DINSDAG 8 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG- 10 SPORT SCHAATSENRIJDEN STARTVERBOD TEGEN STAKSRUD EN ENGNESTANGEN. Wegens deelneming aan Russische wedstrijden. Het bestuur van den Internationalen Schaatsenrijdersbond heeft een startverbod voor onbepaalden tijd afgekondigd tegen de Noorsche schaatsenrijders Staksrud en Engnestangen, daar zij hebben deelgeno men aan verschillende wedstrijden in Rus land, welk land niet is aangesloten bij den internationalen bond. De bond is tot dezen maatregel overgegaan, nu de Noorsche na tionale bond de straffen, waarmede hij de betreffende rijders had bedreigd, weer heeft ingetrokken. Het startverbod, dat om denzelfden reden tegen Ballangrud was uitgevaardigd, is daarentegen opgeheven. WATERPOLO WINTERCOMPETITIE KRING DEN HAAG K.N.Z.B. De standen van de wintercompetitie zijn op het oogenblik als volgt: le afdeeling. gesp.gew.geL verl. v.t. pnt. H. Z. en P. C. I 4 3 I 16— 8 7 S. V. H. I 4 I 3 11— 9 5 Zian I 3 111 10— 6 3 L. Z. C. I 4 112 8—12 3 Maas I 3 3 414 2e afdeeling. R. Z. C. I 4 3 1 18—11 6 H. Z. en P. C. H 3 2 1 20—12 4 Zian III 2 1—1 15— 9 2 Zian H 21—18—72 H. Z. en P. C. in 3 3 4—26 3e afdeeling. Zian IV 3 3 12— 4 6 C. J. M. V. I 2 1 1 4—4 2 De Zijl I 3—12 9—13 1 Poelmeer I 2—11 58 1 WANDELSPORT N.U.W.-TOCHT VAN GRAAF FLORIS V. De Haagsche Wandelsportvereeniging Graaf Floris V organiseert den eersten wandeltocht, die dit jaar onder auspiciën der Nederlandsche Unie voor de Wandel sport wordt gehouden, waarmede het wan delseizoen dan weer geopend is. Op Zon dag 20 Januari worden marschen gehouden over 25 en 35 K.M., die respectievelijk bin nen 5 en 7 uur volbracht moeten zijn en waarvoor de deelnemers(sters) onderschei denlijk den leeftijd van 16 en 18 jaar be reikt moeten hebben. Voor iedereen, die aan deze eischen voldoet, staat de inschrij ving open tegen 75 cent mits vóór 12 Ja nuari (daarna iets meer). Bij tijdig volbrengen van een der toch ten wordt een fraaie herinnerings-medaille uitgereikt. Tevens zijn vereenigingsprijzen uitgeloofd. Nadere inlichtingen verschaft de heer K. Guit, Noordpolderkade 148, Den Haag. De start heeft plaats bij Amicitia in het Westeinde in Den Haag, 's morgens om tien uur. LUCHTVAART BRITSCH-INDISCHE POST VOOR NED.-INDIE. Mag uitsluitend per Imperia! Airways vervoerd worden. De administratie der posterijen in Britsch-Indië heeft officieel aan het be stuur der posterijen in Ned.-Indië mede gedeeld, dat mail uit Britsch-Indië bestemd voor Ned.—Indië voortaan uitsluitend met Engelsche luchtdiensten zal worden ver voerd. Belangrijke resultaten van Autogiro- vliegtuigen. De „Morning Post" bericht, dat met een Britsch autogiro-vliegtuig, dat op verzoek van de Italiaansche autoriteiten deelnam aan de vlootmanoeuvres nabij Spezia, be stuurd door den Engelschman Brie, belang rijke resultaten bereikt zijn. Zaterdag gelukte het den piloot, van het dek van den kruiver „Fiume" te starten, terwijl het schip mj« een snelheid van 24 knoopen voer. Later daalde hij met even veel gemak weer op het dek van het schip. Des te opmerkelijker is dit, omdat de „Fiume" er niet op is gebouwd, vliegtuigen aan boord te hebben. Aalleen in voor deze gelegenheid een platvorm van 10 meter doorsnede gemaakt. UIT DE OMGEVING Wat ben Je gebarend Petter- sen, wat ia er met jon gepas seerd? Ze hebben een anto ran een helling laten rollen voor recla me en hij mankeerde niets. Maar ik stond daar beneden 4e spit ten. (Sondagsnisse Strix). HILLEGOM. R.-K. Harmonie. Zondagavond gaf de R.-K. Harmonie „Crescendo" voor dona teurs en leden haar eerste uitvoering in dit seizoen. De zaal van „Flora" was vol. De voorz. der vereeniging, de heer L. Seysener, opende den avond met een woord van welkom en wenschte allen een genoeg lijken avond. Het programma was goed verzorgd en ook de nummers, waarmede te Heemstede en te Hillegom zulke mooie prijzen waren behaald, werden ten gehoore gebracht. De heer C. Seysener, voorz. van den R.-K. Volksbond, onthulde met een aardige toe spraak het nieuwe vaandel, waaraan ook de verworven prijzen werden bevestigd. Het vaandel is een kostbaar stuk werk; op een blauw veld zijn symbolische voor stellingen aangebracht, waaronder de rij zende zon, hetgeen bijzonder uitbeeldt de snelle opgang, die „Crescendo" in zulk een korte spanne tijds heeft gemaakt. Onmid dellijk na de onthulling zong de geheele zaal het eerste couplet van Roomsche Blijdschap. De tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", onderafd. van den Volksbond, gaf mede aardige stukjes. Na de uitvoe ring nog een gezellig samenzijn. Maandag werd de uitvoering herhaald. Personalia. Voor het practijk-diploma Boekhouden, welk examen afgenomen werd door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde onze plaatsgenoot de heer H. Hollander. Hij werd opgeleid door den heer H. P. Benkem- per, leeraar M.O., alhier. Vaststelling salarissen. Door Ged. Sta ten van Zuid-Holland zijn de jaarwedden voor burgemeester, secretaris en gemeente ontvanger vastgesteld als volgt: voor den burgemeester op f 45005500; voor den secretaris op 39504900; voor den ont vanger op 25003400. Kindervoeding. Gisteren is weer het liefdewerk begonnen der "kindervoeding, uitgaande van de St. Vincentiusvereeni- ging. Zij, die iets kunnen missen, zullen ze ker dit mooie werk van liefdadigheid gaar ne willen steunen. Alles is er welkom: brood, boter, vet, kaas, spek, worst, koek, stroop, jam enz. De goede Zusters van Ma- ria-oord zullen weer heel wat arme kin dertjes en daardoor de arme ouders blij maken. KATWIJK Geboren: Hendik z. van J. Grunstra en J. S. van Rijn Petronella d. van J. Vlasman en N. van Duyvenbode Adria- na Johanna d. van J. Guyt en A. de Vreugd IJsbrand z. van Y. Verdoes en J. B. Dijkdrenth Gijsje d. van J. v. d. Plas en A. van den Oever. Ondertrouwd: J. v. Duyn en KL. Ouwehand A. v. d. Boon en J. J.' v. Duyn C. Bol en M. Klok. Getrouwd: D. van Duyn en C. v. d. Bent. Overleden: Levenloos aangegeven kind van L. Haasnoot en A. Haasnoot Jac. van Rijn 8 j.. z. van W. v. Rijn en M. Haasnoot Ameriak Kuyt 74 j. NOORD WIJKERHOUT Vertrek kapelaan Dekker. Heden be reikte ons het bericht, dat de weleerw. heer kapelaan Dekker is overgeplaatst naar Poeldijk. Het bericht kwam wel on verwachts vooral nu de gewone overplaat singen reeds geruimen tijd geleden zijn. Wij zien hem met leede oogen vertrekken. Sinds de jaren, dat zyneerw. alhier ver toefde, heeft hij zich bemind weten te ma ken vooral bij de zieken en ouden van da gen. Ook de vereenigingen, waarover de kapelaan als geestelijk adviseur was aan gesteld, verliezen in hem op geestelijk ter rein een goede medewerker, die vooral wat de geestelijke belangen der leden betrof, steeds voor hun klaar stond met zijn wel overwogen adviezen. Dat het kapelaan Dek ker in zijn nieuwe standplaats goed moge gaan is de wensch van alle parochianen der St. Joseph-parochie. Overgeplaatst. De heer Paquaij, rijks veldwachter alhier, is overgeplaatst naar den Haag met ingang van 16 Januari a.s. Werkloosheid. Sinds de afgeloopen 14 dagen is de werkloosheid nog een wei nig toegenomen. Bedroeg het aantal eerst 397, thans is dit 417, waarvan 390 landar beiders, 4 opperlieden, 9 timmerlieden, 2 betonwerkers, 1 fabrieksarbeider, 5 metse laars, 2 monteurs, 1 winkelbediende, 1 mandenmaker, 1 schipper en 1 smid. Gevestigd: J. M. Wessels uit Lisse H. C. Epding uit Leiden A. J. Berk hout en gezin uit Noordwijk J. E. Cas- pers uit Haarlem P. van Gijlswijk uit Leiden M. E. Meiland uit Noordwijk T. Grebe uit Haarlemmermeer H. C. Duindam uit Noordwijk P. W. Zonne veld en gezin uit Voorhout J. W. de Haas uit Noordwijk J. J. Tuijp uit Dordrecht A. J. M. van Haastrecht uit Hillegom G. van der Putten uit Wate ringen G. Kempel uit Noordwijk A. L. van Loon uit Waalwijk H. Biemond en gezin uit Haarlemmermeer H. P. Hoornik uit Heiloo J. Verheijden uit Heemstede W. A. Sitskoorn uit Rotter dam A. P. Omtzicht uit Maasniel J. W. Kouwenberg uit Amsterdam J. H. Hoogstraten uit Haarlem. Vertrokken: G. Rosl naar Haarlem J. C. Langeveld naar Alkmaar H. M. Diemei naar Voorhout A. van Stein naar Dussen (N.B.) H. C. van Rheenen naar Wassenaar E. A. M. Paap naar Amsterdam Th. van der Ploeg naar Haarlem C. M. Groen in 't Woud naar Leiden W. Hennekens naar Roermond Th. Hogervorst naar Noordwijk P. Groen naar Eindhoven. ROELOFARENDSVEEN Muziekuitvoering. De rij van vasten avonduitvoeringen werd gisteravond ge opend met een muziekuitvoering van het gezelschap Liefde voor Harmonie alhier. De groote Pancratiuszaal was tot in haar uiterste hoeken bezet, getuige, dat van de zijde van het Veensche publiek daadwer kelijke belangstelling voor Liefde voor Harmonie bestaat. Na een kort openings woord werd met het programma een aan vang gemaakt en wel onder de bekwame leiding van den heer A. van Leeuwen uit Abbenes. Met een vroolijke marsch werd ingezet, waarna volgde een fantasie „Fran- goise de Dinant" en „Aux bords de l'Es- cauts", welke stukken zeer goed werden vertolkt. Als attractie kregen we nog „de werkstakende Muzikanten", welk nummer een dankbaar applaus mocht oogsten. Hierna trad de tooneelclub voor het voet licht met een blijspel in drie bedrijven, ge titeld „Nihilisten". Dit tooneelstuk werd vlot gespeeld en de komische zetten brachten de lachspieren der aanwezigen danig in beweging. Na het tweede bedrijf werden weder een vijftal muzieknummers ten gehoore gebracht, waaronder het zwa re stuk „Poête et Paysan", een ouverture van F. van Suppé. Dit muziekstuk bleek voor de muzikanten wel wat te zwaar, want hier en daar traden hiaten op, het geen toch aan he+ geheel geen afbreuk deed, daar de overige nummers alle vrij goed werden vertolkt. Tot slot werd het derde bedrijf van het blijspel opgevoerd, waarna de geestelijk adviseur kapelaan Buijs nog een kort woord sprak. Spreker bracht dank aan al degenen, lie hun me dewerking hebben verleend tot het wel slagen van dezen avond. Ook aan de pia niste, mej. Koek, verd een woord van dank voor haar keurig pianospel niet ont houden. Liefde voor Harmonie kan weer met voldoening op haar muziekuitvoering terugzien. SASSENHEIM. Overzicht der bevolking. De bevolking vermeerdere in 1934 door geboorte: man nen 70, vrouwen 48, totaal 118; vestiging: m. 101, vr. 157, totaal 258: Totaal m. 171, totaal vr. 205, Totaal 376. Vermindering door overlijden: m. 8, vr. 20, totaal 28; ver trek: m. 114, vr. 171, totaal 285. Totaal m. 122, vr. 191. Totaal 313. Totale vermeerde ring m. 49, vr. 14, totaal 63. Bevolking op 31 Dec. 1933 m. 2807, vr. 2807, totaal 5614. Bevolking op 31 Dec. 1934: m. 2856, vr. 2821. Totaal 5677. Goedkoope kaas. Onder de werkloo- zen alhier is 140 K.G. kaas gedistribueerd, die van zeer goede kwaliteit was. Er was 300 K.G. aangevraagd. Arbeidsbeurs. Bij het correspondent schap alhier staan heden ingeschreven 445 werkzoekenden, tegen 415 op hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Hiervan zijn 277 gehuwden en 168 'ongehuwden. TER AAR. Bijz. Vrijw. Landstorm. In het café van den heer v. d. Akker werd een buiten gewone ledenvergadering gehouden van de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrij- willigen Landstorm alhier. De zaal gaf een keurigen aanblik. Vooraan was het mooie vaandel opgesteld en op het podium la gen de verschillende mooie prijzen, die aanstonds zouden worden uitgereikt aan hen, die het meest aantal punten hebben behaald op de schietoefeningen. Precies een half uur na het aangegeven uur, werd de bijeenkomst geopend door den heer P. Kroone, lid van de plaatselijke com missie. De sergeant E. de Goede, die het heele jaar op een vlotte en pleizierige wijze kan omspringen met z'n kerels, wenscht even eens allen het beste toe, en doet dan mede- deeling van de resultaten, behaald met de schietoefeningen. Over het algemeen is er best geschoten. De volgende heeren wa ren „de meesters": Afd. A: W. Slootweg, J. Zwanenburg, H. van Eyk, B. Kroon, J. Vlielander, J. de Leeuw, H. Verhaar, P. Pijper, J. den Haan, W. Balvert, H. vx. Emmerik, B. Rietveld L. v. Veen, C. Heemskerk, I. Spek, T. v. Eyk, C. Snijders, A. van Dam, A. de Jong, J. van Kints, G. Verhoef en G. Vis. Afd, B: J. Zevenhoven, Adr. Otto, J. Versluijs, J. Rodenburg, E. J. de Bruyn, J. Rossenberg, W. Goedhart, N. v. Eyk, A. Spek, Th. v. Straalen, P. v. Rijn, J. Valen- tijn, C. Keyzer, W. v. d. Hoorn, J. Mank, J. Sanders, A. v. Lammeren, Alb. Vork, C. Rijnsburger. Afd. C: P. de Kleer, C. Valk, W. v. d. Boogaard, N. A. Hoogervorst, R. v. d. Meer, J. Kouwenhoven, A. v. d. Vlugt, J, Voortman en R. Schreuder. Afdeeling A loopt van de vijftig naar de 45 punten, B. 4540 en C. beneden de veer tig punten. Allen hadden een mooie pry's in ont vangst te nemen. Goed gezien was het van het bestuur om geen prullen te koopen, doch iets waaraan men wat heeft, vooral in huishouding. Met algemeene stemmen werd een andere regeling getroffen, wan neer het gaat om prijsschieten. In den ver volge moet men viermaal meedoen aan een wedstrijd en het gemiddelde hiervan, wordt aangeteekend voor den officieelen uitslag. Bij de bespreking feestavond werd mede gedeeld, dat de avonden voor onze afdeeling zijn vastgesteld op 15 en 29 Januari. De heer de Goede ontvouwt het voorloopige programma, wat bestaat uit een officieel gedeelte, en amusement tot slot. Eerst zul len enkele hooge autoriteiten een propa ganda-speech houden en dan zal een too- neelgezelschap uit Alphen opvoeren „Sol- datenlust", een kort stuk met leuke in houd. Voor muziek zal ook zorg gedragen worden. Ontegenzeggelijk, aldus de Goede, belooft dit een mooie avond te worden, waarbij alle Landstormers verwacht wor den. De leden hebben gratis toegang. Om verdere kosten te dekken, zal nog iets be dacht worden, b.v. verloting. Tevens maakt de heer de Goede van de gelegenheid ge bruik, om de leden aan te sporen tot deel neming aan de „kringavond", die plaats heeft te Alphen op 22 Januari a.s. Na nog eenige vragen van minder belangrijken aard behandeld te hebben, gaat de heer Kroon over* tot sluiting. Feliciteert de prijswinnaars, dankt allen voor hun be langstelling en moedigt alle landstormers aan, te komen op de feestavond, alwaar de band nauwer wordt toegehaald. VOORSCHOTEN. Gezellenvereeniging. Op Driekonin genavond hield de St. Jos. Gezellen ver. haar Kerstviering in de groote zaal van het vereenigingsgebouw. Voor een goed be zette zaal opende de vice-praeses deze avond met den Gezellengroet; hij vroeg al ler stille aandacht voor het rijke en innig- mooie programma dat zou worden afge werkt. Leden der tooneelclub voerden een ge deelte op van het Kerstspel: „Waar de ster bleef stille staan", van Felix Timmermans. Hoewel voor de vertolking hiervan van de spelers veel werd geëischt, hebben zij toch dit zoo diep en echt-menschelijke spel voor een bewonderend publiek weergegeven op een wijze die maar weinig ruimte laat voor critiek, in aanmerking genomen dat 't dilet tanten zijn, In 't bijzonder geldt dit, zonder de an dere spelers tekort te doen, voor de drie hoofdpersonen, die hun zware rol volko men toonden te begrijpen. Een schoone omlijsting van dit Kerstspel vormden de voordracht van Kerst- en Driekoningen liedjes door de zeer gewaardeerde mede werking van leden der Graalwacht. De vice-praeses sprak op het einde een hartelijk dankwoord tot allen die meege werkt hadden om deze avond te maken tot een fijne en kunstzinnige avond. VOORHOUT Maria Congregatie. Zondagavond had de sluiting plaats van het Triduum .der Maria Congregatie voor de meisjes en da mes. Waren de eerste 2 dagen meer spe ciaal gewijd aan het schoone doel der congregatie, deze laatste avond gaf een duidelijk beeld, hoe een congreganist met hart en ziel wezen moet. Zondagmorgeh waren alle congreganis- ten achter het vaandel ter algemeene H. Communie getogen, terwijl deze feestdag werd gesloten met de opdracht van 19 nieuwe leden der Congregatie. Een hartelijk dankwoord van alle Con- greganisten is zeker op zijn plaats aan het adres van den eerw. Directeur, voor zijn leerzame predicaties, die weer het vuur en de congregatie-liefde in allen hebben doen herleven. Schutterij ..St. Hubertus". Gistermor gen, Koppermaandag, is de traditioneele schuttersdag gehouden op het terrein ach ter café „De Bonte Koe" alhier. Nadat vrij wel alle schutters zich om den langen mast hadden verzameld, verscheen de burgemeester, de heer G. Bulten, om het eerste schot te lossen, en daarmede deze schuttersdag te openen. De eerste vogel werd als volgt verscho ten: le prijs P. L. v. d. Hulst (romp), 2e. J Verdegaal (kop), 3e P. J. v. d. Hulst (rechtervleugel), 4e P. L. v. d. Hulst, lin kervleugel), 5e P. L. v. d. Hulst (staart), 6e J. de Roode (vlag). Hierna werd een aanvang gemaakt met de gebruikelijke maaltijd, welke eveneens als traditie aan dezen dag verbonden is. Erwtensoep, met worst en kluif was een sieraad voor de tafel. Alles zag er keurig WILT U IETS WETEN? Vraag: Betreffende Rome-reis per rij wiel. Antwoord: In het algemeen geldt voor degenen, die per rijwiel naar het bui tenland gaan, of, als men, de reis per spoor makend, zijn, rijwiel medeneemt, de bepa ling, dat men steeds tegelijk met het rij wiel de grens moet passeeren. Voor België en Frankrijk worden door de bureaux van den A. N.. W. B., Park straat 1820 te Den Haag en Keizersgracht 588—590 te Amsterdam, aan bondsleden kosteloos douanekaarten afgegeven, op ver toon waarvan men zijn rijwiel tijdelijk kan invoeren zonder storting van in voerrechten. Deze kaarten behoeven in tegenstelling met triptieken en carnets nergens afgeteekend te worden. Bij aanvraag moet men zijn naam, woon plaats, geboortedatum en geboorteplaats benevens het bondsnummer opgeven, zoo mede het werk, het framenummer, de waarde en het gewicht van het rijwiel. Voorts moet men zijn portret zenden, ter wijl portokosten bijgevoegd moeten wor den. Voor Italië heeft men voor gewone rijwielen triptieken noodig. De kosten hier van bedragen 1.— per stuk. Vraag: Betreffende oud-pandoeren. Als speler A past, speler B pandoert en speler C pandoert met roem, mag speler A dan dezen roem afkeuren? Antwoord: Speler A mag in elk geval roem afkeuren, ten minste als hij geboden heeft of niet heeft kunnen bieden (b.v. als hij bieden kon, maar het niet gedaan heeft, mist hij het recht om den roem af te keuren). Ter toelichting nog eenige voorbeeWen dienaangaande: Aangenomen, dat spelers B en C beiden vast pandoer hebben en speler C heeft een derde met stuk, dus van den heer met de negen en hij is zoo onvoorzichtig om veer tig roem boven te vragen en speler B heeft een derde van een aas als bijkaart, dan heeft, speler B het recht van afkeuren. Een ander geval. Speler C heeft een vierde van een vrouw voor troef en hij is nu wel voorzichtig en hij vraagt in plaats van 50 veertig punten boven en speler B heeft een vierde van een aas; als speler B er alsdan geen 50 punten boven gaat, heeft speler B geen recht van afkeuren. V r a a g: Wat te doen tegen oorwurmen in een houten huisje. Antwoord: Indien u de plaats weet, waar zij zich bevinden, kunt u het probee- ren met een bloempot gevuld met houtwol, welke u omgekeerd zet op een houten stokje, dat in den grond staat. De onder kant van de bloempot moet echter op eeni- gen afstand van den grond blijven. De oor wurmen zullen dan waarschijnlijk in de houtwol kruipen, waarna u ze kunt vernie tigen. Anders zult u het moeten probeeren met een anti-insectenmiddel, b.v. Wihz, waar voor u zich dan moet wenden tot een dro gist. Vraag inzake het niet overleggen van een rentekaart door een arbeider. Antwoord: De arbeider is verplicht een rentekaart aan te vragen en aan zijn patroon over te leggen. Doet hij dat niet, dan kan de patroon hem zijn loon inhou den. De patroon kan n.l. verplicht worden om het geheele bedrag der verzuimde ze gels ineens te betalen. Navordering heeft aaarbij plaats over niet meer dan 2 jaar. Vraag: Ik heb in 1926 grond verkocht (Notarieel) welke 1 Februari 1927 betaald moest worden, maar dat is niet gebeurd. Wat moet ik daaraan doen? Is de Notaris verplicht te maken dat het geld binnen komt? Heb ik recht op rente vanaf dien tyd? Antwoord: De notaris is niet ver plicht ervoor te zorgen, dat u het geld bin nen krijgt. Daar moet u zelf voor zorgen. Rechtsmiddelen zijn: een vonnis, gevolgd door executorialen verkoop. Wanneer u het geld nimmer gerechtelijk hebt opgevorderd, en wanneer omtrent rente-betaling niets is overeengekomen, hebt u geen recht op rente. verzorgd uit, en nadat hier de tafel eer was aangedaan, trok men weer naar bui ten, om ook de tweede vogel te gaan ver schieten. De prijzen vielen als volgt ten deel: le. P. J. v. d. Hulst, 2. P. de Groot, 3. W. van Kempen, 4. P. L. v. d. Hulst, 5. J. Borst en 6 H Hoogervorst Als bijzonderheid verzoekt men ons te melden, dat een gehouden collecte, ten bate van het plaatselijk crisis-comité op bracht de somma van 3.06, een voorbeeld dat navolging verdient. DE I MCHTR0QVERS VAN H0ITIKA. 101. Gelukkig bleek het nog zoo erg niet te zijn, toen ze er bij kwamen; maar een paar minuten later had het wél te laat kunnen zijn. De inbooringen hadoen rond die won dervogel, die daar zoo maar onder hen was neergestreken een aantal vreugdevuren opgebouwd, en aangestoken en ze dansten er omheen onder het uitstooten van allerlei woeste geluiden. 102. De beide mannen wisten niet wat zij deen mr.esten. Ze riepen wel „vuur dooven", maar niemand verstond hun en zij evenmin de feestvierders. GeluKkig kwam de plan ter nu ook aansnellen en die kon als tolk optreden De luidjes begrepen niet waarom zij de komst van dit wonder dier niet feestelijk mochten vieren en eer zij de bevelen opvolgden, had de staart al vlam gevat

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10