mjdtlvanhoa ZATERDAG 12 JANUARI 1935 DE LE'DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE TEGEN JEUGDBEDERP. *t Is Zaterdagavond en druk op de markt. Je hoort schreeuwen over bananen en bie- tels, over kousen, sigaren, koek etc. Op eens, een opstootje. Ik zie geuniform- de menschen met moeite een marktventer wegvoeren van zijn stiel. Jongens joelen en fluiten. 't Geval interesseert me en ik informeer naar de oorzaak, 't Was erg simpel; de man verkocht bedorven kaas. 't Is Zondagavond en druk op de straat. Boven de ingang der bioscoop gooien de schijnwerpers hun licht op een dubbelzin nige voorstelling, die terstond verraadt wat daar binnen afgedraaid zal worden. En vele menschen gaan er binnen om de loo- pende band der zonden te zien afdraaien. Agenten gaan voorbij, kunnen er niets aan doen. En toch, daar binnen verkoopt men iets ergers dan bedorven kaas. Men moordt zielen. 't Is Maandag en druk op het station. Treinen rollen in en uit, de arbeid van de week wordt aangevat. De ako's rennen langs de treinen met twee goede en twintig slechte producten van die koningen der wereld, de pers. De kiosken hangen vol rommel, een goed boek is een zeldzaamheid. Hoe keurig zijn onze treinen, karakteris tiek is onze netheid, men prijst Holland als kr aak-zindelijk. Behalve dan wat als reislectuur wordt aangebodenI Verkoop bedorven kaas, en je wordt be keurd. Verpest de zielen door film en pers, en je gaat vrij uit. Zorg voor het lichaam, en de ziel? Daar hapert heel veel, zoolang we niet vechten tegen jeugdbederf. Zijn we dan blinden? SEVERUS. LANGZAAM, MAAR ZEKER. Toen Christus aan zijn Apostelen de jp- dracht gaf: „Weidt Mijne lammeren, weidt Mijne schapen", lag daarin besloten, dal ook de opvolgers der Apostelen, de Bis schoppen, die hooge verantwoording als Herders der zielen zouden moeten dragen. Het is dan ook een .zeer ernstige waarheid, die terdege de aandacht der katholieken vraagt, dat Christus die wereldzending liet vergezeld gaan van de woorden: „Wie u hoort, hoort Mij, en wie u versmaadt, ver smaadt Mij". Met dit voor oogen zal het ons duide lijker zijn, waarom een vermaning of een wensch van de kerkelijke overheid niet verwaarloosd mag worden en zeker niet in deze tijden, waarin zoo ontzettend veel af hangt van de houding der katholieken in het openbare leven. Sinds jaar en dag vermanen de Bisschop pen van Nederland hun geloovigen, om zich te wachten voor de gevaren van liberalis me, socialisme en z.g. neutraliteit, welke meestal gosdienstloos is. En de practische conclusie, die zij daarbij geven is: princi pieel organiseeren. Waarom de Bisschoppen zoo spreken? De ervaring van tientallen jaren heeft bewe zen, dat wie niet zijn katholiek principe volgt in couranten en organisaties, lang zaam maarzeker verflauwt in het ge loofsleven om uiteindelijk zijn geloof te verliezen. Let wel, hier spreekt de erva ring. Dus er wordt niet houtweg gespro ken en zeer ernstige feiten dwongen onze Bisschoppen om hun stem te verheffen te gen stelsels, die oogenschijnlijk onschul dig, maar in wezen verderfelijk waren. En waar Zij de verantwoording dragen voor ons zieleheil, was het en blijft het hun recht en hun plicht ons te vermanen. Nu is het waar, dat de massa der katho lieken zich niet zal laten beetnemen door een rooden vogelaar. Algemeen kent men het marxisme te goed aan zijn vruchten, om er nog interesse voor te hebben. Grooter gevaar levert de z.g. neutraliteit, die onder het motto van nationale eendracht (waar zoo'n woord al niet goed voor is) de prin- cipen ten opzichte van het maatschappe- lijk-economisch leven tracht gelijk te scha kelen of weg te werken. Hooren we tegenwoordig niet spreken van radicalisme? Naar veler meening gaan de staatszaken te traag, wordt de vrij heid te veel beperkt, is de staat ten opzich te der economie niet radicaal genoeg. Maar zij, die zoo roepen om radicalisme, zijn helaas zoo weinig of in het geheel niet radicaal, als het hun katholicisme betreft. Dan wordt getracht een foutieve houding goed te praten en een muurtje te metse len tusschen godsdienst en maatschappij, tusschen de Kerk en het werk. Terwijl een hokjes-stelsel o e r-1 i b e r a a 1 is, geeft men voor, de op liberale leest geschoeide maat schappij te willen hervormen. Jammer ge noeg met een middel, dat nog erger is dan de kwaal zelf. Radicaal-katholicisme houden dc Bisschoppen ons voor, als de geloovigen worden opgewekt de katholieke courant te lezen, de katholieke radio te steunen, zich katholiek te organiseeren. 't Is heel gemak kelijk te zingen van Roomschen in huis en ook daar buiten, doch iets moeilijker wordt het om zulks uit te drukken en in ons maatschappelijk leven, waar de materie vaak het principe overschaduwt. Maar hooger dan de aarde met alle zorgen reikt het k a t h o 1 i e k-sociale leven, omdat voor alles en boven alles de hemel ons richtsnoer moet zijn. En is er beter houvast denkbaar in de zen troebelen tijd dan een kinderlijk en sterk geloof? S. M. MAANDVERGADERING AFD. GEZELLEN. Door een misverstand onzerzijds is mede gedeeld, dat de maandvergadering een week verzet was in verband met een pro- paganda-avond voor de R.K. Sport. Dit is echter onjuist, daar die sportavond pas plaats heeft in Februari. De maandverga dering gaat dan ook Maandagavond ge woon door. Allen present en op tijd d.i. te kwart voor negen. KAARTREGLEMENT. In de zaal is een lijst bevestigd met ver boden en aanbevolen spelen. Aan die be palingen heeft elkeen zich te houden. Wij moeten spelen om het spel en niet om den winst. KAART- EN DAMWEDSTRIJDEN. Morgenavond beginen de kaart- en dam- wedstrijden, welke drie a vier Zondagen zullen duren. Het inleggeld is zeer laag. Voor het kaartspel hebben de leiding de commissarissen Bredeveld en Tettero, voor het dammen de ass.-Senior. Groote deel name gewenscht* Met ingang van de volgende week begint 't sparen voor ons gouden feest. Laten al len medewerken. Denkt s.v.p. aan onzen Verloofden-cursus. Alle Leidsche Gezellen en ook de Gezel len uit het district met hun verloofden zijn van harte welkom Zondag 20 Jan. half vier, Rapenburg 52. ONZE STATISTIEK. Hoewel de geest der Kolpings-beweging meer waarde heeft dan de getallen, is het toch nuttig die laatsten ook eens te zien. Het ledental der vereeniging was 1 Jan. als volgt: Afd. Gehuwden 80 leden Gezellen 176 Patroons 15 Totaal271 Onderafdeelingen. Retraiteclub „St. Clemens" 72 leden Missieclub v. h. Petrus Liefde werk 178 Studieclub „Petrus Canisius" 40 Tooneelclub „Ad. Kolping" 26 Liedertafel „Seb. Schaffer" 24 Muziekgezelsch. „Fr. Schweit zer" 10 Voetbalclub „Kolping Boys" 25 Biljartclub „A.B.C." 14 Propagandaclub „Dr. Nolens" 12 Kegelclub „De Poeledelaars" 9 Instellingen. Spaarkas 52 spaarders Bibliotheek 48 lezers Ziekenfonds 76 leden k m hoofd en neus door inademing der geneeskrachtige dampen van IJl .i-^4 p* -.IN DOOZEN H n m n o v,n30 ct. KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING MISSIE JUBILEUMFONDS. In de laa.tste publicatie omtrent het Mis sie Jubileum fonds werd namens het Comité in Indië en in Nederland den gevers har telijk dank gebracht en tevens de mede- deeling gedaan, dat volgens den wensch der Indtisohe Kerkvoogden het Missie Jubi leumsfonds in een permanent fonds is om gezet, hetgeen dan door geregelde bijdragen kon worden instandgehouden en uitge breid. In verband hiermede is het wenschelijk eenige keeren per jaar aan de katholieken van Nederland een mededeeling te ver strekken omtrent dat fonds. Naar Indië is kunnen overgemaakt wor den 17.600, hetgeen volgens de koers al daar een waarde vertegenwoordigt van 17.534.25. Verder is nog ontvangen 10.048.67, waartoe behoort een gift van 10.000 uiit het nalatenschap TusveLd, zoo dat op het oogenblik in Nederland voor het Missie Jubileumfonds is ingekomen een totaal bedTag van 27.648.67. Zoo heeft zeker Katholiek Nederland een goede grondslag helpen vormen voor het fonds, dat gestadig groeiend een krachtige financieele steun zal kunnen wezen voor de Missie in K O. Indilë, welke missie juist in deze tijden een krachtige financieele hulp noodig heeft. De katholieken van Ne derland, die dit fonds willen vers'.erken, kunnen hun bijdragen daarvoor afdragen aan het Centraal Katholiek'Koloniaal Bu reau, Laan Copes van Cattenburch 76. Den Haag. Giro 17606 ten name van P. G. Groenen. P. G. GROENEN, Directeur. HILLEGOM. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil- legom van „de Hanze" haar jaarvergadering in Hotel Sistermans. De opkomst was schit terend. De secretaris leest het jaarverslag, dat aantoont den vooruitgang der organi satie. De penningmeester gaf verslag van zijn beheer en sloot zijn boeken met een batig saldo. De kas verkeert nog in goe den doen. Een verificatiecommissie zal de bescheiden ten huize van den functionaris controleeren. De voorzitter, die periodiek aftrad, werd herkozen en nam zijn herbe noeming met een aardig speechje aan. Vervolgens kwam in behandeling een concept-verordening inzake het ventvcr- bod. Dit ontwerp is gemaakt door het cen traal Hanzebureau aan de hand van de bestaande verordeningen te Maastricht en te Amsterdam. Het stuk werd voorgelezen, evenzoo de Hillegomsche bestaande veror dening. De voorzitter merkt op, dat er ve gen het concept wel groote bezwaren be staan en dat invoering ons in moeielijk- heden brengen kan, hetgeen hij toe''ent. Er werd over deze materie, die wel een studieprobleem genoemd mag worden, ernstig en lang gesproken. Algemeen was de vergadering van meening, dat onze ver ordeningen, voorzien van een paar kleine wijzigingen, verre de voorkeur verdient boven de door de Federatie voorgestelde. Een groote leemte werd het geacht, dat vele gemeenten in den omtrek heelemaal geen ventverbod hebben. Besloten werd met algemeene stemmen, dat het bestuur aan B. en W. zullen adviseeren, de nieu we verordening niet voor te stellen en evenzeer zal van hieruit getracht worden, onze verordening ook in andere gemeen ten ingevoerd te krijgen. Bij de rondvraag kwamen aan de orde: contributie-verlaging, een feestavond, de straatbelasting, de recla me, het hinderlijk staan van de werkloozen met groepjes voor winkels en geconsta teerd, dat de politie daar niet voldoende nota van neemt enz. Hierna sluiting. Uitvoering Graalkoor. Het jeugdige Graalkoor der St. Josephparochie heeft on der de uitnemende leiding van zijn direc trice, mej. A. Leegwater, zijn eerste uit voering gegeven in het Patronaatsgebouw aan de Hoofdstraat. De belangstelling was bijzonder groot. Ruim 350 personen gaven van hun medeleven met de Graal getuige nis. We merkten o.m. op de geestelijkheid van St. Joseph, het kerkbestuur alsmede mr. Pont, burgemeester. Het openingswoord werd gesproken door de directrice, die hoopte, dat een genoeg lijke avond mocht volgen en die eenige clementie inriep voor de 60 zangeresjes. Het succes is groot geweest, grooter dan men had durven, verwachten en is te dan ken aan de toewijding der leden (voor de Graal heel gewoon) en de muzikale ga ven de leidster van het koor. Begonnen werd met Stille Nacht, het oude, maar immers mooie lied, gezongen door het kleinkoor, waarna Engelenzang van G. A. Schulz. Vrijwel de meeste num mers stonden begrijpelijkerwijze in de Kerstcyclus. Met afwisseling van passende declamatie kwam nu het Grootkoor, met aanvankelijk éénstemmige liederen, ge volgd door meerstemmige. We doen slechts een greep en noemen Ave Maria en Ver gun o God, het laatste uit Vondels Gijs- brecht. Uit alles bleek met welke zorgen het uitgebreide programma was voorbe reid. Na de pauze hield de volijverige direc teur der Graal, kapelaan J. A. van Ettin- ger, een rede, getiteld: Waarom Graalbe weging? Spr. schetste de oorsprong en de verbreiding. Toen wat meer bekendheid aan deze mooie beweging was gegeven I week het veroordeel met groote snelheid. i Het- eerste doel, de zelfheiliging staat de Graalleden zoo duidelijk voor den geest, dat zij met heiligen ijver het doel na streven en benaderen. De vruchten de- zer verheven actie blijven dan ook niet uit: lichtende voorbeelden voor anderen, die zich weldra getroken zullen gevoelen tot actieve deelname. En zoo heeft zich on eindig veel schoons ontplooid: ik noem slechts de Eucharistische club, de naai club, het mooie werk der Kruiskinderen enz. Zoo kon ook blijdschap gebracht wor den door een Kerst- en St. Nicolaasgave aan de armen. Met een schitterende pero ratie sloot de gewijde redenaar zijn gloed vol betoog, dat een geweldig applaus ver diende en verwierf. Hierop volgde nog een declamatie, vervolgens de opvoering van „De Sneeuwman" van H. van Tussen broek (zangspel). De avond mag uitne mend geslaagd heeten. Gevestigd: A. H. K. Zwartkruis, Vosselaan 13. H. J. M. van der Vooren, Weeresteinstraat 17. P. C. Smit, Trek vaart 28. P. Perfors, Kortenbachstraat 14 J. P. C. van der Pauw, Wilhelminalaan 39. G. J. M. van Oostveen, Hoofdstraat 51. M. Harteman, Brouwerlaan 10. J. M. van Dijk, Weeresteinstraat 3. H. Bosman, Parallelweg 9. C. Kaptein, v. Meerbeekstraat 1. G. P. Heemskerk, Ha ven 60. R. Fokkema, van Meerbeekstr. 4. E. Eijkens, v. Endelaan 9. K. Dijk stra, Weeresteinstraat 51. W. C. Botbijl, Leidschestraat 15. Vertrokken: P. Brouwer—van de Kerkhof naar Haarlem. M. ten Riet, naar Haarlem. W. C. van Maris, naar Haarlem. F. Beukers, naar Haarlem C. H. C. Staats, naar Velsen. A. W. A. Houdijk, naar Noordwijkerhout. P. M. Pijnaker, naar Noordwijkerhout. M. E. van den Berg, naar Heemstede. Geboren: Nicolaas Cornells Maria z. v. A. King en H. M. Alkemade. Anto- nius z. v. P. A. Klinkenberg en C. Ver hoeve. Gerardus Wilhelmus z. v. G. L. Roeien en A. P. van der Raad. Cornelia Janny d. v. H. Teeuw en M. G. Pieters. Adrianus Jacobus z. v. J. R. van Bakel en A. M. Warmerdam. Ondertrouwd: A. C. Koomen en C. A. Kopptr. J. de Rooij en N. Soet. C. L. van Maris en L. M. Appelman. Getrouwd: C. Jansen en J. C. van Loon. J. Jongbloed en C. Roode. Overleden: G. W. Roeien 2 'd. z. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat nog vrij slecht in den bloemenhandel. Gelukkig dat er nog aardig wat naar het buitenland gaat. Daardoor brengt de eerste kwaliteit nog een matig prijsje op. Betaald werd: William Copland f 0.160.25 p. dozijn, Gele Prins f 0.160.25, Couronne d'or f 0.22 0.27, King of the Yellow f 0.11—0.15, Ibis f 0.150.18, Goudvink f 0.320.30, Le Rei ne f0.ll0.18, Pirns v. Oostenrijk f 0.18 0.21, Fred. Moore f 0.160.21, La Matalns f 0.15—0.20, Allard Pierson f 0.24—0.29, Hyacinthen f 4.305.70 p. 100, Narcissen p. bos f 0.12—0.18. SASSENHEIM. Retraite-club H. Theresia. Gister avond hield bovengenoemde damesvereeni- ging de jaarvergadering in het K. S. A.- gebouw. De presidente mej. v. d. Eist Wassenaar, opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord, in het bijzonder tot den geest. adv. en den spreker van dezen avond, Pater Hillebrand uit Noordwijker hout. Spr. hoopte, dat de vereeniging dit jaar in ledental vooruit mag gaan en spoort de leden aan propagandist te zijn. Vervolgens werd door de secretaresse mej. v. Haastrecht, een keurig jaarverslag uit gebracht. Uit dit verslag bleek, dat in het afgeloopsn jaar 25 leden ter retraite zijn geweest. Onder dankzegging van de presi dente werd dit verslag door de vergadering met hartelijk applaus beloond. Medegedeeld werd, dat een gift was ingekomen van den R.-K. Vrouwenbond, waarvoor dank werd gebracht. Alsnu volgt verslag van de pen- ningmeesteresse, mej. Knaapen. Over de financiën werd bekend gemaakt, dat was ingekomen 199.75, de uitgaven bedroe gen 195.23, het batig saldo bedraagt thans 143 22. De bescheiden werden nagezien door mevr. Heemskerk en mevr. H. Bader, wel ke de rekening in orde bevonden. Aan den penningmeesterese werd dank gebracht voor het accuraat beheer. Ter afwisseling werd aan de dames een geurig kop koffie aangeboden, gratis be schikbaar gesteld door de fa. Klaverblad, hetgeen zich best liet smaken. Onder een stukje muziek en vroolija gesprek werd even gepauzeerd. Hierna werd de bestuurs verkiezing aan de orde gesteld; de pen- ningmeesieresse werd met algemeene stemmen herkozen. Alsnu werd het woord verleend aan pater Hillebrand om een pro- pagandarede uit te spreken op deze verga dering in het 2de lustrum. Spreker hield een toespraak naar aanleiding van het Evangelie van Driekoningen en geeft een vergelijking met den modernen t d, die Jezus niet meer kent. Daarom is nu meer dan ooit noodig, dat wij een goed, echt- Christelijk voorbeeld geven om de ande ren terug te brengen naar Christus. Deze stuwkracht moet uitgaan van de leeken, die tusschen de andere menschen leven en door hun stil voorbeeld apostolaatswerk kunnen verrichten. Daar zijn ook de vrouwen toe geroepen; want ook zij moeten medewerken, door apostel te zijn, om de chaos in de wereld te ordenen. Als allerkostbaarst middel zich tot een voorbeeldig christinne te vor men, noemt spr. de retraite. Nu vooral is het noodig on sterke strijders te vormen. Een retraite is daarbij van veel nut. Spr. feliciteert het bestuur en propagandisten voor het werk, reeds gedaan in de afgeloo- pen tien jaren. Tevens spoort de pater aan, dat allen zoo veel mogelijk mee moeten werken, en wijst op het spaarsysteem wat zoo gemakkelijk is.. De presidente dankt den spreker voor de uiteenzetting, hetgeen door den geest, adv. nog werd onderstreept. Hierna volgde verloting van 25 retraite- kaarten onder de aanwezigen, waarna nog een verloting van aardige prijzen, be schikbaar gesteld door de zakenmenschen alhier. De rondvraag bracht verder geen nieuws zoodat de pres. deze vergadering onder dank sloot. Het tweede lustrum was op waardige wijze herdacht. Tentoonstelling „Bloemlust". Voor de speciale Mendel tulpen tentoonstelling in „Bloemlust" welke, a.s. Dinsdagmiddag om 2 uur zal geopend worden, is nu reeds zeer veel belangstelling. Belangrijke inzendin gen van de mooiste en nieuwste soorten Mendeltulpen zijn reeds toegezegd. Er zal veel moois te zien zijn, en voor de belanghebbenden veel te leeren ten op zichte van de beste soorten voor de toe komst. Ziekenhuisverpleging. Op de alge meene vergadering van de vereeniging tot voorziening in de onkosten van Zieken huisverpleging zijn als bestuursleden geko zen in de vacatures van G. Hoogervorst en G. van der Lip de heeren J. van den Bergne te Voorhout en M. C. Duyn te Sassenheim. Gratis visch! Nabij de Poellaan wa ren eenige kisten met groote schol van een vrachtauto gevallen en de inhoud over de straat verspreid. Door voorbijgangers werd de visch voor goede buit verklaard. Een buitenkansje en dat op Vrijdag! Een mooie daad. Door een slagers- firma is een groote partij vet beschikbaar gestled voor de werklooze gezinnen. Van de R. K. gezinnen zijn er niet minder dan 175 gezinnen, welke hiervan geprofiteerd hebben. De commissie van het werkloozen- comité brengt namens de werkloozen op rechten dank aan den milden gever. Geboren: Geertiruida Genoveva Maria, d. v. A. J. Vryburg en G. Opstal. Albert KALENDER DER WEEK ST. PETRUS STOEL. Als niet anders wordt aangegeven in deze week Gloria. Geen Credo. De ge wone Prefatie. Kleur: Wit. ZONDAG 13 Jan. Octaafdag van Drie koningen. Mis: Ecce advenit. (Zie 6 en 13 Jan.). Prefatie en het gebed „Communican- tes" van Driekoningen. Wat de heilige drie koningen ons leer den door hun ootmoedig neerknielen in de stal van Bethlehem, zegt de H. Evangelist Joannes ons vandaag uitdrukkelijk in het Evangelie: „Deze (het Kind van Bethle hem) is dè Zoon van God". Hij beroept zich op het wonder bij de doop van Christus, toen de H. Geest op Christus nederdaalde (vgl. het Evangelie)- en de Vader openlijk getuigde: „Deze is Mijn welbeminde Zoon." De H. Kerk bidt daarom met groot ge loof, dat Gods eeniggeboren Zoon in de zelfstandigheden van het vleesch versche nen is, tegelijk vragend, dat het doel van Christus' komst in ^ns mag worden be reikt, n.l. onze innerlijke vorming naar het voorbeeld Christus (Gebed). Moge door de verdiensten van Christus, op ons toegepast door het heilig Misoffer (Stilge- bed) het Licht van Christus' voorbeeld en Leer altijd ons verlichten om Hem immer beter te leeren kennen en door die groo- tere kennis te komen tot een krachtiger liefde van de daad. (Epistel; Postcommu- nio). MAANDAG 14 Jan. Mis v. d. H. Hilarius, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: In me dio. 2e gebed v. d. H. Felix, priester en martelaar, Credo. Met vele andere uitmuntende bischoppen bestreed de H. Hilarius, bisschop van Poi tiers, vooral door zijne geschriften en ket terij van Arius, hetgeen zijn verbanning tengevolge had. De H. Hilarius behoort ook tot de voornaamste kerkelijke Hymnedich- ters. DINSDAG 15 Jan. Mis v. d. H. Paul us, eerste kluizenaar: Justus. 2e gebed v. d. H. Maurus, Abt. Op vijftienjarigen leeftyd vluchtend voor de kerkvervolgers Decius en Valeria- nus, verborg de H. Paulus zich ip de woes tijn, waar hij tot het einde van zijn leven (hij werd 113 jaar) het eenzame kluize naarsleven beoefende op heldhaftige wyze. De palmboom verschafte hem kleeding en voedsel en God spijzigde hem wonderlijk door dagelijks een raaf brood te laten bren gen aan de heilige. WOENSDAG 16 Jan. Mis v. d. H. Marcel lus I, Paus en Martelaar: Statuit. 2e gebed ter eere van Maria (Deus, qui salutis); 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Rood. DONDERDAG 17 Jan. Mis v. d. H. Anto- nius, Abt: Os Justi. In de kerk hoorde hy de woorden: „Als gij volmaakt wilt zyn, ga, verkoop, wat gij hebt en geef het aan de armen". Deze woorden beschouwde Antonius als tot hem gesproken en hij bracht ze ook in beoefe ning. De heilige leidde een kluizenaarsle ven en velen met hem. Op negentigjarigen leeftijd kwam hij tot den H. Paulus in de woestijn, was tegenwoordig bij diens afwe- ven en begroef hem. Als een relikwie nam de H. Antonius met zich St. Paulus' klee ding van plam bladeren! VRIJDAG 18 Jan. Feest van Sint Petrus' Stoei te Rome. Mis: Statuit. 2e gebed v. d. H.Paulus, Apostel; 3e v. d. H. Prisca, Maagd en Martelares. Prefatie v. d. Apostelen. Na het ontvangen van de gave der talen trokken de Apostelen van elkander weg om het H. Evangelie volgens Christus' be vel te verkondigen aan de wereld. De H. Petrus vestigde zijn bisschopszetel eerst te Antiochië, later te Rome. Vandaag eert de H. Kerk den H. Petrus als bisschop van Rome. ZATERDAG 19 Jan. Mis v. d. Zondag on der het octaaf van Driekoningen: In excel- so. 2e gebed ter eere van Maria; 3e v. d. H.H. Marius en Gezellen (echtgenoote en twee kinderen); Martelaren; 4e v. d. H. Ca- nut, koning en Martelaar. 'Prefatie van Driekoningen. Laatste Evangelie uit de Votiefmis van Maria (van Kerstmis tot 2 Februari). Ook is geoorloofd de Votiefmis van Ma ria (van Kerstmis tot 2 Febr.). Vultum. 2e gebed v. d. Zondag onder het octaaf van Driekoningen; 3e en 4e als boven. Prefatie van Maria (invullen: En U om de ver eering). IN DE KERKEN DER E.E. PP. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: WOENSDAG. Mis v. d. H.H. Bernardus en Gezellen, Martelaren: Multae tribula- tiones. 2e gebed v. d. H. Marcellus. ZATERDAG. Mis v. d. Z.Z. Thomas van Cori, Carolus van Sezze en Bernardus van Corleone, Belijder: Confiteantur. 2e gebed v. d. H.H. Marius en Gezellen. 3e v. d. H. Canut; 4e voor den Paus. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. Roelof, z. v. H. J. van der Bruggen en G. Achterhes. Leonardus Maria, z. v. A. Stigter en E. E. Jansen. Maria Johanna, d. v. C. J. Wolvers en M. J. Hoogervorst. Ondertrouwd: Th. A. A. van der Voort 22 j. en F. Ruigrok 24 j. Ingeko men: C. M. Noordermeer en gezin, van Noordwijk; H. Siuijmer, van Hil- legom. Vertrokken: I. E. Mietzka, naar Zoe- terwoude; M. E. Lagernaar Oegst- geest; A. Dannijs, A. G. Da: r.y's en H. Dan ny's, naar Den Haag; M. N. van der Voort, naar Leiden; D. Luijk, naar Hoofddorp; J. J. A. L. Haeren, naar Brunssum (Limb.); E. van Duijn, naar Leiden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14