AAN ONZE ABONNE'S ZATEKDAG 12 JAMUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 LAND- EN TUINBOUW DE MET NARCISSEN BEPLANTE OPPERVLAKTE 1933/'34 Aan het „Weekbl. v. Bloembollencul tuur" is ontleend het jaarlijksche over eicht van de met narcissen beplante op pervlakte. Zooals te begrijpen, schrijft het blad, is ie in het najaar 1933 met narcissen be plante oppervlakte aanzienlijk teruggeloo- pen ten gevolge van de saneeringsmaat- regelen. Het totaalcijfer van „De Narcis" was vorig jaar omstreeks 930.000 R.R.; dit jaar is dit terug geloopen tot 657.000 R.R. Dat vorig jaar slechts 960.000 R.R. door ,De Narcis" werd geregistreerd, is voor namelijk te wijtenaan het feit, dat de „vaststaande" narcissen voor dit overzicht niet werden medegeteld. Hierin is dit jaar wijzigng gekomen, waardoor prac- tisch alle geplante narcissen in het over wicht zijn verwerkt. Over de verschijnselen, die bij bestudee ring van het overzicht naar voren komen, kunnen wij kort zijn. Ieder kan toch zelf de cijfers, die in dit zelfde nummer gepu bliceerd worden, bekijken, en daaruit zijn gevolgtrekkingen maken. Op enkele fei ten, die ons frappeerden, bij bestudeering dezer cijfers, zullen wij hieronder de aan dacht vestigen; bij de beoordeeling der cijfers moet men in het oog houden, dat de totaal geregistreerde oppervlakte door de saneering met ongeveer 30 pet. is ge daald. In de groep Ajax Bicolor liepen de va riëteiten Victoria, Spring Glory en Em press reeds enkele paren terug; in 1932 werd er resp. ong. 129.000 R.R., 41.000 R.R. en 13.000 R.R. mee beplant. Deze teruggang is dit jaar zeer verscherpt Glo ry of Sassenheim is tot en met 1933 voor uitgegaan, maar dit jaar de nelft in op pervlakte achteruitgegaan. Oliver Crom well en Van Waveren's Giant stijgen reeds jaren, wat de ermee beplante oppervlak te betreft Ondanks de groote inkrimping van de met narcissen beteelde oppervlak te heeft de stijging dezer variëteiten zich ook in dit overzicht voortgezet. Bij de groep Ajax wit is reeds jaren een terugloopen der met de onderschei dene variëteiten beplanten oppervlakte te bespeuren, behoudens bij de variëteit Mrs. Ernst H. Krelage, die, ondanks de zeer belangrijke teeltbeperking, ook dit jaar nog nagenoeg stabiel is gebleven. Bij de groep Ajax geel valt op de ge ringe teruggang van de met King Alfred beplante oppervlakte, nadt deze reeds ja ren lang sterk gestegen was. Golden Spur en Emperor daarentegen liepen reeds ja ren terug; dit heeft zich dit jaar voortge zet. Princeps is ook dit jaar weer sterk teruggeloopen. Tresserve was de laatste jaren sterk gestegen; de achteruitgang is dit jaar naar verhouding gering. Bij de Barrii-variëteiten blijft Conspi- cuus in het gedrang. De laatste jaren was reeds een sterke teruggang te bespeuren; cok dit jaar zete dit zich voort. De met Early Surprise beplante opper vlakte nam de laatste jaren gestadig toe; deze toename is dit jaar echter niet ge handhaafd kunnen worden, ook niet rela tief. Lady Moore en Bath's Flame zijn de laatste jaren sterk vooruitgegaan en zelfs dit jaar heeft dit verschijnsel zich voort gezet. Bij de Incomparabilisgroep is de achter uitgang bij Sir Watkin en Lucifer ook dit jaar weer te bespeuren. De de laatste ja ren, wat oppervlakte betreft, reeds sterv gestegen variëteiten Croesus en Helios zijn zelfs dit jaar nog flink vooruit gegaan De groepen Jonquillen en J_.eedsii blij ven in beteekenis achteruit gaan. Bij de Poetaz-groep heeft Laurens Kos ter zijn achteruitgang, die reeds enkele ja ren uit de cijfers was af te lezen, voort gezet. Early Perfection is vorig jaar voor het eerst iets gaan dalen. Deze daling heeft zich dit jaar voortgezet, ongeveer in de zelfde verhouding als de totaal-oppervlak te is gedaald. Orange Cup heeft zijn ster ke achteruitgang van de laatste jaren be stendigd. l'Innocence is, na de stijging der Vrijdag om 10 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter Mr. E. P. Verkerk. De voorzitter opende de vergadering met een Nieuwjaarswensch. De heer P. Loef Azn. beantwoordde na mens den raad deze toespraak. De gemeente heeft den burgemeester in dit jaar leeren kennen als iemand welke èn als Burgemeester èn als voorzitter van den Raad het volste vertrouwen volkomen waardig is. Punt 2 der agenda: Beslissing op 't voor stel naar aanleiding van het verzoek van de N.V. „Flora" om te bevorderen, dat haar een buitengewone vergunning, inge volge de Drankwet wordt verleend. De be slissing werd uitgesteld tot het eind der vergadering. De salarissen. Voorstel tot vaststelling van een veror dening, regelende de bezoldiging van amb tenaren en werklieden in dienst der ge meente Boskoop. De heer Haring is wed vam meening. dat er verschillende redenen zullen zijn voor het college, om tot herziening der loonen over te gaan. De regeering dringt ook aan op versobering en spreker vindt deze her ziening dan ook goed, maar alleen als dit rechtvaardig geschiedt en geen onder scheid wordt gemaakt tusschen de lagere en de hoogere ambtenaren. De kosten voor levensonderhoud zijn sinds 1929 van 13 tot 15% verlaagd, waar van zoowel hoogere als lagere ambtenaren profiteeren. Bovendien is overal een verlaging, niet alleen bij de kweekers maar ook bij de mid denstand die nog veel grootere verlaging hebben. Spr. vindt het dan ook niet meer dan billijk dat tot een salarisherziening wordt overgegaan. Deze herziening is vol gens spreker echter te eenzijdig. Niet al len de kleine maar ook de hooge salarissen moeten herzien worden. Wel meent spr. dat door het College rekening is gehouden met de bekwaamheid maar toch had de her ziening wel minder eenzijdig kunnen zijn. Spreker stelt dan ook voor alle salarissen ten minste met 7% te korten. De heer Ruyter vindt, evenals de heer Haring, de herziening te eenzijdig en acht dit niet volkomen juist. Bovendien is er geen indeeling bij van de verschillende klassen, waarbij de functionarissen behoo- ren. Wanneer alleen rekening wordt gehou den met de bekwaamheid is volgens spr. tevens kindertoeslag niet op zijn plaats. Spreker meent ook wel dat deze versobe ring nood'iig is om een gezonde toestand te krijgen, maar verzoekt dan ook minder een zijdig te zijn. De heer Noest zegt dat op de vorige ver gadering de Raad van meening was dat er voor de wethouders geen reden was tot ver laging van hun loon en het bevreemd hem dan ook, dat er van de andere kant wel een salarisverlaging wordt aangekondigd van de ambtenaren. Spr. had gaarne een lijst ontvangen waarop stond hoeveel loon in mindering gebracht zou worden en hoeveel procent. De loonen zijn zeer sohommelend het eene zeer hoog en het andere daarentegen zeer laag. Bovendien kan spr. geen oordeel vellen over een gesloten boek, daar niet is ver meld im welke klassen zij zijn onderver- laatste paren, zelfs dit jaar nog vooruitge-' gaan. Bij de Poeticus is Ornatus max. nage noeg constant gebleven, dus naar verhou- din vooruitgegaan. De rest van deze groep is sterk gedaald. Bij de dubbele variëteiten loopt Von Sion reeds enkele jaren achteruit; deze achteruitgang is dit jaar nagenoeg de zelfde als de vermindering van de totaal geregistreerde oppervlakte. Albus plenus od. heeft zijn achteruitgang der laatste jaren merkwaardigerwijze dit jaar in een vooruitgang omgezet. Orange Phoenix bleef nagenoeg stabiel. Aan het einde wordt verwezen naar de statistiek van de vereen .,De Narcis". VAN BOSKOOP deeld. Spr. is echter van meening dat de regeling niet juist is en stelt voor bij art. 5 in te lasschen: dat de Raad een overzicht krijgt van de indeeling in de verschillende loonklassen, en dat de ambtenaren en werklieden recht van beroep hebben op den Raad. De heer Brand brengt een woord van dank aan B. en W., dat zij zelf zijn geko men met het voorstel tot loonsverlaging en hoopt dat de Raad tot overeenstemming zal komen. Er zijn echter nog heel wat kanten aan die afgeschaafd moeten worden, n.l. niet alleen de lagere klassen maar ook de hoo gere klassen moeten verlaagd worden tot een zeker percentage. Spr. juicht toe, dat het tweeërlei loon niet meer bestaat. Bo vendien is er nog verschil in kindertoeslag voor ambtenaren en werklieden hetgeen ook niet juist is, want hierdoor worden de werklieden dubbel getroffen, niet alleen door salarisverlaging maar ook door verla ging van kindertoeslag. Spr. zag ook gaar ne indeeling der loonklassen en meent, dat er te veel aan B. en W. wordt overgelaten. De Raad staat wel aan het hoofd de r ge meente, mar dit is maar fantasie. Prac- tisch moet hier worden aangenomen op gezag van werkgever en de bedrijven. De voorz. antwoordt op de critiek van den heer Haring, dat de lagere loonen meer gekort worden dan de hoogere, dat het college het loon gesteld heeft naar de be kwaamheden en naar taxatie. Bovendien is het niet waar, dat de la gere meer gekort worden. Deze hebben n.l. in den loop der jaren een verhooging van 15 pet. gehad en de hoogere maar 10 pet., terwijl de verlagingen waren 15 en 10 procent. De heer Noest meent, dat deze stijging van de salarieering ligt in het feit, dat de loonen der lagere arbeiders altijd te laag zijn geweest en dat dit oorzaak is, dat de beste arbeiders naar elders vertrokken, zoodat de gemeente wel genoodzaakt was tot een dergelijke verhooging. De heer Haring is niet overtuigd van de juistheid van het voorstel van B. en W. Spr. heeft voorgesteld, dat de korting over de geheele linie ten minste 7 pet. zou be dragen. Tevens heeft de voorz. niet geant woord op de 13 tot 15 pet mindere kosten voor levensonderhoud. Spr. heeft geen bezwaar tegen algeheele salarisvermindering maar verzoekt eerst behandeling van zijn voorstel. De voorz. antwoordt dat de zaak is ge schiedt in overleg met G. O. en volgens het rapport-Schouten en dat de G. O. precies dezelfde classificatie vast stelde als het College, welke desgewenscht aan alle le den getoond kan worden. De heer Haring yvil opnieuw overweging en de zaak uitstellen tot over 14 dagen. Wethouder v. Gelderen is van meening dat het voorstel van B. en W. juist is. Het G. O. was het ook eens en gaf precies de zelfde classificatie als B. en W. De loonen zijn in vergelijking met de vrije bedrijven goed, spreker komt dan ook op tegen een algeheele korting/van 7 pet. daar er verschillende ambtenaren zijn, die zoo weinig verdienen, dat zij dan geen be staansmogelijkheid meer hebben, waarop toch een ieder recht heeft en verzoekt derhalve den heer Haring zijn voorstel in te trekken. De heer Haring acht het niet in den haak dat wel de ambtenaren met lagere salaris sen gekort worden en de salarissen der hoogere ambtenaren ontzien worden en zal dan ook niet zijn voorstel intrekken, tenzij B. en W. een andere regeling voorstellen. Da voorzitter antwoordt, dat B. en W. het voorstel niet aan kunnen nemen, maar wel rekening zullen houden met de hoo gere salarissen en indien dit wenschelijk wordt geacht, deze meer te korten, waarop de heer Haring zijn voorstel intrekt. De heer J. Loef neemt echter het voor stel van den heer Haring over en wenscht een algeheele korting van ten minste 7 pet. De heer Brand is het eens hiermede, maar stelt voor om dan ten minste de la gere loonen tot 1000.niet te korten. De heer P. Loef vindt het absurd, dat de personen die geen hersenwerk hebben te verrichten, niet verlaagd moeten worden. De heer de Ruyter meent het voortsel van B. en W. te moeten handhaven. Het voorstel van den heer J. Loef wordt hierna in stemming gebracht en met 7 te gen 5 stemmen aangenomen. Hierna volgde de behandeling der ver schillende rangen en artikelen. De sala rissen van de hoofdcommies, de adjunct commies en de concierge-bode ter secre tarie werden na eenige discussies, volgens voorstel van B. en W. met meerderheid van stemmen aangenomen. De gemeente-opzichter werd met meer derheid van stemmen gebracht op 2400— ƒ3350 (voorstel B. en W. 2400—3400). Bij het salaris van den directeur der be drijven staakten de stemmen. Het salaris van den boekhouder-kassier werd overeenkomstig voorstel van B. en W. met meerderheid van stemmen aange nomen. De chef-monteur werd teruggebracht van 1700 tot 2050, voorstel B. en W. was 1900 tot ƒ2200. Bij het salaris van den geneesheer be last met de armenpraktijk, dat bepaald is op ƒ712.50, merkte de heer Noest op, dat er klachten zijn over gen. geneesheer en meent, dat dit in verband is met het lage loon. Weth. v. Gelderen antwoordt hierop, dat hiervan niets bekend is en nooit klach ten zijn binnengekomen. Spr. meent, dat dit aan B. en W. moet medegedeeld wor den en niet aan een raadslid, zoodat er dan direct een onderzoek naar ingesteld kan worden, daar zulke klachten niet al tijd juist zijn. Art 5: Verdeeling in 5 groepen, waar naar de loonen worden vastgesteld, waar van groep I en II van de ongeschoolde werklieden en van werklieden met eenige geoefendheid voorloopig uitgeschakeld wor den, daar hieronder op het oogenblik geen arbeiders vallen. Verder wordt dit art. met 93 stemmen aangenomen. Art. 6 betreffende kindertoeslag, welke op voorstel van B. en W. was verlaagd voor ambtenaren tot 50 's jaars en voor werklieden tot 0.80 per week voor ieder kind boven de twee kinderen beneden 14 jaar werd na eenige discussie veranderd en voor ambtenaren en werklieden gelijk gesteld op 52 per jaar en 1 per week. Een voorstel tot wijziging van de veror dening, regelende o.m. de bezoldiging van de veldwachters werd z. h. st. aangeno men. De heer Guldemond merkte nog op naar aanleiding van de salarisvermindering van den gemeente-opzichter met 50.dat het hem zeer had gespeten, dat de Raad hiertoe was overgegaan. De gemeente-op zichter was een zeer goed ambtenaar en zeer bekwaam en het salaris was geens zins te hoog. Spreker is dan ook van mee ning, dat de gemeente-opzichter dit dan ook als een vingerwijzing zal beschouwen, om de gemeente te verlaten, hetgeen zeer te betreuren zou zijn. Da heer P. Loef en de voorz. sluiten zich volkomen bij den heer Guldemond aan, en de heer Loef hoopt alsnog een gunstige wending voor genoemde persoon te kun nen verkrygen. De bedrijfs-tarieven. Hierna volgde de vaststelling van de be- meente-bedrijven voor den dienst 1935. De heer Boekraad denkt op het oogen blik niet aan verlaging der electr. prijzen, maar vindt de raming van 6000 wel wat te laag, daar het electr. bedrijf bijna niet is teruggeloopen, en verzoekt de tarie ven van meters en klokken en nieuwe aansluitingen te verlagen daar deze te hoog zijn. De heer Noest is eveneens van mee ning, dat de raming van 6000 te laag is gesteld. De voorz. antwoordt, dat deze raming niet zoo laag is, want dat hierbij nog 2451 komt voor vernieuwingsfonds, zoo dat het totaal 8451 is. Wethouder v. Gelderen belooft de prij zen na te zullen zien, of het mogelijk is meters en klokken en eventueele aanslui- tingën te verlagen. De heer Haring vindt, dat er een on rechtvaardigheid begaan wordt tegenover de krachtstroom. Voor licht is het verminderd van 35 ct. op 21 ct. en de krachtstroom is gehand haafd gebleven. Weth. v. Gelderen verzoekt den heer Haring een vraag hierover te willen in- diene, ozodat het onderzocht kan worden. De heer Haring stelt voor om de kracht stroom te verhoogen. Onderzoent zal wor- stroo mte verhoogen. Onderzocht zal wor- aen, of dit zoo wel zal kunnen geschieden. De heer Brand deelt mede, dat deze zaak in de commissie is besproken, maar daar deze rog niet op de hoogte was van het resultaat over 1934 kon dit nog niet opgelost worden. Hij hoopt echter dat B. en W. zelf met het voorstel zullen ko men. De heer Noest zegt naar aanleiding van een opmerking, die reeds gemaakt is over het mindere gebruik van gas, dat men toen met een voorstel tot verlaging van den gasprijs kwam, toen de eerste symptomen van de concurrentie reeds te voorschijn kwam. Spr meenth dan ook dat de gas prijs verlaagd moet worden, teneinde die producten n.l. petroleum te verdringen, en verzoekt tevens verlaging van den co- kesprijs, met het oog op de verlaging van de kolen. De heer Boekraad zegt, dat de winst kleiner wordt en de betrekkers verminde ren en vraagt of dat zoo maar moet blij ven voortgaan. Te~"n de petroleum valt niet te concur- reeren, daar de prijzen hiervrn zeer laag zijn. Spr. zou het op prijs stellen te ver nemen, hoeveel het v burik is teruggeloo pen en vreest dat in 1935 dit nog wel min der zal worden. Bij verlaging met 2 ct. zullen velen toch wel gas houden. De concurrentie zal wel blijven, maar het winstcijfer moet ver meerderd worden voor meerdere afname van gas. En dat de prijs verminderd kan worden zal wel mogelijk zijn in verband met de lage kolenprijzen. De heer J. Loef vraagt, of B. en W. zich zoo machtig voelen om de concurrentie maar zoo door te laten gaan zonder de ncodige maatregelen te treffen. De heer de Ruyter vestigt de aandacht op het verzakken der huizen in het einde van Reyerskoop. De heer Brand meent, dat er in de vo rige vergadering gezegt is: 25 pet. opcen ten verhooging op de pers. belasting of gasprijsverlaging. Daar nu nog geen ze kerheid is of de gasprijs verlaagd zal wor den, wil spr. geen verhooging van de pers belasting. Wethouder v. Gelderen deelt mede, dat er maatregelen genomen zullen worden tegen de verzakking der huizen. B. en W meenen zich niet zoo heel zeker, zooals de heer J. Loef denkt, maar tegen petro leum is niet te concurreeren. De prijs kan echter niet verlaagd wor den. daar deze reeds zeer verlaagd is, en bij 1 ct. verlaging kan toch nog niet gecon curreerd worden tegen de petroleum. Bo vendien gaat bij een dergelijke verlaging de winst verloren, daar niet te zien is dat er 1 M3. meer door verkocht zal worden en om nu te verlagen is te riskant, daar er dan mischien volgend jaar reeds ver lies zal rijn. De heer 't Hart vraagt of indien er te veel cokes is dit teveel aan ander gemeen ten verkocht zal worden tegen lagere prij zen. Weth. v. Gelderen antwoordt, dat de kolen niet aan andere gemeenten voor la gere prijzen verkocht worden. (Wordt vervolgd). Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke aoonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van f300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrccksche orzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot net ontvangen der uitkeering gerechtigd zyn* le. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zy, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij by het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder oan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geert recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overpnkkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tydens het ongeval op een vis- schers-. Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné 2ich tydens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tydens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig- neden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met .mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king. zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen. Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevaller door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een en/aren bootsman zijn al- .een dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenfcoven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren al- .een dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zender meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- neeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van ,,De Leidsche Courant", Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen. m het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had (den) be- hooren te doen. daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8