ZATERRri 12 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. POSTDUI VENTENTOONSTELLING. Tal van mooie inzendingen. Vrijdagavond werd in hotel „Centraal" door de Postduivenverg. „De Gevleugelde Vrienden" haar 11e groot nationale ten toonstelling geopend. Welke tentoonstelling ook hedenavond nog geopend zal zijn en om 10 uur wordt gesloten. Het aantal in zendingen was buitengewoon groot en overtreft die zelfs nog van vorige jaren. Zooals wij dit gewend zijn was de expo sitie ook thans weer keurig verzorgd. De groote verscheidenheid der vogels gaf een belangwekkend aanzien. De belangstelling was ondanks het minder gunstige weer reeds gisterenavond zeer goed te noemen, tot groote voldoening van de tentoonstel lingscommissie, bestaande uit de heeren H. S. Mens, voorz.; H. Bauer, le secr.-pesnning- meester ij P. G. Borgers, 2e penningmeester, die er wederom in geslaagd zijn een ten toonstelling te organiseeren, welke voor vogelliefhebbers een bezoek overwaard is. A slkeurmeesters traden op de heeren A. Unterhorst en A. B. Dekkers, beiden uit Rotterdam, die zich van hun niet gemakke lijke taak, gelet op de groote verscheiden heid op bekwame wijze hebben gekweten. Hieronder laten wij volgen een overzicht van de voornaamste bekroningen: Schoonheidsklasse. KI. 1 Oude Doffers, alle kleuren: le pr. F. W. v. Staalduinen. Oude duivinnen, alle kleuren: le pr. mej. B. Enkhof; kl. 3: Jonge doffers alle kleu ren: le pr. en 2e pr. F. W. v. Staalduinen; kl. 4 Jonge duivinnen alle kleuren: le pr. en 2e pr. idem; Vliegklasse. Kl. 5 Oude dof fers boven 750 K.M.: le pr. D. Verbiezeh; Kl. 7 Oude doffers boven 450 K.M.: le pr. J. Enkhof; Kl. 8. Oude duivinnen boven 450 K.M.: le pr. mej. B. Enkhof; Kl. 9. Oude doffers boven 150 K.M.: le pr. E. Molenbei; Kl. 10. Oude duivinnen boven 150 K.M. alle kl.: le pr. mej. Enkhof; Kl. 11, Oude doffers onbevlogen: le pr. J. H. A. Lek; Kl. 12, Oude duivinnen onbevlo gen: le pr. J. Grootenhuis; Broed 1934, Kl. 13, Doffers boven 150 K.M.: le pr. A. P. v. d. Voort; Kl. 14, Duivinnen boven 150 K.M. Blauw, bl.kr. en zw.kras: le pr. E. Molenbei; Kl. 15, Doffers roode, bonte, en andere kl.: le pr. P. G. Borgers; Kl. 16, Duivinnen: le pr. E. Molenbel; Kl. 17, Dof fers boven 100 K.M.: le pr. A. v. Egmond; Kl. 18, Duivinnen 100 K.M.: le pr. H. y. d. Waal; Kl. 19, Doffers 100 K.M.: le pr. J. H. A. Lek; Kl. 20, Duivinnen 100 K.M.: le pr. Chr. v. d. Pluijm; Kl. 21, Doffers on bevlogen alle kleuren: le pr. G. Stapper; Kl. 22, Duivinnen onbevlogen alle kleuren: le pr. B. E. Kuiper; Kl. 23, Late jongen: le pr. E. Molenbel. De beschikbaar gestel den wisselbekers werden gewonnen door: D. Verbiezen, mej. B. Enkhof, E. Molenbel, P. G. Borgers en G. Stapper. De beker, be schikbaar gesteld door de P.V. „De Blauw- band" alhier voor hoogste bekroonde dof fer of duif, bevlogen uit Alphen a. d. Rijn, werd toegekend aan P. G. Borgers. De di verse medaille's aan: D. Verbieezn; id.; H. v. d. Waal; P. G. Borgers, Joh. Enkhof, A. v. Boudesteijn, mej. B. Enkhof, G. v. d. Ham, mej. B. Enkhof en P. Slingerland. BOSKOOP. Pomologische Vereeniging. De ver- eeniging voor Boskoopsche Culturen (Po mologische Vereeniging), hield in hotel Klaassen haar alg. vergadering. Na een inleidend woord van den voor zitter volgden de periodieke werkzaamhe den, o.a. de bestuursverkiezing. Tot voor zitter werd herkozen de heer D. Veerman Jr., tot secretaris de heer W. de Ruijter. In de vacature van den heer G. Koster werd gekozen de heer Th. Brans. In de periodieke vacatures der Keurings commissie en commissie voor den sorti- mentstuin, werden de aftredende leden herkozen, terwijl in een vacature werd ge kozen de heer H. Groenewegen Cz. Verder had een bespreking plaats over de binnen- en buitenlandsche lectuur, waarna de heer dra. B. K. Boom, leeraar aan de Rijkstuin bouwschool alhier een causerie hield over: „Inrichting en doel van den sortiments- tuin". NOORDEN. Staatspartij. Gisteravond werd een le denvergadering gehouden, welke slecht was bezocht. De waarnemend voorzitter deelde mede, dat de heer P. de Jong zich tijdelijk in Maarsen heeft gevestigd, doch daar hij ingeschreven blijft in de gemeente Nieuwkoop en in de parochie Noorden heeft in deze vergadering nog geen voor zittersverkiezing plaats. Het bestuur heeft een gecombineerde vergadering gehouden met het bestuur van Nieuwkoop om de re glementen eensluidend te krijgen, doch is daarin niet geheel geslaagd. Ook is daar vastgesteld de voorbereiding der gemeente raadsverkiezingen en de samenstelling der officieele lijst. Dit laatste geschiedde ech ter door loting. Nieuwkoop heeft No. 1, 3, 5 en Noorden 2, 4. 6. De voorzitter vroeg de medewerking van alle kiezers, om deze ver kiezing zoo ordelijk mogelijk te doen ver- loopen. Regimentswijziging. Door de R.-K. Staatspartij is een nieuw reglement samen gesteld, waaraan ons afdeelingsreglement moet worden aangepast. Candidaatstelling Prov. Staten. Besloten werd drie candidaten te stellen n.l. dege nen, die de meeste stemmen op zich ver- eenigden. Aangewezen werden de heeren Loerakker, Hillegom, v. Kempen, Woer den en Deerenberg, Schoonhoven. In samenwerking met Nieuwkoop zal ge tracht worden een gemeente-program sa men te stellen. De leden, welke voorstellen daarvoor willen indienen worden verzocht dit te doen vóór 1 Febr. aanstaande. Hier na sloot de voorzitter op gebruikelijke wijze. WOERDEN. Bevordering van Woerden's bloei. Zoo als we reeds eenigen tijd geleden hebben vermeld is alhier een comité van actie op gericht om te komen tot de oprichting van een vereeniging ter bevordering van Woerden's bloei. Voor dit doeleinde werd gisteravond een vergadering gehouden in „Concordia". Deze werd geopend door den heer C. Engel, die in 't kort uiteenzette waarom men deze nieuwe vereeniging wil. De heer dr. W. P. Hubert van Blijen- burgh, dir. V.V.V. te Utrecht, hield daarna een toelichtende rede. Deze wees op de beteekenis van de reclame, waarop we in Nederland nog feitelijk in het beginpunt staan. Reclame is op het oogenblik een element, dat we niet kunnen missen. Er zijn verschillende steden die millioenen er voor uitgeven. En spr. wees erop hoe tal rijke voordeelen hieruit te krijgen zijn. Voor een plaats als Woerden zal het voor al aankomen om propaganda te maken voor de vestiging van vreemdelingen. Een ver eeniging hiervoor kan leden tellen onder alle rangen der inwoners en is beter dan een officieel door een gemeente ingesteld Pchaam. Speciaal in dezen crisistijd, aldus spr., is propaganda voor vreemdelingenverkeer en vestiging op zijn plaats. Het is een ze ker soort van werkverruiming, die terdege moet bevorderd worden. Vooral in verband met den aanleg van een nieuwen weg buiten Woerden om kan men met propaganda voor vreemdelingen verkeer de benadeeling hierdoor eenigs- zins opheffen. De interessante mededeelin- gen van de spr. lokten verschillende vragen uit van aanwezigen, die door den inleider werden beantwoord. In zijn antwoord wees spr. o.m. op het geven van adressen bij vestiging, waar speciaal leden der vereeniging dan voor deel bjj hebben. Na de pauze kwamen de besprekingen op meer interne aangelegenheden. Zeer lang werd gedelibereerd over de vaststel ling der te heffen contributie. De heer Zon, wethouder, juichte de op richting van de nieuwe vereeniging toe en noemde de voorgestelde minimum-contri butie van 5 noodzakelijk, ofschoon ver schillende aanwezigen dit bedrag te hoog vonden. Ten slotte werd bepaald het mi nimum-bedrag op 3 te stellen voor het lidmaatschap, terwijl men onder dit be drag contribuant kan zijn. Na deze beslis sing gaven, staande de vergadering, een aantal aanwezigen zich als lid op, ten ge tale van 26. Alsdan werd nog gediscussieerd over de verkiezing van een definitief bestuur, wat tenslotte, met het oog op het late uur, tot een volgende vergadering werd uitgesteld. BODEGRAVEN Zilveren jubileum. Vrijdag 18 Jan., hoopt de heer C. v. Rijswijk, alhier, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Sinds eenige jaren is de jubilaris alhier woon achtig, waar hij reeds door zijn hulpvaar digheid en opgewektheid onder de reizi gers vele vrienden heeft verworven. Burgerwacht. Woensdagavond werd in hotel van Haaften een druk bezochte ledenvergadering gehouden van de Vrij willige Burgerwacht. De voorzitter, de heer H. Schoo, teeken- de in zijn openingswoord de groote ver dienste van wijlen den heer A. H. Vink voor de Burgerwacht. Deze heeft een groot verlies geleden, dat niet zoo gemak kelijk kan worden hersteld. Tijdens den verderen duur der vergade ring werden tot bestuursleden gekozen de heeren L. v. d. Bos en A. Veelenturf. Eerst genoemde werd aangewezen tot secreta ris, de laatste tot penningmeester. De commandant, de heer Joh. P. Veer man, hield een causerie over het werk in 1935. Hierna sluiting. De burgemeester. Onze burgemeester, mr. v. Dobben de Bruyn, die reeds sinds vele jaren secretaris was van de Prot. vereeniging tot verzorging van Krankzin nigen, is thans eveneens tot penningmees ter dier vereeniging benoemd. ZWAMMERDAM Kiesver. „Recht en Plicht". Onder presidium van den heer N. van Rossum vergaderde de R.K. Kiesver, in het Paro chiehuis. Na de notulen deelde de pen ningmeester mede, dat het boekjaar ein digde met een nadeelig saldo van f 1.85. De heeren van Dyk en Boere konden boeken en bescheiden, na gehouden con trole, goedkeuren. De aftredenden, de hee ren Van Vliet, Van den Berg en Lelie veld werden met belanrijke meerderheid herkozen. Tot candidaat voor de Prov. Staten wer den gesteld de heeren Von Fisenne, Dee renberg, Van der Weijden, Van Kempen en M J. v. d. Poll. Tot 1 April bestaat gelegenheid bij het bestuur candidaten voor de groslijst van den gemeenteraad in te leveren. Hiertoe zijn 10 handteekeningen van kiesgerech tigden noodzakelijk. Tenslotte wekt de voorz. de aanwezigen op de a.s. vergadering van de kiesver. te Bodegraven te bezoeken, waar pater Hen- ricus zal spreken. Tot afgevaardigden naar de Kamercentrale worden benoemd de hee ren N. v. Rossum en J. C. Verver. Hierna volgt sluiting. Geboren: Antoon z. van A. de Jong en J. A. Nachtegaal'Eerbert z. van Cor- nelis Muiswinkel en Marretje Scherpen- zeeL Ondertrouwd: P. J. Beens jm. 24 j. en J. H. A. Bron jd. 21 j., te Gouda. ZOETERWOUDE. Ziekenhuisfonds. Het R.K. Ziekenhuis fonds „St. Antonius van Padua" hield gis teravond in het Patronaatsgebouw de al- gemeene vergadering. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer Jac. van Leeuwen Johz., die in zijn openingswoord er aan herinnerde, dat in den loop van het jaar geen ledenvergaderingen zijn gehouden, hetgeen spr. wel als een goed teeken be schouwde, maar er direct de mededeeling op liet volgen, dat 1934 voor het fonds een financieel nadeelig jaar geweest is. De notulen worden daarna door den heer Joh. Vaneman, secretaris-penning meester gelezen en vastgesteld, waarna ook het jaarverslag wordt uitgebracht. Hieruit teekenen wij aan, dat het leden tal zich heeft gehandhaafd als volgt le klas 58 v. j. 60; 2e kl. 304, v. j. 298; 3e kl. 654, v. j. 652, totaal 1012, v. j. 1010, ver meerdering 2 leden. Er werden 46 personen verpleegd voor rekening van het Ziekenhuisfonds, waar van 27 in het Elisabethgesticht, 17 in het Acad. Ziekenhuis en 2 in een sanatorium. Omtrent het vrij vervoer moest worden medegedeeld, dat hiervan wel eens mis bruik is gemaakt. Na de goedkeuring van het jaarverslag wordt het financieel ver slag ter tafel gebracht waaraan wij de volgende cijfers ontleenen: Ontvangsten: contributiën le klas 564.40, 2e klas 1577.50, 3e kl. ƒ1661.80, tesamen ƒ3803.70, gekweekte rente f 121.80, totaal der ont vangsten ƒ3925,50. Uitgaven: verplegingskosten: le klas 1 persoon 24 dagen a 10.240.2e klas 14 pers. 314 dagen a 5.1570. 2e klas 8 kinderen 199 dagen a 3.50 696.50; 3e klas 15 personen 234 dagen a 2.50 585.00, 3e klas 7 kinderen 206 dagen a 2.50 515.00. Bovendien een ge- stichtsverpleging 2e klas a 2.00, 53 dagen 106.00. Totaal aan verpleegkosten ƒ3712.50. Hiervan werd uitgekeerd voor betalende personen 2395.00 en voor kinderen van leden f 1370.50. Verdere uitgaven waren o.a. vervoerkos ten 269.20, vergaderkosten 46.82, stipen diums 18.00, drukwerken 42,64, secre taris-penningmeester 300.bodeloon 380.51, gratificatie bode 78.00, kantoor meubilair 30.00, vergoeding controle-com missie 35.00. Uit het verdere finantieel overzicht blijkt dat het bezit op 1 Januari 1934 3316.45 bedroeg, zoodat met de ontvangsten over 1934 deze totaal 7241,91 waren. De uit gaven waren 4812,67, zoodat de reserve geslonken is tot f 2329.24. Het verlies in 1934 alzoo 987.17. De reserves, op 1 Januari 1932 nog 5378.68, zijn in deze drie jaren totaal 3000.— teruggeloopen. Voor de commissie van onderzoek, be staande uit de heeren A. van der Krogt en L. v. d. Geest, brengt eerstgenoemde een gunstig rapport uit, waarna de penning meester voor zijn beheer gedéchargeerd wordt. De vergoeding aan den secretaris-pen ningmeester wordt, op voorstel van het be stuur weder gehandhaafd. Eveneens wordt aangenomen het bestuursvoorstel om een H. Mis te laten opdragen, wanneer een lid (patiënt) verpleegd wordt in een zieken huis en voorzien wordt van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden. Het jaarlijk- sche voorstel tot vrij vervoer van zieken, die een behandeling moeten ondergaan in een ziekenhuis wordt uit bezuiniging niet meer ter tafel gebracht. Het vrij vervoer bepaalt zich in den ver volge tot de gevallen van opneming in een ziekenhuis. Bij de bestuursverkiezingen worden bij acclamatie de heeren J. Berk Az. en Nic. van den Akker Jacz. herkozen. Bij de ver kiezing van een voorzitter wegens perio dieke aftreding van den heer Jac. van Leeuwen Joh.zn. wordt de aftredende even eens bij acclamatie herkozen. De heer Jac. v. Leeuwen aanvaardt zijne functie weder onder de toezegging van zijne volle mede werking, met dank voor het zoo ruim schoots geschonken vertrouwen. Bij de rondvraag spreekt de weleerw. heer H. Brans waardeerende woorden tot de herkozen bestuursleden en spoort de leden aan tot innige samenwerking voor het sociale doel van het Ziekenhuisfonds. Het is zoo'n heerlijke gedachte, dat er in het afgeloopen jaar zooveel te betalen was voor de hulp aan de zieken, dat er nog reserves waren bijeengebracht door samen werking. Wel moet men de deugd van voorzichtigheid betrachten. Spr. wenscht de zieken kracht toe het lijden geduldig te mogen dragen en de leden een goede ge zondheid. Hierna sluiting. Burgerwachtavond. De Zoeterwoud- sche Burgerwacht heeft een bijzonder be langrijke burgerwacht-avond georgani seerd op Donderdag 24 Januari in het Pa tronaatsgebouw. Op dezen avond zullen uitgenoodigd worden vele autoriteiten en de leden. Deze avond zal in het eerste gedeelte geheel gewijd zijn aan het onderwerp „Luchtbe scherming", ingeleid door den gep. luit- kolonel J. A. van Swinden Koopman, ad viseur voor de luchtbescherming, die zich ter plaatse voor dit doel bijzonder zal oriënteeren. Met het oog op de belangrijk heid van het onderwerp, waarbij de dames een bijzondere taak te vervullen hebben, zal voor de dames ruime introductie wor den gegeven. De avond zal worden bijge woond door den officier, toegevoegd aan de Inspectie der Burgerwachten. Wij zien met belangstelling het speciaal voor Zoeterwoude uitgewerkte plan „lucht bescherming" tegemoet. Het tweede gedeelte van het programma staat op een yroolijke burgerwacht-avond afgestemd. Een beroemd conferencier zal dit gedeelte leiden. Dat belooft weer eens een echte „ouwerwetsche" burgerwacht- avond te worden! ZEVENHOVEN. Staatspartij. Woensdagavond hield de R.-K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering in het Bondsgebouw. De voorzitter, de heer A. P. v. d. Weijden, heette allen welkom en betreurde de geringe opkomst gezien de groote en belangrijke agenda. Hierna ver zocht de vooorz. den secretaris, den heer A. J de Groot H.Pzn., voorlezing der notulen, welke onder dank werden goedgekeurd. De voorz. deelde thans mede, dat op Maandag 21 Jan. a.s. het Kamerlid A. J. Loerakker een spreekavond zal houden in het Bondsgebouw des avonds om 7 uur en verzocht zoo mogelijk allen present te zijn; de dames zijn ook welkom. De afgev., de heer W. Kerkhoven, gaf een overzicht van de vergadering van den Staten-Kieskring Gouda o.a. fcijn behandeld: Contributie-af dracht, reglementswijziging en bestuurs verkiezingen. Er zullen negen candidaten geplaatst worden op de definitieve candi- datenlijst. Den afgev. werd door den voorz. dank gebracht voor zijn keurig ver slag. Thans punt 4. Reglementswijziging. Van hooger hand zijn wij genoodzaakt wij zigingen in ons reglement aan te brengen, die er in moeten voorkomen. In de be stuursvergadering zijn deze behandeld en overgenomen. Na toelichting werd met al- gemeene stemmen de wijziging goedge keurd. Het volgende punt was candidaat stelling voor de Prov. Staten. Eerst leest de secretaris een schrijven voor van de Sta- tenkieskring Gouda, hetwelk inhield, dat de Candidaatstelling 15 Jan. a.s. sluit, en dat 24 Februari a.s. de stemming zal gehou den worden in de locale kiesvereenigingen. De voorz. deelde mede, dat het bestuur de aftredende Statenleden adviseert, n.l. von Fisenne, P. de Jong en A. Deerenberg. Hieraan werd nog toegevoegd uit de leden de heer M. P. v. d. Weijden en staande de vergadering de heer L. J. de Groot, beiden alhier. Punt 6 jaarverslag secr., waaruit bleek, dat het bestuur geen verandering onderging en het ledental met 4 namen is gezaakt. De voorz. dankte den secretaris voor zijn keurig verslag. Punt 7 rekening en verantwoording van den penningm., den heer W. Kerkhoven, waaruit wij ont leenden: saldo 1 Jan. ƒ39.25. Ontvangsten 99.47, uitgaven 108.51, kassaldo 30.21. Spaarbankboekjes 69.40, totaal 99.61. Tot verificateurs worden benoemd de heeren P. v. d. Hulst. Th. v. Rossenberg en M. J. de Groot. Na grondig onderzoek wordt verklaard, dat boeken en bescheiden in beste orde zijn. De voorz. dankt den pen ningm. voor zijn gehouden beheer, en de verificateurs voor hun moeite. Hierna wer den de stembureaux voor Bondsgebouw en Noorden samengesteld. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt, waar na de voorz. de aanwezige leden dankt voor hun opkomst en de vergadering sloot met den chr. groet. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Van 6—8 uur, Biljartclub groote zaal. Voor de leden Gebouw geopend 7 uur. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken 6.308.00 uur. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag Vergadering Comité „Werkloo- zenzorg", 8 uur. Dinsdag Repetitie Vondel, 8 uur. Opkomst gewenscht. Woensdag Propaganda-vergadering kell- ners, middernacht 12 uur. Woensdag. Ledenvergadering Werkmees ters (als proef 8 uur). Woensdag Ledenvergadering St. Eloy, 8 uur. Donderdag Tuinbouw Teekencursus 8.00 uur. Vrijdag. Jaarvergadering Land- en Tuin- bouworbeiders, 7 uur. Woensdag 23 Jan. Ontwikkellngsavond voor de leden van den R. K, Volksbond, spreker de heer A. Angenent uit Haarlem. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibl.otheek 7.30—8.30 uur. INTERPAROCHIEEL!! ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezeilen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Illen Maandag van de maand 's avonds om half 9. in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek Zondag is de zaal geopend van 12.152.30 en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeen komst van 8.15—9.45 uur om 10.15 wordt de zaai gesloten. Geen zitting van de St. Joseph Spaarkas. Van 12 uur bibliotheek. 8.15 uur Aanvang van de wedstrijd in het Kruisjassen. 8.30 uur prijsbiljarten om luxe doozen s'ga.eften. Beurtrooster: Zondag A. v. Remundt en G. Oambier. Maandag IT. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en H. Tettero. Zaterdag: N. Breedeveld en H. Friesema. .Maandag. Maandag 8.45 uur verplichte maandvergadering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses. Tevens afrekening Zelateurs Kempermanfonds. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Rfepetitie Tooneelclub Adolf Kolping". Donderdag 8.15 uur vergadering van het Genootschap van den Stillen Omgang. Fietsers ingang Pieterskerkhof. Voet gangers Rapenburg 52. Vrijdag. 8.15 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". 8.00 Biljartclub tot 10 uur. 8.15 uur Bestuursvergadering LiedertafeL 8.45 uur Bestuursvergadering Kemper manfonds. Zaterdag. Bijeenkomst voor de 'eden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Kegelclub „De Poedelaars". Iedere Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag 20 Jan. te 4 uur verloofdecursus voor het District Leiden. Jaarboekjes zijn te verkrijgen bij de propagandisten en bij den Huismeester a 25 cent. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 38. Zondag 3.30 uur Postzegelclub. 4.30 uur Ontspanning Blauwe Vendel. 8.00 Bijeenkomst Oranje Vendel. Alle Kruisvaarders op tijd en in cos- tuum aanwezig. Maandag 8.uur Tarcisiusban. 8.30 S. K. vergadering. 8.159.15 Damclub, alsmede ontspanning vrije leden. Dinsdag 7.00 uur Don Boscoban. 8.30 uur Aloysius- en Godfriedban. Woensdag 7.30 uur Teekenclub. 8.uur Sloyd. Donderdag 7.00 uur Lode wijk- en Fran- ciscusban. 8.30 uur Willibrordusban. Vrijdag 6.30 uur Cornelius Musius. 8.30 Tooneelclub K. en G. Zaterdag: 56 uur Huisvlytclub. 7.007.30 uur Afrekenen Penningmees ter J. Wachtclub. Kruisvaarders deze maand missiemaand. Denk om de Brokken-actie. Nieuwe leden kunnen zich steeds opge ven op alle bijeenkomsten! ONS CLUBHUIS ..ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden- Zondag 4 uur Ontspanning. Deze week geen bijeenkomsten. Vrijdag 8,15 uur Opening van een „Echt Hollandsche Kermis." Zaterdag Kermis van 2.30 uur tot 6 uur en van 8 uur tot 11 uur. EIT A-VEREENIGING. f ieterskerkkoorsteeg IS. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag vaa 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. 8T. PRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt, Spaarbank en bibliotheek. Om 6 uur Lof waarna ontspanning vol gens gewoonte. Maandag om half 7 uur Vlecht- en Car- tonnage, jongste afd. Dinsdag om half 6 uur bibliotheek en spaarbank; om 8 uur teekencursus. Woensdag om half 8 uur Lof. Donderdag om half 6 uur zang; om 8 uur Sloyd en zaagcursus, groote afd. Vrijdag om half 7 uur "Techt- en Carton- nage, groote afdeeling. Zaterdag om 8 uur ontspanning. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL" Zaterdag: 2.30 en 4 uur Muloclub. 45 uur gym. kleuters in de gym. zaal Ursulasteeg. 7.30 uur cadetten. 8.1510.00 uur contributie betalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 3 uur dadenclub „Roode Graal." 4 uur dadenclub 't Stralende Zonnelicht. 5 uur zangclub. Maandr -• A45 H. Mis. 8.15 uur cursus voor asp. en adj. leid sters. 9 uur adjunctleidstersvergadering. 8.159.30 uur volkszangclub. 8.009.45 uur missiehandwerken, hand werken, naaien. 7.008.30 uur knippen. Dinsdag 7.008.30 uur clubs in handwer ken en naaien. 8.009.45 uur Engelsche conversatieclub en alg. ontwikkeling. Woensdag 23 uur Kruiókinderen in de gym. zaal van de v. d. Werfstraat. 5.156.15 uur gym. kleuters in de Hee rensin gelschool. 8.009.30 uur reidansen, naaien, huis vlijt en charitatiefnaaien. 9 uur Vervolg inwijdingscursus. Donderdag: 8.3010.00 uur vioolclub. 910 uur turnclub „Actief" in de R.K. H. B. S. 8.15 uur tweede lezing over enkele pun ten uit de kerkelijke geschiedenis door den HoogEerwaarden Heer Deken A. IT. J. M. Homulle. Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Jong Leven'". 8.309.30 uur turnclub „Parcival". 8.009.30 uur charitatiefnaaien. 9.45 uur Leidstersdadenclub.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7