WOENSDAG 9 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANï VIERDE BLAD. - PAG. 11 urr DE OMGEVING VOORHOUT. Gas- en electriciteitstarleven. In ver volg op ons raadsverslag van Zaterdag j.l. waarbij nog geen definitieve mededeelin- gen konden worden verstrekt inzake de gas- en electriciteitstarieven, voor deze ge meente, kunnen wij thans het volgende be richten. Gas. De gemeente is voornemens gen tot en met 1959, evenwel onder bepa lingen, waarbij de gasprijs, welke momen teel 2 cent boven het Leidsche tarief uit gaat, wordt toeruggebracht tot 1 cent bo ven het Leidsche tarief. Het staat vrijwel vast, dat het tarief voor Leiden met 1 cent wordt verlaagd, hetgeen voor de Voorhout- sche ingezetenen dan een verlaging betee- kent van 2 cent per M.3 gas. Deze verlaging komt neer op een bedrag van 3400, ten voordeele van alle in Voorhout woonach tige aangeslotenen op het gasnet. In dit contract, dat zal worden afgesloten, wordt tevens opgenomen, dat voor een rendabele net-uitbreiding de gemeente geen bijdrage meer verschuldigd zal zijn. Electriciteit. Voor dit onderdeel wordt eveneens voorgesteld de bestaande overeenkomst te verlengen tot en met het jaar 1959. Bij deze contract-continuatie komt vast te staan, dat vanaf 1 Januari 1935 niet meer verschuldigd zal zijn door de gemeente de jaarlijksche annuiteit, groot 1428, welke uiteindelijk nog tot 1943 ver schuldigd zou zijn. Dit brengt niet alleen een voordeel voor de gemeente, maar ook voor hen, die door bemiddeling van de ge meente jaa.lijks irtoeten medebetalen aan de annuiteit, en dus vanaf 1 Jan. j.l. daar van ontheven zijn. De prijs van het woon huistarief voor de z.g. „overige K.W.U." zal worden verlaagd tot een prijs gelijk aan dien, welke te Leiden wordt betaald. Het gewone tarief blijft evenwel zooals tot nu toe 5 cent boven het Leidsche tarief, ter wijl de andere tarieven, volgens bijzondere contracten, ook naar evenredigheid met de te Leiden geldende tarieven zullen wor den verlaagd. Straatverlichting: De prijs per K.JV.U. wordt van 25 cent teruggebracht op 10 cent, terwijl de gasprijs, welke thans 7 1/2 cent bedroeg, tot 75 pet. van den te Voorhout geldenden grondprijs zal worden teruggebracht en dus wordt 6.75 cent. Wor- dezen deze verlagingen naar het gebruik over 1933 berekend, dan lj,omt alleen de straatverlichting voor de gemeente op een voordeel van pl.m. /-800 per jaar. Na herhaalde pogingen welke van de zij de der gemeenten in het werk zijn gesteld, is het tot op heden nog niet mogen geluk ken, de electriciteitstarieven voor het ge wone verbruik ook verlaagd te krijgen, ten laatste zijn de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit momenteel niet bereid bevonden tot verlaging der gewone electri citeitstarieven over te gaan. Stroomlevering voor het pompstation van het Waterbedrijf. Het heeft langen tijd geduurd, eer overeenstemming werd be reikt inzake de tarieven van electriciteit voor het pompstation der gemeentelijke waterleiding. Ten slotte zal dan een ge heel nieuwe overeenkomst tot stand wor den gebracht, waarbij gegarandeerd zal moeten worden een verbruik van 30.000 Kilo-Watt-Uren, buiten de uren van 16 tot 20 in de maanden November, December en Januari. Dit zijn de z.g. sper-uren, waarin de prijs 8.7 cent per KWU zal bedragen, voor een hoeveelheid welke overeenkomt met 5 pet. van het totaal verbruik, en 13.05 cent per KWU voor alle volgende KWU. Het aantal KWU waarvoor 13.05 moet wor den betaald, is aan de hand van de gege vens uit het verleden minimaal; en be droeg over 1933-'34 1280 KWU. Over 't tijdvak October 1933September 1934 werd afgenomen 32.360 KWU. Op deze basis zou de gemeente ingevolge het nieuwe contract moeten betalen: 31.080 X 4.35 cent 1351.98 1.280 X 8.7 cent 11,36 is totaal: 1463.34. Volgens .het oude contract zou de ge meente over hetzelfde tijdvak naar de zelfde basis verschuldigd zijn: ƒ2421, het geen dus een voordèel voor het Waterbe drijf zal uitmaken van pl.m. 1000, het geen te danken is aan de vroeger geheven z.g. Kilo-Watt-belasting, welke thans ver vallen is. Overeenkomstig bovenstaande regelen, heeft de Raad dezer gemeente het College van B. en W. gemachtigd de contracten af te sluiten tot en met het jaar 1959, on der voorwaarden, welke later in geheime zitting ter kennis van B. en W. zijn ge bracht. Evenwel zijn de concept-overeen komsten aangenomen. Geboren: Fraiciscus Petrus z. v. P. A. Turenhout en M. A. Cornelisse. Marinus z. v. P. A. Peute en A. Spoor. Heinrich Arthur Maria z. v. H. A. A. Klaar en C. M. van Winsen. Petronella d. v. J. Does en M. van Haestrecht. Geertruida Dieuwera Wilhelmina Johanna d. v. H. A. van den Berg en J. G. van Zuijlen. Wilhelmina Cornelia d. v. G. A. Bel en J. M. van Schooten. Jozef z. v. W. H. van Wouw en Ea de Brabander. Johanna Maria d. v. N. Noordermeer en J. H. Haver. Ma ria Barbara d. v. G. Kors en M. Willemse. Ondertrouwd: Petrus Hugo van der Zon 28 j. en Catharina Margarctha van der Hulst 25 j. Joannes Lemmers 29 j. en Adriana Anna van den Bergh, 26 j. Getrouwd: Petrus Jacobus War merdam 27 j. en Johanna Wilhelmina Ja- coba Langeveld. Overleden: Leonardus van der Hulst 85 j. wedr. van G. Nederstigt. Alida Margaretha Homan, echtg. van B. P. Schulte 45 j Cornelis Paardekooper 60 j wedr. van Anna van Steijn. Maria Jo hanna Witteman 4 j. d. van G. Witteman en C. van Schooten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN GEORDENDE LIEFDADIGHEID Een herhaald beroep op de Ingezetenen De Commissie C. van het Plaatselijk Crisiscomité hield een vergadering in het huis der gemeente. Deze bijeenkomst der Commissie, welke op uitnoodiging van den burgemeester werd gehouden, was speciaal bedoeld als gelegenheid voor het doen van rnededeelingen omtrent de verkregen resul taten en om een woord van dank te bren gen aan allen die hun medewerking ver leenden. De voorzitter der Commissie, de heer J B. Samson, heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder den bur gemeester. Spr. richtte woorden van har- telijken dank tot alle ingezetenen, die het Crisis-Comité steunen. Spr. wekte allen cp, om niet te vertragen, maar op den in geslagen weg voort te gaan, daar ook in het nieuwe jaar dat voor ons ligt veel noo- dig zal blijken, waarom spreker vertrouwt dat de algemeene offerzin niet zal vermin deren, maar nog steeds meer zal toenemen. Het betreft hier een terrein waarop alle ingezetenen onzer gemeente, ondanks zoo veel wat verdeeld, elkaar de hand kunnen reiken en waar door samenwerking zoo veel goeds tot stand kan worden gebracht. Het is ook in de afgeloopen maanden wel zeer duidelijk gebleken. Wanneer wij daarbij het oog naar Boven richten, van waar toch ook voor dezen arbeid de kracht moet worden ontvangen, zal het ons ook verder zeker gelukken. Hierop krijgen de voorzitters der onder scheiden sub-commissiën gelegenheid om een kort overzicht te geven van wat tot nu toe door hun sub-commissie ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité is ver richt. Als voorz. van de sub-commissie voorde collecten deelt de heer L. de Graaf mede, dat de geldinzameling in drie étappen heeft plaats gehad en wel door middel van in- teekenbiljetten, en huiscollecten en een straatcollecte, waarvan de opbrengsten zijn geweest ƒ2875, 7 452, en 72, terwijl een attractie tijdens de Winkelweek nog 7 24.89 opbracht en een collecte te Aarlanderveen 7 61.73. De heer J. P. Liefhebben doet hierop rnededeelingen omtrent het werk van de subcommissie voor de inzameling in na- tura. Bijeengebracht werden 695 kleeding- stukken voor mannen, 147 voor meisjes, 384 voor jongens, 890 voor vrouwen, 368 voor kinderen en 35 diverse, voorts nog 261 paar schoenen en 110 stuks andere ar tikelen, als ledikanten, stoelen, e.d. Om trent de distributie van deze kleedingstuk- ken, waarmede inmiddels reeds een aan vang is gemaakt worden ook nog inlichtin gen verstrekt; reeds werden 200 gezinnen geholpen, terwijl aan nog aanwezige aan vragen zoo spoedig mogelijk zal worden voldaan. In dit verband brengt de voorz. in het bijzonder hulde aan den heer L. N. van Dien die zich bij deze distributie bui tengewoon verdienstelijk heeft gemaakt en daarbij met bijzonder veel tact te werk gaat, zulks met opoffering uiteraard van veel tijd en moeite. Snreker dankt dit lid van het Plaatselijk Crisis-Comité dan ook mede namens de Commissie C. voor het zeer vele werk dat hij ten bate van de goede zaak reeds heeft gedaan en spreekt de hoop uit dat de heer van Dien nog lan gen tijd zijn grooten steun zal willen blij ven verleenen. De heer Bol doet namens den heer van Vollenhoven, die verhinderd is aanwezig te zijn, rnededeelingen omtrent den arbeid van de sub-commissie voor de busjes. In totaal zijn ongeveer 100 busjes uitgedeeld en de eerste opbrengst van een maand, zijnde 7 210.28 mag zeker als zeer gun stig worden aangemerkt. Verder bestaan plannen om te komen tot geregelde aanbieding van z.g. verjaars- busjes bij verschillende ingezetenen. Van verschillende zijden werden ook nog toe zeggingen ontvangen dat periodieke giften welke tot heden werden overgemaakt aan het Nationaal Crisis-Comité, in het ver volg zullen worden afgestaan aan het Plaatselijk Crisis-Comité alhier. Enkele bedragen werden hiervoor reeds ontvan gen. De sub-commissie stelt zich voor haar actie met veel kracht voort te zetten en hoopt zoodoende zooveel mogelijk geregel de inkomsten aan het Crisis-Comité te kunnen verzekeren. Hierop krijgt de heer Gaillard gelegen heid enkele rnededeelingen te doen om trent den arbeid der sub-commissie voor de huisvlijt. De heer Gaillard merkt op dat deze arbeid, als zijnde van geheel an deren aard tot heden eeen financieele baten afwerpt. In voorbereiding is een tentoon stelling van huisvlijtartikelen, te houden eind Maart of in April a.s. in het Nutsge- houw. Waar hiervoor nog al eenige animo schijnt te bestaan verwacht spreker daar van wel gunstige resultaten, ook voor de kas van Commissie C. Voorts zijn plannen in bewerking om te komen tot een be oefening van huisvlijt op meer groote schaal door jeugdige werkloozen onder een centrale deskundige leiding, waar tevens zoo mogelijic eenige opleiding in enkele vakken zal kunnen worden verkregen. Daarvoor met de Plaatselijke Besturenbon den en de R.K. Volksbond gevoerde be sprekingen hebben aanvankelijk tot een gunstig resultaat geleid daar door allen de meest mogelijke medewerking werd toe gezegd. Spr. hoopt omtrent dezen arbeid binnen niet te langen tijd meer positief gunstige inlichtingen te kunnen verstrek ken. Tenslotte verstrekt de heer ir. Waarden burg als voorzitter van de sub-commissie voor de uitvoeringen enz. inlichtingen om trent den arbeid dier commissie. Spreker constateert dankbaar dat van allen wie zulks gevraagd werd, alle mogelijke me dewerking werd ondervonden, als gevolg waarcan ook de practische resultaten be vredigend zijn. In voorbereiding Is voorts nog een uit voering van de zangvereeniging Con Amo- re welke deze maand gehouden zal wor den en waarvoor het bestuur met veel animo werkzaam is om een zoo groot mo gelijke opbrengst ten bate van het Plaat selijk Crisis-Comité te verkrijgen. Zoo zul len daarbij o.a. 1000 enveloppen inhou dende elk een bon, tegen 10 cent worden verkocht. Tegen inwisseling van die bons kan men dan verschillende prijzen krij- ge, welke door verschillende firma's zijn beschikbaar gesteld. Verder staan nog op het program eenige gecombineerde vergaderingen van de afd. alhier van enkele vrouwenbonden, een zanguitvoering van het koor van den Ned. Protestantenbond, directeur de heer J. L. J. Gaillard in samenwerking met het zang koor van de Chr. H.B.S. onder leiding van den heer B. Lemkes: enkele sportuitvoe- ringen en wedstrijden waaromtrent nog besprekingen gaande zijn met voetbal- en gymnastiekverenigingen, event! eel een concert te geven door het gezelschap van Poelgeest al dan niet met medewerking van enkele solisten. De heer Waardenburg is overtuigd dat in dezen nog veel te be reiken zal zijn ten bate van het Plaatse lijk Crisis-Comité en de betrokken sub commissie gaat dan ook onvermoeid met haar arbeid voort. De heer Samson dankt de verschillende heeren voor hun uitvoerige inlichtingen en alle leden der verschillende commissiën voor hetgeen door hen is tot stand ge bracht. De burgemeester, de heer P. A. Colijn, spreekt hierop een woord van hartelijken dank tot alle leden van commissie C voor hetgeen zij in eendrachtige samenwerking in zoo korten tijd reeds hebben tot stand gebracht en spreekt de verwachting uit dat en de geheele Commissie C. en ook de geheele burgerij in dezen noodvollen tijd dien we doormaken, verder door een drachtige samenwerking nog veel goeds tot stand zullen brengen ten bate van het Plaatselijke Crisis-Comité, opdat dit Co mité zijn moeitevolle taak verder zal kun- n envervullen. Hoe gaarne spreker het anders zou wenschen, toch roept hij alle aanwezigen een tot weerziens toe in de overtuiging, dat er nog veel arbeid door de Commissie zal zijn te verrichten. De voorz. brengt tenslotte hartelijk dank aan den secretaris den heer Veenhuyzen en den penningmeester den heer Liefhebber, die in het bijzonder zooveel arbeid hebben willen verrichten, aan allen voor de aan gename samenwerking en sluit de verga dering. Wie zal dat betalen? De bestuurder van een melkwagen reed met zijn bruintje het erf van den landbouwer de B. te Gouwsluis af, en werd onverhoeds op den Rijksstraatweg aangereden door den auto bestuurder v. G. alhier. Slotscène: bescha digde wagens en kiftende bestuurders over de vraag: wie zal dat betalen. Drijvend gevonden. Aan het poli tiebureau zijn inlichtingen te bekomen om trent een gisteren in (Jen Rijn drijvend ge vonden motorboot, welke is gemeerd bij den winkelier de Vr. in de Raadhuisstraat, BOSKOOP. Gemeenteraad. Vrijdag aanstaande de Raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeenkomen des voormiddags om 10 uur. Agenla: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming; 2. Beslissing op het voor stel naar aanleiding van het verzoek van de N.V. „Flora" om te bevorderen, dat haar een buitengewone vergunning inge volge de Drankwet wordt verleend; 3. Voor stel tot vaststelling van een verordening, regelende de bezoldiging van ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente Bos koop; 4. Vaststelling van de begrooting der gemeentebedrijven voor den dienst 1935; 5. Vaststelling van de gemeente-begrooting voor den dienst 1935; 6. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbe stuur voor den dienst 1935. Volksbond. Vrijdagavond om 8 uur zal de R. K. Volksbond haar 4e apologetische cursus houden in het R. K. Vereenigingsge- bouw alhier, waar als spreker zal optre den de heer F. Keesen uit Rotterdam met als onderwerp: „De woninginrichting in het katholieke gezin". BODEGRAVEN. L. T. B. Maandag vergaderde de L.T.B.-afd. in heit Parochiehuis. Als spre ker trad op de heer M. P. v. d. Weijden, lid der Tweede Kamer. Als onderwerp had spreker: „Waarom Katholiek georgani seerd?' en „Staat devaluatie in verband met de hypotheekkwestie". Bij verhindering van den voorizbter opende de secretaris de vergadering. Na een woord van welkom gaf hij het woord aan den geachten spreker. In 't kort zette spreker uiteen waarom de katholieke boeren en tuinders georga niseerd moeten zijn. Zij moeten als ge or ganiseerden thans strijden in de L.T.B. voor het brandende vraagstuk der hypo theekkwestie, waarvan de gevolgen door de L.T.B.-ers zoo hard wordt ondervonden. Spreker behandelde dit onderwerp op zeer duidelijke wijze. Hij besprak de verschil lende regelingen in andere landen en was van meening dat ook in ons land zulke re gelingen mogelijk zijn. Verschillende vragen werden nog aan den spreker gedaan, en door hem beantwoord De voorzitter bracht dank namens be stuur en leden aan den spreker voor de heldere en duidelijke uiteenzetting van zyn onderwerp Hierna sluiting van de goed bezochte vergadering. DE BURGEMEESTER VAN ALBURY En de Bodegraafsche schooljeugd Toen de „Uiver" van de LondenMel bourne-race veilig en wel geland was op de renbaan van Albury, dank zij de hulp der bevolking, zonden de jongens van de 7e en 8e klasse van meester Bogaart een dankbrief aan den burgemeester. Van knikkercenent 't was juist in die ge wichtige jongensperiode werd de brief- porto bij elkaar gebracht en Koos bracht het dankschrijven voor de spontane hulp aan onze dappere piloten Parmentier en de zijnen, ter post. Met een: zou ie er wel komen 't is zoo ver dat andere wereld deel Australië zouden we nog antwoord wrijgen werd de gewichtige brief aan de post toevertrouwd. We schreven toen 26 October 1934! Maanden verliepen en geen antwoord kwam. Zelfs waren de eerste dagen van het nieuwe 1935 reeds voorbij en nog was er niets. Tot de postbode op 5 Januari 1.1. een groote gele enveloppe met vreemde post zegels er op in meesters bus deponeerde. En daar was het antwoord uit Australië op den brief van de schooljongens!! En wat voor een antwoord! Drie heele kantjes vol, eigenhandig door den burge meester geschreven, dat was wat voor het jongenshart. Dat was om er trotsch op te zijn. Wat werd die brief uit dat vreemde werelddeel bekeken, getast, bewonderd. En natuurlijk moest ie vertaald worden, elke regel, alles wat er in stond. Dat begon al bovenaan: Mayor's Room, Municipality of A'bury. De datum! De brief was nota bene 26 November al verzonden en 5 Januari ontvangen. Wat een wereldreiziger en dat in jongenshanden. En toen werd er gelezen hoe gaarne de Albury bewoners onze piloten geholpen hadden, doch ook hoe erkentelijk men daar geweest was voor de vele bewijzen van meeleven en dankbaarheid uit Holland. Niet het minst voor de benoeming van burgemeester A. Waugh tot officier in de orde van Oranje Nassau. En de Mayor ver volgde in zijn brief, dat hij bij zijn bezoek aan de St. Josephschool in Albury op 24 November een mooi lied gehoord had van een lief Hollandsch meisje, waarin de tocht van de „Uiver" en de hulp der bevolking werd herdacht. Het geheele programma van dien feestavond in de St. Patrick's Hall in Albury had burgemeester er voor de aardigheid maar bij gedaan! Tenslotte deelde hij nog mede, dat, als hij Holland zou bezoeken, de school van meester B. en zijn jongens ook bezocht zou worden. De groote, gele enveloppe bleek dus nog meer te bevatten dan het lang verwachte antwoord. Het programma van de school, aan den anderen kant van den aardbol, ging van hand tot hand. En ja, zoowaar, daar kwam het portret van den burger vader met zijn handteekening ook nog uit de map. En de bekende renbaan, een foto van de baan met een kruisje er op, waar de „Uiver" geland was in dien stikdonke- ren stormnacht. 't Was te veel om dat alles zoo spoedig mogelijk nu te kunnen realiseeren voor de jeugdige gemoederen. Want nog was de enveloppe niet leeg! Een foto van het oorlogsgedenkteeken, dat volgens burgemeesters kantteekening des nachts verlicht wordt door 3500 lam pjes en daardoor 65 mijl ver te zien was. Voor onze „Uiver"-piloten was het een lichtbaken geweest op den weg naar Al bury. Uit den brief kwam ook nog een uitge breid feestprogramma van het 100-jarig bestaan der stad, de foto's van een kin derfeest op de renbaan, waarbij 1500 kin deren tegenwoordig waren, en nog al eeni ge andere bezienswaardigheden uit de stad zelf. Moet ik u nog verder vertellen met welk een respect Albury's burgervader dien dag door de schooljongens herdacht werd? Of ze ook wisten dat hij juist nu de gast was in ons Indië? Met welk een ontzag ze bespraken den man, die Hollandsche vliegeniers zoo spontaan heeft voortgehol pen. r:« tusschen zijn drukke werkzaam heden tijd en lust had het eenvoudige dankbriefje van eenige schooljongens op een dergelijke wijze te willen beantwoor den? Ik weet zeker, dat er in dien nacht ge droomd is van Hollandsche vliegeniers in een kleine Australische stad met een ren baan, van een lieven verren kindervriend., de burgemeester van Albury. Want ook een kindervriend is hij vast en zeker. Belastingverhooging. De aanvankelijk sluitende begrooting 1935 geeft in verband met de wenschen van Ged. Staten een te kort van ruim ƒ40.000, ter dekking waar van zal worden voorgesteld: de opcenten op de personeele belasting te verhoogen van 32 tot 175; 40 opcenten te heffen op de vermogensbelasting en de gemeente voor de fondsbelasting te brengen in de derde klasse. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Tooneel. Zondagavond gaf de Tooneel- vereen. „Onder Ons" een van haar jaar lijksche uitvoeringen. Als eerst ging een fijn werk „Le Bourqois Gentilhomme" van den 17en eeuwschen Franschen blij speldichter Molière, in de vertaling van J. J. G. Wahlen. Hij wilde 'n groot Sinjeur zijn, Jourdain, de Parijsche koopman. Iemand met een leeg hoofd maar 'n volle beurs wil de adel na streven door scholen waren in die dagen zeldzaam een muziek-, dans- en scherm meester, ja zelfs een leer aar in de wijsbe geerte aan te nemen, om zich deze kunsten en wetenschappen eigen te maken. Hij wordt door z'n familie en omgeving op z'n dwaze ideeën gewezen, doch niets hielp, zoodat ze hun toevlucht moeten nemen tot een list, waarbij hij z'n dochter aan een Turk ten hu weilij k geeft. Dit wordt tenslotte de DENK AAN DE INTERNATIONALE BIDWEEK! Nood leert bidden. Onze nood Is groot. Wij moeten dus veel bidden. Maar ons gebed voor eigen stoffelijk wel zijn wordt veel eerder door God verhoord, als we niet slecht bidden voor onze stoffe lijke belangen, doch voor de groote geeste lijke belangen der geheele Christenheld. Zulk een groot geestelijk Christ en belang is de terugkeer van alle men- s c h e n, Christenen en niet-Christenen, tot den waren schaapstal van Christus, de Katholieke Kerk. Tot dit doel is de Internationale Bidweek van 18 tot 25 Januari ingesteld. Alle goede katholieken van Nederland moeten meedoen! Gebedsformulieren zyn tegen geringe vergoeding verkrijgbaar bij het Bestelhuis van het Apostolaat des Ge- beds, Hertogstraat 47, Nijmegen. Een praoht-actie voor onze Jeugdbonden, Propaganda-clubs en Leeken apostolatenl Willem Kea, S.J. Dir. Bureau v. d. Apostolaat des Ge beds. Loyola, Vught genezing van z'n hoogmoedswaanzin. Een en ander teekent scherp dien tijd van uiter lijk vertoon en hoofsche manieren. Dit fijn geestige stuk kwam mede door de sierlijke en kleurige costuums goed tot zijn recht. Daarna de heden ten dage veel gespeelde klucht „Sally wint de Sweepstake". Door het vlotte spel der twee Joden is dit lange stuk een succes geworden, 'n Goed spel om eens lekker bij te lachen, nog al eens noo- dig in deze nare tijden, 't Is een en al non sens. De collecte voor het Parochiehuis bracht 24.— op. Mooi zoo! „Onder Ons" en haar directeur kunnen met genoegen aan deze uitvoering denken, 'n Tjokvolle zaal, een rustig aandachtig, gul applaudiseerend pu bliek, het strijkje goed op dreef, alles bij een een welgeslaagde avond. NIEUWKOOP. Staatspartij. Gisteravond werd een goed bezochte ledenvergadering gehouden van de R. K. Kiesvereenlging onder leiding van den voorzitter, den heer P. Kuijf. Na opening las de secretaris, de heer Th. J. F. Teunisse notulen en jaarverslag. In 1934 werden 2 leden- én 9 bestuursvergade ringen gehouden, waarvan 2 jjezamelijk met Noorden. Het aantal leden steeg van 240 tot 259. Uit het finanti eel verslag van den pen ningmeester, den heer C. van Houten, bleek, dat de todestand van de kas niet rooskleurig is. De contributie bedraagt 25 ots. par lid per jaar, hiervan moet 17 ets. worden afgedragen aan de centrales, zoo dat een kastekort eigenlijk vanzelf spre kend is. Gevraagd is om de kasafdraeht een jaar op te schorten. De leden van de finantieele oommissie, de heeren W. van der Voorn en Ant. Ho ger werf rapporteeren allee in orde bevon den te hebben. De heeren Th. J. F. Teunisse en E. J. Pouw hebben als afgevaardigden de verga dering van de centrale in Gouda op 17 Nov. bijgewoond, waarvan eerste verslag uit brengt. Volgde thans de candidatastellimg voor de Provinciale Staten kieskring Gouda. Uit de vergadering werd aanbevolen B. N. Loerakker te Hillegom. Op voorstel van den voorzitter werd besloten voor de gros lijst, welke 9 namen zal bevatten, op te geven behalve den* heer Loerakker, de heeren Von Fisenne te Rijswijk en Deeren- berg te Schoonhoven (aftredend), verder de heeren M. P. van der Weijden te Noor den, L. de Koning te Veux, Daniëls te Hil- legersberg, Meijer te Voorburg, de Leeuw te Pijnacker. Tot leden van de finantieele commissie voor 1935 werden benoemd de heeren C. Kwakkenbos en C. Balvert. In het reglement van het hoofdbestuur is de verplichting opgenomen dat de pa rochiale kies ver eemgingen in eenzelfde ge meente samenwerken en dat de groepen zooveel mogelijk in den raad hun vertegen woordiging vinden. Een zeer uitvoerige discussie ontspon zich over het royeeren van leden, die pro paganda voeren of medewerken tot het in dienen van een vrije lijst. Eenstemmig werd deze actie een laffe daad genoemd en ook eenstemmig onder alle omstandig heden afgekeurd. De vraag rees echter of het royement minstens 4 jaren moet duren of dat het bestuur bevoegdheid moet heb ben het tusschentijds op te heffen. Bij stemming werd tot het eerste besloten. Besproken werd nu de toestand van de kas. Op voorstel van den heer W. van Dam werd besloten staande de vergadering een collecte houden. Deze bracht 5.14 op. Tevens werd .besloten om alle parochianen een vrijwillige bijdrage dit jaar te vragen met het oog op de verkiezingen. Hiervoor stelden zich belangeloos beschikbaar de heeren W. van der Voorn, N. Nlcuwenhui- zen, C. Balvert en P. van der Weijden Nzn. De voorzitter sloot nu de geanimeerde en goedgeslaagde vergadering met een drin gende aanbeveling om alle trouwe leden te zijn van de R. K. Staatspartij en eensge zind zij aan zij zich onder haar leiding geschaard te houden. Uitgesteld. De ontwikkelingsavoaid van den R. K. Volksbond op Donderdag a.s., waarin de heer Gommers uit den Haag een inleiding zou houden is uitgesteld moeten warden tot half Februari.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11