ZATERDAG 12 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND V0LKEH30ND. DE 84ste RAADSZITTING GEOPEND. Heden vertrouwelijke besprekingen tusschen Laval en Simon. De volkenbondsraad heeft gisterochtend zijn 84ste zitting geopend. Na eenige kleinigheden te hebben afge daan, heeft de raad besloten, eerst Maan dag weder bijeen te komen, teneinde den leden volop gelegenheid te geven, om Za terdag, vertrouwelijke besprekingen te houden. Laval kwam eerst gisteravond te Genè- ve aan en Sir John Simon moet a.s. Zon dag weer weg, zoodat Zaterdag de eenige dag is voor besprekingen tusschen Laval en Simon. Het Fransch-Italiaansche protocol van Rome over Oostenrijks onafhankelijkheid, de ontwapeningskwestie en de houding van den volken bondsraad na de volksstemming in het Saargebied, zullen de voornaamste onderwerpen van de vertrouwelijke bespre kingen vormen. Ten aanzien van het laatste punt schijnt de Britsche regeering sterk er op aan te dringen, dat de raad zoo eenigszins moge lijk reeds in deze Januari-zitting zijn De- slissing over de toekomst van het Saarge bied zal treffen en deze niet zal uitstellen tot de buitengewone zitting in Februari, zooals men hier voor waarschijnlijk hield, indien de volksstemming van Zondag niet een overweldigende meerderheid ten gunste van een onmiddellijken terugkeer van het Saargebied naar Duitschland zou brengen. BELGIE. VAN CAUWELAÉRT AFGETREDEN. In verband met felle compagne tegen zijn persoon. De Belgische minister van Landbouw en Openbare Werken Van Cauwelaert heeft gisterochtend aan den ministerraad zijn ontslag aangeboden. Omtrent de reden van dit ontslag meldt de Brusselsche correspondent van de „Msb." het volgende: „Daar de laatste dagen in een hoofdste delijk R.K. dagblad een nog al heftige campagne tegen den heer mr. dr. Frans van Cauwelaert, minister van landbouw, openbare werken en van den middenstand, werd gevoerd en gisteren het parket van Antwerpen een onderzoek heeft ingesteld bij een Antwerpsche bank, waarbij een zoon van den heer van Cauwelaert in den raad van beheer zetelt, doen in de Wet straat hardnekkige geruchten de ronde, dat de heer van Cauwelaert als minister zal aftreden. (Hetgeen inmiddels is ge schied). Voegen wij hieraan nog toe, dat de cam pagne in kwestie den heer van Cauwelaert o.m. heeft verweten, geld te hebben ge vraagd aan de regeering, om de bank te steunen, waarin zijn zoon een bestuurs functie waarneemt. Het parket heeft in zyn onderzoek te Antwerpen verschillende boeken en an dere documenten van de bank in beslag genomen en deze voor verder onderzoek naar het gerechtshof doen overbrengen. Daarna verrichte het parket ook nog huis zoekingen in de woningen van bij de bank een bestuursfunctie bekleedende personen. Naar verluidt, werd geen klacht tegen de bank ingediend en is het initiatief tot deze actie van het parket zelf uitgegaan. SAARGEBIED. Het plebisciet van morgen DE AFKONDIGING VAN DEN UITSLAG DER STEMMING. Stemmingsresultaat niet bekend voor 8 uur Dinsdagmorgen. Naar gisteren officieel aan de interna tionale pers wordt medegedeeld zal het resultaat van de volksstemming in net Saargebied niet voor acht uur Dinsdag morgen (<Li. 7.20 uur A.T.) van de „Wart- burg" worden bekendgemaakt. De burcht zal worden bewaakt docr Britsche troepen, die vanaf Zondagavond gewapend zullen zijn met de bajonet op het geweer. Het juiste oogenblik der uitzending zal om twee uur in den nacht van Maandag op Dinsdag aan de pers worden medege deeld. Op het daarvoor bepaalde uur zal dan de uitzending in het Duitsch, Fransch en Engelsch plaats vinden en wel: In het Duitsch door alle Duitsche zen ders, die op Frankfort zijn aangesloten, benevens door de Zweedsche en Neder- landsche zenders, die eveneens op Frank fort zijn aangesloten en vermoedelijk door de Noorsche zenders. In het Fransch door de Fransche zen ders, door het radiostation van den Vol kenbond te Geneve, die in rechtstreeksche verbinding met Saarbrücken staat, in Ita lië, in Zwitserland en in Luxemburg via Parijs, benevens vermoedelijk door de Bel gische zenders. In het Engelsch door de Engelsche zen ders, die eveneens in rechtstreeksche ver binding met Saarbrücken staan. Saarbrücken rustig. Politie te paard, politie te voet, afzetting van touwen, van kettingen en palen: het station van Saarbrücken lijkt op dat van een bezette stad in oorlogstijd. Alle toegangsstraten naar het station zijn versperd. Iedereen, die daar in de nabij heid boodschappen heeft te doen, of be zoeken wil afleggen, keert onverrichter zake en mopperend terug en moet een kwartier of langer omloopen, om een huis te bereiken, dat 20 M. van hem verwijderd ligt. Het publiek moppert natuurlijk en even natuurlijk heeft dit mopperen geen resul taat. De landjagers en politie-agenten blij ven onverbiddelijk en terecht. Vandaag beginnen de extra-treinen te arriveeren, die uit alle deelen van het rijk meer dan 50.000 stemgerechtigde Saarlan- ders naar hun geboorteland brengen en vanzelfsprekend brengt dit over de stad groote drukte. Het laat zich aanzien, dat de uitgebrei de ordemaatregelen, door de politie getrof fen, volkomen toereikend zijn om de rust in de stad te handhaven. Heel zeker heeft het stellige en dringen de verzoek van den leider van het Duitsche Front aan zijn leden, om niet tot demonstra ties over te gaan, rustig thuis te blijven en op geen enkele wijze de discipline te bre ken, een verzoek, dat hedenmorgen in alle couranten gepubliceerd is, hiertoe ten sterkste meegewerkt. Dit verzoek en de wijze, waarop er door de bevolking aan voldaan wordt, maakt een zeer gunstigen indruk en zal, wanneer de toestand blijft, zooals hij is, er toe bij dragen, het prestige van het Duitscne Front ten zeerste te versterken. Daaren tegen schijnt het, dat het Eenheidsfront, met name socialisten en communisten, in hun stijgende geënerveerdheid gedreigd hebben, hun bijzitters aan de stembureaux te onttrekken indien, wat zy de terreur van de nationaal-socialisten noemen, met ophoudt. Het spreekt vanzelf, dat een der gelijke geste een buitengewoon onaange- namen indruk zou maken Een versiering die haar doel zal missen. In den verkiezingsstrijd in het Saargebied volgt de eene strategische zet op den an deren. De laatste order van het Duitsche front aan al zyn aanhangers was om hun huizen te versieren en te illumineeren, zoo dat de huizen der Duitschers gemakkelijk herkenbaar zouden zijn. De oppositie gaf echter als tegen-zet aan haar aanhangers eveneens de opdracht om hun huizen te verlichten en te versieren, waardoor het Duitsche Front dus zijn doel niet bereikt. Het doel van de draadlooze uitzending van den uitslag der stemming is om de Saar-bewoners binnenshuis te houden, waardoor het gevaar voor botsingen op straat aanmerkelijk zou verminderen, maar het is zeer de vraag of deze maatregel de gewenschte uitwerking zal hebben. Gene raal Brind, de opperbevelhebber van de internationale troepenmacht heeft er na drukkelijk op gewezen, dat de troepen de stembussen alleen zullen beschermen om de regeeringscommissie in dezen te helpen, doch dat zij niets uit te staan hebben met de volksstemming zelf, waarvan de rege ling geheel berust bij de plebisciet-commis sie. DUITSCHLAND. BURCKEL WORDT RIJKSCOMMIS SARIS AAN DE SAAR Wanneer het plebisciet ten gunste van Duitschland afloopt De Duitsche gevolmachtigde voor het Saargebied, Bürckel, is benoemd tot rijks commissaris voor het Saargebied voor het geval, dat, als gevolg van Zondag a.s. te houden volksstemming, dit gebied weer bij het Duitsche rijk wordt gevoegd. Het is zijn taak, alle maatregelen te ne men tot uitbreiding van de souvereiniteit van het Duitsche rijk over het Saargebied noodzakelijk zijn. Tegelijkertijd is Bürc kel benoemd tot gouwleider der nationaal- socialistische partij in Saargebied. Verder wordt van officieele zijde ver nomen, dat het Saargebied na zijn terug keer tot Duitschland niet, zooals voor heen een deel van Pruisen of van Beieren zal uitmaken, maar een afzonderlijke pro vincie in het Duitsche rijk zal vormen. Bürckel over de ontwapeningskwestie De gevolmachtigde van Hitier voor het Saargebied, Bürckel, heeft in een inter view met het „Petit Journal" verklaard, dat er na de volksstemming geen sprake van concentratiekampen zal zijn. Duitschland zal een groote meerderheid behalen en een zege bij de stemming zal, aldus Bürckel, den weg banen voor een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland. Wanneer Duitschland werd uitgenoodigd op den voet van rechtsgelijkheid aan de ontwapeningsconferentie deel te nemen, zou het de staatsmonopolseering der bewa peningsindustrie tot een hoofdpunt der besprekingen maken. Duitschland zou met elke controle accoord willen gaan, onder voorwaarde, dat deze op alle landen op ge lijke wijze wordt toegepast. Tot slot sprak Pürckel de hoop uit, dat Frankrijk te Genève tegenover Duitsch land een loyale houding zal aannemen. DUITSCHE KATHOLIEKEN BEZORGD Over uitlating van leider der Hitler-jeugd Ondanks alle voorzorgen, die worden geromen om de katholieke bevolking van het Saargebied niet vóór het plebisciet te verontrusten, heeft de plaatsvervangende leider van de Hitler-jeugd, Lauterbacher een veelbeteekenden aanval gedaan óp de katholieke jeugdvereenigingen. Hoewel deze vereenigingen beschermd worden krachtens de bepalingen van het concordaat, voorspelde Lauterbacher gis teren in een rede te Hannover, dat deze vereenigingen zullen worden ontbonden en geabsorbeerd door de Hitler-jeugd. Het fc 1 J. Ijsvermaak geeft ruwe huid n^jpuRoi verzacht - geneest nieuwe jaar, zoo zeide hij, zal nieuwe con flicten met zich brengen, want de katho lieke athletiek- en sportvereenigingen doen nog steeds, alsof er in de laatste tien jaar niets veranderd ns. Het is in het belang van de eenheid noodzakelijk, zoo besloot hij zijn rede, dat zij geabsorbeerd worden. In katholieke kringen heeft deze verkla ring groote bezorgdheid gewekt, vooral de aankondiging, dat nieuwe conflicten on vermijdelijk zijn. De onderhandelingen, welke gevoerd worden tusschen de verte genwoordigers van het R.K. episcopaat en de Duitsche regeering, zijn opnieuw op het doode punt gekomen en men vreest, dat, wanneer eenmaal het Saar-plebisciet voorbij is, de anti-religeuze elementen in de nationaal-socialistische partij onder lei ding van Alfred Rosenberg losgelaten zullen worden voer een algemeenen aan val op de kerk. Bovendien heeft men re den om te vreezen, dat een wet inzake scheiding van Kerk en Staat in voorbe reiding is. OOSTENRIJK. NIEUWE NAZI-ACTIVITEIT IN OOSTENRIJK Regeering is op verrassingen voorbereid. Overal in Oostenrijk valt een herleving van de nationaal-socialistische activiteit waar te nemen. Er zijn weer voorraden wa penen en munitie ontdekt. De autoriteiten hebben maatregelen genomen om op ver rassingen voorbereid te zijn. Honderden nazi-agitatoren zijn gearresteerd. Aan de grens tusschen Oostenrijk en Beieren zijn politie en leger versterkt. J0EG0-SLAVIE. KONING ZOGOE'S TEGENSTANDER IN JOEGO-SLAVIE GEÏNTERNEERD De leider der opstandelingen tegen ko- koning Zogoe, Bairacher, en ongeveer veer tig andere personen die de grens hebben overschreden, werden bij het betreden van den Joego-Slavischen bodem ontwapend en geinterneerd. Onder de veertig personen, die met Bairachter de grens hebben gepasseerd, bevinden zich zeven officieren van het Al- baansche leger en drie vrouwen. Tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaarde Bairachter, dat hij op zijn vlucht uit Albanië een bloedig gevecht had moeten leveren, waarbij hij drie soldaten en een officier verloren had. Vóór dit ge vecht had hij drie weken lang een gueril- la-oorlog tegen koning Zogoe gevoerd. BUITENLANDSGHE BERICHTEN. DE KOUDE Aan den Oostzeekant In den nacht van Woensdag op Donder dag, bereikte in Stolp (Pommeren) de thermometer met 21.6 gr. onder nul zijn laagsten stand gedurende de thans heer- schende koudeperiode, terwijl in de voor afgaande nachten de temperatuur 19.6 gr. onder nul had bedragen. De koude is tengevolge van den Oos tenwind van zeer onaangenamen aard. De Oostzeehaven Stolpmünde en Rue- genwaldermünde beginnen reeds dicht te vriezen, zoodat scheepvaart en visscherij dreigen stil gelegd te worden. In Roemenië heerscht ook nog steeds een hevige koude. Te Boekarest is de ther mometer tot 20 graad en op het land tot 30 graad onder 0 gedaald. De haven van Constanza is wegens zwa- ren ijsgang gesloten. Ook op de Donau is het scheepvaartverkeer onmogelijk. Op het platteland zijn reeds menschen doodgevroren. Uitgehongerde wolven ver- toonen zich in de door menschen bewoon de streken. In een huis in de provincie werden in een kamer vijf personen gevonden, die doodgevroren waren. In Besarabie werd een man, die een wagen bestuurde, door een bende wolven aangevallen. De man vluchtte in een boom. De twee paarden werden door de wolven verscheurd. Storm op de Zwarte Zee De vreeselijkste winterstorm, die het Zwarte Zee-gebied ooit geteisterd heeft, woedt thans over het noordelijk deel dier zee. Vele schepen verkeeren in nood. Het Deensche s.s. „Bornholm" is bij Noworos- sisk gestrand. De bemanning, bestaande uit 24 perso nen, kon zich redden. De stormen gaan vergezeld van vorst, zoodat de haven van Noworossisk zoozeer door ijs geblokkeerd is, als sinds jaren niet i? beleefd. Ook Italië lijdt onder de koude Heel Italië wordt de laatste dagen door een hevige koudegolf geteisterd. Na een heftigen sneeuwstorm in Noord-Italië is in Bologna de thermometer tot tien graden onder nul gedaald. Uit verschillende stre ken worden sneeuwbuien en temperaturen tot 12 graden onder nul gemeld. Boven Napels woedt sedert eenige da gen een storm, welke aanzienlijke schade aangericht en het scheepvaartverkeer tij delijk stilgelegd heeft. Het Lindbergh-proces. LOSGELD IS NOG GROOTENDEELS ZOEK Wilde geruchten omtrent Hanptmann Kort voordat de achtste zitting in het proces tegen Bruno Richard Hauptmann een aanvang zau nemen, deden talrijke wilde geruchten de ronde. Men beweerde n.l., dat Hauptmann getracht zou hebben uit zijn cel te ontsnappen en een poging tot zelfmoord gedaan zou hebben. Al deze geruchten bleken echter later volkomen ongegrond te zijn. Toen de zitting van gisteren een aan vang nam lager er op de tafel voor rech ter Trenchard 996 bankbiljetten, ter waar de van 14.600 dollar, zijnde een deel van het door dr. Condon in opdracht van ko lonel als losgeld overhandigde bedrag, waartegen de beroemde vlieger destijds zyn ontvoerde -rindje hoopte terug te krij gen. Als eerste getuige nam detective Frank Wilson op den getuigenstoel plaats. Wil? son had indertijd kolonel Lindbergh ge holpen een specificatie op te stellen van de bankbiljetten, die den ontvoerders la ter zouden worden overhandigd. Getuige verklaarde, dat hij de eerste bankbiljetten vijf dagen nadat het losgeld van vijftig duizend dollar was betaald in omloop had gezieii. Vervolgens deelde de detective mede, dat naar schatting tot nog toe een bedrag van 31.000 dollar van het losgeld niet te recht is gekomen. Op een vraag van den tweeden verdediger Fisher, gaf getuige toe, dat een zekere Faulkner 2980 dollar van de bankbiljetten, die tot het losgeld behoorden, in zijn bezit heeft gehad. ITet is echter niet mogelijk geweest dezen man op te sporen. Bij deze verklaring was het duidelijk op het gezicht van den advocaat Reilly te lezen, dat deze getuigenis hem zeer wel kom was. gezien de moeite die hy zich geeft te bewijzen, dat er meer dan één persoon bij de ontvoering van. en den moord op het kindje van kolonel Lind bergh betrokken zijn. Hierna werd een schriftkundige, Osborn genaamd, aan een verhoor onderworpen. Deze getuige verklaarde, dat het schrift van alle briefjes, welke betrekking heb ben op het losgeld, hetzelfde is als dat waarmede Hauptmann zijn verklaringen onderteekend heeft. LUCHTVAART VLIEGTUIG IN BODEN-MEER GESTORT? De „Baseier Nachtrichten" meldt, dat er een vliegtuig-ongeval zou hebben plaats gehad boven het Bodenmeer, waarbij een vliegtunig van een hoogte van 250 meter in het water zou zijn gestort, ongeveer ter hoogte van Uttwil. Een visscher, die het plotselinge stoppen van een vliegtuigmotor hoorde en zag, hoe het toestel met den neus naar omlaag loodrecht in zee stortte, trachtte later de plaats van het ongeval op te sporen, doch bemerkte niets anders dan een wrakstuk, dat hy opvischte en naar Uttwill bracht, UIT DE OMGEVING HOOGMADE Staatspartij. Gisteravond hield de R.K. Kiesver. Hoogmade haar jaarverga dering in de zaal van den heer J. Witte- man. De voorzitter, de heer Theo Bos man, opende de vergadering met den Christel, groet en heette allen welkom. Het jaar 1935 zet reeds goed in voor onze R.K. partij door overleg en zakelijke bespreking Hulde aan onze R.K. raadsleden en aan de samenwerking. Het jaar 1935 belooft een zwaar jaar voor ons. De verkiezingen voor Prov. Staten en Gemeenteraad zullen veel werk eischen. Door den secretaris den heer H. Bank, worden de notulen gelezen en onveran derd met dankzegging goedgekeurd. Vervolgens wordt door hem het jaarver slag uitgebracht, wat een ruimen blik gaf over de vereeniging en haar werkzaamhe den en waaruit bleek, dat het ledental, dat door vertek, overlijden en een paar royementen was gedund, weer was geste gen. Den secretaris werd dank gezegd voor al het werk, dat hij voor de vereeni ging doet. Door den penningmeester, den heer J. P. v. Leeuwen, werd rekening en verantwoor ding gedaan; aan ontvangsten en saldo f 82.97, aan uitgaven ƒ80.61, nog in kas J 2.36. Medegedeeld werd, dat er nog schuld is te betalen, zoodat er maatrege- ier. moeten genomen worden om de kas weer aan te vullen, waartoe verschillende voorstellen naar voren werden gebracht De financieele commissie, bestaande uit de heeren P. L. Zwetsloot en G. van Goozen, die de bescheiden had onderzocht, ver klaarde deze in orde, waarna den pen ningmeester dank werd gezegd. In de fi nancieele commissie werden benoemd de heeren G. v. Goozen, C. H. v. d. Berg en C. v. da Meer Czn., die hun benoeming aanvaardden. Door de afgevaardigden, de heeren L. Lieverse voor de Kamercentrale Leiden en de heer H. Bank voor de Staten- kieskring Gouda, werden zakelijke versla gen uitgebracht en de gestelde vragen be antwoord. I Hierna kwam de reglementswijziging aan de orde. De te wijzigen artikelen werden voorgelezen en door den secretaris toege licht en door de vergadering goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde: candidaat- stelling voor Prov. Staten. Door den voor zitter werd dit punt ingeleid. De volgende personen werden candidaat gesteld: Jhr. von Fisenne, Rijskwijk; M. P. v. d. Weij- den, Zevenhoven; L. C. de Koning, Veur; H. E. J. Bank, Hoogmade; B. N. Loerak ker, Hillegom; N. P. Kantijn, Hazerswou- de en J. Kok, Loosduinen. Bij de rondvraag werden door verschil lende leden vragen gesteld, welke alle naar genoegen beantwoord werden. Be sloten werd een vraag te stellen aan de Kamercentrale Leiden voor de vergade- rig, die 2 Febr. a s. zal worden gehouden te Gouda. Hierna sluiting. OUDE-WETERING. Staatspartij. Gisteravond vergaderde in hotel Van den Bosch de R.-K. Parociale Kiesvereeniging. Slechts een gering aantal leden was aanwezig toen de voorzitter, de heer G. H. Rotteveel de vergadering met den Christelijken Groet opende, en de aan wezigen een woord van welkom toeriep. Spr. deed een beroep op de aanwezigen steeds te ijveren voor de eenheid der Ka tholieken op politiek gebied door hechte organisatie in de R.-K. Staatsparty. Voorts herinnerde spr. aan de verkiezing, welke dit jaar weder zouden worden gehouden en hij vertrouwde,, dat ieder trouw zijn plicht zou vervullen door zijn stem uit te brengen op de candidaten onzer partij. Hierna las de secretaris de heer Jos. Pen ning de Vries de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd en onder dank werden goedgekeurd. Uit het finan cieel verslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo per 31 Decem ber 1934 65.95 bedroeg. De rekening en bescheiden bleken na on derzoek volkomen in orde te zijn. Den penningmeester, den haer J. L. Zoet, werd dank gebracht voor het gehouden beheer. Hierna was wederom de secretaris aan het woord tot het uitbrengen van zijn jaarverslag, dat de gewoonte getrouw weer verschillende behartigenswaardige wenken en aanwijzingen bevatte. Met aan drang bepleitte hij eenheid der Katholie ken in de geheele gemeente by de a.s. Raadsverkiezingen. Een hartelijk aplaus beloonde den secre taris voor zijn keurig verslag. Hierna was aan de orde de bestuursverkiezing. Aan de beurt van periodieke aftreden was de voorzitter, de heer Rotteveel, die mededeel de, dat hij niet meer voor herverkiezing in aanmerking wenschte te komen. In ver band met het feit, dat zulks echter niet op de agenda vermeld was, werd met alge- meene stemmen besloten, dit punt aan te houden tot een volgende vergadering, zoo dat ieder lid dan in de gelegenheid is zijn stem te bepalen. Als candidaat voor de a.s. verkiezing voor de Prov. Staten werd gesteld de edel achtbare heer mr. Baron van Wijnbergen, burgemeester van Lisse. Tot lid van de controle-commissie tot het nazien van de rekening en bescheiden van den penningmeester der Centrale Kies vereeniging werd wederom benoemd de heer C. W. Kortekaas. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake het oprichten van een propagandaclub, welke zaak nader door het bestuur onder de oogen zal worden gezien. Nadat de vorzitter nog een opwekkend woord tot ansluiting bij de kiesvereeniging had ge houden werd de vergadering met den chr. groet gesloten. WARMOND. Distributie. Heeft deze week alhier de distributie plaats gehad voor de werk- looze van goedkoope kaas, thans zij bericht, dat op 21 Januari a.s een begin wordt ge maakt met de distributie van gehakt in blik, waarbij slechts 1 blik gehakt mag verkocht worden nadat 2 bussen rund- vleeseh zijn afgenomen Ten dieneinde zul len 2 etiquetten van rundvleesc'hbussen moeten worden ingeleverd, waarna tot af gifte van een bus gehakt mag worden over gaan. Geboren: Elisabeth Helena, d. v. C. J. A. Meskers en V. Ch. Meerleveld. Alida Theodora Anna, d. v. G. J. van Leeu wen en J. M. den Hollander. Cornelia Catharina Maria, d. v. J. F. van Kampen en W. M. van Winsen. Leonard us Johan nes, z. v. Th. J. de Vroomen en S. J. Zand bergen. Dientje, d. v. W. K. Heyl en W. v. d. Kwast. Jozef, z. v. P. Ouwehand en A. Kramer. Gehuwd: P. de Voer jm oud 36 j. en M. Schrier jd oud 27 j. C. Croon oud 25 j. en J. P. Marlet jd oud 24 j. Overleden: J. G. van Winsen, we duwnaar van M. Bal-kenende, oud 75 jaar. J. J. Groen weduwnaar van M. v. Res teren, oud 78 jaar. WOUBRUGGE. Uitvoering. Het fanfare corps „Har monie", directeur de heer J. van der Kaai, gaf in de zaal van hotel Swama een open bare uitvoering. De belangstelling voor de ze avond was belangrijk, de verwachtin gen buitengewoon bevredigend. Op zeer verdienstelijke wijze werd het programma afgewerkt. Het moet gezegd, al heeft het corps vele moeilijkheden te overwinnen, vooral financieele, de jongens hebben zich kranig geweerd. Na de pauze werd door het tooneelgezelschap „Eigen Krachten" uit Rijnsaterwoude een too- neelstuk opgevoerd, wat schitterend werd voorgedragen. Het gezelschap dat voor het eerst in Woubrugge optrad werd met da verend en herhaald applaus beloond. De geheele avond was voor spelers en publiek een waar succes. LEEST DE ADVERTENTIES F! UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6