'MAANDAG 7 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KATHOL. JONGENS-CENTRALE. In de plaats van Rector H. van der Ven is door Z. Hoogw. Exc. den Bisschop van Haarlem benoemd tot Districts-directeur van de K.J.C. voor het District Leiden Rector L. A. J. M. Bsune, Liduinahuis, Zoeterwoudsche Singel 33. VOLKSBONDSNIEUWS. Kinderfeest 8 en 9 Jan. De Volksbondleden worden er op attent gemaakt, dat heden, Maandagavond, van 7 tot 8 uur nog kaarten voor bovenstaand feest verkrijgbaar zijn in het Bondsgebouw a. d. Steenschuur. Het bestuur van de Prop.club St. Petrus. St. Joseph-Gezellenevereen. Zondagavond op de verplichte bijeen komst der Gezellen is de biljartwedstrijd voortgezet en wel om groote luxe doozen cigaretten, welke zijn ten deel gevallen als volgt: le prijs G. Klouw met 92 punten, 2de prijs A. Beurse met 78 punten, 3de prijs Jac. de Keuning met 66 punten. A.s, Zondag wederom om groote doozen sigaretten. Tevens begint ook de wedstrijd in het Kruisjassen. Van nu af kan men zich opgeven bij den huismeester. TERAARDEBESTELLING J. C. DE HAAN Hedenmiddag te 12 uur had op de be graafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats van den heer J. C. de Haan, in leven chef van de teekenkamer op het bureau van Gemeentewerken alhier. Er was veel belangstelling. Onder de aanwezigen waren o.a. het be stuur van de Avondteekenschool van den R.K. Volksbond, afd. Leiden, afgevaardig den van de afd. Leiden van den Bond van Technici; de raadsleden Schüller en Wil brink, personeel en teekenaars van Ge meentewerken, ir. Lem, de heer Mennes, di recteur van den Markt- en Havendienst, de heer Vriend, chef van de afd. Onderwijs; de heer Huysman, chef van de afd. Finan ciën, de heer Kiers, directeur van de afd. bouw- woningtoezicht, en vele andere ge meente-ambtenaren. Met den stoet arriveerden op de begraaf plaats ir. A. M. de Blauw, directeur van Gemeentewerken, ir. Boogerd, adj. direc teur van Gemeentewerken, ds. Punselie en de heer Weyer, referendaris ter secretarie. Het woord werd gevoerd door ir. de Blauw namens het gemeéntepersoneel en wethouder Splinter, die wegens ongesteld heid verhinderd was, door een zwager van den overledene en door den heer Nijhuis namens de Avondteekenschool. Een broer van den overledene dankte. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Het Comité verzoekt ons, eraan te herin neren, dat het morgen, Woensdag, de laat ste dag is van den verkoop der Weldadig heidspostzegels voor het Kind. Ieder jaar komen er na afloop van den termijn van verkoop nog aanvragen binnen,waaraan echter niet kan worden voldaan, daar de niet-verkochte postzegels moeten worden ingeleverd. Aan het tentje op het Postkan toor wordt de verkoop Woensdag om 5 uur gesloten. Bestellingen kunnen nog tot Woensdagavond bij de secretaresse, Rapen burg 82, worden gedaan. Vereeniging „De Leidsche Padvinders". Zaterdagavond hield groep I der Leid sche padvinders een goed geslaagden feest avond ter herdenking van haar 16-jarig be staan. Nadat door allen uit vollen borst de pad- vindersmarsch was gezongen opende hop- ma" <azevoet te ruim acht uur dezen feest avond met allen een hartelijk welkom toe te roepen. In 't bijzonder den districtscom missaris, den heer Del Horge, leden van het afdeelingsbestuux*, afgevaardigden uit Leiden en Omgeving, enz. Verder hoopte spr., dat allen een plezierigen avond zou den hebben. Een uitgebreid programma werd nu voor het voetlicht gebracht. Allereerst zong een zangkoortje, genaamd „de Ulevellen" eenige nummers, waarna er eenige keurige staaltjes gymnastiek werden vertoond door „die springbokkies". Een welpennummer „Het Grijze Nest" oogstte een dankbaar applaus, terwijl een spookgeschiedenis den talrijken jeugdigen bezoekers wel een onrustigen nacht zal hebben bezorgd. Het zesde programma-nummer was een prijsvraag, waarin drie spreekwoorden op het tooneel uitgebeeld werden. Als laatste nummer voor de pauze kre gen de toeschouwers een Russische step- pendans te aanschouwen. Na de pauze sprak de districtscommissa ris eenige opwekkende woorden, waarin spr. o.a. memoreerde het verlies, dat de padvinders hebben geleden in het overlij den van Z. K. H. Prins Hendrik. Het programma werd daarna op vlotte wijze afgewerkt met demonstraties vendel- zwaaien, lasso-vaardigheid o.a. „spinning- rope". Een tooneelstukje, schimmenspel en eenige „negro songs" vormden het slot van dezen goed geslaagden avond. De danslustigen kregen daarna gelegen heid om hun hart op te halen, waarbij de heer H. J. v. Leeuwen leiding gaf en het muziekgezelschap „The Jolly Stompers" hun medewerking verleenden. Selskip „Fryslan" afd. Leyen. Zaterdagavond kwamen de Friezen in „Butengewone Goarkomste" bijeen in „Zo- merlust". De gezellige zaal en een heerlijk strijkje, dat zich den geheelen avond dap per weerde, bracht aldra de rechte sfeer en er heerschte een opgewekte stemming, waardoor deze bijeenkomsten zich steeds kenmerkten, toen de voorzitter, de heer VAN ONZE ADVERTEERDERS. VERFHANDEL „HAVELIN". In perceel Hooigracht 94 is Zaterdag ge opend de verfhandel „Havelin", welke zaak voorheen op den Nieuwe Rijn was geves tigd. De veel grootere winkelruimte, wel ke hier ter beschikking is, Laat de gelegen heid open om de verschillende artikelen, verfwaren, schildersgereodschappen, was- en poetsmiddelen, enz. in veel grooter keu ze aan de cliëntèle te toonen. We wenschen „Havelin" en den filiaalhouder van harte succes met deze verandering, welke een goede verbetering mag worden genoemd. Nijholt, de aanwezigen namens het bestuur welkom heette, inzonderheid den heer Ude Marsman als afgevaardigde van den „Bound fen Fryske Selskip pen buten Fryslan", de zusterafdeeling Wassenaar en de afgevaar digden van de Overijselsche vereeniging. Ondanks de duisternis allerwege om ons heen, aldus spr., zijn er lichtpunten in de Friesche beweging, waar deze steeds groeit, dank zij de intensieve propaganda voor Friesland en de Fryske tael, in welk ver band spr. wees op de Onderwijs Liga welke zich onvermoeid beijvert de gedachte van „beoefening der Friesche taal op de scho len" te propageeren. Hij wekt dan ook op zich hierbij aan te sluiten onder het motto „Hoe meer leden hoe krachtiger propa ganda". Maar er is nog meer licht, daar ook de Friesche meisjes zich hebben geplaatst achter de' beweging. Dit alles geeft moed tot voortgaan en wekt vertrouwen voor de toekomst. Na nog een bijzonder woord van dank te hebben gericht tot de familie v. d. Veen, die een tweetal tooneelstukken zou opvoeren, besloot spr. met een woord van opwekking tot de niet-leden om als lid toe te treden, de aanwezigen verder een „enoflyke joun" toewenschend. Nu hieraan heeft het niet ontbroken on danks men met zeer hooggestelde verwach tingen was gekomen. Familie v. d. Veen heeft onder den naam van „Barend en Martsje mei hjarren dochter Tspitske, fen Hüzem" een goede klank in de Friesche be weging, door het opvoeren van zelfgeschre ven tooneelstukken. Na het zingen van het Friesche volkslied werd opgevoerd „Oerwinning", een karak terstuk in 3 bedrijven, dat van begin tot eind wist te boeien, door inhoud en voor treffelijk spel. De zielestrijd van de ont vankelijke kinderziel staande tegenover de geraffineerde hüshaldster werd ten voeten uit naar de werkelijkheid geteekend. Ba rend en Martjsen mei hjarren dochter Tsjitke heeten dilletanrtenspel te geven, doch wat hierin gegeven werd in zuivere vertolking gaat verre boven dilettanten werk uit. Een dankbaar applaus na elk be drijf bewees dat men het gebod ene wist te waardeer en. Na dit spel van ontroerende innigheid werd na de „skoft" het toanielstik in twa bidriuwen „Siibbel" opgevoerd, waarbij onbedaarlijk werd gelachen om de ietwat ouderwetsche baker, wat zijn hoogtepunt vond toen deze met het „dotsie" voor de kleine voor den dag kwam, om uitdrukking te geven aan haar minachting,, voor al die nieuwe fratsen. Ook hier weer spel uit het leven gegrepen. De gehuichelde onschuld vermocht niet blijvend de waarheid te weerstaan, zoodat een minder gelukkige ontknooping volgde. Dit drietal heeft opnieuw haar naam be vestigd en het applaus aan het einde werd tot een ovatie. Het was dan ook een dank bare taak, waarbij de voorzitter zich tolk wist van allen, toen hij den spelers in har telijke woorden dank bracht voor het ge- bodene. Tusschen de bedrijven door wer den Friesche liederen gezongen, terwijl men werd getracteerd op Fryske kruitkoek, aangeboden door de fa. de Bij alhier, en middels een verloting kwam menigeen nog in het bezit van een aardige verras sing. Het officieele gedeelte werd hierna door den voorzitter gesloten waarna de leiding werd overgedragen in de beproefde han den van den heer J. Jonker, voorzitter van de Overijselsche vereeniging, voor „douns- jen". Het was diep in den nacht toen de Frie zen huiswaarts keerden hoogst voldaan over de bij uitstek geslaagden avond. Het bestuur een woord van hulde voor dezen opzet. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6447. J. van der Werf, Noordwijk-Binnen, Boerenburgerweg 1, kruidenierswaren. Bovengenoemde han delszaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Gebrs. van der Werf (B.P.). Venn.: J. van der Werf, S. van der Werf, Joh. van der Werf en C. van der werf, te Noordwijk. Nieuwe inschrijving. 6555. Leo Zitman, Leiden, Utr. Jaagpad 36 en 36a, timmerman, metselaar, aannemer. E.: L. Zitman, Leiden. Door de politie is aangehouden de 21-ja rige J. F. de W., gedomicilieerd te Winters, wijk, die nog een maand gevangenisstraf moest ondergaan wegens gepleegde mis handeling. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding Warenwet. J. D. K., winkelier te Sassenheim, moest terecht staan terzake hij een hoeveel heid griesmeel in voorraad heeft gehad en verkocht. Dr. v. Eek, directeur van den Keurings dienst voor waren, als getuige-deskundige gehoord, verklaarde, dat deze griemeel be stond uit z.g. rijstgries, vermengd met een kleurstof om de griesmeelkleur er aan te brengen. Dit product wordt in den handel gebracht om de goede griesmeel concur rentie aan te doen. Het verkoopen van dit product onder den naam griesmeel is wet telijk verboden. Men mag het wel verkoo pen, maar dan als puddingpoeder en dan moet er duidelijk op de verpakking staan aangegeven, dat het puddingpoeder is. Na nog verschillende getuigen gehoord te hebben, kreeg de ambtenaar het woord. Deze noemde het een ernstig feit. Een win kelier moet weten wat hij verkoopt. Ver dachte zegt uit onwetendheid gehandeld te hebben, wat hij niet kan gelooven. Hij is verantwoordelijk voor de waren, die hij verkoopt, zoodat hier niet volstaan kan worden met een lichte boete. Eisch ƒ50 subs. 30 dagen. De kantonrechter zal de zaak nog eens overwegen en over 8 dagen vonnis wij zen. Voortgezet werd de zaak tegen H. J. de V. te L e i d e n die op den Heerengracht rakelings langs een vrachtauto was gere den, die daar stilstond langs den huizen kant. De bestuurder van den stilstaanden wagen moest zich ijlings uit de voeten ma ken om niet overreden te worden. Nadat nog een tweetal getuigen gehoord was, vroeg het O. M. een boete van 10 subs. 5 dagen. Uitspraak over 8 dagen. J. C. P. den H. te Leiden moest ver schijnen aangezien hij op de Haven on voorzichtig een voor hem rijdende auto was gepasseerd, zoodat hij links op den weg kwam te rijden en een juffrouw, die op het trottoir liep, met den laad bak van zijn auto raakte, zoodat de juffrouw onzacht tegen den grond werd ge smakt. Eisch 10 subs. 5 dagen. Nadat de raadsman van verdachte tot vrijspraak had geconcludeerd werd de uit spraak bepaald op 8 dagen. Overtreding jachtwet. A. v. d. B. te Noordwijkerhout heeft zich bevonden op verboden grond in casu de Noordwijksche duinen in 't Lange- veld en daarbij een dreitaal gestrikte fa zanten bij zich had. Na den jachtopziener gehoord te hebben vroeg de ambtenaar een boete van 2 maal 8 subs 2 maal 5 dagen. Uitspraak 2 maal 5 subs. 2 maal 3 da gen. Overtreding Visscherijwet. P. de R. en L. de R., te L e i d e r d or p, hebben tezamen gezeten in een roeiboot, welke zich bevond in de Zijl, gevischt met schakels. Deze schakels bleken bij aanhou ding niet aan de maat te voldoen. Eisch voor ieder 10 subs. 10 dagen met verbeurdverklaring en vernietiging der in beslag genomen netten. Uitspraak over 8 dagen schriftelijk. Ovetreding ventvergunning. A. N. banketbakker te Leiden heeft in de gemeente Alkemade zijn kanketbak- kerswaren te koop aangeboden zonder ver gunning van B. en W. Verdachte zegt, dat hij zyn vaste klan ten daar bezoekt, en dat hij van B. en W. geen vergunning krijgt, waarop de kanton rechter opmerkt, dat dit zeker gebeurd om de Alkemadënsche banketbakkers te be schermen. Het verzuim van verdachte vindt geen genade bij den ambtenaar. Alzoo een eisch van 4 subs 2 dagen. Dp kantonrechter zal ook deze zaak nog eens overwegen en over 8 dagen vonnis wijzen. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te: Haarlem (H. Liduina): den weleerw. heer W. P. Nijssen; Dordrecht (H. Ant. v. Padua): den wel- eerw. heer J. Veerman; Rotterdam (H. Hildegardis): den wel- eerw. heer P. C. Vollebregt; Amsterdam (O. L. Vr. v. Lourdes) den welcerw. heer H. N. M. Vreeswijk; 'sGravenhage (O. L. Vr. v. Goeden Raad) den weleerw. zeergel. heer dr. G. Neefjes. Poeldijk: den weleerw. heer J. Dekker; Noordwijkerhout (H. Jos.): den weleerw. heer W. J. Dekleermaeker; Krommenie: den weleerw. heer J. C. M. Franse, die assistent was te Amsterdam (O. L. Vr. Kon. des Vredes). LAATSTE BERICHTEN HUURBEPALING VAN WONINGWET WONINGEN De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezon den waarin wordt medegedeeld, dat de regeering besloten heeft over te gaan tot samenvoeging van de verschillende Rijks- voorschotten, voor woningbouw ten be hoeve van eenzelfde woningbouwcorporatie verleend, tot één grond- en één bouwvoor- schot. Hierdoor kan aldus de circulaire het geheele wonirgbezit der betrokken woningbouwcorporatie met deze voorschot ten verkregen als één administratief ge heel worden beschouwd, waarvoor als maximum bijdrage zal gelden de som der voor de afzonderlijke complexen toegeken de maxima. Een gelijksoortige maatregel zal worden toegepast ten aanzien van de rijksvoorschotten verleend ten behoeve van gemeentebouw. Uiteraard blijven bjj samenvoeging der voorschotten buiten beschouwing de voor schoten, welke zijn verleend ten behoeve van den bouw van woningen ter vervan ging van krotwoningen en andere voor sociaal-achterlijken bestemde perceelen. Er bestaat echter geen bezwaar tegen ook deze voorschotten tot een afzonderlijke groep te vereenigen. De samenvoeging heeft ten doel, naest vereenvoudiging der administratie nood zakelijke verlaging van huren van wonin gen, waarvoor thans nog over Rijksvoor schotten wordt beschikt, en waarvan de kosten door de reeds ingevoerde maatrege len niet kunnen worden gedekt, mogelijk te maken door aanwending van thans on gebruikte deelen van maximum bijdragen, alsmede van batige saldi van complexen, die zonder bijdragen worden geëxploiteerd Slechts huurverlaging, welke na 19 Mei 1934 door den Directeur-Generaal van de Volksgezondheid zijn goedgekeurd, komen voor dekking op deze wyze in aanmerking. Van het samengevoegde voorschot wordt een rente van 4 pet. gevorderd terwijl de looptijd daarvan zoodanig wordt bepaald, dat de annuiteit gelijk of nagenoeg gelijk is aan de som der annuiteiten der oor spronkelijke voorschotten, die zouden gel den na verlaging van rente en verlaging van aflossingstermijn. VERKEERSONGELUK TE HILVERSUM. Hedenmiddag heeft te Hilversum een ernstige aanrijding plaats gehad. Op de hoek van een dwarsstraat werd een wiel rijder, de 36-jarige agent van politie J. Brandsma, die voorrang had, door een per sonenauto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Onmiddellijk schoten omstanders toe. Het slachtoffer, dat zeer ernstig was gewond en in bewusteloozen toestand ver keerde, is naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL Zaterdag werd in de Vegrallee te Zwol le de 64-jarige wielrijder H. Denekairp door een auto, bestuurd door den heer J. V. uit Hattem, overreden. De man viel en werd met een hersenschudding naar het Sophiaziekenhuis to Zwollè overgebracht, waar hij Zondag aan de bekomen verwon de igen overleden is. Den autobestuurder treft geen schuld. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Vier gewonden Hedenmorgen te omstreeks half zeven heeft op den Rijksstraatweg nabij de Vijf Huizen een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer J. de Vries uit Amster dam reed met een vrachtauto bij het pas- seeren van een scherpen bocht vermoe delijk doordat hij met te groote vaart reed tegen een langs den weg staanden boom, waardoor de cabine in elkander werd ge drukt. Het voorste gedeelte van den wagen kwam tegen de zitbank terecht. In de ca bine zaten behalve de bestuurder de heer de Vries, de heeren S. Wolf eveneens uit Amsterdam, J. de Vries uit Ilpendam en P Blees uit Landsmeer. De heer W. werd levensgevaarlijk ge wond. De bestuurder de Vries bekwam 'n ernstige hoofdwonde door glasscherven. De beide andere inzittenden zijn er met lichte verwondingen afgekomen. De ge wonden zijn overgebracht naar het zieken huis te Gorinchem GEP. LUITENANT-GENERAAL K. F. E. GERTH VAN WIJK OVERLEDEN. Hedenochtend is te 's-Gravenhage over leden de gepensioneerd luitenant-generaal K. F. E. Gerth van Wijk, oud-commandant van het Nederlandsch-Indische leger, ad judant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin. De thans ontslapen opperofficier heeft gedurende bijna vijf-en-dertig jaar deel uitgemaakt van het officierscorps van het Nederlandsch-Indische leger. Den derden Augustus 1891 werd hij benoemd tot tweede luitenant en den drie-en-twintigsten Aug. 1922 bereikte hij bij het Oost-Indische leger den generaalsrang. Als zoodanig was hij geplaatst bij den generalen staf van dat leger. Den tweeden December 1924 kwam hij als luitenant-generaal aan het hoofd te staan van het leger. Gedurende twee jaar heeft de generaal Gerth van Wijk deze functie van commandant bekleed. Na zijn uit dienst treden vestigde de nu overledene zich metterwoon te 's-Gravenhage. In 1931 is hij generaal Weber opgevolgd als com mandant van de Haagsche burgerwacht. Sinds eenige jaren was hij voorzitter van de vereeniging Het Mobilisatiekruis. Zijn verdiensten jegens den lande werden er kend door zijn benoeming tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De generaal Gerth van Wijk, die den leeftijd van vier-en-zestig jaar heeft be reikt, was sedert 26 April 1923 adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Konin gin. TELEGRAMMEN DE BESPREKINGEN TE ROME. PARIJS, 7 Januari. (V.D.) In gewoonlijk goed ingelichte Parijsche kringen meent men te weten, dat te Rome naast de eigen lijke politieke onderhandelingen ook finan- cieele besprekingen worden gevoerd met het doel nieuwe credieten op de Italiaan- sche markt te plaatsen. Het zou hierbij om tamelijk groote bedragen gaan, die gedeel telijk in den vorm van een crediet van de Bank van Frankrijk aan de ltaliaansche Staatsbank gedeeltelijk door het brengen van ltaliaansche fondsen op de Franache markt zullen worden verstrekt. Men meent te weten, dat, wanneer deze besprekingen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ce boren: Anna Gecrtrulda, d. van F. Rombout en A. C. v. Arkel. Ondertrouwd: D. M. Lafeber jm. 29 j. en W. G. Voorbrcod jd. 27 j. H. Hons- beek jm. 22 j. en J. v. Tongeren jd. 19 j. C. L. J. Kloos jm. 27 j. en C. M. F. Kukler jd. 24 j. Overleden: P. de Swyger zn. 12 j. J. P. Noest wedn. 71 j. N. R. J. v. d. Kwast m. 71 j. B. H. Meijer dr. 4 mnd. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. tot een resultaat leiden, de Bank van Frankrijk onmiddellijk een crediet van een milliard francs zal openen, terwijl nog een bedrag van 3 milliard over eenigen tijd liquide zal worden gemaakt. MISLUKTE AANSLAG OP STARHEMBERG? WEENEN, 7 Jan. (V.D.). Nabij het vliegveld Aspern zouden gisteren twee communisten gearresteerd zijn, die een mislukte poging zouden hebben gedaan om Prins Starhemberg neer te schieten. Tegen den middag zouden uit het struikgewas nabij het vliegveld eenige schoten zijn ge lost op de auto waarmee de vice-kanselier van het vliegveld naar Weenen wilde rij den. In de auto zat echter slechts een Heimwehrman, Selle, die gewond werd. WEENEN, 7 Januari (V. D.). Van of ficieele zijde worden alle geruchten, die over een aanslag op den vice-kanselier prins Starhemberg de ronde doen, beslist tegengesproken. Jan Kiepura ernstig ziek. WEENEN, 7 Januari. (V. D.). De Weensche bladen melden, dat de beroem de Poolsehe zanger en flimacteur Jan Kie pura te Krynica in Polen tengevolge van een keelaandiening ernstig ziek zou zijn. Hij zou zelfs in levensgevaar verkeeren. SPOORWEGONGELUK IN RUSLAND. MOSKOU, 7 Januari. (V. D.). In den nacht van 5 op 6 Jan. zijn op het traject MoskouLeningrad twee sneltreinen met elkaar in botsing gekomen. Het aantal doo- den is nog niet bekend, doch men vreest, dat het hoog zal zijn. Verscheidene wagons werden vernield en de trein was zeer vol. VERGADERVERBOD VAN 10 JANUARI AF SAARBRUCKEN, 7 Jan. De verkie- kingscommissie heeft in overeenstemming met de regeeringscommissie van het Saar- gebied een verordening uitgevaardigd, waarbij het beleggen van openbare of be sloten vergaderingen, ook die van socialen aard, voor zoover deze in lokaliteiten wor den gehouden, die gewoonlijk voor het publiek toegankelijk zijn, van 10 Januari af tot het tijdstip waarop het resultaat der volksstemming officieel wordt medege deeld, verboden zijn. Alleen theaters en bioscopen zijn hiervan uitgesloten. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 7 Jan. Vee Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 516 vette koeien, waarvan #de prijzen waren: le kwaliteit 57—62, 2e kwal. 48—55, 3e kal. 4047 per K.G. slachtgew.; 65 melk en kalfkoeien 150200 per st.; 158 vette kalveren: le kwal. 5054, 2e kwal. 4452, 3e kwal. 3643, per K.G. levend gew.; 76 uchtere kalveren 47.50 per st. 40 schapen 1518 per st. en lammeren 1012 per st.; 660 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 3839 per K.G., zware var kens 3738 per K.G., vette varkens 36 37 per K.G. slachtgew.; 20 paarden 60 100 per st. ROTTERDAM, 7 Jan. Vee. Totaal aanvoer 2237 stuks. 470 vette runderen, 288 vette kalveren. 854 schapen en lamme ren, 616 varkens, 10 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.: vette koeien 56—58, 48— 52, 3238; vette ossen 4852, 4446 38 40; vette kalveren 85—90, 7075, 55—60; varkens (lev. gew.) 34, 33, 32; schapen 40, 36, 32; lammeren 42, 37, 32. Prijzen per stuk: schapen 18, 14, 9; lam meren 13, 11, 8. Totaal aanvoer December 1934: Runde ren 10830, paarden 720, veulens 15, vette kalveren 2228, nuchtere kalveren 3702, schapen 5039, biggen 10, bokken 106, var kens 3759, graskalveren 1289. WISSELNOTEERINCÏKN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.237/s Berlijn 59.33 New York 1.47Sfo 9.76 Brussel 34 62 Zwitserland 4 7.9LT/2 Milaan 12.66 Madrid 20.25 Oslo 36.371/2 Kopenhagen 82.321 Stockholm 37.35 Weenen Praag 6.17 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3