WOENSDAG 9 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND SAARGEBIED. De naderende Saar- stemming. DUITSCÏILANDS OVERWINNING WAARSCHIJNLIJK Een gedeelte der stemming heeft reeds plaats gehad Hoe nader de dag van het plebisciet in het Saargebied komt, des te meer komen cök, naar United Press meldt, de neutrale waarnemens tot de overtuiging, dat de stemming met een overwinning van Duitschland zal eindigen. Over het alge meen neemt men op het oogenblik aan, dat 60 a 70 pet. der stemmen ten gunste van terugkeer van het Saargebied naar Duitschland worden uitgebracht en dat zich. omstreeks 20 pet. der kiezers voor handhaving van den status quo zullen uit spreken. De reeds thans plaats vindende gedeel telijke stemming door ambtenaren en be ambten, die Zondag a.s. in verband met hun dienst verhinderd zijn aan het referen dum deel te nemen, zal vandaag beëindigd zijn. De stembussen, welke op deze gedeel telijke stemming betrekking hebben, blij ven verzegeld tot Maandag a.s., den dag der algemene telling. Tijdens de gedeeltelijke stemming heb- bij zich nergens ernstige relletjes voorge daan. Voorzoover het tot incidenten kwam, waren deze uitsluitend een gevolg van het feit, dat de voorzitters der stembureaux nauwgezet waken voor de strikte naleving der uitgevaardigde voorschriften. Een de zer bepalingen is, naar men weet, dat de stemgerechtigden in het stemlokaal op geenerlêi wijze uiting mogen geven aan hun politieke overtuigng, zoodat zy b.v. hun stem door het uitbrengen van den Hitlergroet ongeldig maken. De plebiscietcommissie voor het Saarge bied, bestaande uit de heeren Rohde, De Jonge, Henry en miss Wabaugh, heeft gis teren een persconferentie georganiseerd, die door ongeveer 200 vertegenwoordigers van Duitsche en buitenlandsche bladen werd bijgewoond. De heer v. d. Mandere, die de functie van „Kreisdirektor" bekleedt, gaf tijdens deze conferentie een overzicht over de technisch voorbereidingen van de stemming. De techiek der stemming Naar de heer v. d. Mandere mededeelde, zullen in elk der 862 stemlokalen gemid deld 650 stemgerechtigden hun stem moe ten uitbrengen. In de grootste gemeente, Saarbrücken, zullen 141 stemlokalen wor den ingericht. De voorzitters der stemlo kalen zijn allen afkomstig uit neutralelan den, zooals Nederland, Zwitserland, Luxem burg, enz. In totaal zullen 80.000 in het Saargebied gevestigde personen hun stem in andere plaatsen dan in de plaats hunner inwo ning moeten uitbrengen. Dit is een gevolg van de bepaling, dat door de stemgerech tigden gestemd moet worden in de plaats, waar zij op den dag der onderteekening van het vredesverdrag van Versailles woonachtig waren. Het is duidelijk, dat dientengevolge aan de spoorwegen van het Saargebied enorme eischen gesteld zullen worden De stemlokalen zijn geopend van des ochtends half negen tot des avonds acht uur. Elk stembureau bestaat uit een neu tralen voorzitter, een vertegenwoordiger van het Duitsche front en een vertegen woordiger van het Vrijheidsfront en hun beider plaatsvervangers. Na beëindiging der stemming worden de biljetten door den neutralen voorzitter verzegeld en voor verzending in gereedheid gebracht. Vervolgens verstrekte de Noor Blehr een overzicht over het tot in details ge organiseerde vervoerd der stembussen. De neutrale vertegenwoordigers der ple biscietcommissies brengen de bussen naar het stadhuis der betreffende gemeente, waar zij en de hen vergezellende officieele persoonlijkheden een vervoerdocument in vullen en onderteekenen. In totaal zullen 2580 personen met het vervoer der stem bussen van de stemlokalen naar de stad huizen worden belast. Vervolgens worden de bussen met extra-treinen naar Saar brücken overgebracht. De eerste dezer trei nen zal omstreeks 10 uur des avonds in de hoofdstad van het Saargebied arrivee- ren; de laatste extra-treinen worden pas tusschen twee en zes uur des nachts ver wacht In de Wartburg worden de bussen door een so^ciale commissie in ontvangst geno men, die eveneens uit neutrale persoonlijk heden en vertegenwoordigers der beide bij het plebisciet betrokken partijen be staat. Ook nu weer moeten speciale ver- voerdocumenten orderteekend worden. De telling. Voor de telling der uitgebrachte stem men, waarmee Maandagochttnd om negen uur een aanvang wordt gemaakt, heeft men een speciaal systeem bedacht, om on juistheden bij de telling te vermijden. Aangewezen worden 300 neutrale tel lers, die in 60 groepen van 5 man elk zon der onderbreking werken. Zij worden ge controleerd door de ongeveer 25 plaatsver vangende „Kreisinspektore", die op hun beurt door de acht „Kreisinspectore" wor den gecontroleerd, terwijl op laatstgenoem den tenslotte door de plebiscietcommissie zelf controle wordt uitgeoefend. Allereerst wordt het aantal stembiljetten vastgesteld, dat elke bus bevat, ten einde na te gaan. of dit aantal klopt met 't pro ces-verbaal. Vervolgens worden de bussen naar gemeenten bijeengevoegd. Pas daar na worden de biljetten geopend en nage gaan, op welke wyze gestemd is. Na be ëindiging der telling worden de biljetten in 23 reeds gereed staande kisten naar Ge- nève verzonden. De plebiscietcommissie hoopt, dat het resultaat der stemming Maandagavond laat, ongeveer om 11 elf, tegelijkertijd te Genève en Saarbrücken bekend kan wor den gemaakt. Stemmers uit de V. S. Gisteren zijn te Saarbrücken 400 stem gerechtigden geariveerd, die ter deelne ming aan het plebisciet uit de Vereenigde Staten zijn overgekomen. Een groote me nigte wachtte hen voor het station op. Daarbij kwam het even tot een botsing met de politie, die van den gummistok ge bruik moest maken. Verder heeft het bij de bevolking van het Saargebied naar het D.N.B. meldt nogal opzien gewekt door verplaatsing van een aantal veldwachters van den lin ker- naar den rechteroever van de Saar. In dit verband spreekt het D.N.B. ook van troepenverplaatsingen aan den Lotharing- schen (Franschen) kant der grens. DUITS6HLAND. ZES DOODEN BIJ DUITSCHE MANOEUVRES? Drukke oefeningen bij nieuw vliegkamp. Naar gemeld wordt, zijn tijdens de jong ste manoeuvres te Juterbog, op ongeveer 65 K.M. van Berlijn, bij het oefenen met bommen zes personen gedood. Dit onge luk zou hebben plaats gehad in het nieuwe vliegkamp, dat drie maanden geleden is geopend en waar 1500 rijksweersoldaten zijn gelegerd. Vrijwel onafgebroken wor den er, zoowel overdag als des nachts, oefe ningen gehouden. Tot nu toe konden geen nadere bijzon derheden omtrent het ongeval verkregen worden. De manoeuvres werden echter on middellijk afgebroken. ITALIË. LAVAL NEEMT AFSCHEED. Naar Parijs terug. Gistermiddag heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Laval, Rome weer verlaten, om naar Parijs terug te kee- ren. Aan het station waren aanwezig Suvich, de Fransche ambassadeur, eenige andere gezanten en talrijke autoriteiten. Voor het station had zich een geweldige menigte verzameld, om van den Franschen gast afscheid te nemen. Het volk juichte Laval hartelijk toe, toen hij tegen 12 uur aan het station arriveerde. De fascistische jeugdorganisaties en de oud-strijders stonden in dichte rijen langs den weg geschaard. De muziek der balilia speelde nationale hymnen, men zwaaide met vlaggen, de menigte juichte. Laval, aan wiens zijde zich de Fransche ambassadeur en de leden der ambassade schaarde, keerde zich hoffelijk naar de juichende menschenmassa en bracht haar den Romeinschen groet. Vervolgens namen de Italiaansche en Fransche autoriteiten, de gezanten der klei ne entente en de notabelen der Fransche kolonie afscheid van den vertrekkenden minister. Even later arriveerde Mussolini om op zyn beurt van zijn hoogen gast afscheid te nemen. Hij onderhield zich nog eenige mi nuten allereerst met den Franschen minis ter; een flinke handdruk en Laval besteeg den trein, die hem naar Parijs terug zal brengen. Voor het geopend portier groette Laval nóg een laatste maal den duce, de autori teiten en de immer juichende menigte. Alvorens Rome te verlaten, had Laval een onderhoud met de vertegenwoordigers der kleine entente, de gezanten van Tsjecho- slowakije, Joegoslavië en Roemenië en vervolgens met dien van Oostenrijk. De indruk in Oostenrijk. De Weensche pers noemt de te Rome be reikte overeenkomst een gebeurtenis van groote beteekenis voor geheel Europa. De „Reichspost" meent, dat het feit van deze overeenkomst bijzondere beteekenis heeft, doordat de latente tegenstelling tus schen de beide Latijnsche mogendheden na den wereldoorlog een grootere invloedsfeer had dan alle geschillen, die in de laatste zestien jaar tusschen Duitschland en Frank rijk hebben bestaan. Het blad doet een beroep op Duitsch land. Het non-interventie-pact voor Midden- Europa, dat in den vorm van een voor- verdrag niet slechts in groote trekken, aoch ook wat de woordelijke formuleering be treft, thans reeds vaststaat en door het Ita- liaansch-Fransche consultatieve pact voor bepaalde gevallen wordt aangevuld, schept een soort Donau-statuut, dat in zijn geheele formuleering geschikt is, allen bij de ver houdingen in Midden-Europa belangheb benden de toetreding mogelijk te makên. Het is de diepste en oprechtste wensch van Oostenrijk, dat ook de Duitsche regee ring deze mogelijkheid erkent en er ge bruik van maakt. Het is niet, zooals een Berlijnsch blad beweerde, een stap in het onzekere, doch juist het tegendeel, de vei ligheid van allen, de veiligheid in ieders belang. Kard. Pacelli ontvangt Fransche onderscheiding. Minister Laval heeft tijdens de audiëntie bij kardinaal-staatssecr'etaris Pacelli dezen het grootkruis van het legioen van eer over handigd. HONGARIJE. HONGAARSCH ONDERZOEK NAAR KONINGSMOORD IS BEËINDIGD. De Hongaarsche regeering heeft het on derzoek, dat door den Volkenbondsraad gelast is betreffende het optreden van Hon gaarsche ambtenaren jegens Kroatische ter roristen, beëindigd. Het rapport zal door den Hongaarsohen Volkenbonds-gedelegeer- de von Eckhardt persoonlijk naar Genève worden gebracht en by den Volkenibonds- raad worden ingediend. Vernomen wordt, dat de* schuld is vast gesteld van vijf Hongaarsche ambtenaren; een commissaris van politie en een prefect in het district langs de Hongaarsch-Joego- slavische grens zijn overgeplaatst, omdat zy de activiteit van de buitenlandsche inge zetenen in hun district niet voldoende heb ben tegengegaan. ALBANIË. TIRANA BEDREIGD DOOR DE REBELLEN. De koning van Albanië zou zich nog In de stad bevinden. Naar de „Akropolis" uit Patras meldt zouden de opstandelingen in Albanië het grootste deel der Noordelijke districten hebben bezet en thans een aanvai op Ti rana voorbereiden. Koning Achmed Zogoe zou zich nog steeds in deze stad bevinden en dus niet naar Durazzo zijn gevlucht zoo als oorspronkelijk was gemeld. Men heeft Tirana in allerijl in staat van verdediging gebracht. De bevolking van de stad ziet de toekomst donker in. De „Akropolis" meldt voorts uit betrouw bare bron te hebben vernomen, dat een groot deel der troepen van den koning naar de opstandelingen is overgeloópen. Ver schillende leiders van stammen zouden dit voorbeeld hebben gevolgd en den vroege- ren adjudant van den koning Bairachter als" den leider van het land beschouwen. Volgens berichten uit Korfoe zouden in vloedrijke Grieksche, Albaneesche en Turk- sche persoonlijkheden in het Zuidelijk doel van Albanië hebben besloten de bezetting van dat gebied door Grieksche troepen te verlangen, indien de opstand zich ook tot die streken zou uitbreiden. Men verwacht thans Italiaansche oorlogsschepen in de havens van Albanië. POLEN. TER BESTRIJDING DER WERKLOOS HEID. In het Westen van Polen hebben ver scheidene gemeenten een interessant plan opgevat voor de bestrijding der werkloos heid. Met behulp van den staat wiFmen name lijk in iedere gemeente verschillende boer derijtjes oprichten, bestaande uit l of 2 hec taren grond met 'n huisje en 'n schuur. Tot dit doel wil men aan den staat of aan de gemeente toebehoorende gronden in kleine stukken verdeelen. Werklooze arbeiders, die aan zekere eischen voldoen, kunnen zulk een boerde rijtje toegewezen krijgen, en zij betalen dit door het verrichten van arbeid. Door b.v. in 'n steenbakkerij te werken, verdienen zij de steenen waarvan het huis wordt gebouwd, zij verdienen het hout door het vak van houthakker uit te oefenen. Men heeft berekend, dat voor iedere boerderij slechts 870 zloti aan contanten noodig is, en deze schuld zou overeenkom stig de wetten inzake de hervorming van den landbouw verrekend kunnen worden. Dit eigenaardige plan, dat door de werk- loozen met enthousiasme is begroet, zal reeds spoedig tot uitvoering worden ge bracht. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. AARDSCHOK VERWOEST DORP. Talrijke slachtoffers. Een aardbeving heeft het Turksche dorp Gundogan, bij Erdek, bijna geheel verwoest. Er moeten talrijke slachtoffers gevallen zijn in het district Marmora. AARDVERSCHUIVING TE DRAMMEN. Vier mcnschcn onder de aardmassa's bedolven. In de Noorsche havenstad Drammen is tengevolge van een aardverschuiving de geheele kade ter lengte van verscheidene hondenden meters verzakt. Hierdoor zijn de opslagplaatsen van de glasfabriek van Lrammen in den fjord gestort. Bij deze natuurramp zouden, zooals aan vankelijk werd gemeld, drie personen om het leven gekomen zyn. Latere berichten deejen evenwel mede, dat niet drie, doch vier personen bij de catestrofe het leven hebben verloren. Twee mannen slaagden er als door een wonder in, zich in veiligheid te brengen. Met groote tegenwoordigheid van geest sprongen zij, toen de aardverschuiving be gon, over de zich ophoopende aardmassa's heen. Gevreesd wordt, dat tengevolge van de ondermijning van den grond, ook de ver koopruimten van de glasfabriek, waar zich zeer groote hoeveelheden glaswaren be vinden, zullen instorten. Vermoed wordt, dat veranderingen in den zeebodem oorzaak zijn van deze aardver schuiving. Nazien van °(|r uitlotingen mJl Nederlander pleegt trein aanslag OP EEN BELGISCHEN TREIN. Bekende, betonnen paal op de rails te hebben gelegd. Te Antwerpen is een aanslag gepleegd op den trein Burg. LeopoldDest. Ter hoogte van de fabriek der „Chemische Pro ducten van Limburg" bemerkte de machi nist plotseling een betonnen paal, die over de rails lag. De locomotief bolste tegen den paal aan, doch deze gleed gelukkig ter zijde. Een rood sein, dat zich gewoonlijk ter plaat se bevond, was verdwenen. Na ernstig onderzoek door de politie en den stationschef van Tsenderloo, kon men overgaan tot de arrestatie van twee schip pers. Een van hen werd na een verhoor voorloopig op vrije voeten gesteld. De tweede, een Nederlander, Adriaan Gevers genaamd, afkomstig uit Schijndel, bekende den aanslag te hebben voorbereid. De man is ter beschikking gesteld van de justitie. Omtrent A. Gevers vernemen wij uit Sohijndel, dat de man te Dinther geboren is en dat hij thans ongeveer veertig jaar moet zijn. Ruim tien jaar geleden heeft hij Schijndel verlaten, om in de buurt van Antwerpen te gaan wonen. Verschillende malen heeft de procureur des konings uit Antwerpen inlichtingen omtrent hem ge vraagd. Ook van andere justitieele zijde, o.a. van de Koninklijke marechaussee te Boxtel werd herhaaldelijk naar hem geïn formeerd. De man was geruimen tijd sLeen- sjouwer op een steenfabriek te Schijndel en later ook scheepsjager. Hij heeft thans nog een zuster op de Molenheide te Sohyn- del wonen, maar hij komt nooit naar zijn familie toe. Wegens werkloosheid en ook omdat hij een meisje in de steek heeft ge laten, heeft hij Schijndel verlaten. Verdere bijzonderheden wist men daar niet van hem. Hauptmann heeft een slechten dag. HIJ WERD TWEEMAAL HERKEND. Een oude boer zag hem bij Lindbergh's huls. De emoties in het Hauptmann-proces vol gen elkaar met den dag op. Stond Maandag het kruisverhoor van het Schotsche kinder meisje der Lindberghs, miss Betty Gow, in het middelpunt der belangstelling, gisteren was het de verklaring van een ouden boer, die de rechtszaal in beroering bracht. Deze 87-jarige farmer, Amandus Hock muth geheeten, die een buurman van Lind bergh is, verklaarde pertinent, Hauptmann te herkennen als den man, dien hij op den morgen van 1 Maart 1932 in een auto in de buurt van het buitengoed van Lindbregh te Hopewell had gezien. Hockmuth, wiens handen voortdurend beefden, vertelde dan, dat hy op den mor gen van 1 Maart 1932, staande op den drem pel van zijn huis, plotseling op den weg buiten zijn boerderij een bemodderden groenen auto zag stilhouden. Hoewel de auto daar slechts enkele seconden stopte, had hij (Hockmuth) in dien korten tijd een man uit het portierraampje zien kijken, die „hem aanstaarde alsof hij een geest was". Is deze man hier in de rechtszaal? vroeg Wilentz, de officier van justitie. Ja, luidde het besliste antwoord. De oude man rees langzaam omhoog en wees met bevende hand direct in de richting van Hauptmann. Hij zit daar by de marechaus see. Gaat u er maar heen, zeide Wilentz, en raakte den oude evèn aan. Hockmuth stond op en liep met moeüijken gang door 'de rechtszaal recht op Hauptmann toe. Dit is de man, dien ik in den auto zag, sprak hij beslist. Hauptmann keek nem verbaasd aan, doch vertrok overigens geen spier van zyn ge laat. Gedurende de korte pauze, die op het verhoor van Hockmuth volgde, zat de vrouw van Hauptmann naast haar echtge noot. Men kon hen opgewonden in het Duitsch met elkaar hooren praten over de scène, die zich zoojuist had afgespeeld. Men meende dat Hauptmann tot zijn vrouw zeide: „Der alte Kerl muss vexrückt sein" (die oude kerel moet gek zijn), doch door het geroezemoes der stemmen was het niet mogelijk de juiste woorden op te vangen. Nogmaals herkend. In het verdere verloop van deze zitting trad er opnieuw een getuige naar voren, die met alle beslistheid Hauptmann herkende. Het was de taxi-chauffeur, Joseph Perrone, die op verzoek van den officier van justitie door de rechtszaal wandelde. Hy bleef bij Hauptmann stilstaan en legde de hand op zijn schouder, terwijl hij verklaarde, dat dit de man was, die hem (Perrone) in Maart een briefje benevens een dollar als fooi had gegeven om bij dr. Condon zooals men weet was dr. Condon degene, die als tus schen persoon bij het overhandigen van het losgeld fungeerde te bezorgen. Dit is de man! zeide Perrone op een toon, welke geen twijfel liet bestaan. U bent een leugenaar, mompelde Hauptmann met op elkaar geklemde tan den binnensmonds, terwijl zijn gelaat van woede vertrok. Hij voegde er aan toe Per rone voor het eerst op het politiebureau te hebben gezien. 23 DOODEN BLÏ TREINRAMP. De „Izwesitia" komt eindelijk met de be vestiging van het spoorwegongeluk op 6 Januari, toen de sneltreinen Leningrad Tiflis en LeningradMoskou op elkaar in liepen. De oorzaak van het ongeluk zou zijn een breuk in de rails. Drie wagons vlogen in brand. Er zijn 16 dooden en 67 gewonden. De „voor het ongeluk verantwoordelijken" zijn aangehouden, zoo besluit het blad. Later is officieel bekend gemaakt, dat bjj het ongeluk 16 personen op slag gedood werden en zeven in het ziekenhuis zijn overleden aan hun verwondingen. ToiaaJ zijn er dus 23 dooden. Het aantal zwaar gewonden bedraagt 56. Er zijn 23 personen licht gewond. Als oorzaak van de ramp wordt officieel opg^even dat de treinmachinist door een stopsignaal heen is gereden. ENGELAND IN DEN GREEP VAN DEN WINTER. IJs en sneeuw in vele deelen des lands. Als gevolg van den thans eindelijk inge vallen winter zijn Ln veel deeJen van Enge land en Schotland de waterwegen dichtge vroren. Te Londen heeft het gisteren voor het eerst in dezen winter een weinig ge sneeuwd. Ook uit andere deelen des lands wordit sneeuwval gemeld. Vorst in Polen belemmert treinverkeer. Ten gevolge van de plotselinge ingetre den hevige vorst welke in het Wilna-gebied de temperatuur tot 35 gTaden Celsius on der nul deed dalen, is op vele plaatsen ver traging in het treinverkeer ontstaan. De treinen die gisteren tusschen Warschau en Wilna den dienst onderhielden hadden ver tragingen van een tot vier uur. Ook het autobusverkeer werd ernstig belemmerd. TWEE MISSIONARISSEN VERMOORD. In de wildernis van Matto Grosso. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat ia de beruchte jungle van Matto Grosso (Bra zilië) twee missionarissen door zeventig Indianen zijn overvallen en op gruwelijke wijze vermoord. De slachtoffers behoorden tot een Amerikaansche expeditie onder lei ding van Pinehart. Pinehart zelf was eerst kort te voren bij de expeditie teruggekeerd, nadat men hem reeds als verloren had ge waand. De lijken der beide vermoorden zijn ge vonden door een Nederlander, den heer Schilder, die zich met eenige vrienden ter plaatse bevond. BOVEN-RIJN WORDT BEVAARBAAR GEMAAKT. Werk wordt dit jaar krachtig ter hand genomen. In den loop van het nieuwe jaar zullen de werken tot het bevaarbaarmaken van den Rijn tusschen Bazel en Waldshut krachtig ter hand genomen worden. Duitschland en Zwitserland zijn hierbij in gelijke mate geïnteresseerd. In een dezer dagen te Waldshut gehouden vergadering werd vastgesteld, dat de waterweg tot Rheinfelden reeds veelvuldig wordt ge bruikt. Bij deze fabriek bevindt zich ech ter de eerste hinderpaal, die uit den weg moet worden geruimd door het graven van een zijkanaal. Daardoor zou de geheele weg tot Waldshut, op enkele kleine gedeelten na, bevaarbaar worden. Groot belang bij het bevaarbaar maken heeft ook de Zwitsersche stad Brugg, daar overwogen wordt de scheepvaartverbinding langs de Aare tot Brugg door te trekken. Met de uitvoering van de desbetreffende plannen is een bedrag van plus minus R.M. 80 millioen gemoeid. «Tel." OLIEBRONNEN OP DEN BODEM DER KASPISCHE ZEE. Het Tass-agentscbap meldt: Onderzoe kingen naar de geologische gesteldheid van het schiereiland Apsjeron en ook van de kuststreek hebben aangetoond, dat zich on der den bodem van de Kaspische Zee over een afstand van 300 K.M. langs de kust oliehoudende lagen bevinden. Op het oogen blik overkeegt men, deze rijke oliebronnen te gaan exploiteeren. Het feit, dat deze on der den bodem der zee gelegen zijn, levert geen technische moeilijkheden op. Een op den bodem der zee aangeboorde bron in de Ilitsj-baai, die reeds een jaar geleden in exploitatie werd genomen, levert ongeveer honderd ton petroleum per dag op. LUCHTVAART VLIEGTUIG STORT NEER OP EEN TROEP SOLDATEN. Ernstig ongeluk bij KaratsjL Naar uit Karatsji wordt gemeld, is gis teren bij de Hab-rivier in de nabijheid van Karachi, een ernstig vliegongeluk gebeurd, I waarbij elf inheemsche soldaten het leven I hebben verloren. Een militair vliegtuig deed tijdens legex- manoeuvres een schijnaanval op een troep marcheerende soldaten. Het vliegtuig kwam daarbij op te geringe hoogte, de p:loot slaagde er niet in het toestel weer omhoog te brengen, zoodat de machine neerstortte in de troep soldaten terecht kwam. De ge volgen waren verschrikkelijk. Elf mannen werden op slag gedood en een groot aantal bekwam meer of minder ernstige verwon dingen. De inzittenden van het vliegtuig, eveneens inlanders, kwamen er meit lichte verwondingen af.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6