pürolM U gebrand t MAANDAG 7 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 verzacht- geneest-. BRAND IN GOUDA Gistermorgen omstreeks 8 aur is brand uitgebroken in Foto Studio, een fotogra fisch atelier van den heer K. Petit op de Westhaven te Gouda. Toen de heer Petit, die alleen woont, door het luide blaffen van zijn hond wakker werd, stond zijn slaapkamer op de eerste verdieping in een dichten rook. Beneden bleek het vuur zoo hevig te woeden, dat de bewoner niet langs den gewonen weg naar buiten kon komen, maar in nachtgewaad aan de ach terzijde van het huis via eenige platjes moest vluchten. Het vuur woedde gelijkvloers in het kantoortje, vanwaar het naar den winkel aan de straatzijde en naar het atelier ach ter oversloeg. Eenige oogenblikken zag het er dreigend uit, maar de brandweer, die met twee stralen den brand aantastte, had de vlammen in korten tijd onder de knie. De winkel, het kantoor en het atelier brandden uit met al hun inhoud, als een groot aantal rolfilms, vele toestellen, hon derden foto's en talrijke andere fotografi sche artikelen. De schade loopt in de dui zenden gulden, zij wordt door verzekering gedekt. AANVARING OP DE REEDE VAN VLISSINGEN. Tusschen het Deensche s.s. „Sara Holm" en het voor anker liggende Finsche s.s. „Hilde". Gisteren is op de reede van Vlissingen het Finsche s.s. Hilde, dat voor anker lag, aangevaren door het Deensche s.s. „Sara Holm". Aan bakboordzijde var. de Hilde zijn verscheidene platen ingedrukt. De voorsteven werd eveneens stukgevaren. Het Deensche s.s. heeft de reis voortgezet. Het Finsche schip wacht orders af. Ex perts hebben aan boord een onderzoek in gesteld. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. DE „JAGERSFONTEIN" OP DRIFT IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. Aan den grond geraakt en weer vlot gebracht. Het Nederlandsche stoomschip „Jagers fontein", dat gemeerd lag nabij loods 8 aan de Harbouvillekahi te Antwerpen, is Zater dagavond door tot nog toe onbekende oor zaak van de meertouwen losgeraakt en op drift gegaan. Het schip dreef af naar den linkeroever van de Schelde en raakte daar aan den grond. Een paar sleepbooten trachtten de „Ja gersfontein" vlot te trekken en na 2 1/2 uur werken kwam het schip inderdaad van den grond. Het bleek bij het oploopen niet beschadigd te zijn. Met een grooter aantal kabels is de „Ja gersfontein" weer aan zijn oude ligplaats gemeerd. MISLUKTE POGING TOT ROOF. Kantoorbediende te Rotterdam op klaarlichten dag aangevallen. Vrijdagmiddag reed de 17-jarige kantoor bediende A. G. omstreeks twaalf uur op den Schiedamschendijk te Rotterdam met een actetasch bij zich, waarin een bedrag van 1012 was. Ter hoogte van de „Cosmo- poliet" kwam een onbekende naast hem rijden, die plotseling naar de actetasch greep. G. had de tegenwoordigheid van geest, om den man een duw te geven, zoo dat de aanvaller kwam te vallen. Hij wist echter op zijn rijwiel te blijven zitten en ontkwam aan zijn achtervolgers, door met groote snelheid in de richting van de „Boompjes" te vluchten. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 8 Jan. H u i z e n, 301 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon. I.00 Het K. R. O.-orkest en gramofoon. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modercursus. 4.15 Zangrecital door Maria Struycken— v. d. Adel afgewisseld door gramofoon. 5.15 Concert in de serie Nederlandsche Orkesten. 6.40 Cursus Esparanto. 7.15 Pastoor J. G, v. Schaik over de po sitie van den geestelijk adviseur in de Ka tholieke Arbeidersbeweging. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Vaz Dias en gramofoon. 8.15 Marek Weber en zijn orkest (Heek Amsterdam). 8.45 Solistenconcert door het K. R. O.- orkest m. m. van José Candel, sopraan en Joh. Lammen, bas. 10.30 Vaz Dias, daarna Marek Weber's orkest. II.15 Gcamofoon. Hilversum 1875 M. AVRO-Uitzending, 5.30 VPRO, 6.30 RVU 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Vervolg Omroeporkest. 11.00 Kook- en bakprratje. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Rembrandt-Theater-Orkest. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Orgelconcert m. m. v. Boris Lensky (viool). 3.003.55 Kniples. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Pianorecital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 9.00 Zang door Ilona Durigo (alt). 9 20 Omroeporkest. 9.50 „De familie Kegge" (Uit Hildebrand's amera Obscura). 10.30 Vervolg Omroeporkest. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „Psc.iorr", Rotterdam: De Ramblers. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 11.40 Orgelspel. 12.10 A. Campoli en zijn orkest. 1.20 J. Muscant en zijn Troxy Grand Or kest. 2.20 A. Salisbury en zijn orkest. 3.20 Schotsche Studio-orkest. 4.20 Lezing. 4.40 Grinke-Trio. 5.35 Cedric Sharpe-Sextet. 6.50 Handelconcert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 „The life of Offenbach", programma van Kulka en Bürger. M. m. v. het BBC- Theaterorkest. het Radiokoor en solisten. POGING TOT MOORD EN ZELFMOORD. Financieele moeilijkheden de oorzaak? Zaterdagmorgen vroeg heeft de admi nistrateur van het Gasthuis te Goes, de heer A., gepoogd zich zelf, zijn vrouw en zoon door gasverstikking om het leven te brengen. Het plan werd door tijdige ont dekking door den zoon verijdeld. De man en de vrouw zijn naar het zie kenhuis overgebracht. De man verkeert in ernstig overspannen toestand. GEMENGDE BERICHTEN VERKEERSONGELUKKEN TE HAARLEM. Twee dooden. Zaterdagavond werd op de Leidschevaart nabij de Munstérslaan te Haarlem even voorbij de remise der N.Z.H.T.M. een 14- jarige loopjongen op de fiets aangereden door een hem achterop rijdende luxe-auto, bestuurd door een 21-jarigen koopman uit Haarlem, die verblind was door de lich ten van een tegenligger. De jongen kwam op de motorkap van den wagen terecht, gleed daarvan af en viel op straat. Met schaafwonden aan beenen en armen werd hij per ziekenauto naar het Sint Elisa- beths-gasthuis overgebracht, waar hij ter observatie is opgenomen. Om ongeveer half negen had op de zelfde plaats, die zeer slecht verlicht is, een tweede ongeluk plaats, ditmaal echter met veel ernstiger afloop. Een tot nu toe onbekend gebleven man van middelbaren leeftijd reed op de fiets, eveneens in de richting van de stad. Ach ter hem kwam een autobus van de N.Z.H. T.M., waarvan de bestuurder den fietser ook te laat opmerkte. Door het stuur naar links om te gooien, heeft de busbestuurder nog geprobeerd een aanrijding te voorkomen, doch dit was ver- geefsch. De fietser werd veertig meter ver der op de straat neergesmakt en was zoo ernstig gewond, dat hij spoedig tengevolge van verbloeding overleed. Het lijk is per ziekenauto eveneens naar het St. Elisabeths-gasthuis overgebracht, de autobus is in beslag genomen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagmorgen om zes uur is in het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem overle den de bijna 70-jarige voddenkoopman J. Hamelink, die Vrijdag nabij het viaduct van den Jansweg aldaar door een tramtrein van de N. Z. H. van den dienst Haarlem- Leiden werd aangereden, doordat zijn handwagen tusschen het trottoir en de tram in een bocht bekneld raakte, waarbij H. zwaar werd gewond. AANRIJDING IN DEN MIST. Motorrijder aan de wonden bezweken. In het Canisiusziekenhuis te Nijmegen is overleden de aan de waterleiding te Lent werkzame V. D., die Vrijdagavond te Eist met zijn motorfiets, tengevolge van den zwaren mist, op een hem vooruitgaand paard opreed. Tengevolge van den val werd hij met een zware hersenfractuur naar ge noemd ziekenhuis overgebracht. De gelei der van het paard is nog niet bekend. BEJAARDE VROUW GEDOOD. Door een auto gegrepen. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is nabij de Witte Brug te Gorssel een aanrijding met doodelijken afloop gebeurd. De 81-jari ge mevrouw Van 't Hof uit Warns veld stap te uit een autobus en wilde den weg over steken, juist toen een auto, bestuurd door den heer G. H. uit Arnhem, uit tegenge stelde richting kwam aanrijden. Zij werd door den bumper gegrepen en tegen een boom geslingerd. Enkele oogenblikken daarna overleed zij, meldt de „Tel.". Den autobestuurder heeft nog getracht de aan rijding te voorkomen. De officier van ju stitie uit Zutphen was spoedig ter plaatse en stelt een onderzoek in. KNAAPJE AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is in de Kennemerlaan te IJmuiden het zoontje van de familie Dijk huizen, terwijl het de straat over stak, door een motorfietsrijder aangereden. De jongen werd zeer ernstig aan het hoofd verwond. Hij is in het Antoniusziekenhuis aan de gevolgen zijner kwetsuren overle den. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD door J. VAN DER SLUYS. Naar het Engelsch (Nadruk verboden.). 45) Ten slotte het afschuwelijke tooneel bij de offerplaats, dat Alec Rimington haar in een paar woorden geschetst had. Het hing alles samen met het kind, dat zoo'n belangrijke rol gespeeld had. Was het mogelijk, dat Roger Mannering niet ge sneuveld was en dat dit kind zijn zoon en de zoon van die Madeline Mannering was, wier naam ze op den grafsteen gelezen had? Plotseling zag ze den heelen samenhang. Het kind stond tusschen Mannering en de familiebezittingen, welke hij al geërfd had, en daarom had het moeten sterven: Alec Rimington kende de waarheid en daar om had ook hij moeten sterven. Ze huiverde weer van afkeer over zoo veel lafhartigheid en een namelooze vrees bekroop haar, terwijl zij uitstaarde in de duisternis. Het kind was dus door Alec gered, doch daarmee was nog niet alles afgeloopen. Legrand en Mannering, of de overleven de van die beiden, zouden alles in het werk stellen om te verhinderen, dat Alec ontsnapte en die schandelijke geschiedenis wereldkundig maakte. Legrand zou zelfs hier in duister Afrika niet meer veilig zijn en George Mannering zcu onterfd en ge- AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Twee ernstig, drie lichtgewonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een personenauto uit Haarlem, waarin vier personen benevens een tweejarig jon getje gezeten waren, in een bocht van den Utrechtscheweg even voorbij Heelsum in volle vaart tegen een boom gereden. Twee der inzittenden, de 30-jarige mej. J. B. en de chauffeur P. S., beiden uit Haarlem, werden in zorgwekkenden toestand over gebracht naar het St. Elisabethziekenhuis te Arnhem, terwijl de drie overige inzit tenden minder ernstige kwetsuren bekwa men. Het tweejarig jongetje had een sche delbreuk opgeloopen. De oorzaak van het ongeval is vermoe delijk onbekendheid met den weg geweest, aangezien deze ter plaatse een vrijwel rechthoekige bocht maakt, die, naar de po litie later vaststelde, gepasseerd moet zijn met een snelheid van minstens 65 K.M. De auto werd totaal vernield. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Een gewonde. Gistermiddag te kwart voor drie is op de Nassaukade te Amsterdam vóór de z.g. Zaagpoort een ernstige botsing geschied tusschen een tramwagen van lijn 23 en een personenauto. De bestuurder van deze auto, was een bewoner van Bloemendaal, die de situatie op dit punt van de stad niet kende. De tram kwam uit het Frederik Hendrik Plantsoen en wilde de brug op rijden, toen de botsing, welke zeer hevig was, had plaats gehad. De auto werd nage noeg geheel 'verplinterd, terwijl van de tram de ruit van het voorbalcon, een zij ruit en de voorlamp aan scherven gingen. De bestuurder, noch één van de inzit tenden liep kwetsuren op, hoewel zij uiter aard hevig geschrokken waren. De bestuurder van de auto, die van de zen wagen de eenige inzittende was, kreeg een groote wonde aan het hoofd en een lichte hersenschudding. De. G. G. D. heeft hem naar het Tesselschadeziekenhuis ver voerd. BEJAARDE MAN DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Den volgenden morgen gevonden. Zaterdagmorgen is langs de spoorbaan nabij den spoorwegovergang aan den Ach terweg te Dordrecht het verminkte lijk ge vonden van een bejaard man. Bij onder zoek bleek het te zijn de 80-jarige S. uit Dordrecht. S. placht 's avonds geregeld een bezoek te brengen aan de bewoners van de aan den overweg geplaatste wegwachters- woning. Hij moet Vrijdagavond laat bij zijn terugkeer naar Dordrecht door een pas- seerenden trein zijn gegrepen en op slag zyn gedood. »,Tel." DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN. Jeugdig arbeider gedood. Gistermorgen even na 11 uur heeft aan het stoomgemaal te Diemen een ernstig on geluk plaats gehad. Bij het smeren van de motor van het stoomgemaal is de 29-jarige J. C. Porten gen door de drijfriem gegrepen. De man werd -een arm gekneld, terwijl zijn bovenkaak verbrijzeld werd. Het slachtoffer is door bloedverlies, vrijwel da delijk na het ongeluk, overleden. POLDERSECRETARIS WORDT VERMIST Sedert 2 Januari wordt te Elden bij Arn hem vermist de 56-jarige J. W. Gaasbeek, secretaris van den dorpspolder Elden. Hij verliet in den voormiddag van dien dag zijn woning, voorgevende naar een be paald adres te Arnhem te gaan, waar hij echter niet is geweest. Sedert dien is hij spoorloos verdwenen. Er wordt aan een on geluk gedacht. brandmerkt zijn en zich moeten schuil houden voor de oogen der menschen. Terwijl Honor lag te peinzen, zag ze de duisternis steeds maar dieper worden; de sterren begonnen te twinkelen aan den diepblauwen hemel. Er heerschte diepe stilte en het was zoo warm, dat ze zou heb ben gedacht, dat er een onweer op til was, als de hemel niet zoo helder was geweest. Ze herinnerde zich, dat haar broer gezegd had, dat het niet lang meer zou duren, of de regentijd zou beginnen, maar het maakte haar niet ongerust. Binnen één, misschien twee uur zouden ze bij het kamp aan het meer zijn. Maar voor ze het meer bereikt hadden, was er een verandering over de heele natuur gekomen. In het Oos ten en westen waren de sterren verdwe nen, alleen boven haar stonden ze nog te pinkelen, tusschen twee dichte wolkenban ken. De dragers begonnen druk te praten. Juma riep haastig bevelen, en Honor ving een woord op, dat ze kende. „Gauw! Gauw!" Ze begreep, dat het onweer snel nader de, en terwijl de kano te water gelaten werd, staarde ze uit in de duisternis. Nu Rimington er bij was, moesten zei twee maal een tocht over het meer rnaken; en Honor ging met hem by de eerste groep. Fatuma en de twee overgebleven mannen stonden hen op te wachten aan den ande ren oever en Rimington werd zoo vlug mogelijk naar bed gebracht. Hij lag heftig te ijlen en Honor gaf hem een slaapmiddel, dat zë vond in een klein medicijnkistje, dat Fatuma haar gewezen had, toen wasch- te ze zijn wond uit met een ontmettings- middel en verbond hem opnieuw. Ze was nauwelijks klaar, toen een helle bliksem straal door de duisternis flitste, gevolgd door een g-nveldi^cn donderslag, die de tinnen voorwerpen in de tent deed ram melen en het linnen deed klapperen; de lamp, die aan den bovensten stand was op gehangen, hing letterlijk heen en weer te dansen. Toen kwam de regen, een geweldige stortregen, die als een gordijn van water neerkletste op de aarde. Geen linnen was bestand tegen een dergelijke watermassa. Op verscheidene plaatsen begon het wa ter in kleine riviertjes de tent binnen te stroomen. Honor trachtte eerst met haar vingers een weg te vinden voor die mi niatuurriviertjes, maar het hielp niets en met hulp van Fatuma bracht ze alles zoo goed mogelijk in orde voor den zieke. Nog eens en nog eens flitste de blik sem, de donder kraakte en echode in het naburige woud met een geweldig rumoer, het geplas van den woesten regen werd steeds luider en het leek, of de tent zou bezwijken onder den last van het neer vallende water. Er was nog niet veel wind en daar was ze dankbaar voor. Eenmaal sloop ze naar den ingang van de tent en keek naar bui ten. Een bliksemflits verlichtte het land schap voor haar, maar ze zag niets dan evenwijdige stralen water, welke de opper vlakte van het meer tot een dikke schuim- massa striemden. Ze sloop weer terug, kletsnat geworden in die eene minuut en bleef naast Fatuma en Rimington zitten wachten, tot het onweer voorbij zou zyn. Het scheen uren te duren, toen begon het lichten iets te verminderen, de don der scheen af te drijven en hoewel de re gen nog steeds gestadig doorroffelde op het linnen van de tent, wist Honor, dat het onweer begon te bedaren. Ze keek naar Fatuma, die in een nog al ongemakkelijke hm"1'-" in s^n ee- vallen. Honor liep naar Rimington, die den heelen tijd heel rustig had gelegen, trok voorzichtig de dekens wat hooger op en legde het zeildoek recht, dat ze over hem heen hadden gelegd, als bescherming te gen het water, dat door het linnen heen- lekte. Toen ging ze in een dekstoel zitten, om verder den nacht door te waken. Maar binnen vijf minuten vielen haar oogen dicht, en was ze in een onrustigen slaap gevallen. Een uur ging voorbij. De lamp, die aan den dwarsstang van de tent was opgehan- g,n, begon flauwer te branden bij gebrek aan olie, toen plotseling buiten zachte voet stappen klonken. Ze hoorde het in haar droomen en werd wakker door bijna ge- ruischlooze stappen als van een dier. Ze keek haastig om zich heen. Riming ton lag nog rustig te slapen. Fatuma was van houding veranderd, maar sliep ook nog. De regen had opgehouden, heel ver weg klonk nog een dof gerommel. Maar het geluid, dat ze in haar droomen gehoord had, hoorde ze nogen ze luisterde scherp toe en trachtte in het halfduister van de tent rond te kijken zonder zich in haar stoel te bewegen. Weer hoorde ze het geluid, dezen keer by den gesloten ingang van de tent, waar de man scheen te blijven staan. Ze bleef volkomen stil zitten, terwijl ze scherp uit keek, maar ze zag niets. Een minuut ging voorbij, twee minuten, toen hoorde Honor de zachte voetstappen weer. Ze schenen om de tent heen te gaan. Dadelijk glipte ze uit den stoel en greep het geweer, dat in een droog gebleven hoek van de tent stond. Toen maakte ze haastig de klep van de tent open en glipte onhoorbaar naar bui- t-n Bij h~t v- bT:,~ ~i- 9.20 RadiotooneeL 9.40 PianorecitaL 10.40 BBC-orkest 11.3512.20 Dansmuzi Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 9.05 „La familie lavolette", spel van Brieux. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.354.35 Omroeporkest 7.20 Fluit en piano. 7.35 Hoorspel. 8.55 Gramofoonplaten. 9.20 Omroeporkest 10.2L11.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.'.'C Gramofoonplaten. 6.35 Orkestconcert. 9.50 Cuncert. 11.20 Sted. Orkest Trier. 3.20 Uit Frankfort: Omroeporkest en Ra- dio-dancoi kest. 7.35 „Volk wil zu Volk", hoorspel. 8.20 Uit Frankfort: Orkestconcert 9.50 Omroepkleinorkest. 11.201.2U Concert uit Frankfort. Rome, 421 M. 8.05 Radictooneel. 9.20 Concert m. ma v. or«est en solisten, hierna za g ên dansmuziek Brussel, 322 en 484 M. 322 meter- 12.20 Salonorkest. 1.302.20, 5.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 meter: 12.20 Omroeporkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Zang. 5.35 PianorecitaL 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 8.20 Symphonieconcert. 9.35 Gramofoonplaten. 10.3011.15 Gramofoonmuziek. Deuticblandaender, 1571 IL 7.20 Kernspreuk: Berichten. 7.35 „Volk wil zu Volk", hoorspel. 8.20 Blaasconcert 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Gramofoonmuziek. II.201.20 Solistenconcert uit Frankfort Gemeentelijk Radiodistributlebedrljf en de R.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Deutschl. zender. 12.20—14.20 Brussel VI. 14.20—14.35 Londen Reg. 14.35 -15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—19.20 Brussel VL 19.202.20 Beromunster. 20.20—21.20 Droitwich. 21.2022.20 Motala of Luxemburg. 22.20afloop Weenen. Se Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich 11.0511.20 Londen Reg. 11.2015.20 Droitwich. 15.2017.35 Londen Reg. 17.3518.20 Droitwich. 18.20—19.30 Leipzig. 19.3020.00 Tuinpraatje door den heer J. Jonker Chef afd. Gem. Plantsaenen. 20.00afloop Londen Reg. (Wyzigingen voorbehouden). Juist dezer dagen is men bezig met het accountants-onderzoek van de boeken van het gasthuis. Of tusschen dit feit en de poging tot moord en zelfmoord verband bestaat, is niet te zeggen. Of er een tekort in kas is en hoe groot dit eventueel is, is evenmin bekend. In een Zaterdagavond gehouden verga dering van Burgemeester en Wethouders is de administrateur, hangende het ac countants-onderzoek, in zijn functie ge schorst. straal kon ze het heele slapende kamp overzien, maar den indringer, dien ze ge hoord had, zag ze nergens. Haastig liep ze met een vrij groote bocht naar den achterkant van de tent, tever geefs trachtend het geluid, dat haar voe ten in den doorweekten grond maakten, te vermijden. Toen bereikte ze een bloeiende struik, die zoel en sterk geurde na den regen en vanwaar ze het geheele kamp kon over zien. Dezen keer vond ze den man, dien ze zocht dadelijk en zelfs zonder het licht van den bliksem. Tegen het lichte linnen van de tent teekende zich vaag de gestalte van een man af, die met iets aan de tent scheen bezig te zijn. Een zacht scheurend geluid bereikte haar en toen begreep ze, wat hij deed: hij was bezig een gat in de tent te snijden. Ze wachtte met ingehouden adem, ter wijl ze zich afvroeg of hij van plan was naar binnen te gaan. Maar dat scheen zijn bedoeling niet te zijn. Plotseling straalde flauw licht naar buiten door de opening die hij gemaakt had, maar een oogenblik later verdween het weer, doordat de man zich naar voren boog, hoewel de boven ste lichtstraal haar even den rand van een zonnehelm liet zien: het was dus een blanke. Maar wie? En die vraag werd meteen op- gevlogd door een andere: Wat deed hij daar?" Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9