ZATERDAG 5 JANUARI 1935 DE LEFDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 16 GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De Raad kwam in openbare zitting bij een. Voorzitter, burgemeester P. Hoogen- boom. Aanwezig alle leden. De voorz. deelde mede, dat Ged. Staten hebben terug gezonden de ontwerp-be- grooting 1935 met verschillende opmerkin gen. Zij achten ter versterking van de in komsten van een straatbelasting, welke zou kunnen worden bepaald voor de gebouwde eigendommen op 5 pet. en voor de onge bouwde eigendommen op 2'/s pet. van de belastbare huurwaarde noodzakelijk. Bo vendien willen zij nog zien verhoogd het schoolgeldtarief, de hondenbelasting, de rechten voor het voltrekken van huwelij ken en de heffing van secretarie-leges, ter wijl voorts eenige uitgaafposten voor ver mindering in aanmerking komen. Weth. Hoogendijk zegt er niet veel voor te gevoelen om op alles wat Ged. Staten willen „ja en amen" te zeggen. Na bespreking werd goedgevonden, dat B. en W. de 'noodige voorbereidingen voor de gewenschte begrootingswijzigingen zul len voorbereiden en bij de behandeling der Begrooting daaromtrent met voorstellen zullen komen. Aangeboden werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1933 met een totaal van f 6263.69 aan inkomsten en 8568.27 y, aan uitgaven, derhalve slui tende met 'n nadeelig saldo van 2304.58'/3. De Begrooting dier instelling voor 1935, eveneens aangeboden, sluit met een totaal van 6600.aan inkomsten en uitgaven. Weth. van Muiswinkel vraagt met het oog op de groote en steeds stijgende uit gaven voor armenzorg, of voordat tot be deeling wordt overgegaan wel eerst het noodige overleg wordt gepleegd met de kerkelijke instellingen voor armenzorg. Het komt spr. voor, dat de Burgemeester te veel zelfstandig afdoet en te weinig re gelt met de overige leden van het Bur gerlijk Armbestuur. De voorz. antwoordt, dat met de kerke lijke armbesturen wel het noodige overleg wordt gehouden, doch deze besturen heb ben tegenwoordig ook zeer veel uitgaven en kunnen niet op den duur alles bekosti gen, inzonderheid de Ned. Herv. Diaconie en het R.K. Armbestuur. Spr. geeft toe, dat te veel zelfstandig door hem wordt afge daan, doch gebrek aan tijd om gedurig te vergaderen, is daarvan oorzaak. Na bespreking werden bedoelde rekening en begrooting ongewijzigd vastgesteld. Volgde verzoek van het R.K. Armbestuur ©m een bijdrage in de verpleegkosten van G. W. de Wit alhier, die op medisch advies voor y, jaar moet worden opgenomen in het Psychiatrisch Instituut te Heiloo. De verpleegkosten 187.50 per drie maan den kan het R.K. Armbestuur niet al leen dragen; een tegemoetkoming voor 1/4 gedeelte wordt gevraagd; voor de gemeen te komen de kosten op 93.75. Goedge keurd. Z. h. st. wordt besloten, dat de veldwach ters behalve vrije uniformkleeding ook vrij gebruik van schoeisel zullen hebben. Na discussie wordt met 6 tegen 1 st., die van Weth. van Muiswinkel, besloten het verzoek van den Minister af te wijzen, om te bepalen, dat gemeentepersoneel, hetwelk lid is van de B.V.L., bij'vrijwillige opkomst onder de wapenen, geacht zal worden zijn ambtelijke werkzaamheden op w?ttelijken grond te verzuimen. Voorstel van Ged. Staten om de jaar wedden van de Wethouders te verlagen van 190.op 160. Na toelichting aldus besloten. Vaststelling presentiegelden voor de leden van den Raad. De voorz. stelt voor de tegenwoordige vergoeding, welke onlangs nog door Ged. Staten op 135.— is vastgesteld, op dit bedrag te houden. Dit voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Voorste] tot aankoop van den Stations toegangsweg. Het Rijk biedt onder verschillende voor waarden dezen weg te koop aan voor de som van 1.plus kosten van overdracht. Met alg. st. wordt tot bedoelden aan koop besloten. Aanbod van de Erven C. W. Hoogendijk tot verkoop van 2 woningen aan de Schoolstraat voor de som van ƒ2500. met afwijzend advies van B. en W. Aanbod Ned. Sierteeltcentrale tot gratis beschikbaarstelling voor beplanting van gemeentelijke terreinen met uit de markt genomen boomen en planten. B. en W. stellen voor van dit aanbod gebruik te maken om het langs de Bui tendorpstraat en de nieuwe Rijksweg ge legen gemeentelijk terrein in te richten tot plantsoen en voorts om langs de Buiten- dorpstraat en bedoeld terrein een boom beplanting aan te brengen. De kosten daarvan zulen gering zijn, daar het plant- materiaal gratis ter beschikking wordt ge steld. De heer Edelman gevoelt er niet zoo veel voor. Er komen toch altijd nog eeni ge kosten op voor verzending en onder houd. De wijze zooals de Sierteeltcentrale werkt geeft concurrentie met de boom- kweekers. De heer Koning wijst op den wanordelijken toestand waarin het bedoel de terrein nu verkeert; dat kan ook niet zoo blijven. De voorz.® vindt, dat, waar de Regeer in g voor dit doel 250.000.— beschikbaar heeft gesteld, wij er ook wel van kunnen profi- teeren vooral daar het bedoelde terrein zeer geschikt is om als plantsoen te wor den ingericht. Met alg. st. besloten aan B. en W. hier voor een blanco crediet toe te staan. Bespreking toelating van drie kinderen van J. Verkaik alhier op een school voor achterlijke kinderen te Alphen a. d. Rijn. De totale kosten zouden op ongeveer ƒ325.— per jaar komen. Na bespreking wordt besloten te trachten met deze kin deren nog een proef te nemen om op de pl. scholen in het Dorp op elke school 1 leerling te plaatsen. Benoeming gemeente-geneesheeren. Voor 1935 worden met alg. st. benoemd: voor de wijken A en B de heer F. Schreuder; voor wijk C de heer A. W. van Beek en voor wijk D de heer J. Batelaan, arts te Reeuwijk. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. De heer W. Domburg, aftr., wordt met alg. st. herkozen. De heer Koning vraagt of niet iets ge daan kan worden om de opheffing van het station alhier te voorkomen. Weth. van Muiswinkel zegt, dat hij van bevoegde zijde heeft vernomen, dat het station niet wordt opgeheven. Wel zal het stationsgebouw worden afgebroken, omdat de noodige herstelling te veel onkosten medebrengt, doch dan in de bedoeling, dat een nieuwe wachtkamer zal worden ge bouwd. Bij het personeel is niets omtrent opheffing bekend. Pas nog is er een ge legenheid gekomen, dat poststukken nog met een latere trein worden medegeno men. De voorz. zegt een onderzoek toe, waarna sluiting. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Arbeidsbeurs. Bij het plaatselijk or gaan der Arbeidsbemiddeling stonden in geschreven als werkzoekenden: 90 landar beiders, 13 bouwvakarbeiders, 2 metaal bewerkers, 16 halftuinders, 1 steenfabrieks arbeider en 8 diverse arbeiders, terwijl 72 personen in de werkverschaffing geplaatst zijn. Geboren: Aleida Adriana, d. v. C. G. van Emmerik en W. J. Rietbroek. So phie Catharina, d. v. H. Zoetemelk en M. J. Schirm. Petronella Cornelia, d. v. P. Wortman en C. H. M. Daleman. Hendri- cus Leonardus, z. v. D. J. van der Poel en A. C. van der Geest. Antje, d. v. G. de Wit en J. C. van der Knijff. Wilhelmina, d. v. G. de Wit en J. C. van der Knijff. Barend, z. v. G. M. Meyer. Ondertrouwd: J. W. van der Zijden jm. 25 j. en J. M. Th. Hoekstra jd. oud 26 j. Overleden: Grietje Brouwer, oud 77 jaren, weduwe van C. van der Lip. Geer- truida Hoogenboom, oud 62 jaren, weduwe van J. van Klink. Vertrokken: H. van Zanten naar Leiden; J. A. van Ben ten, naar Leiden; H. Zeijlermaker en gezin, naar Heemstede; Th. F. A. Hogendorp, naar Voorschoten; N. Morgenrood, naar Leiderdorp; M. Kool, naar De Bilt. Gevestigd: A. A. Klein, van 's-Her- togenbosch; F. Ch. A. Wille, van Hazers- woude; A. Vet, van 's-Gravenhage; L. de Groote en gezin, van Moordrecht; C. Zand bergen, van Amsterdam; J. M. van der Zwet van Ter Aar; A. C. van Haestregt, van Oegstgeest; C. Donkers, van Rotter dam; J. J. Waasdorp, vaon Roosendaal en Nispen; W. A. van der Voorn, van Haar lemmermeer. KATWIJK. Geen stroom. De aangeslotenen aan het electrisch net zullen er rekening mee hebben te houden, dat Zondag 6 Jan. van 12 tot 2 uur n.m. de stroom is afgesloten. LISSE. Wethouder Tromp hersteld. De heer G. Tromp, wethouder dezer gemeente, heeft na wekenlange ziekte thans weer voor het eerst de zitting van het college van B. en W. kunnen bijwonen. NOORDWIJKERHOUT. Volksbond. De R.K. Volksbond houdt Maandag 7 Januari a.s. om 7 uur 's avonds in café Brama een groote propagandaver- gadering. Als spreker zal optreden de heer H. Lansink, inspecteur van „Concordia" U.A., onderwerp: „De sociale beteekenis van onze eigen instellingen". Gelegenheid tot het stellen van vragen. Behalve de mannen worden speciaal vrouwen en meisjes verwacht. Er wordt dezen avond een verrassing bereid aan de aanwezigen. NOOTDORP. Verlof Burgemeester. Aan den Burge meester door den Commissaris der Konin gin verlof verleend zich van 10 Januari tot 1 Februari 1935 buiten de gemeente op te houden. Waarnemend Burgemeester is ge durende dien tijd wethouder L. de Vreede. Loop der bevolking over 1934. Op 1 Januari 1934 bestond de bevolking uit 1506 personen (796 m., 710 v.). Door de geboor ten werd dit aantal vermeerderd met 47, door vestiging met 150. Het bevolkingscy- fer onderging een daling van 17 door over lijden en door vertrek van 139. De totale vermeerdering bedroeg dus (150 -f 47) (139 -f- 17) 41, zoodat het totaal aantal inwoners op 1 Januari 1935 bedraagt 1506 41 1547 (822 m. en 725 v.). G e b o r e n: d. v. A. P. L. Tas-Vollebregt. z. v. R. Hoogma-van der Sam. Overleden: Wed. C. M. van Dorp-de Vreede, 76 j. Jac. Bysterveld, 72 j. G. van der Marel-van Vliet, 70 j. M. J. de Vree- de-Buys, 79 j. ROELOFARENDSVEEN. R. K. Propaganda-Club „St. WUlibror- dus". Gisteravond hield de zeereerw. heer drs. Holthuizen een lezing over het Katholicisme van de Twintigste Eeuw. Nadat de Eerw. Adviseur de vergadering met den Chr. groet had geopend, werd door allen gezongen „Aan U O Koning der Eeuwen". In het eerste gedeelte van de lezing gaf de Zeereerw. spreker een uiteenzetting over de beteekenis van het Bestuur van de Kerk. Van het begin van de Kerk af is dat zoo door God gewild. De H. Petrus, opge volgd door een reeks van Pausen, de overige Apostelen door de Bisschoppen, tesamen vormend het Bestuur met den Paus aan het hoofd. Waren in vroeger eeuwen de problemen van mindere betee kenis, ging het toen meer om een bepaal de kettery te veroordeelen, of om een be paalde aanval op de Kerk af te weren, thans in de 20ste eeuw is de aanval op de Kerk algemeen, om nog maar niet te spre ken over de brute Kerkvervolgingen. In elke beweging van de moderne Maatschap pij is op elk gebied de haat en de aanval op de Kerk en Godsdienst duidelijk waar te nemen. En hoe grooter de moeilijkheden en problemen nu zijn, des te grooter en zwaarder de taak van Paus en Bisschoppen wordt. Daarom stelde de Eerw. spreker aan ons voor onze tegenwoordige Paus Pius XI, als de denkende, biddende en zwoe gende Paus. In het tweede gedeelte werd behandeld, het antwoord wat de H. Vader voor de ont redderde en ontwrichte wereld heeft n.l. „De Katholieke Actie". De K.A. wil door het vormen van groepen van kernen in Jeugd-, Vak- en Standsorganisatie, hun j leden opvoeden tot degelijke Katholieken, die hun Katholieke beginselen altijd en overal zullen doorvoeren. Het doel van de K.A. is dan ook, de uitbreiding van het Rijk van Christus in zijn geheelen omvang. Werd vroegei de uitbreiding aan de Pries ters overgelaten, thans moeten zij, de leden van de K.A., dus Katholieken in merg en been, de medehelpeis van de priesters wor den, om Christus' Kerk te verstevigen en uit te breiden. Het is een verblijdend tee- ken: hoe heviger de haat en de aanval tegen de Kerk wordt, des .e hooger laait de Apos tolische yver bij de leeken op, vooral bij de jongeren. En daarom ziet de Paus, om die ijver in goede banen te leiden in de K.A. het krachtige wapen om een dam op te wer pen tegen den verderen afval en het mach tigste middel om de Kerk zooveel mogelijk uit te breiden. Met een mooi citaat uit „Quadragesimo Anno" besloot de eerw. spreker zyn mooie en leerzame lezing. Van het debat werd een druk gebruik gemaakt. Na het zingen van „Roomsche Blijdschap" en den Chr. groet werd deze mooie avond gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het was wel een groote teleurstelling voor de trekkers, dat na de feestdagen een buitengewone verla ging der bloemenprijzen intrad. Voor ex port wordt momenteel zeer weinig ge kocht en de binnenlandsche markt kan de aanvoer niet plaatsen. De meeste soorten gaan weg met verlies voor de trekkers. Betaald werd voor Fred. Moore f 0.16 0.21 per dozijn; Rose la Reine 0.130.19; Ibis 0.140.18; William Copland 0.14 0.21; Allard Pierson 0.160.23; Vermil ion Brillant 0.13—0.21; Tulpen met bol staan nog lager in prijs. El Toreador 2.20—2.80; Brillant Star 0.50—C.80; Hyacinthen per 100 2.10—5.00; Narcis sen Ornatus per bos 0.120.14. SASSENHEEVL Landstorm. Voor hen, die aan de B.V. L.-schietoefeningen willen deelnemen zij vermeldt, dat het bestuur heeft besloten, dat a.s. Woensdagavond te 8 uur begonnen zal worden met de winterschietoefeningen in de zaal van „Het Bruine Paard". Retraiteclub „St. Willibrord". Gister avond hield de afd. Sassenheim van de re traiteclub haar jaarvergadering in de zaal van het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer J. Hoogenstraten, opende met een welkomstwoord. Overgegaan werd tot de installatie van den Geest Adviseur, die door den voorzitter werd toegesproken. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvangen 121.32; het batig sal do bedraagt thans 35.47. De verloting van de 10 cent-betalers werd bekend gemaakt. Winnaars waren A. Elfrink, G. J. van Diest, C. J. v. Diest en C. Onderwater. De retraites worden gehouden van 1215 Jan. voor gehuwden, en van 2225 Jan. voor ongehuwden. De kas werd gecontroleerd en in orde bevonden door de heeren D. Beijk en A. v. Veelen. Hierna sprak de Geest. Adviseur een opwekkend woord. Spr. hoopt, dat het ledental mag verdubbe len. Van de rondvraag maakten enkele heeren gebruik, waarna sluiting. Prot. Ziekenverpleging. Uit het ver slag van de Prot. Ziekenhuisverpleging vermelden we het volgende: Het ledental is met 113 teruggeloopen en bedraagt thans 1578, waarvan 193 in Voorhout wo nen, De Kaag 115, Warmond 22. Aan 58 leden is uitkeering gedaan met 1344 lig dagen, terwijl 10 leden het maximum van 50 dagen ontvingen. Liep in het vorig jaar de rekening achteruit met een bedrag van 463.72, dit jaar is voor vooruitgang ge maakt van 113.11. Aan contributie is ont vangen /4367.25 en aan rente ƒ96.04. De uitgaven bedragen aan verpleegkosten (3296.50, vervoerkosten ƒ191.80 en aan salarissen f 767.15. Het voordeelig saldo be draagt thans /3035.21, tegen 2922.10 in 1933. De vergadering zal volgende week Vrijdag worden gehouden. STOMP WIJK. Staatspartij. Donderdagavond heeft de Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" een buitengewone vergadering gehouden in het Café „Het Blessepaard". De voorzitter opende de vergadering, welke nu eens heel goed bezocht was, op de gebruikelijke wij ze en heette allen welkom, inzonder de Wethouders, de heeren v. Wijk en v. d. Bosch en de overige gemeenteraadsleden. Volgden eenige mededeelingen, welke op haar beurt gevolgd zouden worden door bespreking van het reglement, wat niet kon doorgaan, daar het niet klaar was. Hierna kwam het volgend punt n.l. can- didaatstelling voor de Prov. Staten, waar bij zooals gebruikelijk is het bestuur met een advies kwam, waarmede de vergade ring accoord ging. De zeereerw. heer Pas toor sprak nog een kort woordje naar aan leiding van een naar voren gebrachte can- didaat. Vervolgens werd door Weth. v. Wijk een bespreking gehouden over de straatbelas ting. Op duidelijke wijze werd uiteengezet wat een ieder het is wel niet prettig een nieuw jaar te beginnen met het voor uitzicht op een nieuwe belasting zal te betalen hebben. Tevens werd nog duide lijk gemaakt, dat deze nieuwe belasting geen gevolg is van de reconstructie van den Stompwijksche weg, doch een belasting, welke z'n oorsprong vindt in de werkeloos heid. Van de rondvraag werd ook nogal ge bruik gemaakt, waarna de voorzitter allen bedankte voor de goede opkomst en de vergadering sloot met den chr. groet. R.K. Propagandaclub „St. Paulus". Het bestuur van genoemde club maakt be kend, dat Maandag 7 Jan. n.m. 8 uur In het St. Vitushuis weder een cursusavond wordt gehouden. Het bestuur verzoekt te vens, dat er dien en volgende avonden wat meer leden opkomen, daar het de laatste avonden met de opkomst heel treurig ge steld is. Alle leden en donateurs hebben vrijen toegang. TER AAR Graal. Hedenavond 7 uur declama tieclub. Morgen uit de Hogomis bijeen komst voor de leidsters; 's middags na het Lof ledenvergalering voor de grooten, *s middags voor de kleinen. Allen dus pre sent. Vóór de vergaderingen gelegenheid om contributie te betalen. Denkt er om, we gaan probeeren, met elkaar het nieuwe jaar goed te beginnen, dan kunnen er ook nieuwe acties op touw worden gezet. Excelsior! Vooruit! ZILK Beterschap. Naar wij vernemen is de toestand, van den 6-jarigen M., die eenige dagen geleden door een wielrijder werd aangereden, en naar het ziekenhuis werd vervoerd, zoodanig vooruitgaande, dat hij thans thuis verder verpleegd wordt. De kleine had o.a. een gebroken schouderblad Werkloozenhome. Mede door de wel willende medewerking van het R.K. Kerk bestuur, hebben de werkloozen alhier we derom, evenals vorige jaren, de beschik king gekregen over een lokaal in het paro chiehuis alhier. Heden is een en ander als zoodanig in gebruik genomen en hebben de werkloozen weder een tehuis om de ledige uren onderling door te brengen. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u my vertellen waar 't secretariaat van den Leidschen Schaakbond is gevestigd? Antwoord: Wendt u tot den heer G. Bosscha, Hooge Rijndijk 264, Leiden. Vraag: Kunt u ook zeggen bij welken winkelier in de stad ik Arck's beschuit en Arck's koek kan krijgen? Antwoord: Wij hopen, dat de betref fende winkeliers eens zullen adverteeren in ons blad. Wij kennen die adressen niet, doch, waar dit een reclame betreft, kan al leen de advertentierubriek antwoord ge ven. Vraag: Hoe kan men zelf een konij nen huid bereiden tot bont? Antwoord: Herhaaldelijk wordt ons deze vraag voorgelegd en telkens opnieuw moeten we een antwoord geven. We raden belangstellenden dan ook ten zeerste aan onderstaand antwoord uit te knippen en te bewaren. Ie methode: Zoodra het konijn gestroopt is, snijdt men de huid in de lengte open, kop en staart gooit men weg. De vleesch- huidvliezen verwijdert men met de duim van de eene hand, terwijl men de huid met de andere vasthoudt. Nu lost men een pond zout en een half pond aluin op in een em mer, door er twee liter water (kokend) op te gieten en te roeren, tot alles is opgelost waarna men er zooveel koud water by voegt, tot het goed lauw is. In die oplossing legt men de huid en laat die er tweemaal vier en twintig uur in staan, zorgende, dat de huid steeds goed onder de vloeistof blijft. Daarna neemt men de huid er uit en spoelt haar goed uit in schoon water. Wanneer er nog vleesch en vetdeelen aan zitten, dan verwijdert men die. Daarna maakt men weer een nieu we oplossing en doet de huid daar weder in doch nu gedurende 24 uur. Daarna uit spoelen en uit zich zelf laten drogen, dus niet kunstmatig. Het beste is in den wind en niet in de zon. Zoodra men een droog plekje ziet, rekt men dit goed uit dan zal men zien, dat de huid reeds Dlank begint te worden. Dan slaat men haar een paar maal daags als een stofdoex uit, totdat de huid geheel droog is. Nog achtergebleven vliesjes verwijderd men met een mesje, (men zorge steeds de vliesjes te verwijde- rn van de buitenzijde naar de rug, nooit vanaf de rug, want dan trekt men gaten), daar anders de huid hard wordt. De huid wordt nu glad uitgelegd. Men neemt een stukje fijn hout en bestrijkt er de huid mede, totdat deze er egaal uitziet. 2e methode: Ontdoe de huid van de vleeschhuid en zet haar gedurende 24 uur in keuken zout, wrijf haar dan terdege in met 1/3 zout en 2/3 aluin. Zoo laat men ze een dag of vier op een plankje gespijkerd op een droge, winderige plaats hangen, waarna men ze afneemt en flink soepel wrijft. Wanneer de huid dan nog vochtig wordt, wrijft men ze nog eens in met aluin poeder en dan kan men ze nog met krijt poeder of een stukje witkalk bestrijken en de huid is klaar. Voor deze bereiding heeft men ongeveer 1 y2 ons aluii jLoeder en I ons zout noodig. Voor een leek is de le methode verre weg de beste, omdat men daar altijd suc ces mee heeft; de tweede vereischt wel eenige routine. Vraag: Er is my verteld, dat er 's Maandagsmorgens ook een krant uitge geven wordt. Kunt u mij daarvan het adres opgeven? Antwoord: Er worden 's Maandags morgens niet één, doch wel vijf kranten uitgegeven, n.l. de Maandagmorgen te 's Hertogenbosch, de Courant, Het Nieuws van den Dag te A'dam, de Vooruit te Den Haag, het Utrechtsoh Dagblad te Utrecht en het „Maandagochtendblad" te Rotter dam (uitgave van de N. R. Crt. en het Va derland). Dit Is *t eenige oogenblik waarop ik m'n man er toe be wegen kan, z'n slaapdrankje te nemen. (Judge). pp MRHTPMniFRS VPN HQITIKA. 97. Maar dat viel voor de eerste keer niet mee en na en kele trekjes gooide hy het ding ongemerkt op de grond. Er kwamen nu zwarte bedienden binnen, die allerlei lek kernijen op ondiepe schalen van grof aardewerk en uit hout gesneden op tafel plaatsten en ze vielen er uitgehon gerd op aan. De planter praatte meer dan dat hij at, in zijn vreugde weer eens landgenooten te zien en Jocko kreeg voor het feest een extra pisang, die hy netjes schilde en bedaard op at. 98. Piet deed zijn best de vreemde spijzen lekker te vin den, maar hij werd steeds draaieriger en benauwder. Dap per schepte hij met een lepel van een uitgeholde kalabns het eten op, maar toen er onverwacht een spin, zoo groot als hy nog nooit gezien had, over tafel kroop, kreeg hij het, toch al misselijk van de sigaret, heelemaal te kwaad en nadat zijn maag fonteintje had gespeeld, zakte hij, wit als een doek, achteruit in zijn stoeL

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 16