARA. De Italiaansche vulkaan Solfatara, die sedert de twaalfde eeuw „slaapt" is in wer king getreden en heeft een hoeveelheid gloeiend heete steentjes uitgeworpen. HET PROCES TE FLEMINGTON. In het proces tegen Hauptmann verklaar de gisteren de handschriftkundige John Tyrrel, dat ook hij van meening was, dat de losgeldbrieven van de hand van Haupt mann afkomstig zijn. Zijn pogingen bij het schrijven dezer brieven zijn handschrift te verdraaien of wel te doen bij het schrijven van de hem door de politie gedicteerde stukken, zijn mislukt. j DE SOVJETS EN DE BIOSCOOP. Moskou bouwt de grootste cinema ter wereld. Te Moskou wordt op het oogenblik een bioscooptheater gebouwd, dat, naar wordt beweerd, het grootste ter wereld zal zijn. Het zal plaats bieden aan 20.000 personen. Voor degenen, die dicht bij het 15 x 15 meter groote projectiescherm zitten, zullen de beelden reusachtig schijnen. Het projeotie-apparaat, dat een lichtsterk te van een millioen kaars heeft, en de ge- liuidsinstallafie moesten in het buitenland1 worden besteld, daar Rusland dergelijke krachtige apparaten niet maakt. De ongeveer dertig bioscopen te Moskou zijn steeds stampvol. De toegangsbLijetten moeten verscheidene uren voor den aan vang der voorstelling worden gekocht, en bij volksvoorstellingen zelfs minstens een dag te voren. Buiten! andsche films worden zelden ver toond, en dan alleen zeer oude films, die meer moeten dienen ter illustratie van de bewering der sovjets, dat het kapitalisme afbrokkelt, dan voor verstrooiing. BYRD'S GEOLOGEN NADEREN DICHT TOT DE POOL. Steenkoollagen gevonden. Een aantal geologen, deel uitmakende van de expeditie van admiraal Byrd, die op 16 October van het vorige jaar uit Klein - Amerika waren vertrokken, zijn na een sledetocht van meer dan 2250 K.M. door het Zuidpoolgebied met een schat van we tenschappelijke gegevens in het kamp te ruggekeerd. Sedert de expedities van Scott en Admundsen is men nog nimmer zoover landwaarts in het Zuidpoolgebied doorge drongen. Draadlooze berichten uit het Kamp van de Byrd-expeditie werpen een nieuw licht op de toestanden in het Zuidpoolgebied. De kleine wetenschappelijke groep, onder lei ding van Quin Blackburn, dr. Stuart Paine van de Yale-umversiteit alsmede Richard RussefL, begon op 16 October haar avontuur lijken tocht. Toen zij tot op een afstand v4n 280 K.M. van de Zuidpool gekomen wa ren, moesten zij den terugtocht aanvaarden. De scherpe, ijskoude poolwinden maakten het de expeditie uiterst moeiijk. Dicht bij hun doel, op 27 gr. Z.B. en 152 gr. 30 min, W.L., beklommen zij den Thorne-gletscher ter hoogte van 2200 meter. Aan den top, vrijwel aan den rand van het Poolgebied, vonden zij steenkoolafzettingen, fossielen van planten, bladeren en pre-historische boomen. De expeditie moest een tempe ratuur doorstaan van 40 tot 50 graden vorst, onmiddellijk nadat zij Klein-Amerika had verlaten. Later werd het zoo warm, bij schitterenden zonneschijn, dat d-e mannen alleen in hun hemd gekleed konden gaan. L.T 's ave heer den Eve de he Chr. het den kom- '35 w hoop UH DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Dinsdagmiddag omstreeks 2.30 uur had op den hoek Kostverlorenweg Veenestraat wederom een aanrijding plaats tusschen een auto van de Voorburg- sche Gem. Reinigingsdienst en een luxe auto, bestuurd door den heer D. K. uit Am sterdam. Doordat de luxe auto de bocht te scherp nam en niet genoeg naar links uithaalde, kon de vuilnisauto, welke uit de Veenstraat kwam, wegens den te kleinen afstand, niet vlug genoeg stoppen, zoodat de luxe auto aan de linkerzijde werd aan gereden, waardoor vooras werd ontzet en spatbord, treeplank en portierdeur danig werden ingedeukt. De vuilnisauto bekwam een kapotte bumper en een verbogen spat bord. Persoonlijke orgelukken hadden ge lukkig niet plaats. De luxe auto werd, na dat door de politie van een en ander pro ces-verbaal was opgemaakt, door een kraan wagen naar Garage v. d. Arend gesleept. „St. Cecilia." Zondag 20 Jan. a. s. des avonds te 8 uur zal de R. K. Harmonie St. Cecilia te VeurLeidschendam hare bekende jaarlijksche Muziekuitvoering ge ven in het patronaat met medewerking van de R. K. Tooneelclub „Adolf Kolping", wel ke zal opvoeren de klucht in een bedrijf „S. O. S." Het belooft een mooie en prettige avond te worden, zoodat het Bestuur van St. Ce cilia vertrouwt, dat de zaal geheel bezet zal zyn. Nog enkele kaarten zijn verkrijgbaar a 0.40 bij den heer de Groot aan de Dam- laan tn zoo mogelijk des avonds aan de zaal. STOMPWUK. Geboren: Petronella Maria, dochter van N. S. Onderwater en M. C. Vollebregt Bernardus Gerardus, zoon van J. W. v. d. Bulk en G. M. Rijgersberg Wilhelmi- na Hendrika Johanna, dochter van Th. C. van Rijn en J. M. J. Boere Wilhelmus Cornelis zoon van W. van Bemmelen en A. J. Overmeer Maria Cornelia, dochter van N. J. de Groot en P. M. v. d. Togt. Ondertrouwd: P. van Leeuwen en M. Boot W. A. van der Pijl en J. J. Ver hagen. O /erleden: A. J. W. Kerkvliet. 10 j. VEUR. Geboren: Engelbertus Leonardus, zoon van H. J. Hooijmans en M. G. Verha gen Joannes Nicolaas, zoon van J. P. Halvérhout en C. M. Warmerdam Johan nes Bernardus, zoon van C. M. v. d. Broek en J. H. Zaat.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6