AGENDA WOENSDAG 9 JANUARI 1915 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht In den morgen van 9 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 782.1 te Riga. Laagste barometerst.: 730.0 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 10 Jan.: Zwakke wind uit Oostelijke richtingen, betrokken tot zwaar of half bewolkt, wei weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst. De hooge drukking nam in het Noord- Westen wel af, maar hield tot een kern bo ven 780 milimeter in Oost-Duitschland. Bij IJsland is een veel diepere depressie ver schenen, die vermoedelijk weer Noord- Oostwaarts trekt. Tengevolge van uitbrei ding van de hooge drukking over Frank rijk nam de windsnelheid hier te lande sterk af, waardoor de matige vorst nog niet verder dan onze Oost-grens kwam. In Duitschland nam de vorst gemiddeld 2 graden toe. In het Westen 3 graden, in Zuid-Oost-Duitschland werd de vorstkans ook streng. In Midden-Zweden bleef de vorst r.og meer dan 30 graden Celsius. Ver der is de vorst over bijna geheel Frankrijk en een deel van Engeland uitgebreid. Aan de Noorsche kust waaien krachtige Zuidelij ke tot Zuid-Westelijke winden en steeg de temperatuur even boven het vriespunt. De verdere ontwikkeling van den toestand is onzeker, maar aanhouden van de vorst is toch het meest waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR: 0.8 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 4.38 uur tot Donderdagmorgen 7.37 uur. Besloten wordt aan de Bevrachtingscom missie alhier een schrijven te richten be treffende eenige finantieele aangelegen heden. Verder wordt besloten aan den Minister van Economische Zaken een adres te ver zenden betreffende de werking van de Wet op de Evenredige vrachtverdeeling. Daarin wordt allereerst opgemerkt, dat de alge- meene opinie is, dat het aantal schepen in de vaart door de werking dezer wet nog grooter is geworden dan voorheen en dat er derhalve van een saneerende werking niet alleen niets is te bespeuren, maar dat de toestand in het binnenscheepvaartbe- drijf daardoor nog critieker is geworden. Voorts komt hierbij, dat de Evenredige Vrachtverdeeling er zeer toe heeft mede gewerkt om goederen, die voorheen te wa ter werd vervoerd, thans per auto te doen vervoeren. De veronderstelling, dat de verhooging van kosten voor handel en industrie zeer gering zou zijn, gaat in speciale gevallen niet op, n.I. niet voor de bouwmaterialen- industrie in het district der Kamer, inzon derheid de betonindustrie. Ook kunnen thans schepen die turf, aard appelen enz. naar deze streken aanvoeren, geen retourvrachten bekomen, wat een lo gisch vervoer ten zeerste belemmert en de concurrentiemogelijkheid van de Rijnland- sche Betonindustrie zeer ernstig schaadt. Voorts heeft de Kamer overwogen, dat, hoewel zeer uitdrukkelijk is gezegd, dat de beurtvaart en de vaste relaties direct noch indirect onder de werking der Be vrachtingscommissies zouden komen, deze daar ernstige nadeelen van ondervinden. Wat de beurtvaart betreft, deze is thans niet meer in staat om vrachten, die voor heen werden aangenomen, buiten de ge regelde beurtvaart om, thans emt hun sche pen te vervoeren. De beurtvaart is daardoor op haar beurt soms in ernstige mate de dupe van de evenredige vrachtverdeeling. Op grond van het bovenstaande verzoekt de Kamer den Minister eerbiedig doch drin gend, maatregelen te willen treffen welke aan de geopperde bezwaren rcht doen we dervaren en inmiddels aan de Bevracn- tingscommissies te berichten, dat een soe pele toepassing dient te worden gevolgd om in speciale gevallen de nadeelen van het bedrijfsleven te ondervangen. Tenslotte werd besloten aan den Minis ter van Financiën een adres te richten in zake de contingenteering van damast en kunstzijde. Na de rondvraag, waarby de heer v. Zon neveld erop wees, dat het toch verkeerd is van de Ned. regeering om van de bloembrl- len, die geëxporteerd worden, toch nog 3 pet. te heffen, over welke kwestie de voorz. nader onderzoek toezegde, ging de Kamer in huishoudelijke vergadering. STADSNIEUWS Uitslaande brand in het gebouw M.S.G. Zwaar werk voor de brandweer Gisteravond te omstreeks half tien ont dekte een dochter van den concierge van het schoolgebouw van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", Pieters kerkgracht 13, dat er op een der bovenza len brand was uitgebroken.. Er werd op dat uur nog volop les gege ven in de school, maar niet in het lokaal 26, de teekenzaal der school, gelegen op de tweede verdieping achter het frontgebouw en los daarvan met een afzonderlijken kap gedekt. Onmiddellijk werd de directeur gewaar schuwd en daarna politie en brandweer, terwijl de bestrijding van het vuur inmid dels met een slang op de waterleiding in het lokaal zelf was aangevangen. De brand was ontstaan door oververhit ting van een kachel, waarvan de pijp door het plafond naar buiten voert. De omge ving daarvan was natuurlijk in en in droog geworden, zoodat het vuur gretig voedsel vond en binnen korten tijd de vlammen fel naar buiten sloegen. Door de zeer ongunstige ligging van het lokaal was de vuurhaard moeilijk te be reiken. De politie, die het eerst met de handspuit aanwezig was en den slang op de brandkraan buiten aansloot, koir weinig uitrichten, wijl het slangenmateriaal te gering was, terwijl men zich bovendien geen goede positie kon uitkiezen. De brandweer, die met den grooten mo torspuit uitrukte, moest heel wat materiaal aanvoeren alvorens water kon worden ge geven. Door het huis van den concierge in de Lokhorststraat bereikte men een plat- vorm) vanwaar het water op het vuur kon worden gericht én allengs werden maar stralen uitgelegd, zoodat men tenslotte het vuur geheel ingesloten had, zoodat na on geveer een uur werken gevaar voor uit breiding geheel verdwenen was. Het tee kenlokaal-plafond alsmede dat van een daarnaast gelegen lokaal brandden door en de vlammen, die eenigen tijd lustig door het dak een uitweg baanden, deden aanvankelijk het ergste vreezen. Vanaf de straat was van den brand hoe genaamd niets te zien, wat echter niet be lette, dat toch zeer velen door de politie in uitgebreide omgeving op behoorlijken afstand moesten worden gehouden. Het blusschingswerk werd door de brandweer nog tot ongeveer 1 uur voort gezet. Zelfs was nog de tweede motor spuit gerequireerd en de slangen waren bereids uitgelegd om water te geven, doch tegen dien tijd had men het vuur onder de knie. Het mag een geluk heeten, dat dit ge deelte van het groote en hooge gebouw onder een afzonderlijken kap is gelegen, wijl anders het gevaar niet denkbeeldig zou geweest zijn, dat het vuur naar het frontgebouw was overgeslagen. De bene denlokalen bekwamen veel waterschade. Het gebouw dateert van omstreeks 1860 toen het Gemeentelijke H. B. S. was. Toen de nieuwe H. B. S. gebouwd was, deed het oude gebouw dienst voor de Indische Post- school. .Toen deze werd opgeheven, vestig de het Genootschap M. S. G. haar school daarin. Op het terrein van den brand zagen we o.m. aanwezig den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuijzen, de wethouders Goslinga en Romijn en den commissaris van politie, den heer R. Meyer. R. K. SPORTVER. „ROOD WIT". De Jaarvergadering. Te ongeveer 8.30 uur gisteravond werd de jaarvergadering van Rood Wit, waarvoor van den kant der leden groote belangstel ling bestond, door don voorzitter,, den heer G. Molkenboer Jr., geopend. In zijn openingswoord wenscht hij een Zalig Nieuwjaar aan alle leden, maar voor namelijk aan de club Rood Wit. Hij vestig de de aandacht op de reorganisatie in Rood Wit en betoogde, dat in Rood Wit de touwtjes n.og steeds strak moeten gehou den worden. Verder sprak hij dank tot alle Rood Witters, die het afgeloopen jaar Rood Wit hadden geholpen en wenschte alle goeds voor het komende jaar. Bij de ingezonden stukken was een schrij ven van den Geestelijk Adviseur, waar.n deze zijn ontslag als zoodanig nam, wegens overplaatsing. Jaarverslag en financieel verslag werden vlot afgewerkt. Ook de verkiezing van nieuwe bestuursled an: J. Duinman, A. v. Dongen, P. Keesom, T. v. Sohie en tot af gevaardigden bij de K.J.M.V, N. Jansen en K. Morsch, geschiedde vlot. De Begrooting 1935 lokte eenige opmer kingen uit, welke opmerkingen echter naar bevrediging werden beantwoord. Dat Rood Wit in het laatste jaar stukken vooruit was gegaan, wees deze begrooting wel uit. Eenige strubbeling bij de Voetbalafd. bracht de verkiezing van een Technische Commissie, maar na eenig heen en weer- gepraat waren ook zij gekozen en wed: Technisch commissie Voetbal: J. Duin dam, A. v. d. Poel en J. v. d. Hoeven. Idem Heeren Hockey A. v. Dungen, T. B. en Jenö Kuncz. Idem Dames Hockey G. Stumped, W. v. d. Oord en L. Noordman. De reglements-herziening geschiedde vlot, maar aan de rondvraag leek geen ein de te komen. Vooral de trainingsgelrgen- heid voor de Hockey-Afd. werd hierin be sproken. Bericht van verhindering was binnengekomen van de R. K. Sportcen- trale en het eere-lid, den heer P. Ver hoef Jr. HANZE-TRIDUUM Ter inleiding van het 25-jarig bestaan Met het oog op een waardigen inzet van het 25-jarig bestaan van de afd. Leiden van de Hanze op 4 Juli e.k. bericht het Hanze-bestuur, dat op 17, 18 en 20 Ja nuari a.s. voor de Hanzeleden een Triduum zal worden gehouden in de Kapel der R.K. H.B.S., Mariënpoelstraat, alhier. Gezien de tijdsomstandigheden wordt een groote opkomst verwacht, daar deze geestelijke oefening allen zal sterken in den zeer moeilijken strijd om het bestaan. Het Triduum wordt geleid door den geestelijken adviseur, den zeereerw. hoog- gel. heer prof. A. Cleophas. De dagorde is als volgt: Donderdag 17 en Vrijdag 18 Januari des avond om 8.30 uur Lof. Zondag 20 Januari des morgens om 8.30 uur Gezongen H. Mis met algemeene H. Communie, waarna gemeenschappelijk ontbijt. DE LUSTRUMFEESTEN VAN HET L.S.C. Vergadering met de buurtcommissies Gisteravond is in den foyer van „Den Burcht" een vergadering gehouden van de Justrumcommissie van het Leidsch Studen tencorps met vertegenwoordigers van ver schillende vereenigingen en buurtcommis- sie, ter bespreking van de wenschelijkhe- den en mogelijkheden van stadsversie- ring, tijdens de a.s. lustrumweek. De op komst van de burgerij was zeer bevredi gend te noemen. Namens de lustrumcom missie sprak de heer Dutilh een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna hij er op wees, d$t de lustrumfeesten dit jaar ge heel binnen Leiden zullen worden gehou den. Dit is geschied op aandringen zoowel van het L.S.C. als van de reünisten en de burgerij. Ook de medewerking van de bur gerij vooral wat stadsversiering b etreft, is noodzakelijk om de feestweek volledig te doen slagen. Dat is ook in haar eigen be lang en spr. twijfelde er niet aan of de burgerij zal die medewerking gaarne ver- leenen. Spr. deelde daarna mede, dat de heer W. van der Laan, voorzitter van de 3 October-vereeniging zich weder bereid had verklaard het voorzitterschap van de Algemeene Commissie uit de burgerij op zich te nemen, terwijl de heer P. A. van der Heide zich wederom met het secreta riaat heeft belast. Voorts hebben in de commissie zitting vertegenwoordigers van de R.K., de Chr. en de Neutr. Midden standsorganisaties in onze stad. Spr. gaf in overweging aan de verschillende buurt commissies om alvorens hun plannen tot versiering van wijken of straten definitief vast te stellen eerst overleg te plegen met de algemeene Commissie. Ter aanmoedi ging worden door >de lustrumcommissie prijzen beschikbaar gesteld voor de mooiste straat, de mooiste winkel en het mooiste huis. De eerste prijs bedraagt ƒ40 De heer W. van der Laan wees er daar na op, dat Leiden ondanks de ongunstige tijden moet trachten zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Spr. sprak den wensch uit dat evenals in 1930 de stad- versiering de verwachting verre zal over treffen. Er was daarna gelegenheid voor de aan wezigen om de verschillende wenschelijk- heden en mogelijkheden in verband met de versiering te bespreken. Daarbij vroeg de heer J. Karstens o.m. waarom men dit maal afweek van de traditie om de komst der reünisten te bepalen op Maandag. Is er een bepaalde reden voor om ditmaal leeds Zaterdag met de feestelijkheden te beginnen. De heer Dutilh antwoordde, dat men dit heeft gedaan op verzoek van de reünisten zelve, die daardoor gelegenheid krijgen langer in de stad te blijven. Vo rige malen kwamen zij 's Maandags en moesten voor het grootste gedeelte Dins dagavond weer vertrekken. Thans kunnen ?ij tot Maandagavond en velen ook tot Dinsdagavond blijven. Dat levert ook voor de burgerij voordeelen op. De heer Boek kooi bepleitte de wenschelijkheid, dat buurt commissies, die kleine straten hebben te versieren, de benoodigdheden, roor de ver siering bij de Algemeene Commissie kun nen betrekken. Inkoop in 't groot zal de prijs aanmerkelijk doen dalen. Deze wenk zal door het bestuur ter harte worden ge nomen. Voorts werd lang en breed ge praat over de mogelijkheid >m goedkoop stroom te betrekken van de Lichtfabrie ken voor lichtversiering, terwijl ook in 't geding werd gebracht de vraag of de ge meente bereid zal zijn medewerking te verleenen door verlichting van gebouwen, goedkoope lichttarieven en buiten wer king stellen van de verordening, waarbij belasting wordt geheven voor het aanbren gen van reclame er versiering op de open bare straat. Het comité zal stappen doen om zooveel mogelijk de medewerking van de gemeente te krijgen. Bij de bespre king bleek voorts, dat het in de bedoeling ligt de maskerade niet alleen Maandag middag, maar ook cp een avond van de feestweek, waarschijnlijk Dinsdagavond en dan met fakkels en lampions door de stad te laten trekken. De heer v. d. Laan wekte tenslotte allen op tot krachtdadige medewerking, waar na de bijeenkomst werd gesloten. Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" Als lid der Contact-Commissie van „Ne derlandsch Fabricaat" is door de Neder- landsche Afdeelingen gekozen de ingenieur H A. Pino, directeur der N.V. Electrici- tcits- en Gasmaatschappij v.h. de Vries en Stevens alhier. Als voorzitter der Commissie werd ge- k< zen dr. W. C. A. baron van Vreden- burch en als secretaris ir. J. Ph. Korthals Altes. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. De jaarvergadering. Onder praesidium van den voorzitter, den heer A. D. Vijgh, hield gisteravond in het nieuwe Toonkunst-gebouw, Nieuwe Rijn 19, de Maatschappij voor Toonkunst haar jaarlijksche Algem ene ledenvergadering. Aan dit verslag, loopende over het gewij zigde maatschappelijk jaar van 1 Septem ber 193331 Aug. 1934, ontleenen wij het volgende: Inplaats van den afgetreden penning meester, den heer A. Driessen, werd als zoo danig benoemd de heer M. H. A. Juta. Den heer Driessen werd bij monde van den voorzitter bijzonderen dank gebracht voor alles, wat deze functionaris èn als Com missaris èn als penningmeester gedurende zóó tal van jaren voor de Maatschappij en de Muziekschool heeft gedaan. Op 31 Augustus 1934 was het bestuur samengesteld als volgt: A. D. Vijgh, voor zitter. Mr. G. H. E. Nord Thomson, vice- voorzitter. G. W. Groen, secretaris. M. H. A. Juta, penningmeester. Mej. H. W. van de Sande Bakhuyzen, bibliothecaresse. Jhr. ir. A. C. von Weiier. G. R. D. Crommelin. Dr. H. W. Borgerhoff Mulder. Drs. A. J. Koster Hzn. De ingestelde bezuinigings-, Concert reorganisatie- en propaganda-commissie deden goed werk; maatregelen werden ge nomen, om het publiek op de hoogte te brengen van leerkrachten en de vakken, waarin onderwijs wordt gegeven. Door den heer Richard Boer, directeur der Muziekschool werd een causerie ge houden over het clavecimbel en een be spreking van dit instrument, waarvoor veel belangstelling bestond. Een kinderkoor-klasse werd gevormd on der leiding van mej. Emily Kuenen; ook daarvoor bestond veel onimo. Overigens onderging het leeraarsperso- neel geen verandering. In combinatie met de Leidsche Afdee- ling van de Maatschappij ter Bevordering der Toonkunst werd onder leiding van den heer Richard Boer een concert gegeven, het succes was groot. De wekelijksche piano-muziekavonden tot oefening in het prima-vista-spel onder leiding van den heer Franco Mendes, de samenspel-klasse in het kwartet-spel onder directie van den heer Jac. van den Burg, de orkest-klasse, thans wederom onder de leiding van den heer van den Burg,-zoo mede de twee voordrachtsoefeningen van de leerlingen hadden wederom veel succes de resultaten waren opnieuw zeer gunslig. Op diens verzoek werd aan den boek houder, den heer J. L. F. Bunningh, op de meest eervolle wijze als zoodanig ontslag verleend, met grooten dank voor de wijze, waarop hij zijn taak heeft opgevat en voor alles, wat hij in het belang van de Maat schappij en de Muziekschool in die ruim 16 jaar heeft gedaan. Het bestuur brengt gaarne een woord van dank aan den directeur en dames en heeren leeraren voor de uitnemende wijze, waarop zij zich wederom in het afgeloopen maatschappelijk jaar van hun taak hebben gekweten. Het ledental der Maatschappij, zoomede het aantal leerlingen bleef stationnair. Aan de leden konden drie concerten wor den aangeboden, waarop veel succes werd geoogst. Opnieuw bleek het nut van de muziek bibliotheek zeer groot te zijn: het aantal uitgeleende werken bedroeg 450. Met zeer belangrijke geschenken in muziek en mu ziekwerken werd de bibliotheek verrijkt. Aan de edele geefsters en gevers: mevr. C. DriessenCoenen, mevr. S. von Schmid Boreel, mevr. CortFaber, mevr. C. Sie- genbeekvan Heukelom, mej. M. van Geer, mej. J. Longepée, mej. Nagel Gitzel- man, mej. F. Simons, mej. H. W. van de Sande Bakhuyzen, mej. A. de Loos en den heer mr. F. M. baron van Asbeck werd door het bestuur dank betuigd. Ook niet-leden van de Maatschappij voor Toonkunst kunnen van deze muziekbiblio theek gebruik maken. Gememoreerd werden het „Eeuwfeest" van de Maatschappij (12 Mei 193412 Mei 1934) en het slagen met een eigen school gebouw, Nieuwe Rijn 19, nadat 84 jaar achtereen de muziekschool is gevestigd ge weest in het Nutsgebouw aan de Steen- schuur. Grooten dank werd door den voorzitter gebracht aan den heer M. H. A. Juta, die het initiatief nam tot het uitzien naar an dere schoollokalen en daarin uitnemend is geslaagd. Het jaarverslag werd door de vergade ring goedgekeurd en definitief vastge steld. De verschillende rekeningen gecon troleerd door een daartoe benoemde com missie werden eveneens besproken; de re kening en verantwoording, over welker resultaten men, gezien de ongunst der tij den, zijn tevredenheid betuigt, wordt even eens goedgekeurd. Aan den penningmeester werd voor het gevoerd beheer décharge verleend. De voorzitter sprak een woord van dank uit aan de commissie tot nazien van de rekening en verantwoording, aan den secretaris, aan den penningmeester, den heer Juta, speciaal voor de krachtige v.%- ze, waarop hij heeft weten te bezuinigen en de boekhouding heeft gereorganiseerd, aan de bibliothecaresse voor den arbeid door hen allen in 1933-1934 verricht. In de beide vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren dr. N. W. Borgerhoff Mulder en S. P. H. Würtz. Tot den scheidenden heer jhr. A. C. von Weiier, aan de beurt van aftreding, wer den woorden van grooten dank gericht voor alles, wat hij van December 1920 af. met 11/2 jaar onderbreking voor de Maat schappij en de school heeft gedaan. Na nog eenige mededeelingen van inter- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. AFSLUITING OUDE RIJN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het gedeelte van den Ouden Rijn (Noordzijde), gelegen tusschen de Donkersteeg en de Hooglandsche Kerksteeg, met ingang van Donderdag 10 Januari a.s., tot nadere aan kondiging voor alle rijverkeer zal zijn af gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJENr Secretaris. Leiden, 9 Januari 1935. Woensdag. „Geloof en Wetenschap", lezing Pater Jacob Muysen S.M.A., boven zaal „Turk", te 8.15 uur. Woensdag, Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van As- sisië", Den Burcht, 8.15 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenma- kerspatroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, Beestenmarkt 34, 6 uur. Woensdag. Praatavond van de K. J. M. V. over de vraag: Wat verstaan we onder „standen", en hoe bezien wij het standsverschil? Inleider de heer Th. Wilmer. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 7 tot en met Zondag 13 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Riin 18, telef. 523; en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. EEN STICHTENDE BEKEERING. In de „Canisius-klok" schrijft pater Hen- drichs S.J. naar aanleiding van het over lijden van een bekeerlinge, Louise Zagmijn, op 50-jarigen leeftijd in het Antonius- Gesticht te Rotterdam, de volgende tref fende bezonderheden over het leven van deze vrouw: „Louise Zagmijn was van Israëlitische af komst, stammend uit een hoogst artistieke familie, fijn beschaafd, diep godsdienstig, teer van geweten, vlammend van liefde Gods. Hoezeer zij haar God liefhad, weet God alléén; wie haar kende, bewonderde haar adel van inborst, haar innige devotie, haar - levensvolle toewijding aan haar Roomsch ideaal, haar moedige trouw als bekeerlinge. Een harer beste vriendinnen schreef mij: „Louise was een heilige". Zóó is het. Het geheim van haar leven der laatste jaren is tusschen God en haar, mij lichtte zij slechts nu en dan een tipje van den sluier op, doch dit was toch genoeg om mij den hoogsten eerbied voor zoo'n Roomsch-zijn te doen op vatten. Ik geef de bloote feiten. Na haar over gang bad zij God, om, uit liefde tot Hem arm te mogen worden; zij werd verhoord; op heel raadselachtige wijze raakte zij haar mooie positie kwijt in 1925 en was arm. Lan richtte zich heel haar ziel op de bekee ring van haar lief moedertje; deze werd in derdaad Roomsch op 83-jarigen leeftijd en stierf in haar armen. Dat speelde zich af in het Antoniusgesticht. Daar leefde zij reeds verscheidene jaren en stierf zij. Zij verbleef daar na haar 2-jarig ziekbed in het Fran- ciscus-gasthuis. Hoe was zij daar gekomen? Het klinkt ongelooflijk, maar het is his torie. Toen zij als een gunst van God had verworven, arm te worden, vroeg deze van offerliefde gloeiende ziel, als tweede gunst van God, om een groot lijden voor Jezus te mogen dragen. God verhoorde haar weder; zij werd lam in het geheele onderlijf. Jaren lag zij te bed, glimlachend, biddend, keu velend, nooit klagend, het „Ziekenaposto- laat" verbreidend, van haar bed, in de zie kenzaal, de verflauwde Roomschen opbeu rend en tot God terugvoerend. Nu is dit grootsche offerhart, deze Louise Zagmijn, die uit de Kern Roomsch was, die heel haar kindschap Gods met heel haar mooie ziel beleefde, bij God, in wiens liefde zy leefde en leed, Dien zij nu blij aanschouwt, waar zij nog méér voor de arme zoekers en dwa- lers kan verwerven dan zij tijdens haar leven vermocht door haar gebed en haar heldhaftigen Roomschen geest". nen aard sloot de voorzitter de vergade ring met een woord van dank tot de aan wezigen voor hun aanwezigheid. „Sancta Veronica". Wie zou de Ver. Sa Veronica kunnen hel pen aan een kindarledikantje, liefst met toebehooren? 't Zou momenteel zoo erg goed van pas kunnen komen en 't staat hier of daar misschien maar in den weg! Wie ons van dienst wil zijn, wil dit wel even berichten aan Mevr. Pollmaan, N. Rijn 1. Tevens maken wij van deze gelegenheid gebruik, den milden Gever hartelijk dank te zeggen voor de ontvangen 10.op onze laatste zitting. Handelsregister K. v. K. W y zi g i n g. 344. G. J. Bik. Leiden, Doezastraat 4. Drogisterij en verfwaren. Wijz. handelsn. in: G. J. Bik, Drogisterij De Vyzel.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2