WOENSDAG 9 JANUARI 193S DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN GECOMPLICEERD VERKEERSONGEVAL Een gecompliceerd verkeersongeval, waarbij de bestuurder van een bak fiets ernstig werd gewond en het ver keer geruimen tijd stagnatie heeft onder vonden, is dte kwart over vyf gisterna- middag geschied in de De Clercqstraat vóór de Wiegbrug te Amsterdam, In deze straat reden in de richting van den Admi raal de Ruyterweg achter elkaar twee bakfietsen en een vrachtauto, die onmid dellijk gevolgd werden door een tramtrein van de Haarlemsche Tram. Op het oogen- blik, dat de bestuurder van de tweede bak fiets een stilstaande handkar passeerde en daarvoor links uithaalde, deed de chauffeur van den vrachtauto hetzelfde ten aanzien van de fiets. Hij raakte dit vehikel echter met het rechtervoorspatbord, waarna hij krachtig remde en stil stond. Beide voertuigen be vonden zich toen vlak bij de rails van de snel naderende Haarlemsche tram, waar van de bestuurder niet tijdig remmen kon, zoodat zoowel de auto als de bakfiets wer den aangereden en geheel ter zijde ge schoven. Ook de voorste bakfiets kreeg een stoot; de bestuurder, een 17-jarige jongen, die, omkijkende, het gevaar bemerkt had, was er toen reeds afgesprongen, zoodat hij geen letsel opliep. Toen men de situatie eenigermate kon opnemen, bleek dat de be rijder van de andere bakfiets, een 23-jarige man, bewusteloos onder den auto lag. Spoedig was een wagen van den Genees kundigen Dienst ter plaatse, waarmede het slachtoffer, dat een groote hoofdwonde en andere zeer ernstige kwetsuren had opge- loopen, naar het Wilhelminagasthuis is vervoerd. De beide bakfietsen waren ernstig be schadigd; de auto en de tram bleken er vrijwel zonder schade te zijn afgekomen. Het verkeer was door dit ongeval zóó ernstig gestagneerd, dat een uitruk-auto van het bureau^ Marnixstraat naar de plaats van het ongeval werd gedirigeerd. Een aantal agenten is onder leiding van inspecteur Visser geruimen tijd bezig ge weest om orde in den chaos te brengen. Meer dan een half uur ging verloren, vóór de normale toestand ter plaatse weer was ingetreden. EEN ZAAK TE AMSTERDAM DOOR PERSONEEL BENADEELD Twee personen in arrest De Justieele dienst van het Dolitiebureau Stadhouderskade te Amsterdam is dezer dagen belangrijke fraudes op he*- spoor gekomen, welke in den loop der laatste maanden werden gepleegd in een bekende zaak in kantoorbehoeften, een vennoot schap gevestigd aan de Prinsengracht al daar. Leden van het personeel dezer N.V. zijn het geweest, die op meer geraffineerde wijze voor honderden guldens aan dure vulpenhouders uit de zaak „betrokken" en deze weder ver beneden den inkoopsprijs aan verschillende instellingen o.a. aan een te Den Haag, verkochten. Op deze manier werd de zaak op een schandelijke wijze benadeeld. De bedienden, die het volste vertrouwen genoten van hun directie, ver dienden flinke sommen met hun oneerlij ken handel. Na een minutieus onderzoek, waarbij een groot aantal menschen werd gehoord, is de politie, naar de „Tel." bericht, tot de arrestatie van twee kantoorbedienden :ler zaak, die als de hoofddaders in de affaire moeten worden beschouwd. Zeer waar schijnlijk is het, dat er nog meer arresta ties zullen volgen. Het onderzoek is nog in vollen gang. ONAANGENAAM AVONTUUR VAN TWEE IN NEDERLAND WONENDE DUITSCHERS De gebroeders O. te Renkum hebben, zoo vertelt de „Tel.", dezer dagen onder vonden, dat de met ingang van 1 Januari van kracht geworden voorschriften inzaKe de toelating van vreemdelingen in ons ladd, door de grenspolitie met gestrengheid wor den toegepast. Zij zijn voor een zakelijke aangelegen heid met den motor naar Emmerik ge reisd, met de bedoeling om na een uurtje weder naar Renkum terug te keeren. Aan de grens teruggekomen, vertoonden zij hun Duitsche paspoort, doch zij werden niet weder toegelaten, daar een bewijs van den Inspecteur van den Vreemdelingen dienst omtrent het werkzaam zijn in Ne derland ontbrak. Een hunner kreeg op te lefonisch verzoek een door den commis saris van pplitie te Renkum mede-onder- teekende verklaring van zijn werkgeef ster. waarop hij weder werd toegelaten. De andere, in Arnhem werkzaam, kon de handteekening van de politie aldaar niet bekomen. Hij moet eerst een stuk uit den Haag ontvangen, alvorens Nederland bin nen te komen. Momenteel vertoeft hij nog aan de grens. Of beiden al betoogden, dat zij sedert veertien jaren in Nederland woonden en voldoende middelen van bestaan hadden, het hielp allemaal niets. De grenspolitie bleef onverbiddelijk. INBRAAK TIJDENS KERSTVACANTIE. Toen de heer H. J. Lijfering, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Heerenveen Maandag avond van zijn ketstvacantie terugkeerde, kwam hij bij zijn thuiskomst tot de min der aangename ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid onbevoegden zich tot zijn wo ning toegang hadden verschaft. Zoowel be neden als boven was in de kamers ailes overhoop gehaald. Uit zijn bureau was een bedrag aan geld gestolen. De dieven zijn echter blijkbaar bij hun werkzaamheden gestoord geworden, aangezien een aantal gouden en zilveren sieraden onaangeroerd gelaten was. Hiervan werd niet vermist. Door het indrukken van een raampje aan den achterkant moeten de dieven zich toe gang tot de woning hebben verschaft. De politie heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld doch men is er tot nu toe nog niet in geslaagd eenig spoor van de(n) dader(s) te vinden. VIJF GRAM COCAINE OP RECEPT GEVRAAGD. Tandtechnicus en assistent door politie gearresteerd. In de apotheek „De Krommerdt" aan den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam vervoegde zich gisteravond een heer, die een recept aanbood, waarop afgifte werd verzocht van niet minder dan vijf gram cocaine. De assistente, die den bezoeker hielp, bemerkte dadelijk, dat dit recept valsch was. Zij hield den man aan de praat en liet onderwal telefonisch de poli tie van het bureau Admiraal de Ruyter weg waarschuwen. Weldra was een agent ter plaatse, die den bezoeker aanhield. En kele oogenbliken later geschiedde de arres tatie van den schrijver van het recept, die buiten in een auto wachtte en blijkbaar niet bemerkt had, dat de politie op de hoog te was gebracht. Het bleek een tandtechni cus te zijn,, die er zijn assistent op uitge stuurd had om de cocaine machtig te wor den. Beiden werden naar het bureau over gebracht, waar proces-verbaal tegen hen is opgemaakt. VALSCBE AANGIFTE Zooals de vorige week gemeld is, deed de heer F. te Scheemda bij de politie aan gifte dat tijdens zijn afwezigheid in zijn woning was ingebroken en een bedrag van ƒ300 was ontvreemd. De politie, die een naarstig onderzoek instelde, kwam echter tot de conclusie, dat de aangever zelf wel meer van de inbraak zou weten, dan hij voorgaf. Hij werd streng verhoord, doch bleef ontkennen. De poli tie meende echter voldoende gegevens in handen te hebben om den man te arres teeren. Hij is voor den officier van Justitie geleid. VECHTENDE JONGENS. Gistermiddag omstreeks half vijf kregen te Rosmalen eenige opgeschoten jongens ruzie. De twist liep zoo hoog, dat een hunner met een ketting den 15-jarigen Al- bert de Bijl een slag op het oog toebracht. Daar de jongen een bril droeg, drongen hem de glasscherven in het oog; hevig bloedend moest hij naar den dokter wor den gebracht, waar hij werd verbonden. Zijn toestand is redelijk wel: het la niet waarschijnlijk, dat hij het gekwetste oog zal moeten missen. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren-competitie. De uitslagen van Zondag 6 Januari lui den: A f d. A: RWDaDOSa- terrein afge keurd; NVCaTeylingen a 14; Forehol- U. aLisse a 14. Afd. B: WLaSt. Bernardus a 11; NVCbSNAa 0—3. Afd. C: Teylingen bSMCa 23; Meer burg bKolp. Boys b niet gespeeld; KR Vb NVCc terrein afgekeurd; Foreholte b— ASCa 0—11. ODIaNicolaas Boys a terrein afgekeurd. Het wedstrijd-programa voor a.s. Zondag luidt: Afd. A: SJCaLisse a, 1.30 uur, H. B. v. Veelen; DOSaTeylingen a, 12.30 uur H. Sassen; RWDaKRVa, 2 uur, G. E. Bak ker. Afd. B: St. Bernardus a-Kolp. Boys a, 12.30, J. Hoogduin; Leiden aMeerburg a, 12.30 uur, G. E. Bakker. Afd. C: SMCaMeerburgb, 12.30 uur, F. Homan; ASCaTeylingen b, 12.30 uur, G. Bly leven; Kolp. Boys bKR Vb, 12.30, J J. v. Goozen. A f d D: ODIaNicolaas Boys a, 12.30 uur H. v. Ruiten. Afd. E: SJCbTelingen c, 12 uur, H. B. v. Beelen; NVCd—KRVc, 12.30 uur, Th. Gyls wijk. De Competitieleider. H.H. Scheidsrechters. Worden beleefd uitgenoodigd tot het bij wonen van een vergadering a.s. Donder dag 10 Januari in Hotel „Royal", Doeza- straat te Leiden. Aanvang 8.30 uur. Aller opkomst wordt verzocht. Namers de Scheidsrechters comm. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 10 Januari. Huizen 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpd. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 A'damsch Salonorkest. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 9.00 Causerie. 9.30 Concert door viool en orgel. 10.00 Vaz Dias. (In de pauze). 10.30—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO - uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Voordracht en zang. 12.00 Cantabile-orkest. 2.00 Pianorecital. 2.30 Gramofoonplaten. 3.003.45 Naaicursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Staf muziek 6de R.I. 5.00 Voor de kindexen. 5.30 Ver volg concert. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-Volkszang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouw-orkest oi.v. E. v. Beinum, m.m.v. P. v. Egmond Jr. (orgel). 8.45 Concert door leden van de N.V. Ita- iiaansche Opera m.m.v. het Omroeporkest. 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 Vervolg opera-concert. 10.30 Gramofoonplaiten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „TanzkJause", Amster dam: Majo Marco en zijn orkest. D r o 11 w 1 c h. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwyding. 11.05 Lezing. 11.25 Gramofoonplaten. 12.15 Rutland Square en New Victoria Orkest. I.20 Gramofoonplaten. 2.20 Jack Martin en het Hotel Majestic Orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Gramfooonplaten. 5.05 Orgelspel. 5.35 Sydney Kyet en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-concert 7.10 Duitsche les. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Lezing. 8.20 Radio Militair Orkest. 9.00 „In the shadow", hoorspel. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.35 BBC-Orkest. II.35—12.20 BBC-Dansorkest „Radio Pari s". 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Pascal-orkest. 8.20 „Zaïre", spel van Voltaire. 9.05 „Romêo et Juliette", van Beriioz, m.m.v. solisten, koor en orkest. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.204.05 Concert uit rest. „Ritz". 7.30 Symphonieconcert m.m.v, orkest, koor en piano. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Orkestconcert. 10.10 Kamermuziek. 11.20 Weragkamerorkest. 12.35 Dansmuziek. 3.20 Uit Stuttgart: Omroeporkest 7.50 Omroeporkest-, koor en solisten. 9.50 Kamermuziek. 10.20 Vroolijk programma. 11.201.20 Omroeporkest. (Uit Frank fort). Rome, 421 M. 8.05 Concert m.m.v. orkest, koor en piano. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omroeporkest en Gramo foonplaten. 1.302.20 Gevar. concert. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 en 6.35 dito. 8.20 Symphonieconcert. 9.35 Gramofoonplaten. 10.30—11.20 dito. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Kernspreuk. Berichten. 7.30 „Januar", hoorspel. 8.20 Dansmuziek. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Vroolijk programma uit Keulen. II.201.20 Uit Frankfort: Omroeporkest m.m.v. solisten. Gemeentelijk Radiodlstrlbntlebedrljf en de R.O.V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.2014.40 Luxemburg. 14.40—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—17.50 Brussel (Fr.). 17.5021.55 Leipzig. 21.55—22.25 Brussel (Fr.). 22.25afloop Weenen. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.0511.25 Londen Reg. 11.2518,35 Droitwich. 18.35—19.35 Brussel (Fr.). 19.3520.05 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist); gevolgd door een vraaggesprek tusschen de heeren M. L. Hudig, praeses van de Lustrumcommissie van het Leidsch Studentencorps en J. G. A. Janssen, over: De Lustrumfeesten in den zomer van 1935. 20.0522.20 Londen Reg. 22.20afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10cent FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD door J. VAN DER SLUYS. Naar het Engelsch (Nadruk verboden.). 47) „Bwana", zei de man opgewonden en to taal van streek door zijn eigen ontdekking. De blanke, waarop Bwa-Mama vannacht heeft geschoten, is niet meer in het bosch. Toen vergat hij plotseling alle zelfbeheer- «ching en riep opgewonden uit: „De blanke Bwana is gevlucht. Hij- is verdwenen. Wij zullen hem achtervol gen „Houd je mond", riep Rimingtön met een blik op de tent. Ben je er zeker van?" „Heel zeker, Bwana." „Wacht eens", zei Rimingtön kort. Toen gaf hij Juma een paar aanwijzingen en tien minuten later werd hij in een draag baar naar de plek gebracht, waar de vluch teling des nachts in het bosch verdwenen was. De negers doorzochten den heelen morgen de woudstrook tot aan het meer, maar er werd niets of niemand gevon den. Rimingtön liet zich naar zijn tent terug brengen en vroeg zich af, op wat voor wijze Mannering want dat het Mannering was geweest, betwijfelde hij in zijn hart geen oogenblik zich had laten zoek ra ken. Hij besprak de raadselachtige zaak bij zijn terugkomst in de tent met Honor. Het meisje was dolbl'j, toen het haar duidelijk werd, dat zij den nachtelijken indringer niet geraakt had met haar schot. Maar waar de vluchteling gebleven was, be greep ook zij niet. Het raadsel zou nooit opgelost worden. Niemand heeft ooit meer iets van Sir George Mannering vernomen. Is hij van dorst of honger omgekomen in het hem on bekende oerwoud? Is hij een prooi ge worden van de verscheurende dieren der Afrikaansche jungle? Ofis zijn vlucht op wonderbaarlijke wijze geslaagd? Is hij misschien terecht gekomen bij het vreem delingenlegioen, het laatste toevluchts oord voor alle vertwijfelden? „Bwana Alec, kijk eens, Merika klimt in de boomen, om de kleine vogeltjes te van gen en die steken hun tong uit en lachen hem uit." „Waarachtig, de kleine schooier. Kom hier, Merika, kom dadelijk hier, ofof we zullen aan je staart trekken, hoor, Alec en ik." Een luid geschater van een heldere kin derstem, vergezelde deze woorden, en op dat oogenblik opende Honor de oogen en keek om zich heen. Door het open raam klonk Alec Rimington's stem. „Wat een ongelooflijke rakker is die aap. Daar zit hij me waarachtig rustig een ba naan te eten. Hé daar, Merika, bliksemsch jong, dat je bent." „Klim ook eens naar boven, Alec", zei een kinderstem. Alec Rimingtön lachten en dreigde met zyn vuist. „Bwa-Mama!" Honor werd door dezen uitroep wakker uit een duizeldiepen slaap. Hoe lang had die slaap geduurd? Ze herinnerde zich niets meer. Er was iemand in de kamer binnengeko men en toen Honor zich omdraaide, zag ze een zwart gezicht, waarin de witte tanden glinsterden in een breeden, verheugden lach. Plotseling herkende ze het gezicht. „Fatuma", riep ze zwak en haar oogen begonnen verheugd te glanzen. „Ayweh!" De tanden glinsterden weer en terwijl buiten de hooge jubelstem van een kind uitklonk boven Rimington's diepen lach, liep ze naar*het raam. „Bwana Rimingtön!" riep ze en er volgde een stortvloéd van woorden, waar Honor geen woord van begreep. Buiten klonk een luide kreet en Fatuma keerde zich om en trachtte met heftige gebaren uit te druk ken, met welk een haast de Bv/ana kwam aanloopen. Honor hoorde hem in de gang, ze keek verlangend naar de deur en een oogenblik later kwam Rimingtön binnen. Hij zag er gebruind en gezond uit en er was een oneindig zachte uitdrukking in de grijze oogen, die de hare ontmoetten. „Liefste! Liefste!" fluisterde hij, terwijl hij zich over haar heen boog en haar kuste; toen nam hij de smalle, magere hand, die op de deken lag, tusschen zijn handen en drukte die zoo stevig, dat Honor een kreet van pijn niet kon onderdruken. Ze keek hem aan, dan naar Fatuma, toen zwierven haar oogen door de nette, maar kale ka mer. „Waar.... waar zijn we?" „Bij de missie van de Witte Paters aan het O'Gama-meer", antwoordde hij opge- weekt. „We zijn hier al meer dan drie we ken en al dien tijd hebben we je met de hulp van Pater Paul verpleegd. O ja, dat is waar, je mag niet praten, anders jaagt hij me nog weg en dat zou ik liever niet willen." Na een oogenblik vroeg Honor: „Ben ik erg ziek geweest?" „Ja. Zenuwkoorts, hoewel ik van Pater Paul heb gehoord, dat dat een zeer onwe tenschappelijke naam is." „Ik heb zeker veel geyld?" zei ze vragend. „Je hebt den grootst mogelijken onzin gepraat, zooals we allemaal doen, wan neer de koorts onze tongen losmaakt", lachte hij. Een oogenblik later zei ze weer: „Ik moet je iets vragen." „Vraag me niets, Honor. Jij maakt, dat Pater Paul en ik de grootste ruzie zullen krijgen." „Eén vraag maar, toe!" „Vooruit dan maar", zei hij. „Zeg me dan", fluisterde zij, „wie is het kind, dat je, voordat ik ziek werd, uit de handen.van dien afschuwelijken Legrand hebt gered? Hoe heet het en hoe komt dat blanke kind hier in de wildernis?" De naam van het kind is sir Roger Man nering", antwoordde Rimingtön. Je had het natuurlijk al geraden, dat heb ik uit je ijlen gehoord. Ik moest het geheele ver haal maar liever vertellen, voordat Pater Paul komt, in 's hemelsnaam dan maar Zoo kort mogelijk vertelde hij haar de geschiedenis, welke Jules Legrand op het verlaten station aan George Mannering verteld had, met een paar uitbreidingen. Toen Roger Mannering met Madeline getrouwd was, heb ik hen op een van mijn expedities ontmoet. Hij stelde vertrouwen in mij en vertelde, wie en wat hij was en hoe schandelijk zijn broer George gehan deld had. Niet lang nadat zijn zoon gebo ren was en hy wist, dat hij sterven ging, heeft hy mij tot voogd benoemd en er my een eed op laten doen, dat ik de rechten van den kleinen jongen zou verdedigen. Maar hy bedoelde tevens, dat ik zijn broer aan den kaak moest stellen. Toen stierf Madeline onverwachts aan de koorts." Honor bleef even zwijgen. Toen begon ze te glimlachen. „Ik ben blij, dat ik den kleinen jongen heb kunnen helpen. Hij lijkt me een leuk kereltje te zijn." „Het aardigste ventje, dat je je kunt voorstellen, hoewel hy dien avond ont zettend van streek was en er 's nachts nog van droomt. Maar hij is gelukkig te jong, om dat allemaal te begrijpen en hij zal het wel weer vergeten." „Ik hoop het", fluisterde ze. Toen vroeg ze: „En George Mannering? Heb je nog iets van hem gehoord?" „Neen," zei Rimingtön, „ik denk, dat hij eenvoudig in de jungle van Midden-Afrika verdwijnen zal, zooals voor hem zooveel menschen verdwenen zijn, zijn broer bij voorbeeld. We zullen wel nooit meer iets van hem hooren. In Engeland terugko men kan hij niet, nu hij wet, dat hij ont maskerd is. Lieve heme" daar heb je Pa ter Paul. Als hij weet, dat ik je zoo lang heb laten praten, ben ik verloren. Maar ik geloof, dat ik zijn aandacht wel zal kun- Inen afleiden...." „Hoe dan?" „Wel, liefste, hij is niet alleen dokter, maar ook priester. En nu de dokter je le ven gered heeft, is hel niet méér dan bil ly k, dat de geestelijke ook een kan* krijgt Hij bleef steken, toen hij een donkeren blos op Honor's bleek gelaat zag komen. Toen kuste hij haar en fluisterde: „De kleine Bwana rekent er op Fatuma heeft hem verteld van de Bwa-Mama, die bij Bwana Rimingtön komen zalen je zou zoo'n kleinen kerel toch niet willen teleurstellen." „En zie je, Honor, zyn verwachtingen zijn bijna net zoo groot als de mijne, dus., ehmag ik hem gerust stellen?" Honor bloosde, toen kwam er een zach te glans in haar oogen en ze glimlachte. „Misschien moest ik maar liever eerst kennis met hem maken." Rimingtön lachte en kuste haar weer. „Ik zal den kleinen aap halen." Hij liep de kamer uit en ging vroolijk fluitend de gang door. Een minuut later hoorde Honor zijn stem in den tuin. „Bwana Roger, Bwa-Mama verlangt je tegenwoordigheid." „De Bwa-Mama?" herhaalde een opge togen kinderstem. „Dat is fijn. Ik kom da delijk." En twee minuten later kwam Rimingtön met den blonden jongen op een zijner schouders de kamer binnen, gevolgd door een hulpeloos protesteerenden Pater PauL „Kijk nu eens naar haar, Pater, en zeg dan, of we mogen blijven of weg moeten gaan." De oude geneesheer-priester wierp een blik op Honor en begon te lachen. „Tiens! De vreugde schijnt een goede medicijn te zijn." „En liefde, Pater Paul, is nog beter." „Hm", lachte hij. „Ja, dat kan wel." En Pater Paul wierp een lachenden blik van hem naar Honor. EINDE.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9