MAANDAG 7 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 PAARDENSPORT KON. RUL, SPORTVEREENIGING Algemeene vergadering De K. M. S. V. hield gistermorgen in café-restaurant „De Kroon" te Den Haag haar jaarlijksche algemeen vergadering onder presidium van den heer jhr. Quar- les van Ufford. De korpsbeker werd in 1934 gewonnen door het 2e half Regiment Huzaren, de Cavaleriebeker door het 4e half Regiment Huzaren; de Artille-beker door het 3e Re giment Veld-Artillerie en de Niewelingen- beker evenes door het 3e Regiment Veld- Artillerie. De Dressuurbeker en de Stape- lo-beker werden niet verreden. De Daendelsbeker werd voor het eerst verreden bij de Cross Country van Bin- gerden en gewonnen door den res. Paar denarts dr. J. A. Gunst met Irish Comedy. De Conditie-beker werd verreden bij de Hallye Paper van Vorden, en gewonnen door luitenant J. L. Maris met Nena. De S.R.O.-beker ging voor de derde maal* naar de School voor Reserve Officie ren der Cavalerie en is daarmede defini tief eigendom geworden. In totaal werden zes wedstrijden ge houden. Over het geheel waren de resul taten bijzonder gunstig. Aan ieze 6 wed strijden werd deelgenomen door 178 rui ters met 97 verschillende paarden en 17 rijkspaarden. De voorzitter bracht den secretaris dank voor het vele werk, dat hjj ieder jaar in het belang van de K. M. S. V. verricht. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat de financieele toestand der ver- eeniging niet ongunstig is. De bezittingen zijn met circa 1000 gulden vermeerderd tot circa 3000 gulden. Wedstrijden in 1935. De wedstrijden voor 1935 werden als volgt vastgesteld: Cross Country voor nieuwelingen op 6 Maart te Breda. Dubbele Cross Country op 21 Maart te Amersfoort. Cross Country van Dingerden op 10 De cember. Cross Country van Stepelo op 6 April. Rallye Paper van Vorden op 25 en 26 April. Dressuurproeven (Olympische eischen) eerste helft Mei. Tweedaagsche terreinrit, tweede helft Mei, op de Veluwe. Military te Wassenaar op 1 en 2 Juni, aansluitende bij het Concours Hippique al daar. Rallye Paper in Limburg, eerste helf in October. Najaars Military (Olympische eischen) tweede helft October op een nader te be palen plaats. Voorts zullen eenige oefen-steeple op Duindigt gehouden worden op nader te bepalen data, te rijden door de adspiran- ten voor de Olympische Spelen te Berlijn. Getracht zal worden, enkele ruiters te zenden naar de Militairy te Bazel in het najaar. In April 1936 zal de K.M.S.V. haar 50- jarig bestaan op feestelijke wijze herden ken. Daarbij zullen wedstrijden in de om geving van Den Haag worden gehouden, o.a. een Niewelingen Cross en een zware dressuurproef. ZWEMMEN LEONORE KIGHT ZWEMT WEDEROM WERELDRECORD. De Amerikaansche zwemster Leonore Kight heeft haar eenige dagen geleden ge maakte nieuwe wereldrecord op de 500 Meter vrije slag al weer verbeterd. Te Nas sau zwom zjj dezen afstand in den tijd van 6 min. 59.8 sec., terwijl zij het wereldre cord reeds gebracht had op 7 min. 8.6 sec. Nassau ligt op de Britsche Bahama- eilanden. Verscheidene zwemsters, die hadden deelgenomen aan de Amerikaan sche kampioenschappen te Miami waren naar Nassau gegaan om daar in wedstrijden uit te komen. WIELRENNEN DUITSCHLAND—NEDERLAND 87—61 PUNTEN. Duitschland winnaar in alle nummers. Zaterdagavond werd in de Rijnlandhal te Keulen een landenwedstrijd Duitsch landNederland verreden, welke door Duitschland, dat alle nummers won, met puntenvoorsprong werd gewonnen. De gedetailleerde resultaten waren: Sprint: le rit: 1. Steffes. 2. Oszmella. 2e rit: 1. Richter. 2. Leene. 3e rit: 1. Engel. 2. Van Egmond. Eindrit: 1. Richter. 2. En gel. 3. Steffes. 4. Oszmella. 5. Leene. 6. Van Egmond. 7. Jazet. 8. Van der Linden. 9. Van Hoek. 10 Van der Heuvel. 11. Kuster. 12. Zims. Koppelachtervolging: VluggenRensen halen SchornKolverbach in. Achter tandemgangmaking: twee ritten. Beiden door Krewer gewonnen voor van Hout. Sprint wedstrijd amateurs. Eerste rit: 1. Merkens 1U.4 sec. 2. Van Vliet 1 lengte. Tweede rit: 1. Merkens 10.4 sec. 2. Van Vliet 1 lengte. Koppelachtervolgingswedstrijd: Zims Kuster halen Jazetvan Hoek in. Koppel wedstrijd over 1 ronde: 1. Zims Kuster 16 punten. Afgelegd 44,5 K.M. Met twee ronden achterstand: 2. SteffesKol- venbach 18 punten. Met 3 ronden achter stand: 3. Jazetvan Hout 5 p. Met 4 ron den achterstand: 4. OszmellaSchorn 19 punten. Met 6 ronden achterstand: 5. ArendtEngel 9 punten. Met 8 ronden ach terstand: 6. Van den Heuvel Vinders 13 punten. Met 9 ronden achterstand: 7. Vlug genvan der Linden 3 punten. 8. Van Eg mondVan Hoek 9 punten. Met 11 ron den achterstand: 9. LeeneRense 3 pun ten. 10. KrewerRichter opgegeven. Eindstand: Duitschland 87 punten, Ne derland 61 punten. Swift wint het club- kampioenschap van Zuid-Holland J. Verschoor Z.-H.-Kamploen langen afstand Gistermorgen ging „Swift" met acht van z'n beste renners naar de Residentie om deel te remen aan de kampioenschappen van "5'id-Holland. Vanaf het vertrek van het clublokaal zat -r geest in bij de renners en waren al len met de beste voornemens bezield, maar weinig bevroedden zij, dat zjj met bijna alle eerepalmen huiswaarts zouden kee- ren. Nadat bij aankomst in het clublokaal van de uitschrijvende verjeniging „Hollandia" de vereenigingen „Sparta", „de Mol" en „Voorwaarts" zich met hun deelnemers hadden gemeld, werd alles in gereedheid gebracht, om spoedig te kunnen beginnen. Een aanvang werd gemaakt met het ver rijden van de 2 x 1 km. op twee verschil lende rollen, waarna van elke club de drie snelst gemaakte tijden bij elkaar werden geteld voor de eindclisseering. De Swift-kampioen korte afstand scheen het vandaag minder op dezen afstand ge munt te hebben, maar zooals hij op den langen afstand rolde, hebben we nog nim mer van hem gezien. Vai Verschoor wisten we, dat er iets zou gebeuren, want voordat hij begon, zat hij te klagen en dan worden de resultaten juist goed, maar ook de tijden van de andere Swiftleden waren buiten verwachting zeer goed. De tijden van de 2 x 1 km. van de acht snelste renners waren: 1. Beukers 1 min. 15.2 sec.; 2. Eindhoven 1 min. 16.4 sec.; 3. Verschoor 1 min. 17 sec.; 4. Rietbroek 1 min. 17.2 sec.; 5. Driessen 1 min. 17.4 sec.; 6. Kuijs 1 min. 17.6 sec., 7. Wagener 1 min. 18.4 sec; 8. v. d. Heyden 1 min. 18.6 sec. De tijden gemaakt door de „Swift" leden luiden: 1. J. Verschoor 1 min. 17 sec.; 2. J. Rietbroek 1 min. 17.2 sec.; 3. A. Collee 1 min. 20.2 sec.; 4. C. Gros 1 min. 21.6 sec.; 5. C. van Amsterdam 1 min. 22 sec.; 6. R. Riethoven 1 min. 23 sec.; 7. J. Schuller 1 min. 29.4 sec. Van de deelnemende vereenigingen wer den met hun drie snelste renners geplaatst als no. 1 „Hollandia" met totaal 3 min. 52.2 sec.; 2. „Swift" met totaal 3 min. 55 sec.; 3. „Sparta" met 3 min. 57.4 sec.; 4. Voorwaarts" met 3 min. 58.8 sec., en „De Mol" 5e met 4 min. 2.8 sec. AUTOMOBILISME DE K.N.A.C. VERBIEDT NONSTOPRIT ROTTERDAM—ROME. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club deelt mede: Naar aanleiding van een bericht inzake een voorgenomen nonstoprit Rotterdam Rome door den heer C. Borsten te Rotter dam, zij er op gewezen, dat de K.N.A.C. als de eenige erkende Automobielclub in Ne derland deze rit heeft verboden. Dit verbod geschiedde op grond van het feit, dat niet is voldaan aan de voorschrif ten, vastgelegd in het Internationale Sport- reglement. SCHAKEN HET TO URNOOI TE HASTINGS. Euwe, Flohr en Thomas gelijk. De laatste ronde van het hoofd/tournooi, dat te Hastings is gehouden, heeft ver schillende verrassingen gebracht. In de eerste plaats de nederlaag van Thomas tgeen Michell en verder de remise van Euwe tegen Norman. Daardoor kwamen Euwe en Thomas gelijk, terwijl Flohr door een overwinning op Millner Barry zich eveneens in de hoofdgroep plaatste. De eindstand luidt als volgt: 1, 2 en 3: Dr. Euwe, Flohr en Thomas, allen 61/2 pnt; 4. Capablanca 5 1/2 pnt; 5. en 6. Lilienthal en Botwinnik, beiden 5 punten; 7. Michell 4 punten; 8. Miss Men- chik 3 punten; 9. en 10. Millner Barry en Norman, beiden 11/2 pnt. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Norman remise met Dr. Euwe. Millner Barry verliest van Flohr. Lilienthal remise met Miss Menchik. Michell wint van Thomas. Capablanca remise met Botwinnik. De resultaten der Nederlanders in de an dere afdeelingen luidden op dezen laatsten dag: Prins remise met Taylor; Scheffer wint van Shoobridge; Hoenselaar wint van Robert; Morrison wint van Lewis. Al deze Nederlanders, alsemed de heer de Jong zijn in hun respectieve afdeelingen op de derde plaats geëindigd. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Leiderdorp H wint van Katwijk a. d. Rijn I met 7 2 y3 Van den wedstrijd j.l. Donderdag te'Lei derdorp voor de derde klasse gespeeld tus- schen bovengenoemde tientallen bleven nog 3 partijen over. De arbiters hebben deze als volgt beslist: Bord 2: F. Beurze (Ld.)J. Hoogeveen YY', bord 5: H. E. ChristiaanseA. Ra- vensbergen 10; bord 9: J. NagtegaalJ. v. Elk 1—0. De eindstand is dus een 7K2)4 over winning voor Leiderdorp II, dat hiermede tevens de eerste plaats heeft ingenomen, zooals uit onderstaand overzicht blijkt. Stand 3e klasse: gesp.gew.gel.verl. v.t.pnt. Leiderdorp n 2 2 15)4- 4)4 4 Katw. a.d. R. I 4 12 1 20)4-19)4 4 L. Arb.Schcl. II 2 1 1 13-7 3 Bodegraven Hl 1— 5-5 1 Taveno II 3 3 6-24 0 Hierna werd het lange afstandkampioen schap over 3 km. verreden, precies zooals het gegaan was met de 1 km. Hierbij zijn de 8 snelste tijden gemaakt door: 1. J. Verschoor 4 min. 8.4 sec.; 2. Driessen 4 min. 11.2 sec.; 3. J. Rietbroek 4 min. 13 sec.; 4. v. d. Meer 4 min. 13.8 sec.; 5. Wagner 4 min. 14.4 sec.; 6. v. d. Heijden 4 min. 19.8 sec.; 7. Collee 4 min. 21 sec. De tijden, gemaakt door de „Swift"-leden over deze 2x3 km., luiden: J. Verschoor 4 min. 9.4 sec.; J. Rictbroek 4 min. 13 sec.; A. Collee 4 min. 21.2 sec; A. Strijk 4 min. 23.8 sec.; R. Riethoven 4 min. 32.8 sec.; J. Schuller 4 min. 33.2 sec. J. Verschoor die bij de eerste rit den snelsten tijd had gemaakt van alle renners, zag dezen tyd bij den aanvang van de tweede rit door Driessen verbeteren. Dit had tot gevolg, dat het bij de Swiftleden en supporters een tegenslag gaf, maar ondanks den snellen gemaakten tijd, wist Verschoor bij z'n tweede rit nog korteren tijd te ma ken en daarmede den kampioenstitel te veroveren. Zooals ook bij de 1 km. werden ook nu de tijden der 3 snelsten van elke club bij elkaar geteld en bracht als uitslag: 1. „Swift" met 12 min. 43.4 sec.; 2. „Voor waarts" 13 min. 11.2 sec.; 3. „Sparta" 13 min. 12.2 sec.; „Hollandia" en „De Mol" hebben in deze ritten niet voldoende kun nen meedingen. Voor de vaststelling van het clubkam pioenschap werden de tijden van de 1 en 3 km. bij elkaar gesteld en was het eindre sultaat, dat „Swift" den snelsten tijd had gemaakt en daarmede den titel won van clubkampioen van Zuid-Holland; als 2e volgde „Voorwaarts", 3e Sparta". Nadat het einde daar was erf de Jury de eindresultaten in handen van den voorzitter van „Hollandia", den heer Laman had gege ven, kon er tot de prijsuitreiking worden overgegaan. Onder applaus werd de kamp:X"isbeker aan Swift's voorzitter, den heer Graafmans, overhandigd en werden aan J. Rietbroek en J. Verschoor by het in ontvangst nemen van de nu gewonnen prijzen, felicitatie woorden gesuproken voor hunne behaalde eeretitel van kampioen korte en lange af stand van Nederland. Een succesvolle dag voor „Swift" was ten einde en opgetogen gingen allen per fiets weer huiswaarts. Woensdagavond de 1 km. wedstrijd om de P. T. de Jong prijzen. Na afloop eenige bijzondere mededeelin- gen, zoodat alle leden aanwezig moeten zijn. Aanvang van den wedstrijd 8.30 uur nam. in het clublokaal van den heer J. van Mei zen, N. Beestenmarkt. MOTORSPORT DE REORGANISATIE VAN DE K. N. M. V. De in motorsportkringen met spanning verbeide bijzondere algemeene ledenverga dering der K. N. M. V. werd gistermiddag onder groote belangstelling te Utrecht ge houden. Met groote meederheid van stem men werd het volgende dagelijksche be stuur gekozen: Mr. J. G. A. van Geldrop Meddens, algemeen voorzitter, P. J. Nor- tier, voorzitter sportafdeeling, John. Moos, voorzitter toer- en propaganda-afdeeling. De reorganisatie heeft hiermede haar be slag gekregen .Onder de rustige en krach tige leiding van dr. Staal had de bijeen komst een vlot en ordelijk verloop. BADMINTON DE INTERNATIONALE BADMINTON KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdagmiddag is in de Nutszaal te Rot terdam een aanvang gemaakt met de in ternationale Badminton-kampioenschap- pen, welke tot 's avonds elf uur zijn voort gezet en die Zondag vervolgd werden. Buiten de Nederlandsche deelnemers, waarvan een aantal ook in Kopenhagen is uitgekomen, dongen slechts Denen mede naar den wisselbeker, welke door de over winning van verleden jaar nog in hun be zit was en indien men afgaat op het verloop der partijen van den eersten dag, zou men tot de conclusie moeten komen, dat de be ker ook thans wel in Deensch bezit zal blijven. Overigens konden de Denen de trophee niet naar Rotterdam breng,n doordat de douanen den beker slechts tegen betaling van een hooge waarborgsom wilden doorla ten, waarop de Denen niet zijn ingegaan. De beker verblijft thans nog op het doua ne-bureau. De voornaamste resultaten zijn: Heerenenkelspel (demi-finale): Stroman si. Sandvad (teruggetroken). Den Hoed Jr. sl. De Haan 154, 1511. Finale: Finale: Stroman (Denemarken) sL Den Hoed Jr. 5—15, 15—4, 15—13. Dames dubbelspel demi-finale: Mej. 01- sen sl. mevr. Ernst 113, 111; mej. Clause sl. mej. Jansen 1412, 1311. Finale: mej. Olsen sl. mej. Clausen 1410 14—6. Heeren dubbelspel finale: Stroman en Sandvad (Den.) sL Woltman en Den Hoed 15_8, 15—13. Dames dubbelspel demi-finale: mevr. Ernst en mej. Jansen sl. mej. Ernst en mevr v. d. Laan 155, 150; mej. Olsen en mej. Clausen (Den.) sl. mver. Voorwinden en mej. v. d. Assen 157, 151. Finale: mej. Olsen en mej. Clausen (Den.) mej. Jansen en mevr. Ernst 158, 152. Gemengd dubelspel demi-finale: mej. Clause en Stroman (Den.) sl. mevr. Ernst en Woltman 1617, 155, 159; mej. Ol sen en Sandvad (Den.) sl. mej. Jansen en Den Hoed Jr. 15—8, 17—15. Finale: mej. Olsen en Sandvad sl. mej. Clausen en Stroman 1512, 1716. Troostwedstryd: Heerenenkelspel demi finale: Fr. Ernst sl. Schoorl 1512, 1015, 814. Schoorl teruggetrokken. Finale: Woltman sl. Ernst 1753, 151. HOCKEY LEIDEN I—TOGO I 1—5. Ondanks de verwachting en het toch nog goede weer heeft Leiden het niet weten te bolwerken tegen Togo, dat boven verwach ting goed speelt en de Leidsche voorhoede volkomen in bedwang kon houden. Deze uitwedstrijd werd op het in niet al te bes ten staat verkeerende terrein te Waalsdorp gespeeld. De regen was hier op sommige plaatsen van het veld nog te weinig weg gezakt. De wedstrijd begon met een goed opdrin gen van Leiden, doch dit kon geen resul taat opleveren daar in den slagcirkel te weinig doortastend werd opgetreden en hierdoor menige fraaie kans werd gemist misschien lag het ook wel aan eenige spe lers, die te veel individueel spel vertoon den. In de halflinie vlotte het nogal, maar eenige missers zijn toch wel fataal gewor den, omd^t het Haagsche binnentrio geen kans onbenut liet. De baks waren met den spil zeker de beste spelers uit de ploeg. Zoo gaat het spel heen en weer, maar dan komt plotseling Togo snel opzetten en weet een goal te maken. Even plotseling ontstaat de tweede goal. Hierop volgt de rust; wegens het late uur werd echter dadelijk doorge speeld. Leiden gaat nu serieus spelen en weet door een verrassend schot een tegengoal te maken. Togo pakt nu flink aan en weet drie zeer goede goals te maken. Met deze 51 overwinning heeft Togo zich in de volgende ronde voor den Treslingbeker ge plaatst. Te Leiden zijn de wedstrijden wegens af keuring van het terrein afgelast. IJSHOCKEY NERERLAND—BELGIE 0—4. Onder al heel slechte weersomstandighe den voor onoverdekte ijshockey vond Zater dagavond op de kunstijsbaan te Amster dam de landenwedstrijd NederlandBelgië pla.ats, welke in een verdiende overwin ning voor België is geëindigd. In het eerste gedeelte van den wedstrijd was België sterker. Het Hollandsche doel was herhaaldelijk in gevaar. Twee doel punten konden de Belgen in deze periode scoren, achtereenvolgens door Pootman en Kreitz. In het tweede gedeelte waren de ploegen beter tegen elkaar opgewassen. Direct na de hervatting scoorde de Beukelaar een doelpunt, maar daarna waren de Oranje hemden zeer gevaarlijk. Duidelijk bleek, welke groote vorderingen men reeds ge maakt had. In het derde gedeelte wisten de Belgen nog één doelpunt te maken, n.l. door de Beukelaar. Hoewel de Hollanders wel een tegenpunt verdiend hadden, bleef de stand verder ongewijzigd en wonnen de Belgen met 40. Na afloop reikte de voorzitter van den Nederlandschen LJshockeybond, jhr. Bo- gaerdt, den beker, welke beschikbaar was gesteld door de Haarlemsche IJsclub, uit. TOERISME WEGWIJZERS VAN DEN A.N.WJ5. Uit ons door den A.N.W.B., toeristenbond voor Nederland verstrekte jaarcijfers over 1934 blijkt, dat de bekende door dezen bond verzorgde „bewegwijzering" der Ne derlandsche wegen ook in het afgeloopen jaar aanzienlijk is uitgebreid. Misschien zullen de automobilisten en andere weggebruikers, die tot in de verste uithoeken des lands deze wegwijzers aan treffen, wel eens meenen, dat de bond op dit gebied „uitgepraat" moet geraken; de werkelijkheid blijkt anders te zijn. Im mers, in het jaar 1934 plaatste de A.N.W.B. niet minder dan ruim 200 nieuwe wegwij zers, afgezien nog van de 459 stuks van het nieuwste groote formaat, welke ge plaatst werden ter vervanging van de oude. Voorts werden langs de speciale rij wielpaden 326 nieuwe z.g. paddenstoelen geplaatst ten dienste van den rijwieltoe rist en vaak ook van den wandelaar. In totaal telde ons land op 31 December j.l. 4967 wegwijzers en paddenstoelen van den A.N.W.B. verdeeld over de provincies als volgt: Noord-Holland 647, Zuid-Holland 589, Utrecht 397, Gelderland 1264, Over- ijsel 456, Drente 309, Groningen 208, Fries land 285, Zeeland 193, Noord-Brabant 424 en Limburg 195. Een jaar geleden was dit aantal 4439, een stijging dus van 528, waarvoor de A.N.W.B. zich in het belang van de auto mobilisten, wielrijders en andere wegge bruikers weder aanzienlijke financieele of fers heeft moeten getroosten. ATHLETIEK „De Bataven". De leden worden eer aan herinnerd, dat vanaf heden elke Maandagavond de Indoor- training onder leiding van den heer N. de Zwager weer vervolgd zal worden. De lessen van de afdeeling Gymnastiek, onder leiding van den heer Goddyn wor den Dinsdag hervat. We hopen, dat de athleten flink zullen trainen voor onze veldloopdag op 3 Febr. a.s. De afdeeling Wandelsport organiseert zooals bekend, op Zondag 27 Januari een afstandsmarsch over 30 K.M. De organisatie berust in goede handen. We vertrouwen dan ook, dat de leden geen gelegenheid on benut voorbij zullen laten gaan, om pro paganda te maken voor de veldloop en de marsch! UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Oudersavond van de K.J.C. Gister avond gaf de K.J.C. een tooneel- en zang avond voor Ouders, donateurs en weldoe ners. Te acht uur opent de directeur, kape laan L. v. Teylingen en roept allen een har telijk welkom toe, in het bijzonder Pastoor Lühn. In een kleine inleiding over de Jeugdbe weging zegt spr. hoe onze jeugdbeweging gezien wondt als vermaak en het wegtrek ken uit de huiselijke sfeer. Daartegenover stelt spr. de woorden van den Paus zelf, die spreekt over jeugdbeweging en leeken- apostolaat. Het verheugt spr. dat er hier ter plaatse zooveel Katholieke gezinnen zijn, echter Katholiek niet in naam alléén. De priesters willen de Ouders helpen in him moeilijke taak van de opvoeding hun ner schoolvrije kinderen. Voor dit pogen vraagt spr. aller medewerking, niet alléén belangstelling. Daarna richt spr. zich tot de leiders, tot de K.J.C-ers, en dankt ten slotte den Pastoor voor zijn hulp en steun en voor zijn medeleven. Dan komen enkele K.J.C.-ers voor het voetlicht om hun kunnen van zingen aan hun Ouders en weldoeners te demonstree- ren, Gezongen werd de nederige Geboor te, Vier Weverkens, 'n KI eengedicht van G. Gezelle, Jezus' Bloemhof en tenslotte het Stille Nacht (twee-stemmig). 'n Spreekkoortje o.l.v. den heer N. v. Rossum declameert op verdienstelijke wijze „Exselsior" van G. Gezelle. Pastoor Lühn onderstreept de woorden, die de kapelaan tot de Ouders sprak, vraagt daadwerkelijke medewerking voor het sla gen van het jeugdwerk tot steun aan de Ouders tot zegen van de Parochie en tot glorie van God. Dan werd door de K.J.C. opgevoerd „Een jongen van karakter", v. P. Joachim. Een heel mooi stuk in 4 bedrijven, het welk onberispelijk gespeeld werd. Hulde aan regie en spelers. Te elf uur werd deze feestavond gesloten. BOSKOOP. Volksbond. Donderdagavond 3 Jan. hield de R. K. Volksbond een feestvergade- ring in het R. K. Vereenigingsgebouw al hier. De heer P. v. d. Staak, voor dezen avond waarn. voorzitter, opende met den Ghr. groet, heette de aanwezigen welkom en wenschte allen een Zalig en voorspoedig nieuwjaar. Vervolgens wees hij op het groote nut lid te zijn van den R. K. Volksbond en zijn or ganisatie, om de eenheid te bevorderen en trouw te staan achter de leiding van het R. K. Werkliedenverbond. Tevens wees spr. op de nuttige instellingen van den bond, waarvan vooral in dezen tijd Herwonnen Levenskracht zeker een der nuttigsten is. Spr. memoreerde, dat in de twee jaren dat de Volksbond hier bestaat reeds een bedrag van 1200.aan inkomsten en uitgaven verwerkt is door uitzending naar Sana toria. Spr. sprak den wensch uit dat allen zich dan ook den plicht zouden op leggen, lid te worden van het R. K. Werk liedenverbond. Na het zingen van het Strijdlied werd opgevoerd „De Greep van het Geweten", een tooneelspel in 3 bedrijven, hetgeen door allen zeer keurig werd uitgevoerd en zeer in den smaak viel. Tot slot sprak de geestelijk adviseur nog een kort woord, wenschte alle leden een Zalig Nieuwjaar en sprak zijn lof uit voor het mooie spel, dat de Volksbond dezen avond gegeven had. Spreker sprak ver volgens nog de hoop uit dat er nog menige uitvoering zou gegeven worden en spoor de alle leden aan om toch vooral lid te blij ven en degenen die nog geen lid zijn, zich aan te sluiten by den R. K. Volksbond. Deze avond werd opgeluisterd met piano muziek van mej. M. Vermeulen. NIEUWKOOP. Kiesvereeniging. Maandagavond om 7 uur wordt in het Parochiehuis een leden vergadering gehoud van de R. K. Kiesver eeniging. Behalve verschillende verslagen komt op de agenda voor de candidaatstel- ling voor de Provinciale Staten. Baggerbedrijf. Naar wij vernemen heb ben reeds verschillende kweekers te Bos koop voor proef een schuit bagger of teel aarde van het Ontginningsbedrijf betrok ken voor hun kweekerij, welke goed vol doet. Gewacht wordt nog op wat opdro gend weder en vorst, waardoor deze aarde beter bruikbaar wordt. Meerdere werkloo- zen hebben door het baggeren en omsteken werk op het bedrijf gevonden. Ontginningsbedrijf. Door het Gemeen telijk Ontginningsbedrijf werd in 1934 af genomen van de Gemeente Leiden 33.577 M3 vuil en van de Gemeente Wassenaar 5240.238 tin vuil. Het quantum afvalstof fen, dat werd afgenomen van de Gemeen telijke Electrische Centrale te 's-Graven- hage, hetwelk voornamelijk bestond uit vliegasch bedroeg 21960.62 ton. Het was weder voor' tal van arbeiders een mooie werkverschaffing. Ontvreemding. Uit een zomerhuisje aan de overzijde van de Noordeinderplas zijn vóór ongeveer drie weken verschillen de huishoudelijke artikelen ontvreemd. Het is na veel moeite de politie mogen geluk ken de vermoedelijke daders op te sporen, een zekere v. d. W. en B., die een volledige bekentenis hebben afgelegd. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Joseph-Gezellen-Vereeniging. Woensdag 9 Jan. a.s. zal des avonds alge meene vergadering gehouden worden, ook toegankelijk voor de leden van den R.K. Volksbond. Als spreker zal optreden de heer P. J. M. Hocks over „Gas-oorlog".

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8