RECHTZAKEN STADSNIEUWS AGENDA R.K. Sportpark „Kaagweg" ZATEROAG 12 JANUARI 1935 DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Jan. 1035, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 774.2 te la Coruna. Laagste barometerst.: 741.te Röst. Verwachting tot den avond van 13 Jan.: Matige tot krachtige later afnemende Wes telijke tot Noordelij ke wind. Zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring. Aanvan kelijk nog sneeuw of hagelbuien, later kouder. De depressie breidt zich nog steeds ver der in Zuid-Oostelijke richting uit, maar in het Noorden en Westen stijgen de barome ters sterk, zoodat reeds spoedig nieuwe af koeling te wachten is. In Oost-Frankrijk en Duitschland 'nceft de vorst zich nog gehand haafd en zij nam in Zuid-Frankrijk en Zuid-Duitschland zelfs toe. In Polen bleef zij nog streng, hoewel minder dan gisteren. Daarbij valt in Duitschland overal sneeuw. Uit Scandinavië was de vorst bijna verdwe nen maar zij zal in Zweden weer spoedig terugkomen. Op de Britsche Eilanden en in West-Frankrijk waaien krachti ge stormachtige Noord-Westelijke winden met regen in Frankrijk, en regen of sneeuw op de Britsche Eilanden. Bij verdere rui ming van den wind is ook hier te lande weer vorst te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: 4.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Van Zaterdagnamiddag 4.40 uur tot Zondagmorgen 7.36 uur; van Zondagnamid dag 4.42 uur tot Maandagmorgen 7.35 uur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 9.45 uur aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede" R.-K. VROUWENBOND. Studie-bijeenkomst. Op 5, 6 en 7 Februari a.s. organiseert de Federatie van R.-K. Vrouwenbonden in het Cenakel te Tilburg Studiedagen waar als algemeen onderwerp zal worden be handeld: Vrouwelijk Leekenapostolaat. Wat is leekenapostolaat? Hoe vormt men zich voor deze taak? Hoe kan de vrouw het leekenapostolaat practisch uitoefenen? Ziedaar vragen, welke menigeen zich stelt, nu de tijd staat in het teeken van leeken apostolaat, van Katholieke Actie, vragen, die bestudeerd en dus beantwoord zullen worden op de bovengenoemde bijeenkomst. Veel tijd is gelaten voor gedachtenwisse- ling na iedere uiteenzetting of bespreking, zoodat aan de deelneemsters volop gelegen heid gegeven wordt om het onbegrepene, het practische toepassen nog eens naar vo ren te brengen, te doen uiteenzetten, en van eikaars ervaring te leeren. Prof. dr. P. H. de Jong, geest. adv. der Federatie, zal behandelen: Wat is leeken apostolaat; leekenapostolaat, de conse quentie van onzen godsdienst. Kapelaan H. Tervoert, geest. adv. van den R-.K. Vrouwenbond, afdeeling Utrecht, be spreekt de apostolaatsvorming. Mevrouw F. Steenberghe-Engeringh, voorzitter der Federatie, zet uiteen wat nu in Nederland gedaan moet worden. Ter afwisseling van de lessen geeft me vrouw Steenberghe den tweeden dag des avonds een causerie over: Een reis in Zuid- Amerika. Een reeks mooie lichtbeelden zul len het gesprokene nog toelichten. Het volledige programma Is op verzoek te verkrijgen aan het Centraal Bureau van R.-K. Vrouwenbonden, Mariaplein 33bis, Utrecht, waar ook gaarne alle gewenschte inlichtingen worden gegeven. Geeft u spoedig als deelneemster op! BEVOEGDHEID VAN DE TANDTECHNICL Geen nieuwe wettelijke maatregelen. De minister van Sociale Zaken heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer een brief geschreven, bevattende inlichtingen op het adres van den voorzitter en den secretaris van den Nederlandschen Bond van Tandtechnici (zelfstandig werkenden), te Amsterdam, houdende verzoek om wij ziging der wet van 1925, welke de bevoegd heid der tandtechnici regelt. De minister schrijft geen termen te vin den om de totstandkoming van nieuwe wettelijke maatregelen te bevorderen. Wat de critiek betreft, welke in het verzoek schrift wordt uitgeoefend op den datum van 10 Juni 1913, deze datum in de wet van 1925 was logisch, omdat de fout van het weglaten in 1913 van een over gangsbepaling moest worden hersteld. Het stellen van een anderen datum zou inte gendeel onlogisch geweest zijn. MINDER BOTER IN DE MARGARINE. De prijs der merken vastgesteld. De minister van Economisohe Zaken heeft bepaald, dait met ingang van 13 Januari, met wijziging van vroegere beschikkingen, de margarine tenminste 15 pCt. boter dient te bevatten. Voorts is de prijs van het merk voor mar garine A bepaald op 42 cent per K.G., met dien verstande, dat de ruilmerken koste loos verstrekt worden. De prijs van het merk voor margarine B bedraagt 49.4 cent per K.G., die van het merk voor margarine B (onvermengde en ritueele onvermengde margarine) bedraagt 56 1/4 cent per K.G. met dien verstande, dat laatstbedoelde mer ken slechts worden verstrekt tegen betaling van een bedrag naar boven afgerond tot op een cent. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat met ingang van 13 Januari de prijs van de vervoervergunning voor mar garine B, bestemd voor erkende margarine- producten, véstgestled is op 75 oent per K.G. DE MACHT VAN HET GEORGANISEERDE KAPITAAL! Sinds langen tijd heerschte in het Noord- Limburgsche Venray een conflict tusschen de gemeente en den Nederlandschen Bios coopbond. Aanvankelijk ging de kwestie om de volgens den Bioscoopbond, te hooge vermakelijkheidsbelasting. In den loop van 1933 werd deze belasting echter verlaagd en daarmede was het toen loopende con flict opgeheven. De Nederlandsche Bioscoopbond kwam toen echter met een verzoek om de bepa ling in de gemeenteverordening over de leeftijdsgrens volgens welke bepaling per sonen beneden de 18 jaar geen toegang tot den bioscoop hadden welke bepaling reeds voor het ontstaan van het belastingconflict in de verordening stond, te wijzigen. Deze pogingen van den Nederlandschen Bios coopbond hadden geen succes, zoodat de sluiting van het theater te Venray werd bevolen. Voor eenlgen tijd heeft de Neder landsche Bioscoopbond de gemeente ge dreigd met een boycot voor den tijd van vijf jaar. Dit dreigement heeft toen de ge meenteraadsleden doen overwegen een op lossing te zoeken. Gisteren kwam de gemeenteraad in spoedvergadering bijeen. Door enkele raadsleden werd op deze vergadering een voorstel ingediend om het jeugdverbod voor den tijd van een jaar buiten werking te stellen. Dit voorstel werd door den raad, met groote meerderheid van stemmen aangeno men. Uitgifte van 25.053.000— 4% Conversïe- lecning 1935 der Gemeente Amsterdam. Naar wij vernemen is bij de op 10 Janu ari 1935 gehouden inschrijving op boven genoemde leening door houders van de af losbaar gestlede 4 1/2% obiigaitaën op dus danige wijze gebruik gemaakt van het recht van voorkeur, dat op de vrije inschrijvin gen slechts een geringe toewijzing zal kun nen plaats hebben. Besluit van den Raad der gemeente Laag- Nicuwkoop tot benoeming van een rijwiel handelaar tot gemeente-ontvanger vernietigd. Bij Kon. Besluit is vernietigd het besluit van den Raad der gemeente Laag-Nieuw- koop van 4 October 1934, strekkende tot benoeming van den rijwielhandelaar C. v. d. Bilt tot gemeente-ontvanger. De Kroon heeft hierbij overwogen, dat is komen vast te staan, dat de benoemde on voldoende bekend is met de administratie der gemeente-financiën en niet in staat ge acht kan worden de aan het ambt van ge meente-ontvanger verbonden werkzaam heden te verrichten. Waar de Raad der gemeente Laag- Nieuwkoop door het benoemen van den rijwielhandelaar C. v. d. Bilt tot gemeente ontvanger niet voldoende rekening heeft ge houden met de eischen, te stellen aan rich- tig beheer van gemeentegelden, moet zijn desbetreffend besluit uit dien hoofde geacht worden te zijn in strijd met het algemeen belang. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De slager A. H. V. te L e i d e n stond te recht voor den H.aagschen Politierechter mr. v. d. Boom, omdat hij van zijn vak bond werkloozen-uitkeering zou hebben ontvangen, terwijl hij bij zijn vader, die een slagerij heeft, zou werken. De ambte naar van het O. M. had zes maanden on voorwaardelijk geëischt. De politierechter overwoog echter, dat uit het feit, dat be klaagde met een slagerskiel aan iemand een pakje overhandigde geenszins een be wijs ligt voor het feit, waarvoor hij wordt beschuldigd, n.L dat hij voor loon werkte, en hij heeft beklaagde daarom vrijgespro ken. De boomkweekersknecht J. B. S. uit Bos koop, stond terecht wegens diefstal van een damesrijwiel. Verd. bekende, dat hij de fiets gestolen had. Hij verklaarde dat zijn eigen fiets twee weken tevoren gestolen was. Mr. Fouffaer, het O.M. waarnemend, vorderde 6 maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk. Mr. v. d. Boom legde 3 maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk op. NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Luchtbeschermingsavond. Gisterenavond hield het N. J. V. een bij eenkomst in den Burch, die ten doel had de luchtbescherming meer bekend te ma ken. Onder de talrijke aanwezigen merk ten wij o.a. op den commissaris van poli tie den heer R. Meyer, als hoofd der Leid- sche luchtbeschermingsorganisatie, den di recteur van gemeentewerken den heer ir. A. M. de Blauw, den adjunct-directeur der sted. lichtfabrieken den heer lr. F. Stok- huyzen, den leider van den E.H.B.O. dr. E. Renaud, een afgev. van den directeur van Bouw en Woningtoezicht, den heer Hoogenstraaten, den administrateur der universiteit, den heer de Vries, voorzitter der ver. van reserve-officieren, overste Treffers enz. De burgemeester had wegens ambtsbezigheden bericht van verhindering gezonden. Te acht uur opende de heer van Zanten, voorzitter van het N. J. V., afd. Leiden, deze bijeenkomst met allen een hartelijk welkom toe te roepen. Spr. zette daarna in eenige woorden uiteen het doel van deze bijeen komst: het komen tot een plaatselijke luchtbeschermingsdienst. Om daartoe te komen dient men eerst te weten wat een luchtbeschermingsdienst is en doet. Nu moet men niet van het standpunt uitgaan: het is zoo erg niet, want dan komen wij er niet. Dat het niet onbelangrijk ls blijkt wel uit het feit, dat ir. Stokhuyzen van de lichtfabrieken een algeheele luchtbescher mingsdienst heeft georganiseerd voor zijn terrein. Dit geldt natuurlijk alleen voor de sted. lichtfabrieken. Na deze korte uiteenzetting kreeg luite nant A. H. J. L. Fievez de gelegenheid tot het houden van zijn rede over de luchtbe scherming. De luchtbescherming aldus spr., wint overal veld. Wanneer wij een vergelijking maken tusschen de oorlogen vroeger en de oor logen, die ons mogelijk nog te wachten staan, komen wij tot de slotsom, dat nu het geheele volk er bij betrokken wordt. Ook verschillende andere factoren doen zich nog gelden. Vroeger speelde een oorlog zich af op een slagveld en alleen de omwo nenden bemerkten, dat er iets aan de hand was. Nu wordt alles en een ieder er bij betrokken. Steden, dorpen, spoorbruggen, sluizen en vooral industrieplaatsen, zoodat wij dus zien, dat alle belangrijke centra en knooppunten het doelwit zullen zijn van een eventueelen toekomstigen vijand. Een luchtbombardement zal een volk murw maken, als het zich niet weet te be schermen. Nu moet men niet zeggen: wat hebben wij in een kleine stad of in een dorp er mede te maken'. Een ieder heeft de kans om getroffen te worden. Spr. noemt daarvan eenige voorbee^'en. De drie middelen van een luchtbombar dement zijn scherfbom^iron, brandbommen en gasbommen. Aanvankelijk hadden de eerste gasbommen, die In den wereldoor log gebruikt werden een verschrikkelijke uitwerking, omdat men er nog geen af weermiddelen tegen bezat. Later, toen men verschillende methodes had uitgevon den ter afweer, was de uitwerking veel minder. Wanneer er een luchtaanval plaats vindt op een bevolking, die niet weet wat voor afweermiddelen gebruikt moeten worden, zal de ellende niet te overzien zijn. Op een goed beschermde bevolking zal b.v. een gasaanval, niet veel resultaat op leveren. Een vijand, die weet, dat een tegenpartij zijn inwoners goed beschermd heeft tegen gasaanvallen, zal overgaan tot het gebrui ken van scherf en brandbommen. De scherfbommen explodeeren en ver nietigen een zekere oppervlakte, de brand bommen daarentegen zijn veel gevaarlij ker, aangezien zij bij groote hoeveelheden uitgeworpen kunnen worden en op tallooze plaatsen brand kunnen veroorzaken. Wij kunnen de luchtbescherming in twee deelen splitsen: de actieve en passieve. De eerste is een zuiver militaire aangelegen heid, de luchtverdediging. De passieve gaat het volk aan. Ook dit gedeelte moet men weer in twee gedeelten behandelen: wat het volk zelf moet doen en hetgeen van overheidswege moet geschieden. Het ge vaarlijkste van een luchtaanval is onkunde. Men moet absoluut weten wat men bij een luchtbombardement moet doen. Het lijkt heel moeilijk, maar in werkelijkheid is het heel simpel. Men stelle zich voor: in een straat loopt een heer, er valt in deze straat een gasbom. De heer loopt hard weg met een snelheid van 4 M. per sec. Maar de wind, die het gas meedraagt heeft een snelheid van 5 M. per sec., zoodat het gas het wint. Had deze heer nu doodgewoon eenige stappen de andere richting gedaan, toen de bom ontplofte, dan had er niets gebeurd en had hij gewoon kunnen blij ven staan daar de wind dan van hem af was geweest. Dit is een eenvoudig voor beeld, waaruit blijkt, dat men niet tot oor logstijd moet wachten, alvorens zich op de hoogte te stellen van luchtbescherming, maar zich nu reeds veilig stellen. De over heid moet daarentegen ook het hare bijdra gen, b.v. door nachtelijk duister, signalen als er een aanval op komst is, snel blus- schen van branden, zoo spoedig mogelijk hulp verleenen aan slachtoffers enz. In elke plaats moet een hoofd van den lucht beschermingsdienst zijn, die alle touwtjes in handen heeft en leiding kan geven en waarbij alle gemeentelijke diensten, des noods aangevuld met burgers, assistentie verleenen. Het is volslagen onwaar, dat men met een luchtbeschermingsdienst alle gevaar kan voorkomen. De oorlog is en blijft een gruwel. Daarom moeten allen zich wapenen tegen luchtaanvallen en dient een ieder te weten wat hij in zulke gevallen doen moet. Spr. sloot hierop met eenige opwekkende woorden zijn belang wekkende rede, waarna alleen in de gele genheid werden gesteld om vragen in te dienen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt en waarbij alle vragers naar ge noegen werden beantwoord. De bijeenkomst werd hierna door den voorzitter met woorden van dank aan den spreker gesloten. De talrijke aanwezigen hebben ongetwijfeld een leerzamen avond gehad. INSTALLATIE RIJKSHERBARIUM COMMISSIE. (Vervolg) Na de rede van den president-curator, mr. A. van de Samde Bakhuyzen, ter in stallatie van de commissie van advies in zake het Rijksherbarium, heeft de voorzit ter der commissie, prof. dr. H. J. Lam een rede gehouden, waarin deze o.m. het vol gende zeide: U zult mij wel willen vergunnen, in het kort te antwoorden op 'de rede, waarmee u zoojuist in opdracht van den minister van onderwijs de commissie van advies voor curatoren van de rijksuniversiteit te Leiden inzake het rijksherbarium hebt geïnstal leerd. Gij hebt ons daarin welkom gehee- ten en ik ben overtuigd, mede namens de leden der Commissie te spreken, indien ik in mijn functie van voorzitter u daarvoor allereerst haar en mijn dank uitspreek. Als ik even mag herinneren aan wat gij in het einde van uw installatie hebt gezegd, n.l. dat een instelling, die in het belang der samenleving moet werken, slecht dan wat kan prestoeren, als die samenleving ook van haar kant voldoende belang in dait werk stelt, dan meen ik in uw welkom vooral een begroeting te mogen hooren van de herleefde belangstelling van de bui tenwereld in heit rijksherbarium en wat daar omgaat. Gij hebt in uw rede gewaagd van de mo- reele verantwoordelijkheid, die de zorg voor zoovele academische belangen en in stellingen van inderdaad veelal universeele waarde aan het curatorium oplegt. Voor zoover het de door mij geleide instelling be treft, is het mij een voorrecht hier te mo gen verklaren, dait het rijksherbarium, voor zoover ik daarover persoonlijk kan oordee- len voor den tijd, dat ik het beheer voerde, van de zijde van het curatorium een mede werking heeft ondervonden, die mij tot groote erkentelijkheid stemt en mij met vertrouwen in de toekomst vervult. Vervolgens gaf prof. Lam een overzicht van de indeeling van de werkwijze in het herbarium. Hierna werd het herbarium bezichtigd. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Prof. dr. Gerard Brom over den bouw van Vondel's drama. In de gisterenavond gehouden maande- lijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde heeft prof. dr. Gerard B. Brom een voordracht gehou den over „De bouw van Vondel's drama". Bij het geding over Vondel's dramatiek zijn twee verschillende aspecten aan den dag gekomen: de kant van het middel- eeuwsch mysteriespel raakt meer de stof, de kant van de klassieke tragedie meer den vorm. Naar gelang van het gezichts punt wordt het slot van Lucifer door som migen aanvaard, door anderen verworpen. Toch is het niet zoo gesteld, dat minder speelbare elementen tot één van beide be schouwingen te herleiden zouden zijn, want het mysteriespel levert voor moderne too- neelhervormers meermalen een ideaal, ter wijl het klassieke ons eeuwig verwant blijkt te zijn. De drie eenheden kunnen nog een stuk als Hedda Gabler dragen, waar niet toevallig de gebonden vorm zich op den geest afteekent in den spreekwoor delijk geworden term „driehoeksverhou ding". Spreker verklaart het onderscheid in vormbeginsel bij Vondel en Ibsen, om een beschouwing in te leiden over Von dels stijl, die door het program van den dichter allerminst gedekt wordt. De mees ters van de zeventiende eeuw waren im mers minder antiek en meer modern dan ze wilden weten; evenmin als Rubens was Vondel zich zijn oorspronkelijk barolc- karakter bewust. Blijven wij onze letter kunde van dien tijd daarom bij de renais sance inlijven, dan geven wy te kennen, dat Holland toen een eeuw bij Europa achter zou geweest zijn, ofschoon Huygens' brief wisseling ten overvloede bevestigt, hoe men hier midden in de beweging van de wereld leefde en wel bepaald in de perio de, die nu eens met den naam van Marino, dan weer van Gongora of den Euphues wordt gekenmerkt, maar die bij het toon aangevend Italië terecht den algemeenen naam „secentismo", kunst van de zeven tiende eeuw draagt. Dus moet het criterium van een overigens op dit punt erg een- zijdigen Croce ook Vondel met heel zijn geslacht treffen. Zelfs de nuchtere Cats probeerde door zijn echt barokke wending „ik en weet niet wat" een waas van atmos feer te geven aan zijn alledaagsche geval len. In het vormvermogen openbaart zich al lereerst de scheppingskracht en vandaar dat Hegel's structuur door bemiddeling van Marx zoo goed het kinderlijke Rusland als den kinderlijken Gorter betoovert. Vondel's barok is opvallend zichtbaar in het stel sel van verdubbeling, dat Michelangelo en Rubens tot verhooging van den nadruk toepasten. „Haat en Nijd" vormt en enkel voudig woord, terwijl ontelbare synonie men in paren optreden. Dat deze weelde meer beteekent dan breedsprakigheid, be wijst de bouw van zijn tooneelstukken, die getal figuren onweerstaanbaar verdubbe len. Lucifer begint met het navliegen van een bode door een ander; en samen vullen deze beiden dan een tooneel vlak na een dergelijk tooneel van twee geestverwan ten, wat Adam in Ballingschap ons opnieuw te zien geeft. Jefta bestaat uit louter dub beltallen: het kind is met de „trouwe" rei LEIDEN. Woensdag. R.K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. „Stille Omgang", Algem. Le den-jaarvergadering. Zaal St. Jos. Gez. Vereen., Rapenburg 52, te 8.15 uur, w.o. lezing te houden door den weleerw. Pater Evodius van der Snoek, O.F.M. D Zondagsdienst der Huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dok toren: De Graaff, de Jager, Blok, Rasaers en Winkler. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Riin 18, telef. 523; en C. van Zijp, WilheJ- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. BEZOEKT a.s. ZONDAG het GESPEELD wordt: Terrein D. 12.30 uur: KOLPINGS BOYS b Jun.— K. R. V. b. Jun. Afd. C. Jun. Comp. Terrein A. 12 uur: R. W. D. II—S. N. A. II Res. 4e kl. D. H. V. B. Terrein A. 2 uur: Leiden l-Blauw-Zwart I 2e klasse I. V. C. B. Terrein D. 2 uur: KOLPINGS BOYS I—O D. I. I 4e klasse D. H. V. B. Terrein B. 12.30 uur: LEIDEN a Jun,MEERBURG a Jun. Afd. B. Jun. comp. Terrein B. 2 nur: R. W. D. a Jun.K. R. V! a Jun. Afd. A Jun. Comp. HQOKEY Terrein C. 1 uur: STICK I—LEONIDAS I Terrein C. 1.30 uur: STICK (dames)—LEONIDAS (id.) Terrein C. 3 uur: STICK II—LEONIDAS II Entrée 20 en 10 cent gezet tusschen vader en moeder, de eerste begeleid door hofmeester en slotvoogd, de laatste door hofpriester en wetgeleerde. Spreker gaat het verloop van dit drama volgens de ontwikkeling der afzonderlijke figuren uitvoerig na, waarbij hij gelegen heid vindt opmerkingen over den vorm van sommige reien te maken. De afwezigheid van de moeder bij de hoofdhandeling, zoo dikwijls als een onbegrijpelijke fout af gekeurd, komt met het uitsluiten van de vrouwen tijdens de beslissing in Corneil- le's Horace overeen en schijnt ongeveer een gelijke strekking te hebben. Evenmin intiem in zijn monumentaal werk als Ru bens, laat Vondel blijkbaar het spel cul- mineeren in het groote middenbedrijf, waar de gedachtewisselingen over de openbare zaak de hoogste spanning bedoe len te leveren. Het wezen van zijn drama tiek blijft met dat al liggen in de poëzie, waaraan het beeld onuitputtelijk wisselend leven geeft. Zeven maal wordt Jefta's dochter, de ware heldin van het marte laarspel, achtereenvolgens met een bloem vergeleken. 't Is de moecTer, die dit beeld door den eenen persoon van den ander laat overne men, om den vergankelijken bloei van haar kind te verklaren, tot zij het zelf ein delijk weer en nu met volle bewustzijn en berusting heeft leeren herhalen. Zoo keert ook het beeld van de bruid, een paar keeren treffend gevarieerd, bij moeder te rug, evenals zij dat van het offerlam ten slotte komt aanvaarden. Dit zijn leidmotie ven in Vondel's woordmuziek, want de toonkunst benadert het best den vloeien- den aard van de barok. S. A. Stille of Schamele Armen. Daarvoor deze week niets ontvangen en 't is toch zoo noodig! Eén voorbeeld: Zeer giroot burgergezin, steeds tegenslag, komen niet voor steun in aanmerking. Er is gebrek aan veel nood zakelijks en ondervoeding. Om daar eens goed te helpen zou er na eerste aanvulling een jaar lang vijf gulden per week noodig zijn. Ter overweging aan hen die nog wat missen kunnen of een buitenkansje krijgen. Inlichtingen verstrekt gaarne JAC. GREYGHTON, Pres. Bijz. Raad St. Vine. Ver. Rijnsburgerweg 149. Giro 71164. Geslaagd voor het Federatie-diploma voor Engelsche Handelscorrespondentie de hee- ren: P. Fokker, H. van Groeningen, P. Ha venaar, K. J. van Teylingen, C. J. Völker en H. Wirtz, leerlingen van de Middelbare Handelsavondschool „Kennis is Macht" al hier. Alle candidaten, die voor dit examen opgingen, zijn daarmee geslaagd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2