MAANDAG 7 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 BUITENLAND SAARGEBIED. Groote betoogingen te Saarbrücken. VÓÓR EN TEGEN TERUGKEER NAAR DUITSCHLAND Enorme menschenmassa's Gisteren hebben zoowel het Duitsche Front als het Vrijheids Front (resp. voor terugkeer tot Duitschland en vóór hand having van den status quo) te Saarbrücken gedemonstreerd. Twee reusachtige legers v/aren op de been. Van Duitsche zijde wordt beweerd, dat er 350.000 Duitsche fronters gemanifesteerd hebben. Van ande re zijde wordt dit op 250.000 en lager ge raamd, terwijl het aantal demonstranten voor het Vrijheidsfront op 90.000 wordt geschat. Doch hoe dit zij, in ieder geval waren het twee geweldige betoogingen. Reeds om zes uur gistermorgen werd de bevolking van Saarbrücken gewekt door den zang van het eerste contingent betoo- gers van het Duitsche Front. Het voeten getrappel hield gedurende de rest van den dag niet op, want aan den enormen op tocht scheen geen einde te komen. Intusschen waren twee compagnieën van de Britsche troepen tijdelijk ondergebracht in de kazerne van de blauwe politie in de oude Uhlanenkazerne, terwijl een compa gnie Nederlandsche mariniers de prefec tuur van politie betrokken had welke te genover het kasteel ligt, waar de voorzit ter van de regeeringscommissie van het Saargebied, Knox, zijn officieele woning heeft. Aan het station waar het den geheelen dag uiterst druk was en dozijnen volge propte extra-treinen aankwamen of ver trokken, was een afdeeling Italiaansche soldaten, die een aantal auto's tot hun be schikking hadden, opgesteld. De rest van de Engelsche troepen, waaronder ook de afdeeling pantserwagens, die gisteren is aangekomen, was in de kwartieren gecon signeerd om in geval van nood gereed te zijn. Van zes uur tot tegen den middag duur de de optocht van de aanhangers van het Duitsche Front voor. In 50 speciale trei nen, 3000 autobussen en automobielen, als mede te voet (een afdeeling van 4000 man kwam gemarcheerd van Dudmeiler) vielen zij de stad binnen. Het" was moeilijk niet onder den indruk te geraken van de orga nisatie, welke deze invasie binnen nog geen twee dagen tijds heeft op touw gezet. Na het verlaten van het station stelden rij zich op in rijen van acht of tien en be gonnen vervolgens hun marsch. Bijna alle vlaggen waren overeenkomstig de order van de politie zorgvuldig verborgen in de zwarte omhulsels. Een uitzondering werd gemaakt voor de vlaggen, die door de kin deren werden gedragen, wier aantal zeer groot was. De jongens en meisjes van wie sommigen nog geen tien jaar oud waren, liepen trotsch met hun hakenkruis-vlag getjes te wapperen. Ook het uniformverbod was niet op de kleintjes van toepassing. De mannen voor wie hét verboden was de bruine uniformen te dragen droegen een costuum, dat veel op het verboden uni form geleek. De tegen-demonstratie. Aan de andere zijde van de Saar was intusschen de betooging van de aanhan gers van den status quo begonnen. Bewonderenswaardig waren de maatrege. len, die de politie had genomen om de twee massa's gescheiden te houden. Niet in staat bij de socialisten te komen stelden de terugkeerende Duitsche fron ters zich er mede tevreden een crescendo van „Heil"-geroep aan te heffen en met stentorstem marschliederen te zingen. De socialisten antwoorden met de internatio nale en geruimen tijd trachten de vijan delijke kampen elkaar te overstemmen. De politie hield de demonstranten echter op voorbeeldige wijze in bedwang. Een groote menigte toeschouwers die op de trottoirs voor het station post hadden ge vat, werd door bereden politie uiteenge dreven. In den stoet der socialisten en commu nisten zag men meer vrouwen dan in die hunner tegenstanders. In sommige groepen bedroeg het aantal vrouwen zelfs drie kwart van de totale sterkte. •5jofeler ge kleed dan de aanhangers van het Duitsche Front en physiek niet zoo stoer uitziend waren de socialisten ook minder uitbundig Zij droegen roode armbanden en waren grootendeels in he+ zwart gekleed. Gretig wisselden zij den groet van het vereenigd front, een gebalde vuist, met hun tegen standers op de trottoirs. De demonstratie had plaats in het stadion en de plaats, vanwaar gewoonlijk de toeschouwers vqet- bal- en athletiekwedstrijden gadeslaan was spoedig één menschenzee. Overal waren reusachtige roode banieren met opschrif ten, die de stemmers aanspoorden om „de Saar van Hitier te redden" en „den status quo te handhaven". Er had een langdurige vertraging plaats voordat de meeting kon beginnen, daar de electrische leidingen voor de luidsprekers waren doorgesneden. De eerste socialisti sche spreker moest zich schor schreeuwen toen hij trachtte zonder luidspreker een rede te houden. Max Braun, die hem volg de, had juist hartstochtelijk betoogd, dat het gemeentebestuur haar juiste gedaante toonde, door „ons den stroom te onthou den", toen onder luid gejuich de stroom plotseling werd ingeschakeld. Aan het einde der betooging herhaalde de menigte woord voor woord den eed om „goede Duitschers te zijn maar nimmer ons geliefde Saarland aan Hitier uit te le veren". En hiermede was aan de betoogingen een einde gekomen. DUITSCHLAND. VON SCHLEICHER HERDACHT? Moord op hem een noodlottige samenloop van omstandigheden Een door het Fransche pers-agentschap Havas verspreid bericht, dat tijdens de ge ruchtmakende en geheimzinnige manifes tatie voor de Duitsche eenheid in de Staatsopera op Donderdag 3 Januari even eens de vermoording van generaal Von Schleicher op 30 Juni ter sprake zou zijn gebracht, vormt in buitenlandsche krin gen te Berlijn het onderwerp 'an de ge sprekken, aldus seint de „Tel." Inderdaad deden reeds sedert Zaterdag geruchten de ronde, dat Goering Donder dagmiddag in zijn tweede redevoering, eindigende met een adres van gehoorzaam heid aan den Führer, de kwestie van ge neraal Von Schleicher's vermoording zou hebben aangeroerd, daarbij opmerkende, dat een noodlottige samenloop van om standigheden tot deze meer dan betreu renswaardige vergissing had geleid. Goe ring zou dit openlijk ten gehoore van alle officieele hooge instanties van het Derde Rijk hebben verklaard op verlangen van de Rijksweer, die sedert 30 Juni op de rehabilitatie van zijn vroegeren chef was blijven aandringen. Dat over de tragischer dood van gene raal von Schleicher, die op den noodlotti- gen Zaterdag van den 30sten Juni tezamen met zijn vrouw in zijn werkkamer werd doodgeschoten, het laatste woord nog niet is gesproken, staat o.i. vast. RIJKSDAGZITTING 30 JANUARI? Naar „United Press" van betrouwbare zijde verneemt, zal* de Duitsche Rijksdag vermoedelijk op 30 Januari worden bijeen geroepen naar aanleiding van het feit, dat het dan twee jaar geleden is, dat het na- tionaal-socialisme in Duitschland tan het bewind kwam. In deze zitting zal Adolf Hitler het woord voeren. Voorts verneemt „United Press", dat Hitier waarschijnlijk aan den vooravond van het Saarplebisciet een groote rede zal houden, die per radio zal worden ver spreid. Deze redevoering zal niet alleen voor het Duitsche volk en voor de bewo ners van het Saargebied bestemd zijn, doch voor de geheele wereld. FRANKRIJK. HERRIOT ZIEK Toestand minder gunstig De gezondheidstoestand van Herriot, mi nister zonder portefeuille, in het tegen woordige kabinet, is in den laatsten tijd slechter geworden. Hij zou aan een ernstige ingewands ziekte lijden. Verkouden ITALIË. Lavals bezoek aan Rome OVEREENSTEMMING BEREIKT. Inzake garantie van Oostenrijks onafhankelijkheid. Het schijnt, dat in principe tusschen La- val en Mussolini overeenstemming is be reikt over verschillende kwesties in zake een Fransch-Italiaansch pact, waarbij de Oostenrijksche onafhankelijkheid zou wor den gegarandeert. De onderhandelingen in zake de koloniale problemen zouden niet zulk een vlot verloop hebben. Maandag zal opnieuw een bijeenkomst plaats vinden om de laatste moeilijkheden uit den weg te ruimen. In Fransche kringen wordt verklaard, dat drie documenten zullen worden opge steld, indien de onderhandelingen resultaat zullen hebben. In een verklaring zal de Italiaansch-Fransche vriendschap worden bevestigd en de gemeenschappelijke bedoe ling worden te kennen gegeven, dat de na- buurstaten van Oostenrijk de onschend baarheid van de grenzen van dit land waar borgen; een dergelijke overeenkomst voor wederzijdsche consultatie, indien de Oos tenrijksche onafhankelijkheid mocht wor den bedreigd tou worden aangenomen en voorts een overeenkomst, waarbij alle kwesties betreffende de kolonies in Afrika zullen worden geregeld. Uiteengezet wordt, dat het belangrijkste niet is de overeenkomst doch het feit, dat Frankrijk en Italië na vele jaren dichter tot elkander* zijn gekomen. Later werd gemeld, dat volledige over eenstemming werd bereikt. LAVAL BIJ DEN H. VADER. Het bezoek dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Laval, vandaag aan het Vaticaan zal brengen, wekt niet alleen te Rome groote voldoening, maar vervult ook de Fransche Katholieken met een ware blijdschap, schrijft de Parijsche cor respondent van de „Msbd." Het is de eerste maal in de geschiedenis der Fransche republiek, dat een Fransch bewindsman in functie een bezoek aan den H. Vader gaat brengen en men weet, dat het uitblijven van het bezoek van het Fransche staatshoofd of een Franschen mi nister in functie niet alleen het gevolg was van 't conflict tusschen Quirinaal en Va ticaan. Inderdaad, sedert 1870 maakte het con flict tusschen den Italiaanschen staat en het Vaticaan het onmogelijk, dat staatshoof den, en ministers, die bij het Italiaansche staatshoofd of bij de Italiaansche regee ring op bezoek kwamen, gelijkertijd een bezoek brachten aan het Vaticaan, wanneer zij landen vertegenwoordigden die met bei den diplomatieke betrekkingen onderhitl- den. Men wilde het Vaticaan niet ontstem men, dat over dergelijke bezoeken een veto had uitgesproken en men wilde evenmin ASPIRIN oefent een gun stige invloed uit op de circulatie van het bloed, verwijdt de kleinste bloed- vaten en bevordert zo de f B S. bloedsomloop. Vandaar [BAyErJ zijn Aspirin-tabletlen bij V e J verkoudheid onontbeerlijk. Vgx .-bandbuisje 1 2 labL 10 ets. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. BINNENLAND onaangenaam zijn aan het Quirinaal. Het gevolg was, dat dergelijke landen zich van officieele bezoeken onthielden. Een uitzondering werd juist van Fran sche zijde gemaakt. Heel goed wetend, wat er het gevolg van zou zijn en kennelijk de zaken bruskeerend, brachten in 1903, dus in den tijd van het hevige sectarisme en de kerkvervolging in Frankrijk, president Loubet en de minister van buitenlandsche zaken Dalcassé een bezoek aan Rome aan het Italiaansche hof en 't zoo waardig pro test van den H. Vader werd aangegrepen, om de diplomatieke betrekkingen te ver breken. De zeer onhoffelijke wijze, waarop dat afbreken plaats greep, paste geheel in het plan der vrijmetselarij, die haar agita tie voor de scheiding van Kerk en Staat wilde doen slagen en die haar gewone poli tiek wilde volgen van het werpen der schuld van het vergrijp op het slachtoffer. Toen in 1923, na de onderhandelingen tusschen mgr. Cerretti en oud-minister Jonnart de diplomatieke betrekkingen tus schen Frankrijk en het Vaticaan werden hersteld, traden vooral door de persoon lijkheid der onderhandelaars, waarvan de een nuntius werd te Parijs, de ander ge zant ten Vaticane, zeer hartelijke verhou dingen in, doch wat de officieele bezoeken betreft, kwam men weer in denzelfden toe stand te verkeeren als voor 1903. Eerst in 1925 zou die toestand gewijzigd worden en niet alleen voor Frankrijk, maar voor de Katholieke vorsten en de landen, die met den H. Stoel diplomatieke betrek kingen onderhouden, door het sluiten van het tractaat, waardoor het bekende veto kon worden opgeheven. Maar sindsdien heb ben nog geen Fransche officieele bezoeken aan Rome plaats gehad. Wel konden twee Katholieke vorsten, namelijk wijlen koning Albert van België en koning Alfonso, de ex-koning van Spanje, by gelegenheid van een officieel bezoek aan aoning Emanuel, óók een bezoek gaan afleggen aan den H. Vader. Het is niet noodig te wijzen op de ver houdingen, die gemaakt hebben dat een of ficieel Fransch bezoek, hetzij van het staatshoofd of van een leider van de re geering of van het buitenlandsch depar tement uitbleef. Het bezoek van Laval is het eerste van dien aard, aan Mussolini ge bracht en het was duidelijk, dat thans dus ook voor de eerste maal de vraag kon ry- zen: zal de Fransche bewindsman ook het Vaticaan bezoeken? Gezien de volkomen correctie en zelfs hartelijke verhoudingen, die sinds 1923 zich zeer snel hebben ontwikkeld, was het ant woord natuurlijk niet twijfelachtig en het bezoek van den heer Laval aan den H. Stoel werd dan ook van stonde af als vaststaand beschouwd. ALBANIË. WAT BEBEURT ER IN ALBANIë? Het te Athene verschijnende ochtendblad „Acropolis" publiceert een speciale editie met het opzienbarende bericht, dat koning Zogie, uit vrees voor een verderen op- marsch der rebellen, zijn prinselijke zus ters naar het buitenland heeft gezonden en zelf naar Durazzo is gevlucht, waar een vliegtuig gereed staat, om in geval van nood naar het buitenland te vertrekken. Volgens de „Acropolis" heerscht in cen traal Albanië een wild terrorisme. De op standelingen zijn daar in de meerderheid en meester van den toestand. Koning Zogoe heeft blijkbaar een laat ste poging tot verzoening ondernomen, door den leider der opstandelingen, Bairachter, en zijn vrienden amnestie te beloven. Bairachter wees dit aanbod van den ko ning evenwel van de hand en liet diens af gezant als gijzelaar gevangen nemen. SCHEEPSBOTSING BIJ HAVANA. Zeven matrozen om het leven gekomen. Vrijdag heeft in de nabijheid van Havana een ernstig scheepsongeluk plaats gehad, dat zeven personen het leven heeft gekost. Een spoorwegveer, dat de verbinding on derhoudt tusschen Havana en Key West kwam in botsing met een schoener, die on middellijk begon te zinken. Zeven leden der bemanning zijn in de diepte verdwe nen. Vyf konden worden gered. SKILOOPERS DOOR LAWINE BEDOLVEN. Tijdens een skitocht op de Marmolata (Dolomieten) is een gezelschap bestaande uit zeven ski-loopers uit München, onder leiding van een skileeraar, door een lawine overvallen. Vier deelnemers werden onder de ontzaglijke sneeuwmassa's begraven. Een Italiaansch skilooper, die juist de Marmo lata afdaalde, verleende de eerste hulp en waarschuwde vervolgens eenige boeren uit den omtrek, en de fascistische militie, die een hulpexpeditie uitrustten. Bij het licht van fakkels konden vier lijken, waaronder de ski-leeraar en twee dames, geborgen worden. Zij werden naar het dorp Roe ca I Pietore overgebracht. WOLKBREUK BOVEN DE STREEK VAN LOS ANGELES. Boven Zuid-Californië woedt een buiten gewoon hevige storm, die gepaard gaat met wolkbreuk-achtige regenbuien. Te Los Angeles staan tal van kelders en benedenverdiepingen blank. De telefonische verbindingen zijn verbroken. De straten in Montrose en La Crescenda gelijken op bergstroomen. De verbinding tusschen La Crescenda en Tujunga is volkomen ge stremd ten gevolge van aardverschuivin gen. Te Long Beach moesten de lager ge legen wyken door politie in reddingsbooten worden ontruimd. Het Roode Kruis maakt zich gereed voor een omvangrijke hulp-aotie. BRITSCH TANKSCHIP ZOEK. Sedert drie weken geen teeken vernomen. Aan alle schepen van de stoomvaart lijnen over den Stillen Oceaan is verzocht om medewerking by het zoeken naar het Britsche tankschip „La Crescentia" (5880 ton). De Globe Wireless Cy. meldt, dat geen teeken van het schip is ontvangen sedert het drie weken geleden uit San Luis Obis po Californië) naar Osaka vertrok en de betrokkenen in Japan maken zich zeer on gerust. NA HET EUCHARISTISCH CONGRES TE BUENOS AIRES. Oprichting van een grootsch gedenkteeken. De verheven plechtigheden van het Eucharistische Congres te Buenos-Aires hebben een geweldige ontroering teweeg gebracht in de ziel van het Argentijnsche volk. Het is dan ook heel begrijpelijk, dat deze geweldige demonstraties, zooals de nachtelijke aanbidding en de slot-plechtig- heid, waaraan meer dan anderhalf millioen menschen deelnamen (de grootste demon stratie, die ooit ter wereld gehouden werd) onuitwischbare indrukken by de katholie ken van Argentinië moesten achterlaten. De voornaamste plechtigheden hadden, zooals bekend, plaats op Plaza de Mayo, het algemeen geroemde Palermo-wandel- park, waar een geweldig massaal kruis was opgericht, aan welks voet het altaar was geplaatst, waaraan de plechtigheden wer den gecelebreerd. Dit kruis was slechts provisorisch, omdat het feitelijk het omhul sel vormde, waarmede het prachtig monu ment was bedekt, dat door de vrijgevigheid van de Spanjaarden aan Argentinië was ge schonken. Het Argentynsch congres heeft thans be sloten, om een dergelijk kruis, ter herin nering aan het 32ste Internationaal Eucha ristisch Congres op te richten aan den in gang van de stad Buenos Aires, aan den mond van de Rio de la Plata. Binnenkort zal dus Argentinië een nieuw monument bezitten, dat een blijvende herinnering zal zijn aan de gelukkige dagen, waarop het innige geloof van het Argenitijnsche volk zoo heerlijk tot uiting kwam. Hallo dokter kom eens gauw! De meid heeft de gaskraan laten open staan! (FantasioY* ONDERNEMENDE JONGEDAMES. Ter voorbereiding tot haar proefschrift getiteld: „Over de levensgewoonten van de Afrikaansche wiidenstammen", hebben twee Parijsche vrouwelijke studenten, resp. Marion Senones en Odette du Puigandeau geheeten, een expeditie naar de Sahara ondernomen, waarvan zy thans behouden zyn teruggekeerd. De beide jonge meisjes zyn de eerste vrouwen, die zich zonder geleide in de woestijn hebben gewaagd en een trajeot van totaal 2200 K.M. op kameelen hebben afgelegd. Als proviand hadden ze slechts rijst en dadels meegenomen; daarenboven kochten ze van de inboorlingen schapen, welke ze zelf moesten slachten en bereiden. Herhaaldelijk verkeerden ze in gevaar, door roovers te worden aangevallen, doch steeds wisten ze zich met succes te verde digen. Gedurende de heele expeditie volgden ze dezelfde levenswijze als de inboorlingen. PE ONDERWIJZERS-OPLEIDING. Marchant's plannen slecht ontvangen. De oommissie van voorbereiding, in wel ker handen het wetsontwerp inzake de nieuwe regeling van de onderwijzersoplei ding gesteld was, heeft aan de Tweede Kames verslag uitgebracht. Zooals men zich zal herinneren is een der voornaamste bepalingen van dit wets ontwerp een splitsing van de onderwijsbe voegdheid in twee deelen: een volledige, die verkregen wordt na een vyfjarige op leiding, en één, speciaal voor onderwijze ressen, die verkregen wordt na een drie jarige opleiding en die slechts bevoegdheid geeft om in de laagste twee klassen les te geven. In een samenvatting van haar oordeel schrijft de commissie, dat vele leden tegen het ontwerp ernstige bezwaren hadden en het, deels uit financieële overwegingen, deels op grond van de overtuiging, dat de speciale driejarige onderwijzeressenoplei- ding uit den booze is, voorshands moeilijk zouden kunnen aanvaarden. Daartegenover stonden andere leden, die zich met de strekking van het ontwerp zeer wel konden vereenigen. Zy vertrouwden, dat door gemeen overleg de hoofdstrekking van het ontwerp, een beperking en tevens verbetering van de onderwijzersopleiding, zal worden bereikt. In z(jn antwoord op deze samenvatting bestrijdt minister Marchant de aangevoerde ernstige bezwaren. Het landsbelang eischt tevens, dat de onderwijzers, op wie in een moeilijke toekomst een zeer zware taak zal komen te rusten, zoo goed mogelyk wor den opgeleid. BEPERKING VAN MELKVEE Antwoord van den Minister aan den Ned. Slagershond De Nederlandsche Slagershond heeft on langs een schrijven van den Minister van Economische Zaken gepubliceerd, waarin bezwaren kenbaar gemaakt werden tegen de genomen maatregelen tot beperking van den melkveestapel. In zyn antwoord heeft de Minister er thans op gewezen, dat adressanten de te verwachten resultaten van de verlaging der crisisheffing op rundvleesch te laag aanslaan. De heffing zal tengevolge van de nieuwe afslachting niet over een lan- geren termijn bestendigd blijven, zooals de Nederladsche Slagershond ten onrech te meende. De getroffen maatregelen zijn er juist mede op gericht een ontwrichting van de markt voor slachtvee te voorkomen niet alleen voor de naaste toekomst, doch ook voor later. De verruimde beschikbaarstelling van blikvleesch betreft maatschappelijke groe pen, die anders niet in staat zouden zijn vleesch te koopen. De inlevering van vee loopt bevredigend. In verband met de omstandigheid, dat de prijzen voor in te leveren vee onder geen omstandigheden verhoogd zullen worden, zullen de veeprijzen niet kunnen oploopen. De minister besluit het schrijven met er op te wijzen, dat geen enkele aanleiding bestaat voor de pessimistische verwachtin gen van den Nederlandschen Slagershond, doch dat veeleer met vertrouwen een gun stig resultaat ook voor de door den Bond >oorgestane slagersbelangen kan worden afgewacht. Dr. D. Buyze t Te Den Haag is gistermorgen op 61-jari- gen leeftijd overleden Dr. D. Buyze, ge neeskundige van den Gemeentelijken Ge neeskundigen en Gezondheidsdienst. Dr. Buyze, die aan de universiteit te Am sterdam en Utrecht studeerde, vestigde zich aanvankelijk te Terneuzen, alwaar hy zich in de oorlogsjaren heeft onderscheiden door zijn hulp aan de Belgische vluchtelingen, waarvoor hem door Wijlen Koning Albert de Albertmedaille werd uitgereikt. In 1916 kwam hij naar Den Haag, waar h(j naast zijn reeds genoemde functie op trad als leider van de Eerste Hulp Brigade en van den Haagschen Bloedtransfusie dienst. Voorts was hij leider van de me dische cursus aan de Zeevaartschool te Scheveningen en Lector in de beginselen der verbaaleer en Eerste Hulp Bij Onge lukken. aan de Technische Hoogeschool te Delft. Poolsche onderscheidingen. De Poolsche gezant en mevrouw Babins- ka hebben in het legatiegebouw te 's-Gra- venhage een noenmaal aangeboden, waar bij aanzaten Mr. T. J. Verschuur en diens echtgenoote, de heer H. Kuijpers, directeur van „De Maasbode" en mevrouw Kuijpers, de heer Fr. Wessels, redactiechef van „De Maasbode" en "mevrouw Wessels, de zeer- eerw. Pater H. Hermans, redacteur van „De Maasbode", de heer F. A. I. Schmier, bur gemeester van Brunssum, de heer Trebicki, legatiesecretaris en mevrouw Trebicki, mej. Borszewska, mej. Wanda Babinska, de heer St. Sroczynski, pers-attaché van de Pool sche Legatie en de heer J. Sawicki, han dels-attaché van de Poolsche Legatie. Bij deze gelegenheid overhandigde de Poolsche gezant met een hartelijke toe spraak aan Mr. Verschuur, den heer Kuy- pers, aan Pater Hermans, den heer Wessels en den heer Schmier de versierselen van resp. Grootkruis, Commandeur, Officier en Ridder van de Polonia Rcstituta, welke on derscheidingen hun door den President van de Poolsche Republiek zijn verleend.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11