'VRIJDAG 4 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 naai waarnemingen verricht in den morgen van 4 Januari 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometers*/: 777.2 te Valencia. Laagste barometerst.: 743.5 te Roest. Verwachtingen tot den avond van 5 Jan.: Matige, tijdelijk wel licht krachtige N.W. tot N. wind, zwaar bewolkt met opkla ringen, kans op en kele regenbuitjes, kouder. De gisteren genoemde depressie heeft haar kern naar Scandinavië verplaatst. Zij veroorzaakte krachtigen tot stormachtigen wind aan de Noordkust en heeft vervolgens overvloedige neerslag gebracht; Sarna (Midden Zweden) tapte 36 mm. af (sneeuw) hetgeen gelijk staat met een sneeuwbedek- king van meer dan 30 c.m.; Nordöyan en Rost (beiden aan de Noorsche kust) had den respectievelijk 26 en 25 mm. (regen en sneeuw). Ook thans is het vrijwel over geheel Scandinavië nog onaangenaam weer met harden wind, sneeuw en regen; de «tempe ratuur is echter gestegen. De depressie strekt haar invloed ook Zui delijk tot over Midden- en Zuid-Duitsch- dand uit. Ook over Centraal-Europa wordt van vele plaatsen regen en motregen gemeld, over Duitschland daalde de temperatuur. In het Westen van ons waarnemingsge bied bevindt zich thans, van IJsland tot de Golf van Biscaye, een uitgebreid hoog drukgebied. Hier en daar krachtige Noord westelijke winden brengen eenige afkoe ling over IJsland en de Britsche Eilanden. Het is te voorzien, dat ook ten onzent daling van temperatuur op zal treden en er bestaat zelfs eenige kans, dat zich uit de huidige drukverdeeling een vorst-pe- riode gaat ontwikkelen. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 11.30 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." luchttemperatuur: 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Van Vrijdagnamiddag 4.30 uur tot Zater dagmorgen 7.39 uur. UIT DE OMGEVING lisse. Rectificatie. Twee berichten, resp. ge titeld „Werkloosheid" en „Gezonde plaats" zijn in de krant van gisteren foutief onder Roelofarendsveen geplaatst. leidschendam. Spelen met vuur. Bij den heer T. aan den Broekweg is gisteren brand ontstaan door kinderen, die speelden met kaarsjes. De gordijnen stonden reeds in brand, toen de heer T. het bemerkte en juist bijtijds wist in te grijpen, zoodat erger werd voor komen. De Groote Kans. Op Donderdag 31 Ja nuari a.s. in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan een groote tooneelavond gegeven worden. De Vereenigde Haagsche Spelers (artistiek leider Pierre Balledux) zullen het prachtstuk „De Groote Kans", blijspel in drie bedrijven door Alfred Möl- ler en Hans Lorenz opvoeren. Nadere bij zonderheden zullen nog worden bekend gemaakt. stompwijk. St. Joseph's-Gezcllen. De Gezellen, die Donderdag 10 Jan. a.s. geïnstalleerd zullen worden, worden verzocht Zondagmiddag om 12 uur in de VereenigLng aanwezig te zijn, om enkele punten aangaande de in stallatie te bespreken. Installatie en Tooneel. Donderdag avond 10 Jan. as. 's avonds om 8 uur wordt door de St. Joseph's-Gezellenver. een mooie Gezellenavond georganiseerd in Café „Het Blesse Paard". Het program vermeldt al lereerst: Installatie van nieuwe leden door den zeereerw. Praeses. De installatie is een möoie plechtigheid, welke u laat zien hoe Kolpingszonen officieel in het Kolpingsge- zin worden opgenomen. Tevens zal op dien avond opgevoerd worden „De Nieuwe Bur gemeester", wat de moeite waard is te gaan zien. Als bijzonderheid zij vermeld, dat het muzikale gedeelte van dezen avond zal ver zorgd worden door een zeer bekend Trio. Ouders van de Gezellen hebben vrij toe gang. Ieder ander wordt in de gelegenheid gesteld deze avond mee te maken tegen betaling van 30 ct. Ouders op u allen wordt gerekend en laat ieder ander zich tijdig van kaarten voorzien. Let wel: deze avond wordt slechts een maal gegeven. STOMPWIJK—VEUR. Werkloosheid. Ingeschreven te Stomp- wijk 14'1 werkloozen waarvan 2 in werk verschaffing; te Veur 118 werkloozen waarvan 65 in werkverschaffing. Petrus Bertius Een merkwaardige bekeering in de 17e eeuw. De afval van zoovelen van het Katholiek geloof in het begin der zestiende eeuw heeft in deze landen heel wat beroering en onrust veroorzaakt. Om hun geloof vrij uit te oefenen verlieten sommigen hun woon plaats en zwierven rond van de eene land streek naar de andere. Een voorbeeld hier van leverde Petrus Bertius, die 14 Novem ber 1565 te Buuren in Veurne-ambacht in Vlaanderen geboren werd. waar zich zijn ouders toen ter tijd bevonden. Daarna ver trok de familie naar Engeland. Toen zijn ouders ook dit land verlieten om zich naar Nederland te begeven, lieten zij hun zoon tje op zeven-jarigen leeftijd in Londen achter. Hier leerde hij bij een landgenoot Christiaan de Rijck de gronden van de Grieksche, Latijnsche en Fransche taal. In 1577 kwam hij naar Nederland terug en ontving in Leiden aan de pas opgerichte hoogeschool onderwijs van den beroemden Justus Lipsius en van Bonaventura Vulca- nius (De Smet). Hebreeuwsch leerde hem Herman Renecker. Voor godgeleerdheid volgde hij de lessen van Willem Figureus en van Lambertus Danaeus, een boezem vriend van Beza. In 1582 op 17-jarigen leeftijd trad hij op als docent, eerst te Leiden, onder den be kenden rector der Latijnsche school Nico- laas Stockius, daarna eenige maanden te Duinkerken, Ostende en Middelburg en vijf jaar te Goes, waar hij met zijn vader een Latijnsche school opende. In 1589 kwam hij in Leiden terug en volgde tevens de lessen van Justus Lipsius en anderen. Twee jaar later vertrok hij met Justus Lipsius naar Duitschland. Of Lipsius pro testant is geweest, is hoogst onzeker, dat zijn katholicisme gewankeld heeft, valt waarschijnlijk niet te betwijfelen. De Leidsche hoogeschool kreeg een groo- ten toeloop van leerlingen die in de rechts geleerdheid en de geneeskunde studeerden, maar voor de godgeleerdheid om opgeleid te worden voor het predikantenambt meld den zich weinig liefhebbers aan. Daardoor voldeed de hoogeschool niet aan het doel, waarvoor zij opgericht was. Zonen van goeden huize gevoelden niet veel lust als predikant op te treden. Daarom werd over eenkomstig het verlangen der Synode in 1591 besloten, dat aan 36 jonge lieden ge legenheid geboden werd op 's lands kosten voor den kerkedienst opgeleid te worden. Zoo ontstond het Collegium Theologicum onder regent Cuchlinus. De hoogleeraren van dit college ook het Staten-college ge noemd, werden benoemd door de Staten, de leerlingen ontvingen hun beurs van de Staten, die zoodoende de opleiding geheel in hun macht hadden en hun welgevallige en onderdanige predikanten zou opleveren. Op 11 Augustus werd Petrus Bertius be noemd tot onder-regent van dit College, ten einde mede te werken aan de opleiding der toekomstige bedienaars des goddelij- ken Woords. Hij bevond zich toen te Straatsburg. Hij reisde van daar door Beie ren, Silezië, Polen, Rusland en Pruisen en scheepte zich te Dantzig in om naar Lei den terug te keeren. In 1606 stierf de hoogleeraar Johannes Cuchlinus, wiens dochter Maria Catharina de echtgenoote van Bertius was. Hij volgde zyn schoonvader als regent van het Staten-College op. In 1614 werd hij hoogleeraar in de zedekundige wijsbegeer te. Van dat tijdstip dagteekent de langzame omwenteling in zijn godsdienstige overtui ging onder invloed van de geschriften van Arminius. Als regent van het Staten-Colle ge werd hij opgevolgd door Gerardus Jo hannes Vossius. Na de Dordtsche synode in 1618 werd Leiden gezuiverd van alle vreemde smet- UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Overname van den weg naar Stompwljk. De overname van den weg, loopende vanaf de Lammebrug tot aan den grens der gemeente Stompwijk, door de Provin cie, is thans een feit geworden. Donderdag heeft de provincie het onderhoud reeds aangevangen en iedereen wacht thans in spanning af welke verdere verbetaringen zullen word en aangebracht. Koningin-Moeder-Herdenking. Op Ini tiatief van de Ver. „Het Wit-Gele Kruis" op het Dorp alhier is er een commissie ge vormd, als onderafdeeling van het Natio naal Koningin-Moeder Herdenkingsfonds. De E.A. heer Burgemeester heeft zich be reid verklaard het eere-voorzitterschap te aanvaarden. Zooals men weet ligt het in de bedoeling gelden in te zamelen voor steun aan on- en minvermogende tubercu loselijders. Gouden jubileum. Zaterdag 19 Ja nuari a.s. zal de heer Abraham Vonk, kos ter bij de Ned. Herv. gemeente alhier, den dag herdenken, waarop hij voor 50 jaren als zoodanig werd aangesteld. Toen voor 5 jaren de heer Vonk het 45-jarig jubileum vierde mocht hij zich in een zeer groote belangstelling verheugen, terwijl hem bij die gelegenheid tevens de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd toegekend. Kaas-distributie. Aan deze gemeente is slechts een gedeelte van de voor distri butie beschikbaar gestelde kaas toegekend, n.l. 40 K.G., welke tegen den kostenden prijs van 10 cent per K.G. aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen zal wor den verkocht. ten en Bertius met vrouw en zes kinderen broodeloos. Hij was juist in dien tijd naar Parijs geweest omdat koning Lode wijk XIII hem benoemd had tot koninklijk Cos- mograaf. Nu begaf hij zioh weer naar deze etad en kwam er in aanraking met Roomsch Katholieke geestelijken, met monniken en priesters, van wie hij nooit veel gunstigs vernomen had en met den aartsbisschop van Parijs, kardinaal Hendrik de Ritz. Deze omgang had tot gevolg, dat hij het Calvinisme afzwoer en in de Katholieke Kerk trad op 25 Juni 1620. In October d.a.v. kwamen vrouw en kin deren in Parijs aan. Zij vonden hem wel varend en overgelukkig, niet krankzinnig, zooals zij gevreesd hadden en hun in Hol land voor hun vertrek medegedeeld was. Zijn vrouw en kinderen bekeerden zich in 1621 en zwoeren het Calvinisme af in handen van den Capucijn Athanasius de Molé in de kerk St. Germain l'Auxenais te Parijs. Hij aanvaardde er een leerstoel in de wiskunde en stierf er 3 October 1629; zijn vrouw in 1647. Zijn oudste zoon Abraham, geboren te Leiden 15 Maart 1610 en 1 April gedoopt in de St. Pieterskerk aldaar, trad in de orde der ongeschoeide Carmelieten van Charen- ton en legde zijn geloften af op 29 Juni 1628, onder den naam van Petrus der Moeder Gods. Hij stichtte te Leiden de statie der Fran sche Carmelieten in de Haarlemschestraat onder den naam Soleil d'or, tot dit jaar de parochie van Maria Hemelvaart, vooral ten dienste der Walen en Vlamingen, die zich in grooten getale hier gevestigd hadden. Hij was hier werkzaam van 29 Juni 1654 toen hij zijn eerste predicatie hield, tot zijn dood 4 October 1683. In 1658 schreef hij: na al deze ver volgingen, die wij verhaald hebben, na al de pijnigingen, die de katholieken met een geduldig gemoed ondergaan, hetzij in hun goeden naam, hetzij in hun eer, hetzij in hun bezittingen, hetzij in hun huiselijke omstandigheden, roemen de zoogenaamde hervormers er nog op en gaan zij er groot op, dat overal in hun gebied volmaakte gewetensvrijheid bestaat en dat niemand gedwongen wordt den nieuwen godsdienst aan te nemen. Zij durven niet anders in godsdienstige aangelegenheden te spreken, want dit is de oorsprong van den geheelen opstand en op geen kostbaarder fundament berust de republiek dan op dat van vrij heid van geweten. Zij verklaarden, dat er geen grooter tirannie dan die van het ge weten was. Zij noemden de inquisitie een foltering van de ziel. Onder die leuze heb ben zij de uitoefening van hun godsdienst verkregen, de sohatten geroofd, de altaren vernield, de kerkelijke en staatkundige orde omvergeworpen. Het zou derhalve een schande zijn, als zij dezelfde gewetens vrijheid, die zij van de ka{holieken vroe gen, thans aan dezen zouden weigeren. Daarom zullen zij nooit toegeven, dat zij de gewetens bezwaren". W. W. De aarde beefde AARDSCHOKKEN IN LIMBURG. Geen schade aangericht. •Vrijdagochtend omstreeks half vijf zijn in Midden-Limburg een of twee aardschok ken gevoeld. Uit verscheidene plaatsen werden ons hieromtrent berichten gezon den. Te Roermond voelde men eenige minuten voor half vijf een schok, die vijf tot zes se conden aanhield. De meeste inwoners wer den uit hun slaap gewekt. Hier en daar rinkelden ruiten en andere losstaande voor werpen. Te Venlo werden kort na elkaar twee schokken waargenomen, waarvan de eer ste het sterkst was. Ook hier bleven de ge volgen beperkt tot het rinkelen van ruiten, enz. Voorts werden de schokken gevoeld te Heel, Heythuizen, Weert, Baarlo en tus- schengelegen dorpen. Het Geologisch Bureau van de Staatsmij nen te Heerlen heeft hedenmorgen even eens de aardschok geregistreerd. In Zuid-Limburg niet waargenomen. Wij vernemen nader, dat de aardschok ken hedenmorgen o.m, zijn waargenomen in de plaatsen Blerick, Tegelen, Velden, Arcen en Helden. In Zuid-Limburg werden de schokken niet waargenomen. De registratie van dè Bilt. Hte Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut in De Bilt ontving van verschillende zijden bericht over een om- streeks'half vijf hedenmorgen gevoelde aardbeving. Te De Bilt werd om 4 uur 6.8 minuten (tijd van Greenwich), dit is 4 uur 26.3 mi nuten Amsterdamsche tijd, een naburige aardbeving opgeteekend, zeer. veel zwak ker dan de beving in Noord-Brabant van 20 November 1932, om helf uur 56 minu ten 's avonds, doch in sterkte ongeveer overeenkomende met een der zwakkere nabevingen tusschen 23 en 28 November. De seismograaf te Heerlen heeft de be ving eveneens geregisteerd. Het Meteorologisch Instituut te De Bilt zal gaarne bijzonderheden over de beving vernemen van personen, die deze hebben waargenomen. AARDSCHOKKEN IN HET RUHR- KOLENGEBIED. Hedenmorgen te 5.07 uur werd In het ko- lengebied aan de Ruhr een vrij krachtige aardschok waargenomen, die ongeveer 2 seconden duurde. Vaststaande voorwer pen raakten door den Schok in beweging. (In het Ruhrgebied veronderstelt men, dat de beving haar centrum in de onmid dellijke nabyheid heeft en is ontstaan door het instorten van gewelven In stilgelegde mijnen. Het is echter niet onwaarschijnlijk, dat deze aardschokken een minder locale oorzaak hebben, aangezien ongeveer tezelf- der tijd op Nederlandsch gebied in Lim burg eveneens aardschokken zijn waarge nomen). -f AARDBEVING IN HET MOUNT EVEREST-GEBIED. CALCUTTA, 4 Jan. (V. D.). In het gebied van de Himalaya zijn gisteren vry krachtige aardschokken waargenomen, die gevolgd werden door een hevige aardbe ving. Het centrum van de aardbeving schijnt te liggen in Zuid-Tibet, in de om geving van Ne war in het Mount-Everest- gebied. AARDBEVIëNG TE TOKIO. TOKIO, 4 Jan. (V. D.). In den afge- loopen nacht is te Tokio en omgeving een krachtige aardbeving waargenomen, die gelukkig echter geen schade aanrichtte. STADSNIEUWS EEN KATHOLIEKE AGENDA. Door de vereeniging „Katholiek Leiden" is-aan alle besturen van Katholieke ver- eenigingen onderstaande circulaire verzon den: „Zooals u wellicht bekend zal zijn, heeft bovengenoemde vereeniging reeds gerui- men tijd ingesteld een Katholieke Agenda. Voor deze katholieke agenda vragen wij uw zeer gewaardeerde aandacht. Het komt meermalen voor, dat meerdere organisaties op denzelfden avond een le denvergadering uitschrijven, waardoor geen der uitgeschreven vergaderingen goed bezet is, wat dus zeer nadeelig is voor de te behandelen onderwerpen (nog bui ten beschouwing gelaten, tijd, moeite en financiën). Hoort men achteraf dat de een of andere organisatie ook ledenvergadering had, dan zegt men: „Als ik dat van te voren had geweten, dan had ik mijn vergadering wel later uitgeschreven". Dit kan men voorkomen, als men tijdens of vóór uw bestuursvergadering, even wil informeeren bij den heer H. Lombert, Sta tionsweg 8a, Tel. no. 3518 of de door u ge- wenschte avond vrij is. Genoemde heer zal u zeer gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekken. Wij vertrouwen, dat uw bestuur aan dit verzoek zult willen voldoen". Deze Katholieke Agenda zal in een reeds meermalen gevoelde behoefte voorzien.... indien de besturen van Katholieke ver- eenigingen medewerken en doen wat in deze circulaire wordt gevraagd. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert op Dinsdag 8 Januari des namiddags 2.30 uur in de ver gaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt: Nieuwjaarsrede. Verkiezing Voorzitter en Onder-Voorzit ters. Verkiezing Leden der Commissies. Aftredend 'zijn: a. Commissie voor Vervoer, Post en Te legrafie: W. van der Laan, C. G. J. Alke made Sr., J. Heringa, J. F. X. Sanders, J. van der Steen, P. A. Wernink Jr. en H. van Zonneveld. b. Commissie voor het Handelsregister: C. G. J. Alkemade Sr., B. J. Dijkdrent, J. J. M. Meijers, D. Raaphorst Sr., J. van der Steen, P. J. van der Zanden. c. Commissie voor Handelsbelangen: J. van der Steen, W. M. van Appel, B. J. Dijkdrent, J. J. M. Meijers, D. Raaphorst Sr., P. J. van der Zanden. d. Commissie voor Handels- en Nijver heidsonderwijs: J. Heringa, J. F. X. San ders, P. A. Wernink Jr., P. J. van der Zan den. e. Commissie voor het Verslag: D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., H. M. Simonis, J. F. X. Sanders, dr. P. G. Knibbe. f. Commissie van Financiën: D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., H. M. Simonis, dr. P. G. Knibbe. Vaststelling Brief aan Bevrachtingscom missie. Brief aan Z. E. den Minister van Econo mische Zaken inzake evenredige vracht- verdeeling. Vaststelling van een schrijven aan Z. E. den Minister van Financiën inzake contin- genteering van damast en kunstzijde. K.J.M.V. „St. Peter Kanis". Zondag a.s. algem. H. Communie in de kapel aan de St. Jacobsgracht, aanvang 9 uur. Tevens zullen we dan als echte K.J.M.V.- ers een extra gebed storten voor ons oud lid Willem Walenkamp, die na een lang durig ziekbed is overleden. Het bestuur der K.J.M.V, AGENDA LEIDEN. Woensdag. „Geloof en Wetenschap", lezing Pater Jacob Muysen S.M.A., boven zaal „Turk", te 8.15 uur. Woensdag, Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van As- sisië", Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Woensdag 2 tot en met Zondag 6 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken G. H. Blanken, Hoo- gewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Drie- sum, Mare 110, telef. 406. D'oor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. WONINGINRICHTING P. v. NIEKERK. Morgenmiddag hoopt de heer P. v. Nie- kerk in perceel Hoogewoerd 70 een nieuwe zaak te openen in moderne woninginrich ting. De heer v. Niekerk begon drie jaren ge leden daartoe door de tijdsomstandig heden gedwongen op bescheiden voet een zaak voor woninginrichting en heeft door volhardenden ijver en niet in het minst door steeds iets goeds te brengen zijn zaak thans van Hooigracht' 37 naar Hoogewoerd 70 kunnen overplaatsen, waar de veel grootere ruimte veel meer de ge legenheid biedt om de voorradige artike len op waarde te schatten. In moderne woninginrichting kan men hier ongetwij feld kaus doen, terwijl men zonder keus uit voorradige artikelen qog niet met Ieege handen naar huis behoeft te gaan, wijl de heer v. Niekerk aan alle gewenschte ver langens kan voldoen door eigen ontwerpen, terwijl deze in eigen werkplaats worden uitgewerkt. Behalve de woninginrichting heeft de heer v. Niekerk ook nog den handel in be hangselpapier aangehouden. Wij wenschen deh heer v. Niekerk met zijn nieuwe zaak veel succes. SOCIALE ZONDAG. De Sociale Zondag (overmorgen), uit gaande van „Katholiek Leiden" belooft 'n even groot succes te worden als de voor gaande. Het aantal deelnemers is groot, doch men kan zich nog opgeven. Wij ver namen, dat ruim 60 bestuursleden van de onderafdeelingen der plaatselijke Centrale R.-K. Arbeidersbeweging dezen dag zullen bijwonen. In het geheel hebben zich nu reeds -40 personen opgegeven. De „dag" begint 's morgens te 8.30 uur met een H. Mis, waaronder alg. H. Com munie, daarna gemeenschappelijk ontbijt. Als spreker zal optreden dr. Jos. de Boer over „Het Erfdeel der Vaderen". Daarna gedachtenwisseling. OPRICHTING STUDENTENCLUB. Gisteren werd in de aula van de R.K. H. B. S. aan de Mariënpoelstraat een pries ter-studentenclub opgericht. Leden zijn de studenten aan de Francis- caansche Gymnasia, terwijl het lidmaat schap voor andere priester-studenten niet is uitgesloten. De aanwezigen werden door den weleerw. Pater Zonderland welkom geheeten. Vervolgens werd een bestuur ge kozen. Nadat eenige algemeene bepalingen waren vastgesteld, en als naam van de club was aangenomen: „St. Franciscus", werd de vergadering door den pasgekozen voorzitter gesloten. Arbeidsbeurs. Op den 3den Januari waren 4478 (v. j. 3482) werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g. 1717. A. W. Sijthoffs Uit geversmaatschappij N.V., Leiden, Doeza- straat 1. Procuratie verleend aan H. P. van Dam, Leiden. (B.P.). De procuratie ten aanzien van B. P. du Croix is gewijzigd. Gistermiddag is de 12-jarige A. v. P. uit de Weverstraat, die met eenige andere jon gens onder 'n dekzeil op 'n vrachtauto op den Nieuwen Rijn vervoerd werd, doch daarbij over de auto heenstak, door 'n pas- seerende auto dermate geraakt, dat hy in wendig ernstig verwond werd. Door den E.H.D. werd de jongen naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. Gistermiddag te half vyf heeft de 11- jarige scholier W. M. K. met zijn hand in de punt van 'n ijzeren hek op den Haar lemmerweg geslagen. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Geslaagd voor het examen Boekhouden enz., afgenomen door de Ver. v. L. i. d. Handelswetenschap, de heer M. Bergman, alhier, leerling van den heer J. A. Jansen, Nieuwsteeg 4a, alhier. Voor het practijk-diploma Boekhouden Ver. van Leeraren der Handelswetenschap pen zijn geslaagd de dames C. Duindam en N. S. Ridderikhof en de heeren C. Dieze- raad, H. C. Gottenbos en A. Kloos, allen leerlingen van de middelbare Handels avondschool „Kennis is Macht", alhier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2